STADS t NIEUWS MAANDAG 12 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? REGENKANS DE BILT SEINT: Zwakke tot matige winden uit Zuidelijke richtingen, meest zwaar bewolkt, met kans op regen of onweer, later iets koeler. Hoogste barometerst.: 762.2 te Warschau. Laagste barometerst,: 746.1 te Haparanda. ,Het hoogedruk gebied dat Zaterdag over Midden-Europa lag, is geheel verdwenen naar het Oosten en een volgende komt op uit het Westen, daartusschen strekt zich een voor van lage drukking met verscheidene kleine kernen uit, terwijl in het Noord-Oos ten de depressie vrij diep blijft. In Scan dinavië blijft het weer regenachtig met onweer in Zweden, ook in Ierland en Schot land is vrij algemeen regen gevallen, en werd het koeler. Op het vasteland blijft het nog droog en warm. In Frankrijk is de be wolking zwaar en de temperatuur in het Oosten zeer hoog. Duitschland en Zwitser land hebben meer zonneschijn en zullen ook hooge temperaturen bereiken. De onregel matige drukverdeeling maakt de weerstoe stand onzeker, maar het verder Oostwaarts dringen van de koelere Noordenwinden op de Britsche Eilanden zullen toch ook in onze omgeving wel regen of onweer met tijdelijke afkoeling brengen. LUCHTTEMPERATUUR. 21 sr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 21 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Maandagnamiddag 9.03 uur tot Dinsdagmorgen 5.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 13 Aug.: voorm. 2.12 uur en nam. 2.35 uur. Controle op de crisis organisaties EEN NOTA VAN MINISTER GEUSSEN AAN DE TWEEDE KAMER. Minister Gel issen heeft een nota aan de Tweede Kamer doen toekomen, naar aan leiding van de opmerkingen die de Alge- meene Rekenkamer in haar verslag over 1934 gemaakt heeft over de controle op de Crisisorgan isaties. Bijzondere omstandigheden- Bij de beoordeeling van de opmerkingen van de Algemeene Rekenkamer over het beleid der crisisinstellingen zal men intus- schen rekening moeten houden met de bij zondere omstandigheden, waaronder deze instellingen zijn opgericht. De meeste crisis- organisaties moesten aanvankelijk in een paar weken, soms zelfs in een paar dagen tot stand komen. Het spreekt vanzelf, dat het hierbij niet mogelijk was, aanstonds alles tot in de fi nesses goed te regelen. Bovendien moesten al die crisisinstellingen haar arbeid begin nen met een groot aantal ambtenaren, die zoo goed als alle geen enkele ambtelijke scholing in Rijksdienst hadden. Hetzelfde geval deed zich voor met de besturen. Ook deze als regel de bestuurs leden van de Landbouworganisaties meenden inderdaad, dat zij vrijheid van handelen hadden en namen als zelfstandige rechtspersonen wel eens besluiten, welke ambtelijk wellicht niet genomen zouden zijn. Het afwegen van de vraag, hoe ver men vrijheid van beweging kan geven aan de crisisorganisaties, blijft ook nu nog steeds moeilijk. Verbetering. De mogelijkheid van fouten werd in de hand gewerkt, doordat de crisisorganisaties aanvankelijk zonder voldoende centrale leiding naast elkaar werkten. Door de in stelling van het college van regeeringscom- missarissen, dat onder leiding van den mi nister de geheele landbouworisispolitiek overkapt, is thans hierin verbetering ge komen. Men beschikt thans over algemeene regelen, die uniform worden toegepast. Ge schiedt dit niet, dan wordt van het ministe rieel vernietigingsrecht gebruik gemaakt. Arbeidsreglement. Het arbeidsreglement voor het crisisper- soneel is inmiddels door den minister vast gesteld. Inderdaad is, vervolgt de nota, een uni forme regeling getroffen voor reis- en ver blijfkosten, alsmede voor het gebruik van eigen rijwiel en eigen automobiel. Ten aanzien van de opmerking over de rijwielvergoeding voor controleurs van 2,5 cent per kilometer moge voorts worden op gemerkt, dat het hier slechts ging om de controleurs van één centrale, nX de Crisis- zuivelcentxale. Deze controleurs werden niet hoog bezoldigd, nX met ongeveer 25 in de week. Men heeft daarom de rijwiel- vergoeding als een soort bijverdienste be schouwd. Erkend moet worden, dat deze constructie «liet fraai was. Men had beter gedaan de controleurs wat hooger te be zoldigen en de rij wiel vergoeding te verla gen. Zulks is dan ook reeds geruimen tijd geleden gedaan. Het weekloon werd van 25.op ongeveer 30.gebracht. Bij nadere berekening blijkt, dat het totaal be drag dat bezuinigd kan worden niet be draagt 7500 zooals de Algemeene Reken kamer veronderstelt, maar ten hoogste 2500. De meelcentrale. Volmondig kan worden toegegeven, dat het beheer van deze centrale in den eer sten tijd te wenschen heeft overgelaten. De ambtsvoorganger van den minister heeft daar echter reeds geruimen tijd geleden, op een wijze, die aan duidelijkheid niet te wen schen overliet, van zijn afkeuring doen blijken. Op 12 September 1934 is aan deze afkeuring zoowel aan den directeur als aan het bestuur van de Centrale door 's minis ters ambtsvoorganger uiting gegeven. Redenen om verder te gaan, waren ech ter gezien de groote verdiensten van den betrokken functionaris, voor den toenmali- gen minister niet aanwezig, vanzelfspre kend zijn terzake maatregelen getroffen, waardoor een herhaling uitgesloten is en deze maatregelen zijn door een ieder van den beginne af getrouw nageleefd. Ten aanzien van de bedragen van 4000 en 5000, in het verslag genoemd, kan wor den meegedeeld, dat het steeds in de be doeling heeft gelegen den betrokken fumc- tion-naris, die een buitengewoon belang rijke en zware taak heeft, een salaris van ongeveer 9000 toe te kennen. De scheiding van het salaris betrof slechts een admini stratieve maatregel. Ten aanzien van de verstrekking van koffie, thee en sigaren moge het volgende worden meegedeeld. Bij het rijk geldt de regel, dat elke vergoeding ten deze achter wege moet blijven. In het crisasbeleid is deze regel niet geheel doorvoerbaar. Op alle bureau's hebben voortdurend besprekingen plaats met tal van besturen van organisa ties van belanghebbenden, personen, die him tijd opofferen en kosten maken in het belang mede van hun collega's. Op hun medewerking wordt, om de deskundigheid der maatregelen te bevorderen, gaarne en dikwijls een beroep gedaan. Is hert niet billijk, dat dezen althans een kop koffie of thee en een of meer sigaren gedurende deze besprekingen ontvangen en is het buitensporig te noemen, dat vroe ger ook bij enkele centrales de ambtenaren wel eens koffie en thee kregen, vooral wan neer zij des avonds en dikwijls tot in den nacht overwerkten? Wanneer excessen worden vermeden is ten deze zeer wel een goede regeling te treffen. In overleg met de Réken kamer is dit thans geschied. i De Ned. Varkenscentrale. ki verband met het feit, dat de Ned. Varkenscentrale in de aanvang niet over voldoende geldmiddelen beschikte, werden, gelijk door de algemeene rekenkamer is opgemerkt, in het najaar van 1932 gelden opgenomen, bij enkele bankinstellingen en bacon-bedrijven, tegen de rente van 3*4 pet. per jaar. In het begin van 1933 verbe terde de kas positie zoodanig, dat deze gel den niet meer noodig waren. In verband hiermede werd aan de bedoelde bacon-be drijven gelegenheid gegeven, him gelden terug te ontvangen. Alle bedrijven op één na maakten hiervan gebruik. Aan dit bedrijf werd medegedeeld, dat na 31 Juk de rente zou worden verlaagd, tot een vierde procent per jaar, hetgeen de rentevergoeding was, welke de Nederland- sche Varkenscentrale zelf ontving. Daarbij werd een opzeggingstermijn in acht geno men van drie maanden. Gezien de omstan digheden, waaronder het crediet verleend werd en de lage rentevoet, is het in acht nemen van de opzeggingstermijn billijk te achten. Ten onrechte wordt aangenomen, dat ge bruik gemaakt werd van ijs voor bacon- koeling. Bacon is een door zouting gecon serveerd product, zoodat van ijskoeling geen gebruik gemaakt behoeft te worden, de uitvoer van versch Wel is dit het geval bij de uitvoer van versch dus niet geconserveerd en van bevroren vleesch. In het jaar 1933 was met name de uitvoer van versch vleesch naar België en Frankrijk en andere landen nog zeer omvangrijk, nX ca. 14,3 millioen kilrtgraTn met een waarde van meer dan ƒ5 millioen. De uitvoer van bevroren vleesch bedroeg in hetzelfde jaar 3,3 mil lioen kilo ïnet een waarde van bijna een millioen gulden. Tezamen dus ongeveer 17,6 millioen kilo gram met een waarde van meer dan zes millioen gulden. Het voor het vervoer van dit vleesch benoodigde ijs is geleverd door de fabrieken, waarin de slachting plaats had, wanneer deze de beschikking hadden over een installatie voor ijsfabricage. Was dit niet het geval, dan werd het ijs van an deren gekocht. De Nederlandsche V arkenscerxtrale wenschte voor het ijs, dat door de bedrij ven geleverd werd, echter niet meer dan den kostprijs te betalen. Daarom werden de ijsinstallaties geacht te hooren tot dat ge deelte van het bedrijf, dat door de Ne derlandsche Varkenscentrale werd overge nomen tegen betaling der vaste kosten, die daarop drukte. De vaststelling dezer vaste kosten door de Crisis-accountants dienst nam zeer veel tijd in beslag. Daarom werd begonnen aan de bedrijven de door hen in rekening gebrachte prijs (die zeer belangrijk lag onder die, welke gold op de vriie markt) uit te betalen, ech- UIT DE OMGEVING WASSENAAR MOTOR TEGEN AUTO GEBOTST. De motorrijder gedood. Zaterdagavond reed te Wassenaar de twintigjarige H. van Duiteren, te Utrecht bij de genie in garnizoen, tijdelijk met ver lof bij zijn ouders, die in de Bloemstraat wonen, omstreeks negen uur met zijn mo tor op den Oostdorperweg. Op het kruispunt bij den Katwijksche- weg naderde tegelijkertijd 'n personenauto uit de van Zuylen van Nijevelstraat, die in de richting Katwijk reed, bestuurd door den heer H, uit IJselmonde. Motorrijder en automobilist schijnen met flinke vaart gereden te hebben. Zoodra zij elkaar zagen het uitzicht is op deze hoek zeer slecht hebben zij alle pogin gen gedaan om een botsing te vermijden. De auto week daarbij geheel naar de lin kerzijde van de breede weg en remde krachtig, maar de chauffeur kon niet voor komen, dat de motorrijder gegrepen werd. De jonge man kwam in hevige botsing met de voorzijde van de wagen, werd on geveer 25 Meter meegesleurd en bleef he vig bloedend op de weg liggen. De gemeentegeneesheer, dokter Hubbe- ling, die onmiddellijk ter plaatse ver scheen, kon slecht den dood constateeren. Men waarschuwde eveneens de ouders, wier woning slecht op geringen afstand van de plaats van het ongeval ligt. Zooals te begrijpen viel, verloren de ouders door de plotselinge en hevige schok ten eenen- male hun zelfbeheersching. De politie heeft de auto en de motor in beslag genomen. Tevens is het stoffelijk overschot van den jongen Van D op bevel van den officier van justitie naar het po litiebureau vervoerd. Dr. Hulst uit Leiden heeft hedenmiddag de sectie verricht. De auto is door de politie geheel in or de bevonden en zou Maandag weer wor den vrij gegeven. Volgens verklaringen van ooggetuigen, treft den automobilist H. geen schuld. Weliswaar had de motorrijder voorrang, maar hij schijnt zeer onvoorzichtig te heb ben gereden. KAREL LOTSY AANGEREDEN. Handrem werkte niet behoorlijk. De bekende K.N.V.B.-official Karei Lotsy is Zatermiddag, terwijl hij in zijn auto langs den Rijsstraatweg in deze voor dien weg zijn richtingaanwijzer uit. er niet zonder aanzienlijke schade af kwam. De heer L. wilde bij de Lange Kerkdam rechtsafslaan en stak ongeveer 25 meter voor die weg zijn richtingaanwijzer uit. De chauffeur van een achter hem rijdende vrachtauto merkte zulks te laat, met het gevolg, dat een vrij hevige botsing plaats vond, toen de heer L. naar links zwenkte. Het chasis van zijn wagen werd geheel ontzet, terwijl ook de aanrijdende wagen er niet zonder aanzienlijke schade afkwam Persoonlijke ongevallen hadden, wonder boven wonder, niet plaats. De politie constateerde bij haar onder zoek dat Lotsy's handrem niet behoorlijk werkte. Proces verbaal is opgemaakt. Vierjarig kindje zeer ernstig gewond. Gisteeren is bet vierjarig kind van den heer De O., dat bij een zijner ouders ach terop de fiets zat, bij het Wassenaarsche Slag met een voetje tusschen de spaken van het rijwiel geraakt. De politie legde een snelverband aan. De kwetsuur was zeer ernstig. Men vestigt er onze aandacht op, dat dit reeds het vijfde ongeval van dien aard in zeer korten tijd is. Voorzichtigheid is ge boden. Neem geen kinderen mee op de fiets, als deze daartoe niet volledig en vei lig is ingericht. Een „deserteur". Alhier is aangehou den een zekere M., militieplichtige, laatste lijk verblijvende te Amsterdam, die 1 Aug. te Vlissingen in dienst had moeten komen voor herhalingsoefeningen. Hij is overge geven aan de militaire politie-autoriteiten. NIEUWVEEN. Sportfeest. Op 14 en 15 dezer zullen zooals geannonceerd, op een terrein aan de tochtbalkjes even voorbij het station groote sportfeesten plaats hebben annex Kermesse d'Eté. Verschillende attracties zullen de bezoekers vinden als zweefmo len, luchtschommel, cake walk, shipmitrop, motorduivels, onderzeeboot, téte a Quek, wald idylle, dansing enz. enz. Dus genoeg om zich gezellig bezig te houden. Een vorig jaar mochten deze feestelijk heden zich in een buitengewoon druk be zoek verheugen; we hopen dat dit voor de ondernemers wederom het geval zal zijn. Het ligt in het voornemen tot slot 'n schitterend vurwerk af te steken. ter op voorwaarde, dat verrekening van het te veel of te weinig betaalde zou plaats vindein, zoodra de vaste kosten zouden zijn vastgesteld. In het voorjaar 1934 kwam men hiermede gereed. Wanneer de vergoeding voor vaste kosten zonder meer was uitge keerd, zou daarvan het gevolg geweest zijn, dat het deel der vaste kosten, dat op de ijsfabricage rustte, tweemaal werd uit betaald, nX eenmaal in betaling van het ijs en eenmaal in de totaalvergoeding voor vaste kosten. Voordat tot uitbetaling der vaste kosten werd overgegaan, werd daarom terugbeta ling van het gedeelte van het voor het ijs betaalde bedrag gevraagd, ervan uitgaan de, dat de reohtstreeksche fabricagekosten ƒ4.50 per honderd kilogram bedroegen, werd het meer betaalde (ongeveer 52.000) teruggevraagd. Daarvoor in de plaats kwam de betaling der werkelijke vaste kosten, die op de ijsfabricage drukten. NOORD WIJK. Verplaatst. Met ingang wan 1 Septem ber a.s. is de Rijksklenk J. Pronk van Noordwijk verplaatst naar Helmond. VOORSCHOTEN. Autobotsing. Zondagavond te 9.30 uur zijn twee auto's met elkaar in botsing geko men en beide auto's in de sloot terecht ge komen. Een auto bestuurd door den heer K. uit Rijswijk, waarin twee heeren en twee dames waren gezeten, komende uit de rich ting Voorschoten en een auto bestuurd door J. B. uit den Haag, komende van richting Leiden, die wilde uitwijken voor drie wiel rijders, waardoor de botsing veroorzaakt werd. De beide heeren en dames liepen ver wondingen en zijn na verbonden te zijn door dr. M. v. d. Stoel en eenige leden der E.H.B.O. vervoerd naar den Haag. Per kraanwagen zijn de auto's weggesleept. Ongeval op een schip. De schippers knecht P. J. M„ varende op het motor vrachtschip „Isabella" uit Nieuw-Lekker- kerk, had gisterenmorgen het ongeluk tijdens de vaart in het Galgewater te dicht bij den motor te komen, waardoor hij verschillende verwondingen bekwam. Na ter plaatse te zijn verbonden is hij naar een ziekenhuis te Leiden overge bracht. Eén waarschuwing. Tijdens de Hoog mis is van 'n rijwiel staande nabij de R.K. kerk een belastingplaatje gestolen ten na- deele van den heer J. K. alhier. Baldadigheid? Bij den heer F. W. van Zanten langs den Leidschenweg is gaste ren een steen door een ruit geworpen in de kamer. Dit geschiedde des nachts te 4.30 uur. VEUR. Windhoos? Bij den tuinder W. van Veen Czn. aan den Achterweg te Veur werd Zaterdagmiddag, blijkbaar door een soort windhoos, een flink gedeelte van een warenhuis, beplant met tomaten, in elkaar gedrukt, waardoor heel wat schade werd aangericht aan de kas en de daarin staan de tomaten, terwijl heel wat glas werd vernield. Verkeerspaaltje vernield. Gisteren werd op den hoek Veurschestraatweg Damlaan wederom een van de daar staan de verkeerpaaltjes omvergereden. Wij ge- looven niet, dat dit het laatste zal zijn, of schoon het niet noodig is, als men behoor lijk rijdt. Aanrijding. Hedenmorgen had op, den hoek D ami anVo'orburgscheweg een aan rijding plaats tusschen een auto komende van Den Haag en een motorbakfiets van de firma van Welsen uit Veur, doordat de auto geen voorrang verleende. De aanrij ding bleef beperkt tot eenige materieele schade. De schuldvraag wordt onderzocht. O.L.-School. B. en W. van Stpmwijk hebben de ouders, wier kinderen de open bare school te Veur bezoeken, doen weten, dat met 1 September a.s. de gemeenschap pelijke regeling met de gemeente Veur is opgeheven en de kinderen na dien datum zijn aangewezen op de O.L. School aan den Westvlietweg. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij den heer K. aan den Veursche straatweg. Er werd een glas in lood raam ingedrukt. Eenig klein geld wordt vermist. De politie onderzoekt de zaak. STOMP WIJK. Schietende inbrekers. In den nacht van Zaterdag op Zondag is aan den West- Vlietweg 135, bij den heer L. gepoogd in te breken. Men heeft getracht de ramen K. J. C. BEDEVAART NAAR NOORD WIJK. Alle jongens van de K. J. C., Verkenners Kruisvaarders, S. F. L.ërs Sport junioren worden dus a.s. Donderdagmiddag te twee uur verwacht in de Kerk van St. Jeroen te Noordwijk. De eenigste noodzakelijke onkosten voor de jongens is, dat van hen verwacht wordt dat zij 10 cents zullen offeren op de in Noordwijk te houden collecte. Het verdient aanbeveling, brood mede te nemen. Na afloop der oefening is er gele genheid tegen betaling van 10 cents zich van een koele dronk te voorzien. Ongeveer te vijf uur zullen wij weer van Noordwijk kunnen vertrekken. De Josephgroep is te half twee in Noord wijk aanwezig, om eventueele assistentie te verleenen. Onze bedetocht moet een schitterende hulde worden van heel het K.J.C. district aan onzen Nederlandschen Martelaar. L. BEUNE, Pr. Voorz. Distr. Leiden K.J.C. NAAR KEVELAER. De Leidsche Processie naar Kevelaer trekt, zooals men weet, ook dit jaar naar Maria's genadeoord. Evenals zoovele an dere processies: den Haag, Rotterdam, Gou da, enz., enz. Een bericht, door ons uit een ander blad overgenomen, dat er in Juli weinig Neder landsche processies in Kevelaer zijn ge weest, zegt niet veel: er komen in Juli nooit véél processies uit Nederland in Kevelaer. Augustus is de drukke maand. AGENDA LEIDEN. Vrijdag Ledenvergadering Neder L R. K. Metaalbewerkersbond, des avonds 8 uur, in het gebouw van den R. K. Volik^ond. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Aug. as. waarge nomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest. op te schuiven en vermoedelijk heeft men door de ruiten geschoten. De politie heeft de zaak nader in onderzode LEID SCHEND AM. Ruzie op het water. Zondagmiddag toen een zekere R. uit Den Haag met zijn raceboot door de Vliet voer heeft zekere H. v. d. B., R. een voorhamer tegen het hoofd geworpen waardoor deze een wonde aan het hoofdi kreeg en zich onder dok ters behandeling moest steilen. De politie heeft de zaak in onderzoek. LEIMUIDEN R.K.S.V. O.D.I. Gisteren speelde O.D.I. I een medaille-wedstrijd tegen St. H. I. St. Hooger pakte al dadelijk flink aan en joeg reeds na 5 min. den bal in O.D.I.'s doel en nog binnen 5 min. bracht St. H. den stand op 20. Het duurde slechts een kwartier of de stand werd door een genomen penal ty voor St. H. 30. Het spel van O.O.I. was dan ook uiterst slapjes. Na eenigen tijd kwam O.D.I. echter wat meer op dreef, 't Gelukte in tien minuten den stand op 32 te brengen. Deze stand bleef tot even voor rust, toen St. H. door een prachtig schot den stand op 42 bracht. Na rust pakte O.D.I. wat flinker aan en bracht na 5 minuten den stand op 43. St. H. liet zich nu ook niet onbetuigd en ver hoogde den voorsprong tot 53. Van beide kanten leek men wel moe. Er werd zonder animo gespeeld en 't scheen wel of 't einde met dien stand zou komen, toen O.D.I. nog eens flink kwam opzetten en de stand op 54 bracht. St. Hooger won de medaille Onder een passend toespraakje werd deze door den voorzitter van O.D.I. aan de winnaars ovferhandgid. O.D.I. n was gelukkiger en won van St. H. II met 20. Ruststand 20. VAN ONZE ADVERTEERDERS. OPENING „HET ZUIVEL HUIS*'. Wij willen gaarne de aandacht vestigen op de in dit nummer voorkomende adver tentie van den heer A. Schipper, waarbij deze kennis geeft vah de opening van zijn nieuwe zaak „Het Zuivelhuis" aan de Hya- cinthenstraat no. 28. De heer Schipper is voor velen onzer le zers geen onbekende. Jarenlang reeds dreef hij een handel in melk, boter, kaas en eieren in de Wagenstraat. Men zal moeten toegeven, dat er moed voor noodig is, om in deze tijdsomstandig heden een nieuwe zaak te openen. De keu rig ingerichte nieuwe winkel van den heer Schipper voorziet echter zeker in een be hoefte. Wij voorspellen den ondernemer dan ook succes. Het pand, dat geheel op zich zelf staat is gebouwd door den aannemer C. Koppe te Alphen aan den I^ijn, terwijl het schilder werk is verzorgd door onzen stadgenoot Joh. J. L. Koet. Dat den bedevaartgangers in Duitsch land moeielijkheden in den weg worden gelegd daarvoor behoeft men volstrekt niet te vreezen. Plantsoen Concert. Donderdag 15 Augustus as. zal het ne gende concert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare Vereenigingen ge geven worden. Dit concert wordt verzorgd door de Harmonie-Kapel „T. en D." direc teur de heer J. Nordanus en zal aanvan gen 8 uur precies. Stoelen zijn te huur te gen de geringen prijs van vijf cent. Het publiek wordt beleefd verzocht gedurende het concert niet te loopen. Eventueel niet doorgaan van het concert zal op de ge wone wijze worden bekend gemaakt. Programma. 1. Blue Devile, marsch, C. Williams; 2. Ouverture König Mydae, R. Eilenberg; Espana Wals, E. Waldteufel; 4. Potpourri van populaire marschen, Adr. J. Maar. (Pauze). 5. Harvardiana, marsch, R. G. Williams; 6. La Poupée de Neuren berg, ouverture, A. Adam; 7. Indian In termezzo, Aisha, J. Lindsay; 8. Les Clo ches de Corneville, fantasie R. Plagette; 9. Marsch Final. Naar de Kager en Brasemenneren. Dinsdagmiddag 20 Aug. te 2 uur vertrekt één van de salonbooten van Gebr. Harland naar de Kager- en Brasemermeren speciaal voor werklooze gezinnen a 15 cent per per soon zoolang de voorraad strekt. Kaarten verkrijgbaar op beurskaarten bij J. Crama van Lennepstraat 2.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2