MAANDAG 12 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 16 UIT DE OMGEVING niLLEGOM. Personalia. Tot directeur van „Nieuw- Vennep's Mannenkoor" is benoemd de heer H. van Mastbergen, alhier. Inbraak. Bij de fam. Goemans—iï>rins, wonende Bloem oord alhier, is ingebroken. Aan de achterzijde der villa heeft men een ruit verbroken en zoo is men binnengeko men. Het schijnt de bedoeling der inbre kers geweest te zijn, uitsluitend geld mach tig te worden, daar waardevolle voorwer pen niet zijn meegenomen. Waar de heer Goemans de goede gewoonte heeft slechts weinig geld in huis te hebben, beliep de buit slechts 15 a 20. De politie zoekt naar de daders. Vlugvingerigen. Pas zijn de nieuwe 'belastingplaatjes aan de rijwielen beves tigd of het dievengilde slaat zijn slag: in verschillende gedeelten der gemeente zijn ze al van de fietsen verdwenen. Natuurlijk komen de plaatjes, die los aarr de fietsen hangen, het eerst en het gemakkelijikst aan de beurt. Men zij gewaarschuwd. HOOGMADE. Kerkbestuur. Door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem is benoemd tot Kerkmeester in de plaats van wijlen den heer L. Hooijveen, de heer Jac. P. van der Voorn. HAARLEMMERMEER. Geboren: Jan Hendrik, z. van. J. Hoo- gercboom en T. van Geffen Marie, d. van TKorenstra en M. Paarlberg Cornelis Wilhelmus, z. van P. J. Schreurs en H. C. van der Meer Janna Maria, d. van J. Baak- en C. G. Dolieslager Pieter Cor nelis, z. van J. C. van Aarle en B. van Leeuwen Thedora Maria, d. van W. J. Bogers en M. B. Duwel Maiia Anna, d. van W. Lemmers en A. M. Bakker Rolf Walter, z. van C. C. Stiitterheim Janne tje, d. van J. Imanse en C. D. Schalw Johannes Gerardus Maria, d. van J. R. Schrama en C. M. Tempelman Alberdina Antje, d. van U. Reinders en G. Niezing Theodora Cornelia, d. van H. Siderius en B. Jansen Albertus, z. van F. van der Meer en J. A. van Herwijnen Janna, d. van A. Schutte en A. M. de Berg Johan nes Jacobus, z. van P. L. H. Mulder en H. E. Altewischer. Ondertrouwd: H. van Houten 27 j. en B. Grosse-Lochtmaim 26 j. A. van Gelderen 24 j. en J. W. van den Boogaard 27 j. B. W. van der Heijden 53 j. en H. M. Helsloot 40 j. G. T. Wezenbeek 27 j. en E A. Roosen 26 j. G. Visser 24 j. en C. S. Leegwater 20 j. J. W. Joore 26 j. en A. Griekspoor 24 j. J. Smit 43 j. en M. A Vermeulen 20 j. J. Lissenberg 27 j, en N. Biemand 22 j. J. van der Pol 29 j. ra H. Slinger 20 j. Gehuwd: P. S. van Dam 24 j. en M. Pijlman 25 j. D. Schouten 29 j. en G. Post 30 j. M. S. Haije 25 j. en N. van der Walt 25 j. H. R. de Bloois 28 j. en E. van der Blom 19 j. R. de Vries 48 j. en N. Robijn 48 j. Overleden: H. Wittekoek 86 j. wede. ▼an J. van Sta verden >D. Rodenburg 83 wede. van J. van den Berg Pharailda Biesbreok 55 j., geh. met H. G. Koerts Meijer. Gevestigd: Carolina A Alink van Amsterdam Jacob Boon van Ridderkerk Louis M. G. G. Burton van Bergen (N.-H.) Willy A. H. Framme van Deventer Anthonie H. Gödecke van Amsterdam Ekhard H. Greve van 's Gravenhage Bernhardine Grosse Lochtman van Amster dam Jah Hahn van Vledder Hendrika M. Helsloot van Utrecht Cornelia M. Kerkvliet van Rij nzaterwoude Maria J. E. Klesser van Aalsmeer Helena Korver van Zeist Maria E. Kwakkenstijn van Haarlem Elizabeth J. Lameris van Gro ningen Jacobus de Leeuw van Ierseke Maria W. Lie verse van Woubrugge Hendrik Linschoten van Utrecht Corne lia J. Luijben van Bloemendaal Willem L. Mann van Oegstgeest Elisabeth C. J. Massar van Waalwijk Frans W. L. de Meel van Schiebroek Antje M. van der Meulen van Aalsmeer Grietje Moes van Smilde. Vertrokken: Johannes Rabbers naar Purmerend Jacobus Zoutendijk naar Bloemendaal Jan J. P. van der Wekken, naar Haarlem Wed. G. H. Merkes naar Amsterdam Wilhelmus L. Paschedag naar Amsterdam Elisabeth J. Lamboo naar Bloemendaal Jaoobus Th. Piepers naar Hillegom Christina M. Jansen naar Amsterdam Jacob Kleerebezem naar Amsterdam Maart je Stoel naar Voor burg. KATWIJK. Gevestigd: J. H. O. Balinstyn, Leid- eche Buitenschool; J. J. Kannegieter, Zee hospitium; C. D. Moulijn, Noordwijksche weg 5; E. J. Tijsterman, Zeeweg 5; J. Bak ker, Bestevaersweg 4; M. J. Rek, Huize Cal- lao; B. Bijna, Voorstraat 62; H. Korpers- hoek, Nieuwsteeg 2a, Kaftwijk-Binnen. Vertrokken: F. W. en J. E. Ouwe hand, naar Wassenaar; E. Rasters, naar Onstwedde Stadskanaal; Wed. Jac. v. d. Pias-Den Hollander, naar IJmuiden; M. Rijsdam naar Den Haag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Notariaat. Tot waarnemend notaris op het kantoor van wijlen Notaris Eerdbeek as benoemd de heer Verhees, candidaait- notaris aan hetzelfde kantoor. Collecte, Een gehouden collecte na een liefdadigheidspredikatie door Pastoor Buys in de H.H. Miissen van Zondag IJ. voor de nooden der kerk bracht 460.op. KATWIJK AAN ZEE. Strandfeest. Zaterdag IJ. werden de jaarlij ksche strandfeesten, georganiseerd door V.V.V. voortgezet met dezelfde, zoo mogelijk nog meer belangstelling dan Vrij dag IJ. Voor de volksspelen was volop be langstelling en het weer was aanmerkelijk beter dan Vrijdag. Alles had een vlot ver loop. Des avonds een concert door de Har monie van Katwijk-Zee met rondedans om de tent aan de Boulevard Hierna herha ling van de lampiontocht langs Boulevard en door het dorp. Dit ook gaf een grootsche aanblik. V.V.V. heeft velen weer aan zich verplicht. LISSE. Motor over den kop geslagen. Zater dagnamiddag te ongeveer 6 uur had tus- schen de Engelbrug en de Stalenbrug een motorongeval plaats. Een zekere Chr. Ha- zenbroek uit Zaandam reed aldaar op de motorfiets met zijn 59-jarigen vader N. A. Hazenbroek op de duo, toen plots de voor band van den motor sprong. Hierbij sloeg 'hij over den kop, waarbij de vader de en kel brak. Na door de E.H.B.O. alhier te zijn verbonden, is de man per auto naar zijn woning te Zaandam vervoerd. Geslaagd. Voor de R. K. Vereeniging tot bevordering van Industrieonderwijs voor Meisjes slaagden voor het diploma Linge rie: Jac. Meskers, Corn. Schakenbos, Marie v. d. Aart «n Anny v. Gerven en voor het diploma Costumière: Rika Vink, Mina Zon neveld, Mina Schremer, Bep v. Dijk en Adr. Polle, allen leerlingen der Modevak school „St. Agatha". „Herwonnen Levenskracht". Het Plaat selijk Comité van „Herw. Levenskracht" deelt ons mede, dat het besloten heeft van 7 tot 10 September een tentoonstelling met fancy fair te organiseeren (de reizende ten toonstelling van Herw. Levenskracht). B. en W. verleenden daartoe hun toestem ming, terwijl de groote zaal van de R. K. Volksbond gratis is toegezegd, waardoor het comité de overtuiging heeft verkregen dat haar actie gewaardeerd wordt. Ruim 8 jaar geleden' organiseerde het comité eenzelfde tentoonstelling, welke toen een reuzensucoes werd. Doch al zijn de tijdsomstandigheden moeilijker dan 8 jaar geleden, het comité vertrouwt op aller medewerking voor het mooie doel der T.B.C.-bestrijding in het algemeen en uit- zendinig naar Sanatoria in 't bijzonder, want zoo ooit, dan is thans aller medewer king broodnoodig. Wij wenschen ons ijverig PL Comité veel succes bij haar loffelijk werk. NOORD WIJKE RHO UT. Komt nu aan de Staatspartij. Bij besluit van den voorzitter van het Centraal Stembureau is in de vacature, ont staan door het niet tijdig inzenden van den geloofsbrief door het benoemd verklaard lid P. P. VerdegaaL, benoemd verklaard A. H. van Noort. Wij vestigen er de aandacht op, dat P. P. Verdegaal voorkwam op een vrije lijst (RK.), doch door het ontbreken van ver dere candidaten de zetel door voortgezette toepassing van art 100c der Kieswet is ten beurt gevallen aan de Bjst van de R. K. Staatspartij (dorp)., ZTSJK* Concert Bij gunstig weer zal op Dins dagavond e.k. te 8.30 uur de harmonie „Jeanne d'Arc" haar tweede buitenconcert geven op het schoolplein alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN. HERSTELLINGSWERKZAAMHEDEN AAN DE KERK. Kostbare versterking, van de fondamenten. Sedert eenigen tijd worden aan de Par. Kerk van den H. Bonifacius herstelwerk zaamheden uitgevoerd, welke in verband staan met teekenen van verzakking welke het kerkgebouw den laatsten tijd heeft vertoond. Deze werkzaamheden blijken in- tusschen zeer omvangrijk te zullen wor den. Gebleken is namelijk dat koppen van de palen waarop het fundament der kefk rust boven het grondwater zijn komen te staan, waardpor verrotting dezer koppen is ingetreden. "Tu bestaat'het plan, naast de bestaande palen rond elke pilaar vier palen van be ton te plaatsen en enkele onder de zijmu ren. Over deze betonnen palen worden zware ijzeren binten gelegd, die het ge heel zullen moeten dragen. Ook het toren fundament zal waarschijnlijk vernieuwd worden. Men begrijpt al aansstonds, dat dit werk vele moeilijkheden zal opleveren, temeer daar het gebruik een er heimachine onder deze omstandigheden is uitgesloten. Hopen we intusschen, dat dit werk, het welk zw^re financieele kosten met zich meebrengt, voor het behoud van ons mooi kerkgebouw afdoende moge zijn. Geslaagde Demonstratie van de reddings brigade. Na afloop van de 2 KJVL zwemwedstrijd heeft de Alphensche Reddingsbrigade als onderafd. van de E.H.B.O. onder léiding van den instructeur, den heer G. W. de Jong, in het Aarkanaal een mooie demon stratie gegeven. De groote menigte belangstellenden die getuigen waren geweest van den zwem wedstrijd, hebben vol belangstelling het kunnen van de brigade gade geslagen. Eerste nummer opzwemmen dames met de letters A. R, B. bij zich en daarna de hee- ren met de vlag van E.H.B.O., liet zien wat formatie zwemmen is, wat voor 't publiek een groote attractie was. Daarna gaf de dames groep een demonstratie van ver voer met boven arm greep, pols en schou- dergreep, zeemansgreep, Nelson greep en halve Nelsongreep. Met de Hurksprong kwamen de heeren te water en demon streerde met kopgreep boven en onder armgreep, polsgreep, schouder en dubbele Nelsongreep. Van de bevrijdingsgrepen der Heeren groep leek ons de nek en len- degreep wel zeef geslaagd. Mej. B. van Dijk, toonde hoe men met een kano moet varen en de heer H. C. v. d. Spelt, liet op komische wijze het tegen overgestelde zien. De heer v. d. Spelt viel te water en werd gei^gd door de heeren D. Verkade en H. Kommer. No. 5. Redden zooals het niet moet was met recht een komisch nummer. De heer de Raadt kwam met een visschersbootje aanvaren waarin de heer J. Tuinman ach terin had plaats genomen. Midden in het kanaal ging de heer de Raadt visschen en viel plotseling de heer Tuinman uit de boot. Het vermakelijke was nu, dat de vis- scher niet zwemmen kon en niet met zijn boot naar den drenkeling toeging, maar eerst zijn hengel neerlegde. Toen zijn jas uittrok en tusschen dit alles den drenke ling toeriep: „Vooral moed houden". Nu trok de visscher zijn vest uit, maar tot groote vérmaak van het publiek, bleek dat hij nog een vest aan had en na dit tweede volgde een derde en na het derde een vier de. En toen het 6de vest onder het gejuich van het publiek was uitgetrokken, greep de visscher een deel van zijn hengel en stak die den drenkeling die meer met zijn hoofd onder dan boven water was, toe. Beide heeren speelden hun rol verdienste lijk. Het nummer schipper met pech waarbij de heer J. Verhorst zijn vaarboom zoo diep in den bodem stak, dat die in het kanaal bleef staan en hij zelf er naast viel. Toe geschoten hulp van verschillende zijden redden hem en op een zolderschuit werd kunstmatige ademhaling toegepast door de heeren de Raadt en Kommer volgens met hode Silvester. Tot slot een komisch num mer waarbij enkele dames in een bootje waren, die door een fotograaf (M. Ver ka de) genomen zouden worden, wat de heer G. W. de Jong verhinderde met gevolg dat de fotograaf te water viel en enkele dames uit het bootje van schrik eveneens. Ook hier was de redding af. Het geheel was 'n schoon slot van dezen zwemmiddag, waar bij de reddingsbrigade op uitnemende wij ze haar kunnen heeft laten zien. Gecostumeerde voetbalwedstrijd. Dinsdagavond 8 uur zal op het A.V.V.-ter- rein een gecostumeerde voetbalwedstrijd worden gehouden, terwijl daarvoor om 7 uur door leden van de Wielerclub „De" Rijnstreek een grasbaan-race zal Worden gehouden. Opgepast! Door den heer D. V. lid van de redingsbrigade der E.H.B.O. werd bij de, politie aangifte gedaan van het feit, dat tijdens de zwemdemonstratie zijn por- temonnaie is ontvreemd, uit zijn kleeding uit een kleedkamertje der zweminrichting. BODEGRAVEN. De straatweg Gouda—Bodegraven. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben afgewezen het verzoek van com missarissen van den straatwege Gouda Bodegraven om gedeelten van den weg af te sluiten voor het rij wiel ver keer. Bedoelde weg, een tertiaire weg is met vrije groote kosten door het betrokken wegbestuur verbeterd, op een verhardings breedte van 5 M. gebracht van een vrijlig- gend rijwielpad ter breedte van 1.50 M. Aangezien naar de meening van de K. N. A C„ een rijwielpad van deze breedte voor het normale verkeer het rijwielen op dien weg voor verkeer in beide richtingen vol doende moet worden geacht, omdat bij die breedte wielrijders elkaar zonder moeite kunnen inhalen en voorbijrijden en de ge ringe bezwaren op de uren vein zeer druk rij wiel verkeer in geen enkele verhouding staan tot de voordeelen, welke zouden kun nen worden verkregen, indien de rijbaan van dezen weg voor het rij wiel verkeer zou worden gesloten, heeft de K. N. A. C. in het belang van de algemeene verkeers veiligheid zich met aandrang gewend tot genoemd College van Gedeputeerde Staten met verzoek om op de te dezen genomen beslissing te willen terugkomen. De K. N. A. C. acht zooals bekend een scheiding van het snelverkeer en het rjj- wielverkeer in ons land vari zoodanig groot belang voor de verkeersveiligheid, dat zy a den Minister van Waterstaat GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE JJ. Vrijdagavond 'kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis, onder voorzitterschap van den burgemeester, H. B. N. Mumsen. Aanwezig zijn alle leden. Alvorens over te gaan tot de behandeling der op de agenda voorkomende punten, stelt de voorzitter voor de geloofsbrieven der nieuw inkomende l^den te doen onder zoeken door een commissie, waarin de voorzitter aanwijst de heeren P. F. Noor- dam, L. Tondu en P. van Ruiten. De vergadering wordt geschorst. De heer Tondu brengt namens de commissie ver slag uit en adviseert tot toelating der leden. Met algemeene stemmen wordt hiertoe be sloten. De notulen der vergadering van 28 Juni j.l. worden door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Enkele ingekomen stukiken worden, na voorlezing, voor kennisgeving aangenomen. De rekening der gemeente en der bedrij ven wordt hierna aangeboden. De voorzit ter stelt voor met het benoemen eener com missie te wachten tot de volgende vergade ring, omdat het onderzoek voor September a.s. niet zal plaats helbben en van de zeven leden vier niet meer zullen wederkeer en. Hiertoe wordt besloten. Van het Bestuur van de Stichting Rijn- landsch Borgstellingsfonds te Leiden is een verzoek ingekomen^ om in het te vor men kapitaal een bijdrage te verleenen van 10 cent per inwoner. De bedoeling van dit Fonds wordt nader in het kort door den voorzitter uiteengezet. Teneinde echter een beter overzicht te .krijgen van het effect, dat dit fonds even tueel zal 'kunnen hebben voor Woubrugge, stellen B. en W. voor het verzoek te stellen in handen van B. en W. om hierop nader van advies te dienen. Met algemeene stem men wordt hiertoe besloten. Aan de orde wordt gesteld de verorde ning op de hondenbelasting. De heer Tondu meent, dat in de praktijk moeilijkheden niet geheel uitgesloten zijn. Spr. herinnert b.v. aan de vele honden, welke door de boeren gehouden worden voor de verdelging van ratten. Een desbe treffende bepaling komt hierover niet in de verordening voor. Spr. vindt, dat deze ma terie alsnog regeling behoeft, hetgeen zJ. zou kunnen geschieden door in het artikel, regelende de verminderingen der belasting in verhand met bedrijf of beroep, op te nemen, dat ook honden, gehouden door boeren, vrij van heffing zijn. De voorzitter vindt dit een verstrekken de bepaling, welke moeilijk in de verorde ning opgenomen kan worden. Een ieder zal dan gaan zeggen, dat, zijn hond dient voor ratten verdelging. Wethouder Boot interrumpeert, dat dan de belasting niets meer op zal brengen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. Verordening op het kampeeren. Een breedvoerige discussie ontspint zich nu over de ontwerp-kampeerverordening. De voorzitter zegt, dat in omliggende plaatsen reeds eerder overgegaan is tot het in het leven roepen eener kam peerverorde ning. Hierdoor werd bewerkstelligd, dat op het vreemdelingenverkeer, dat zich in de gemeente ophoudt, controle uitgeoefend kan worden. Vooral de watersport trekt steeds meer bezoekers, die in deze gemeente voor kor ten of langen tijd overnachten. Het houden van toezicht op deze kampeerders is in het belang der gemeente. Voor.de motieven, welke hebben geleid tot het vaststellen de zer verordening verwijst de voorzitter naar verzocht om in analogie met andere lan den, ook voor ons landhet gebruik van rijwielpaden langs de wegen voor wielrij ders algemeen verplichtend te stellen, voor zooveel zoo'n pad niet onberijdbaar of be lemmerd is. ROELOFARENDSVEEN. De noodtoestand in de tuinbouwbedrij ven. Dinsdagavond zal in het Vereeni- gingsgebouw te Langeraar een groote vergadering worden gehouden ter'bespre king van den noodtoestand in de tuin bouwbedrijven onder leiding van het Kringbestuur. Waar de uitkomsten nog belangrijk slechter zijn dan verleden jaar en zeer vele tuinders niet weten hoe de a.s. winter door te komen, maant het kringbestuur de tuinders aan, vooral deze vergadering te bezoeken. het uitgebracht prae-advies, dat de leden is toegezonden. De heer Noordam kan zich met deze ver ordening niet vereenigen. Sportliefhebbers, die een tocht door Nederland maken en op hun weg Woubrugge aandoen, kunnen dit tevoren niet met zekerheid zeggen en toch wenscht de verordening dat uiterlijk 8 da gen tevoren hiervan mededeeling geschiedt aan B. en W. Wethouder Boot is het in de verste verte niet eens met de verordening. Men is geen baas in eigen huis. De verordening verbiedt zelfs het kampeeren van eigenaren op hun eigen terrein, een verbod, dat spr. te ver gaat. De voorzitter meent, dat toch voldoende rekening moet worden gehouden met de openbare zedelijkheid. Dagjesmenschen brengen toch geen voordeel aan den mid denstand. De verordening is ook niet ont worpen om het vreemdelingenverkeer te weren, doch ter bevordering ervan. De heer Tondu heeft met leedwezen ken nis genomen van dit ontwerp. Hij prijst het heilig vuur, waarmede de voorzitter meent het belang van Woubrugge te moeten be hartigen. Spr. geeft toe dat het beter is te voorkomen dan te genezen. Hij bestrijdt de zinsnede uit het prae-advies, dat „het ge- wenscht is regelen in het leven te roepen". Als wij het kampeeren gadeslaan in deze gemeente, dan is het heusch zoo erg niet, als men het voorstelt en het wettigt geens zins het in het leven roepen van deze ver ordening. Spr. uit zijn verwondering erover, dat de Hoogmadesche raadsleden zich vóór de verordening verklaren. Zij weten van den toestand in Woubrugge hoegenaamd niets. Ook de burgemeester is er niet vol doende van op de hoogte. Wethouder Lieverse zal zijn stem vóór het ontwerp uitbrengen. Spr. releveert hoe in Warmond het watervermaak uitgegroeid is tot excessen toen er geen verordening was. Als het watervermaak in gepaste vtoo- lijkheid geschiedt, dan zal ook het nettere publiek ervan willen profiteer en. Overi gens meent spr. dat elk christelijk raadslid verplicht is zijn stem voor deze verorde ning uit te brengen. Spr. begrijpt niet, waarom het vreemdelingenverkeer geweerd zal worden. Dit as gewoonlijk het argument om minder oirbare dingen goed te praten. Het zal minder moeilijk zijn later een ver ordening in het leven te roepen, dan nu, nu wij nog in het eerste stadium staan van watehsportontwikkeling op het Brasemer- meer. De heer van Ruiten wil het vreemdelin genverkeer zooveel mogelijk bevorderen en niet aan banden gelegd zien door allerlei bepalingen. Waar het hier echter bestrij ding der openbare onzedelijkheid betreft, kan spr. zijn stem wel geven aan het voor stel. De voorzitter meent, dat de discussie nu gesloten kan worden en brengt het ontwerp in stemming. Het wordt verworpen met vier tegen drie stemmen. Voor stemden de drie katholieke leden Lieverse, van Ruiten en de Vette. Tegen stemden de heeren Boot, Noordam, Tondu en Anker. De Bouwverordening, welke thans in be handeling komt, wordt, nadat de heer Boot opgemerkt heeft, dat er enkele bepalingen in voorkomen, die voor Woubrugge te zwaar moeten worden geacht, met alge meene stemmen goedgekeurd. Na de rondvraag sprak de Burgemeester de scheidende raadsleden als volgt toe. Alvorens ik overga tot het sluiten van deze vergadering, zou ik U Heeren raads leden nog een laatste woord tot afscheid willen toespreken. Voor 4 leden van den Raad beteekent dit hun laatste zitting, die ze bijgewoond hebben. Voor de vele be langrijke en gewichtige besluiten, die gij genomen hebt, gedurende den tijd, dat gij zitting had in den Raad, zal de burgerij U steeds dankbaar blijven. Voor meerderen beteekent dit zich geheel terugtrekken uit het politieke leven. Voor U kan dit niets anders zajn dan *n prettige herinnering aan een periode, waarin gij Uw beste krachten gedurende tal van jaren ter beschikking hebt gestled van de gemeenschap. Vanaf deze plaats wil ik U nogmaals be danken voor de hartelijke ontvangst en voor de getoonde belangstelling bij mijn eerste intrede in deze gemeente en voor de niet minder hartelijke ontvangst van mijn vrouw. Ik hoop dat het vertrouwen, van de bur gerij in den nieuwen raad even groot zal zijn als dit in U geweest as en dat de samen werking tusschen den voorzitter en den nieuwen Raad even hecht zal zijn als die is geweest tusschen U en mij. Hierna wordt de vergadering gesloten. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 161. Met de tram gingen de beide vrienden naar de an dere zijde van de stad, waar een rijke Amerikaan woonde, die nog wel eens van gekke plannetjes hield. In de tram zat een meneer die erg bang voor de beide vrienden was. Hij dacht dat Drein en Piet stilletjes een zeemonster de tram b innen gesmokkeld hadden. Ib2. Toen de tramconducteur zag dat er twee groote kof fers op het balcon stonden met de initialen P. Pr. en Dr. Dr. erop, gelastte hij hen de wagen dadelijk te verlaten. Hij vertrouwde de koffers niet en was bang dat het zee monster erin verborgen was.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10