Tijdens de feestelijkheden te Stompwijk werd gedefileerd door de Gouwe Ruiters van Wad- dinxveen. Links de burgemeester van Stomp wijk dhr. Keizer, die de ruiters toesprak, naast hem dhr. Beek, leider der feestelijkheden. De S.A. te Stuttgart (Württemberg) werkt mede in den strijd tegen het „politieke Katholicisme" en de joden. Door de straten van Stuttgart reden vrachtwagens, bezet met S.A.-lieden, die door spreekkoren en teekeningen het „voorlichtingswerk" onderstreepten. De oude en de nieuwe tijd staan elkaar bij. Een verhuisauto met tractor, welke niet verder kon, wordt bijgestaan door twee levende P.K.'s. Een zeldzame foto van de dochter van den beroemden Duit- schen jongleur Spadoni, door onzen cameraman genomen op de trappen van een Berlijnschen „Underground". In dit cos- tuum begeeft de dame zich naar de circusrepetitie. De 22-jarige Hollander Dirk Nagelgast bezig aan zijn Pou de Ciel. Binnen enkele dagen zal onder toezicht van den Rijksstudiedienst voor Luchtvaart deze zelfge maakte vliegmachine op Schiphol beproefd worden. De Grieksche minister-president Tsaldaris is met zijn echtgenoote in Bad Wiessee te Beieren aangekomen, om er een maand van zijn zomervacantie door te brengen, Denkt om het belastingplaatje! Na zeven dagen den tfld te hebben gehad, treedt de politie nu streng op tegen niet-bezitters van rjjwielmerken, Heel Londen trekt met warme dagen naar buiten. De oevers van de Theems zyn vol baders en zwemmers en de zee trekt ook velen aan. Een deel van het strand te Southend. De in aanbouw zijnde viaducten voor den nieuwen Rijksweg Den Haag Amsterdam zullen in het midden worden gescheiden door betonnen bak ken, waarin beplantingen worden aangebracht. Dit heeft ten doel, om bij avond nimmer gehinderd te kunnen worden door een tegenligger. Het Fransche ministerie van Luchtvaart heeft een prijs van één millioen francs uitgereikt aan den ingenieur Makhonine, die een vliegmachine heeft uitgevonden, dat van gedaante kan veranderen. Op een hoogte van circa 4500 Meter kan dit toestel een snelheid van ongeveer 425 K.M. ontwikkelen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5