DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 ALKEMADE. Gevestigd: C. J. A. de Vette van Woubrugge R. Noordhuis en gezin van Hengelo J. H. D. Hofstede van Bos koop M. Th. van der Zwet van Hoen- stede A. C. van Leeuwen van Wou brugge G. J. van Tol van Woubrugge H. G. Buskermolen van Zundert K. J. Berkhemer van Soerabaja C. E. Nobel van Reeuwijk J. P. Rietbroek van Lei den. Vertrokken: A. C. C. de Vette naar Lisse A. Gortzak naar Leiden J. M. Hoogerwerf naar Nieuwkoop J. W. van Erk en gezin naar 's-Gravenhage J. H. A. M. de Jong naar Haarlem J. Vos en gezin naar Zalt-Bommel B. J. Drost naar Nootdorp A. Dol naar Haarlem mermeer. NOORD WIJK AAN ZEE. De opening der Winkelweek- Ter gelegenheid van het 50ste badseizoen is hier een winkelweek georganiseerd, welke er een van buitengewone betee- kenis is. Eergisteravond had de officieele opening plaats in „De Landbouw" aan den Noord- Boulevard. Te half negen heeft de voorzitter van de commissie de heer J. de Ruiter de aan wezigen hartelijk welkom geheeten, in het bijzonder den burgemeester, den heer v. d. Mortel en de juryleden n.l. drie leden van de Middenstandscentrale te Leiden. Hierbij verkreeg de burgemeester het woord, die de prijs welke door het ge meentebestuur was beschikbaar gesteld, den voorzitter overhandigde. Inmiddels was het publiek in grooten getale op den Boulevard toegestroomd, waar „de Echo der Duinen" haar concert gaf. Om half tien werd de lampionoptocht opgesteld. Hiervoor bestond buitengewoon groote belangstelling, zoowel van de zijde der gasten als van die der inwoners. De reeds aangekondigde route werd hierna gevolgd, waarmee deze eerste dag was besloten. De uitslag der jury luidde als volgt: le prijzen: S. P. C. van Wely; N. Weis- sensels; H. C. Admiraal; W. J. Kruyer; J. van Royen IJzn.; Chr. v. d. Voort; Jac. van Exter en C. van Egmond. 2e prijzen: Braun van Sambeek N. Hel- kens; P. den Hollander; Braun van Sam beek; J. C. Ruys; K. Toonen; P. Langen- dijk; S. C. de Vries; P. Kranenburg en F. N. de Wit. 3e prijzen: J. Reekers; Wed. van Royen- Verloop; M. Brederode; P. Vink; A. Brand; J. de Ruyter; G. de Roos; W. J. de Kruy- ver. Eervolle vermeldingen: W. Poortier; P. Plug; Braun van Sambeek; T. Timan; H. Stukvoet; J. Mooyekind en A. Jansen. ROELOFARENDSVEEN. Eerste plechtige EL Mis. Het program ma ter gelegenheid van de eerste plech tige H. Mis, welke zal worden opgedragen door den weleerw. Pater Amandus van Berkel in de parochiekerk van St. Petrus' Banden te Roelof arendsveen, is als volgt samengesteld: Zaterdag 10 Augustus om 6.30 uur n.m. feestelijke intocht van den neomyst met zijn familie aan de Fransche brug te Nieuwe Wetering, alwaar de edel achtbare heer mr. J. W. Peek, voorzitter van het huldigingscomité, den neomyst zal toespreken. Het muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie" zal de feestelijk heid opluisteren met muziek. Vanaf de Nieuwe Wetering gaat de stoet naar Roe lof arendsveen. Vanaf Hotel „de Vier Heemskinderen" zal de neomyst door een haag van gezellenleden, patronaatsleden en bruidjes naar de kerk gaan. Om 7.30 uur zal in de kerk van St. Petrus Banden een kort Lof worden gehouden met toe spraak door den pastoor. Na het Lof wordt door de parochianen een welkomstlied gezongen. Zondag 11 Augustus om vijf minuten vóór half elf uur zal de neomyst door de kerk naar het hoofdaltaar worden geleid, vergezeld van heeren geestelijken en eenige bruidjes. Onmiddellijk daarna zal de neomyst een plechtige H. Mis opdragen, waaronder feestpredikatie. Na de H. Mis zal een feestcantate worden gezongen door het zangkoor. Des namiddags van 2 tot 3 uur zal ge legenheid zijn voor allen om den neomyst in de zusterschool te gaan complimentee ren. Om 3 Yi uur n.m. zal het feest met een plechtig Lof en Te Deum worden besloten. ZOETERMEER. Aanrijding. Op de Stationsstraat had gistermiddag een botsing plaats tusschen een wielrijdster en een wielrijder. De bot sing was van dien aard, dat het rijwiel van mej. de V. werd vernield en zij per auo naar de ouderlijke woning moest wor den gebracht. De doorrijdende wielrijder treft schuld. De politie stelt een onder zoek in. Zwemmen. In het badhuis alhier zijn proeven afgenomen ter verkrijging van het zwemdiploma van de Ned. Centr. Red- dings Brigade. De zwemproeven beston den in 100 M. schoolslag, 50 M. rugzwem- men, sprong van 1 M. plank en 1 minuut watertrappen. Het diploma werd uitgereikt aan de da mes C. Muilwijk, A. G. Koene, T. Kardol, W. Noordam en de heer W. C. Kooyman. Geboren: Pieter z. van P. Vermeer en P. Gorissen Jacob z. van A. Groene- heijde en H. J. van der Vooren. Ondertrouwd: A. de le Lijs 26 j. en M. J. Taillie 27 j. te Schoondijke J. Lengkoek 30 j. en E. A. Kloots te Alm- kerk J. G. Vonk 30 j. en A. A. de Wit 23 j. W. Rietkerk 28 j. en A. J. E. van Wissen 24 j. Gehuwd: A. Bos 25 j. en M. van Man nek es 25 j„ te Berkel en Rodenrijs A. van Elleswijk en D'Oczd. Harddraverijen te Stompwijk KORTE BAAN DRAVERIJ. Toen wij Woensdagmiddag omstreeks 1 uur te Stompwijk aankwamen, was het reeds druk in den omtrek van het feest terrein, waar achter café „Het Blesse Paard" om half 2 zou aanvangen de door de Stompwijksche Harddraverijvereeni- ging „Nooit Gedacht" uitgeschreven Korte Baan prijzendraverij. Van vele woningen wapperde vroolijk de driekleur, terwijl ook het weer zijn volle medewerking ver leende, want een vroolijk zonnetje zette alle luister bij aan de feestelijkheden, zoo dat een schitterende middag te wachten was. Keurig op tijd werden door den voorzit ter, de heer C. Waaijer, namens het bestuur allen hartelijk welkom geheeten, in het bij zonder de eigenaren der paarden en de piqueurs, die het bestuur van „Nooit Ge dacht" in staat stelden deze draverij te or- ganiseeren en van een welslagen verze kerd te zijn. Hij stelt het op zeer hoogen prijs, dat ook het paard „The Gleaner", dat pas het kampioenschap van Nederland behaalde, voor deze draverij werd inge schreven, waarvoor hij dank brengt aan eigenaar en piqueur. De inschrijvingen en de kwaliteit der paarden is zoo groot en goed, als nimmer in den omtrek is ge weest. Na een goed succes aan de eigenaars en een aangenamen middag aan het pu bliek te hebben toegewenscht, verklaart hij de draverij voor geopend. Voor de draverij waren ingeschreven 30 paarden, waarvan er drie niet verschenen en wel „Wilhelm", eigenaar F. A. Bosveld, Den Haag. „Ulpia M", eigenaar J. Franse, Zeist en Bertha E", eigenaar stal M. Hee renveen, zoodat in totaal 27 paarden aan den start verschenen. Bij de le omloop, welke in 2 gedeelten wordt gesplitst, n.l. van 1 tot en met 17 en van 18 tot en met 30, viel Saly Harves ter na een dead heat af tegen Sir Kerrigan. Arnim werd in 2 ritten uitgeschakeld door Quail. Rose Morgan verloor na herkamp van Nordeck. Rolls Roys werd na een on besliste rif in 2 ritten verslagen door The Gleaner. Senator Brewer verloor beide ritten van Betty Worthy en Marie P van Sister Patrick M. In het tweede gedeelte werd Meleese na herkamp uitgeschakld door Harvest Lee en Fanfare door Uilenspiegel. Kaptein de Bruane won beide ritten van Calum Con tender. Our Dream wan no herkamp van Francis May. Anna Bradford Gui won bei de ritten van Jade en Vas Diaz van Janet Harvester, terwijl Quita een stilstaand nummer had. In totaal bleven dus 14 paarden over en wel Sir Kerigan, Quail, Nordeck, The Gleaner, Fatima, Betty Worthy, Sister Pa trick H, Harvest Lee, Uilenspiegel, Kaptein de Bruane, Our Dream, Anna Bradford Gui, Vas Dias en Quite. De loting bracht al lereerst Quita tegen Quail, laatstgenoemde verloor beide ritten. The Gleaner won bei de ritten van Kaptein de Bruane; Sister Patrick H won na een dead heat van Uilenspiegel. Our Dream werd in 2 ritten uitgeschakeld door Anna Bradford Gui en Nordeck door Sir Kerrigan. Harvest Lee won na her kamp van Fatima, terwijl Vas Diaz beide ritten verloor van Betty Wor thy. In den course bleven dus nog Harvest Lee, Betty Worthy, Quita, Sister Patrick M, Anna Bradford Gui, The Gleaner en Sir Kerrigan. Na loting kregen we allereerst Betty Worthy tegen Harvester Lee, laatst genoemde verloor beide ritten. Sister Pa trick M won na herkamp van Quita, ter wijl Anna Bradford Gui tot aller verras sing na herkamp The Gleaner van verdere deelname uitschakelde. Sir Kerrigan had een stilstaand nummer. Voor de prijzen bleven dus nog over Sir Kerigan. Betty Worthy, Sister Patrick M en Anna Bradford Gui. Sir Kerrigan won na herkamp van Betty Worty en Anna Bardford Gui won beide ritten van Sister Patrick M, zoodat Betty Worthy, eigenaar G. v. d. Oord, Haarlemmermeer, berijder van Leeuwen en Sister Patrica M, eigenaar J. KI ar en beek, Amsterdam, berijder L. Ensing, moesten kampen om 3e en 4e prijs, resp. ƒ50 en 25, daar echter Betty Worthy bij de laat ste rit gevallen was en kreupel was en de sulkey van Sister Patrick H stuk was, werd besloten de 3e en 4e prijs te deelen. Sir Kerigan en Anna Bradford Gui reden om le en 2e prijs, waarbij laatstgenoemde beide ritten won, zoodat Anna Bradford Gui, eigenaar J. Cats, Sloterdijk, berijder J. van Leeuwen de le prijs ƒ350 won en Sir Kerrigan, eigenaar A. T. v. d. Veen, Wolvega, berijder eigenaar de 2e prijs 125 behaalde. In totaal waren er 67 rit ten gereden, waarvan zeer vele spanneno en fraai waren, dank zij de vele beste dra vers uit Noord- en Zuid-Holland, zoodat er door allen volop genoten werd, en allen waar voor hun geld hebben gekregen. Het bestuur van „Nooit Gedacht" kan dan ook met groote voldoening en vol trots op de zen middag terugzien, daar opnieuw is be wezen, dat de Stompwijksche draverijen niet voor niets in den wijden omtrek hoog staan aangeschreven en het vele werk, dat het bestuur de laatste dagen heeft verzet en den durf om in dezen tijd zulke dagen te organiseeren, niet onbeloond zijn geble ven. Na afloop werden door den voorzitter de prijzen met hartelijke en toepasselijke woorden aan de winnaars uitgereikt, waar bij hij dank brengt aan de eigenaars en piqueurs voor het welslagen van dezen mid dag, aan den starten den heer H. Belt en de kamprechters. Hij dankt ook den pi queur van Leeuwen, die geld schonk om bloemen te leggen op het graf van den oud voorzitter, den heer den Elzen. Na allen dank gebracht te hebben voor de medewerking, wenscht hij allen nog een genoeglijken avond. Vermeld zij nog, dat een groote luidspre kerinstallatie van A. J. Boddens uit Was senaar het publiek van alles op de hoogte hield en tevens voor een prettige afwisse ling zorg droeg met mooie muziek. GEMEENTERAAD Vergadering 'van den gemeenteraad van Noord wij kerhout op Dinsdag 6 Augustus des avonds te 7 uur. Tegenwoordig 12 raadsleden. Afwezig de heer Passchier. Voorzitter: de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd gearres teerd. Onder de ingekomen stukken bevinden zich een aantal door Ged. Staten goedge keurde begrootings- en andere besluiten, die voor kennisgeving worden aangeno- Ingekomen is een schrijven van den mi nister van Sociale Zaken, waarbij de door B. en W. voorgestelde huurverlaging wordt goedgekeurd, Huurverlaging van huizen. De huurverlaging betreft 74 met rijks- voorschot gebouwde woningen en betee- kent een vermindering van 15 tot 20 pet. De huurverlagnig zal 1 Januari 1935 in gaan, zoodat verschillende personen een poosje geen huur zullen behoeven te beta len of hun achterstand thans automatisch wordt aangevuld. Voor 48 woningen aan de Nieuwe Duin straat kan nog geen huurverlaging wor den toegepast omdat het betreffende be sluit tot huurverlaging nog door Ged. Sta ten en den Minister van Binnenlandsche Zaken moet worden goedgekeurd. Voor deze 48 woningen heeft de gemeen te geld geleend bij particulieren, omdat zij daar voordeeliger terecht kon dan bij het Rijk. Het is zeer onbillijk en met een goede woningpolitiek niet te rijmen, dat het Rijk de schuld die op deze woningen drukt niet wil overnemen tegen dezelfde rente, als thans na de verlaging voor de met Rijks voorschot gebouwde woningen wordt berekend. De gemeente heeft getracht dit euvel zoo goed mogelijk te verhelpen, door het be drag dat noodig is om voor deze 48 wo ningen tot dezelfde huurverlaging als van bovengemelde 74 te komen, voor rekening der gemeentekas te nemen, doch dit be sluit mocht nog geen goedkeuring erlan gen, zoodat wij voorloopig den ongezon den toestand hebben, dat voor het eene huis der woningbouwvereeniging meer moet worden betaald dan voor het andere, uit sluitend omdat het eene met Rijksvoorschot is gebouwd en het andere niet. Ingekomen is ten slotte een schrijven van Ged. Staten, waarbij zij mededeelen voornemens te zijn de huishuur van den burgemeester, die 600 bedraagt op 555 te brengen. De heer van Parera zegt hiermee niet accoord te gaan. Spreker is van oordeel, dat nu alle andere Ruizen der gemeente in huur verlaagd worden en wel met onge veer 20 pet. het ook billijk is de huis huur van de ambtswoning van den bur gemeester te verlagen en wel eveneens met 20 pet, zoodat deze huur wordt be paald op f 480. Dit is ook in het financieel belang der gemeente, daar de woning anders wel eens leeg zou kunnen komen te staan. Nadat nog verschillende raadsleden over deze aangelegenheid het woord hadden ge voerd werd bij acclamatie besloten aan Ged. Staten de huishuur te bepalen op 480 per jaar. In verband met het standpunt van den minister van Binnenlandsche Zaken wordt de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid der veldwachters aldus gewijzigd, dat de vergoeding voor het poli- tiediploma van ƒ50.en voor het politiel diploma met aanteekening ad 100. wordt teruggebracht tot 25.resp. 50. Als compensatie hiervoor wordt aan de gemeentepolitie tot op zekere hoogte vrije geneeskundige en ziekenhuisbehandeling voor zichzelf en hunne gezinsleden ver strekt, waartegen op hpt Departement van Binnenlandsche Zaken geen bezwaren be staan. Verder wordt uit de verordening de be paling gelicht, dat B. en W. kunnen toe staan, dat kindertoeslag voor pleegkinde ren wordt genoten. De voorzitter zegt, dat het te betreuren is, dat voor een pleegkind, dat soms een wees is die ter liefde Gods wordt opgeno men, geen kindertoeslag kan worden ver leend, maar men heeft zich bij het stand punt van het Departement van Binnen landsche Zaken neer te leggen. Het reglement van orde wordt gewij zigd in dien zin, dat de orde der plaats neming van de raadsleden door den voor zitter zal worden bepaald en dat B. en W. voorts alleen verplicht zijn inlichtin gen te verstrekken, als zij door den Raad en dus niet door ieder Raadslid afzon derlijk worden verlangd. Met allé recht in strijd. Ingekomen is een adres van de vereeni- ging voor Christelijk Middelbaar Onder wijs te Leiden, houdende verzoek om een bijdrage in de kosten. De voorzitter zegt, dat de gemeente noodlijdend is en dus volgens voorschrift van den Minister van Binnenlandsche Za ken ter zake van het onderwijs geen uit gaven mag doen, die niet door de wet aan de gemeente zijn opgelegd. Op het adres dient derhalve afwijzend te worden be schikt. Toch is deze afwijzende beschikking in hooge mate onbillijk om niet te zeggen on rechtvaardig, aldus de voorzitter. Spreker heeft toevallig dezer dagen een afrekening ontvangen van de openbare H. B. S. te Leiden. De gemeente Noord wij kerhout moet daaraan volgens de wet betalen voor iederen jongen op de jongens H. B. S. 145.42 en voor ieder meisje op de Meis jes H. B. S. 114.58. De vereeniging voor Christelijk Middelbaar Onderwijs te Lei den vraagt slechts 52.88 per leerling en VAN NOORDWUKERHOUT nu komen wij voor het zonderlinge feit te staan, dat wij op de openbare H. B. S. te Leiden de ƒ145.42 per leerling moeten be talen en dat wij de 52.88 per leerling van de Christelijke H. B. S. niet mogen be talen. Dat strijdt met alle recht en het wordt tijd dat daar een einde aan komt. Daarom stellen B. en W. voor aan de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te Leiden te berichten: a. dat de Raad, daartoe gedwongen door het hooger gezag, op de aanvrage om subsidie afwijzend moet beschikken. b. dat aan de Vereeniging wordt gead- vnseerd te bevorderen, dat door het De partement van Binnenlandsche Zaken het standpunt, dat noodlijdende gemeenten geen uitgaven van het bijzonder middelbaar onderwijs mogen doen, wordt verlaten. c. dat op de begrooting 1936 een post zal worden uitgetrokken voor de subsidies ter zake van het Middelbaar Bijzonder On derwijs en dat het in hoogste instantie zal worden getracht dezen post te handha- Diensovereenkomstig wordt met alge- meene stemmen besloten. In verband met een opmerking van Ged Staten, wordt de verordening, rege lende de heffing van een vergunnings recht voor den verkoop van sterken drank, opnieuw vastgesteld. B. en 'W. stellen de vaststelling voor van een verordening op de monumenten. De heer van Parera vraagt wat eigenlijk de bedoeling dezer verordening is. Komt de gemeente met deze verordening niet in conflict met het particuliere eigendoms recht? En kan dit voor de gemeente geen financieele consequenties medebrengen? De voorzitter zegt, dat aanneming der verordening voor de gemeente geen finan cieele consequenties medebrengt Er is voor B. en W. natuurlijk een bepaalde aan leiding geweest om deze verordening aan den Raad ter vaststelling voor te dragen. Meer kan spreker er op het moment niet van zeggen. De heer van Parera zou de vaststelling der verordening aan willen houden. De materie is wat vreemd om er vandaag met goed inzicht over te beslissen. De voorzitter zegt, dat B. en W. daarme de wel accoord kunnen gaan. De begrooting dienst 1935 wordt gewij zigd. Daaruit blijkt o.m. dat in deze ge meente het personenkaartenstelsel voor de bevolkingsboekhouding zal worden inge voerd. De kosten daarvan bedragen400 te putten uit den post „onvoorziene uitga ven." Deelname aan het Leidsche Borgstellingsfonds. Aan de orde is het adres van de stich ting Rijnlands Borgstellingsfonds te Lei den, houdende verzoek in het kapitaal van het fonds der stichting te willen bij dragen. De voorzitter verdedigt namens B en W. de toetreding. De heer J. v. d. Berg Verdegaal kan zich met de toetreding wel vereenigen, doch zou de 700 niet willen schenken als gift doch in den vorm van een rentelooze lee ning. De voorzitter zegt, dat daartegen geen bezwaar bestaat, zooals uit het adres blijkt. Bij acclamatie wordt besloten door het verstrekken van een rentelooze leening ten bedrage van 0.10 per inwoner deel te ne men in Rijnlands Borgstellingsfonds. Behandeld wordt thans het voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 17 Januari 1918, waarbij onder hypo thecair verband een bedrag van ƒ6000 werd uitgeleend. Het betreft hier een hypotheeknemer, wiens pand in den tegenwordigen tijd geen 6000 meer waard is. De man heeft een stuk grond verkocht aan de provincie en krijgt daar ƒ700 voor. Het verkochte moet vrij van lasten worden opgeleverd, wat zonder medewerking van de gemeente niet mogelijk is. Nu kan de gemeente die ƒ700 opvorderen, met welk bedrag dan de hoofd som der hypotheek wordt verminderd, doch gezien de moeilijke omstandigheden waar- iq de hypotheekhouder verkeert, hebben B. en W. gemeend dit niet te moeten doen. B. en W. stellen voor om medewerking tot royement van de hypotheek van het verkochte stukje grond te verleenen, mits 500 op de hoofdstom wordt afgelost. De man mag dan 200 zelf houden. Dit is het standpunt van de meerder heid van B. en W. De minderheid van B. en W. en die minderheid is in dit geval spreker is van andere opinie. Sperker is van oordeel, dat men van de ƒ700 de helft of ƒ350. door den hy potheeknemer moet laten houden omdat hij die in zijn bedrijf broodnoodig heeft. De andere 350 komen dan aan de gemeen te voor aflossing van schuld. Spreker weet zeer goed dat juridisch de gemeente het recht heeft de volle ƒ700 op te vorderen, maar juridisch recht is bij de tegen woordige monetaire verhoudingen zeer vaak sociaal onrecht. De heer J. v. d. Berg Verdegaal sluit zich volkomen bij het standpunt der wethouders aan. Ook de heer Padding schaart zich aan de zijde der wethouders te meer, daar de ge meente door een renteverlaging tot 3 pet. den hypotheekhouder zeer schappelijk heeft behandeld. Wethouder Oostdam zegt, dat naar zijn meening de wethouders de billijkheid vol doende hebben betracht. Er zijn wel hy potheekhouders, die het volle bedrag, dat de provincie betaalt moeten hebben. De voorzitter zegt, dat hij dit laatste gaarne gelooft. Hij zal het iemand, die in den tegenwoordigen tijd voor zijn bestaan vecht, heusch niet kwalijk nemen, als hij het volle bedrag, dat de provincie betaalt, ter aflossing invordert, maar als de hypo theekgever iemand is, die er zelf goed voor zit en die desniettemin thans het volle be drag dat de provincie betaalt, als aflos sing invordert van den berooiden hypo theeknemer, dan kan spreker dit niet an ders kwalificeeren dan als onchristelijk. De heeren N. H. de Klerk, A. H. van Noort en C. v. d. Klauw gaan volkomen met het standpunt van den voorzitter ac coord. De heer van Parera vraagt, of de hy potheeknemer wellicht de verplichting te genover de provincie heeft om zijn per ceel met een hek af te zetten. De heer Geerlings vraagt of de eigenaar van het perceel zijn vrije uitweg behoudt, zoodat het onder hypotheek staande pand niet m waarde vermindert. Wethouder Oostdam antwoordt, dat de afzetting van het terrein door de provin cie geschiedt en dat voorts is beschreven, dat de eigenaar van het perceel zijn vrije uitweg behoudt. Het voorstel van den voorzitter als zijnde van de vaste strekking wordt het eerst in stemming gebracht en aangeno men piet 7 tegerj 5 stemmen. Vóór stemden de heeren N. H. de Klerk, J W. v. Parera, E. Oostdam Jzn., Th. v. Gijlswijk, C. v. d. Klauw, J. Geerlings en A. H. van Noort. Tegen stemden de heeren J. v. d. Berg Verdegaal, J. Padding, L. M. v. Noort en de beide wethouders. Geloofsbrieven niet ingezonden. Bij het punt „onderzoek der geloofsbrie ven" van de nieuw benoemde leden van den gemeenteraad benoemt de voorzitter een commissie van onderzoek bestaande uit de heeren L. M. van Noort, J. v. d. Berg Verdegaal en J. Padding. Nadat de commissie zich enkele oogen- blikken met den wn. secretaris, den heer De Jong, heeft verwijderd, rapporteert zij bij monde van den heer L. M. v. Noort, dat de heeren J. v. d. Berg Verdagal, G. Brugman, Th. P. v. Gijlswijk, C. v. d Klauw, L. M. v. Noort, E. Oostdam Hzn., J. Padding, J. W. van Parera, J. v. d. Voet, P. J. Warmerdam, D. J. Westrik en L. de winter, als raadslid kunnen worden toege laten, daar de geloofsbrieven in orde zijn. De heer P. P. Verdegaal kan niet worden toegelaten, daar hij zijn geloofsbrieven niet heeft ingezonden. Daar niemand bij de rondvraag het woord vraagt, zegt de voorzitter, dat hij nog een enkel woordje heeft te zeggen. Spreker doet het leed in deze vergade ring afscheid te moeten nemen van vier verdienstelijke raadsleden, die niet meer in den nieuwen Raad zullen terugkeeren, t.d. de heeren N. H. de Klerk, J. Passchier, E Oostdam Jzn. en J. Geerlings. Spreker richt vervolgens tot ieder hun ner een hartelijk woord, waarbij hij hun ne verdiensten memoreert. De heer N. H. de Klerk dankt den voor zitter voor zyn vriendelijke woorden. Spre ker vindt het geen eer om hier te zitten en kan het dus ook geen schande vinden, nu hij door de on gunst der kiezers deze plaats moet verlaten. Toch zal spreker met genoegen terug denken aan de 4 ja ren, die hij in den Raad heeft doorge bracht. Spreker zal aangename herinnerin gen houden aar den voorzitter, de wethou ders en zijne mede-raadsleden. Speciaal ook aan de leden der R.-K. Raadsfractie. Spreker hoopt, dat die fractie nog vele ja ren haar nuttig werk zal blijven verrich ten. De heer Oostdam Jzn. zegt met genoegen terug te zullen blijven denken aan de 12 jaren in den Raad doorgebracht. Het zal spreker speciaal tot blijvende voldoening strekken, dat hij heeft medegewerkt om te komen tot den bouw van ons neiuwe Raad huis, dat van ieder, die het ziet, de bewon dering afdwingt. Het is in beter tijden tot stand gekomen dat de tijden zoo zwart zouden worden heeft destijds niemand kunnen vermoeden, doch het zal als een monument van blijvende waarde de eeuwen trotseeren en tot in verre geslachten zal men in de vestibule de namen lezen van de Raadsleden, die tot den bouw mede hebben besloten. Spreker dankt voorzitter, wethouders en Raadsleden zonder onderscheid, voor de aangename samenwerking en wenscht Gods zegen aan allen, die de gemeente zullen blijven besturen. Ook de heer J. Geerlings zegt een woord van dank. Na 18 jaren in den Raad geze teld te hebben heeft hij gemeend te moe ten heengaan. In die 18 jaren is heel wat gepasseerd, er is verschil van ingezicht ge weest en was de goede verstandhouding al eens verstoord het was toch maar voor een oogenblik. 18 jaren heeft spreker met den voorzitter samengewerkt en houdt daar aan aangename herinneringen. Spreker be sluit met de hoop, dat eens voor de ge meente betere tijden zullen aanbreken. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. WILT U IETS WETEN? ,V r a a g inzake boedelbeschrijving en -scheiding. Antwoord: Welke de notariskosten zijn, kunnen wij niet berekenen, daar dit afhankelijk is van de werkzaamheden. Wat de kwestie der scheiding betreft, daar voor moet u zich wenden tot den kanton rechter. U kunt kostelooze notaris-hulp krijgen, wanneer u zich met een bewijs van onvermogen wendt tot de griffie van de Arrondissementsrechtbank, Korte Voor hout, Den Haag. Iederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn?

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8