DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 16 ZWEMMEN zwemfeest leidsche zwemclub. Op 18 Augustus in Poelmeer. De onderlinge wedstrijden der L. Z. C. worden op Zondag 18 Augustus te 2 uur gehouden in Poelmeer. Het programma omvat de volgende nummers: 25 M. vrije slag dames L.Z.C.: 50 M. vrije slag heeren L.Z.C.; 50 M. schoolslag dames (kampioenschap van Leiden); 100 M. schoolslag heeren (kampioenschap v. Lei den); 100 M. vrije slag heeren om den Van Spall-beker; 50 M. rugslag dames (kamp. v. Leiden) en 3 maal 50 M. wisselslag per soonlijk heeren. Er zijn verder 4 polo-wedstrijden. Uit- genoodigd zijn H.P.C., U.Z.C. en Dolfijn, L. Z.C. is de vierde deelnemer. De le prijs is een wisselbeker, welke 2 maal echtereen, of 3 maal totaal gewonnen moet worden. De inschrijving sluit op 15 Aug. bij den zwemmeester in Poelmeer of bij den secre taris, Oude Vest 183. WATERPOLO de zijl i—poelmeer i (7—1). Nederlaagwedstrijden. Gisterenavond om 8 uur speelde de Zijl i tegen Poelmeer I haar eerste nederlaag wedstrijd. In een enthousiasten en keurig gespeel den wedstrijd is het de Zijl gelukt haar eersten degradatiewedstrijd met groot ver schil te winnen. Beide elftallen komen met een invaller uit, waarbij de Zijl een geheel andere voorhoede in „het water" brengt met Le pelaar, Lut en Key, een linie die uitstekend voldeed. De eerste aanvallen zijn voor Poel meer, waar Westen een paar maal gevaar lijke schoten lost, die echter naast of over gaan. Toch weet de Zijl stand te houden en wanneer dan Blansjaar er tusschen uit trekt, komt hij tegen twee tegenstanders te liggen. Juist op tijd geeft hij over aan Key. Blansjaar ziet echter zijn kans, zwemt door en ontvangt de bal opnieuw van Key, waarna hij op keurige wijze den keeper passeert 10. Blansjaar speelt een keuri- gen wedstrijd en wanneer hij opnieuw een kans krijgt wordt zijn boogschot juist cor ner getipt. Deze corner wordt echter de aanleiding voor het tweede doelpunt. Poel meer veroorzaakt een vrije worp en als dan Blansjaar naar Lut plaatst, kan de keeper van Poelmeer het hooge boogschot niet keeren en werkt in eigen doel 20. Liezenberg krijgt een prachtkans, wanneer Rameau uit het doel is maar het schot gaat via de bovenlat achter. Even voor rust komt de Zijl sterk in den aanval, maar de goede schoten worden gekeerd of komen tegen de paal, waarna het spoedig rusten is. De tweede helft begint met een over wicht van de thuisclub, maar slecht plaat sen voorkomt doelpunten. Na een de Zijl aanval weet van der Mark uit de achter hoede op te zwemmen. Even een schermut seling voor doel en Westen maakt 21. Poelmeer komt na dit doelpunt sterk op zetten, maar vindt de achterhoede van de Zijl in prima conditie, zoodat er geen door komen aan is. De Zijl forceert dan een corner, Key bekijkt de situatie goed, geeft over aan Lut, die zich vrij maakt en een prachtig doelpunt maakt 31. Dit is het keerpunt van den wedstrijd. Wel weet Poelmeer een paar maal goed vrij te komen, maar ook is hier slecht plaatsen oorzaak dat er geen doelpunten komen. Beter doet de Zijl het en als Blansjaar opnieuw een aanval onderbreekt is Lut vrij- gezwommen en geeft de keeper geen kans 41. Na het uitzwemmen komt Luit in heftig duel met keeper en achterspeler maar weet toch een schitterend doelpunt te maken 51. Weer herhaalt zich hetzelfde spelletje, maar nu komt Lepelaar vrij en kan de keeper van Poelmeer het harde schot niet keeren 61. Poelmeer raakt vermoeid en "wanneer Lut nogmaals een goede kans krijgt is de stand 71, waarmede tevens het einde komt. De Zijl heeft dezen wedstrijd op waar lij ke schitterende wijze gewonnen en wel licht bewezen te sterk te zijn voor de der de klasse. a~z.c. i—g.z.c. i 5—4. In het Alphensche zwembad speelde A, Z.C. I Alphen een vriendschappelijken wed strijd tegen de Goudsche 2e kl. G.Z.C. De belangstelling voor deze ontmoeting was, mede dank zij mooi zomerweer, zeer groot. De wedstrijd had over het geheel een vrij forsch verloop en was buitengewoon span nend. Beide zeventallen deden maar wei nig voor elkander onder. Hoewel de Gou wenaars technisch beter speelden, wist A. Z.C. door haar enthousiast spel een kleine overwinning te behalen. In den beginne ontwikkelt zich een ge lijk opgaande strijd. Wanneer C. v. Leeu wen goed doorgeeft aan v. d. Velde, maakt deze geen fout en AZC neemt de leiding 10. De bezoekers laten zich inmiddels niet onbetuigd en maken dadelijk door hun midvoor gelijk 11. Dan is de beurt weer aan AZC, wanneer Thim een goed aange geven bal van v. d. Velde keurig benut 21. Weer is het dan dezelfde speler van GZC, die het spel op gelijken stand brengt 22. Nog voor de rust weet AZC door v. d. Velde de leiding te hernemen 32. Met deze stand komt de rust. Na de rust scoort de rechtsvoor van de Gouwenaars weldra den gelijkmaker 33. AZC laat zich inmiddels evenmin onbe tuigd en scoort uit een vrije worp door v. d. Velde 43. Het spel neemt thans een forsch karakter aan, zoodat een tweetal spelers het water moeten verlaten. Wanneer AZC een mooie kans door overschieten heeft gemist, doen de bezoekers het beter wanneer him midvoor onhoudbaar gelijk weet te maken 44. Aan beide zijden wordt dan hard gesjouwd om de winnende goal. AZC is daarbij de gelukkige als Jongeleen na snel opzwemmen de Goudsche keeper andermaal laat visschen 54. a.z.c. n—s.z. p.c. n 1—o. Deze wedstrijd was niet bijzonder span nend. De voorhoede van beide partijen bracht er niet veel van terecht. Het noodige samenspel ontbrak meermalen. Hoewel A. Z.C. iets sterker was, wist zij de kansen niet te benutten, terwijl keeper'van der Hoek naar behooren wist te verdedigen. De rust kwam met blanco stand. In de tweede helft kregen wij dezelfde vertooning te zien. Aan weerszijden ont stond weliswaar meerdere malen gevaar doch de doelverdedigers bleven de situatie meester. Even voor het einde wist A.Z.C. uit een strafworp door C. Bijl de leiding te nemen, waarmede het de overwinning behaalde. Ook tijdens dezen wedstrijd viel het keurig doelverdedigen van de A.Z.C- keeper v. d. Hoek weer bijzonder op. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT" Gisterenavond hield bovengenoemde vereeniging een team wedstrijd voor de A.- klassers over 40 y2 K.M. Het team bestond uit de renners C. Verburg, T. de Roode, Ab. Strijk, R. Riethoven, K. de Haas, C. van Amsterdam en S. J. de Jong. Er werd om precies zeven uur gestart. Na aankomst bleek dat een tijd was gemaakt van 1 uur 10 minuten 35 seconden. Hedenavond zal record worden gereden over 20 K.M. met keerpunt. De start vindt plaats om zeven uur precies. In verband met de groote toeloop van renners is door de sportcommissie een nieuwe competitie ingedeeld. Er is nl. een overgangsklasse ingedeeld, teneinde de A.- klasse niet te groot te maken. De indeeling is als volgt: A.-klasse T. de Roode, Ohr. de Roode, Ab. Strijk, R. Riethoven, C. Verburg, W. Schef- felaar, J. Schuller, C. Paats, S. J. de Jong, C. J. van Amsterdam en K. de Haas. Overgangs klasse: A. de Roode, J. Geerts- ma, J. de Haas, H Slingerland, C. van Die- men, C. Slingerland en A. van Zeggelen. B. klasse: J. Sinteur C. L. Boot, T. van Rooyen, J. Duindam, P. Hintzbergen, J. Brosius A. Lode wij ks, J. Ribot P. W. van Deventer, L. van Polanen, J. Benning, J. van der Mey en J. Geen jaar Jr. C. klasse: W. Rijsbergen, J. F. Hintzber gen, J. Mosseveld en M. Harteveld. As. Zondagmorgen zullen sprintwed strijden worden verreden over 700 Meter en tegen de wind in. Deze wedstrijd geldt voor de beide prijzen-competities. Vertrek vanaf het clublokaal om half negen, ter wijl de start om negen uur precies plaats vindt. AUTOMOBILISME SNELHEIDSDUIVEL VESTIGT NIEUWE RECORDS. Uursnelheden van ruim 243 en 244 KJYI. De Amerikaansche coureur Jenkins heeft twee nieuwe wereldrecords op zijn naam gebracht, n.l. dat over de 200 mijl met een gemiddelde uursnelheid van 244.173 K.M. en dat over de 500 K.M. met een uurgemiddelde van 243.520 K.M. Jen kins onderbrak na ongeveer 550 K.M. zijn rit. Hij zal een nieuwen motor in zijn wa gen laten aanbrengen en daana trachten ook de overige records van Cobb te ver beteren, door dezen in de vorige maand be haald. VOETBAL SCHEIDS RECHTERS-COMMISSIE DISTRICT LEIDEN. Op 13 Augustus, a.s. Dinsdag, wordt de Jaarvergadering gehouden van de scheids rechters, in Hotel „Royal'", Douzastraat, Leiden, 's avonds om 8.30 uur. De heeren scheidsrechters en degenen, die zich beschikbaar willen stellen voor het bomend seizoen, willen wel zorg dra gen dat zij allen present zijn. Gezien de •belangrijke agenda, welke inmiddels is toe gezonden, verzuime niemand deze verga dering. LUCHTVAART VLIEGENDE SCHOOLJEUGD. Meer dan 500 jongelui hebben gisteren boven Amsterdam gevlogen. De jeugd had gisteren Schiphol veroverd. Overal lachende, opgewekte gezichten, want meer dan 500 jonge Nederlanders uit alle deelen van het land waren naar Schip hol gekomen om als belooning voor het goed oplossen van de prijsvraag, uitgeschre ven door de Robinsonschoenfabriek, een luchtreisje te maken. Als men daar dan nog bijvoegt de hondarden ouders en vrienden van de jeudige bezoekers, dan kan men begrijpen wat een gezellig gedoe het was bij de militaire loodsen op Schiphol, waar drie t wee-motorige Fokkers telkens wer den volgeladen met jeugdige vlieglustigen Er heerschte een ware feeststemming op Schiphol. Onder leiding van deskundig j personeel van de K.L.M. is de vlieghaven enz. bezichtigd. NOODLANDING VAN FOKKER-TOESTEL Gistermiddag om ongeveer vier uur heeft een twee-motorige F. 8, de P.H.-A.E.H. op een weiland tusschen Schiphol en Amstel veen een gedwongen landing gemaakt. De landing is vlot verloopen en er zijn geen ongelukken gebeurd. Het toestel werd bestuurd door den piloot Freaken en was juist met eenige jeudige passagiers opge stegen voor het maken van een rondvlucht boven de hoofdstad. De jongens zijn met een autobus afge haald en naar het vliegveld teruggebracht, waar zij in een ander toestel zijn gestapt om opnieuw op te stijgen! Zij hadden zich door het voorval dus niet laten afschrik ken! De aanleiding tot de landing was een plotseling optredende stoornis van den lin kermotor. De vlieger achtte het raadzaam de machine dadelijk aan den grond te zet- De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag te half drie uur ten Raad- huize. Tegenwoordig 12 van de 13 leden. Afwezig de heer P. de Jong Cz., wethouder. Na opening der vergadering met het ge bruikelijk gebed worden de notulen door den secretaris gelezen en na een opmerking van den heer Verwey goedgekeurd. Aan de orde de agenda. Onderzoek der geloofsbrieven van nieuw inkomende leden. De voorzitter wijst een Commissie van Onderzoek aan, bestaande uit de heeren Van Dooren, Heemskerk en Clemens en schorst voor eenige oogentolik- ken de vergadering. Na heropening deelt de heer Van Dooren als rapporteur mede, dat de geloofsbrieven alle in orde zijn bevonden, zoodat zonder hoofdelijke stemming tot toelating der nieuw-inkomende leden wordt besloten. Tot de ingekomen stukken behoorde o.a. een verzoek van het Instituut Stad en Land schap van Zuid-Holland om toe te treden als lid. Voorzitter wijst er op, dat in ver band met de ligging dezer gemeente, waar het Meren-gebied den laatsten tijd vooral de aandacht trekt van Gedeputeerde Staten, het B. en W. wenscbelijk voorkomt als lid toe te treden, temeer nog. daar dit Insti tuut officieel door Ged. Staten is erkend om te dienen van advies. De minimum con tributie bedraagt f 5.per jaar, zoodat dit geen bezwaar behoeft te wezen. ZJist. wordt besloten als lid toe te treden. Op het verzoek van de Bijz. Chr. Lagere School te Nieuwe-Wetering, om beschik baarstelling van gelden voor verandering van de electrische lichtvoorziening in de onder voornoemd bestuur staande school, wordt op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet goedgunstig beschikt. Voorts is nog ingekomen een schrijven van de N.V. Ned. Krachtvoederfabriek „Muskator" te Oudewetering, waarbij gewezen wordt op den minder gunstigen toestand van den weg aldaar, welke toestand niet wettigt een straatbelasting, zooals deze is opgelegd ge worden. Genoemde N.V. verzoekt den Raad den weg ter plaatse en vooral het gedeelte voor de fabriek dusdanig te verbeteren, dat zij geen schade ondervindt van de door haar gelegde straat. Voorzitter stelt voor aan genoemde N.V. te berichten, dat de weg te Oudewetering de volle aandacht heeft van het gemeentebestuur en dat binnen het raam van de begrooting alles wordt ge daan om de grintwegen zooveel mogelijk te verbeteren. De wijziging van de verordening op de heffing van vergunningsreoht voor den ver koop van sterken drank in het klein wordt z.h.s. vastgesteld overeenkomstig het voor stel van B. en W. De werkverschaffings-objecten. In bespreking komen eenige werk-ver- sch aff in gs-obj ectenDe heer Riettoroek wijst op de onbillijke regeling, welke be staat ten aanzien van de groote gezinnen, die in de werkverschaffing minder steun ontvangen, dan indien zij overeenkomstig de steunregeling werden gesteund. Spr. geeft daarom den Raad in overweging de werkverschaffings-objecten in een gematigd tempo uit te voeren en is er voor, dat van de 4 objecten er slechts drie worden uit gevoerd, met het oog op de nevenkosten. Verder stelt spr. voor hoofden van gezin nen, die 6 of meer kinderen hebben niet in de werkverschaffing te plaatsen, doch hen in de steunregeling op te nemen. Voorzitter wijst er op, dat in de vorige vergaderingen de Raad tot uitvoering van verschillende werk-objecten reeds heeft besloten. Ten einde deze objecten uit te voe ren was het noodig uit te zien naar grond. De heeren Straathof en Van Benten heb ben dezen grond gratis ter beschikking van de gemeente gesteld, waarna de Heide-Mij de kost en er ekenin g heeft gemaakt. Het heeft, aldus spr., geen zin over de objecten thans in details te treden, terwijl de grond van de 'beide perceelen wordt afgenomen, zoolang de gemeente van het Rijk objecten krijgt goedgekeurd. De heer Heemskerk meent te weten, dat het toch de bedoeling is, dat de beide per ten. Terugkeeren naar Schiphol achtte hij ongewenscht, omdat hij dan op één motor zou hebben moeten draaien, een manoevre, waaraan veel risico is verbonden. Onmiddellijk na de landing is personeel van den Technischen Dienst naar het toe stel vertrokken, teneinde het ter plaatse te repareeren en het naar den luchthaven terug te vliegen. Zooals vanzelf spreekt trok de noodlan ding van af den weg veel belangstelling van passeerende automobilisten en andere voorbijgangers. ceelen worden afgegraven. Voorzitter ant woordt bevestigend. De heer Rietbroek dringt er nogmaals op aan om de hoofden van groote gezinnen niet in de werkverschaffing op te nemen. Voorzitter wijst nogmaals op het nuttig effect, dat gelegen is in de uitvoering van werkversohaffings-objecten. Elke werkver schaffingsregeling brengt onbillijkheden met zich mede, terwijl de opvoering van de steun tot 90% oorzaak is, dat het verschil tusschen steun en werkverschaffingsloon niet zoo groot is als bij de oude regeling. Het eenigste wat nog getracht zou kunnen worden is dit, om het uurloon van 26 ct. verhoogd te krijgen. Naar aanleiding van de nevenkosten vraagt de heer Clemens of het niet moge lijk is, dat de gemeente de schuiten voor minder kan huren. Voorzitter merkt op, dat de schuiten reeds voor bllijken prijs worden gehuurd. Indien de heer Clemens adressen weet, waar schuiten te huur zijn voor een minderen prijs dan zal spr. dit •gaarne van hem vernemen. De heer De Koning vindt, dat bij de Re geering als argument voor verhooging van het grond-loon zeer goed is aan te voeren het diep-spit-wenk in den Haarlemmermeer- polder, waar 'het uur loon door den Minis ter is bepaald op 30 ct. Voorzitter meent, dat dit argument niet kan worden gebezigd, doch heeft geen bezwaar bij de Regeering aan te dringen het grondloon te verhoogen, daarbij er op wijzende, dat de levensstand- daard in deze gemeente en Haarlemmer meer gelijk is. Met algemeene stemmen be sluit de Raad een dergelijk verzoek tot den Minister te richten. De heer de Jong komt ter vergadering. Wachttijd-regeling voor werk loozen. Hierna is aan de orde een uniforme wachttijd-regeling voor werkloozen. De heer De Koning maakt naar aanlei ding van de ontWorpen regeling eenige op merkingen. Spr. wijst op artikel 1 van de regeling en vraagt, wat onder de inkomsten wordt verstaan. Indien daar onder worden begrepen ook de spaargelden dan vraagt spr. zich af of de Redactie niet in strijd komt met de circulaire van den Minister van 14 December 1932. Voorts is spreker het niet eens, dat bij een verdienste boven 20.afgeweken wordt van de schaal, om dat deze verdienste als regel geldt voor groote gezinnen met hoogere onkosten. Spr. zou gaarne zien, dat hierin wijziging werd gebracht en stelt voor de schaal toe te pas sen tot 25.Voorzitter wijst er op, dat iedere regeling moeilijkheden met zich brengt. Waar de loonen in de vrije bedrij ven in vele gevallen nog beneden 16. blijven, daar zijn B. en W .van meening, dat 'bij de wachttijd-regeling met verdiens ten boven de twintig gulden rekening moet worden gehouden. De heer De Koning stelt voor de aftrek van de verdiensten der gezinsleden buiten die van het hoofd van het gezin op de helft te bepalen, welk voorstel door den heer Van den Broek wordt ondersteund. Voor zitter heeft geen bezwaar dit voorstel over te nemen, doch alleen met deze restrictie, dat de gezameinlijke gezinsinkomsten niet hooger mogen gaan dan 25.Met alge meene stemmen gaat de Raad met de voor gestelde wijziging accoord. Op voorstel van B. en W. wordt nog be sloten tot het aangaan van een nieuwe over eenkomst met de N.V. Destructie-toedrijf te Overschie. De Algemeene Burgerlijke Arm besturen. In bespreking komt de opheffing van de Algemeene Burgerlijke Armbesturen in deze gemeente. Voorzitter gaat in den breede de geschie denis na van de positie dezer armbesturen en wijst er op, dat bij de wet van 1855 is uitgemaakt wat tot de kerkelijke en wat tot burgerlijke instellingen behoort. De drie in deze gemeente gevestigde Burgerlijke Arm besturen, waarvan er twee zijn met eigen Fondsen, staan geheel onder toezicht van HET ZEEMONSTER de Burgerlijke Overheid. Vandaar, dat in 1013 reeds door Ged. Staten werd gewezen op de minder gewenschte verhoudingen in die besturen en waarbij het gemeentebe stuur reeds in overweging werd gegeven de drie armbesturen samen te smelten tot een. Vooral nu ten gevolge van de crisis de po sitie van de armbesturen geheel is veran derd hebben zich in de practijk tal van moeilijkheden voorgedaan, hetgeen tot een onhoudbaren toestand aanleiding heeft ge geven. Vandaar dat B. en W. thans met dit voorstel komen. Wat kerkelijk en wat burgerlijk is. De heer Heemskerk vraagt den voorzitter met wel'k doel de Fondsen zijn ingesteld geworden en door wie en of de gemeente raad de bevoegdheid heeft z.i. op een on rechtmatige wijze beslag op deze fondsen te leggen. De voorzitter antwoordt, dat om trent het doel der Fondsen niets is te ach terhalen. Er is nu eenmaal in het jaar 1855 uitgemaakt wat Kerkelijk en wat Burger lijk is, zoodat de Raad slechts heeft te ac cepteeren, hetgeen in het Reglement voor de Burgerlijke Armbesturen is bepaald. De heer Heemskerk is het hiermede niet eens en vindt het voorstel onrechtvaardig. De heer Verwey" kan zich volkomen in denken, de moeilijkheden welke zich bij deze kwestie voordoen, doch gelooft, dat de Raad verstandig doet het voorstel aan te nemen en de zaak over te laten aan het oordeel van Ged. Staten, die het raadsbe sluit moeten goedkeuren. Dit College kan de zaak objectief behandelen. Ook de heer Clemens kan met het voor stel niet meegaan en is van meening, dat debatige saldi aan de kerkelijke instellin gen uitgekeerd moeten worden. Nadat hierover nog lang is gediscussieerd wordt op voorstel van den heer Heemskerk 'besloten deze aangelegenheid uit te stel len tot de volgende vergadering en worden B. en W. uitgenoodigd met de betrokken armbesturen nogmaals te confereeren. Bij de bespreking benoeming van een tij delijk gemeente-opzichter gaat de Raad in geheime zitting. Na heropening van de openbare vergadering wordt besloten nog maals een oproeping te plaatsen voor solli citanten naar deze vacante betrekking, waarbij personen boven den leeftijd van 45 jaar mee kunnen dingen naar deze betrek king. Aangeboden wordt de gemeente-rekening voor het dienstjaar 1934, sluitende met een 'batig saldo op den gewonen dienst van 7192.64. De rekening wordt'ter ondersoek dn handen gesteld van een Commissie be staande uit de heeren J. Verwey, j. S. Pen- •nings en j. P. Hogenboom. Rondvraag. De heer Heemskerk wijst op de losse stof, welke langs den dorpsweg te Rijpwetering ligt en zou gaarne zien, dat dit materiaal van den weg werd verwijderd, omdat het gevaar oplevert voor de openbare veilig heid. Voorzitter antwoordt 'hieraan te zul len voldoen. De heer Van den Broek wijst op den gras kant langs het voetpad te Nieuwe-Wetering. Het afmaaien dezer graskanten acht hij dringend noodzakelijk. Voorts geeft bij den voorzitter in overweging de palen in dit voetpad te schilderen. De heeren Hogenboom vraagt hoe het staat met de loontoeslag-regeling. Voorzit ter antwoordt, dat binnenkort een' nieuwe regeling is te verwachten. De heer Los wijst op de goot van de wo ning, in huur bij den heer J. J. de Jong, welke dringend herstelling behoeft. Voor zitter zal voor herstelling zorg dragen. Voorts acht de heer Los het noodig, dat de graskanten langs den weg te Oude we tering worden gemaaid. Ook hiervoor zal vootr- ritter zorg doen dragen. De heer Verwey informeert naar de dis tributie van doorgedraaide groenten onder de werkloozen. Voorzitter antwoordt, dat Den Haag geen toestemming hiervoor kon verleenen. Vervolgens wijst de heer Verwey op het venten in de Kaag. Eenige nering doenden uit de Kaag ondervinden hier schade van. Voorzitter merkt op, dat indien van buiten de Kaag door erkende handela ren geregeld wordt gevent hiertegen niet kan opgetreden worden. De heer Rotteveel vraagt of ook loon- toeslag wordt gegeven bij de uitvoering van werken door een polderbestuur. Voor zitter antwoordt, dat indien een polderbe stuur werken wenscht uit te voeren met steun van de overheid dit bestuur een ver zoek tot de gemeente kan richten, waarna het object ter goedkeuring zal worden voor gedragen aan de Rijks-Inspectie. Voorts wijst de heer Rotteveel nog op het stoom en in de Oude Wetering en vraagt of de ge meente hieromtrent bepalingen heeft. Voor zitter antwoordt, dat in de keur van Rijn land bepalingen omtrent het stoomen voor komen. Hierna sluiting. VAN NAGASAKI 155 Ook Piet Prikkel was besloten om eens naar het 156. Na lang beraad beslotervze een schip te zoeken met zeemonster te gaan kijken. Daar ontmoette hij Drein en er een kapitein die niet bang was voor zeemonsters. Daarbij werd besloten om vrede te sluiten. Ze hadden gemerkt, dat moest het een flink schip zijn. Piet en Drein liepen heel de menschen niets om hen gaven als ze alleen waren. lang langs de haven om er een te vinden. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10