RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 6 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 WOENSDAG 7 AUGUSTUS. GEMENGDE BERICHTEN FIETSER DOOR AUTO AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. Gisteravond is de ruim veertigjarige mijnwerker W. uit Maastricht, die zich per fiets van zijn werk naar huis begaf, op den Kruisberg nabij Bunde, door een onbe kend gebleven auto aangereden. De man werd naar het ziekenhuis over gebracht, waar hij hedenmorgen is over leden. Gisteravond omstreeks half twaalf reed de heer A. R. Z. graaf van R. per auto opj den weg van Heino naar Dalfsen. Uit de richting Lemelerveld naderde de wiel rijder T. uit Heino met zijn vrouw. In een bocht van den weg werd de heer T. door den auto gegrepen en enkele meters mee gesleurd. Het slachtoffer werd zeer ernstig gewond. Nadat een dokter de eerste ge neeskundige hulp had verleend werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Raalte vervoerd. Vanmorgen is de heer T. aan de bekomen Verwondingen overleden. Het rijwiel werd totaal vernield, terwijl de auto ernstige schade bekwam. AUTO RIJDT BLOEMENKAR AAN. Twee jongens gewond. Nabij kasteel Kruisdonk te Rothem- Meerssen, had een ernstige auto-botsing plaats, die wonder boven wonder geen menschenlevens kosttte meldt de „Limb. Koerier". Zekere Benders, knecht bij bloe mist Vreuls te Rothem-Meerssen, keerde als naar gewoonte met zijn bloemenwagen terug van Maastricht en was vergezeld van zijn vriend, Bronckers uit Amby. Beiden trokken den handwagen,, die van voren voorzien was van een deugdelijk licht en van achteren van een reflector. Achter hen kwam met een snelle vaart aanrijden een luxe-auto bestuurd door Aug. Gilissen uit Beek. De auto reed den bloemenwagen van achteren aan en sleurde voertuig en be stuurders een 20 tot 25 meters mee, zoodat deze op de glooiing van den weg terecht kwam. Benders kwam er met een hoofd wonde en een kneuzing aan het rechter bovenbeen af; Bronckers was er echter er ger aan toe. De bestuurder van de aanrijdende auto ging onmiddellijk geneeskundige hulp waarschuwen. Dr. Pinckers verscheen ter plaatse en bracht in zijn auto de slachtoffers naar hun woning. Eveneens waren pastoor Geelen en kapelaan Sijstermans spoedig aanwezig. De handwagen is totaal vernield, terwijl aan de auto ook eenige schade is .toege bracht. Veldwachter Kusters maakte van een en ander proces-verbaal op. VRACHTAUTO VAN MOTOR BRIGADE OMGESLAGEN. Een vrachtauto van de mortorbrigade uit Haarlem, die zich thans voor oefeningen in West-Brabant bevindt en waarin 11 mi litairen gezeten waren, is gisteravond om streeks kwart voor zeven te Bergen op Zoom, op den hoek van de Wouwschestraat en Korenbeursstraat, bij het maken van een scherpe bocht gekanteld. De auto kwam in een der vitrines terecht van de kruidenierszaak der firma Roosenboom. De bestuurder noch de militairen bekwamen eenig letsel. Een fiets, welke voor de éta lage geplaatst was, werd in elkaar gedrukt, terwijl in den winkel veel schade is aan gericht. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door een trein aangereden. De chauffeur gedood. Gistermorgen om 10 uur is de 30-jarige chauffeur A. van Dijk uit Scherpenzeel, die een vrachtauto bestuurde, geladen met melkbussen, op den onbewaakten overweg bij het Lage Erf te Woudenberg door een trein, komende uit de richting Utrecht, aan gereden. De man werd ruim 40 meter mee gesleurd en was op slag dood. De cabine en het chassis werden 500 me ter verder aangetroffen. De trein had 25 minuten vertraging. De locomotief was be schadigd. DOOR VALLEND GESTEENTE GEDOOD. Op de 455 M. verdieping van de Staats mijn Maurits te Lutterade is gisteravond de arbeider Stassen, afkomstig uit Maas tricht, onder vallend gesteente geraakt en ernstig gewond. Het slachtoffer is enkele oogenblikken na het gebeurde overleden. DOOR EEN WOEDENDE STIER AANGEVALLEN. Toen de landbouwer H. Linssen uit Beeg- den bij Roermond een stier van de stier- houderij aldaar van stal wilde halen, werd hij, door het plotseling wild geworden dier aangevallen en tegen den grond gesmakt. In bewusteloozen toestand werd hij opge nomen. Een ijlings ontboden geneesheer constateerde zware inwendige kneuzingen en achtte het raadzaam hem niet te ver voeren. De toestand van den man, die in zijn woning, vlak bij de stierhouderij ligt, is hoogst ernstig. Het gevaarlijke beest kon spoedig worden gevangen. BOERDER1JENBRANDEN. Twee boerderijen afgebrand. Gistermorgen om 11 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den heer G. Kuipers te Dalerveen gem. Dalen. De brandweer kon wegens gebrek aan bluschwater niets uit richten. De vlammen sloegen over naar de boer derij van H. Kuipers, die eveneens geheel verloren ging. Ook de schuren en koren- voorraden gingen verloren. Bij G. Kuipers kwamen eenige varkens en kalveren om. In de andere boerderij kon de levende ha ve gered worden. Van de inboedels werd niets gered, alles was verzekerd. Zondagmorgen 10 ur brak, vermoedelijk door een defect aan den schoorsteen, brand uit in de boerderij van den landbouwer H. Maas, gelegen op het z.g. Heezeland onder de gëm. Heijen (L.) Het vuur vond gretig voedsel in den pas binnen gehaald en oogst, welke geheel in vlammen opging, een groot gedeelte vari den inboedel ging mede verloren. Een kalf kwam in de vlammen om, ook de vrachtauto van den heer Maas werd door het vuur vernield, terwijl tevens twee bankbiljetten, die de zoon van den landbouwer den vorigen avond op zijn ka mer had gedeponeerd, verbrand zijn. Een paard en twee koeien konden bijtijds wor den gered. De vrachtauto was niet, de in boedel slechts laag verzekerd. VOORZICHTIG MET VUUR IN BOSCH EN HEI. Een H.A. bosch afgebrand. Zondagmorgen te ongeveer half twaalf is brand uitgebroken in de bosschen toebe- hoorende aan het sanatorium „Maria Auxi- liatrix" nabij de Duitsche grens te Venlo. Het vuur woedde in een perceel zes-jarige dennen. Grensbewoners probeerden den brand te blusschen. Spoedig kregen zij as sistentie van de Venlosche brandweer, die met behulp van brandsiaanders het vuur binnen enkele uren meester was. Ongeveer 1 H.A. dennenbosch is door het vuur ver nield. Mij vermoedt dat eenige kinderen, die zich in het bosch bevonden, met luci fers gespeeld hebben. Zet 'n waker in Uw slaapkamer! Stuif wat Shelltox en slaap rustig I Geen muggen zullen U storen, want Shelltox beteekent den dood voor elk insectl Ver krijgbaar bij Uw drogist. EEN LIJK OPGEHAALD. Zondagmorgen 4 Aug. is uit het water van den Amstel ter hoogte van perceel Am- steldijk 216 te Amsterdam opgehaald het lijk van een onbekenden man ong. 50 jaar, lang pl.m. 1.65 M.. flink postuur, ovaal ge laat met grooten mond, groote ooren, grijze oogen met zware grijze wenkbrouwen, grijs rechtopstaand kort geknipt haar en kleine grijze snor. De man was als heer gekleed met donker grijs gestreept colbertcostuum, zware hooge schoenen, grijze wollen sok ken, grijs geruit overhemd, slappen boord, donkere das met roode stippen. Ondergoed gemerkt 3416. Op het lijk bevonden 3 zak doeken, gemerkt S 3416 en nikkelen hor loge. Op de kant van den weg gevonden een licht grijze gummiregenjas en grijze slappe hoed vermoedelijk van den man afkomstig. De Commissaris van Politie in de 4e sec tie, waarnemend de 5e sectie te Amsterdam verzoekt dengenen, die hierover inlichtin gen kunnen geven, zich in verbinding te stellen met het Politiebureau Pieter Aertsz- straat. 5 aldaar. KOMMIES MET EEN FLESCH OP HET HOOFD GESLAGEN. Toen Zondagavond een paar brooddron ken jongelui aan de Meerselsche dreef door een kommies werden gesommeerd van de fiets te stappen, weigerden zij dit, waar na de ambtenaar één hunner vastgreep. De aangehoudene bleek in het bezit van een halve flesch wijn, waarmede hij den amb tenaar een klap toebracht, waardoor de getroffene in 't zand naast den weg viel. De kommies schoot hierop zijn revolver in de lucht af, waardoor de heeren, tot bezinning kwamen, lang genoeg om weer daarna door de marechausseé's te worden overgebracht naar Strijbeek, waar procesverbaal werd opgemaakt. Ik ben de schrij ver vtn het Stan daardwerk in 9 dee- len over Vliegenver- delging, zou dat niets voor het gekkenhuis zijn? Het boek niet, maar U wel. (Lustige Sachse), Huizen 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 3.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Orgelspel. 12.15 Chr. Mannenkoor „Onder Ons". I.15 Ensemble van der Horst en gram.pl. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gram.pl, 4.00 Pianorecital. 5.00 Kinderuur. 6.00 Causerie en gram.pl. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. Reportage en gram.pl. 8.00 Berichten., waarna orgelconcert. 8.30 Lied en leven bij de Hernhutters. 9.30 Gram.pl. 9.45 De Diemer Harmonie. (Om 10.15 be richten). II.0011.30 Gram.pl. Hilversum 1875 M. V.A.R.A.-uitzending. 8.00 Gram.pl. 1 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arb. i. d. cóntinubedr. 12.00 Trio Loe Cohen en gram.pl. 2.00 Zenderverz. en gram.pL 3.00 Voor de kinderen. 4.30 Trio Willem Lohoff en gram.pl. 6.35 Sportuitz. 7.00 Causerie. 7.30 Zang. 7.50 „Bij den verkeersdokter". s 8.00 Nieuwsberichten, VARA-Varia en gram.pl. 8.30 „Het geval van de geheimzinnige pillen", spel van Conan Doyle. 9.30 Gram.pl. 10.00 „Spaansche zangspelen", causerie met gram.pl. 11.00—12.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.50 Orgelspel. 12.35 Ch. Manning's orkest. I.35 Orgelconcert. 2.20 Het Schotsche Studio Orkest. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth, 5.35 Het Sharpe-sextet. 6.50 Het Vario-Trio. 7.35 BBC-Dansorkest. Hoorspel. 9.05 BBC-Militair-orkest. II.20—12.20 Maurice Winnick en zijn Band, „Radio-Paris", 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 8.20 Git aar concert. 9.05 Hoorspel. 11.10—12.35 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 12.502.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.505.50 Omroeporkest. 9.009.20 Dansmuziek. WILT U IETS WETEN? Vraag: Wilt U mij s. v. pL opgeven de kortste weg van Doetinchem naar Tegelen door Nederland. Antwoord: Doetinchem, Zevenaar, Nijmegen, Mook, Gennep, Afferden, Venlo, Tegelen. Vraag:Watisde kortste weg per auto van Boskoop naar Barneveld, van Barne- veld naar Rhenen, van Rhenen naar Rhe- nen naar Boskoop? Hoewel km.? Antwoord: Boskoop, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Amersfoort, Barneveld, Renswoude, Veenendaal, Eist, Rhenen, Eist, Amerongen, Leersum, Utrecht, Woer den, Bodegraven, Boskoop, Afstand 166.3 kilometer. Keulen, 466 M. 10.50 Zang, viool en piano. 12.20 Weragkamerorkest. 4.20 Zang en piano. 5.20 Orkestconcert en solisten. 7.30 Dansmuziek. 9.05 Militair concert. 10.5012.20 Omroeporkest, kleinorkest en solisten. Rome, 421 M. 9.00 Radiotooneel, hierna gramofoonpl. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Max Aleys' or kest. 5.20 Gram.pl. 5.35 Kamermuziek. 6.35 Zang. 6.50 Vocale duetten. 7.20 Gram.pl. 8.20 Salonorkest. 10.30—11.20 Paul Godwin's orkest. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 4 1.502.20 Gram.pL 5.20 Orgelconcert. 5.50 Gram.pl. 6i50 Omroeporkest. 7.35 Klarinetrecital. 8.20 Symphonieconcert. 10.35—11.15 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Rijkszending. 9.05 Gram.pl. 9.20 Oude en nieuwe marschen. 10.20 Berichten. Hierna orgelspel. 11.05 Weerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek uit Berlijn. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.409.20 Deutschl-s. 10.20 Keulen. 12.05 Londen Reg. 12.20 Brussel (Fr.). 13.20 Brussel (VI.) 13.30 Brussel (Fr.). 14.20 Londen Reg. 16.20 Deutschls. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel (Fr.). 19.20 Brussel (VI.) 19.50 Parijs Radio. 20.20 Beromunster. 22.35 Brussel (Fr.) 22.50 Keulen. 4e Programma, 8.05 Parijs Radio. 9.3010.35 Gram.muz. G. R. D. 10.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 20.20 Londen Reg. 21.30 Weenen. 23.00 Londen R^eg. (Wijziging voorbehouden). Vraag: inzake sanatorium-verpleging van een minvermogende wegens t. b. c. Antwoord: Wend u eens tot het Con sultatie-bureau Middelweg 38, te Leiden. Spreekuren: Maandag, Woensdag en Vrij dag van 1.304 uur. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. van Beveren, huizenexploitant, Was senaar, Kerkdam 115. Cur. mr. J. J. Schókking, Wassenaar. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 16) Elise Graven boog zich naar haar toe. „Wat is er? Hebt u iets verloren?" „Mijn paarlensnoer!" Mevrouw Monroe keek onrustig door de zaal. Ze kunnen niet gevallen zijn, dus moet ik ze op mijn kamer hebben laten liggen. „Excuseer me een oogenblik, kindlief, ik moet even gaan kij ken." Lloyd wachtte niet langer. Hij had me vrouw Monroe's beweging en de uitdruk king op haar gezicht gezien en wist, dat hij onmiddellijk moest probeeren het snoer kwijt te raken. Hij stormde de hall in stond daar besluiteloos, toen mevrouw Monroe haastig langs hem heen liep. Hij zag haar tegen Jackson aanbonzen in de bocht van de trap, maar stond niet lang bij deze ge beurtenis stil. Hij moest en zou het snoer kwijt raken, maar hoe en waar? Lloyd draaide zich om, toen Jackson de trap af kwam, en haastte zich naar de eet kamer. Maar Tom, de neger, was daar op zijn post en daarbij bood deze kamer geen gelegenheid om wat te verstoppen. Hij moest nadenken. En voor alles moest hij zijn zenuwen tot rust brengen. Een glas wiskey misschien? Tom maakte er een klaar en in zijn op winding merkte Lloyd niet eens, dat er haast geen whiskey in was, maar 't deed hem toch goed. Hij wist, dat het paarlen snoer verdwenen was. En daarna zou er nog eenigen tijd voorbij gaan voor werke lijke maatregelen getroffen zouden kunnen worden. Hij besloot, dat het beter zou zijn eerst zien uit te vinden wat de Monroe's van plan waren en dan pas het halssnoer zoo te verbergen, dat hij door de mazen van het net, dat zij zouden spannen, kon heenglippen. Daarom ging hij weer naar de hall terug. En mevrouw Monroe bevond zich daar. Ze was juist haastig de trap af komen loo- pen, haar nog knap gezicht rood van op winding en angst, de handen tegen het hart gedrukt. Kolonel Monroe, die op dit oogen blik uit zijn studeerkamer kwam, stond nu naast haar en ze sprak geagiteerd tegen hem. Er was voor Lloyd iets beangstigends in dat gebogen hoofd en het ernstige ge zicht van den konel, terwijl hij naar zijn vrouw luisterde. Lloyd ging met een heftige poging om zich te beheerschen en een onverschillig uiterlijk in hun nabijheid staan. „Maar man, het is weg! Ik heb overal gekeken. Ik herinner me nu, dat ik het snoer op tafel heb gelegd om het aan te doen, maar ik weet nu haast zeker, dat ik het heb laten liggen. Je weet, dat het slot nog is nagezien; ik kan het onmogelijk verloren hebben! Er moet iemand in mijn kamer geweest zijn Lloyd kon het niet langer uithouden. Zijn knieën knikten en zijn mond was droog als kurk. Hij wendde zich snel af, zijn lip pen in een krampachtig lachje vertrokken, toen iemand dien hij kende, voorbij kwam, maar gelukkig keek deze hem niet aan en het volgend oogenblik nam kolonel Mon roe den arm van zijn vrouw en bracht haar naar de studeerkamer, die vlak bij was. Nog een korten tijd was Lloyd veilig, maar nu moest hij ook handelen. Lang zaam loopend en met stijve houterige stap pen, veroorzaakt door de inspanning, om zijn slappe knieën in bedwang te houden, zocht Llyod den weg- naar de hall. Zijn hoofd was vol warrelende emoties. Ze kon den hem niet verdenken! Maar de ver schrikking joeg hem op. Zijn lippen leken wel perkament en zijn hart sloeg met zlu- ke zware slagen, dat zijn lichaam er van schokte. Als hij zijn jas eens haalde en naar huis ging? Maar hij moest zien weg te komen voor zeOf hij moest het hals snoer verbergen. Zien kwijt te raken. Weg gooien. Het brandde tegen zijn borst en in zijn verbeelding meende hij, dat de vorm buiten op zijn zak zichtbaar was. Hij zou maar naar huis gaan.... Plotseling riep iémand iets achter hem en hij keerde zich half om en streek met een bevende hand over zijn gezicht, als om er een gewone uitdrukking aan te geven. Kolonel Monroe kwam in de gang en sprak tot den neger, een man van middelbaren leeftijd, die dienst deed bij de voordeur. Lloyd kon niets hooren, maar vermoed- dewel, wat er gezegd werd: „Niemand mag weggaan." Een andere, een jonge neger, haastte zich door de hall alsof hij gebeld was, en de kolonel hield hem staande en sprak met hem. De man keerde naar de voordeur terug en ging uit. Lloyd liep zoo kalm mogelyk de kleedka mer in, waar hij jas en hoed had gelaten. Zijn beweegreden was, buiten het bereik van de oogen van den kolonel te komen, voor deze zich zou omdraaien en hem zien zou. Hij stond besluiteloos, nadat de deur achter hem was dichtgegaan en staar de naar den muur. De kamer was leeg, en op het oogenblik was hij veilig! Plotseling kreeg hij een ingeving. Het venster! Hij kon daaruit ontsnappen. Neen, hy zou het zacht opendoen en het halssnoer in een bloembed naar beneden laten vallen. Dan kon hij het later halen of een excuus verzinnen en even achter blijven, om het op te rapen, nadat hij zich gewillig zou hebben laten fouilleeren. Wat eenvoudig! En hij had zich zoo zenuwachtig ge maakt. Per slot waren het ezels, die zich met zooiets in de kaart lieten kijken. Als een man zijn hoofd maar niet verloor.... Lloyd liep zacht naar het raam en keek naar buiten. Zijn handen gingen naar den sluiting en hielden stil; bewogen zich toen ongemotiveerd heen en weer en grepen den middelstijl om de knikkende knieën van hun eigenaar te steunen. De tuin lag helder in het maanlicht en bescheen het glimmend opgeheven gezicht van den jongen neger, tot wien kolonel Monroe het laatst had gesproken, die hem vast aankeek. Lloyd hing half tegen het raam, niet in staat zich te bewegen en staarde op den ne ger neer. Toen kwam hij weer eenigszins tot zichzelf en poogde onverschillg den tuin in te kijken, voor hij zich afwendde en bevend de kamer inliep, buiten het bereik van die oogen; zijn handen waren nat en koud en hij zocht naar zijn zakdoek, dien hij niet vinden kon. In zijn overjas mis schien? Lloyd had het gevoel alsof hij in een net gevangen zat, waarvar. de mazen zich steeds vaster om hem heen sloten. Werktuigelijk liep hij op zijn overjas toe, maar die van Jackson hing boven op de zijne. Met een gebrom als van een dier, duwde hij deze opzij en wachtte, Jackson's jas was door den ruk binnenste buiten ge keerd en voor Lloyd's oogen bevond zich de geheime zak, die Jackson hem dien avond getoond had; het geheime zakje, waarin hij zijn geld bewaarde. Lloyd keek om zich heen en staarde naar de deur. Deze was gesloten en hij hoorde niemand aan komen. Een lichte vlugge beweging, me vrouw Monroe's parels glansden een deel van een seconde zacht en wit in het licht van de electrische lamp aan de zoldering, en toen hang Jackson's jas weer op zijn plaats. „Ziezoo!" zuchtte Lloyd en keerde zich af. „Nu kalm blijven, alles komt terecht, al leen moet ik me rustig houden, dat moet eenvoudig! Als ze de paarlen bij hem vin den, zal hij zeggen, dat hij niet in de buurt geweest is. Maar dat is hij wel! Hij is er geweest. Mevrouw Monroe heeft hem op de trap gezien. En als ze de paarlen op hem vinden, zal hij geen uitleg kunnen geven, dan zullen ze rechter 'Kent ophalen, en ik kan me uit de voeten maken. Dan heb ik mijn rekening met dat vrome stel veref fend!" Lloyd ontdekte ineens, dat hij hardop sprak en hij bedekte zijn mond met de hand, maar zijn gedachten spoedden voort. „Ze zullen ze niet bij hem vinden, lach te hij. „Ze zullen hem nooit fouilleeren; in ieder geval niet secuur. Dan gaan we sa men naar huis en dan zal ik zijn jas lee- nen de mijne hier laten of scheuren. En niemand zal er iets van merken, behalve Gloria en ik. Zoo eenvoudig was het echter niet, maar Lloyd beheerschte zich. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9