ITALIË GAF NIETS TOE DINSDAG 6 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 Bitterheid te Addis Abeba BUITENLAND VAN HET VATICAAN. AUDIËNTIES BIJ DEN H. VADER. Berlijn's bisschop ontvangen. De H. Vader heeft den bisschop van Berlijn, Z. H. E. mgr. Konrad von Preysing in audiëntie ontvangen. De H. Vader heeft verder op zijn buiten verblijf Castel Gandolfo een vijftigtal jeugdige Duitsche pelgrims in audiëntie ontvangen. Bij deze gelegenheid heeft Zijne Heilig heid tot de aanwezigen een toespraak ge houden, waarin hij o.a. zeide: „Het is noodzakelijk, dat gij nu niet laat ontmoe digen, doch u dapper gereed houdt voor de verdediging. Het is een droevige zaak, te moeten bedenken, hoe sommigen een strijd voeren tegen God en tegen Jezus Christus, om het moderne heidendom te propageeren". Zaterdag heeft Z. H. de Paus audiëntie verleend aan 215 leerlingen van katho lieke scholen in de Vereenigde Staten. Z. H. gaf den kinderen, die hem op zijn zomerverblijf kwamen bezoeken Zijn ze gen. DUITSCHLAND. De aanvallen op de Kerk PROCLAMATIE IN DE GOUW BERLIJN. „Duitsehers opgelet". Maandagochtend was het bij de aan plakzuilen te Berlijn overal zeer druk De gouw Groot-Berlijn had een aanplakbiljet aangebracht onder den titel „Diutschers opgelet". In deze proclamatie waarschuwt het gouwbestuur de bevolking voor de ac tiviteit van gewetenlooze ophitsers en volksverraders, die hun smerige politieke zaken willen afwikkelen onder het masker der religie. Verschillende gevallen worden gereleveerd, waarbij leden van katholieke vereenigingen, aanhangers van het vroe gere Centrum en communisten de kerk zouden hebben beschimpt om daar dan de schuld van te schuiven op leden der S.A. en leden der N.S.D.A.P. De waarschuwing besluit met de woorden: „Duitsch volk geeft acht en wacht u voor de duisterlin- gen die in schaapsvachten komen doch ver scheurende wolven zijn". Een zware strijd. Het Eerlijnsche „Kirchenblatt" publi ceert een artikel, getiteld „lm Kampfe", waarin de verwachting wordt uitgespro ken, dat de Katholieke Kerk alle aanval len zegevierend zal doorstaan. Het artikel zegt: ,,Er is geen twijfel meer mogelijk, dat wij, Christenen, een zwaren strijd zul len hebben. Tegen ons treedt op het geloof in en aan het bloed. De strijdsignalen klinken van het koele verwerpen der Christelijke leer tot aan den van haat ver vulden vloek! Men zoekt bondgenooten, waar ze te vinden zijn. Een trommelvuur van beweringen uit de geschiedenis en uit onzen tijd, striemt op ons neer. Het doel van den strijd is het verdringen van het Christendom uit ons vaderland. Het doel is niet meer, zooals in het begin, een nieuw geloof naast het Christendom. Het doel is verder gesteld. Zekerheid van de over winning electriceert de rijen der Anti- Christenen. De dagen zijn geteld, dat het Christen dom in Duitschland nog zal mogen wor den verkondigd. Op de eerste plaats zal aan de Kerk de school worden ontnomen. De Duitsche wereldbeschouwing zal be ginnen van het kind af. Daardoor zal het Christendom tegen de muren worden ge drukt en dan kan men het aan zijn lot overlaten. Als een wrak zal het op de gol ven drijven. Dan zal het te pletter slaan en het nieuwe volksche geloof zal de op volger worden van de 2000-jarige Chris- telijk-Duitsche misontwikkeling. Dit zijn de döeleinden der vijanden van het Ka tholieke geloof. Men kan daartegenover alléén verklaren, dat de Kerk tengevolge der dwaalleer en van den hoogmoed harer vijanden altijd slechts is gegroeid". WEER EEN DEVIEZENPROCES. Redemptorist krijgt 7 jaar tuchthuisstraf. Gisteren heeft te Berlijn het proces plaats gehad tegen pater Sebastian Aigner, den 50-jarigen procurator der Redempto risten in Zuid-Duitschland. Er wordt Aigner ten laste gelegd, dat hij aan een zuster-orde in Nederland 7000 gulden heeft uitbetaald, zoogenaamd ter delging van een in 1932 opgenomen lee ning, maar in werkelijkheid voor den aan koop van effecten. Verder zouden door Aigner zonder officieele vergunning terug betalingen zijn verricht tot een bedrag van 30.000 gulden, terwijl hij nadien, hoewel reeds veel kapitaal was afgelost, een ver gunning wist te verkrijgen voor de rente betaling op het volle bedrag, dat aanvan kelijk verschuldigd was. Verder zou Aigner nog een bedrag van 30.000 mark clandestien naar Nederland -en een som van 15.000 mark naar Oosten rijk hebben uitgevoerd, terwijl nog een bedrag van 105.000 mark is gebruikt voor den aankoop van effecten in Nederland. Desgevraagd verklaarde Aigner, zich niet schuldig te achten. „Het kan zijn, dat ik in menig opzicht de wet heb overtre den, maar ik heb het niet met opzet ge daan". In het vervolg der zitting deed Aigner mededeelingen over het bedrag van 105.000 mark, dat naar Nederland was gebracht. Hij verklaarde dit bedrag ten behoeve van de orde te hebben gebruikt. Pater Aigner werd veroordeeld tot 7 jaar tuchthuisstraf en 144.000 mark boete met' verlies der burgerlijke eererechten voor den tijd van 10 jaar. DOODVONNIS TEGEN DUITSCH COMMUNISTENLEIDER. Voor de tweede maal sedert zijn bestaan heeft het volksgerechtshof te Berlijn de doodstraf uitgesproken wegens voorberei ding tot hoogverraad. De veroordeelde is de 36-jarige Albert Kayser, communistisch partijfunctionaris en rijksdagafgevaardigde die van Maart 1934 tot eind Januari 1935 in de communistische beweging in Duitsch land een leidende rol heeft gespeeld. Einde Februari 1933 was hij, als voormalig com munistisch rijksdaglid in Schutzhaft geno men en op 23 December 1933 uit het con centratiekamp ontslagen, op voorwaarde, dat hij niet meer voor het communisme zou ijveren en staatsvijandelijke agitatie zou staken. Twee zijner medeplichtigen werden veroordeeld tot vijftien jaar tucht huisstraf, twee andere tot twaalf jaar tuchthuis. Een dezer vier is een vrouw; zij kreeg vijftien jaar. GRIEKENLAND. Opstand op Kreta GEVOLG VAN EEN STAKING. Regeeringsgebouwen te Kandia geplunderd. Op het Grieksche eiland Kreta zijn ern stige onlusten uitgebroken, die het karak ter aannamen van een opstand. De onlusten vonden hun oorsprong in een staking van de arbeiders in de rozijnen-cultuur. Nader wordt gemeld, dat stakende ar beiders van de pruimenplantages de regee ringsgebouwen te Kandia, de hoofdstad van het eiland, hebben geplunderd. Bij de vechtpartijen, die als gevolg hier van ontstonden, werden dertig personen gewond, waaronder vijf man der politie. Later kwam het bericht, dat de stakers, gesteund door de plaatselijke bevolking in de buitendistricten van Kandia de plaatse lijke autoriteiten hadden afgezet. De minister van oorlog heeft besloten oorlogsschepen en vliegtuigen naar het eiland te zenden. Twee torpedojagers zijn reeds bij het eiland verschenen. Volgens latere berichten van particuliere zijde is de toestand op Kreta ernstiger dan eerst werd verondersteld. Het aantal op standelingen is rond 4000. De militaire be zetting is niet voldoende om de orde te handhaven en heeft versterking verzocht. Ook muiterij op het vliegveld van Athene. Te Parijs zijn berichten uit Athene ont vangen, dat 25 manschappen van het mili taire vliegveld hebben gemuit; zij poogden tegen de regeering te ageeren. De gen darmen, die werden gezonden om de be weging te onderdrukken, werden ontvan gen met schoten. Ten slotte werd de orde hersteld; 15 sol daten werden gearresteerd en zullen voor den krijgsraad terechtstaan. De rust teruggekeerd. Kondylis had, aldus meldt in den laten avond een Reutertelegram uit Athene, een lang gesprek met de burgerlijke militaire autoriteiten op het eiland waarin hij mee deelde, dat oorlogsschepen en vliegtuigen op weg naar Kreta waren. Generaal Baco- poelos vertrok onmiddellijk naar Kandia om persoonlijk de leiding op zich te nemen. Bacoepoelos heeft de regeering meege deeld, dat hij erop vertrouwde de orde te zullen herstellen. Na dit geruststellende bericht werden de oorlogschepen terugge roepen. Wat later kwam de mededeeling van Bacopoelos, dat de orde was hersteld. Zes dooden. Naar thans bekend wordt, werden bij de onlusten op Kreta zes personen gedood, terwijl het aantal gewonden veertig be draagt. Hoewel men den toestand meester is, wordt het toch waarschijnlijk geacht, dat nieuwe onregelmatigheden zullen plaats vinden. PALESTINA. COMMUNISTISCHE ONLUSTEN IN PALESTINA. Tal van betoogers gewond te Jeruzalem en Haifa. De buitengewone correspondent van de Petit Parisien" te Jeruzalem meldt, dat in Palestina communistische relletjes hebben plaats gehad, die tot ernstige botsingen met de politie hebben geleid. De communisten hadden in Jeruzalem en Haifa optochten geformeerd waarbij pamfletten werden verspreid waarin de de monstranten zich met de onlangs gearres teerde communisten solidair verklaarden, die in de gevangenissen tot voedselweige- ring waren overgegaan. Toen de demonstranten niet voldeden aan het bevel der politie uiteen te gaan, heeft de politie van haar vuurwapens gebruik gemaakt. Volgens ooggetuigen werden tal rijke personen gewond. De Engelsche poli tie arresteerde verscheidene personen. In een Britsch politie-bericht wordt ge zegd, dat de politie van haar wapens ge bruik moest maken, omdat zij door de me nigte werd aangevallen. Tevens wordt medegedeeld, dat in de ge vangenissen van Jeruzalem en Haifa 40 gevangenen voedsel weigeren. AMERIKA. BELASTINGWETGEVING IN DE VER. STATEN. Een grootc overwinning voor Roosevelt. President Roosevelt heeft een groot suc ces geboekt. Het Huis van Afgevaardigden heeft namelijk met 282 tegen 96 stemmen de nieuwe belastingvoorstellen goedge keurd en doorgezonden naar den Senaat. IUITENLANDSCHE BERICHTEN. MEXICAANSCHE DORPEN WEGGE VAAGD DOOR TORNADO. Naar schatting 200 dooden. De Parijsche editie van de „New York Herald" publiceert een bericht uit Mazat- lan, volgens hetwelk de dorpen Hollywood en Alvardo, beide in de Mexicaansche pro vincie Sinaloa, door een tornado van den aardbodem zijn weggevaagd. Naar het heet zijn er 200 personen bij omgekomen. TWINTIG DOODEN OP LUZON. Als gevolg van het noodweer. Bij de overstroomingen, welke gevolgd zijn op den typhoon, waardoor het voor naamste eiland der Philippijnen, Luzon, is bezocht, zijn'twintig personen gedood. Twintig personen worden nog vermist. Dui zenden zijn op het oogenblik dakloos, ter wijl tal van plaatsen van de buitenwereld zijn afgesloten. De regenval houdt nog steeds aan. DOODEN EN GEWONDEN. Bij steenstorting bij Goldberg. Naar het D. N. B. uit Liegmtz meldt, zijn gisteren bij een^teenstorting in een steen groeve nabij Goldberg 39 arbeiders bedol ven. Gistermiddag te 5 uur waren er vijf slachtoffers van de instorting te beklagen. In totaal zijn in het ziekenhuis te Goldberg 16 gewonden opgenomen. Er moeten thans nog 3 man onder het puin bedolven liggen. Een hunner gaf tot laat in den middag nog klopsignalen. Het bergingswerk wordt dan ook, met hulp van den Arbeidsdienst, met koortsachtigen ijver voortgezet. ZWARE ONTPLOFFING IN DUITSCHLAND. Twee fabrieksmeisjes overleden. In de venbandstoffenfabriek van Emil Bender te Kaiserslautern vond gistermorgen een ernstige ontploffing plaats in een lo kaal, waarin een tiental meisjes met de vervaardiging van pleisters bezig waren. Het lokaal was spoedig een vlammenzee en de brandweer, die spoedig ter plaatse was, tastte met verscheidene stralen het vuur aan. Alle aanwezige meisjes hadden brandwonden opgeloopen, waardoor vijf levensgevaarlijk gewond waren. De gewon den, die voor een deel uit het venster van het op de tweede verdieping gelegen lokaal op de binnenplaats sprongen, werden naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht. De oorzaak van de ontploffing is nog onbe kend. Nader wordt gemeld, dat twee van de tien gewonde meisjes in den loop van den dag in het ziekenhuis zijn overleden. De overige verkeeren nog in levensgevaar. Drie meisjes lijden bovendien aan een zenuw schok. KINDEREN SPELEN MET GRANATEN. Twee ongelukken met oorlogs granaten aan de Belgische kust. Bij Nieuwpoort zijn twee jongetjes, van 14 en 13 jaar, die een uit den wereldoorlog afkomstige granaat hadden gevonden, ge wond toen dit gevaarlijke projectiel ont- plotfte, nadat zij er eenige steenen tegen aan hadden gegooid. De jongens zijn overge bracht naar het ziekenhuis te Brugge Drie kinderen, die met vacantie aan de Belgische kust vertoefden, hebben op een van bun wandelingen een Fransche gra naat ontdekt. De knaapjes stookten een vuurtje en legden daar de granaat in. Van eenigen afstand sloegen zij het brandje gade. Toen het vuur uit was, was met de helsche machine nog niets gebeurd. Een van de jongens sloeg toen met zijn schep op het gevaarlijk voorwerp, dat direct daarop ontplofte. De jongen werd tegen den grond geworpen en personen die te hulp schoten, troffen hem aan, badend in zijn bloed. Zeer ernstig verminkt werd hij overgebracht naar Ostende en later per automobiel naar Brussel. Het parket van Veurne heeft een onder zoek ingeleid. BERGONGELUKKEN. Drie bewoners van Coni zijn tijdens het •bergklimmen van den Corno Stella 45 meter neergestort door het breken van het touw waarmede zij aan elkaar waren ge bonden. Twee van hen zijn omgekomen, de derde werd zwaar gewond. In het Mont-Blanc-massief is een ad vocaat om het leven gekomen bij het be klimmen van den Aiguille Triolet, doordat hij getroffen werd door een steen, welke van den berg afrolde. Pas toch op Mientje, je morst die saus over mijn jas. 't Is niets mijnheer, er is nog genoeg in de keuken. (Moustique). Aloisi brengt rapport uit. De Italiaansche delegatie te Genève is met haar leider baron Aloisi te Rome terug gekeerd. Aloisi bracht den chef der Italiaansche regeering direct uitvoerig verslag uit over het resultaat der besprekingen te Genève. In welingelichte kringen te Rome wordt verklaard, dat het door de internationale openbare meening zoo veelvuldig bespro ken plan, inzake het afzien van militaire maatregelen door Italië voor den duur der bemiddelingsbesprekingen, te Genève niet eens ter sprake is gekomen. Vanzelfsprekend, aldus wordt verklaard, heeft Italië een dergelijke verplichting niet op zich genomen. Dè besprekingen te Genève hebben geenerlei wijziging in den toestand ten aanzien van het Abessynische conflict tot gevolg gehad. Italië heeft ner gens concessies gedaan. Wat de deelneming van Italië aan de in September te houden besprekingen van den Volkenbondsfaad betreft, hult men zich in welingelichte kringen te Rome in stilzwij gen en wijst men er op, dat alles wat op het oogenblik omtrent den stand van za ken zou kunnen worden gezegd, in de slot- resolutie van Genève tot uitdrukking is gebracht. Ook de bladen bespreken de resolutie van Genève met opzettelijke onverschillig heid. Overal treft men de nuchtere vast stelling aan, dat het Italiaansche standpunt te Genève volkomen heeft gezegevierd. Volgens te Rome uit Addis Abeba ont vangen berichten, hecht men in Abessinië weinig waarde aan de besprekingen te Ge nève en acht men het uitbreken van vijan delijkheden onvermijdelijk. Het besluit der besprekingen te Genève heeft te Addis Abeba bitterheid en ont stemming teweeggebracht, daar men den indruk heeft, dat Abessynië te Genève van zijn plaats verdrongen is. De besprekingen tusschen de drie groo- te mogendheden krachtens het verdrag van 1906 zijn naar de meening \der Abessyniërs slechts een gebrekkig surrogaat voor de, krachtens het beroep op het Volkenbonds- bandvest verwachte, Volkenbondsproce dure. Men acht in Abessynië het feit," dat geen toezegging is gedaan om tijdens den duur der bemiddelingspogingen af te zien van wapengeweld, van bijzondere beteeke- nis. Daar de regenperiode dit jaar zeer vroeg begonnen is, verwacht men een gedeeltelijk droge maand Augustus, die een vervroegd begin der troepenbewegingen mogelijk zou maken. Gistermiddag is de resolutie van den Volkenbond te Addis Abeba gepubliceerd. Men merkt hier op, dat in de maand respijt Italië zijn voorbereidselen in Soma- liland en Eritrea kan verhaasten, terwijl Ethiopië gehouden is aan inactiviteit door het verbod van uitvoer van wapenen en munitie in vele landen. In een officieel communiqué wordt medegedeeld, dat de beslissing van het scheidsgerecht rekening moet houden met het dubbele feit, dat Wal-Wal op de officieele Italiaansche kaar ten staat aangegeven als Ethiopisch gebied, en dat in het Italiaansch memorandum al leen is gesproken van het feit, dat Wal- Wal door Italiaansche militairen was be zet. Men is te Addis Abeba zeer pessimistisch. Een hooge ambtenaar verklaarde aan Reu ter: „Wij voelen, dat iederen dag, welke verloopt zonder dat Italië een beslissende verklaring afgelegd, dat het niet zijn toe vlucht tot geweld zal nemen, Italië toestaat zich beter voor te bereiden tot den aan val. Wij hebben de voorstellen van den Volkenbond loyaal aangenomen, doch men begint zich hier af te vragen, of de macht van den Bond wel zoo groot is, als men-wil doen gelooven. Het Volkenbondssecretariaat publiceerde gistermiddag een telegram van den keizer van Abessynië, waarin deze de leden van den Volkenbondsraad bedankt voor de po gingen die zij hebben aangewend om te komen tot de raadsresolutie. De keizer her haalt dat Abessynië vastbesloten is tot een rechtvaardige vreedzame oplossing te ko men, en spreekt de hoop uit, dat de Vol kenbond succes zal hebben bij de hand having van den vrede. Te Addis Abeba neemt men aan, dat de Abessynische regeering de voorstellen van den Volkenbondsraad zal aanvaarden. Abessynië acht het vanzelfsprekend, dat de Volkenbondsraad op 4 September niet slechts de betrekkingen tusschen Italië en Abessynië aan een algemeen onderzoek zal onderwerpen, doch tevens een definitieve beslissing inzake het conflict neemt. Het ministerie van buitenlandsche zaken te Addis Abeba ontvangt dagelijks honder den aanbiedingen van vrijwilligers uit alle landen. Veelal zijn het officieren, die zich aanbieden voor het Ethiopische leger. In totaal zijn thans reeds 5000 aanbiedingen ontvangen, ongeacht de aanbiedingen, wel ke bij de verschillende consulaten zijn bin nengekomen. Een viertal leden van de Japansche pa triottische vliegers-organisatie heeft beslo ten zich ter beschikking van Abessynië te stellen. De organisatie heeft besloten hun voor dit doel twee toestellen ter beschik king te stellen. Het valt evenwel te betwij felen of de regeering toestemming zal ver- leenen. In hun maandelij'ksche rapporten verkla ren de commissarissen van de pioniers der kolonie Libye volgens den gouverneur, maarschalk Balbo, in het bijzonder, dat de Arabische bevolking zeer sympathiek staat tegenover Mussolini, als gevolg van de sympathie die de Duce koestert voor de inheemschen in Libye, welke zich o.a. heeft geuit in de belofte hun een nieuwe grond wet te geven. Levert Japan wapens? Verschillende Engelsche avondbladen melden, dat de Abessynische regeering Vrij dag j.l. een contract met Japan zou hebben gesloten voor een groote leverantie van wapens en munitie. De leverantie zou be stemd zijn om de moderniseering van de bewapening van Abessynië te bespoedigen. Tegelijkertijd zouden de voorbereidingen voor het zenden van Japansche militaire en handelsattaché's zoo goed als voltooid zijn. Uit Ankara vernemen de Engelsche bla den, dat het Turksche ministerie van oor log den momenteel te Addis Abeba ver- toevenden Turkschen generaal Wehbi Pasja opdracht heeft gegeven, het Abes synische leger zijn diensten als officieel instructie-officier aan te bieden. Men ziet hierin een teeken van de ondubbelzinnige sympathie van Turkije voor Abessyr^ë. BINNENLAND MINISTER DECKERS NEEMT AFSCHEID VAN DE WEERMACHT. Gistermorgen bracht Z. Exc. Deckers, minister van Defensie, een afscheidsbezoek aan het bureau van den commandant van de 4de divisie te Amersfoort. De minister stelde er prijs op om door een persoonlijk bezoek aan den divisiecommandant afscheid te nemen van de weermacht waarvan hq zes jaren het hoofd was geweest. Hij was zeer erkentelijk voor de groote medewer king welke hij gedurende dien tijd had on dervonden en stelde het meeleven van de leden van den staf op hoogen prijs. MINISTER SLINGENBERG EN ZIJN NOTARIAAT. Gedurende den tijd, dat mr. Slingeniberg als Minister van Sociale Zaken optreedt, zal hij, naar ons wordt medegedeeld, zijn notariaat niet uitoefenen. Aangezien het ministerambt als regel niet langer duurt dan een zittingsperiode van de Tweede, Kamer en van de tegenwoordige zittingsperiode meer dan de helft verstre ken is, zal geen ontólag uit het notarisambt worden aangevraagd doch heeft mr. Slirv- genberg een verzoek tot de ten deze be voegde autoriteiten gericht om als notaris verlof te verkrijgen onder aanwijzing van: een plaatsvervanger gedurende diens ver loftijd. „Hibld." Minister Gelissen. Bij Kon. besluit van 2 Augustus no. 154 is benoemd en aangesteld bij het reserve- personeel der landmacht, bij den generalen, staf, tot reserve-majoor voor speciale dien sten, de heer prof. dr. ir. H. C. J. H. Ga lissen. WETHOUDERVERKIEZINGEN. In den Haag. In de gisteren op initiatief van de S.D. A.P.-fractie belegde vergadering der Haag- sche raadsfracties, waarbij Nationaal Her stel en de Communisten niet waren uit- genoodigd, is overeenstemming bereikt ten aanzien van de as. wethoudersverkieziiv gen in September. Overeengekomen werd, dat 2 zetels zul len worden bezet door de S.D.A.P., 1 dt|)r de Roomsch Katholieken, 1 door den Vrij heidsbond, terwijl nog geen zekerheid werdi verkregen, welke van de beide Christelijk' fracties den 5en zetel zal bezetten. NIEUWE INDEELING CORPS MOTORDIENST. Wijziging per 1 Januari as. De nieuwe organisatie van de school- compagnie van den motordienst te Haarlem zal met ingang van 1 Januari 1936 bestaan uit een staf en twee schoolcompagniën. De organisatie van elk onderdeel is als volgt: De staf van het corps zal bestaan uit: één lt.-kol. of majoor, corpscommandant, één kapt., ritmeester of len lt.-adjudant, één kapt. of ritm., één len lt. voor speciale diensten, één kapt. of len lt. voor de mili taire administratie, één adj.-onder-officier administrateur, één sergt.-majoor-admini- strateur, twee foeriers, één hoofdwerktuig kundig ie en twee sergeants voor speciale diensten. Elke schoolcompagnie zal bestaan uit één kapt. of ritm. commandant, drie lui tenants, één sergt.-majoor of opperwacht meester-administrateur, één foerier, één sergt.-majoor of opper wachtmeester-inspec teur, negen sergeants of wachtmeesters, één mr. monteur en drie chauffeurs (vrijwillig nadienende dienstplichtigen). „Hbld." Het nieuwe stadhuis te 's-Gravenhage. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft het voorstel van B. en W. om aan den architect Luthmann op te dragen, zijn plan voor den bouw van een nieuw stad huis nader uit te werken, gisteravond zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Toeslagregeling bloembollenbedrijf. Met ingang van 5 Augustus is bij mi- nisterieele beslissing ook voor Haarlem van van toepassing verklaard de bekende en reeds eerder gepubliceerde loontoeslagre- geling voor het bloembollenbedrijf.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6