MAANDAG 5 AUGUSTUS 1935 Dt LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Plantsoen-concert. Vrijdag 9 Augustus a.s. zal de Muziek- vereeniging „P.C. L.", directeur de heer M. Bolderdijk, het achtste concert van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Vereenigingen verzorgen. Dit concert wordt gegeven in het Plantsoen (Musis Sacrum) en vangt aan 8 uur precies. Stoelen zijn te huur tegen den geringen prijs van vijf cent. Het publiek wordt beleefd verzocht gedu rende het concert niet te loopen. Eventueel zal van het „niet doorgaan" van het con cert bericht gegeven worden op de bekende wijze. Programma: 1 Volle Wind, marsch P. Frangois. 2. Belletrix, ouverture M. Caldero. 3. Ciel Azuré, wals Pr. Frangois. 4. Bellisaire, fantaisie G. Donnizetti. Pauze. 5. Couromne, d'Hawaï, marsch Paul Gilson. 6. La Plebeienne, fantaisie I. Martin. 7 Valse National, Wals Cbr. de Carment. 8. Les Bords de la Verne, Fantasie L. Ludouic. 9. Marsch Final. In het bericht van het concert van de R. K. Muziekvereeniging „Perosi" stond abusievelijk vermeld dat de directeur was: de heer M. Bolderdijk, dit moet zijn de heer J. Noordanus Sr. Op verzoek der Leidsche politie is door de Haarlemsche politie aangehouden F. H. W. uit Haarlem, wegens diefstal van een rijwiel in Leiden, W., die zich bij zijn ar restatie hevig verzette, werd naar Leiden overgebracht. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. KLEINE ZANGERESSEN OP BEZOEK. Bij de Belgische Koningskinderen. Men schrijft uit Noordwijk aan de „N. Rott. Crt.": Heit is Zaterdagmiddag, de autobus van vieren uit Noordwijk aan Zee naar Haar lem stopt voor Goohorst, het buiten van burgemeester van de Mortel. Een aantal licht gekleede meisjes stapt vlug en vroo- lijk uit, zich verheugend op de komende dingen, misschien een tikje nerveus, maar toch ook weer verlangend. Onder geleide van hun zangleeraar, Th. H. Polman, hier algemeen op muzikaal ge bied bekend en gewaardeerd, stappen ze naar de poort, bewaakt door twee politie agenten, die geroepen zijn nauwlettend toe te zien op alles wat naar binnen wil. Tiet zijn geen Cerberussen, maór goedhartige en vriendelijke bewakers, al houden zij zich ook streng aan hun consigne. Zij zijn blijkbaar al ingelicht, want het clubje passeert ongehinderd. De dirigent is op het aardige denkbeeld gekomen vier kinderliederen van een oud onderwijzeres alhier, Margot Brunings, op muziek te zetten en die op te dragen aan de Koningskinderen, aan prins Boude wijn: Jan Wind en De Vliegenier aan prinses Jo- séphine Charlotte: De nieuwe paraplu en Kabouterfeest. De burgemeester vond het een vriende lijke attentie en een goede gedachte. De zanghulde heeft plaats in den tuin. Het weer leent er zich uitstekend voor. Aan dachtig luistert het kleine gezelschap toe en de grooten zijn ook geheel en al oor. De woorden spreken in hun kinderlijken een voud tot het hart en de muziek is er mee in overeenstemming. De kleinen hebben er plezier in, de Koninklijke telgen niet min der dan die van den burgemeester. De liederen worden aangeboden in een omslag met de nationale kleuren van Ne derland en België, met het opschrift: Her innering aan Noordwijk. Het zingen valt zóó in den smaak, dat nog een toegift volgt van drie liederen en ten besluite worden de Brabangonne en het Wilhelmus ten gehoore gebracht. De kinderstemmetjes klinken duidelijk tot op den Gooweg. Wandelaars staan stil, luiste ren en weten niet, wat er daar ginds achter de hooge boomen voor feest plaats heeft. De vier kleinen van den Goohorst treden op als gastheer en gastvrouw. De zangeres sen worden onthaald. Alle kinderen krij gen een handdruk. Zij zullen dien Zater dagmiddag niet licht vergeten. WASSENAAR. KORDATE HUISHOUDSTER GRIJPT INBREKER. Onaangename verrassing in villa. Toen Zaterdagavond de huishoudster van een familie, die aan den Langekerkdam te Wassenaar woont, doch tijdelijk in het buitenland vertoeft, thuis kwam, trof zij in de achterkamer een inbreker aan die het geheele huis overhoop gehaald bleek te hebben. Kasten waren opengebroken en de in houd over den grond verspreid. Een tasch met zilver stond bij de serre gereed om door den inbreker als buit meegenomen te worden. De huishoudster was zoo kordaat den inbreker aan te grijpen en te trachten vast te houden. De man rukte zich echter los en nam de vlucht. Dadelijk waarschuwde bij de politie te Wassenaar, die spoedig met motorfietsen eer» achtervolging instel de. Bij het ingestelde onderzoek bleek dat de inbreker den bestuurder van een vracht auto had aangeroepen om mee te ryden en wel in de richting Leiden. De Wassenaar- sche politie gaf direct het signalement door aan de Leidsche politie en omliggende ge meenten. Het mocht de Leidsche politie gelukken den inbreker aan te houden. Het bleek te zijn de 40-jarige Amsterdammer T. Na overbrenging naar Wassenaar werd hij als de inbreker herkend en op het po litiebureau ingesloten. Het onderzoek wordt voortgezet, daar hij van meerdere inbra ken verdacht wordt. De aangehoudene weigert echter op wel ke vraag ook te antwoorden of eenige in lichting te verschaffen. Een dure band. Aan de garage Riem aan den Deyl vervoegden zich Zaterdag eenige onbekende mannen om oude auto- onderdeelen op te koopen. Na een hoe veelheid onderdeelen te hebben gekocht en opgeladen, vertrokken zij. Daarna onedkte men, dat tevens een nieuwe autoband was verdwenen. De heer Riem deed aangifte bij de politie, die onmiddellijk een onder zoek instelde. Het mocht haar gelukken de daders plus de autoband in Den Haag op te sporen. De daders bleken te zijn A. en S. beiden uit Den Haag. Zij hadden de band reeds verkocht aan een autohande laar. Tegen deze drie personen is proces verbaal opgemaakt. Diefstal. De heer v. W. alhier heeft aangifte gedaan van diefstal van een tasch zijner vrouw, waarin zich een portemon- naie met inhoud en een aantal snuisterijen bevonden. Teveel licht. De automobilist O. uit Noordwijk reed Zondag met zijn auto op den Schouwweg. Verblind door het zon licht reed O. in vole vaart tegen een licht mast. Deze knapte af terwijl de auto zóó ernstig beschadigd werd, dat hij moest worden weggesleept. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. LAATSTE BERICHTEN WEDEROM EEN BEKENTENIS TE OSS. Ten overstaan van de gemeentepolitie heeft heden de 32-jarige J. de B., die Za terdagmiddag naar aanleiding van de be kentenis afgelegd door den reeds eerder gearresteerden J. B. in bewaring werd ge steld, een bekentenis afgelegd. Hij heeft om. bekend, voor eenige ja ren terug in samenwerking met den reeds gearresteerde N. S. een inbraak te heb ben gepleegd bij den heer Hes in de Ka zernestraat te Oss, alwaar een bedrag van circa 800 werd ontvreemd. Eveneens heeft hij bekend alleen een inbraak te heb ben gepleegd bij L. van Beule aan den Berchemscheweg te Oss, waar een bedrag van 100.is medegenomen. Ook legde hij nog een bekentenis af inzake een ge pleegde diefstal in Januari 1935 bij "den heer Jansen op den Heuvel te Oss. ONBEWAAKTE OVERWEG EISCHT SLACHTOFFERS. Hedenmorgen te tien uur is de 30-ja rige chauffeur A. van Dijk uit Scherpen- zeel, die een vrachtauto bestuurde, gela den met melkbussen, op den onbewaakten overweg Lage Eerf te Woudenberg door een extra-volgtrein, komende uit de rich ting Utrecht, aangereden. De ongelukkige werd ruim veertig meter meegesleurd en was op slag dood. De cabine en de chassis werden 500 M. verder teruggevonden. De trein had 25 mi nuten vertraging. De locomotief was be schadigd. De justitie stelt een onderzoek in. WIELRIJDER DOOR ONBEKEND GEBLEVEN AUTOMOBILIST AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is de ruim 40-jarige mijn werker W. uit Maastricht, die zich per fiets van zijn werk naar huis begaf, op den Kruisberg nabij Bunde door een on bekend gebleven auto aangereden. De man werd naar het ziekenhuis te Maastricht overgebracht, waar hij heden morgen is overleden. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Zondagavond is een personen-auto met groote snelheid rijdend over den Charloi- schen Lagendijk te Rotterdam, tegen een boom gebotst en daarop geheel vernield op den berm van den dijk terecht geko- mne. Twee zwaar gewonden zijn het ge volg van het ongeluk. Een van hen had men in de duisternis bijna niet gevonden. De bestuurder was bewusteloos. In de sloot langs den weg vond met de tweede gewonde, een jonge vrouw, Ook zij was zwaar gewond en bewusteloos. Beide slachtoffers zijn in het ziekenhuis aan den Coolsingel in zeer bedenkelijken toestand opgenomen. De naam van den be stuurder, die de auto zonder chauffeur bij een garage te Rotterdam had gehuurd, is Groenendijk, wonende Middenstraat te Rot- j terdam. De naam van de gewonde vrouw was vannacht nog niet bekend. BOERDERIJ AFGEBRAND. Onder het gehucht Visserweert, gemeen te Roosteren, is Zondagavond brand uitge broken in de boerderij, bewoond door de familie J. K. De bewoners waren afwezig. De brand werd door buren ontdekt. Men kon niet verhinderen, dat het woonhuis, schuur en stallen, alsmede de geheele inboedel, een prooi der vlammen werden. De oorzaak van den brand is onbekend. De boerderij was eigendom van de wed. v. Hinsberg. Rondreis van Albury's burgemeester. Bij burgemeester de Vlugt. De burgemeester van Albury, de heer Waugh, heeft Zaterdagmorgen om elf uur vergezeld van zijn echtgenoote, en dr. Slot houwer van de K.L.M., ten stadh-uize een bezoek gebracht aan den burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt. De beide ambtgenooten hebben getuimen tijd in de burgemeesterskamer met elkaar gespro ken. In dit onderhoud heeft de Australi sche burgemeester verklaard, dat hij bui tengewoon was ingenomen met de ont vangst hier te lande en dat hij de Neder landers zulk een sympathiek volk vond. Tot zijn leedwezen kon hij ditmaal de ma quette, die hij uit zijn woonplaats voor zijn Amsterdamschen collega had meegebracht, niet aanbieden, omdat zijn bagage nog niet was aangekomen. Hij hoopte nog in de ge legenheid te worden gesteld dit geschenk aan te bieden. Nadat dr. de Vlugt aan zijn gasten de Raadszaal had laten zien nam men afscheid. Bij Minister Colijn. Hedenochtend om half 11 is de burge meester van Albury, de heer Waugh, met zijn echtgenoote op het departement van Koloniën door den minister-presidenit, dr. Colijn, ontvangen. Dr. Colijn trad zijn bezoekers, tegemoet en begroette hen op zeer hartelijke wijze en zeide, dat het hem buitengewoon veel genoegen deed, den heer en mevrouw Waugh te leer en kennen. Het gesprek met dr. Colijn duurde bijna een half uur. Daarna verlieten de Austra lische gasten de werkkamer van den Mi nister, uitgeleid door den heer Reyseger. Intusschen was het bekend geworden, dat de burgemeester van Albury op het de partement van Koloniën was. Dit trok zeer de aandacht van het publiex en vele be langstellenden wachtten buiten het oogen- blik af, dat de heer en mevrouw Waugh op de stoep van het departement zouden verschijnen. Toen dit gebeurde, steeg er een hartelijk hoerageroep op en werd de burgemeester en zijn vrouw hartelijk toe gejuicht. Zij bedankten voor deze spontane hulde met een hartelijken groet aan het publiek. De burgemeester vond de houding van het Haage publiek zoo sympathiek, dat hij zich gedrongen voelde om van iedereen, dien hij in het departement tegenkwam, tot zelfs van den politieagent buiten, met een hartelijken handdruk afscheid te nemen. Hij was zeer ingenomen met de be langstelling van zijn Nederlandsche vrien den. Per auto begaf de heer Waugh zich ver volgens naar het stadhuis, waar hij door den burgemeester van Den Haag, mx. de Mon- chy, ontvangen werd. Hedenmiddag zijn de heer en mevrouw Waugh de gasten van de KX.M., die hun een lunch in het Palace-hotel te Scheve- i\ingen aanbiedt. De audiëntie bij H. M. de Koningin kan niet doorgaan, in verband met het feit, dat de Koningin met de Prinses morgenochtend vroeg reeds naar Schotland vertrekken. De heer en mevrouw Waugh, die ook voornemens waren eenigen tijd in Schot land door te brengen, hopen thans gelegen heid te hebben hun opwachting bij de Ko ningin te kunnen maken tijdens Haar ver blijf in Engeland. DIEFSTAL TE HILVERSUM OPGEHELDERD. Onlangs is te Hilversum uit de woning van S. aan den Lorentzweg aldaar een geldkistje, inhoudende papieren en 40Ü0 aan bankpapier gestolen. De politie vond bij het onderzoek geen spoor van braak, terwijl de bestolene niet kon opgeven, wan neer het geldkistje was verdwenen. Aan vankelijk scheen het spoor te leiden naar een buurman, die dikwijls bij S. op bezoek kwam en in het bezit bleek te zijn van een sleutel welke op de woning van S. paste. Zaterdag is de politie door een vechtpartij tusschen de twee buren van S. de inbraak op het spoor gekomen. Twee mannen, ze kere van 't V. en v. d. L. kregen ruzie, waarbij van 't V. van diefstal werd be schuldigd en de andere daarop met een dolkmes dreigde. Arrestatie volgde, waarna de politie het onderzoek in verband met de diefstal kon hervatten. Het spoor leidde via de zuster van Van 't V. naar diens broer te IJsselmonde, die bekende den dag na den diefstal een hoe veelheid geld per brief te hebben ontvan gen. Hij had dezen brief later weer naar Hilversum gebracht. Thans beweerden de verdachten van 't V. en zijn vrouw, dat zij het kistje in een sloot hadden geworpen en het bankpapier tot snippers hadden ge scheurd en in het privaat geworpen. De politie heeft het kistje inderdaad in een sloot langs den 's Gravelandschen weg ge vonden. De commissaris van politie heeft de rioleering bij de woning van de ver dachten doen openbreken, met het gevolg, dat tusschen de tralies een groot deel van de versnipperde bankbiljetten werd terug gevonden. Niet minder dan 146 stukjes bankpapier werden opgevischt. Van 't V. en zfjn broer, steler en heler zijn thans in arrest gesteld. De vrouwen zijn voorloopig op vrije voeten gelaten. De ver dachten hadden uit angst het geld versnip perd. TELEGRAMMEN HET ABESSYNISCHE CONFLICT. Britsche militaire maatregelen. LONDEN, 5 Aug. (A.N.P.). De Britsche regeering heeft inlichtingen gevraagd aan haar vertegenwoordigers te Cairo en Bag dad over eventueele militaire maatregelen, welke noodzakelijk zouden kunnen zijn in verband met het ItaliaanschAbessynisch geschil. Men gelooft, dat het waarschijnlijk is, dat de Britsche militaire strijdkrachten in het Oosten geplaatst zullen worden on der commando van lord Allenby. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: H. Philippo jm. 29 j. en M. v. Beek jd. 26 j. G. L. Benvenuti jm. 31 j. en J. M. Link jd. 30 j. G. Gres- sie jm. 21 j. en J. W. v. Dam jd. 23 j. J. J. Bekkering jm. 26 j. en A. J. v. d. Zon jd. 22 j. L. J. v. d. Linden jm. 26 j. en S. Keijzer, jd. 25 j. H. J. Velthuijzen jm. 24 j. en M. Blansjaar jd. 23 j. BIOSCOPEN. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Twee dooden. LONDEN, 4 Aug. (A.N.P.). Twee vlie gers hebben den dood gevonden toen hun toestel neerviel op een geelectrificeerden spoorweg, waardoor kortsluiting ontstond, die een ontploffing veroorzaakte, waardoor het toestel in vlammen opging. Volgens ooggetuigen zou de piloot, toen' hij merkte, dat er iets in het toestel niet goed function- neerde een noodlanding hebben willen ma ken op het apen veld. Ter plaatse echter waren honderden kinderen aan het spelen, waarop de bestuurder om geen ongelukken te maken opzettelijk het toestel een zwen king gaf om het op de spoorlijn neer te zetten, met bovengemeld tragisch gevolg, Het ongeluk had nabij Hendon plaats. DE „PRINSES ENA" GEZONKEN. LONDEN, 5 Aug. Het Engelsche Ka- r.aalschip Prinses Ena, dat zooals reeds ge meld, Zaterdag aan de kust van Jersey in brand was geraakt en door de bemanning verlaten, is Zondagmiddag gezonken. SPOORWEGONGELUKKEN. PARIJS, 5 Aug. Zondagavond heeft in de Vogezen opnieuw een spoorwegonge luk plaats gehad. Een uit Epinal komende trein reed op het station van Neufchateau in op een ge heel bezette personentrein. Dertig perso nen werden gewond, van wie acht zwaar. Op het station van Culoz is Zondagoch tend een goederentrein in botsing gekomen met den sneltrein ParijsRome. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor doch de materieele schade is aanzienlijk. DE SCHIETPARTIJ TE BERLIJN. BERLIJN, 5 Aug. (A.N.P.) Het schijnt dat de man, die de vorige week Dinsdag te Berlijn is doodgeschoten door een beambte van de geheime staatspolitie in dienst was van een groot confectiebedrijf. In een bier knijp had de man eenigen tijd vertoefd doch hij was niet dronken. Toen hij de lokali teit verliet liep hij tegen den beambte van de Gestapo op die misleid door het donkère uiterlijk van den burger, hem uitschold voor een Joodsch zwijn. De man, een ariër, werd woedend en sloeg den beambte tegen den grond, Deze liet zijn kaart zien van de Gestapo en zei nog het een en ander over Joden. De man sloeg hem evenwel op nieuw tegen den grond, waarna de Gestapo man zich met eenige schoten van zijn lastige tegenstander ontdeed. ZES FRANSCHEN ZWEMMEN HET KANAAL OVER. CALAIS, 5 Aug. (A.N.P.) Zondag is voor den eersten keer in de geschiedenis van het Nauw van Calais de overtocht van Frank rijk naar Engeland gemaakt door een groep zwemmers. Het waren zes Franschen, die den afstand in 12 uur, 5 minuten en 4 se conden aflegden. PLEIZIERBOOT LEK GESLAGEN. PARIJS, 5 Aug. Een Fransche plei- zierboot, met 250 passagiers aan boord wel ke van een uitstapje naar de eilanden Mo- leno en Ouessant op den terugweg was naar Brest, is Zondagavond bij Ouessant op een rots geloopen. Aan boord ontstond een paniek, welke de bemanning slechts met groote moeite meester kon worden. Tengevolge van de lekkage kreeg het schip ernstige slagzij. Van naburige vuurtorens had men het ongeluk opgemerkt en door kanonschoten werd de aandacht gevestigd van de in de buurt vertoevende schepen. Alle passagiers konden door andere booten worden over genomen. Twee sleepbooten brachten de schipbreukelingen over naar Brest. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59 37l/2 Londen 7.801/2 New York1A1°I16 Parijs 9.763/4 Brussel 24.90 Zwitserland 48.27l/2 Milaan 12.10 Madrid 20.30 Oslo...36.75 Kopenhagen32.70 Stockholm 37.70 Praag6.121/o Weenen Boedapest Prolongatie 4 1/4 pet. BEURSOVERZICHT. De rede van dr. Colijn en de disconto verlaging door de Ned. Bank hebben op de Amsterdamsche effectenbeurs in de mid daguren slechts weinig invloed uitgeoefend. De handel was van zeer beperkte afmetin gen, terwijl de koersen over het algemeen slechts zeer beperkte verschillen te zien gaven. De beleggingswaarden vielen tegen en waren over het algemeen ongeanimeerd De Nederlandsche Staatsfondsen stelden zich meerendeels iets beneden de koersen van Vrijdag, meer als gevolg van gebrek aan vraag dan van toeneming van het aan bod. Gemeenteleeningen en pandbrieven konden zich evenmin ten volle handhaven en noteerden iets lager. Daarentegen ver keerden Duitsche obligaties in herstel. Op de aandeelenmarkt trokken Amerikanen nog de meeste belangstelling. De stemming was in navolging van Wallstreet vaster, al waren de koerswinsten niet belangrijk. Pu blic Utility-waarden waren gafavoriseerd. De Nederlandsche industrie-afd. was gun stig gedisponeerd al waren ook hier de om zetten beperkt. Philips verbeterden onge veer 4 pet., terwijl Unilevers 1 pet. hooger kwamen. Aku's stegen een fractie boven het peil van den vorigen beursdag. Rubbers hadden een ongeanimeerd verloop en stel den zich meerendeels een kleinigheid onder het vorige niveau. Het teleurstellend prijs verloop van het rtffcve product gaf aanlei ding tot eenige verkoop. A'dam Rubbers liepen ongeveer 1 pet. terug. Suikers wa ren stil. H. V. A.'s moesten bij de opening ongeveer 2 pet. prijs geven, doch later kon het grootste deel van het verlies weer wor den ingehaald. Tabakken hadden een rus tige markt en over het algemeen waren de koersen slechts weinig veranderd. Deli Mij verloren later op den middag 1 pet. Scheepv en Mijnw. waren slechts aan zeer geringe schommelingen onderhevig. Ook de wissel markt werd vandaag gekenmerkt door zeer geringe handel. Aanvankelijk kwa men de noteeringen van de buitenlandsche valuta's lager te liggen, doch in het verloop trad een herstel in. Als gevolg van de goudaankoopen van de Nederlandsche ar bitrage in Londen. De koers van het pond maakte het voordeelig goud op de Londen- sche markt te koopen en dat bij de Neder landsche Bank onder te brengen, daar de aankoopprijs van de Ned. Bank hooger was dan de prijs in Londen. De geldmarkt gaf weinig verandering te zien ondanks de dis conto-verlaging. WILT U IETS WETEN? lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 5 Aug. Vee. 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. 546 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 5457, 4252 en 3040 cent per kg. slachtgewicht 15 stieren 3639 cent per kg. idem, 110 melk- en kalfkoeien f 120—160 per stuk, 147 vette kalveren: 2e kwal. 3844 cent en 3e kwal. 3036 cent per kg. levend gewicht; 60 nuchteres kalveren f 47.50, 106 schapen f 1214 per stuk; 546 varkens: vleeschvar- kent 90110 kg. 4849 cent, zware 4748 cent, vette 4647 cent, enkele hooger per kg. slachtgewicht, 34 paarden f 60100 per stuk. Overzicht: Runderen groote aanvoer, gedrukte handel en prijzen. Vette kalveren flinke aanvoer, handel sleepend, prijzen lager. Varkens flinke aanvoer, kalme han del en prijzen hooger. ROTTERDAM, 5 Aug. Vee. Totaal aan voer 23154 runderen, 694 vette runderen, 320 vette kalveren, 810 schapen en lamme ren, 475 varkens, 5 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 48, 44 en 28 32, vette ossen 44, 42 en 3235 cent, vette kalveren 70, 60 en 3545 cent, varkens levend gewicht 40, 39 en 38 cent, schapen 35. 32 en 28 cent, lammeren 36, 32 en 28 cent. Prijzen per stuk: schapen f 15118, lammeren f 1086. Overzicht: Vette koeien en ».ssen ruimer aanvoer, handel stug, prijzen als 30 Juli, beste koe 54, beste os 47 cent. Vette kalveren aanvoer als vo rige week, handel sleepend, prijzen onver anderd, best kalf 75 cent. Schapen en lam meren aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen als vorige week. Varkens aanvoer iets minder, handel vlug, prijzen hooger. Enkele partijen schapen voor export ver- i-~r.it. BOSKOOP, 3 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 59 cent, Marcel Rouyer 612 cent, Hadley 1018 cent, Claudius Pernet 612 cent, Colombia 510 cent, Butterfly 815 cent, Mac Keiler 712 cent. Mme. Jules Bouché 610 cent, Rosalandia 1016 cent, Florex 1421 cent, Phoebe 715 cent, Steward 1525 cent, Briarcliff 1220 cent Edith Helen 2240 cent, Aug. Noack 1521 cent, Else Poulsën 1830 cent, Wendland 2130 cent, Ellen Poulsen 815 cent. As paragus 611 cent, Witte Lelies 4070 cent, Roode Lelies 3050 cent, Clematis Durandi 3545 cent, Clematis Prins Hen drik f 0.801.20, Gladiolen 610 cent, Acerblad 20 cent, Asclepia 815 cent en Ligustrum 1019 cent. VEUR, 3 Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 1.001.40, 2e soort f 1.00, gele komkommers le soort f 1.00 1.20, 2e soort f 1.kropsla le soort 5080 cent, peen f 3.506.10, bloemkool f 4.60 10.80, 2e soort f 2.504.50, uitschot f 1.50, tomaten (mid.) f 3.904.60, gr. ronden f 4.00—4.70, 2e soort f 3.?0—4.40, 3e soort f 2.102.80, bonken f 3.003.50, andijvie 5090 cent, spinazie per 4 kg. 2641 cent, postelein f 6.107.00, selderie 5080 cent, snjjboonen 711 cena, spercieboonen 67 cent, prei f 1.502.00, tuinboonen f 7.20 8.00, doperwten 813 cent, pruimen f 4.50 5.10, meloenen 2148 cent, druiven 24 27 cent, roode en witte bess°n 6—11 cent.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3