MAANDAG 5 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHF. COURANT DERDE BLAD. - PAG. IC UIT DE OMGEVING KRING VAN BURGERWACHTEN „DUINRAND". Jaarlijksche groote schietwedstrijd. Op de Rijksschietbanen te Katwijk aan den Rijn had Zaterdag 1.1. de groote jaar lijksche schietwedstrijd plaats van den lóring van Burgerwachten „Duin land" waarbij zijn aangesloten de Burgerwach ten van Voorschoten, Wassenaar, Katwijk, Oegstgeest, Valkenburg, Rijnsburg terwijl de Burgerwacht Voorburg als gast aan de ze wedstrijden meedeed. Het weer was bij zonder gunstig, een heldere lucht en de wind in den rug. De leiding berustte bij een hiervoor benoemde commissie, waarvan voorzitter was Z.Exc. luit.-generaal-titu- lair b.d. W. Lasonder, commandant van de Burgerwacht te Wassenaar, leden de commandanten der Burgewachten van Oegstgeest en Valkenburg. De comman dant van de Burgerwacht Voorschoten nam het secretariaat waar, terwijl de al om bekende heer Schrassert Bert, secr. van de Burgerwacht te Voorschoten voor verschillende administratieve werkzaam heden had gezorgd en hiervoor ook thans zorg droeg. Ook was aanwezig de edelachtbare heer burgemeester W. Woldxingh van der Hoop, burgemeester van Katwijk, Baljuw van den Kring „Duinland". Op den aangegeven tijd ving de wed strijd aan op 2 banen terwijl later een vier de baan werd ingevoegd voor een vrijebaan wedstrijd waaraan alle schutters en reser ves mochten meedoen. De wedstrijd had een prettig en aangenaam verloop. Hier volgt de uitslag: Klasse A: 1. Burger wacht Rijnsburg I met 233 punten, 2. Kat wijk I met 225 punten, 3. Oegstgeest met 224 p., 4. Rijnsburg 2 met 223 p. 5. Katwijk II met 221 p., 6. Voorburg 210 p., 7. Voor schoten 206 p., 8. Voorburg H met 200 pun ten. In klasse B: 1. Wassenaar met 250 punten. 2. Rijnsburg 242 p^ 3. Valkenburg 235 p., 4 Oegstgeest 225 p., 5. Voorschoten 215 p., 6 Voorburg 201 p. Klasse C: 1. Voorburg 252 p., 2. Katwijk met 245 p., 3. Voorschoten 235 p., 4. Oegst geest 207 p., 5. Rijnsburg met 197 punten. De uitslag voor personeel was als volgt: in A I: C. Kok, Oegstgeest 55 p., 2. Chr. J. Minnee. Katwijk 55 p., 3. J. Loopstra, Voorburg 27 p., 4. J. Breda- Oegstgeest 53 p., 5. J. Oudwater, Rijnsburg 51 p., 6. G. Vos, Rijnsburg 51 p., 7. C. van Leeuwen, Katwijk 51 p., 8. T. Davelaar, Voorburg 49 p., 9. P. v. Egmond, Rijnsburg 49 p., 10. R. v. Mulligen te Voorschoten 48 p., 11. C. v. Delft, Rijnsburg 47 p., 12. J. Rootselaar, Rijnsburg 47 p., 13. C. v. d. Wees, Voor burg 47 p., 14. C. van Tol, Wassenaar 47 p., 15. P. Varkevisser, Katwijk 46 p., 16. Jac. Meijer. Katwijk 45 p., 17. Joh. Slingerland, Katwijk 45 p., 18. C. van Klaveren, Rijns burg 45 p., 19. J. Noort, Voorschoten 45 p., 20. J. Kromhout te Rijnsburg 45 p., 21. H. de Boer, Katwijk 45 p., 22. J. v. Iterson 44 p., 23. A. C. v. Marijs, Voorburg 44 p. Ver der nog eenigen beneden 44 punten waar voor geen prijzen beschikbaar waren. Klasse B: 1. J. Grundeke, Wassenaar 56 p., 2. H. Impthorn, Valkenburg 55 p., 3. J. Breedijk, Oegstgeest 54 p., 4. J. Th. Knij- nenburg, Wassenaar 53 p., 5.' K. v. Ees, Oegstgeest 52 p., 6. Joh. v. Iterson, Rijns burg 52 p., 7. P. Kort, Valkenburg 51 p., 8. B- Dubbelaar, Valkenburg 51 p., 9. G. Vos Gzm, Rijnsburg 51 p., 10. C. van Haren, Voorburg, 48 p., 11. J. Stuivenwold, Was senaar 49 p., 12. Abr. Glasbergen, Rijns burg 49 p., 13. G. van Klaveren, Rijnsburg 49 p„ 14. J. C. v. Rijn, Katwijk 48 p„ 15. D. Geerst, Voorburg 48 p., 16. K. Bekman, Aegstg. 47 p., 17. M. de Jong, Voorschoten 47 p., 18. C. van der Gugten, Rijnsburg 46 p., 19. W. Theil, Wassenaar 44 p., 20. Jac. Heemskerk, Rijnsburg 44 p., 21. J. Tim mermans, Oegstgeest 44 p. 22. J. M. Pos, Oegstgeest 44 p., enz. Klasse C: 1. W. v. Mullingen, Voorscho ten 57 p., 2. H. Mens, Voorschoten 54 p„ 3. N. de Boer, Voorschoten 54 p., 4. G. J. v. Hagen, Voorburg 53 p., 5. P. Bekker, Kat wijk 53 p., 6. B. v. Dorp, Voorburg 53 p., 7. P. Roos, Voorschoten 52 p., 8. J. Hoogen- dijk,O egstgeest 51 p., 9. A. v. Zuylen, Kat wijk 51 p., 10. R. v. Duyvenbode, Katwijk 51 p., 11. J. v. d. Post Jr., Oegstgeest 50 p., 12. H. Nou wens, Voorschoten 50 p., 13. J. Hoogervorst, Oegstgeest 50 p., 14. H. J. de Vries, Voorburg 49 p., 15. P. Valstar 49 p., 16. G. v. Duyneveld, Voorburg 48 p„ 17. P. Zwaan, Oegstgeest 48 p., 18. G. v. d. Kwaak Rijnsburg 47 p., 19. L. den Haan, aKtwijk 46 p., 20. G. Boogaards, Voorburg 45 p., 21. M. Noort, Rijnsburg 45 p., 22. J. Molenkamp Oegstgeest 45 p., 23. J. Bekker, Katwijk 44 p., 24. L, v. Vliet, Voorschoten 44 p., 25. I. Verschoor, Voorburg 44 p., enz. De uitslag der vaste baan was: No. 1. R. v. Mulligen te Voorschoten met 30 punten en steunserie van 28 p., No. 2. J. Breedijk, Oegstgeest 30-28 p., No. 3. G. v. d. Kwaak, Rijnsburg met 30-28 p., No. 4. J. G. Frun- deke, Wassenaar, 30-27 p., 5. J. Kromhout, Rijnsburg 30-26 p., 6. H. Imthorn, Valken burg 30-26 p., 7. R. C. de Borst, Voorburg 30-20 p, 8. Chr. J. Minnee, Katwijk 29-28 p., 9. C. van Leeuwen, Katwijk 29-28 pun ten. Na afloop van den wedstrijd kwamen de schutters tezamen bij de cantine waar Z. Exc. luit.-generaal b.d. Lasonder de bur gerwachters toesprak, o.m. hen aanmoedi gend op den ingeslagen weg voort te gaan en zich niet te laten ontmoedigen als men eens wat minder goed zou hebben gescho ten. Z.Exc. bracht dank aan Burgemeester Woldringh v. d. Hoop voor diens aanwe zigheid, aan de wedstrijdcommissie, doch inzonder aan den secr., den heer Turion, voor de vele verrichtte werkzaamheden, aan den heer Schrasser Bert en anderen, die zich beijverd hebben voor dezen mooien wedstrijd. Z.Exc. zeide te hopen, de schut ters volgend maal hier allen weer aanwe zig te zien, om ook elkaar de prijzen weer te betwisten. Dan had uitreiking der prij zen plaats. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 7 Augustus des namiddags om 2.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Onderzoek der geloofs brieven van nieuw inkomende leden. 2o. Ingekomen stukken. 3o. Wijziging van de verordening op de heffing van vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein in de gemeente. 4o. Vaststelling van een uniforme wachttijdre geling voor werkloozen. 5o. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de N.V. Destructiebedrijf te Overschie. 6o. Opheffing van de algemeen burgerlijke armbesturen in deze gemeente. 7o. Benoe ming van een tijdelijk gemeente-opzichter. 8o. Reclames schoolgeld. 9o. Reclames hon denbelasting. lOo. Wijziging gemeeente-be grooting, dienstpaar 1935. llo. Aanbieding gemeente-rekening, dienstjaar 1934, met benoeming van een oommissie tot onder zoek dier rekening. Verloting. Deze week heeft de verlo ting plaats gehad van een locE enkast. we ke verloting uitgeschreven was door de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, Afdee- iing Oude- en Nieuwe-Wetering. Winnaar van de kast werd Jan Rietbroek te Roe- lofarendsveen met nummer 247. Aanbesteding. Het resultaat van de gehouden aanbesteding voor het maken van een betonschoeiing op houten paalfun- deering te Roelofarendsveen over een leng te van 210 meter luidt als volgt: P. C. Buschman Roelofarendsveen f 2794.M. J. M. Jansen te Nieuwe Wetering 2347. Wed. C. Langhout te Oudewetering f 2339. J. L. Zoet Oudewetering 2331.J. van Berkel te Roelofarendsveen f 2235.J. van Kins Rijpwetering 2225.en A. Th. van der Mey Oude-Wetering 2196.Het werk is door Burgemeester en Wethouders aan den laagsten inschrijver gegund. HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt Vrijdag een openbare ver gadering. De agenda is nog niet versche nen. Personalia. Voor het diploma Boek houden van de Vereeniging van Leeraren slaagde onze plaatsgenoot de heer P. van Velzen; hij werd opgeleid door den heer H. P. Benkemper. De heer G. Braakhekke slaagde te Utrecht voor het examen En- gelsch L. O. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Aan het gemeentelijk Arbeidsbemiddelingsbureau staan thans als werkzoekenden ingeschre ven 275 personen tegen 227 vorige week. „Herwonnen Levenskracht". Zaterdag en Zondag as. zal een speldjesdag worden gehouden ten bate van de R.K. T. B. C.-be- strijding. Ieder koope een speldje voor dit mooie doel! Aanbesteding. Architect W. Kuitems heeft namens zijn principaal J. H. Müller aanbesteed het bouwen van 4 woonhuizen aan de Burg. Pontstraat alhier. De uitslag was als volgt: P. Vermeij 9300.—; Th. v. cl Hoorn 9300.De Vries en Couzijn 9374.— E. Schuit 9455.—; A. J. Seij- sener f 9460.A. Berkhout Zandvoort 9600.Daudey en Co 9785.(Lisse); A. Meeuwesen Lisse f 10.250.A. Graper 10.263.Gebrs. Ransdorp Lisse 10.875. B. Imthorn en Zoon f 10.889.Fa. Veen- manVink 11.229.Fa. van der Zaal Lisse 13.313.Het werk is opgedragen aan de Fa. de Vries en Couzijn. Waar geen woonplaats is vermeld, wonen de inschrij vers te Hillegom. Gevestigd: L. A. R. Dietvors van Telsstraat 9 J. G. Groen (met vrouw) Hoofdstraat 41 H. H. Kijne van Tets- straat 7 J. H. Loerakker Meerstraat 10 Th. C. van der Meer Hoofdstraat 194 J. Th. Pijpers (met gezin) Stationsweg 50. Vertrokken: M. Mes (met gezin) naar Haarlememrmeer P. Broekhof naar Noord wij kerhout J. Kruithof (met ge zin) naar Aalten Th. Fark naar Ermst- detten (Did.) Ch, Dobrik naar Bloe- mendaal (Overveen). Geboren: Josephus, z. van J. J. Wit vliet en M. W. Feijen Jacobus Petrus, z. van B. P. Mense en P. Onderwater Ar- noldus Jacobus, z. van Th. Warmerdam en P. E. M. Berkhout Cornelia, d. van W. J. van den Oosten. Ondertrouwd: J. Koster en M. W. Wijngaarden L. Leiten en G. J. Klink hamer. Getrouwd: H. van den Berg en P. Broekhof A. J. L. Pijpers en A. C. Heemskerk. HAARLEMMERMEER. Geboren: Jacobus Cornelis Maria, d. v. J. H. v. d. Heuvel en C. Meijer. Margje Celia, d. v. J. de Kooker en J. Koordes. Maria Wilhelmina, d. v. G. van 't Hof en N. Dol. Nan Johannes, z. v. N. J. Dol en Th. Vis. Gerarda Maria, d. v. J. Goes en C. G. Zwart. Catharina WilLemina, d. v. A. H. Wanders en A. M. Sampimon. Alida Gerarda, d. v. J. G. Nieuwe veen en D. C. Maarsseveen. Jacoba Gerdina, d. v. D. Bouman en A. Harkema. Arie Gerardus, z. v. L. C. Baas en J. van der Luit. Okko, z. v. A. van Es en A. van den Oever. Jannie, d. v. J. C. Ophof en G. van Bommel. Johana Alida, d. v. G. Biesheuvel en M. Maarse. Ondertrouwd: Hendrik Treur, 24 j. en Trijntje G. Mulder, 21 j. Laurensius J- Sloot, 23 j. en Elisabeth C Westeman, 20 j. Klaas Jongkind, 31 j. en Elisabeth Café 30 jaar. Gehuwd: Jacobus de Gans, 18 j. en Gijsbertje Dekker, 18 j. Cornelis K. Boel houwers, 38 j. en Elizabeth van Wijngaar den, 37 j. Bartholomeus H. Kroon, 27 j. en Anna Nederveld, 30 j. Max mus Ouds hoorn, 23 j. en Dina Dekker, 21 j. Arie van der Voet, 26 j. en Maria J. Staal, 22 j. i Johannes Verbeek, 27 j. en Adriana W. Spaans, 24 j. KATWIJK. Arbeidsbeurs. De stand der werkloos heid is: opperlieden 28, grondwerkers 49, timmerlieden 25, metselaars 18, fabrieks arbeiders 10, kuipers 34, schilders 7, los- arbeiders 104, landarbeiders 47, visschers 68, stokers 13, binnenschippers 8, varens gezellen 7, machinisten 2, machinebank werkers 4, loodgieters 3, tuinlieden 2, smid 1, molenaar 1, mandenmaker 1, auto- geenlasscher 1, motordrijver 1, broodbak ker 1, kok, 1, straatmakers 2, kellner 1, scheepmakers 5, letterzetter 1, chauffeurs 5, verwarmingsmonteur 1, dienstmeisje 1, jongens 15, meisjes 13. Totaal 480. Geboren: Corijna, d. van G. Ravens- bergen en C. v. Os Arendje, d. van A. v. d. Plas en W. v. Dijk Dirkje Janna, d. van P. v. d. Gugten en 'N. Zandbergen Cornelia, d. van J. Schaap en M. v. Duyn. Onde-trouwd: A. C. Wassenaar en H. Ouw^.iand J. P. v. d. Nagel en K. Wassenaar. Getrouwd: H. Haasnoot en S. P. Hare maker P. v. d. Plas en C. Zwaanenburg M. van Egmond en M. Rijsdam. KATWIJK AAN DEN RIJN. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Zondagmorgen heeft de weleerw. heer Ant. Boers, gedomicilieerd te Ermelo, ge boortig uit Suriname, alhier zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. De neomist werd hierbij geassisteerd door den zeer- eerw. heer pastoor J. P. Buys, als diaken, en den zeereerw. pater Patricius O.F.M. van het Missie-college alhier, als sub-dia ken. De weleerw. heer W. Grimbergen fungeerde als ceremoniarius. Het zang koor heeft op zeer verdienstelijke wijze ge zongen de Missa „Salve Regina" van Steh- le, onder de Communie het „Quid retri- buam" van J. Haagh en na de H. Mis de Cantate „Hulde aan het Priesterschap", voor 4 st. mannekoor met orgelbegeleiding. Een groote schare geloovigen ging tijdens het H. Misoffer ter H. Tafel. De weleerw. heer Boers heeft zijn theo logische studies gevolgd aan het Engelsch College te Rome en het is om zeer bijzon dere redenen, dat de neomist thans in onze parochie deze plechtige H. Mis heeft willen opdragen. Des avonds te half acht celebreerde de neomist een plechtig Lof met assistentie van pastoor Buys en pater Koot O.F.M-, resp. als diaken en subdiaken. Nogmaals: pas op je fiets. Thans was het de heer A. J. M. uit Rijnsburg, die een best rijwiel op het Kerkplein plaatste en later hiervoor in de plaats een zeer oud beestje terug vond. Aangifte bij de politie volgde. LEEMUIDEN. R.K.S.V. „O-DJ.". Gisteren had op 't ODI-terrein de gecostumeerde wedstrijd plaats van twee tientallen van ODI en wel een tiental gekleed als dames. Onder de heeren merkten we eenigen op, gekleed in zwarte rok en hoogen hoed. Ook de keeper was in rok en hoogen hoed. 't Was een leuk gezicht, toen de beide tientallen met trom en vlag voorop in 't veld verscheen paars gewijs voorafgegaan door den scheidsrech ter in rok en hoogen hoed, omhangen met een grooten wekker en voorzien van een trompet in plaats van een signaalfluit, om .gekiekt te worden. Hierna werd getost. De dames wonnen en de heeren trapten af. 't Was al dadelijk een geanimeerd spel. Beide partijen waren tamelijk gelijk, hoe wel de dames zeer gehinderd werden door de lange rokken. Schitterende en vroolijke momenten deden zich van zelf voor en ver schillende lachsalvo's klonken voortdurend over 't veld afgewisseld door bravo's en handgeklap. Zoo werd ruim een half uur gespeeld, toen de heeren de leiding na men met 10. 10 minuten voor rust werd de voorsprong vergroot, tot spijt van 't pu bliek, tot 20. Nu was 't echter de beurt aan de dames. Deze wisten 1 minuut voor rust onder luid hoerageroep der supporters den achterstand te verkleinen, zoodat de rust intrad met 21 voor de heeren. Nadat gekeerd was, werd 't spel vol animo voort gezet. De dames deden hun uiterste best. Na een half uur spelens scoorden de heeren nogmaals. 5 minuten later joegen de dames den bal in 't heerennet en 5 minuten la ter scoorden ze nogmaals. Met denzelfden ijver werd nog wat voortgespeeld, doch de stand bleef 't zelfde en toen de scheids rechter 't einde toeterde was de stand 33. De scheidsrechter had tot aller tevreden heid geleid en 't publiek was hoogst vol daan. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN Als plv. kantonrechter fungeerde deze zitting de heer H. R. Overbeek. Allereerst had zich te verantwoorden N. V. uit N i e u w k oo p, die in de Noordschevaart onder de gemeente Nieuwkoop vuil had gedeponeerd. Een tweetal getuigen beves tigden een en ander, welk vuil hadden zij niet gezien, doch het was hun bekend dat verdachte ook meerdere malen glas in de vaart had gegooid. De ambtenaar overwoog in zijn requisitoir dat hij rekening mede wilde houden, dat verdachte niet geheel toerekenbaar is, hoewel hij toch drommels goed weet wat hij wel en niet mag doen en vorderde een geldboete van 3 subs. 1 dag; uitspraak conform. J. O. uit H a z e r s w ou d e was niet ver schenen. Deze had als bestuurder van een auto op 7 Mei 1935 op den H. Rijndijk te Hazerswoude op ernstige wijze de veilig heid van het verkeer in gevaar gebracht, door de auto van den veearts C. uit Lei den die voor hem uitreed en een erf op wilde rijden te passeeren, terwijl zulks niet mogelijk was. Het gevolg was een aanrijding, waarbij de heer C. met zijn auto in een sloot terecht gekomen was. Verdachte had na de aanrijding beweerd, dat C. geen richting had aangegeven, doch zelfs onder water was het nog duidelijk te zien geweest, dat de veearts wel degelijk zijn richtinwijzer had uitgestoken, daar deze toen nog uitstond. Bedoelde veearts en mej. Zw., als getuigen gehoord, bleven er bij, dat wel degelijk en vroegtijdig de richting was aangegeven. De ambtenaar vond de manier, waarop O. dan ook had gereden, ergerlijk. Juist op het nippertje had de veearts zich in veiligheid weten te stellen, anders hadden de gevolgen nog veel ernstiger kunnen zijn. Eisch en veroordee ling 50 boete subs. 20 dagen. De roode vlag stond uit H. H. B. had als schipper van een mo torboot, niettegenstaande de roode vlaggen uitstonden, de brug over de Gouwe te Bos koop aangevaren, doordat hij toch was doorgevaren. De bruggeman W. bevestig de zulks, terwijl mede werd gehoord mej. K., die vertelde een schade aan haar schoe nen te hebben gehad van ƒ3, terwijl haar knieën nog pijn deden. Op een vraag van den ambtenaar of zij zich onder behande ling van een dokter had gesteld, antwoord de zij ontkennend, daar haar zulks te duur was. Evenwel was zij niet per trein, doch per rijwiel naar Alphen gekomen. Zij kon evenwel geen bewijs van de schade ad 3 overleggen, zoodat haar civiele vordering niet in behandeling kon worden genomen. Voor de gemeente Boskoop was een op zichter verschenen tot het instellen van een civiele vordering ad 6.35. De ambte naar vorderde tegen den niet verschenen schipper, waartegen verstek werd ver leend, een geldboete van 15 subs. 6 da gen. Veroordeeling 10 subs. 5 dagen met toewijzing van de civiple vordering ad 6.35 aan de gemeente Boskoop. De juffrouw ge naamd K. moest zich echter tevreden stel len met een reiskostenvergoeding van 20 ct. en zal over de schade, geleden aan haar schoenen, een aparte vordering tegen ver dachte moeten instellen. Wed. St. uit Nieuwkoop, die vol gens .een doktersverklaring zelf niet kon verschijnen, liet zich vertegenwoordigen door een zoon, die echter niet in het bezit j van een volmacht bleek te zijn. Bedoelde I juffrouw had aan het H. Hart-gesticht te I Nieuwkoop 9 VS K.G. gesmolten vet afge- leverd, dat niet was voorzien van een voorgeschreven merk of banderolle. De i betrekkelijke ambtenaar, die het vet in 'i beslag had genomen, werd als getuige ge- i hoord. De zoon verklaarde, dat men het vet rauw had verkocht, doch op verzoek i van de zuster van genoemd gesticht had gesmolten, wat de ambtenaar deed opmer- j ken, dat men op deze wijze altijd den dans kon ontspringen en zulks natuurlijk niet I opgaat. Rekening houdende met de om- standigheden van verdachte, daar voor een dergelijk' feit zeker 75100 wordt gevorderd, eischte hij thans een geldboete van 10 subs. 5 dagen; veroordeeling 5 subs. 1 dag. Bij J. v. Sch. in de Burgem. Colijnstr. te Boskoop had een ambtenaar van de Landbouw-crisiswet in totaal 24 K.G. ge smolten vet in beslag genomen, dat even eens niet was voorzien van de voorge- j schreven merken. Verdachte beweerde het vet van zijn zoons te hebben gehad, die slagers waren, en dat hij het zelf had ge smolten. De betrokken ambtenaar gaf een uitvoerige uiteenzetting, allereerst deelde hij mede dat verdachte hem ook zulks had medegedeeld. Tegen een slager vlak in de omgeving had hij reeds verschillende pro ces-verbalen opgemaakt, en het vermoeden bestond dat deze slager het vet verborgen hield in de omgeving. De ambtenaar meen de dan ook dat men hier een flinke knoeie rij op het spoor gekomen was en vond het kwantum van 50 pond voor eigen gebruik ook zeer bedenkelijk. Hij vorderde een geldboete van 75 subs. 30 dagen. Uitspraak 50 subs. 25 dagen met verbeurdverkla ring van het inbeslaggenomen vet. De slager V. te Boskoop had een kalf geslacht zonder dit te bedwelmen of op mechanische wijze de hersenen te beleedi- gen. De veearts, de heer v. d. B. uit Wad- dinxveen, gaf omtrent een en ander een uiteenzetting. De ambtenaar vond het feit ernstig, ieder slager weet toch dat de be treffende voorschriften zijn gemaakt om de dieren te beschermen. Eisch en veroor deeling 20 subs. 10 dg. met afstandver klaring van een vleeschhaak. Van een wit varken en oude veete(r) W. C. v. d. V. te Alphen stond te recht omdat een hem toebehoorend var ken had geloopen in het tuinveld van ze kere C. U. Deze als getuige gehoord deelde mede, dat het beest steeds bij hem en bij meer menschen in den tuin kwam en dan groote schade veroorzaakte. Op den dag dat de politie proces-verbaal had opge maakt, was het beest wel 3 keer terugge weest. Toen de politie kwam had deze zelf het beest zien loopen. Ook het vorige jaar had men dezelfde last ondervonden en had ook reeds een dergelijke zaak tegen ver dachte gediend. Verdachte hield een uitvoerig betoog, wat in het kort hierop neerkwam, dat ge tuige U. gebruik maakte van een overpad waarop hij geen recht had. Hij had hem en anderen 3 keer gewaarschuwd en hen ten slotte den overgang geweigerd. Hierop zochten zij hem. Het was een oude vee- ter aldus verdachte. Als ze maar een wit varken zagen, was het een varken van verdachte, terwijl ook zijn buren var kens hielden. Getuige U. deelde echter nog mede, dat zelfs een knecht van verdachte het varken uit zijn tuin had gehaald, doch dit weinig gaf daar de beesten zwommen als ratten en telkens weer in den tuin kwamen. De volgende getuige Z. was stok en stok doof, zoodat de man gewoonweg niet te beschreeuwen was. Om beurt tracht ten den kantonrechter en ambtenaar hem iets duidelijk te maken of te vragen, doch den man kon een en ander niet aan het verstand worden gebracht, ook nog niet toen men een en ander voor hem op pa pier schreef. Tenlaatste werd het met deze getuige maar opgegeven. Een door ver dachte meegebrachte getuige a décharge wist weinig in het midden te brengen, al leen dat de tuin nooit beschadigd kon zijn. Hierop werd de zaak aangehouden, omdat het O.M. nog enkele andere getuigen kan hooren, en ook verdachte, wij twijfelen niet aan zijn commentaar dat groote hila riteit verwekte, zal nog wel trachten de noodige getuigen mede te brengen, zoodat in September het drama wordt voortgezet. J. v. G. was onder de gemeente Zeven hoven met een auto van den weg gere den, door een heining terecht gekomen en daarna op de spoorlijn, waardoor hij 14 palen had afgereden. De verdachte gaf als lezing dat de weg geasphalteerd was en was geslipt. De schade had hij aan de N. Spoorwegen vergoed. Eisch f 7.50 subs. 2 dg., veroordeeling 5 subs. 2 dg. De H. uit Bodegraven die een amh- tenaar van de Arbeidswet geweigerd had inlichtingen te verstrekken, werd veroor deeld tot 5 subs. 2 dg. De wegracer M. uit Den Haag, die de max. snelheid had overtreden, werd veroordeeld tot 2 x 2 subs. 2x2 dagen. Zoekt U mijnheer de pre sident? Het derde paar schoenen, waar gummi hakken op zitten. (VendémiaireL HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKX 149. In Nagasaki telegrafeerde Piet direct naar het vader land, dat ze het monster hadden overmeesterd en ze het zoo spoedig mogelijk mee zouden brengen. Hij had precies de plaats waar ze het monster gevar.gen hadden aangege ven en dienzelfden dag zaten alle geleerden in de geheele wereld over him kaarten gebogen om te berekenen wan neer ze met het monster zouden komen. 150. Ook in Nagasaki was het een drukte van belang, in de geheele stad waren de vlaggen uitgestoken. Toen Drein en Piet door de verlaten straten ilepen hoorden ze hier en daar door de openstaande deuren besprekingen over een grootsche huldiging welke hen na het welslagen hunner stoute onderneming te wachten stond.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10