RADIOPROGRAMMA'S DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BOTSING TUSSCHEN VRACHTAUTO EN WIELRIJDER. De wielrijder doodelijk gewond. Op de Nassaukade bij de le Hugo de Grootstraat te Amsterdam reed een wiel rijder achter een auto. De auto moest plot seling stoppen en de wielrijder, een 24- jarige man, reed tegen de achterzijde van de auto. Bewusteloos werd hij opgenomen en naar een der ziekenhuizen vervoerd. Daar scheen hij weer zoo ver in orde, dat hij naar zijn woning kon worden gebracht. Zijn huisdokter echter achtte onmiddellijke opneming in het ziekenhuis noodzakelijk. Voor men hem echter hierheen heeft kun nen brengen, is hij aan de gevolgen over leden. TEGEN AUTO OPGELOOPEN. Arm van wielrijder opengereten. Te Middelburg reed de 18-jarige B. op de kade met zijn motor van achter de hoo rnen den rijweg op, juist toen een perso nenauto passeerde. De jongeman reed te gen de auto op, waarbij hij met zijn arm den vrij scherpen deurknop van de auto raakte. De knop drong in den arm, die van de hand tot den elleboog werd opengere ten. Het ongeluk gebeurde vlak bij de ouder lijke woning, waar de hevig bloedende jongen werd binnengerdagen. Nadat daar voorloopig geneeskundige hulp was ver leend is hij naar het ziekenhuis overge bracht. Het onderzoek wees uit dat den automo bilist geen schuld treft. NOODLOTTIG ONGELUK TE BREDA. Op den Wilhelminasingel te Breda heeft gistermiddag een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. De meester-schilder J. Smits had een gesprek gevoerd met een bestuur der van een zware vrachtauto. Toen het onderhoud was afgeloopen, wilde de chauffeur achteruit rijden. Hij lette er echter niet op dat Smits zich nog achter zijn voertuig bevond. De schilder ontving een duw van den wagen, kwam te vallen, waarna het zware dubbele linkerachter wiel hem over het lichaam ging. Ernstig verwond werd de man opgenomen en op last van een geneesheer in allerijl naar het Diaconessenhuis vervoerd. Naar wij gisteravond vernamen was zijn toestand zeer ernstig. Men vreest voor zijn leven. IN HET WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks kwart voor zes is op de Keizersgracht te Amsterdam bij de Leidsche straat een ongeluk gebeurd waar bij de 18-jarige jongen M. om het leven is gekomen. Op een fiets rijdende geraakte hij op een gegeven moment het stuur kwijt. Hij kwam tegen een boom terecht, die vlak bij het water stond en reed in de Keizersgracht. Hoewel hij betrekkelijk spoedig op het droge is gebracht mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wekken. Het lijk is vervoerd naar het Binnen gasthuis. VERDRONKEN. Gisternacht liepen twee mannen te wan delen aan de Schiekade-Oostzijde te Rot terdam, toen een van hen plotseling in de Schie een hoofd boven water zag komen. De man sprong te water en wist den dren keling boven te krijgen. De ander was onmiddellijk naar het Sint-Franciscus- gasthuis geloopen. De dokter, die gekomen was om de eerste hulp te verleenen, kon slechts den dood constateeren. Het bleek de 85-jarige A. S. te zijn, die de gewoonte had 's avonds een wandeling te maken. Men vermoedt, dat hij door de duisternis misleid, te water-is geraakt. Nabij de brug in de Tongereschestraat te Eindhoven is het lijk van den 61-jarigen J. v. d Dorp Walraven door de Rijkspolitie uit het Eindhovensche Kanaal opgehaald. De man is waarschijnlijk in het donker te water geraakt. BRAND IN DE LEKSTRAAT TE AMSTERDAM. Oude man door rook gestikt. In den afgeloopen nacht is op de tweede etage van perceel Lekstraat 104 te Am sterdam een brand uitgebroken, die het leven heeft gekost aan een 83-jarigen be woner van deze verdieping. Toen de brandweer, die spoedig was ge waarschuwd, arriveerde en zich onder lei ding van brandmeester Dijkstra toegang tot de etage verschafte via het trappen huis sloeg haar een geweldige rook en hitte tegemoet, waarom van de gasmas kers gebruik moest worden gemaakt. Kort daarna kon het vuur, dat zijn oorsprong had gevonden in de voorkamer met er ker en inmiddels reeds was doorgeslagen naar een eveneens aan de straatzijde gele gen zijkamertje, met twee stralen, waar van een over den uitgeschoven ladder en een binnendoor geleid werd, bedwongen worden. De voorkamer is.geheel en het zij kamertje gedeeltelijk uitgebrand. Bij het verder onderzoek hebben de brandmeester Schönermark en Van Driest in een achter beide vertrekken gelegen slaapkamertje, dat zij T-ia een gangetje, be reikten en eveneens vol rook stond, een 83- jarige man aangetroffen. Hij had een doek om den hals geknoopt en gaf geen teeke nen van leven meer. De brandweer paste onmiddellijk met behulp van een zuurstof koffer kunstmatige ademhaling toe, welke daad later door den G.'G. D. werd overge nomen. Het slachtoffer bleek echter reeds te zijn overleden. Aangenomen moet wor den, dat hij door den hevigen rook is ge stikt. Drie vrouwen die mede deze etage be woonden, de huishoudster van het slacht offer en twee dames welke de zijkamer hebben gehuurd, waren niet thuis. Ook hoofdbrandmeester Hartdorff heeft zich kort na de ontstellende ontdekking der beide brandmeesters naar de Lekstraat begeven, ter assistentie van de politie bij het verder onderzoek. Gebleken is nog, dat de oude heer nog al onvoorzichtig met vuur omging, hoewel omtrent de oorzaak van den brand niets met zekerheid vast- BRAND IN EEN KLOMPENMAKERIJ. Gisteravond omstreeks elf uur werd de brandweer gealarmeerd voor een hevigen uitslaanden brand, die was uitgebroken in de klompenmakerij van de firma van Os aan de Van Peltdaan te Nijmegen. Door de aanwezigheid van veel brandbaar mate riaal vond het vuur gretig voedsel en breidde het zich zeer snel uit, zoodat in een oogwenk de klompenmakerij, zoowel als de woning van den heer Van Os in lichterlaaie stonden. Omstreeks half twaalf had de brandweer met twee stralen op de waterleiding het vuur bedwongen. Zoowel het woonhuis als de klompenmakerij zijn vrijwel geheel uitgebrand. Een gedeelte van den inboedel kon nog gered worden. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is nog onbekend. SMOKKELAARS GESNAPT. Een er van heeft in België nog heel wat te goed. Door de Marechaussee te Weert werd een tweetal beruchte smokkelaars aange houden, waarbij een groot kwantum boek jes sigarettenpapier en een motorrijwiel werden in beslag genomen. Zij hadden bovendien een oude schuld met de Justitie te vereffenen en werden naar de gevangenis te Roermond overge bracht. Een der aangehoudenen, woonachtig te Zeist moet in België verschillende jaren gevangenistréff tegoed hebben, eveneens nog verscheidene geldboeten schuldig zijn. EXPLOSIEVE WRAAK. Buskruit gevonden. Eenige dagen geleden is te Maasbracht op het gehucht SL. Joost een motor ont ploft op het erf van den landbouwer M. Smeets, waarbij deze ernstig aan het gelaat werd gewond. In verband hiermede is de 35-jarige mijnwerker J. Smeets, een broer van den getroffene, voor den officier van justitie geleid. J. Smeets woont op twee honderd meter afstand van zijn broer, met wien hij een procedure heeft gehad over den thans uit elkaar gesprongen motor. Hij heeft het proces verloren en koesterde daardoor nog steeds wrok tegen zijn broer. Reeds dadelijk viel de verdenking op hem, terwijl later door de politie een hoeveel heid buskruit in beslag werd genomen, waarvan verdachte de herkomst niet kon verklaren. De man, die hardnekkig voor de politie ontkende, is na verhoor in het Huis van Bewaring opgesloten. „Tel." JEUGDIGE DIEF. Een naar schatting 16-jarige jongen reeft gisteren in den namiddags zijn slag geslagen in een winkel aan de 2e Rozen dwarsstraat te Amsterdam. Toen de win kelier een oogenblik niet op hem lette, deed hij een greep in de toonbanklade en wist met een buit van ongeveer zes gulden en vandoor te gaan. De winkelier zette on middellijk een vervolging in, doch het mocht hem niet gelukken den jeugdigen boosdoener te pakken te krijgen. OP VALSCHE QUITANTIES GELD GEÏND. De marechaussee te Doetinchem heeft gearresteerd en in het Huis van Bewaring te Arnhem opgesloten den 26-jarigen han delsreiziger B. uit Doetinchem, wegens verduistering in dienstbetrekking, valsch- heid in geschrifte en opzettelijke gebruik making daarvan. Verdachte was voor ver schillende firma's werkzaam, en inde gel den op quitanties die hem werden medege geven. Hij droeg deze gelden echter slechts gedeeltelijk af en behield een gedeelte voor eigen gebruik. Wahneer de patroon hem dan quitanties meegaf om het ontbre kende reeds geïnde bedrag te ontvangen, betaalde hij met een ander door hem ge- ind bedrag, zoodoende het eene gat met het andere stoppende. Bovendien bleek bij het ingesteld onderzoek, dat verdachte ook gelden had geind op door hem zelf ge schreven en onderteekende quitanties. De daarvoor ontvangen gelden had hij ook ten eigen bate aangewend. De benadeelde fir ma's hebben de feiten lang verzwegen ter wille van de ouders van den verdachte. Toen echter de vader niet langer bij mach te was, maar steeds voor zijn zoon te be talen, volgde aangifte. Naar wij vernemen heeft de verdachte een volledige bekentenis afgelegd. Naar de grootte van <ie verduisterde bedragen wordt nog een onderzoek ingesteld. ONWILLIGE ARRESTANTEN TE AMSTERDAM. Naar het bureau gevlucht. De overbrenging van twee gevonnisten, die in het Huis van Bewaring hun opge legde straf dienden te ondergaan, heeft in den afgeloopen nacht in de Paleisstraat te Amsterdam, naar de „Tel." meldt, groote opschudding verwekt. De twee vonnisklanten die in een loge ment aan de Keizersgracht verblijf hiel- den, werden tegen middernacht opgehaald door i VRIJDAG Z AUGUSTUS. Huizen 301 M. Alg. Programma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Cello-recital. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Ensemble Van der Horst en Gramo foonplaten. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00—3.45 Zang. 4.00 Orgelspel. 5.00 Gramofoonplaten. 5.30 Concert. 6.30 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. Reportage. 7.30 Literaire causerie. 8.00 Berichten en Haagsoh Harmonie orkest. 8.55 Causerie. 9.20 Vervolg concert. 9.55 Berichten, waarna Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO en AVRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en Gramofoonplaten. 11.20 en 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gramo foonplaten. 2.00 Voordracht en Gramofoonplaten. 2.50 Piano-syncopations. 3.00 De AVRO-Decibels. 4.00 Gramofoonplaten. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Loe Cohen en zijn orkest. 6.00 Voordracht. 6.20 Vervolg orkestconcert. 7.00 Causerie. 7.20 Vervolg orkestconcert. 7.50 Berichten. 8.00 Reportage uit een Jongenskamp te Leersum. 8.30 Uit Het Kurhaus te Scheveningen: Residentie-orkest olv. C. Schuricht. (Om 9.15 Vervolg der reportage). 10.30 Declamatie. 10.40 Lezing. Hierna Berichten en Vrijz. Godsd. Persbureau. 11.00 Jazzmuziek (Gramofoonpl.). 11.3012.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Orgelspel. 11.50 Trocadore-Cinema-orkest. 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Gramofoonplaten. 2.20 Het Argyle-Theater-orkest 3.20 H. Darewski en zijn orkest. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.50 Orgelspel. 7.20 BBC-Militair-orkest. 8.05 Sam Browne zingt met begeleiding van twee vleugels. 8.20 Percival Mackey en zijn Band. 9.20 Het Celebrity-Trio. 10.10 Het Bernard Crook kwintet. II.3512.20 Harry Boy en zijn Band. „Radio-Paris", 1648 M. 12.35 Concert. 8.20 Orgelconcert mm.v. zang- en cello solisten. 9.05 Orkest- en solistenconcert. 11.10 Dansmuziek. 11.201.20 Nachtconcert (GramofoonpL) Kalundborg 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.505.50 M. Hansen's orkest. 10.05 Hong. muziek. 10.45 Omroeporkest. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 10.45 Vocaal concert m.m.v. piano. 12.20 Populair concert. 2.35 Gevar. concert. 4.20 Pianoduetten. 5.20 Concert. 7.20 Blaasconcert. 8.35 Rijkszending: „Ein Arbeiter fahrt Urlaub". 9.20 Omroepkleinorkest. 11.2012.20 Von Hindenburg-herdenking Rome, 421 M. 9.00 Gevar. concert door het Madami- kwartet en solisten. 10.20 Dansmuziek. B r u s s e 1, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofobnplaten. 1.30—2.20, 5.20 en 6.20 dito. 6.35 Kamermuziek. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten en zang. 12.50 Salonorkest. I.502.20 Zang en Gramofoonplaten. 5.20 Zang. 5.50 Harmonicamuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Salonorkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.20 „Der betrogene Kadi", opera van Gluck (Gramofoonpl.). 10.20 Berichten. 10.50 Orgelspel. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 W. Krüger en zijn kapel. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 8.409.20 Deutschlandsender. 10.20 Keulen. 11.20 Londen Reg. 12.05 Parijs Radio. 12.50 Brussel (Fr.). 13.20 Brussel (VI.). 14.20 Londen Reg. 16.20 Keulen. 16.50 Deutschl. sender. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel (Fr.). 19.20 Keulen. 19.50 Droitwich. ±21.30 Beromünster. 22.35 Brussel (Fr.). 23.20 Weenen. 1 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich. 19.50 Gramofoonplaten G.R.D. ±21.30 Droitwich. 23.05 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). rijksveldwachter die het tweetal vermoedelijk eerst naar het bureau aan de Warmoesstraat zou brengen. De twee man nen gingen gewillig met den dienaar der wet mee. Toen zij echter in de Paleisstraat kwamen liet één der arrestanten zich plot seling op den grond vallen en begon luid keels om hulp te schreeuwen waarop van alle kanten menschen kwamen toeloopen om den „in nood verkeerenden" schreeu- i wer te helpen. 1 Een heer, die bij „het slachtoffer" be langstellend informeerde wat er aan de hand was, werd plotseling door den kerel aan zijn been getrokken en omver gegooid. Ook deze hulpvaardige begon hierop luid keels te schreeuwen. De veldwachter stond voor een lastig probleem en kon tijdens de hevige consternatie niet verhinderen dat zijn tweede arrestant op de vlucht sloeg. Gelukkig kwamen er spoedig eenige agenten opdagen die den recalritranten vonnisklant spoedig met behulp van den rijksveldwachter naar het bureau aan de Warmoesstraat overbrachten. Op het bureau wachtte den rijksveld wachter een nieuwe verrassing. Hij trof hier n.l. den gevluchten man aan die blijk baar op zün vlucht berouw had gekregen over zijn zonden en zich daarna weer bij de politie had aangemeld. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 12) V. Schemering. Den volgenden morgen na Lloyd's be lofte aan Gloria Fenwick om haar een be wijs van zijn liefde te geven, viel er een soort opschudding in Rechter Knet's huis houding waar te nemen. De rechter had een heeleboel tegen Jonathan, den butler te zeggen onderwijl deze het ontbijt opdien de; Jonathan wreef zich af en toe verge noegd over zijn krullebol en liet daarbij een grinnikend geluid hooren. In de keuken neuriede Dinah een vroolijk liedje en de orders, die ze aan haar helpster, een jonge negerin van buitengewone luiheid gaf, had den iets van him bijtende scherpte verlo ren. Jonathan borstelde den hoed van den rechter, liet hem uit, en ging toen zoo snel zijn waardigheid dit toeliet, naar de keu ken. Hij vond Dinah over de tafel gebogen, met haar handen in het meel begraven. Het meel breidde zich over haar zwarte, gespierde armen uit en gaf haar een eigen aardig feestelijk aanzien, wat overeen kwam met haar stemming. Jonathan be gon zelden een gesprek. Hij voelde zich hooger, wat Dinah soms geweldig hinder de. Na een oogenblik, keek ze op. ,,'t Is' jammer, dat jullie 't geen van allen noodig gevonden hebben, om me te ver tellen, dat meneer Jackson vanmorgen thuiskomt. Ik maak nu lekkere koekjes voor hem, waar hij zooveel van houdt en ik zal een haantje braden, maar er is geen snipper spek in huis, en wat zal hij zeggen, als hij 't haantje ziet, maar geen knapperig bruin gebakken spek!" Dinah zette de kom, waarin ze eieren klopte, hard op de tafel neer. Jonathan voelde, dat hij een fout begaan had, maar hij wist dat Dinah niet werkelijk boos op hem was, dus veranderde hij van onder werp. „De rechter was vanmorgen heel anders dan gewoonlijk", zei hij. Dinah zweeg lang genoeg, om haar ge voel van verongelijkt te zijn te bevredigen en haar ongenoegen te toonen, maar haar hart was te vol, nu haar lieve jongen terug kwam, om lang boos te blijven. „Ja, dat geloof ik graag," antwoordde ze. „Ja", vervolgde Jonathan. Hij vroeg van morgen het eerst naar mijn rheumatiek. „Neen maar!" lachte Dinah, „je hebt niet eens rheumatiek!" Maar ze keerde zich om, en keek Jonathan vriendelijk aan. „Ik ver lang er vreeselijk naar jongeheer Jackson weer te zien, dat is zeker, en ik denk, dat de rechter ook erg blij is. Maar houd mij alsjeblieft niet langer van mijn werk, anders kom ik niet op tijd klaar." En ze liep vlug naar haar tafel terug. „Je bent zelf ook heel anders dan anders", voegde ze er aan toe. „Ik mag toch zeker wel af en toe lachen, zonder er iemand permissie voor te vra gen, is 't niet?" vroeg Jonathan met ze kere waardigheid, waarna hij weer opge wekt aan 't werk ging. Dinah had den spij ker op de kop geslagen. Ze had de reden voor de onderdrukte vreugde in huis, dien morgen onder woorden gebracht, wat Jo nathan beneden zijn waardigheid geacht zou hebben, hoewel hij 't er, in het geheim, mee eens was. Jackson kwam, zooals werd verwacht, met den morgentrein en den rechter haal de hem af en liep met hem naar huis Tij dens de wandeling rustte de hand van den ouden man lang op zijn zoo'n schouder. Al hoewel zijn uiterlijk even rustig en gere serveerd was, als altijd, was het een groote dag voor den rechter. Hij keek af en toe naar zijn grooten zoon op terwijl deze sprak; hij verborg zijn vadertrots niet, nu niemand hem gade sloeg. Eerst hadden ze gesproken over wat de rechter tijdens zijn zoon's afwezigheid gedaan had en .over Jackson's vrienden, maar op 't laatst kon de rechter de vraag, die hem op de punt van zijn tong lag, niet meer inhouden. „Hoe is het gegaan, mijn jongen?" vroeg hij met effen stem. „Waren zewas het erg moeilijk?" Jackson zag met een plotseling liefheb bend begrijpen op hem neer. „Hè, vader, hebt u zich ongerust ge maakt? Ik ik geloof, dat het in orde is. Ik heb geen flater begaan, zoover ik weet." De rechter zweeg een poosje, en begon karakteristiek over een ander onderwerp zonder den loop van zijn gedachten te ver anderen. ,,'t Is niet prettig om van je vrienden af scheid te moeten nemen, he? Ik herinner me, hoe vervelend en saai ik alles vond, het eerste jaar nadat ik klaar was." ,,'t Is natuurlijk altijd jammer, den band met je vrienden te moeten verbreken, maar", voegde Jacksen er veelbeteekenend aan toe, „bedenk eens, waarvoor ik thuis kom. Daar is niets mee te vergelijken!" De rechter lachte. „Om hard te werken en weinig uit te gaan, hé jongen?" Jackson's thuiskomst was een groot eve nement voor hem. Zijn vreugde zou echter niet half zoo groot zijn geweest, als zijn zoon er niet in gedeeld had, want er lag een diep gevoel van genegenheid achter zijn grimmig uiterlijk. Zijn zoon zou dan eindelijk bij hem blijven en hem bij zijn werk behulpzaam zijn en als het God be haagde, 't werk voortzetten en de wet eer biedigen, zooals zijn vader het voor hem ge daan had. De lunch was dezen dag een groot suc ces, niettegenstaande het gemis van het knapperig spek, dat Jackson niet scheen te missen. Gedurende den maaltijd maakten beide plannen voor de toekomst; welk ver trek Jackson in huis zou krijgen voor stu deerkamer en waar hij in de stad kantoor zou houden, dicht bij dat van rechter Kent natuurlijk. De rechter roerde echter de zaak van Lloyd en Marshall niet aan. Hij wist, dat Jackson dien middag Virginia zou gaan bezoeken en hij vond het beter, dat zij hem zelf het nieuws vertelde. Bo vendien was de rechter heimelijk bang, dat hij zou moeten bekennen, dat hij Mars hall met zijn eigen geld schadeloos gesteld had, terwijl Virginia in de meening ver keerde, dat haar eigen toelage daarvoor voldoende was geweest. Dus vond hjj het beter om er over te zwijgen. Na de lunch deed Jackshon zijn best, om geduldig met zijn vader over het examen te praten, maar de rechter voelde, dat zijn gedachten ergens anders waren en gaf al gauw voor, dat hij aan het werk moest, waarop hij zich in zijn studeerkamer te rugtrok, Jackson pakte zijn hoed van de kapstok en ging verlangend en uiterst te vreden met zichzelf en de geheele wereld op weg naar Virginia. De oude tuin van Fairfax was dien mid dag gelijk een paradijs. Met de armen om elkaar heen wandelden ze samen rond, ter wijl ze elkaar duizend en één dingen te ver tellen hadden. Ze waren met zijn beiden, meer begeerden ze op het oogenblik niet. De zon scheen door de takken van de oude boomen, de paden in 't grasveld met fluweelig licht beschijnend. Nu en dan zweefde een vlinder over hun pad, van den eenen naar den anderen bloem. En de hee- le tuin, warm stil en afgelegen, ver verwij derd van het drukke leven, scheen een plek, alleen aan bloemen, vogels en zonne schijn gewijd. En terwijl de twee geliefden daar ronddoolden, werden ze stil, omdat het leek, alsof zij, alleen in de groote we reld, de vredigheid van dit alles mochten genieten, 't Was voor hen beiden een won dermooie middag, waaraan zij de volgen de weken met een folterend gevoel van verlies terugdachten. De schaduwen wer den langer en langer en eindelijk liepen ze naar huis terug. Ze zouden elkaar dien avond weerzien, want ze waren beiden op een bal genoodigd, dat in de buurt gegeven zou worden, maar toch draalden ze met het afscheid. Zou er ooit weer zoo'n vol maakte dag komen, vroegen ze zich af. 'Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9