^Doorzitten RADIOPROGRAMMA'S WOENSDAG 31 JULI 1935 DE LFJDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN HET AUTO-ONGELUK OP DEN HAAR LEMMERWEG BIJ AMSTERDAM. Nadere bijzonderheden. Omtrent dit ernstig verkeersongeluk, kan nader worden medegedeeld, dat de eerste inzittende van de personenauto, welke het ongeval heeft veroorzaakt, de heer G. F. de Höndt is geweest, wonende J. J. Cremer- straat 38 te Amsterdam. Het onderlichaam bij de botsing vrijwel geheel ingedrukt, soodat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. De tweede inzittende de Strack van Schijndel, ifl met een schedelbasisbreuk in het Wilhelminagasthuis opgenomen. Naar hetzelfde gasthuis werden vervoerd 'drie jongens van de christelijke jo-ngelings- vereeniging „Opwaarts" uit Zwolle, die deel uitmaakten van de 18 passagiers der omvergeworpen autobus. Een van hét drie tal had een sleutelbeen gebroken, de beide anderen hadden resp. een vleeschwonde en ontvellingen opgeioopen. Kort na het ongeval was ook de sub stituut-officier, mr. C. J. van Arkel, ter plaatse, dde na het onderzoek de zwaar be schadigde personenauto, den omgeslagen bus en den tweeden bij het ongeval betrok ken autobus, waarin een aantal meisjes had gezeten, heeft vrijgegeven. Een van deze meisjes, dat lichte verwon dingen had opgeloopen, is eveneens in het Wilhelminagasthuis verbonden. Een der gewonden overleden- De heer J. G. M. Strack van Schijndel, uit Haarlem, diie bij het verkeersongeluk op den Haarlemmerweg zwaar werd gewond, Is gisteravond in het Welhelmina-Gasthuis aan de gevolgen hiervan overleden. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. Op de Nassaukade bij de le Hugo de Grootstraat te Amsterdam reed gisteravond een wielrijder achter een auto. De auto moest plotseling stoppen en de wielrijder, een 24-jarige man, reed tegen de achter zijde van de auto. Bewusteloos werd hij opgenomen en naar een der ziekenhuizen vervoerd. Hier scheen hij weer zoo ver in orde, dat hij naar zijn woning kon worden gebracht. Zijn huisdokter echter achtte on middellijke opneming in het ziekenhuis noodzakelijk. Voor men hem echter hier heen heeft kunnen brengen, is hij aan de gevolgen overleden. Een zelfde ongeluk, waarvan de afloop minder tragisch was, heeft zich voorge daan bij het Leidsche boschje, waar een 4(bjarige man oveneens tegen de achter zijde van een stoppende auto opreed. Hij is met een hersenschudding naar het Wilhel- mina-Gasthuis gebracht. MET HOOIWAGEN IN EEN SLOOT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Doordat het paard, gespannen voor twee beladen hooiwagens van den veehouder D. te Garijp, schrok voor een passeerenden auto en terzijde sprong, kantelden de beide wagens in de vrij diepe bermsloot. Een 65- jarige arbeider, W. Keizer geheeten, die tussohen de beide wagens inzat en mede- reed, geraakte hierbij te water. Spoedig had men den man op het droge gehaald, doch hij was reeds bewusteloos en had veel water binnengekregen. Een geneesheer paste nog langen tijd kunstmatige ademha ling toe, doch het mocht niet mee baten; het slachtoffer bleek reeds te zijn overle den. DE ZUIVERING VAN OSS. Weer twee arrestaties. Thans in verband met een roofoverval, welke in 1933 is gepleegd. Door de gemeente-politie te Oss is gis teren nader licht gebracht in den op den avond van 23 December 1933 gepleegden roofoverval op het bejaarde echtpaar Van Berkel, aan den Bergherrtscheweg te Oss. Op dien avond drong een drietal gemas kerde mannen aan de achterzijde de wo ning binnen, waarbij door twee van hen de oudjes in bedwang werden gehouden, terwijl de derde op rooftocht uitging. Na alles doorzocht te hebben moest men, daar hulp uit den omtrek kwam opdagen, de vlucht nemen. De spaarduitjes, waarop men het gemunt had, waren juist twee dagen te voren naar de spaarbank gebracht. De broer van Van B., die naast hem woonde en het onraad bemerkte, achtervolgde met eenige buren de onverlaten. Deze losten hierop enkele schoten, zoodat de achtervol gers hun pogingen den inbrekers te vatten, moesten opgeven. De gemeente-politie, welke toen een on derzoek instelde, mocht er niet in slagen den daders te arresteeren. In verband met dezen roofoverval zijn thans gearresteerd en naar Oss overge bracht, een zekere Van U. uit de strafge vangenis te Breda en Van der O., momen teel woonachtig te Maastricht, beiden Os sen aren. Zij zijn aan een streng verhoor onderwor pen, doch blijven hardnekkig ontkennen. HIJ HEEFT INGEBROKEN. Vrouw klaagt haar man aan. 'Groot tumult gisteren in de N. Lelie straat te Amsterdam. Hevige ruzie op een bovenhuis, waar man en Vrouw slaags zijn geraakt. De politie moest er aan te pas komen, waarna de man zich tegen de agenten keerde. Hij bedreig de hen met een stoel en sloeg een ruit stuk. Waarna de agenten hem ondanks alle ver zet meenamen naar het bureau Raampoort. Toen hij weggebracht werd, riep zijn vrouw: „Hou hem maar goed vast, want hij heeft ingebroken op de Josef Israëls- kade!" De door de vrouw geuite beschuldiging is vermoedelijk volkomen juist. Want de man is recidivist en wordt van verschillende in braken en diefstallen te dezer stede ver dacht. Naar een en ander word/t thans nog een nader onderzoek ingesteld. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE DOORWERTH. Goede inschrijvingen. Naar bekend vinden in het kader van den water polo wedstrijd Nederland Duitschland op Zondag 4 Augustus in het natuurbad te Doorwerth enkele zeer be langrijke nationale wedstrijden plaats, wel ke reeds daarom van het grootste gewicht zijn uit hoofde van het feit, dat zy als selectiewedstrijden worden beschouwd voor de as. Olympische Spelen. De inschrijvin gen zijn nog niét gesloten, doch wij verna men o.m., dat op de 200 Meter schoolslag dames zullen uitkomen de zwemsters Eiken broek en Kruis, beiden van de OD.Z. en Kleinood en Stroomberg van het IJ. In het zelfde nummer voor de heeren start de Ne- derlandsehe recordhouder Kruithof van de R.Z.C. De 100 Meter rugslag heeren be looft zeer spannend te worden. Hierin ko men uit van de Hoek (ZIAN), Van Aelst (H.Z. en P.C.), van Heteren (H.Z. en P.C.) en Metman (IJ). De organisatie van dezen zwemdag be rust in handen van de zwemclub Door- webh. DE EUROPEESCHE ROEI- KAMPIOENSCHAPPEN. Naar wij vernemen heeft het Bestuur van Nereus besloten om de vier met stuurman, welke door het bestuur van den Nederland - schen Roeibond was uitgenoodigd om deel te nemen aan de Europeesche roeikampioen- schappen van l6 tot 18 Augustus a.s. te Ber lijn, niet uit te zenden, daar h^t niet mo gelijk is de ploeg zoo sterk mogelijk samen te stellen. WIELRENNEN NIEUW SWIFT. De op gisteravond vastgestelde baanwed- strijd is na het verrijden van de sprintse ries, door R. Riethoven gewonnen, snelste tijd 13.8, in verband met de weersomstan digheden afgelast en tot nadere datum uit gesteld. De laatste trainingsrit voor Rotterdam zal morgenavond plaats vinden. A-team: R. Riethoven, Chr. de Roode, T. de Roode, C. Verburg, J. Schuller, Ab. Strijk en C. J. v. Amsterdam rijden 60 K.M. B.-team, 40 K. M.: H. Scheffelaar, R. de Haas, J. de Haas, J. Geertsma, C. v. Diemen, P. W. v. De venter en S. J. de Jong. A-jun.: J. Benning, A. Lodewijks en J. Ribot. B.-jun.: Hintzbergen Jr., J. Brosins en W. Rijsbergen. De start vindt plaats om half acht pre cies aan de Zijl. WEDSTRIJDEN OP DE STAD IO NB AAN Een interessant programma in verband met de a.s. wereldkampioenschappen. Donderdagavond 1 Augustus vindt een tweetal interessante wedstrijden op de Sta- dionbaan plaats, nJ. een stayerskoers over 2 x 50 K.M. en een sterk bezet sprintnum mer voor professionals. Daar vrijwel alle deelnemers aan den stayerswedstrijd, zoo wel als aan den sprintwedstrijd, zullen uit komen in de a.s. wereldkampioenschappen te Brussel, kan men spreken van een hoogst belangwekkende krachtmeting tusschen de voornaamste candidaten voor de verschil lende titels. Wat de wedstrijden achter groote mo toren over 2 x 50 K.M. betreft, Duitschland is Donderdagavond vertegenwoordigd door den kampioen van 1935 Metze, tevens we reldkampioen 1934. Frankrijk heeft Lacque- haye afgevaardigd, die als een der meest serieuze candidaten wordt beschouwd voor den titel, terwijl Severgnini voor Italië start. De Belgische kampioen Ronsse, die reeds verschillende successen te Rijswijk heeft behaald, is ook van de partij, terwijl de Ne- derlandsohe kleuren zullen worden verde digd door den kampioen 1935 van der Wulo en voorts door Wals, die ditmaal achter Ceu*remans rijdt. In den sprintwedstrijd, welke wordt ver reden in 15 matches a deux, zullen uitko men de wereldkampioen Scherens (België), Michard, kampioen van Frankrijk 1935, die momenteel in buitengewonen vorm is, Ge rard in, de tweede Fransche vertegenwoor diger bij de wereldkampioenschappen, voorts Richter, de Duitsche kampioen 1935| jj. Zondag te Breslau geworden, en de Ne- derlandsche kampioen van Egmond. Als zesde renner zal onze landgenoot van der Linden in dit nummer uitkomen. Het programma wordt tenslotte nog aan gevuld met een klassementwedstrijd voor onafhankelijken alsmede een achtervolging voor de zelfde categorie. Sfuktoopenjonnebrand Doos 30en 60ct. Bij Apothen Drogisten fV? DONDERDAG 1 AUGUSTUS. Huizen. 301.5 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Grammofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30—12.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Schlagermuziek en Gramofoonpl. 2.00 Gramofoonplaten. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30—3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Het Stichtsch Salonorkest. 6.43 Causerie. 7.15 Reportage en Journ. Weekoverzicht. 8.00 Berichten, waarna Orgelconcert. 9.15 Causerie. 9.45 Gramofoonplaten, 9.55 Berichten. 10.00 Het Arnhemsch Strijkkwartet. 11.0011.30 Gramfooonplaten. Hilversum, 1875 M. AVRO -Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.40 Carillonbespeling. 10.00 Morgenwijding en Gramofoonpl. 10.30 Rembrandt-Theater-orkest en decla matie. 12.30 Ensemble Francis Keth en Gramo foonplaten. 2.00 Voordracht. 2.30 Gramofoonplaten. 3.003.45 Viool en piano. 4.00 Voor zieken-en-ouden-van-dagen. 430 Gramofoonplaten. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 5.40 AVRO-Decibels. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Pierre Pailla (orgel) en H. Viskil (tenor). 7.30 Radio-Volkszang. 8.00 Berichten, waarna Gevar. program ma mjn.v. Kovacs Lajos' orkest, de AVRO- Girls, Denis Gonet (14-jarige tenor), Maria Roland met haar jodelensemble, Louis Noiret (liedijes) en de 4 Keath (accordeon). 9.45 „De arrestatie", spel. 10.05 Gramofoonplaten. 11.00 Berichten, waarna De Ramblers. Droitwicb, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Orgelspel. 12.05 Het Rutland Square en New Victo ria Orkest. I.35 Pattison's Sailonorkest. 4.10 Harrogate Spa Orkest. 5.05 Orgelconcert. 535 De Alphas. 6.50 Sydney Baynes en zijn orkest. 7.35 BBC-Dansorke6t. 8.20 Pianorecital. 10.10 BBC-Orkest. II.2012.20 Jack Jackson en zijn Band. Radio- Paris, 1648 M. 12.35 Kamermuziek. 3.50 Concert uit Vichy. 7.35 Uit Salzburg: „Don Juan", opera van Mozart. 11.10 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest. 3.505.50 Orkest van werklooze mucisL 7.35 Uit Salzburg: „Don Juan", opera van Mozart. 10.5512.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 11.00 Concert m.rn.v. solisten. 12.20 Concert. 2.35 Gevar. concert. 4.20 Beethoven-recital. 5.20 Concert. 8.30 Omroeporkest. 11.20—12.05 Uit München: Concert. Rome, 421 M. 9.00 „Franceses da Rimini", spel met mu ziek. Brussel. 322 en 484 M 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Zang. 6.35, 7.05 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 „De schoonheidskoninigin", operette van Maes. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Orgelconcert. 6.05 en 6.23 Gramofoonplaten. 7.20 Sonateconcert. 8.20 Salonorkest. 9.10 Hoorspel. 9.35 Vervolg concert. 10.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Dresd. Philh. Orkest en solisten. 9.30 „AufrUhr im Gemüsegarten", pro gramma. 10.20 Berichten. 10.40 Causerie. II.00 Weerbericht. 11.2012.05 NS-Rijkssymphonie-orkest. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden 3eProgramma. 8.00 Keulen. 8.409.20 Deutschlandsender. 10.20 Keulen. 12.05 Parijs Radio. 14.20 Deutschlandsender. 15.20 Keulen. 15.50 Parijs Radio. 17.10 diversen. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel (Fr.). 19.20 Parijs Radio. 4de Programma. 8.05 Parijs Radio. 1035 Droit wich. 18.20 diversen. 18.50 Droit wich. 20.50 Londen Reg. ±22.40 Beromünster. 23.20 Droit wich. (Wijzigingen voorbehouden). VAN DER LINDEN EN BLEKEMOLKN NAAR BRUSSEL. Naar wij vernemen zal de Nederlandsehe sprinter A. van der Linden deelnemen aan de wereldkampioenschappen te Brussel, welke 10 en 11 Augustus plaats vinden. Van der Linden komt uit voor eigen reke ning. Naar bekend, wordt van Egmond uit gezonden voor rekening van de N. W. U. Naar wij voorts nog vernemen bestonden er plannen om Wals alsnog te laten inschrij- van voor de wereldkampioenschappen ach ter groote motoren over 100 K.M., welke deelneming dan zou kunnen geschieden voor rekening van de directie van de Sta- dionbaan. Deze had echter als voorwaarde gesteld, dat Wals dan vanaf 31 Juli tot aan de wereldkampioenschappen geen ploeg - koersen of andere wedstrijden meer zou rij den. Wals heeft echter géén kans gezien, om voor dit tijdvak reeds gesloten contrac ten te annuleeren. Dit had tot gevolg, dat de directie van de Stadion baan zich gedwongen zag van haar voornemen om Wals naar Brussel te zenden, af te zien. Niettemin aal Nederland te Brussel toch nog door twee stayers vertegenwoordigd worden. Cor Blekemolen is n.l. van plan om voor eigen rekening in te schrijven, zoo dat behalve van den Wulp ook Blekemo len de nationale kleuren zal verdedigen in dit nummer. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 11) Lloyd ging dien middag bij haar thee drinken en den volgenden avond bezocht hij haar weer. Hij vond mevrouw Fenwick op een sofa bij het haardvuur, want 't was vochtig weer en kil. Ze was gekleed in een elegant tea-gown en rookte de eene sigaret na de andere. Ze slaakte een kreet van verrukking toen hij werd aangediend. „Kom hier zitten", verzocht ze, nadat ze hem haar beide handen had toegestoken ter begroeting, en wees op de sofa. „Pret tig, dat je gekomen bent. Ik heb me sinds gisteren erg eenzaam gevoeld." „Ik ook", antwoordde Lloyd, „ik was bang, dat ik u met mijn narigheid ver veelde." „Beste jongen", hernam ze. „dat mag je niet zeggen, maar zoo moet ik je niet noe men, hè?" „Waarom niet?" vroeg Lloyd overmoe dig. Er scheen een vermoeide trek in me vrouw Fenwick's gezicht te komen. „Mijn beste jongen, dan", vervolgde ze luchtig, „je hebt me heuseh niet verveeld. Eigenlijk maar dat doet er niets toe. En daarbij vind ik dat ze je schandelijk be handeld hebben." „Dat is ook zoo", stemde Lloyd in. Hij staarde een oogenblik norsch in 't vuur. Toen keek hij op. „Daarbij wat?" „Niets". Lloyd wendde zich weer af en zijn den ken ging terug naar zijn eigen moeilijkhe den. „Rechter Kent is zoo verduiveld verve lend met zijn gepreek, en Virginia is na tuurlijk op zijn hand, ze is verloofd met zijn zoon. En omdat ik haar heb gezegd, wat ik van die Kent dacht, wil ze heele- maal niet meer tegen me spreken en ze loopt in het huis rond, of ze niemand op de wereld meer heeft." De jonge vrouw sloeg hem gode, terwijl hy sprak. Er kwam een flauw glimlachje in haar oogen en om haar mond en als Lloyd toevallig had opgekeken en die uit drukking gezien had, zou dat heel wat be ter voor hem geweest zijn. „Ik vind het vreeselijk lam voor je", sprak ze, „maar ik begrijp je lenmjnste. Dat weet je tóch, nietwaar?" „Ja", merkte Lloyd op. „U bent zoo vriendelijk geweest." Hij raakte even haar handen aan. U bent een goede kameraad", besloot hij. Mevrouw Fenwick maakte een beweging in zijn richting. Lloyd zag dit als een im pulsieve handeling. Ze keerde haar hand om en legde die over de zijne. „Lloyd", zuchtte ze „vind je het erg, als ik je zoo noem?" „Neen, natuurlijk niet", 't Kwam niet bij hem op, haar te vragen, hoe ze zijn voornaam kende. Hij keek haar aan en schoof naar haar toe, zoo, dat ze dicht naast elkander op de sofa kwamen te zit ten. „Lloyd, ik weet veel van je af, ik heb je maanden lang gade geslagen, al heb je mij nooit opgemerkt. En ik, o, ik weet niet, hoe ik 't zeggen moet, maar, ik ben een vrouw en vrouwen zijn vaak openhartiger dan meisjes als hun, hun geluk op 't spel staat." Ze sloeg haar oogen neer en Lloyd zag, dat ze heel verlegen was. Een oogenblik aarzelde hij. „Bedoelt u, dat u. „Ja, mijn jongen", fluisterde ze. Lloyd was in het vervolg haast iede- ren avond bij haar, maar de jonge vrouw waarmede hij zich in stilte verloofd had, was ook al niet volmaakt. Op een avond, een week later, zat hij in elkaar gedoken op de sofa en Gloria Fen wick liep opgewonden het vertrek heen en weer. „Liefste", praatte Lloyd, zich verman nend. „Ik heb je toch verteld, dat ik je zoo graag een verlovingsgeschenk wilde gexen, een halssnoer of iets dergelijks, maar ik kan 't helaas niet doen." „Onzin, je zou t' best kennen, aLs je maar wilde." „Ik zeg je toch, dat ik geen geld tot mijn beschikking heb. Virginia heeft ook niets, ik weet 't, omdat lk dat aan de bank ge ïnformeerd heb." '„Ik begrijp best waar 't hem in zit." Glo ria stond met booze oogen tegenover hem en Lloyd kromp ineen. „Waarin dan?" vroeg hy. „Dat je me niet liefhebt." „Ik zeg je, dat ik dolveel van je houd." En vreemd genoeg was dat waar. Mogelijk was 't ook niet zoo vreemd, want ze had hem haar sympathie gegeven en begreep hem, dat wil zeggen, ze was het eens ge weest, met alles wat hij gezegd had. „Als ik niet van je hield, denk je dan, dat ik bij de bank geprobeerd had een voorschot op mijn toelage los te krijgen, zonder dat rechter Kent het wist? Als ik naar hem toe ging, zou ik hem moeten uit leggen, waarvoor ik het hebben wilde." „Je zou hem toch een andere reden kun nen opgeven." „Neen, hij zou er toch achter komen. Hij is een geslepen rakker!" „Nu luister goed, Lloyd Fairfax. Ik houd van je, en dat weet je, maar zoolang ik je ken, heb je me nog nooit iets gegeven. Niet om het cadeau zelf, dat weet je wel, maar jongen, ik zou zoo graag een bewijs van je liefde hebben. Lieveling, Lloyd, je houdt toch van me?" „Natuurlijk schat, mar wat ik doen kan. Ik...." „Ik heb je niet om een halssnoer ge vraagd, 't was je eigen idee, maar ik dacht bij mijzelf: ik heb aan zijn liefde getwij feld, maar als hij nu een halssnoer mee brengt, dan ben ik zeker, dat ik hem ver keerd beoordeeld heb, maar 't halssnoer kwam niet, Lloyd." „Toen ik dat zei, was ik. „Wat? Gloria sprak de woorden vlug uit, maar in haar oogen kwam een vreemde uitdrukking. „Niets", antwoordde hij. Er viel een lange stilte. Op 't laatst stak Gloria haar hand uit. „Dan is 't zeker voorbij?" vroeg ze. Lloyd stond onhandig op. „Wat, wat be doel je?" stamelde hij, „wat, was is voor bij?" „Onze liefde en vriendschap, natuur lijk." „Maar die bestaat nog. Je weet hoeveel ik van je houd, lieve Gloria, ik zou je alles willen geven, als ik het maar kon." Gloria Fenwick lachte bitter. „Beloften, woorden: beloften, anders niet." Ze kwam een stap naderbij en stak even haar armen naar hem uit, toen, voor hij tijd had zich te bewegen, liet zij ze weer zakken. „Vaarwel", zei ze. Lloyd staarde haar voor een oogenblik aan. Toen kneep hij zijn handen plotseling samen. „Ik bezweer je, dat ik er een voor je zal krijgen, hoe dan ook", riep hij, „wat kan het mij ook schelen!" „O, Lloyd, lieveling, wil je dat?" riep ze vol verrukking. „Beloof je het?" „Ik beloof het." Hij had haar vast in zijn armen, en over zijn schouder heen, keek ze ongeduldig naar de klok. „Mijn lieveling", herhaalde ze. „Maar Lloyd, nu moet je gaan. En jij bezorgt me een halssnoer? Nu dan, tot ziens, ik weet dat jij je woord niet zult breken." En zoo ging Lloyd heen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9