WOENSDAG 31 JULI 1935 BINNENLAND BELANGEN VAN EXPORTEURS VAN EIEREN. DE NEDERLANDSCHE BANK. Goudvoorraad met bijna 131 millioen afgenomen. Blijkens den bankstaat per 29 Juli van De Nederlandsche Bank is in de afgeloo- pen week aan goud onttrokken voor een bedrag van f 130.802.851, waardoor de voorraad goud tot f 557.665.602 gedaald is, tegen S 688.468.453 op 22 dezer. ■ERSTE KAMER. De Eerste Kamer keurde gisteravond z. h. st. een groot aantal wetsontwerpen goed, o.a. het herstel van het normale gemeente bestuur in de gemeente Beerta. BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is aan W. B. Oort, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente Texel; is benoemd tot burgemeester der ge meente Schoonebeek H. vaja Ek; is benoemd tot burgemeester der ge meente De Lier C. J. van der Hoeven. De nieuw benoemde burgemeester van Schoonebeek, de heer H. van Ek, is in 1901 geboren en is thans commies-chef ter ge meentesecretarie van Wymbritseradeel. De nieuw benoemde burgemeester van De Lier, de heer C. J. van der Hoeven, is 29 jaar oud en gemeente-secretaris van Brandwijk, Molenaarsgraaf en Wijngaar den. MINDER WERKLOOSHEID. De toestand op 13 Juli. Bij 1060 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 13 Juli 1935 in totaal 349.457 werkzoekenden ingeschre ven, onder wier 332.592 mannen. Hiervan waren jrkloos 331.635 perso ren, onder wie 319.386 mannen. Op 29 Juni 1935 bedroeg het totaal aan tal ingeschrevenen bij een gelijk aantal organen 351.233, onder wie 332.880 werk- loozen. Het aantal werkzoekenden is sedert 29 Juni 1935 verminderd met 1776. Het aan tal werkloozen met 1245. BROOD BLIJFT CRISIS-PRODUCT. Naar aanleiding van de intrekking van het K. B. tot aanwijzing van alle soorten brood als crisisproduct, valt op te merken, dat deze intrekking geenszins inhoudt, dat brood thans geen crisisproduct meer zou zijn, doch dat zij uitsluitend is geschied, omdat reeds volgens de redactie van arti kel 1. 5e onder a van de Landbouw-Crisis- wet 1933 (waarin uitdrukkelijk vermeld staat: „navolgende producten, al dan niet verwerkt of bewerkt", terwijl onder de daarna opgesomde producten onder meer worden genoemd: „granen en zaden") on der crisisproduct ook brood gerangschikt dient te worden, zoodat bovenbedoelde aanwijzing overbodig was. Bovendien zou die aanwijzing aanlei ding kunnen geven tot misverstand, en wel in zooverre, dat zij tot de onjuiste gevolg trekking zou kunnen leiden, dat de re dactie van artikel 1,5e onder a van de Landbouw-Crisiswet 1933 beperkt diende te worden geïnterpreteerd en dat ook an dere door verwerking of bewerking van granen en zaden verkregen producten (als b.v. deeg, koek, biscuit, enz.) geen crisis- producten zouden zijn. BRANDSTOFFENHANDEL VRAAGT ORDENING. Adres aan Ministerraad en Sta ten- Generaal. De „Bond van Nederlandsche Handela ren in Brandstoffen", te Amsterdam, heeft een adres gericht aan de leden van den Ministerraad en die der Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal inzake de or dening van den brandstoffenhandel. De Bond meende, dat ongemotiveerde eii onredelijke critiek is uitgeoefend op de sa neering, die orde brengt, en daarom van groot belang is voor den brandstoffenhan del en de Nederlandsche mijnindustrie. In Amsterdam zijn de prijzen vastge steld in overleg met de vertegenwoordigers der consumenten, die in den Gemeentelij ken Levensmiddelenraad zitting hebben. Deze Levensmiddelenraad moet krachtens plaatselijke verordening, ook de prijzen voor de brandstoffen vaststelden. Een vergelijking van de prijzen in ons land met die van de hoofstad zal leeren, dat nergens de belangen der consumenten in het gedrang zijn gekomen, aangezien de prijzen of gelijk met de Amsterdamsche zijn, of in kleine steden en op het plat teland daar zeer ver beneden zijn ge bleven. INNEMING VAN VERSCH SPEK. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat gedurende de week van 29 Juli tot en met 3 Augustus a.s., de in neming van versch spek zal geschieden tegen dezelfde voorwaarden en prijzen als die, welke gegolden hebben in de week van 22 tot en met 27 Juli j.l. Goedkoope trein. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een goedkoope trein naar Arnhem en Nijmegen. Pluimveefederatie vergadert. De Nederlandsche Federatie van Vereeni- gingen van Bedrijfspluimveehouders, waar in vereenigd zijn de gewestelijke organisa ties van bedrijfspluim veehouders in alle provincies van ons land, hield te 's-Herto- genbosch een algemeene vergadering. Voor zitter was de heer P. J. van Haarren, Til burg, die in zijn openingswoord een dank betuiging richtte aan de regeering naar aan leiding van de inwilliging van verschillen de wenschen, die in den laatsten tijd ach tereenvolgens door de N. P. F. naar voren zijn gebracht. Ter vergadering werd er op gewezen, dat de „kippenpot" het op het oogenblik mo gelijk maakt om den export van eieren naar Duitschland te financieren. Bij levering van eieren naar Duitsch land wordt door de Duitsche afnemers be taald op rekening van de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee. Zoo dra deze van het Nederl. Clearingsinstituut bericht ontvangen heeft, dat geld in Duitschland op de Nederlandsch-Duitsche clearingrekening is overgeschreven, be taalt de Centrale aan den betrokken ex porteur een voorschot uit tot bijna het vol le bedrag. De N. P. F. acht het voor de pluimveehouders van zeer veel belang, dat de export van eieren op deze wijze bevor derd wordt. De exporteurs kunnen door de voorschotregeling ongeveer 6 weken eerder over hun geld beschikken. Wanneer deze regeling er niet was, zou zich bij hen ge brek aan bedrijfskapitaal hebben doen ge voelen, hetgeen den uitvoer en daarmede de door de pluimveehouders gemaakte prij zen ongunstig zou hebben beinvloed. De ingevolge besluit van de laatstgehou den vergadering door het bestuur ingestel de commisise, welke tot taak had de mo gelijkheid te onderzoeken van een andere invoerregeling, waarbij zoo mogelijk hef fingen zouden worden vermeden, is er niet in geslaagd een regeling te vinden, die haars inziens de voorkeur zou verdienen boven de bestaande. Eieren voor Spanje. Met het Ministerie zijn besprekingen ge voerd inzeke den export van eieren naar Spanje. Om deze te bevorderen, zou ver hooging van het Nederlandsche invoercon tingent daar te lande en een regeling in verband met de betalingsmoeilijkheden van veel belang zijn. Bepaalde resultaten konden tot dusver re nog niet worden vermeld. De vergade ring uitte den wensch, dat er in deze rich ting iets zal worden bereikt De teeltregeling. De directeur der Nederlandsche Centra le voor Eieren en Pluimvee heeft de uit komsten medegedeeld van een voorloopi- ge berekening over de aantallen in het af- geloopen broedseizoen ingelegde eieren. Krachtens de afgegeven broed vergunningen hadden in totaal ingelegd mogen worden ruim 25 "millioen stuks. In werkelijkheid zijn ingelegd ruim 22 millioen broeieieren. Er is dus van de toewijzingen gemiddeld 88 pet. verbruikt. Van het aantal van pl.m. 22 millioen stuks zijn ongeveer 9 1/2 mil lioen broedeieren of ruim 40 pet. recht streeks betroken van een fokker of een houder van een vermeerderingsbedrijf. De kuikenbroeders hebben van de gelegenheid om meer eieren te mogen inleggen, wanneer zij die betrokken van fokkers of houders van vermeerderingsbedrijven, op ruime schaal gebruik gemaakt. De extra-toewij- zing werd door hen voor ongeveer 90 pet. verbruikt, ondanks het feit, dat zij de toe wijzing van eieren van willekeurige her komst niet volledig benutten (hiervan is volgens de voorloopige berekening ruim 80 pet. verbruikt). Er werd besloten om voor het volgend seizoen aan te dringen op verhooging van het percentage, dat de kuikenbroeders zul len mogen inleggen, wanneer zij eieren betrekken van fokkers en houders van vermeerderingsbedrijven. De wenschelijk- heid werd uitgesproken, dat de producten van fok- en vermeerderingsbedrijven dan tegen een zoo laag mogelijken prijs voor de pluiveehouders beschikbaar zullen wor den gesteld. Voorts zal worden verzocht om voor 1935 het minimum eigewicht, waaraan de hennen op de fokbedrijven moeten vol doen, evenals het vorige jaar wat te ver lagen, terwijl ook nog eens zal worden ge wezen op de noodzakelijkheid van scherpe controle op den invoer van pluimvee uit het buitenland. „Hbld." DE EIER-EXPORT NAAR ENGELAND. Vergadering van belanghebbenden. In verband met de aanzienlijke inkrim ping van de eieren-export naar Engeland, zullen Vrijdag de Nederlandsche eieren- exporteurs en de directeuren van de coöpe ratieve eierenmijnen in Nederland een daartoe belegde vergadering houden. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. De prijs voor het taxegedeelte van con- 1 sumptiemelk, gekocht op Regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 4% cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd meit de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2l/s cent per liter. DE LEIDSCHE COURANT DE MUITERIJ OP DE „ZEVEN PROVINCIËN". De marine-officier, die als oudste in dienstjaren het bevel had aan boord van „De Zeven Provinciën", toen deze oorlogs bodem, in handen zijnde van de muiters, door den Indischen Oceaan koers zette naar Soerabaja, de luitenant ter zee v tweede klasse H. L. van Boven, heeft zich heden te verantwoorden gehad voor den Zee krijgsraad te Den Helder. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij, die nend op het oorlogsvaartuig „De Zeven- Provinciën", in den avond van Zaterdag 4 Februari 1933, toen dit schip ter reede van Oleh-leh, eiland Sumatra, op een afstand van ongeveer 1200 meter uit den wal voor anker lag, met geen ander schip in de na bijheid dat een onbewapend vaartuig der Gouvernementsmarine, alzoo zich bevond op een plaats, waar, mede in verband met het feit, dat noch te Oleh-leh, noch elders in de omgeving doelmatige bestrijdings middelen, zooals artillerie of vliegtuigen, aanwezig althans paraat waren, geen onmiddellijke hulp te krijgen was. 1. opzettelijk zulks mèt de andere, destijds in staat van beschuldiging gestelde er. inmiddels in Indië berechte officieren heeft nagelaten geweld te gebruiken te gen de een groot deel aan het mui ten geslagen manschappen, toen deze zich o.m. eigenmachtig van wapens en munitie meester maakten of meester hadden ge maakt en met het schip van zijn anker plaats waren weggevaren; 2. opzettelijk heeft nagelaten eenige maatregel van geweld naar vermogen aan te wenden tegen meerdere schepelingen, toen deze bij de geweerrekken samenschool den met de kennelijke bedoeling zich op ongeoorloofde wijze van de geweren mees ter te maken, vervolgens verdachte's bevel om de in hun bezit zijnde sleutels van de geweerrekken af te geven, niet opvolgden, waarbij de Inlandsche matroos 1ste klasse Soedyano uitdrukkelijk een weigerend antwoord gaf en de sergeant-bottelier Roo mer door de manschappen met leergoed ge slagen werd; 3. opzettelijk heeft nagelaten zulks mèt vijf andere officieren met ter be schikking staande vuurwapenen het vuur te openen op de muitende schepelingen, toen verdachte zich met deze officieren, die hij aanvoerde, aan stuurboord via het tent dek naar de brug wilde begeven en van de zijde van de brug door een der aldaar geposteerde, gewapende schepelingen bij hun nadering een schot werd gelost, het geen door verdachte en zijn mede-officieren als een tegen hen vijandige daad werd be schouwd; 4. mèt de andere inmiddels veroor deelde officieren niet door middel van geweld van te hunner beschikking zijnde wapenen heeft belet dat de stuurinrichting werd ingeschakeld, waardoor het schip be stuurbaar werd en daardoor kon en zou wegstoomen; 5. gedurende een vijftal achtereenvol gende dagen, toen „De Zeven Provinciën" via den Indischen Oceaan naar Soerabaja koers zette, mèt de andere inmiddels be rechte officieren opzettelijk heeft ver zuimd een gewapenden uitval te onderne men, met het doel, het schip weer onder hun gezag te brengen, niettegenstaande het belang der zaak, te weten het herstel van den normalen toestand, gewapend op treden vorderde en verdachte's positie, als ook die van de andere officieren, zulks mogelijk maakte; 6. niet den vereischten maatregel van geweld heeft gebruikt toen eenige met ge weren, bajonet of pistool gewapende man schappen in den nacht van 6 en 7 Februari 1933 o.w. de Inlandsche stoker-olieman Hendriks onverwacht via de wandelgan gen 't achterschop binnendrongen, met het doel, eenige geweren van verdachte en van de andere verdachten af te dreigen of in ieder geval op te vorderen; en ten slotte 7. geenerlei maatregel van geweld heeft toegepast, toen Zondag 5 Februari 1933 de Inlandsche matroos der 1ste klasse Kawi- larang, van wien verdachte wist, dat hij tot de muitende bemanning behoorde, met een pistool in de haijd de uitlevering van eenige loyale minderen van hem eischte, hoewel verdachte de beschikking had over een geladen vuistvuurwapen. Als raadsman van den heer Van Boven trad op mr. dr. J. de Vrieze, te Amster dam. BLOEMBOLLEN. Op 30 Juli zijn afgekondigd de Staats bladen: No. 439. Besluit van den 30en Juli 1935, houdende: a. intrekking van het Bloem- bollensaneeringsplan 1934 (Teelt; b. toe passing van de artikelen 9 en 14 der Landbouw Crisiswet 1933, van het Crisis- Organisatiebesluit 1933 en het Crisis Hef- 'fingsbesluit 193 op bloembolen. No. 440. Besluit van den 30en Juli 1935, houdende: a. intrekking van het Bloem- bollensaneeringsplan 10, 13b, onder b, en 14 der Landbouw-Crisiswet 1933, van het Crisis-Organisatiebesluit 1933 en het Cri- sis-Heffingsbesluit 193 op bloembollen. No. 441. besluit van den 30en Juli 1936, houdende: a. intrekking van het Bloembol- lensaneeringsplan 1934 (Handel); b. toe passing van artikel 9 van de Landbouw- Crisiswet 1933 en van het Crisis-Organisa tiebesluit 1933 op bloembollen. Prijs consumptie-melk. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 4 3/4 cent per liter, eventueele verhoogd met prerfiie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 1/2 cent per liter. BAZEL, 28 JuM 1935. Moderne Nomaden, OP HET STALEN ROS EUROPA IN. Zes dagen geleden, 's ochtends om vier uur, kwamen zeven jongens bijeen bij de Gijzelaarsbank. Zwaar bepakt en met fiet sen, die meer verhuiswagen dan fiets waren, peddelde twee minuten later de heele troep in de richting van Den Haag. Het was na tuurlijk prachtig weer, dank zij de kaars, die we bij St. Antonius hadden laten opste ken. Het eenigste wat ons opviel langs onze route door Nederland waren de vele men- schen langs den weg, die met groote pa pderen voor zich zaten en daarop „probeer den" te noteeren, hoevelen er per fiets of auto over Holland's wagen trokken. In 't begin hadden zij veel last met ons, want we trokken snel voorbij, en we waren met velen, maar op den duur kwamen we hen tegemoet bij hun tellen, door reeds van ver te roepen „zeven". Zoo bereikten we de Belgische grens, waar we door de douane met spoed over heen werden gestuurd: „opschieten en doorloopen" riepen ze, na een oppervlak kige inspectie van onze passen. Naar onze bagage werd niet eens gekeken. Gelukkig maar, want daarin zat leverpastei, kaas, ta bak, enz. In Antwerpen viel de troep uiteen, vijf bleven in de Scheldestad' voor een tocht door België, de andere twee hadden groo- tere plannen. En die twee, dat waren wij. VoorLoopig gingen we deze dag naar Brus sel Op deze route kwam de pechduivel ons voor het eerst plagen! De fietsen moesten hier de vuurproef doorstaan. En het was een ware vuurproef! De zon brandde op den weg, en de weg straalde naar alle kan ten massa's warmte uit. Geen wonder dan ook, dat na eenigen tijd, een binnenband over de naad finaal in twee helften uiteen viel. Zoo goed en zoo kwaad als het ging werd dit met een massa plakjes verholpen. De fietspaden waren uiterst smal en lie pen rakelings langs tramwegen, en schenen voor één persoon berekend te zijn. Passeer den we iemand, dan kreeg deze een klap met een ketel of een pan of ander instru ment, dat op zij aan onze pakkage was ge bonden. Daarbij kwam nog, dat deze smalle „fiets"-paden? voortdurend gebruikt werden voor plaatselijke race-wedstrijden. Hierdoor vlogen we van de eene kant van het feitspad naar de andere, met gevolg, dat na eenige tijd een te zwaar beladen ba gagedrager doorzakte. Dat veroorzaakte ook weer op onthoud. Maar ondanks alles kwa men we toch, hoewel laat, in Brussel aan. Hier hoopten we te kunnen slapen bij een oom van een van ons. We hadden nu een maal pech en dus konden we er n i e t sla- I pen. Dan ons eigen huis maar opgebouwd! En gelukkig bleek hiervoor een eindje bui- j ten de stad, een goede gelegenheid. Achter I in een boomgaard mochten we onze tent opslaan. Dat deden we ook vlug. Toen we klaar waren, vertelde ons de eigenaar van den boomgaard, dat bij jongens, die er de vorige maal gekampeerd hadden, uit hun tent gestolen was. Het werd oms angstig om het hart! Voorzorgsmaatregelen als het klaarleggen van mes, tenthamer etc. en het bevestigen van een rammelende pan aan onze fietsen, werden genomen. En nag slie pen we niet rustig! Na Brussel kwamen de eerste stijgingen en we waren wat blü toen we in Namen het jaagpad langs de Maas konden volgen. We dachten dat we al een zware route achter de rug hadden, maar later, toen we door Frankrijk kwamen, zouden we wel an ders piepen. De Fransche grens bracht, evenals de Belgisahe, tegen onze verwachting in, ook geen moeilijkheden. Een tegenvaller had- j den we echter: we moesten 0.80 voor onze j fietsen betalen. Frankrijk viel ons erg te- i gen. Alles zag er reuze vuil uit. En wij, schoone Hollanders, zijn anders, gelukkig, gewend. We kampeerden voorbij Tumay op een aangeslibd stuk land, langs de Maas, te midden van kale koude rotsen, 's Nachts was het erg koud, en toen we opstonden NEDERL. R. K. MIDDENSTANDSBOND. Bijeenkomst van het Centraal Bestuur. Te Utrecht vergaderde onder leiding van den Bondsvoorzitter, den heer J. A. Koops te Venlo, het Centraal Bestuur van den Ned. R. K. Middenstandsbond. Besproken werd de deelname der af dee- lingen van de aangesloten stands- en vak organisaties aan het op 11 en 12 September a.s. te Rotterdam te houden 11e Congres van de N.R.K.M., dat van buitengewone actueele en practische beteekenis moet wor den geacht, speciaal voor de vakorganisatie en de branchegewijze ordening van het mid denstandsbedrijfsleven, in verband met de Congres-onderwerpen: „de beteekenis voor het middenstandsbedrijfsleven van de wet op de ondernemersovereenkomsten" en „vestigingseischen voor kleine nijverheid, ambacht en detailhandel" (waaromtrent een ontwerp van wet bij de Regeering in vergevorderde staat van voorbereiding ver keert). Op verzoek van den Ned. R. K. Bond van Banketbakkerspatroons werd andermaal een 'bespreking gewijd aan het ontwerp- automatenwet. Onder oogen werd gezien in welke tak- j ken van middenstandsbedrjjf mogelijkheid bestaat tot instelling van een bedrijfsraad ingevolge de wet-Verschuur. Tenslotte is door den heer J. van Eek, directeur van de N.V. Ned. Middenstands- bank te Amsterdam een met groote belang stelling aanhoorde voordracht gehouden over bankcrediet in het algemeen en mid- VIERDE BLAD. - PAG. 11 konden we den overkant niet zien, door de dichte nevels, <tie uit de Maas optrokken. De tent was hierdoor drijfnat. We fietsen deh volgenden morgen een eindje door. Op een tamelijk geschikt plaatsje tusschen bossohen zouden we gaan theezetten en ontbijten. Van het theezetten kwam niet veel, want het primustoestel vloog in brand en we durfden het voorloopig niet meer gebruiken. We zaten langs den weg ons brood met leverpastei op te eten, toen een man, midden voor ons op den weg stil hield. En.... wat zagen we. Met een stok sloeg hij een slaing, die midden over den weg naar ons toekroop, dood. Nu kwamen pas de echte stijgingen! Van Tumay tot Charleville was geen mensch te zien en steeds maar omhoog. Onze ruggen waren gloeiend van de zon, en. slechts zoo nu en dan konden we aan een bergbronnetje verkoeling zoeken. Maar aan alles komt een einde, zoo ook hier. Voor Charleville daalden we met ongeveer een snelheid van 50 K.M. Wat moet dat een vreemd gezicht zijn geweest: twee zwaar beladen fietsen met rammelende ketels ach terop met dergelijke snelheid omlaag te tien stuiven. Voor Verdun sliepen we op een leege wei. Tot Verdun kregen we nu kleine hel- lingkjes (wat toch nog wil zeggen: drie maal zoo hoog als onze duinen). Maar nu begon nen we het te leeren: snel de helling af, in het dal stevig doortrappen en dan met een flink vaartje de volgende hellingen weer op. Met de Lustrumfeesten was er op het Lunapark in Leiden een „Himalya- baan", hetzelfde ondervonden we hier in de natuur, maar hooger en langer. Zoo trokken we door Lotharingen, dat geen laagvlakte bleek, zooals we hoopten, en door de steile Vogezen, waarvan de bewoners zelf zeiden dat ze: „presque pas a prendre" waren! Maar het was daar prachtig, hooge bergen, op de toppen begroeid met bosschen, lager overgaand in boomgaarden, gele korenvel den en groene grasvlakten. We bezochten Domremy, de geboorteplaats van Jeanne d'Arc, met vele interessante herinneringen aan deze bevrijdster van Frankrijk en za gen Maas en Saóne van breede rivieren worden tot nietige bronnetjes, waar ze ont springen. Maar hier tegenover stonden de vele smerige dorpjes, die we maar liefst zoo gauw mogelijk doortrokken. Na Belfort, een tamelijk groote stad in de Vogezen, hadden we twee Zwitsers ont moet, die zeer geschikte jongens bleken te zijn, en waarmee we toen we nauwelijks de Zwiitsersche grens over waren „Bruder- schaft" moesten drinken. Ze hadden reeds opgeschept over het Zwitsersche bier, maar wat we te drinken kregen ging èn het bier van Holland èn het bier van Frankrijk te boven. Ze gaven ons vele inlichtingen, die ons goed van pas zouden komen. Zoo bereikten we Bazel, nog voor den tijd, dien we gedacht hadden en hadden zoodoende 780 K.M. in 6 dagen afgelegd! En nu, Zondag, hebben we een rustdag, en bekijken op ons gemak, de zeer mooie stad Bazel, met z'n prachtige Münsterkerk en andere gebouwen en het mooie Rijndal. Vanochtend zochten we een katholieke kerk op. We kwamen er om acht uur, maar pas om half tien zou er weer een H. Mis zijn. We vroeger nu aan een geestelijke, waar we nu het best terecht zouden kun nen. En zie: de Zwiitsersche gastvrijheid bood een uitweg. Direct riep hij een van z'n parochianen, welke in 't bezit was van een auto, en hiermede bracht hij ons naar een andere kerk, verheugd als hij was Hollan ders te zien, daar hij zelf in Vlaanderen geweest was. Hier hoorden we Mis en deze was bijzonder mooi; beurtelings werd door het volk hardop gezongen en gebeden. Na de H. Mis bracht hij ons nog met de auto naar het centrum van de stad en noodigde ons tegelijk uit hem 's middags nog te ko men bezoeken. Maar niet alleen in Zwitser land is men gastvrij, in Frankrijk ook! Zoo kregen we voortdurend langs den weg ker sen en zelfs een keer, toen we om water vroegen, gaf men ons wijn. Morgen hopen we de tocht over de Alpen voort te zetten met evenveel succes, als we tot nog toe onze tocht volbracht hebben. JOOP v. ELZEN; AD. VAN DONGEN. de rist ands bankcrediet ln het bijzonder. De heer van Eek vond gelegenheid mede te wijzen op de zoo gunstige werking van het z.g. middenstands-crisis-crediet, waar van de uitvoering aan de Ned. Midden- standsbank is toevrtrouwd. DE COMMUNISTEN WILLEN DE KAMER BIJEEN. Het Tweede Kamerlid, de heer L. de Vis ser, voorzitter van de Communistische Ka merfractie, heeft zich, in verband met de door het vormen van het kabinet-Colijn ge schapen situatie, tot den secretaris van de Sociaal Democratische Kamerfractie, het Kamerlid IJzerman gewend. De heer de Visser stelt voor, dat vanuit heide Kamerfracties onmiddellijke bijeen roeping van de Tweede Kamer zal worden verzocht. Dit kan geschieden, indien tien Kamerleden een verzoek daartoe indienen. De heer de Visser is van meening, dat het vormen van een Kabinet-Colijn zooda nig in tegenspraak is met den uitslag der jongste Raadsverkiezingen, dat de Kamer, na alles wat sindsdien gebeurd is, onmid- delijk in staat moet zijn, hiertegenover stel ling te nemen. INVOER ONGESMOLTEN RUNDVET. Met ingang van 1 Augustus 1935 wordt het monopolie-prijsverschil bij invoer van ongesmolten rundvet verlaagd van 0.20 tot 0.12 per Kg. netto.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11