WOENSDAG 31 JULI 1935 JE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. SÜ WATERPOLO DE ZUL I—A. Z. C. I 6—0. Gisteravond vond bovenstaande wed strijd onder groote publieke belangstel ling plaats in de zwem-inrichting „De Zijl", alhier. A. Z. C. verscheen met een tweetal invallers, terwijl „De Zijl" een nieuwe opstelling probeerde, die goed vol deed. De Leid en a ren kwamen uit, met een in valler voor C. Raméau, in de volgende opstelling: Doel: Kloots; achter: K. Kraaienbrink; A. H. v. Egmond; H. Blansjaar. Voor: Lut, Keij en Arbouw. De Zijl was direct sterker en de eerste aanval bracht reeds succes. Keij kreeg op het juiste moment het leder toegespeeld en op onhoudbare wijze bezorgde hij zijn club de leiding 10. Na eenige gevaar lijke aanvallen van de gasten, waaraan Kloots slechts zelden te pas kwam, slaagde Arbouw er in van verre te doelpunten 20. Nog voor de rust smaakte Blansjaar het genoegen na een snellen doorbraak, weder om het net te vinden 30. De tweede helft begon op ongeveer dezelfde wijze als de eerste en spoedig was het, zij het met een houdbaar schot van dc hand van Keij 40. De Alphenaren hielden kranig vol, maar hun voorspelers schoten van te groo- ten afstand om het doel van de Zijl ern stig te bedreigen. Lut was zijn tegenpartij menigmaal te snel af, en het behoefde dan ook geen verwondering te wekken, dat hij nog tweemaal met harde onhoudbare scho ten wist te doelpunten, waarmede den eind stand op 60 brengende. Scheidsrechter de Kat leidde op keurige wijze. DE ZIJL-COMB-A.Z.C.-COIVIB. 32. Bovenstaande vriendschappelijke wed strijd werd eveneens gisteravond alhier ge speeld. De A.Z.C.-comb. aangevuld met eenige spelers van de Zijl verloor met 3—2. LAWNTENNIS DE CHALLENGE-ROUND VOOR DEN DAVIS-BEKER. Engeland wint met 50. De strijd om den Davis-beker is weer ge streden. Engeland is, door het winnen van het dubbelspel, gisteren reeds als winnaar uit den strijd te voorschijn gekomen. Gistermiddag werden de heide enkelspe len ook door de Engelschen gewonnen, waardoor de eindstand 50 voor Engeland is geworden, een resultaat, dat sinds tien jaar niet meer is voorgekomen. Austin sloeg Budge met 62, 64, 68, 75; Perry won van Allison met 46, 64, 7—5, 6—3. In zijn strijd tegen Austin was Budge in het geheel niet op dreef, terwijl den En- gelschman juist buitengewoon in vorm was. Het is daardoor een vrij eentonige, wei nig spannende wedstrijd geworden. In de derde set leefde Budge iets op, welke set •hij dan ook won. Daarna was het echter spoedig afgeloopen, daar de opleving van den Amerikaan niet van blij venden aard was. Perry had met Aliison meer moeite, hoe wel zijn overwinning geen oogenblik be dreigd werd. Allison was vastbesloten zich tot den laatst en slag te verdedigen en zoo mogelijk de eer voor Amerika te redden door een winstpunt te behalen. Werkelijk gelukte het den Amerikaan de eerste set te winnen, doch daarna moest Allison, hoewel in zijn ibesten vorm, de meerderheid van den Wim- bledon-kampioen erkennen. Met dezen wedstrijd was het Davis-beker- tournooi formeel ten einde. ATHLETIEK DE A.S. NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Het aantal inschrijvingen. Voor de onderscheidene nummers van de Nederlan-dsche atMetiek-kampioenschappen welke Zaterdag en Zondag a.s. op de Sin- telbaan aan het Olympiaplein te Amster dam verwerkt worden, zijn de inschrijvin gen als volgt: 100 M. hard loo pen: 16 deelnemers; 200 M. hardloopen: 20; 400 M. hardloopen: 20; 800 M. hardloopen: 12; 1500 M. hardloopen: 15; 5000 M. hardloopen: 15; 110 M. hordenloop: 9; 400 M. hordenloop: 5; verspringen: 18; hoogspringen 10; hink-stap-sprong: 14; polstokhoogspringen': 9; discuswerpen: 7; kogelstooten: 10; speerwerpen: 8; kogel- slingeren 4 deelnemers. Aan de estafette 4 X 100 M. nemen 4 ploegen deel, aan de 4 x 400 M. 6 ploegen. Voor het nummer 1500 M. snelwandelen hebben 4 deelnemers ingeschreven, voor de 5000 M. snelwandelen 7. Tijdens deze nationale kampioenschappen worden ook eenige juniores kampioenschap pen verwerkt. Hiervoor zijn de inschrij vingen als volgt: 100 M. hardloopen: 16 deelnemers; 4 X 100 M. ectrafette 3 ploegen; speelwerpen 6 deelnemers; hoogspringen 6 deelnemers. In totaal nemen aan de wedstrijden op Zaterdag en Zondag as. 180 deelnemers aan de persoonlijke nummers deel, bij 231 in schrijvingen. PAARDENSPORT HET INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE DUBLIN. De Nederlandsche deelneming. Naar wij vernemen zal Nederland op het as. Internationaal Concours Hippdque te •Dublin, dat gehouden wordt van 6'10 Augustus, door de volgende Nederlandsche officieren vertegenwoordigd zijn: Ritmeester Heuff met „Godard" en „Jim my"; Luitenant Ruys de Perez met „Eichen- kranz" en „Isolde" en Luitenant de Bruine met „Tambello" en „Gawein". Ritmeester jhr. Gewaerts van Nuland zal als chef d'équipe optreden. LEIDSCHE VOETBAL-BOND. Jaarvergadering. Gisteravond hield de L.V.B. haar jaar lij ksche algemeene vergadering in Zomer- •lust". Te acht uur riep de voorzitter, de heer P. H. Steenhauer, aan de afgevaardigden van 33 vereenigingen, een hartelijk welkom toe. Spr. brengt hulde aan U.V.S. voor het be haalde tweede klasseschap en spreekt woor den van opwekking tot Alphia om het ver loren terrein te herwinnen. Het ruwe spel is nog niet aanmerkelijk verminderd. Wij moeten steeds krachtig ■blijven werken om ruw spel tegen te gaan. Vooral de jongere spelers moeten wij dit begrip bijbrengen. Van voetbalsport moet opvoedende kracht uitgaan. Vervolgens werden de notulen voorgele zen door den heer W. Dijkman en onver anderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag ontleenen wij het vol gende: Er zijn thans 38 aangesloten vereenigin gen. Het aantal leden bedraagt 2442, het aantal adspiranten 557, in totaal dus 2999. Voor de Zaterdagmiddag en Zondagcom petitie kwamen in totaal 163 elftallen uit. Jaarverslagen van de secr.-penningmees ter, den heer W .Caro, werden daarna on der woorden van dank goedgekeurd. Een voorstel van het bestuur om 100 in het reservefonds te storten werd na een opmerking goedgekeurd. Deze opmerking beoogde om aan nood lijdende vereenigingen een zeker bedrag te leenen van dit reservefonds, waarop de voorzitter antwoordt, dat het reservefonds dient om eventueele tekorten, als deze zich voor mochten doen, te dekken. Het bestuurs-voorstel om een speler van L.p.W.S., wegens handtastelijk optreden tegen den scheidsrechter voor 3 jaar te schorsen, werd aangenomen. Voorstel van de vereeniging A.S.C. om zooveel mogelijk tegen te gaan dat nieuwe vereenigingen zich bij de L.V.B. aansluiten, wordt na de voor en tegens te hebben ge hooid aangenomen met 124 tegen 48 stem men. Evenzoo de voorstellen van het bestuur, om aan artikel 5 toe te voegen, dat een ver eeniging die een wedstrijd staakt twee pun ten in mindering en 10 boete krijgt, maar ■bovendien aansprakelijk is voor de ge maakte kosten der tegenpartij, vast te stel len in overleg met het bestuur; en aan ar tikel 14 dat personen die geschorst worden voor den tijd van 2 jaar of langer, recht van •beroep hebben op de algemeene vergade ring. Daarna was een meer vroolijk gedeelte aan de orde: het uitreiken der prijzen be haald in de afgeloopen competities. De hoofdprijzen, de Zaterdagmiddagbeker en de L.V.B.-sleutels, waren gewonnen door L.D.WJS., wat voor een vierde klasser een prachtige prestatie is. De voorzitter reikt met eenige toepasse lijke woorden alle prijzen uit. Het volgend punt was bestuursverkiezing. De aftredende voorzitter, de heer P. H. Steenhauer, stelde zich herkiesbaar en werd bij acclamatie herkozen. De verkiezing van het bestuurslid, de •heer C. J. Metsch. kwam in stemming, daar door de vereenignig A.R.C. (Alphen) een tegen-candidaat was gesteld, de heer Th. Godthelp. De stemming wees uit dat de heer Metsch met 135 tegen 26 stemmen was her kozen. Beide namen hun benoeming onder woorden van dank aan. Tot leden van de kascommissie werden •benoemd de heer en Veldhuizen, Verhoeff en Godthelp (reserves de Jong en Eige- man). Van de rondvraag maakten velen gebruik. De heer Verwoerd bepleit vaststel Ling van 2 grensrechters, de heer Piket (D.V.S.), om de wijzigingen van het reglement voortaan te laten drukken in den vorm van supple menten en om den scheidsrechters te ver zoeken in slechte weersomstandigheden de adspiranten niet te laten spelen. Verder stelde de heer Vierbergen voor het bondsnieuws uit te breiden tot een sportorgaan en de heer v. d. Berg aan het bestuur vroeg om toch vooral op te letten dat jongens beneden 12 jaar niet meespelen met de adspiranten. Alle vragenstellers werden afdoende door den voorzitter beantwoord, waarna deze ge animeerde vergadering met eenige opwek kende woorden werd gesloten. POSTDUIVEN „De Vriendenclub" (Leiden). Voor het lustrum-concours zijn door de volgende Leidsche Postduivenvereenigingen duiven ingezonden: „Vriendenclub" 188; De L.P.C. 152; De Bonte duif 122; de Blauw- kras 117; De Combinatie 195 stuks; totaal 774 stuks ingekorfd voor SI Kathalijne Waver (België), afstand gemiddeld 120 K.M. De duiven heben het echter heel wat zwaarder gehad als met de demonstratie op de Lustrumfeesten op het U.V.S.-terrein. Zij werden door het slechte weder pas om 10.45 uur met Westenwind gelost welke sterk is geworden, zoodat de duiven te veel wegsloegen naar het Oosten. De berichten omtrent aankomst jonge duiven in Zaan dam bereikten ons reeds. Behalve de Lustrumbeker zijn nog dis ponibel gesteld 1 beker door de Vrienden club, een beker door de Bonte duif, 1 beker door de Leidsche Combinatie en een zilve ren LP.C.-medaille, benevens nog enkele •prijzen door zakenfirma's. Door het slechte verloop en onregelmatige aankomst is er wat meer werk ontstaan met de controle en uitrekenen, zoodat as. Vrij dag de officieuze uitslag in dit blad be kend gemaakt zal worden en in het club lokaal vatn de Vriendenclub. De 1ste duif werd 1 uur 9 min. 11 sec. ge constateerd door den heer H. L. Duyn, wel ke waarschijnlijk wel de Lustrum-beker verdiend zal hebben. POSTDUIVEN „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf St. Cathrien Wavre (B.) met jonge duiven, afstand hemelsbreed tot het hok van den len prijswinnaar 118 K.M. 430 meter. De duiven werden wegens ongunstig weer pas om 10 u. 45 min. in vrij heid gesteld, terwijl de vogels onderweg ook nog door zware buien zijn overvallen. De eerste duif bereikte het hok om 13 uur 21 min. 28 sec. Deze vloog dus met een ge ringe snelheid van 756.8 meter per minuut, de laatste prijs werd 14 uur 7 min. 9 sec. geconstateerd. In concours stonden 172 vogels, de prijzen werden als volgt behaald: H. H. J. v. Kla veren, Voorschoten, le 14e en 23e prijs; J. v. d. Burg, Voorschoten, 2e, 3e, 15e, 22e en 28e prijs; G. Zwaan, Voorschoten, 4e, 16e en 18e prijs; J. Verhoeven, Voorschoten, 5e, 9e, 11e, 27e, 31e en 32e prijs; L. C. Janson, Stompwijk, 6e en 25e prijs; F. le Mair, Voorschoten, 7e, 20e, 22e en 30e prijs; J. Querreveld, Voorschoten, 8e, 13e, 17e, 26e en 34e prijs; G. A. v. Adrichem, Voorscho ten, 10e, 21e en 33e prijs; A. de Graaf, Voor schoten, 12e prijs; B. Versteegen, Voor schoten, 19e en 28e prijs. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Arbeidsbeurs. In de afgeloopen week stonden bij het plaatselijk orgaan der ar beidsbemiddeling ingeschreven 82 werk zoekenden, waarvan 61 arbeiders in de werkverschaffing waren geplaatst. Geboren: Theodorus Maria, z. van Th. W. Schram a en C. A. Borst Petrus Theo dorus, z. van P. de Jeu en A. K. van der Pouw Kraan Geertruida Petronella, d. van H. Bouwmeester en J. Klerks Jo hanna Cornelia Elizabeth, d. van P. C. van Zanten en W. P. Akerboom Johannes, z. van D. Langhout en A. Vreeken Leonar- dus Jacobus, z. van L. C. van der Geest en C. E. Tersteeg Hendrica Oliva Ma ria, d. van C. van Beek en H. C. van Klink Adrianus Gerardus, z. van H. W. Ver steegen en M. C. van Leeuwen. Getrouwd: H. J. Klein en E. H. M. Bakker. KATWIJK. Gemeenjteraad. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 2 Augustus as. des avonds te half 8 uur. Pun ten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen der raadsvergadering van 24 April 1935. 2. Mededeeling van ingeko men stukken. 3. Onderzoek van de geloofs brieven der op 26 Juni ji. gekozen raads leden. 4. Voorste^ tot wijziging van het be drag der rijwieltoelage van enkele gemeen te-ambtenaren. 5. Voorstel tot het toeken nen van een bijdrage in de verpleegkosten van een kind. 6. Voorstel tot wijziging der gemeente begrooting voor het dienstjaar 1935. 7. Voorloopige vaststelling der reke ningen van het gas-, het water-, het elec- triciteits- en het grondbedrijf over 1934. 8. Nadere toelichting op het voorstel (gedaan in de vergadering van 18 Juli) tot intrek king van de besluiten betrekking hebbende op een bouwverbod. 9. Rondvraag. V. V. V. De commissie, ter voorberei ding der'strandfeesten van V. V. V. kwam in het gebouw van V. V. V. bijeen. Als data werd en vastgesteld Vrijdag 9 en Zaterdag 10 Augustus. Voor Vrijdag luidt het pro gramma als volgt: Van 9 tot 11 uur voor kinderen van 58 jaar blokjes dragen en voor kinderen van 813 zakloopen. Voor de grooteren (van 1316 jaar) wedloop met hindernissen. Des middags verschillende spelen en des avonds 9 uur lampionoptocht, waaraan ieder kind kosteloos kan deelnemen. Op Zaterdagmorgen begint het program met fortenbouw en 's middags verschillen de spelen. Ook dien avond weer lampion optocht. De heer v. Duyn stelde het z.g. tentoonstellingsgebouw weer disponibel. Ook zal dit jaar een zwemwedstrijd in het uitwateringskanaal worden gehouden en wel op Zaterdag 17 Augustus. KATWIJK AAN DEN RIJN. Eerste Plechtige H. Mis. Zondag as. zal de weleerw. heer Ant. Boers zijn eer ste plechtige H. Mis opdragen in de paro chiekerk alhier. Na een verblijf van eenige jaren te Rome, waar de neomist zijn theolo gische studiën maakte, is hij in zijn Vader land teruggekeerd om 4 Aug. in Katwijk, waar hij bijzonder aangename herinnerin gen heeft, deze plechtigheid te verrichten. Medio Augustus vertrekt de weleerw. heer Boers naar Engeland, om daar zijn geeste lijken arbeid te beginnen. VERZILVEREN VAN COUPONS OUDE-WETERING. Personalia. Voor het monteurs-exa men, gehouden op 27 Juli j J. te Utrecht door de V.VA, de K.N.A.C. en de R.A.L is geslaagd als gezel-monteur onze plaats genoot A J. Rotteveel. Aan hem is als zoo danig het diploma uitgereikt. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer is zeer groot, doch de prijzen zijn maar zeer ma tig. Gladiolussen, Dahlia's, Pompon-Dah lia's, Statice, Godetia's, Asters, alles volop. De prijzen waren: Gladiolussen in de ge wone handelssoorten f 0.300.55, extra soorten brengen van f 1.40 tot f 2.80 op. Con- vili's f 0.25—0.45, Godetia's f 0.25—0.45, Sta tice f 0.040.09, Lelies f 2.903.50, Asters f 0.100.15, Lathyrus f 0.080.12, Rozen f 0.10—0.12, Scabiosa f 0.10—0.15, Dahlia's f 11.80, Pompon-Dahlia's f 0.300.50, Zin nia's f 0.80—1.15. ROELOFARENDSVEEN. Eerste Plechtige H. Mis. Alhier is een Comité opgericht voor de ontvangst van den weleerw. Frater Amandus van Berk el, die op 11 Augustus a.s. zijn eerste H. Mis in de parochiekerk zal opdragen. Het co mité is als volgt samengesteld: mr. J. W. Peek, voorzitter, C. M. Vesseur, A. J. Zwar- telé en W. A. van Harteveld, secretaris. Het Eere-comitè bestaat uit de geestelijkheid der parochie. SASSENHEIM. Personalia. Voor het examen Handels kennis L.O. is geslaagd de heer J. M. Matze. WARMOND. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer M. J. Hogenboom kwam de afd. Warmond der R.-K. Volksbond in open bare vergadering bijeen in hotel „De Stad Rome". Te ruim half negen opende de voor zitter op de gebruikelijke wijze de bijeen komst. Spreker herdacht de beide leiden der vereeniging die in het afgeloopen sei zoen waren overleden, nJL de he eren J. Beugelsdijk en H. Barnhoorn. Hij verzocht den kapelaan een gebed voor him ziele- rust te storten, waaraan door allen vol daan werd. Spreker drukte vervolgens zijn teleursteling uit, dat er zoo weinig leden waren opgekomen en spoorde een ieder aan de vergaderingen zoo trouw en zoo veel mogelijk te bezoeken. Bij punt 3 deed de voorzitter mededeeling van een aantal ingekomen stukken o.a. een schrijven van het werkliedenverbond, jaarverslag van de Centrale Volksbond, waaruit bleek, dat door de afd. Warmond een bedrag van ƒ3200 was gespaard, verdeeld over een veertigtal boekjes. Bij het uitbrengen van het driemaandelij ksche financieel verslag door de heer en H. J. Weyers en G. Groen in 't Woud, bleek, dat er ondanks de slech te tijden een batig saldo voor de kas te boeken vieL Beide heeren hadden dan ook een woord van dank van den voorzitter in ontvangst te nemen. Aangezien de heer Terpstra bedankt had als lid van de St. Ni- oolaas-commissie werd in diens plaats be noemd de heer J. van Winsen. De voorzit ter deeldt vervolgens mede, dat voor de as. studiedagen, welke van 17 tm. 20 Augustus as. te Voorhout gehouden wor den, de heeren C. Zevenhoven en M. J. Hogenboom de afd. Warmond zullen ver tegenwoordigen. Hiervoor was het benoo- digde bedrag ad 7.50 door het bestuur be schikbaar gesteld. Als plaatsvervangers waren aangewezen de heeren H. Weyers en L. v. d. Kerkhof. De heer Joh. Sikking had gaarne gezien, dat er één lid van het bestuur en één jeugdig lid de studiedagen zou meemaken. Na eenige bespreking werd tot stemming overgegaan, waarbij het voorstel van den heer Sikking met een kleine meerderheid werd verworpen. Te vens werd mededeeling gedaan dat een schrijven was verzonden aan den heer A. Oudshoorn, waarin dank gebracht werd, voor de ontvangen gift ter gelegenheid van het huwelijk van diens dochter, wat met bijval begroet werd. Na rondvraag slui ting. De gehouden collecte voor „Hulp in Nood" had de somma van 2.25 1/2 opgebracht. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Leidsche los-werkman S., thans gede tineerd in het Huis van Bewaring alhier, heeft zich te Leiden schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwiel. Als deskundige werd gehoord dr. Gerret- sen, geneesheer-directeur van de zenuwin richting Loosduinen, die verklaarde, dat verd. volkomen toerekenbaar moet worden geacht. Het OM. eischte 8 maanden gevangenis straf. De raadsman van S. pleitte clementie. Uitspraak 6 Augustus. J. S., die reeds wegens rijwieldiefstal te recht stond, had zich vervolgens te verant woorden terzake van verduistering van een gramofoon, gepleegd te Leiden, tezamen met P. J. van S., die niet was verschenen. Beide mannen hebben van een koopman aldaar een koffergramofoon „geleend", die zij evenwel niet teruggaven. Het O.M. eischte tegen ieder der verdach ten 3 maanden gevangenisstraf. De verdedi ger pleitte clementie. Uitspraak 6 Augustus. WILT U IETS WETEN? Vraag: 1. Waarop kan men pl.m. re kenen dat het autorijden per K.M. kost (luxe-auto). 2. Waarop motorrijwiel 3 1/2 PK. p.Lm. 3 Waarop idem met zijspan. 4. Kan men met rijbewijs auto een mo tor met zijspan berijden of is het noodig hiervoor een apart rijbewijs te nemen? Antwoord: 1. Het opgeven van de rij kosten per K.M. voor auto (luxe) zon der nadere gegevens is ondoenlijk, ook al zou men verschillende gegevens welke ont breken op het gemiddelde schatten. Men kan wel een 2 cyl. D. K. W. berijden tot een 16 cyl. Mercedes-Benz toe, met al de daartusschen liggende nuances. 2. Ook voor de beantwoording van deze vraag, zal voor verschillende factoren het gemiddelde genomen moeten worden. Aannemende, dat met een afschrijving van 125.per jaar volstaan kan wor den, indien u het motorrijwiel tenminste nieuw aanschaft. Wordt een gebruikt motorrijwiel ge kocht, dan is de afschrijving vanzelfspre kend minder, doch zijn de onderhoudskos ten ontegenzeggelijk weer hooger. Afschrijving 125.Personeele belas ting, met duo 16.Wegenbelasting (het gewicht boven de 120 K.G. nemende, wat wel waarschijnlijk is en met duo) 35. Stalling (aannemende dat u zelf gelegen heid heeft tot stalling) Hier speelt natuurlijk een groote rol, hoeveel K.M. u per jaar maakt en voor welke doeleinden het motorrijwiel gebruikt wordt. Is dit alleen voor pleizier of wel voor zakelijk gebruik, zoodat u weer of geen weer er mee uit moet. Uitgaande van het stand punt dat u slechts voor pleizier rijdt en ongeveer een 150000 K.M. per jaar maakt, dan zijn de onderhouds- en reparatiekos ten (ook wat bandenslijtage, kettingen enz. betreft) te benaderen op ƒ40.Verzeke ring: aangenomen, dat u een all risk ver zekering neemt bij een solide maatschappij 60.Benzine en olie geschat naar het gemiddelde gebruik van een 31/2 PK. 67.—. Totaal ƒ343.— Per KM. komt dit dus op pl.m. 21/4 cent. Rijdt u meer K.M. per jaar dan wordt dit natuurlijk minder, daar de vaste lasten dan over meer K.M. verdeeld kunnen wor den. Neemt u geen verzekering of slechts een verzekering tegen wettelijke aanspra kelijkheid (ƒ22.50), dan kunt u dit in min dering brengen. Aan de practijk getoetst komt een bedrag van 2 ct. per K.M. ech ter vrij aardig uit. De afschrijving kan dan gesteld worden op pl.m. 150.dus meer 25.Wegen belasting meer, verondersteld dat u geen duo monteert 8.50. Personeele belasting blijft hetzelfde. Verzekering meer 10. Onderhoud en reparatie meer pl.m. 15. Benzine en olie meer 17.Totaal 75.50, Geraamde kosten onder vraag 2 ƒ343. Totaal ƒ418.50. Per K.M. komt dit dan op pl.m. 2.3/4 cent. Moet stalling betaald worden, dan heeft de practijk mij geleerd, dat voor een mo tor met zijspan ongeveer 1 cent per K.M. meer gerekend kan worden, dan voor so lomotor. Voor motor met zijspan is benoodigd een rijbewijs A, waarin een 3 geknipt wordt. Men moet dan tevens een verklaring tee kenen, dat men van dat rijbewijs geen ge bruik zal maken voor het besturen van automobielen. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI, Q O O BTiiHff^(nraiifiiTiirr 141. Opeens begon Piet te dansen van pleizier. „Ik wist het wel", riep hij uit. „Wat?" informeerde Drein. „Dat er zout in de zee zit," antwoordde Piet en hij wees op een groot vat dat met de vloed meedreef. Op het vat stond met groote letters „Zout" 142. Toen de beide vrienden terugkwamen wachtte hen een onaangename verrassing. Het zeemonster had zich thans omgekeerd en inplaats van zijn staart lag nu de kop op het strand. Het rolde woest met zijn oogen en Piet fluis terde Drein toe dat het misschien maar beter was om te maken, dat ze zoo spoedig mogelijk wegkwamen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10