DINSDAG 30 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 NOG BUIIG. DE BILT SEINT: Meest matige in het Noorden aanvanke- nog krachtige Noord-Westelijke tot Noorde lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, nog kans op regenbuitjes, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 770.2 te Blacksod. Laagste barometerst: 740.6 te Helsingfors. De depressie in het Oosten begint uit het waarnemingsgebied te verdwijnen, waar door de stormen tevens minder in kracht worden. De afkoeling gaat regelmatig ver der naar het Zuiden door en begint zich reeds in de Alphen te toonen, waar alle hooge toppen in de wolken zijn en op de Zugspitze reeds sneeuw viel, terwijl te 7 uur op de Santis bij 1 graad Celsius regen viel. Aan de Italiaansche meren waaien krachtige en uiterst droge föhnwinden. Bij IJsland nadert een nieuwe depressie, die in het Westen op het eiland de barometer in den nacht weer 10 m.m. deed dalen. Op de Britsche Eilanden wordt thans het mooiste v/eer gevonden. In Noord-Duitschland kwa men zware regens voor, evenzoo nog in Zweden. Het is te verwachten, dat het buiige en koele weer nog minstens een et maal zal aanhouden en dan langzamerhand in zoeler weer met terugloopende winden zal overgaan. LUCHTTEMPERATUUR. 15.5 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18.5 gr. C. Zweminrichting Poelmeer 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS tA. Van Dinsdagnamiddag 9.26 uur tot Woensdagmorgen 4.47 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 31 Juli voorm. 4.11 uur en nam. 4.28 uur. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Zitting van 29 Juli. Pijnlijk slachten van een varken. J. R., van beroep slachter en woonachtig te Leiden, heeft een varken geslacht en zonder dat een blijvende gevoelloosheid was ingetreden, had hij het dier in een ketel kokend water geworpen, waarin het begon te zwemmen. Toen de keurmeester binnenkwam probeerde verdachte het beest onder te duwen. De keurmeester, als getuige gehoord, licht een en ander nader toe. De verdachte verklaart, dat het beest wel degelijk dood was, maar dat de zwembe wegingen stuiptrekkingen waren. De ambtenaar noemt het een ergerlijk feit van dierenmishandeling. Een slachter behoort ook tegen dieren menschelijk op te treden. Eisch 8 dagen principale hechtenis. Uitspraak 20 suib. 8 dagen. Overtreding arbeidswet op bak kerijen. M. T. J. M. te Leiden was ten laste gelegd dat hij als hoofd of bestuurder van een bakkerij 's morgens voor 10 uur door een knecht brood heeft laten verkoopen. Eisch 15 sub. 5 dagen, aangezien ver dachte reeds 10 maal voor een arbeidsover- treding is gestrafd. De verdediger Mr. v. d. B. uit den Haag houdt een uitvoering pleidooi waarin hij tot de conclusie komt dat ontslag van rechtsvervolging moet volgen wegens een onduidelijkheid in de dagvaarding. Aangehouden tot het hoor en van de hoofdgetuige. Overtreding bevrachtigingswet. H. N., schipper te L e i d e n, moest voor een viertal overtredingen terecht staan. Verdachte had op 18 Februari, 8 en 26 Maart en 11 April telkens 40.000 K.G. aardappelen van Zeeland naar Leiden vervoerd zonder een vergunning of bewijs van de bevrachtingscommissie. De schipper heeft wel toestemming of vergunning voor vervoer in Zuid-Holland, Noord-Holland en de Zuid-Hollandsche eilanden maar niet voor de Zeeuwsche eilanden. Als getuige werd gehoord een lid van de firma S. en de G. te Leiden, die den schipper reeds 15 jaar kent en aan wien hij meermalen opdracht heeft gegeven zijn aardappelen te halen. Deze getuige heeft ook wel eens een schipper gehad, toegewezen door de be vracht mgs-commissie, maar daar is hij niet wel bij gevaren. Zulke schippers, aldus ge tuige, hebben geen belang voor de zaak, hetgeen met een schipper in dienst van een bepaalde persoon wel het geval is. Mocht deze schipper voor hem geen aardappelen meer mogen halen, omdat hij geen vergun ning kan krijgen, dan zal getuige geen schipper nemen, toegewezen door de be- vrachtings-commissie, maar zijn aardappe len per spoor laten vervoeren. De ambtenaar zegt in zijn requisitoir dat verdachte zich heeft laten betalen voor een vracht of vrachten waarvan een an dere werklooze scnipper had moeten pro- fiteeren. Het gaat hier om vier feiten, te zamen plm. anderhalve ton, dus geen klei nigheid. Verdachte heeft zich niet aan zijn bepa lingen gehouden; hij kon dit weten daar hij bij de arbitrage-commissie en later bij het centraal-bureau in den Haag geen toe stemming voor deze vrachten had kunnen krijgen. Eisch 4 x f 25 sub. 4x6 dagen. De verdediger, mr. v. d. Tas, brengt de omstandigheden van de strafzaak naar voren. Spr. wil hier niet gaan spreken over crisisweitten, maar wel wil hij zeggen dat er eenige onbillijkheden schuilen in de be- vxachtingswet. Spr. concludeert tot een mi nimale veroordeeling, omdat alsnog gepro beerd zal worden schipper N. vergunning te geven om in de Zeeuwsche wateren te laden. Uitspraak 4 x f 5 sub. 4 y 2 dagen, re kening houdend met het feit dat verdachte reeds is gestraft voor een feit later gepleegd dan deze overtredingen. Colporteeren met de Tribune. H. W. te Leiden moest verschijnen ter zake hij tijdens de Zaterdagsche markt te Leiden een blad van de Tribune te koop heeft aangeboden zonder dat hij hiertoe een vergunning bezat. Verdachte houdt een uitvoerige verdedi ging waarin hij tot het besluit komt dat colporteurs van Volk en Vaderland en van de S.D-A.P. gelijkertijd aanwezig waren, maar dat die geen proces-verbaal gekregen hebben. Een en ander wordt door den ver balisant nader toegelicht. Eisch 3 sub. 1 dag. Nadat verdachte nog een politiek getinte redevoering heeft gehouden, veroordeelde de kantonrechter hem conform den eisch. Een aantal ernstige verkeers overtredingen. Allereerst moesten verschijnen J. M. v. d. B. te Sassenheim, aan wien ten laste was gelegd, dat hij met een tractor met op legger zoodanig op de rails was komen te staan dat het tramverkeer werd belemmerd, en J. C. v. d. W., wagenvoerder der N.Z.H., woonachtig te Leiden, dat deze met on verminderde snelheid met zijn tram aan was komen rijden en zonder signaal te geven en zonder te remmen bovengenoemde tractor heeft aangereden en wel zoodanig dat de truck met oplegger gekanteld was. Een en ander was geschied op 29 April te Oegstgeest nabij den Rhijnzichtweg. De bestuurder van de auto, wiens wagen 11-50 M. lang was, kon daar ter plaatse zijn draai niet nemen en kwam daardoor tot stilstand op de rails en nam de geheele breedte van den weg inbeslag. Een tram had hij niet aan zien komen. Volgens een andere getuige was de tram aangekomen met een tamelijke snelheid, had geen signaal gegeven en was in volle vaart boven op de auto gereden, zoodat deze kantelde. De vader van den autobe stuurder was, toen de tram naderde, uitge stegen en was schreeuwend de tram tege moet geloopen. De trambestuurder had hier niets van gemerkt volgens zijn zeggen, daar de verlichting niet voldoende was geweest. Na nog meerdere getuigen gehoord te hébben nam de ambtenaar het woord. Spr. noemde de trams en tractor-wagens de gevaarlijkste voertuigen van den weg. Beide hebben aan deze aanrijding schuld, al is de schuld van den trambestuurder het grootst. De tractor steekt den weg over maar de bestuurder weet dat hij den bocht niet in een keer kan nemen. Driedubbele voorzichtigheid was dus gewenscht. De fout van den autobestuurder is niet zoo ernstig, daar hij nog zooveel verantwoor delijkheidsgevoel bezat dat hij, toen hij de tram te laat opmerkte, zijn vader weg stuurde om te waarschuwen. De trambestuurder kwam met een snel heid van 35 K.M. aanrijden, hij wist dat hier een gevaarlijk kruispunt was, niette min heeft hij zijn schijnwerper niet ontsto ken en was onverminderd doorgereden zon der te remmen. De wagenvoerder heeft de tractor op 35 M. afstand al gezien, waarom heeft hij dan niet geremd. Zijn schuld is veel zwaarder. Eisch voor J. v. d. B. f 5 sulbs. 2 dagen en voor v. d. W. 40 sub. 10 dagen. Schriftelijk vonnis Zaterdag 3 Augustus om 11 uur. J. J. C. B., student te Leiden, die ver stek liet gaan, heeft te Noordwijk als bestuurder van een auto geen voorrang ver leend aan verkeer dat voor hem van rechts kwam. Eisch 30 sub. 10 dagen. Uitspraak 20 sub. 10 dagen. J. F. J. L. te A1 k e m a d e heeft daar ter plaatse zoo hard met een bakfiets gereden dat hij de bocht niet had kunnen halen en pardoes de sloot was ingereden. De bak fiets behoorde aan een ijsventer die zich even had verwijderd, waarna verdachte op de fiets was geklommen en weggereden. Eisch 4 sub. 2 dagen. Uitspraak 5 sub. 2 dagen. P. C. S. B., expediteur te Rotterdam, heeft met zijn auto op den Morschweg te Leiden zoo onvoorzichtig gereden en wel achteruit, dat hij een bakfiets die aan kwam heeft aangereden. De aangeredene stelt zich civiele partij voor een bedrag van 27.15 wegens schade aan de bakfiets toe gebracht. Na getuigenverhoor vroeg de ambtenaar een boete van 10 sub. 4 dagen. Uitspraak conform met toewijzing van een schadebe drag van 25.75. M. J. G. te 's-Gravenhage heeft op de Breestraat te Leiden als 'bestuurder van een verhuisau/to nabij de Stadsgehoorzaal een wielrijdster aangereden die geheel rechts van den wég reed. De wielrijdster was komen te vallen waardoor een schade was ontstaan van 6 waarvoor zij zich ci viele partij stelde. Verdachte had volgens zijn zeggen niets van een aanrijding gemerkt en was door gereden. Getuigen konden verklaren dat verdachte opzettelijk zonder eenige aanleiding onver wachts naar rechts was gezwenkt waardoor de wielrijdster tegen den grond werd ge smakt. De ambtenaar noemt verdachte een „ruw rijder" en vindt het een schandaal zooals verdachte in deze drukke hoofdstraat heeft gereden. Eisch 12 sub. 5 dagen. Uitspraak 10 subb. 10 dagen met toewijzing der civiele vordering van 6. H. M. Z. die niet was verschenen heeft op een drukken bollen-Zondag een wiel rijdster aangereden op de Kanaalbrug te Oegstgeest. Als verdachte minder woest de brug was opgereden, was er niets gebeurd. Tijdens de bloembollen-drukte is kalm rijden hier gewenscht. Eisch 12 subb. 5 dagen. Uitspraak 10 sub. 4 dagen. Voorts werd nog veroordeeld wegens overtreding der arbeidswet G. O. te V a 1- kenburg .Deze had een knecht in dienst gehad zonder dit bij den Raad van Arbeid te hebben aangegeven. Eisch 10 sub. 4 dagen. Uitspraak con form. HAAGSCHE RECHTBANK. De 24-jarige monteur A. W. F., thans ged., die zich wegens rijwieldiefstal te verant woorden had, was op 10 Juni op heeter- daad betrapt, toen hij te Zoeterwoude een onbeheerd staand rijwiel wegnam en daarmede wegpeddelde in de richting Al phen. De politie, die gewaarschuwd was, ging per auto denzelfden kant uit en reed den man voorbij, die toen plotseling om keerde en dezelfde richting insloeg, van waar hij gekomen was. De politie deed hetzelfde en hield F. aan, die beweerde, het rijwiel te hebben gevon- edn en nu op weg te zijn naar de poliitie. Volgens de verklaringen van de beide achtervolgende politiebeambten is ver dachte onderweg de woning van den ge meenteveldwachter Van Vliet, waarop een duidelijk zichtbare transparant met het woord „politie" voorkomt, voorbij gereden. Een ijscoventer uit Alphen, met wien F. een eindje is meegereden, verklaarde, dat deze hem den weg naar Utrecht heeft ge vraagd en ook, waar een politiebureau te vinden was. Getuige had hem daarop me degedeeld, dat hij een kwartier verder moest rijden. Verdachte maakte echter rechtsomkeer, zoodra de politie hem in de auto passeerde. De President zeide, het erg merkwaardig te vinden, dat verdachte, juist toen hij de menschen zag, die hij beweerde te zoeken, er van door ging. Op verdachte's strafblad komen zes veroordeelingen voor, waarvan drie ter zake van diefstal. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, achtte het verhaal, dat F. omtrent het „vinden" van het rij wiel deed in strijd met de getuigenverkla ringen, volslagen onaannemelijk. Spr. eischte ter zake van rijwieldiefstal een jaar gevangenisstraf. Mr. Krijgsman betoogde, dat de weder rechtelijke toeeigen ing niet bewezen is, te minder daar F. reeds eerder een gevonden rijwiel bij de politie heeft gedeponeerd. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Een verzoek tot onmiddellijke invrijheidstelling van den verdachte werd door de rechtbank afgewezen. Uitspraak 6 Augustus a.s. Wegens diefstal van een damesrijwiel, dat op 11 Juni jl. op den Oegstgeesterlaan te Leiden onbeheerd stond, eischte het O.M. tegen den 48-jarigen letterzetter M- E. uit Leiden, die reeds twaalfmaal veroor deeld is, thans 1 y, jaar gevangenisstraf. Uitspraak 6 Augustus as. De 23-jarige smid A. S. uit Leiden, thans ged., stond terecht wegens diefstal van een LipssLeutel, gepleegd op 14 Juni jJ. te Delft. Verdachte, die ontkende, zeide, den sleu tel te hebben gevonden. De bewoonster van het huis verklaarde, dat zjj S. met den rug naar de deur heeft zien staan, toen zij zich in het voortuintje bevond. Hij bood koopwaar aan. Eenige oogenblikken later vermiste zij den sleutel. Zij waarschuwde de politie, die den man achtervolgde. Aanvankelijk zeide hij, van geen sleutel te weten, doch bij fouilleering kwam deze uit een leeg sigarettendoosje te voorschijn. Verdachte ontkende, de bedoeling te heb ben gehad, den sleutel te behouden. Hij heeft deze niet onmiddellijk teruggegeven, omdat hij de vrouw in het voortuintje voor een dienstbode aanzag en het gevondene gaarne aan den eigenaar zelf ter hand wil de stellen, om een fooitje te krijgen. Een getuige k décharge verklaarde, dat S. haar vroeger een sleutel, welke in het slot was blijven steken terugbezorgd heeft. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, betoogde, dat verdachte's lezing onaannemelijk is, want, hoewel de juffrouw in het voortuintje hem voortdu rend in het oog heeft gehouden, heeft zij S. niet zien bukken. Ook de ontkentenis te genover de politie wijst op diefstal en niet op vinden. Spr. eischte, gezien een vroe gere veroordeeling wegens diefstal, 8 maan den gevangenisstraf. Uitspraak 6 Augustus ajs. UIT DE OMGEVING LEIDSCHE ND AM. Voetbalontmoeting. Op het A. V. V. terrein te Veur had Maandagavond een ontmoeting plaats tusschen de K. J. M. V. van Leidschendam en die van Loosduinen. Als er begonnen moet worden, blijkt Loosduinen met slechts 8 man aanwezig te zijn, zoodat het elftal gecompleteerd wordt met A. V. V.-spelers. In den aanvang is Leidschendam, gesteund door den wind ge regeld in den aanval en al spoedig weet de midvoor een keurig doelpunt te maken 10. De strijd gaat dan eenigen tijd ge lijk op, doch van mooi spel is er geen spra ke, daar meestal slechts in het wilde wordt weggetrapt en wij slechts nu en dan een aardig staaltje voetbal te zien krijgen. De aanvallen blijven elkaar intusschen opvol gen en Loosduinen ziet kans uit een daar van den stand gelijk te maken 11. Nog voor de rust weet Leidschendam echter wederom de leiding te nemen door den midvoor 21; met dezen stand wordt ge draaid. Na de rust gaat de strijd heel aardig te gen elkaar op, ofschoon Leidschendam iets meer aanvallend is. Nadat Loosduinen den stand wederom heeft gelijk gemaakt, weet Leidschendam spoedig daarop weder de leiding te nemen 32. Veel bijzonders ge beurt er dan niet meer, totdat ten slotte Loosduinen even voor het einde op keurige wijze den gelijkmaker in het net kopte 33, zoodat het resultaat een gelijk spel werd. Vermeld zij nog, dat een der Loosduin- sche spelers bij een val zijn schouder ont wrichtte, van forsch spel was er echter geen sprake, want de wedstrijd werd cor rect gespeeld. Dr. Perquin bracht een en ander weer in orde, zoodat deze val geen ernstige gevolgen had. NIEUWVEEN. Een bazar aanstaande. Het bestuur van „Nicolaas Boys" heeft besloten een bazar te houden van het najaar. Kijkt u eens na of u iets voor dit doel kunt afstaan. Alles heeft waarde, al is 't maar voor de grabbelmand. Zoekt eens goed. Binnenkort komen ze van het bestuur „schooieren". OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert morgenavond om 7 -uur in het gemeentehuis (Wilhelminapark 17). Punten van behandeling: 1. Opening; 2. Notulen, ingekomen stuk ken, mededeelingen; 3. Aanbieding ge meenterekening en rekening grondbedrijf; 4. Onderzoek geloofsbrieven; 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wij ziging van de verordening op de heffing van vergunningsrecht; 6. Voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot verkoop van grond aan den Rijnzichtweg aan de heer en N. A. van Zijp en C. P. J. Paardekooper; 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling van een regeling tot opname van werklooze arbeiders in het bloembollenbedrijf; 8. Voorstel van Burge meester en Wethouders betreffende de loonen van de gemeente-arbeiders; 9. Voor stel van Burgemeester en Wethouders tot verelening van subsidie aan de Chr. Kleu terschool te Rijnsburg, voor kinderen wo nende te Oegstgeest; 10. Comptabiliteits- ■besluiten. Rondvraag. Goed af geloopen. Hedenmiddag om streeks half 2 had op den Leidsche Straat weg alhier een aanrijding plaats tusschen de tram en de vrachtauto van de Stoom- wasscherij „Rijnstroom". De tram kwam uit de richting Haarlem en de auto wilde uit den Terweeweg komende, nog juist den weg oversteken, doch werd door de tram gegrepen en totaal omvergeworpen. Een der twee inzittenden kwam met den schrik vrij, terwijl de andere slechts lichte ver wondingen bleek te hebben opgeloopen. Van het ongeval, dat, gezien de kracht van de botsing nog vrij goed is afgeloopen, is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Propagandaclub. Men verzocht ons te herinneren aan de vergadering der alg. propagandaclub van a.s. Woensdagavond. De groote belangrijkheid der agenda maakt aller opkomst zeer gewenscht. Ook dona teurs en contribueerende leden zijn wel kom. WARMOND. Ondernemend. Maandag a.s. zullen een twintigtal jongens der K.J.C. een fietstocht ondernemen, onder leiding van Kapelaan van Drunen. Het hoogtepunt van dezen tocht is Texel, alwaar zij eenige dagen zul len verblijven. De leiders der Boudewijn en Godfriediban zullen deze reis eveneens medemaken. Ingekomen: P. C. van der Meer, van Alkemade; Th. G. van Abswoude, van Noordwijk; M. Vester, van Alphen aan den Rijn; J .Pege en gez., van 's-Gravenhage; A. A. Maurer en gez., van Rotterdam; A. W. Dietz, van 's-Gravenhage; H. H. Aker sloot, van 's-Gravenhage; J. W. Heinsber- gen en gez., van Voorhout; J. Boekee, van Delft; M. J. v. d. Haas, van Hazerswoude. V ertrokken: G. B. A. Johannin-k naar Almelo; G. M. Palte naar Wassenaar; Chr. M. Vervaet naar Haarlemmermeer (Abbe- nes); A. Schoonen naar 's-Gravenhage; J. G. de Dood naar Ouderkerk a. d. Amstel; J. Mensen en echtgenoote naar Arnhem; A. Th. Cox naar 's-Gravenhage; D. A. W. Ammerlaan naar Amsterdam; W. Pelt naar 's-Gravenhage; H. J. M. Tolido naar Lisse; W. Niesing naar Scheveningen; L. A. van der Weiden naar Oosterhout; J. Remmers waal naar Zoeterwoude; J. W. v. d. Linden en gez., naar Santpoort (Gem. Velsen); H. Veldman naar Lisse; J. F. Vermorken naar Amsterdam (O.); G. C. H. Oudshoorn naar Haarlem. AGENDA LEIDEN. Vrijlag. Ledenvergadering „St. Raphael", Bondsgebouw, 8 uur. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juli tot en met Zondag 4 Aug. waargeno men door apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 4, TeL 552. Voor Oegstgeest neemt waar: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Tel. 274. ZOETERMEER. Excursie naar KJl.O.-studio. Bij ge noegzame deelname zal op 15 Augustus ai. voor de tweede maal een tocht per autobus worden georganiseerd naar de K.R.O.-stu- dio, om het schoone werk van den Katho lieken Radio-Omroep te bezichtigen. De deelnemers van den eersten tocht waren opgetogen over de reis. Spoedige aanmel ding (deze week nog) bij den altijd actie ve correspondente, mej. P. Adegeest, D. no. 68 alhier, is zeer gewenscht. Waterpolo-demonstratie. In de zwem inrichting van N.C.R.B. alhier wordt Don derdag 1 Augustus a.s. een waterpolo- demonstratie gehouden. Alsdan bestaat ook de gelegenheid te zwemmen ter verkrijging van het diiploma van de N.C.R.B. Gedurende de vacantie kunnen kinderen beneden 14 jaar wederom gebruik maken van de inrichting voor 2 cent per bad. Den ouders wordt aangeraden hun kinderen te doen zwemmen. Hadden we tot heden in deze gemeente ongevaarlijk water voor zwemmen, kano-en enz., zoodra de water partij aan den Bleeswijkschen weg gereed is, zal dit anders zijn. En dan moet ieder inwoner dezer gemeente kunnen zwemmen! WOUBRUGGE. Het feest ging niet door. In verband met een ongesteldheid van'de echtgenoote van den burgemeester is de feestelijke ont vangst hedenmiddag niet door kunnen gaan en tot nader aankondiging uitgesteld. Naar wij vernemen, heeft mevrouw Munsen een verkoudheid gevat en moet op dokter's advies voorloopig het bed houden. ZILK. Strooperij. Door een ambtenaar van de Amsterdamsche waterleiding is een ze keren Z. bekeurd voor het vervoeren van niet minder dan 150 wildstrikken op het Paardekerkhof alhier. De strikken werden in beslag genomen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De loonregeling der gemeentewerklieden. Door een foutieve berichtgeving is in ons Raadsverslag een ernstige fout gekomen. Bij de behandeling van de loonregeling der gemeentewerklieden vermeldde onze bijzondere berichtgever, dat het voorstel Verdonk, om deze regeling terug te ver wijzen naar het georganiseerd overleg met 9 tegen 8 stemmen zou zijn verworpen. Deze stemming had echter tot resultaat, dat bedoeld voorstel met 9 tegen 8 stem men werd aangenomen, zoodat de Raad zich daarmee uitsprak tegen de loon regeling, zooals die B. en W. was vastge steld. Voor dit voorstel stemden de R.K., Vrijheidsbond, V. D., SD.A.P. en de heer Verdonk. Personalia. Voor het examen Duitsch L.O. is geslaagd de heer A. Kroon. Been gebroken. Gisteren heeft de tim merman Th. d. B., tijdens werkzaamheden in een in aanbouw zijnd perceel in de v. Boetselaerstraat, door uiit te glijden een been gebroken. De patiënt werd naar een ziekenhuis te Leiden overgebracht. BOSKOOP. „Trekvogels". Het was Zondag nu niet direct 'n succesdag voor de „Trekvogels". Het eerste speelde voor de serie-wed- strijden van „St. Bernardus" teegn „Ber- nardus" I en verloor na 'n spannenden, doch weinig fraai en kamp met 10, wel ken stand met rust reeds verkregen was. Een onverwacht schot, door den wind van richting veranderd, verdween in de uiter ste hoek. Het tweede speelde voor dezelfde serie tegen Kolp. Boys H en speelde gelijk 22, (rust 11) na verlenging nog den zelfden stand, evenzoo de eerste serie strafschoppen en toen was Kolp Boys de gelukkige, wat hun werkelijk toekwam. De scheidsrechter was niet geheel onpar tijdig, wat in hoofdzaak de schuld van het publiek was. Hiertegen zal het Berm-be stuur in het vervolg beter op moeten tre den. Geboren: Gysbertus Hendrikus z. v. J. P. Kersbergen en J. Mulder. Ondertrouwd: P. van Gelderen en A. Ve rmeulen. J. G. Romijn en C. G. Meijer. G. M. Sterkenburg en C. M. Brand. Getrouwd: P. Jager 22 j. en N. van Leeuwen 20 j. Overleden: Teuntje Compeer echt genoote van J. v. d. Hoek 74 j. BODEGRAVEN. Personalia. Voor het examen hoofd- acte is geslaagd de heer J. van Winkel.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2