Urr DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK WILT U IETS WETEN? LAND- EN TUINBOUW FAILLISSEMENTEN ZATERDAG 27 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 STOMP WIJK GEMEENTERAAD Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de Raad dezer gemeente gisteren in openbare vergadering bijeen. De notulen worden na enkele opmerkin gen van de heeren Bloemheuvel en de Langen, die enkele rectificaties wenschen, welke de voorzitter voorstelt aan te bren gen, z.h.st. goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Aan de orde komt onderzoek geloofsbrie ven van de nieuwbenoemde raadsleden in verband met de periodieke aftreding in September a.s. De voorz. schorst de ver gadering om de heeren van Elswijk en Hoogeveen, die hiervoor door den vonrz. werden aangewezen, de gelegenheid te ge ven de geloofsbrieven na te zien. Na heropening der vergadering deelt de heer van Elswijk mede, dat zij alle 11 geloofsbrieven hebben gecontroleerd en in orde hebben bevonden, waarop de voor zitter voorstelt de heeren toe te laten. Het voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening ad 40.000 wordt z.h.st. aangenomen. Ter tafel komt de nadere voorloopige vaststelling van de gemeenterekning 1933. De voorz. deelt mede, dat de rekening is nagezien door het verificatiebureau, waardoor de cijfers eenigszins zijn veran derd; het nadeelig saldo bedraagt thans nog ƒ10.020.17, wordt z.h.st. goedgekeurd. In bespreking komt de goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbe stuur 1933. De heer Bloemheuvel zegt, dat hij bij de stukken heeft gelezen een nota van den toenmaligen secr.-penningmeester, dat hij geen exemplaar van 1933 had en daarom de cijfers maar in potlood heeft neergezet. Hij vindt dit niet juist en het is geen be wijs van accuratesse. Ook heeft hij een post gezien van ruim ƒ4000 voor genees kundige hulip; hij heeft niet kunnen na gaan, waarvoor dit juist is geweest, doch geeft hij B. en W. in overweging om er toe over te gaan een bespreking te houden met de doktoren der gemeente, omdat de cijfers toch te laag zijn. Weth. van Wijk zegt, dat het gedeelte, wat aan de doktoren is betaald zeker niet meer is dan 200; de rest is betaald aan de ziekenhuisverpleging. De heer Ten Hoopen merkt op, dat de heeren doktoren hieraan toch weinig kun nen doen: de menschen moeten aangespoord worden lid te worden van ziekenfonds of anderszins, De heer Bloemheuvel licht de zaak dui delijker toe. De heer Willemse zegt, dat de heer Bloemheuvel bedoelt, dat de gemeente een gedeelte van de premie voor ziekenfonds voor de werkloozen betaalt. B. en W. heb ben toezegging gedaan, deze zaak te onder zoeken: hij kan begrijpen, dat dit vele moeilijkheden medebrengt en niet zoo maar voor elkaar is, doch hij verwacht hieromtrent nog een vqorstel van B. en W., terwijl hij sterk aanbeveelt om zoo mogelijk iets voor de werkloozen te doen, wat deze aangelegenheid betreft. Het zal dan mogelijk de gemeente niet zooveel geld kosten. Pe voorz. zegt toe, deze wenschen aan B. en W. te zullen overbrengen, waarna de rekening z.h.st. wordt goedgekeurd. In behandeling komt nog een vraag van den heer Bloemheuvel inzake den on- houdbaren toestand van de woningen aan dec Broekweg, waarop de voorz. nader an iwoordt. De heer Bloemheuvel zegt, dat de toe stand onhoudbaar is en dringt er op aan, dat met spoed aan deze zaak gewerkt wordt. Hierna sluiting. De harddraverij en het hippique. Zooals reeds bekend gemaakt is, hebben H.M. de Koningin en H.K.H. de Prinses medailles beschikbaar gesteld voor het te houden concours hippique. Een niet hoog genoeg te schatten on derscheiding. Hiervoor is zeker ook een woord van hulde aan den eminenten me dewerker, eere-voorzitter burgemeester NOORD WIJK BEGRAFENIS VAN MEJ. A. E. HERMANIDES Onder zeer groote deelneming der bevolking Onder geweldig groote belangstelling had gistermiddag op de Algem. Begraaf plaats te Noordwijk aan Zee de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van mej. Hermanides, stewardesse bij de K. L.-M., een van de slachtoffers van het omgekomen vliegtuig „De Gaai". Te ongeveer half drie vertrok de rouw stoet van het huis van dr. Hermanides, waar reeds meer dan een uur daarvoor zich een groote menigte belangstellenden had opgesteld, zoodat het verkeer moest worden omgelegd. Bij de begraafplaats aangekomen, werd de kist door de leden van de Noordwijksche Reddingsbrigade, waaryap mej. Hermanides lid was, graf waarts gedragen. Behalve de ouders, fa milie en vrienden van de familie Hermani des, volgde een groot aantal autoriteiten en vooraanstaande personen de baar, waar onder wij o.a. opmerkten: onder-direc'.eur van de K. L. M. de heer P. Guillonard, de burgemeester van Noordwijk, de heer J. B. V. M. J. van de Mortel, de beide wethou ders, de heeren C. G. J. Alkemade en E. L. de Witt, het bestuur van het Groene Kruis waarvan dr. Hermanides secretaris is; het bestuur van de Noordwijksche Reddings brigade; een deputatie van het Gem. Zie kenhuis „Eudokia" te Rotterdam, alwaar de overledene voorheen verpleegster was; de plaatselijke geneesheeren dr. Niekerk en dr. Visser; mej. Boersma, een van de drie stewardessen bij de K. L. M. Een dertigtal kransen en bloemstukken dekten het graf, o.m. van de K. L. M., Noordwijksche Reddingsbrigade, technisch personeel op Schiphol, directie en personeel K. L. M., de verpleegsters van het Gem. Ziekenhuis te Rotterdam, de Vereen, van Verkeersvliegers, de N.V. Ned. Vliegtuig fabrieken en vele anderen. Als eerste voerde het woord de heer P. Guillonard, onder-directeur bij de K. L. M., welke een afscheidsgroet en woorden van innige deeldeming sprak, namens di rectie en personeel. Daarna richtte ds. Cupedo, Ned. Herv. predikant te Noordwijk aan Zee, eenige woorden van troost en opbeuring tot de nagelaten betrekkingen, in het bijzonder tot de diepgedroefde ouders, die hun dier baar kind op zoo'n tragische wijze uit hun midden zagen weggerukt. Onze woorden, aldus spreker, zijn niet toereikend om uw smart te lenigen, doch wat niet in onze macht ligt, is wel in Gods macht, Hij zal u troost geven. Nadat de kist in het graf was neergela ten werden door alle familieleden, vrien den en vele belangstellenden bloemen op de kist gestrooid. Daarna trad naar voren ds. S. R. Her manides, predikant te Oyen bij Nijmegen en oom van het slachtoffer. Deze dankte namens het zoo zwaar beproefde gezin van zijn broer voor alle bewijzen van deelne ming en wel in het bijzonder aan H.M. de Koningin en H.K.H. de Prinses, van wie een schrijven van rouwbeklag was binnen- I gekomen, alsook van Zijne Excellentie mi nister Colijn en nog meerdere ministers en autoriteiten, de bewoners van St. Bernar dino en San Giacomo, padvinders, doktoren en verpleegsters en alle die bij de hulp verleening in de Zwitsersche bergen deel gehad" hebben, het gemeentebestuur van Bellizona en Zwitschersche Luchtvaart maatschappij. Dank bracht dr. Hermanides ook aan het gemeentebestuur van Nijmegen voor de ontvangst der slachtoffers in ons land waarbij door den burgemeester een krans werd gelegd in den wagon. Vervolgens richt spreker zich tot zijn broer, de vader van het slachtoffer, en re leveerde hierbij de vele slagen welke hem reeds getroffen hebben, doch waarvan deze toch de zwaarste is. Door ds. Cupédo werd, aan het einde van deze droeve plechtigheid, het „Onze Vader" gebeden. Keijzer, op zijn plaats, die de benoodigde stappen hiervoor gedaan heeft. Ook de heeren Beek en van Hoboken zal bovengenoemd bericht genoegen doen, daar zij toch degenen zijn, die dit concours op een peil wisten te brengen, dat ons vorsté- lijk huis het waardig heeft geoordeeld medailles ervoor beschikbaar te stellen. Burgemeester Keijzer stelde voor het nummer tuigpaarden een groot zilveren beker beschikbaar. Aan de harddraverijver. „Nooit Gedacht" die in deze moeiliijke tijden niet aarzelt met hun stoere medewerkers twee derge lijke hippische dagen op touw te zetten, wenschen wij groot succes toe en wij spo ren alle inwoners van Stompv/ijk en om liggende gemeenten aan, hun sympathie te betuigen door beide dagen de feesten in grooten getale te bezoeken. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 30 Juli des namiddags 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen geloofsbrieven nieuw benoemde leden. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding van de rekeningen der gemeente en der bedrijven het nazien dier rekeningen. 5. Vaststel- over 1934. 4. Benoeminge Commissie tot ling kohier hondenbelasting. 6. Besluit comptabiliteit. 7. Ontheffing schoolgeld. 8. Beschikbaarstelling gymnatsieklokaal voor moedercursus. NIEUWVEEN. Botsing. Donderdagmiddag te onge veer drie uur botsten op de Kattenbrug een motorrijder uit Mijdrecht tegen de auto van den heer v. d. Bijl uit Alphen, aanne mer van de verbouwing der Joh.-stichtinig. De eerste bleef versuft op de brug liggen. Vrij ernstig op verschillende plaatsen ge blesseerd, werd hij ten huize van dr. Nout verbonden. De autobestuurder kwam er met een lichte snij wond af. Hoe de motorrijder tegen de auto op kon botsen, is nog niet geheel opgelost. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Geslaagd voor het examen boekhouden te Rotterdam onze plaatsge- nooten de heeren C. Goudberg en J. P. v. Rijn, opgeleid door den heer G. Klok, al hier. Sportwedstrijden D. O. S. De uitslagen van de gisteren alhier gehouden sportwed strijden georganiseerd door D. O. S. te Alphen ana den Rijn, onder leiding van den heer G. W. de Jong, luiden als volgt: No. 1 Noordwijk D.O.S. met 654 1/2 punt; Hou Vast te Hazerswoude met 651 pun ten en No. D.O.S. te Alphen met 644 3/4 p. D. O. S. te Noordwijk ontving tevens den wisselprijs. Damesafd.: D.O.S. te Noordwijk 298 1/2 punt; D. O. S. te Alphen 293 1/2 punt en Hou Vast te Hazerswoude 302 3/4 p.; Hee- renafd. D.O.S. te Noordwijk 356 punten; D. O. S. te Alphen 3511/4 punten en Hou Vast te Hezerswoude 348 1/4 p. De wed strijden bestonden uit vijfkampen voor da mes en uit 6 kampen voor heeren. De jury bestond uit de heeren N. de de Ecluse en F, Th. M. Zilvertand, beiden uit Leiden. BODEGRAVEN. Personalia. Voor het Mulo-examen te Utrecht slaagden de dames: v. d. Boon, v. d. Dijck, Jongeneel, G. Jongeneel, Hoos beek, Slappendel, en de heeren Spek, en v. Vliet, allen leerlingen van de Chr. Mulo, hoofd de heer P. Maaskant. Voor het MULO-examen slaagden: A. M. Vijverberg, G. E. v. d. Heu vel, M. Bonarius, C. v. Oirsouw, M. Klin kenberg, allen leerlingen van het St. Jo- sephpensionaat, alhier. Aan de Nijverheidsschool behaalde mej. Lammers het einddiploma, terwijl mej. Oudshoorn het diploma costuumnaaien be haalde. Naar we vernemen zal de heer W. Roerhorst met ingang van 1 October op wachtgeld gesteld worden in verband met de bezuiniging bij de Ned. Spoorwegen. De heer Roerhorst is 43 jaar bij genoemde Maatschappij in dienst geweest, waarvan 40 jaar hier ter plaatse. De heer J. Meerloo, leerling van den heer P. M. Smit, slaagde te Alphen voor het examen Boekhouden (Ver. van Leera ren in de Handelswetenschappen). Gevallen. Terwijl de knecht van H. op een trap stond, werd hij onwel en viel naar beneden. Met een hersenschudding en maagbloedingen werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Autotocht ouden van dagen. Het pro gramma voor de autotocht voor de ouden van dagen is als volgt samengesteld: ver trek Woensdag 7 Augustus van de Nieuwe Markt naar „de Bataaf' in de Schevening- sche Boschjes, alwaar men de thee zal ge bruiken. Daarna zal men zoo mogelijk twee maal langs de boulevard rijden om vervol gens de reis voort te zetten via de Oud- Scheveningsche Weg langs het Vredespa leis naar Wassenaar, alwaar in Meyendel rusten. Daarna wordt nog wat rondgetoerd in deze mooie omgeving. In Bodegraven zullen de oudjes met muziek opgewacht worden, teneinde gezamenlijk naar het Beursgebouw op te trekken. Zij, die hiervoor in aanmerking wen schen te komen moeten den leeftijd van 60 jaar bereikt hebben, voorts voor gebrekki- gen van eiken leeftijd. Aanmelding voor deze autotocht as. Maandag 29 en Dinsdag 30 Juli van 79 uur in het Beursgebouw. NIEUWKOOP. Zeilwedstrijd. De Watersportvereeni- ging „Noord-Zuid" heeft een zeilwedstrijd uitgeschreven op Zondag 4 Augustus a.s. des namiddags 2 uur op den Noorderpias. Met het oog op de regeling is gevraagd, dat de aanmelding geschiedt vóór 30 Juli bij een der leden van het bestuur. ZOETERWOUDE Mnziek-concours. Het muziek-concours van den Bond van R.K. Muziekgezelschap pen zal morgen voortgezet worden. Door de deelname van vele en groote korpsen zal in afwijking van de programs en ad vertenties reeds om kwart over twaalf begonnen worden. De jubileerende St. Jans fanfare komt als no. 3 uit en hierop is de grootste belangstelling van de Zoeterwou ders gericht. Ook het Duitsche muziekkorps „de Brach- ter Musikverein" zal vroeger opkomen als vermeld is, om nog een „slippertje" naar het Noordzeestrand aan de Duitsche mu zikanten te gunnen. Aan het einde van het concours komen de vijf korpsen van „uitmuntendheid" en tenslotte twee van de eereafdeeling. Het bestuur hoopt dezelfde stilte en ware belangstelling onder de muzieknummers b|j het publiek te mogen ondervinden. Vraag: le. Ik heb een zoontje, die eind Mei 14 jaar is geworden en die gaarne voor het kantoor opgeleid wil worden. Wat is daarvoor de goedkoopste en beste gelegen heid? 2e. Zou het nog mogelijk zijn hem in Sept. op de Mulo geplaatst te krijgen of zijn de onkosten daaraan verbonden hoog? Antwoord: Er worden meermalen jongens ter opleiding voor kantoor ge vraagd. Zie u daarvoor de advertentieru- brdek maar eens goed na. Over het doen volgen van de Mulo-school doet u het best overleg te plegen met het schoolhoofd. Wat de kosten zijn in uw gemeente, kunnen we niet leggen. Daarover kan men u het best inlicuen ter gemeen„c -secretarie. Vraag: le. Op welke uren vaart de Stoombootdienst op Zon- en werkdagen van Harderwijk (G.) naar Amsterdam? 2e. Hoeveel K.M. van Dieren naar Harderwijk. Antwoord: le. Ons onbekend. 2e. Af stand 75 K.M. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per rijwiel van Leiden naar Brussel? Hoeveel K.M. en waar zijn de jeugdherber gen langs de wegen? Antwoord: Deze rouite hebben we reeds herhaaldelijk opgegeven. Afstand is 174 K.M. Adressen van jeugdherbergen kunnen we niet opgeven. De nieuwe Directeur van de Sierteelt- Centrale. Naar de Hobaho uit de beste bron ver neemt, zal als opvolger van den heer Pool man, die binnenkort als Directeur van de Nederlandsche Sierteelt-Centrale aftreedt, de heer G. C. Segers, bij alle vakgenoot en bekend, worden benoemd. De heer Segers is reeds geruimen tijd aan de Sierteelt-Centrale werkzaam, hij kent het vak door en door. Uitgesproken: W. Koning, bloembollenkweeker, Bree- zand, gem. Anna Paulowna Cur.: Mr. C. Smal, Alkmaar. BELANGENGEMEENSCHAP „MAJESTIC CINETONE". Drie nieuwe Nederlandsche films. Tusschen de Majestic Film Maatschappij N.V. en de Maatschappij Cinetone, beide ge vestigd te Amsterdam, is een overeenkomst tot stand gekomen ter gemeenschappelijke vervaardiging van een reeks Nederlandsche films. z Deze films zullen als Majestic-Cinetone productie worden uitgebracht en worden vervaardigd onder artistieke supervisie van Haro van Peski en productieleiding van Willem Hartog. Drie films zijn reeds in voorbereiding. De opnamen van de eerste film, welke door de N.V. Filma in circula tie zal worden gebracht, vangen medio Augustus onder regie-van Haro van Peski in de Cinetone Studio's aan. iü 7®— W~ t. B Een prachtuitvinding de saamklapbare canapé voor ouders met uitgedoofde dochteren. (Vart Hem). Professor heeft het ditmaal eens niet vergeten; hij moet vün vrouwtje van den trein halen. Orgelman! IVTn vrouw heeft me een blauw oog geslagen! Je krijgt een kwartje als je een half lang „My Wild Irish Rose" speelt (Tits Bits). - Maar Coba, hoe kon je zooiets doen* - Kijk mevrouw...... dat deed ik zoo. -• (liUitlllf Sylvia, Je moet me vanmiddag niet komen bezoeken; dat is niet goed voor je teint (Tatler) Tobben jullie maar verder, mijn dagtaak is om en de gidsen- bond verbiedt ons, overuren te maken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8