ZATERDAG 27 JULI 1935 Ufc LEIU5LHE LUUKANT Y1EKUE BLAU. FAü. 14 IMTERPAROCHIEELE EEN REIS, EEN HULDE EN NOG WAT. II. Zaterdagmorgeneen stralend zon netje en een frissche wind. Ideaal weertje om uit te gaan in een autobus. Ook al bakt de zon. Voor op eiken wagen wapperde de natio nale driekleur en de Kolpingvlag, een broe derlijk samengaan van nationaal en inter nationaal gewicht. En tevens een afweer- wapen in het „hetzige" derde rijk. Langs ons Rijntje (in Duitschland ziet men „De Rijn") ging het naar Utrecht, waar op het Vreeburg alle wagens te men kwamen. Dat was me een drukte en een hitte daar.om van te zweten. En de Utrechtsche bevolking stond druk te rede neeren over de „enorme" kansen van.... Mussert. Dat zat 'm in onze oranje-zwarte vlaggen. Bekijk je die maar half, dan zijn het fascistische; zie je ze goed, dan ziet men de K. van Kolping op het oranje-veld. Dus jullie zijn geen marionetten, vroeg een driftig mannetje, die geen raad wist met zijn „pruim toeback". En op ons „neen" so, den is 't goed. Even na half tien werd gestart, maar zoo heel vlug waren we Utrecht niet uit met 17 autobussen. Vooral niet, toen iemand in pure onschuld een bananenschil op straat wierp, wat tot gevolg had een nijdi- gen heer en een politie-agegnt, die gemoe delijk te werk ging. De bananenschil werd weer binnenboord geheschen en toen ver derop. Na anderhalf uur werd Arnhem geno men met de prachtige Rijnbrug en 't liep tegen half twaalf toen Nijmegen in zicht kwam. Het overzetten der vele wagens vordere drie ponten, maar intusschen had den de meeste Gezellen het Nijmeegsche Gezelienhuis reeds ontdekt. De koffie smaakte er best en elkeen monterde daar wat op. De Centraal-Praeses deelde nog een en ander mee, vooral om te zwijgen in Moffrika, en dan volgde de start naar den grens. Langs Gelre's mooiste plekje, Berg en Dal, kwam de trits bij de Nederlandsche douane, die het ons niet te moeilijk maakte. De Duitschers waren secure jongens, voor al wat de centen betreft. Ze weten graag alles en gingen dan ook de bussen af om te vernemen, hoeveel sigaren en sigaretten er meegingen. Al wat je te veel hebt, zoo werd er opgemerkt, rooken zij van! Als dat waar ismaar nee, daarvoor zagen ze er te onschuldig uitLiever bier! Dan, 't was intusschen 1 uur geworden, stond alles op Duitschen bodem. En heel fier werd gezongen„Wij zijn niet bang" Want ja, er waren Gezellen in Holland, die bang waren voor 't bruine hemdvolk. Daar weten we ook in Leiden van mee te praten. En zoo ging dan de niet-bange menigte Duitschland in, naar Keulen. De reis ging langs goede wegen, langs Cranenburgh en Kleef door het betrekke- lijk-eentonige Westfalen met de eindeloo- ze velden koren, dat wiegelde in de fris sche bries en door de felle zon gerijpt werd. We kwamen door kleine dorpen, waar de lange stoet alle Duitschers naar de straat trok en waar bijzonder „die deutschen Ma- del enorm vriendelijk stonden te wuiven. En weer klonk het: „Wij zijn niet bang".. Opvallend bij deze eerste kennismaking met de Duitschers was het zelden brengen van den Hitler-groet. Dat was een jaar te rug vuriger. En dan, hoe vreeselijk armoe dig die dorpen. In de meer groote dorpen als Xanten en Menzelen was het iets beter, maar bijkans overal zag men armoedige huizen en slecht-gekleede kinderen. Dit was te meer opvallend, daar in de groote steden het leven vol jolijt en., bier is. Het platteland gaat gebukt onder een nu reeds jarenlang lijden. En of Berlijn de oplossing brengt? S e v e r u s. MEDEDEELINGEN. Tot biljartcommissarissen zijn benoemd C. v. d. Meel en Th. van Schaik. Alle leden zijn verplicht, alvorens van biljart te ver anderen, de goedkeuring te verkrijgen mid dels een soort examen. De afd. typografie zal voortaan uitslui tend bediend worden door de commissaris sen Cambier, Otten en v. Hal. Besturen van clubs moeten vroegtijdig hun stencel- of type-werk opgeven en de copie laten in zien door den Vice-Praeses of den Senior. Niemand heeft eenig recht op de machines. Vóór alles: orde. Wie verhuist moet even zijn nieuw adres opgeven aan den secretaris. Weiger ons die kleine moeite niet! De Spaarkas houdt zitting om de veertien dagen. Dit blijft voorloopig gehandhaafd. Nieuwe spaarders zijn zeer welkom. Het comité Keulsche reis 1935 heeft zijn werk verricht. Alles bijeen was het resul taat goed en zijn de 20 deelnemers voldaan van de reis teruggekeerd. Over enkele we ken wordt het comité ontbonden. EEN BOEKHOUDCURSUS? .Ja, de mogelijkheid daartoe bestaat. W willen graag weten of er interesse voor is en foepen de Gezellen op, om, als men er wat voor voelt, zich op te geven bij den GEMENGDE BERICHTEN DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Op den weg van Tilburg naar Breda ter hoogte van Huiten, gemeente Gilze is een ongeveer 50-jarige dame, mevrouw v. BezouwNouwens, uit Gilze, die aldaar op de fiets reed en een zijweg wilde inslaan, op dat moment door een auto bestuurd door den heer M. van Eyndhoven uit Til burg aangereden. Zij werd tegen den grond gesmakt en was vrijwel op slag dood, hetgeen door een juist passerenden art uit Rotterdam ge constateerd werd. De bestuurder van den auto verklaarde, dat de vrouw geen teekens heeft gegeven, dat zij links af wilde slaan waardoor het ongeval is veroorzaakt. Hij heeft door naar links uit te wijken nog getracht een aanrij ding te voorkomen, doch dit heeft niet mo gen baten. DOOR AUTOBUS OVERREDEN EN GEDOOD. Toen gistermiddag de landbouwer J. Polman van zijn land bij de kaasfabriek te Purmerend met zijn driewielige kar, be laden met mest, den Purmer Oosterweg op wilde rijden, werd hij aangereden door een autobus van de firma Fontijn, die uit de richting Edam den weg af kwam. P. werd van de kar geslingerd en door de autobus overreden. In ernstigen toe stand is hij naar het gemeentelijk zieken huis te Purmerend overgebracht, waar hij kort na aankomst aan de bekomen verwon dingen is overleden. BOTSING TUSSCHEN MOTORFIETS EN VRACHTAUTO. Twee gewonden. Donderdagmiddag reed een vrachtauto, bestuurd door v. G. uit Z., komende uit de richting Utrecht van den Utrechtscheweg den Bilthovenscheweg bij Bilthoven op, toen uit de tegenovergestelde richting een motorfiets naderde en met groote snelheid tegen den vrachtauto botste. De duorijdster werd tegen den weg geslingerd en daarbij ernstig gewond. Zij kreeg een schedelfrac tuur. Volgens verkregen inlichtingen in het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht was haar toestand zeer ernstig. De bestuurder van de motorfiets M. uit den Haag, werd ernstig gewond, doch is buiten levensgevaar. Hij is eveneens ge bracht naar het stads- en academisch zie kenhuis te Utrecht. De doctoren Steyns en Hofman uit Bilthoven verleenden voorloo pig geneeskundige hulp. De vermoedelijke oorzaak van de aanrijding is, dat de motor bestuurder door het zonlicht verblind zou zijn geworden. De Bilthovensche politie heeft den vrachtwagen in beslag genomen. Remmen en stuurinrichting bleken in orde te zijn, zoodat de auto later is vrijgegeven. De motorfiets is geheel vernield. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Meerdere gewonden. Nabij de halte Bril van de electrische tram te Kerkrade had gistermiddag een botsing plaats tusschen een personenauto, bestuurd door zekeren Lemmens uit Ter- winselen en een vrachtauto. De 18-jarige L. Jansen uit Hoensbroek, die naast den bestuurder van de personenauto gezeten was, werd op den weg geslingerd en be wusteloos opgenomen. Met een schedel fractuur on een ingedrukte borstkas is hij naar het St. Joseph Ziekenhuis te Kerkra de vervoerd. De bestuurder en diens vader, die ach ter in den wagen was gezeten, werden licht gewond. De laatste bleef ter observa tie in het ziekenhuis achter. De toestand van den heer Janssen is zorgwekkend. De beide inzittenden van de vrachtauto bleven ongedeerd. De personenauto, welke ernstig beschadigd is, is in beslag geno men. WEER DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Een doode, een zwaar gewonde. Op den onbewaakten overweg in het Kanaal Zuid te Apeldoorn van den lokaal spoorweg ApeldoornArnhem is gister avond te acht uur een motorfiets, be stuurd door den 18-jarigen D. W. den Hengst uit Delft, met als duopasagier den 20-jarigen H. v. Rossum uit Apeldoorn door een lokaaltrein, die om 20.09 te Apeldoorn moest aankomen, gegrepen en meegesleurd. Van Rossum werd op 25 M. afstand van den overweg van de motorfiets geslingerd. Zwaar gewond en in bewusteloozen toe stand bleef hij langs den spoorweg liggen. Eenige meters verder werd ook den Hengst van den motor geworpen en deerlijk ver minkt. Hij moet op slag zijn gedood. Op 250 M. afstand stond de trein stil en is de motorfiets er onder uit gehaald. Het voertuig was geheel vernield. De gemeen tepolitie o.l.v. den wnd. commissaris J. Helder met assistentie van den adj-insp. de Groot was spoedig ter plaatse, alsmede dokter Gispen uit Apeldoorn. De laatste heeft den zwaar gewonden v. Rossum ver bonden. Van Rossum is daarna vervoerd naar het Algemeen Ziekenhuis te Apel doorn. Zijn toestand is hoogst zorgwek kend. Het lijk van v. d. Hengst is per po- litie-auto naar het politiebureau te Apel doorn vervoerd. Naar wij vernemen heeft huismeester of comm. H. Klein. Hebben we dan een flinke voorloopige opgave, des te grooter de kans om zulk een cursus te doen doorgaan. Gehuwden, Gezellen, allen zijn welkom. De gelegenheid tot opgeven sluit 1 Augustus. De financieele bezwaren worden, bij voldoende deelname, niet groot. de machinist Vlogtman tijdig fluitsignalen gegeven. Ooggetuigen verklaren, dat de motorrijder voor het oversteken van den overweg nog even weifelde, doch ten slot te toch het heeft gedaan, wat zijn ongeluk werd. Nader wordt gemeld: De 20-jarige J. Rossum, die gisteravond op een onbewaakten overweg als duo-rijder door den trein is gegrepen, is hedennacht in het Algemeen Ziekenhuis te Apeldoorn aan de bekomen verwondingen overleden. De motorbestuurder, de 18-jarige D. W. de Hengst, werd bij dit ongeluk, zooals reeds gemeld, onmiddellijk gedood. KIND VERDRONKEN. Gisterochtend is een anderhalf jarig jon getje zoontje van den schipper A. Smit, die met zijn schip in het Hoendiep te Gro ningen ligt, in een onbewaakt oogenblik overboord geslagen en verdronken. E eni gen tijd later is het lijkje opgehaald. EEN TRAGISCH STERFGEVAL. De feestvreugde te 's-Hertogenbosch is gisteren verstoord door een tragisch stergeval. In Casino was 'n reünie van de ouden van dagen die gisteren hun feestdag hadden en onder leiding van het comité Ombok (Amusement voor minvermogende ouden en kinderen) gisterochtend Oud 's-Hertogenbosch bezochten om daarna in Casino aan een feestmaal aan te zitten. De maaltijd was juist enkele oogenblik- ken beëindigd, toen het gezelschap zich gereed maakte om een dansje te doen. De heer L. C. Puls, penningmeester van het comité Ambok, geleidde een der oude vrouwen ten dans toen hij plotseling dood neerviel. Een hartverlamming had een ein de aan zijn leven gemaakt. Zijn echtgenoo- te was getuige van dit tragisch verschei den. De feesten van het comité werden onmiddellijk afgelast. DE SPRONG UIT DEN TREIN. Het slachtoffer overleden. Nader wordt uit Roosendaal gemeld, dat de man, die Donderdagmorgen tusschen Esschen en Roosendaal uit den trein sprong, aan de bekomen verwondingen is overle den. Het slachtoffer was officier bij het Ned. O.-I. leger. Op de thuisreis kreeg hij op de boot bericht, dat hij was ontslagen. Dit moet hem in het hoofd geslagen zijn. Bovendien tobde hij over huiselijke aange legenheden. Zijn begeleiders konden de daad niet verhinderen. Voor zij het hem konden beletten, was hij in den letterlijken zin door het gesloten raam naar buiten gesprongen. Dit verklaart ook de vele bloe dende wonden die hij had opgeloopen. ERNSTIGE BOERDERIJBRAND. Oude man nog juist gered. Donderdagmiddag is brand uitgebroken in de stallen der boerderij van S. Hoogen- boom aan den Ouden-Wolderweg te Oud- Vroenhoven onder Maastricht. Doordat deze stallen aangebouwd waren tegen de stal len der boerderij van P. Vranck, stonden in minimum van tijd beide boerderijen in lich te laaie, mede doordat tengevolge van de hitte alles kurkdroog was. Spoedig waren de stallen geheel uitgebrand en bevonden de woonhuizen der boerderijen zich in groot gevaar. De spoedig gearriveerde Maastrichtsche brandweer begon direct met kracht uit drie stralen water te geven. Ondanks den ar beid der brandweer heeft men niet kunnen voorkomen, dat ook het woonhuis van P. Vranck een prooi der vlammen werd. Het woonhuis van Hoogenboom kon behouden worden en liep alleen ernstige waterschade op. Bijna was een menschenleven te betreu ren geweest, doch door krachtig ingrijpen der buren kon een oude man, die in de stallen verbleef, gered worden. Zijn armen waren door het vuur reeds geschroeid. Behoudens een kalf werd al het vee in veiligheid gebracht. Verzekering dekt de schade. DRIE BOERDERIJEN MET BUBEHOORENDE SCHUREN AFGEBRAND. Groote materieele schade. In het plaatsje Hapert bij Dalem (gem. Hoogeloon) heeft gistermiddag een brand gewoed, waarbij drie boerderijen met bij- behoorende schuren en stallen in de asch zijn gelegd. Er is geen levende have verbrand, doch de materieele schade is zeer groot, daar alle landbouwwerktuigen en in de schuren op geslagen hooi- en graanvoorraden een prooi der vlammen zijn geworden. De brand brak omstreeks half vier uit in de boerdrij van den landbouwer Luyten, waarna het vuur weldra oversloeg naar de schuur en de twee stallen, eveneens eigen dom van Luyten. Het vuur bleef echter niet tot deze ge bouwen beperkt, maar tastte spoedig twee in de buurt liggende boerderijen met bij- behoorende stallen en schuren aan, bezit tingen van de landbouwers Vosters en Wouters. Wegens gebrek aan water viel aan blus- schen niet te denken. De burgemeester en de veldwachters, die inmiddels op het terrein van den brand aangekomen waren, konden slechts met water, dat zij met behulp van emmers uit putten schepten, de daken van de andere boerderijen overgieten en zoodoende voor komen, dat het vuur nog verder om zich heen greep. Later in den namiddag zijn nog eenige manschappen van de Rijkspolitie gerequi- reerd. De boerderijen en schuren brandden tot den grond toe af. Levende have is niet ver brand, doch van de inboedel van de ge bouwen kon niets worden gered. Verzeke ring dekt de schade. KALENDER DER WEEK EERSTE VRIJDAG VAN DE MAAND. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. ZONDAG 28 Juli. Zevende Zondag na Pinksteren. Mis: Omnes gentes. 2e gebed v. d. H.H. Nazarius en Gezellen, Martela ren; 3e A Cunctis (om de voorbede der Heiligen). Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. De H. Kerk leert vandaag hare kinderen de vreeze des Heeren. (Graduale). Deze toch moet ons bezielen en afkeerig doen zijn van alle dwaling, welke de valsohe pro feten onzer hedendaagsche verheidenschte wereld onder allerlei vormen ons voorhou den. Aan hunne vruchten: ontevredenheid, opstand tegen het wettig gezag, haat, onze delijkheid, kunnen wij hen kennen. (Evan gelie). Bidden wij God, dat Hij die profe ten verre van ons houde, opdat hunne ver derfelijke leeringen ons niet schaden en dat Hij ons verleene tot onze heiliging: het beoefenen der ware gerechtigheid, het on derhouden Zijner heilige geboden. (Gebed en Epistel). Wonen wij, bezield met het ernstige voor nemen de wil te doen van den hemelschen Vader, het H. Misoffer bij, offerend met het brood en de wijn ons verstand en onze wil, dan is ons Offer Gode welgevallig. (Of fertorium). Hij zal het aannemen en heili gen gelijk het offer van de rechtvaardige en offergezinde Abel (Stilgebed); het zal zijn voor ons een geneesmiddel voor onze gebreken Postcommunioen ons brengen in de vereischte gesteltenis, om met jube lende stem toe te juichen: God, groot over de geheele aarde. (Introitus). MAANDAG 29 Juli. Mis v. d. H. Martha, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. d. H.H. Fe lix en Gezellen, Martelaren; 3e A Cunctis. Kleur: Wit. Martha toonde groote liefde jegens den Zaligmaker door haar zorg en voorkomend heid jegens Hem, wanneer Hij een bezoek bracht bij de Hem dierbare familie: Laza rus en zijn twee zusters Martha en Maria. Haar vertrouwen op Jesus komt heerlijk uit na de dood van haar broeder Lazarus. Vier dagen na diens dood kwam Jesus naar Bethanië. Zoodra Martha de komst van Je sus verneemt, gaat zij Hem tegemoet en zij zegt: „Heer, zoo Gij hier waart geweest, mijn broeder zou niet gestorven zijn. Maar ook nu weet ik, dat al wat Gij van God vragen zult, zal Hij u geven". Haar vertrou wen wordt dan ook heerlijk beloond. La zarus wordt door Christus ten leven opge wekt. In het H. Evangelie wordt verder geen melding meer gemaakt van Lazarus, Mar tha en Maria. Volgens een oude overleve ring zijn zij uit het Joodsche land verdre ven en hebben zij zich ingescheept naar Frankrijk (Marseille), waar zij een kerk hebben gebouwd, van welke Lazarus de eerste bisschop zou zijn geweest. DINSDAG 30 Juli. Mis v. d. H.H. Abdon en Sennen, Martelaren: IntreJt. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. WOENSDAG 31 Juli. Mis v. d. H. Igna tius, Belijder: In Nomine. Kleur: Wit. Van Spaansche adel, diende Ignatius eerst aan het hof van koning Ferdinand van Arragon, lata- als bevelhebber in het leger van Karei V. Als zoodanig bij de be legering van de vesting Pampeluna ern stig gewond, hield hij zich onledig in de periode van zijn herstel met het lezen vande levens der Heiligen. Dit maak te op Ignatius zulk een indruk, dat hij een verachter werd van al het wereldsche en een streng geestelijk leven begon te leiden. In een grot bij Manresa hield hij zijn Gees telijke Oefeningen, door hem opgeschreven en later de grondslag geworden van de door hem gestichte Sociëteit der Jezuieten. Na een leven „tot meerdere eer en glorie van God" stierf de H. Ignatius in 1556. DONDERDAG 1 Augustus. Feest van St. Petrus' Banden. Mis: Nunc scio. 2e gebed v. d. H. Paulus; 3e v. d. heilige zeven Ma- chabeesche broeders, Martelaren. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. Vandaag wordt het feest gevierd der wij ding eener kerk te Rome, toegewijd aan den H. Petrus, waar de boeien, waarmee de H. Petrus geboeid geweest is te Rome en te Jeruzalem, bewaard worden. VRIJDAG 2 Aug. Mis v. d. H. Alphonsus Maria de Liguori, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar: Spiritus. 2e gebed v. d. H. Stephanus, Paus en Martelaar. Credo. Kleur: Wit. N.B. Wegens de eerste Vrijdag is geoor loofd een gezongen Votiefmis v. h. H. Hart van Jesus, Mis: Cogitationes. Credo. Prefa tie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. Te Napels geboren, werd de H. Alphon sus na volbrachte studie, uit gehoorzaam heid aan zijn vader, advocaat. Om de ge varen, waaraan hij zijn ziel zag blootge steld, onttrok hij zich aan dat beroep, werd priester en stichtte later de zoo bekende „Congregatie v. d. Allerheiligste Verlos ser". (Redemptoristen en Redemptoristin- nen). Alphonsus stierf in hooge ouderdom, als bisschop van St. Agatha der Gothen. Om zijn buitengewone verdiensten voor de christelijke zedenleer verhief Paus Pius IX z.g. hem tot Kerkleeraar. ZATERDAG 3 Aug. Vinding v. d. II. Stephanus. Mis: Sederunt. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester; 4e voor den Paus. Kleur: Rood. .Na langen tijd verborgen te zijn geweest werden op goddelijke aanwijzing door een priester de heilige lichamen gevonden van den H. Stephanus, eerste Martelaar en van Gamaliël, Nicodemus en Abibon. (15e eeuw). IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: DINSDAG. Mis v. d. Z.Z. Simon van Lypnica, Petrus van Moliano en Archan- gelus van Calataphimo, Belijders: Confi- teantur. 2e gebed v. d. H.H. Abdon en Sen nen: 3e A Cunctis. Kleur: Wit. VRIJDAG. Gedenkdag van de wijding van de Patriarchale Basiliek van de H. Ma ria ter Engelen van Portiuncuia. Mis: Bea- tus. 2e gebed v. d. H. Alphonsus; 3e (al leen in stille H.H. Missen) v. d .H. Stepha nus. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U om de feestviering). Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" PRUIMTABAK vanaf 7 cent per 1/.2 ons Fa. Wed. C. J. UISTER - HAVEN 20 - LEIDEN BOSCHBRAND ONDER SWOLGEN. Gistermiddag om half drie is een hevige boschbrand uitgebroken in een complex bosschen onder Swolgen, gemeente Meer- lo. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen en in korten tijd waren circa 15 H.A. twintigjarige dennen en enkele jonge aanplantingen in vlammen opge- gaaan. De brand woedde in het begin van den avond nog voort. Aan het blusschings- werk werd slechts door enkele landarbei ders deelgenomen, daar de plek van den brand zeer afgelegen is. De bosschen be- hooren aan verschillende eigenaars toe. Nader wordt gemeld: De brand, gister middag te half drie uitgebroken onder Swolgen, gemeente Meerlo, is te ongeveer vijf uur door de landbouwers uit de om geving gebluscht. DE MOORD OP DEN POSTKANTOOR HOUDER JANSSEN TE HASSUM. Een hamer met bloedvlekken gevonden. Zooals bekend is eenige maanden gele den de postkantoorhouder Janssen te Has- sum (Did.) vermoord gevonden. In verband daarmede was gearresteerd de graanhandelaar Vullings te Gennep, die nog steeds in voorarrest is te 's-Hertogen bosch en hardnekkig blijft ontkennen de dader te zijn. Gisteravond is in de Asperheide aan de Hommersumsche Straat nabij Goch in een roggeveld op ongeveer twaalf Meter van den weg een hamer met spitse punt gevon den, waarop zich bloedvlekken bevinden. Het voorwerp, welks vondst van groot be lang kan zijn voor het verdere onderzoek, is ingeleverd bij den Officier van Justitie te Cleve. In aansluiting hierop kan nog worden medegedeeld, dat op de jas en het vest van verdachte ook bloedsporen zijn ontdekt. Deze behooren tot de bloedgroep van het slachtoffer. GRONINGEN IN HET DUISTER. Veroorzaakt door een poes. Doordat op onverklaarbare wijze een kat terecht was gekomen in het transformatie huis aan den Ganzevortsingel te Gronin gen is kortsluiting ontstaan, waardoor een groot deel van de stad gedurende 20 mi nuten in het duister was gehuld. Te on geveer vijf voor negen hoorde men een hevigen knal in het transformatiehuisje en tegelijkertijd ging het licht uit. Te kwart over negen was alles weer in orde. COMMUNISTEN CONTRA NAT.-SOCIALISTEN. Vreemde strijdmiddelen. Gisteravond heeft de N. S. B. in een zaal tje te Amsterdam een vergadering belegd, waar de heer Vlekke als spreker optrad. De communisten waren eveneens op het appèl verschenen, ditmaal met nog onsma kelijker strijdmiddelen dan wij gewoon zijn. Men deponeerde op het Plein bij het zaaltje een groote zwart geschilderde dood kist, waarop een doodshoofd en de naam van Mussert prijkten. De politie is er per overvalauto aan te pas gekomen, men heeft de kist verwijderd. Later op den avond heeft zij nog een paar charges moeten uitvoeren. In de Tor- restraat werd met steenen gegooid. VAKBONDSBESTUURDER IN ARREST GESTELD. Gistermiddag is te Kerkrade door den Commissaris van Politie in verzekerde be waring gesteld de 42-jarige J. Creusen, be stuurder van de Centrale van Werkne mers in het Mijnbedrijf, meer bekend on der den naam van Neutralen Bond. Hij is ook lid van den gemeenteraad. C. wordt verdacht van verduistering of valschheid in geschrifte ten opzichte vair de werkloozenkas. Heden zal hij naar Maastricht worden overgebracht.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14