'm m m 9 m 9 9 SÊ m M m, ZATERDAG 27 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 Gisteravond om 7 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester P. A. Colijn. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed. Onder de ingekomen stukken zijn de volgende vragen van het lid van den Raad, den heer C. den Uijl, inzake inhouding ziekenfondspremie van steuntrekkende werkloozen, die nog niet bij een zieken fonds zijn aangesloten. B. en W. zullen na afhandeling van de agendapunten op deze vragen antwoorden. De heer Verdonk vraagt of al iets be kend is geworden van het resultaat van het request aan de Ned. Spoorwegen. De voorz. antwoordt, dat het gemeente bestuur nergens van weet. Het heeft een en ander langs een omweg vernomen. De heer Verdonk stelt voor een confe rentie aan te vragen bij den Minister van Waterstaat. De voorz. vreest, dat er niet veel aan te doen is, maar meent toch, dat alle pogin gen tot het behoud van de spoorlijn in het werk moeten worden gesteld. De heer van Kleef stemt in met het voorstel-Verdonk. De spoorwegen kunnen het nog eens pro- beeren met goedkoope tractie en motor- trein. De voorz. antwoordt, dat naar de mee ning der directie het tekort van 7 ton door motortractie tot 3,5 ton kan worden terug gebracht, men voelt er echter niets voor er nieuw kapitaal in te steken. Er is reeds meer gedaan dan naar buiten is gebleken. B. en W. zullen morgen in hun vergadering hun houding nader bepalen. lo. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling der vergoeding aan de Bijz. lagere scholen over het dienstjaar 1932. Aangenomen. 2. Voorstel van B. en W. in zake ver lenging van kasgeldleeningen verstrekt aan de gemeente IJsselmonde. DAMMEN Zomerwedstrijden Leidsche Dam-Vereen. De vijfde ronde dezer wedstrijden bracht de volgende uitslagen: Groep A. Joh. KlinkenbergT. D. v. d. Bosch 20 P. MarckA. Sladek 02 S. v. d. Wijngaardv. d. Bosch" afgeb. Groep B. J. DreefJ. Zaalberg 02 J. HesC. Klinkenberg 20 D. A. EppingaW. Kleijn 02 Groep C: C. TeunissenJ. v. Houten 20 v. DuurenC. Pauw 02 G. P. Dillen—J. v. Houten 2—0 De promotie-degradatie-uitslagen waren: J. KleerJ. Huisman 20 J. ZaalbergS. Kleijn 02 HET DAMSPEL Damredacteur: W. J. van der Voort. Rustoordstraat 3, Nieuw-Vennep. Alle correspondentie, deze rubriek be treffende, gelieve men te zenden aan bo vengenoemd adres. PROBLEMATIEK. Voor onze probleemvrienden geven wij hieronder ter oplossing een verdienstelijk vraagstuk van den heer Hilders. Dit pro bleem werd door den auteur speciaal voor onze rubriek gecomponeerd. PROBLEEM No. 24. Auteur: J. H. Hilders, Lisse. Eerste publicatie. Wit speelt en wint. Voorts geven wij ter oplossing een vraag stuk van onze trouwe medewerker den heer Geerlings, welke ook speciaal voor onze rubriek is samengesteld. Onze dank, zoowel aan den heer Hilders als aan den heer Geerlings, die hun vraagstukken voor onze rubriek hebben willen afstaan. PROBLEEM No. 25. Auteur: G. Geerlings, Leiden. Eerste publicatie. p t ip ''Vrv |5 n til p |y n Wit speelt en wint. VAN ALPHEN AAN DEN RIJN Aangenomen. 3o. Voorstel van B. en W. in zake Wij ziging der verordening op de heffing en invordering van het vergunningrecht. Aangenomen. Biljarten. 4o. Voorstel van B. en W. in zake wij ziging Personeele Belasting ten aanzien van biljarten. De heer Boeren herinnert eraan, dat vorig jaar besloten is te trachten de min dere ontvangst over de geheele begrooting te verdeelen. B. en W. zeggen thans geen geld beschikbaar te hebben, maar spr. vindt het hoogst onbillijk, dat men het geld bij de noodlijdende bedrijven tracht te ha len. Het benoodigde bedrag kan veel ge makkelijker door de gemeente worden op gebracht. Spr. meent, daarop met kracht te moeten aandringen, al zou het danvoor- loopig maar voor een jaar zijn. De voorz. kan in deze geen toezegging doen. Ten slotte is alle personeele belasting aanvecht baar. Het vorig jaar hebben B. en W. ver lichting van lasten voor de caféhouders voorgesteld. Thans bereikt den Raad een nieuw voorstel in den vorm van verlaging van den grondslag voor biljarten. Verder kunnen B. en W. echter niet gaan. Men zou niet weten waar het eind is en even eens is het de vraag of anderen het beter zouden kunnen betalen dan deze bedrijven. Van B. en W. is dus geen voorstel te ver wachten. Mocht een dergelijk voorstel uit de vergadering komen, dan kan spr. niet anders doen, dan dit ten sterkste ontraden. De heer Boeren wijst er op, dat de Mi nister zijn standpunt deelt en de mogelijk heid voor verlaging openlaat. Het plan van B. en W. bevredigt spr.'s rechtvaardig heidsgevoel niet. Spr. wil daarom voorstel len den aftrek te bepalen op 2/3, zooals door den minister is toegestaan. De heer den Uijl ondersteunt dit voor stel. De heer van Kleef herinnert eraan, dat PARTIJ-STAND No. 26. Nevenstaande stand kwam voor in een partij, tusschen C. Klein (Zwart) en P. Geerlings (Wit). Wit heeft als laatste zet 3429 gespeeld, waarna zwart won op de volgende fraaie, ja zelfs problematische wijze a. v.: Wit 34—29, (26—21), 29 x 20 (25 x 14), 35 x 24 (31—27) 32 x 41 (13—19) 24 x 4 (8—13) 4 x 18, (16—21) 27 x 16, (6—11) 16 x 7, Zwart 1 x 45 gew. stand. Om dergelijke combinatie in een partij uit te voeren, mag men wel spelcapacitei- ten bezitten. PARTIJ-STAND No. 27. Den volgenden stand deed zich voor in een gespeelde partij tusschen H. B. Stip- donk (Zwart) en A. H. Jansen (Wit). Stand: Zwart: 3, 9, 12, 15, 16—19, 23, 24, 29. Wit: 25—27, 28, 32, 33, 38, 39, 43, 48 50. Wit aan zet zijde, besliste de partij op de volgende fraaie wijze: door 2822, 3328, 26 x 8, 4842, 3934, 25 x 3 met gewonnen stand voor Wit. Wel kan Zwart den dam afnemen, doch verliest hij op tempo. Fraai gezien. Oplossingen van den thans gepubliceer de problemen (24 en 25) worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Vrijdag 9 Augustus a.s., bij den redaGteur dezer rubriek. OPLOSSINGEN. No. 18. W. J. v. d. Voort, Nieuw Vennep. Wit: 25—20, 33—28, 45—40, 37—31, 38—33 24 x 15, 20 x 27 en wint. Zwart steeds gedwongen. No. 19. J. H. Hilders, Lisse. Wit: 30—25, 25—20, 39—34, 27—21, 28 x 17, 43 x 3, 3 x 4 en wint. Zwart steeds gedwongen. Deze vraagstukken werden correct opge lost door de volgende heeren: G. G^r- lings, Leiden; J. H. Hilders, Lisse; J. C. Nebbeling, W. Captein, G. J. A. Zoet alle Nieuw-Vennep; Jac. v. d. Meer, L. Turk, beiden Roelof arendsveen; J. v. d. Hulst en J. Opdam beiden Oud-Ade. CORRESPONDENTIE. G. Geerlings, te Leiden, problemen als mede partij-standen, in dank ontvangen, Wat geschikt is wordt geplaatst. J. v. d. M. te R. U kunt er op rekenen. Tot slot van deze rubriek laten wij nog volgen een tweetal vraagstukjes, welke zeer geschikt zijn voor beginnende dam spelers. No. 1. Zwart schijven op: 8, 9, 15, 17, 20, 27, 28 en 36. Wit schijven op: 24, 40, 42 tot en met 44, 47 en 50. No. 2. Zwart, schijven op: 10 tot en met 14, 20, 21, 24 en 35. Wit schijven op: 25, 29, 36 tot en met 39, 44 en 48. Voor beiden geldt: Wit begint en wint. hij vroeger reeds heeft voorgesteld den grondslag te brengen tot 1/3. Spr. zou veel voor het' voorstel van den heer Boeren voelen, als B. en W. de verlaging voor bil jarten laten vervallen. Anders zou het de gemeente te veel kosten. De heer Boeren kan zich daarmee ver eenigen. Het voorstel van den heer Boeren om de belasting te verlagen tot 1/3 en de belastingverlaging voor biljarten terug te nemen, wordt verworpen met 8 tegen 7 stemmen. 5o. Voorstel van B. en W. in zake toe voeging van de boerderij „Bijdorp" aan de boerderij „De Kievit" en verhuring van de boerderij „De Kievit" aan den heer N. de Vos, alhier. Na een opmerking van den heer Ruling goedgekeurd. De woningpolitiek 6o. Nota van Burgemeester en Wethou ders in zake de maatregelen met betrek king tot de huren der met voorschot ge bouwde woningen. De heer den Ouden is geen voorstander van groote fondsen. Spr. zou liever de te korten zien betaald uit het gewone budget en meent, dat de besturen der woning bouwvereniging nu maar eens verant woordelijk moeten worden gesteld. De heer Verdonk daartegen verdedigt de besturen der woningbouwverenigingen, die door de beslissing van den Minister ge dupeerd zijn. De voorz. acht het vroeger genomen be sluit om hiervoor te reserveeren gelukkig geweest en gaat voorts in op de opmerkin gen van de heeren den Ouden en Verdonk. Spr. zegt, dat B. en W. willen voorstellen, in de toekomst gedelegeerden te benoemen in de bouwverenigingen om een en ander op bevredigende wijze te regelen. Verschillende leden nemen hierna nog het woord over de houding der woning bouwverenigingen. Nadat de voorz. nog eenmaal de spre kers heeft beantwoord, met o.a. de mede- deeling, dat de huurverordening zoo spoe dig mogelijk zal worden herzien, wordt het voorstel aangenomen. 7o. Voorstel van B. en W. m zake ver laging van den aftrk voor de ambtswo ning van den burgemeester in verband met een missive daaromtrent van de Ge deputeerde Staten. De heer van Kleef stelt voor de huur van de burgemeesterswoning te bepalen op 850, waardoor dan de bijdrage van ƒ50 per jaar door den burgemeester voor centrale verwarming en verbouwing komt te vervallen. Aangenomen. 8o. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring eener wijziging der begrooting van het Algemeen Armbestuur, dienst 1935. Na eenige discussie aangenomen. 9o. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling van eene verordening betreffende de geneeskundige armenpractijk. De heer den Uijl vestigt de aandacht op art. 15 betreffende het geneeskundig on derzoek op de scholen. Spr. acht dat eens per jaar noodzakelijk en zou dat gaarne willen zien vastgelegd. De voorz. wil dit niet verplichtend stel len wegens de financieele uitgaven. De heer den Uijl antwoordt daarop dat er dan om dezlfde reden wel niet veel van terecht zal komen. Spr. heeft niet veel fiductie in het oordeel van den hoofdonder wijzer, maar dringt aan op deskundig on derzoek, dattevens spoedig dient te ge schieden, dan weet men meteen, of het noodzakelijk is. De heer Herngreen dringt er op aan nog geen beslissing te nemen en in een der eerstvolgende vergaderingen hierop terug te komen. De heer van Kleef zou zelfs gaarne een schoolarts zien aangesteld, doch om finan cieele redenen gaat dit niet. Nu wil spr. dit overlaten aan B. en W., en hij vraagt B. en W. alleen de geneesheeren spoedig zulk een opdracht te geven. Het voorstel-den Uijl wordt aangehou den, overigens wordt het reglement goed gekeurd. Gemeente personeel lOo: Voorstel van B. en W. in zake vast stelling van: a. eene verordening tot regeling van den rechtstoestand van het personeel dat geen volledige taak heeft in dienst der ge meente; b. eene verordening betreffende de in dienstneming van personeel op arbeids contract; c. eene verordening ex art. 223, 2e lid der Gemeentewet, betreffende de politie ambtenaren. d. eene verordening tot regeling van den rechtstoestand van den Gemeente-se cretaris en den Gemeente-ontvanger; e. eene instructie voor den Gemeente secretaris; f. eene instructie voor den Gemeente ontvanger. Bij b vraagt de heeren Boeren hoe het staat bij den overgang in vasten dienst. De voorz. antwoordt, dat de bepaling dat deze arbeiders na 3 jaar in vasten dienst wordt aangesteld, niet hierin is opgeno men. Dit is slechts geschied uit voorzich tigheid, alle gevallen zullen echter indi vidueel worden bezien. De heer Boeren verzoekt B. en W. daar op een onderzoek in te stellen naar de ar beidscontracten, die e.v. voor een vaste benoeming in aanmerking komen. De voor. zegt dit toe. Bij c zegt de heer Lam, dat hij de kin dertoeslag liever had zien verwerkt in het salaris. Bij 7 agenten en een inspecteur acht spr. een hoofdagent overbodig. Spr. geeft, desnoods zonder financieele gevol gen in overweging de rang hoofdagent te schrappen. De heer Verdonk acht 6 agenten te wei nig en zdu minstens gaarne zien, dat er werd gesproken van minstens 6. De heer B. Spreij acht ƒ50 voor diploma met aanteekening te hoog, spr. acht ƒ35 voldoende. Voorts sluit spr. zich aan bij de heeren Lam en Verdonk. Bespoediging van promotie bij bijzon dere plichtsbetrachting acht spr. tenslotte gevaarlijk wegens het gevaar van dienst- klopperij, waarvan reeds symptomen te zien zijn. De heer Van Kleef zegt o.a. dat een hoofdagent wel noodig is, b.v. bij afwe zigheid van den inspecteur. De heer Boeren is zeer bevredigd dat de kindertoeslag hier is gehandhaafd. De voorz. antwoordt de verschillende sprekers en verdedigt o.a. de kindertoe slag, dat door de sterke salarisverlaging van het politiepersoneel zeker gemotiveerd is. De functie van hoofdagent acht spr. van groot belang met het oog op de kans op promotie, welke prikkel de dienstijver ten goede komt. Extra betaling bij diploma's is een bepa ling van den Minister. Ook de kwestie van 6 agenten is een eisch van den Minister; de Minister wil de formatie weten. Zijn er 7 noodig, dan zal dit geen moeilijkheden opleveren. De bijzondere plichtbetrachting moet al heel iets bijzonders zijn, wil salarisverhoo- ging volgen. In tweede instantie zegt de heer Van Kleef, dat het treurig is, dat de Raad niets meer te zeggen heeft, en dat alles door den Haag wordt opgelegd. Spr. zou voorts voor den hoofdagent het diploma met aantee kening verplichtend willen zien gesteld, natuurlijk dan bij een nieuwe benoeming. De heer Lam wenscht aanteekening te hebben tegengestemd. Bij d vragen de heeren Boeren en Van Kleef een administratieve toelichting. Hierna wordt het voorstel aangenomen. llo. Voorstel van B. en W. in zake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer W. Brouwer qq. Aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer S. D. van Hemsbergen qq. Aangenomen. 13o. Voorstel van B. en W. in zake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer B. Snel. Aangenomen. 14o. Voorstel van B. en W. inzake wij ziging van het raadsbeluit d.d. 7 Juni 1923 tot verkoop van bouwgrond aan den heer J. S. van der Sandt. Aangenomen. 15o. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. Hierna worden de heeren Boeren, van Kleef en den Uijl verzocht de geloofsbrie ven der nieuw gekozen raadsleden te on derzoeken. Na de pauze verklaart de heer van Kleef namens de commissie de geloofsbrieven in orde te hebben bevonden, waarna tot toe lating wordt besloten. De loonen der gemeente werklieden 16o. Voorstel van B. en W. in zake re geling van de loonen der gemeente-werklie den. De heer Verdonk vraagt B. en W. te komen met een groepsindeeling. De heer Boeren acht het 't eenvoudigst dat B. en W. eerst het raadsbesluit uitvoe ren, dat omtrent de salarisgroepeering is aangenomen. Spr. vraagt of dit voorstel wel in over eenstemming is met dat besluit. Den heer Boeren valt het op, dat men het in het G. O. over de salarieering niet eens is geworden. Spr. betreurt dit. Waar de schoen wringt is: lo. de functie-indee ling en 2o. het vaststellen van den loon- norm. Spr. zegt, dat het slechts de bedoe ling is, wat een bepaalde functionaris ver dient, n.L in welke groep iemand met een bepaalde functie zit. Voorts constateert spr., dat de loonen zeer aan den lagen kant zijn en achter staan bij de rijksregeling, wat spr. met voorbeelden illustreert. Spr. zegt tenslotte, dat hij zich zeer moeilijk met dit voorstel zal kunnen ver eenigen. De heer Lam stelt voor het salaris van den gasmeester op ƒ2600 en dat van den opzichter bij het electr. bedrijf op 2750 te brengen. De heer van Kleef sluit zich aan bij het betoog van den heer Boeren. Ook spr. weet nog steeds niet, welke de normen der loo nen. zijn. Spr. sluit zich aan bij het voor stel van den heer Lam. Ook de heer den Uijl sluit zich bij den heer Boeren aan, waaraan hij eenige op merkingen toevoegt. De voorz., de sprèkers beantwoordend, zet de totstandkoming dezer regeling uiteen. De minister achtte aansluiting bij het plaatselijk loonpeil wenschelijk. B. en W. meenden toen ook de groepsindeeling te moeten maken, wat echter niet beteekende dat het moest vaststaan wie tot die groe pen behooren. Dat de loonen nog beneden de rijksloo- nen zijn, zooals de heer Boeren zeide, is juist. Maar de minister wil juist aanslui ting bij de plaatselijke loonen. Wat de salarissen van den gasmeester en de electr. opzichter betreft, meenen B. en W dat hun functie niet uitgaat boven de functie van opzichter bij P. W„ dus zijn zij in die groep ondergebracht. Van willekeur bij de groepsindeeling is geen sprake. Tegen uitstel verzetten B. en W. zich. Hoewel B. en W. deze verlaging betreu ren, kunnen B. en W. niet zeggen, dat het loonpeil beneden de levensvoorwaarden gekomen is. Voorts zal bij de groepsin deeling de grootste billijkheid worden be tracht. De heer Boeren zegt in tweede instantie dat men bij de besprekingen in Oct. geen cijfers wist. Dit is eenvoudig een salarisschaal en die hadden we den vorigen keer ook. Spr. vraag zich af, wat er tegen is ge weest, na al de betuigingen van goede be doelingen door den voorz., de functies in te deelen in plaats van de soortnamen. Van alle groepen der bevolking in ge meentedienst mag de Raad de salarissen wetep, alleen van de werklieden niet. Spr. vindt dit vaag en onbevredigend. Spr. heeft vertrouwen in de arbeidersver tegenwoordigers en daar hun normen af wijken van die van B. en W„ zal spr. straks gemotiveerd de normen van de bon den voorstellen. De heer Herngreen zegt tot den heer Boeren: De cijfers zijn vastgesteld in over leg met het departement. Ik heb nooit ge zegd: de cijfers zijn van het departement! De heer Boeren: dan hebben al die men- schen op de eerste vergadering van geor ganiseerd overleg zeker een verkeerden indruk gekregen. De heer Boeren blijft er bij dat de loonen voorgesteld door den Chr. en R.K Bond aannemelijker zijn. De heer Verdonk bepleit nogmaals indeeling in overleg met georg. overleg. Na nog en kele besprekingen, geeft de voorz. nog maals en uiteenzetting van de gang van zaken, daar hij het zou betreuren, indien men een verkeerden indruk van de be handeling met georg. overleg zou krijgen. Het voorstel van den heer Boeren in stemming gebracht wordt even als het voorstel van den heer Verdonk met 89 stemmen verworpen. Het voorstel van den heer Lam om het salaris van den gas meester en opzichter electr. bedrijf met 100 te verhoogen, wordt met 12—5 stem men aangenomen. Hierna wordt de verordening nog arti- kelsgewijze behandelt, waarna tenslotte de verordening en loonregeling overeenkom stig het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. 17o. Voorstel van B. en W. in zake toe kenning subsidie aan de Burgerwacht en gratis gebruik van de schietbaan door de Burgerwacht Aangehouden. 18o Voorstel van B en W. in zake wij ziging der gemeentebegrooting dienst 1935. Aangenomen. 19. Voorstel van B. en W. tot venkoop van een perceel bouwgrond aan W. v. d. Helm alhier, q.q. Aangenomen. De vragen van den heer den Uijl De voorz. beantwoordt dan de door den heer den Uijl gestelde vragen inzake in houding ziekenfondspremie van steuntrek kende werkloozen, die nog niet bij een zie kenfonds zijn aangesloten. De vragen luiden als volgt: 1. Dragen B. en W. kennis van de cir culaire gedagteekend 9 Juli 1935, welke is toegezonden aan die steuntrekkende werk loozen, die nog niet bij een ziekenfonds zijn aangesloten? Antwoord: ja, daar deze zelf van B. en W. uitging. 2. Zullen B. en W. aan hun in de betref fende circulaire geuite voornemen uitvoe ring geven, namelijk om met ingang, van 1 Aug. de voor een ziekenfondsverzekering verschuldigde premie van de steungelden afhouden, om uiteindelijk de betrokken werkloozen tot toetreding te dringen? Antwoord: ja, behoudens in bijzondere gerechtvaardigde omstandigheden. 3. Zoo ja, zijn B. en W. dan niet van meening, dat langs dezen weg het gestelde doel niet kan worden bereikt, aangezien toch de individueele vrijheid ten dezen aanzien niet kan worden opgeheven? Antwoord: B. en W. vertrouwen, dat de werkloozen zelf het belang zullen inzien. 4. Wanneer zulks naar het oordeel van B. en W. geen bezwaar is, welke bestem ming denken zij dan te geven aan de gel den, welke van het steunbedrag worden afgehouden, terwijl nochtans de betrokken delinquent niet tot een ziekenfonds wil toetreden? Antwoord: Deze gelden krijgen bestem ming tot betaling der contributie, daar B. en W. de werkloozen dan zelf zullen ver zekeren. 5. Is, hetgeen B. en W. in de bedoelde circulaire ter kennis van de niet verzeker de werkloozen brengen, van hoogerhand voorgeschreven en zoo niet, willen B. en W. dan mededeelen, welke de rechtsgrond is, waarop de eventueel te nemen maat regel steunt? Antwoord: Werd niet van hoogerhand voorgeschreven, maar wordt wel bevor derd. Tevens gaf de voorz. nog een becijfering, waaruit bleek, dat momenteel nog 33 werkloozen zichzelf niet hebben verze kerd, terwijl dit in de week van 1520 Juli j..l nog 75 was en op 19 Nov. 1934 nog 291., waaruit blijkt, dat de menschen zelf meer het belang van verzekering in een ziekenfonds gaan inzien. Rondvraag Bij de rondvraag, verzocht de heer Boeren aan B. en W. zooveel mo gelijk de uit te voeren werken op te dra gen aan inwoners, gelet op het feit, dat het hekwerk aan de begraafplaats werd gele verd door iemand buiten de gemeente; het samenstellen van een nieuwe politieveror dening en het houden van meer raadsver gaderingen, opdat men niet, zooals nu, tot in den nacht moet vergaderen. Spr. vraagt, dat anders bij een lange agenda op den dag zal worden vergaderd". Daar dit behoudens onvoorziene omstan digheden de laatste vergadering van den Raad is geweest, gedurende deze zittings periode, bracht de voorz. aan het eind der vergadering den Raad dank voor hun me dewerking en persoonlijke steun voor al hetgeen zij in het belang der gemeente hadden gedaan, daarbij een opsomming gevende van de voornaamste genomen be sluiten gedurende deze periode, waarbij hij releveerde dat men geen slooperswerk doch opbouwend werk had geleverd. In bijzonder bracht de voorz. hierbij dank aan de heeren Veltman, Groeneveld, en v. Muiswinkel die niet meer in den Raad zjil- len terugkeeren. Hierna ging de raad nog in comité-generaal.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11