R.K. SPORTPARK „HAAGWEB" Leidsch-elftal Teylingen I Vjulia inde. xon.1 g nvet ZATERDAG 27 JULI 193:» DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 LEIDEN A.s. Zondag 3 uur tegen (Kampioen 2e kl. I.V. C. B.) Entree 20-10 cent. <675 VOETBAL LEIDSCH ELFTAL—TEYLINGEN I. Zooals reeds werd aangekondigd speelt aa. Zondag op het Sportpark aan den Haag- weg een Leidsch elftal, samengesteld uit de 3 katholieke voetbalclubs tegen Teylin gen I, kampioen der 2e klasse I.V.C.B. De eerste ontmoeting te Sassenheim ein digde na spannenden strijd in een 43 over winning voor Teylingen; thans zullen de Leidenaars trachten de punten in Leiden te houden. De Sportcentrale en Prop. Club is zeer dankbaar voor de goede opkomst van het publiek bij den wedstrijd District Leiden Volendam, maar hoopt, dat as. Zondag, wanneer onze eigen stadgenooten spelen, vooral vele Leidenaars van hun belangstel ling voor de Katholieke sport zullen blijk geven. Komt as. Zondag naar het Sportpark want in Augustus zullen geen groote wed strijden plaats vinden. Dan zal het voor namelijk bij trainen blijven voor het as. winterseizoen. Katholieken van Leiden! De Sportcentrale en haar aangesloten vereenigingen zullen al hun krachten in spannen om voor onze katholieke jeugd een zoo goed mogelijke sportbeweging te scheppen, waar alles geboden wordt, wat men redelijkerwijze kan verwachten, waar de katholieke jeugd zich thuis voelt, en zich op de juiste wijze kan ontwikkelen tot steeds betere technische prestaties, zonder dat daarbij de moreele belangen gevaar loopen. Helpt U mede door Uwe daadwerkelijke belangstelling. SPORT PROP. CLUB. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De jaarvergadering. As. Zondagmiddag 3 uur houdt het District Leiden zijn algemeene Jaarverga dering in Hotel den Burcht te Leiden. De agenda is reeds naar alle vereenigin gen verzonden. Iedere Vereeniging verplicht zich één af gevaardigde naar de vergadering te ver tegenwoordigen. Bij verzuim wordt 5. boete opgelegd. De afgevaardigde moet voorzien zijn van een schriftelijke verklaring, onderteekend door voorzitter en secretaris van zijn ver eeniging, dat hij de vereeniging vertegen woordigt. Bij het teekenen van de presen tielijst moet deze verklaring worden afge geven. Er mogen meerdere bestuursleden ter vergadering komen, terwijl ook de scheidsrechters toegang hebben. H. HOOGERVORST, wji. secretaris. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVEREENIGINGEN. Teylingen: Morgen speelt Teylingen I de return-match tegen het R. K. Stedenelftal van Leiden op het Sportpark Haagweg. De wedstrijd vangt aan om 3 uur. Vertrek per fiets vanaf K.S.A. 2 uur. Teylingen II krijgt V.V.F. I uit Haarlem op bezoek; aanvang 3 uur. D.O.S.: Het le elftal speelt morgen een thuiswedstrijd. De nieuwe eerste klasser N.V.C. 1 komt op bezoek en we zijn be nieuwd welk figuur de Noord wij kerhouters zullen slaan tegen D.O.S. D.O.S. 3 krijgt om half I bezoek van Adolf Kolping 1. Indien de Langeraarders goed uitkomen, zal deze partij voor het derde niet meevallen. D.O.S. 4 gaat op bezoek bij Odi 2; aan vang half 1. D.O.S. 5V.C.H. 2 vangt aan om half 5. D.O.S.a gaat Leiden a met een bezoek vereeren. Aanvang 2 uur. Vertrek half 1 Noordhoek. D.O.Sjb krijgt bezoek van SJF.C, Aanvang 3 uur. Foreholte: Foreholte I is morgen op be zoek in Vogelenzang voor de nederlaag wedstrijden aldaar. Er wordt om 2.30 uur tegen Vogelenzang I gekampt. Vertrek per fiets vanaf Parochiehuis 1 uur (C. P. v. d. Berg). De reserven gaan naar N.V.C. II. Aanvang 1 uur. Gezamenlijk per fiets vanaf .Parochie huis 12 uur. (W. Turnhout). Thuis kunnen de donateurs en publiek profiteeren van twee wedstrijden n.l. 1 uur - Foreholte a-jun. tegen N.V.Ca-jun. Daar na 3 uur Foreholte inN.V.C. III. Nieuwe leden kunnen zich nog altijd mel den bij het secretariaat Mgr. Broerestraat 1. Vooral zijn er nog steeds eemge Junioren tekort voor twee elftallen. Maak dit eens spoedig vol?! KJt.V.: Morgen is er een interessante wedstrijd te aanschouwen op het K.R.V.- terrein. Te 3 uur komen de veteranen tus- schen de lijnen tegen de a-junioren. Wie lachen wil komt morgen naar het voetbal- terrein. De volgende veteranen nemen er aan deel: v. d. Valk, Oweriing, v. d. Berg, Rietveld, v. Schie, Paridon, Oudshoorn, Ver- hart, Alkemade, Broun en Luyten. Dus allen morgen naar het K.R.V.-terrein aan de Santlaan. WIJ EN DE SPORT. Wederom staat de R. K. Sport in Leiden voor een belangrijken wedstrijd. Immers as. Zondag speelt het Leidsch Stedenelftal tegen Teylingen I, hetgeen zeker wel de aandacht mag hebben. Zondag j.l. was het op het Sportpark een gezellige drukte, een veertienhonderd toe schouwers hebben kunnen zien en genieten van de R. K. voetbalsport en haar presta ties. Zij allen moeten tot de overtuiging gekomen zijn, dat het de belangstelling dubbel waard is en het toch geen groot offer is wat onze Bisschoppen ons vragen n.L belangstelling en steun voor onze eigen R. K. Sportbeweging. Het sein is gegeven tot aanvang van grootere belangstelling. Al zoo dikwijls hebben wij er over gesproken en geschre ven, maar nu wordt alles werkelijkheid. We krijgen publiek op onze terreinen en we zullen ook trachten te geven wat het publiek eischt. Bij een dergelijke gebeurtenis als Zondag j.l. komt men met verscheidene bestuur- deren van andere vereenigingen in gesprek en steeds heeft iedereen hetzelfde praatje over de belangstelling, die de Leidsche R. K. Sport trekt of eigenlijk niet trekt. Het is merkwaardig, volgens allen, dat hier in Leiden zoo weinig belangstelling is. In alle plaatsen onzer omgeving is dat ge heel anders. Overal op onze R. K. Sport terreinen is het steeds een drukte en in Leiden is het een slappe zaak. Dat moet veranderen en kan ook veran deren. Breek de sleur en gaat door op den weg die Zondag jl. voor het eerst werd be wandeld. Ook nu a.s. Zondag kunnen we een goede belangstelling verwachten. Stelt ons niet teleur en laten we na afloop moeten be kennen, dat een geheel nieuwe periode is ingetreden. Een periode van grooteren opbloei en meer enthousiasme voor de R. K. Sport. Het is niet te ontkennen, dat wij bij meer belangstelling meerdere vorderingen zullen maken. Het staat absoluut vast, dat dit in alle gelederen een reactie zal geven. Juist in dezen tijd moeten we principieel handelen. Niet alleen enkelen laten werken, maar allen een sfcaentje bijdragen voor onze eigen zaak. De Geestelijkheid, wier geheele leven is ingesteld op de vorming onzer R. K. Jeugd, maant ons de R. K. Sportbeweging in alles te steunen, hetzij moreel of financieel. Dit wordt altijd niet met daden beantwoord, zeker niet door iedereen. Nog te velen steu nen de neutrale sport en nog velen zijn lid eener neutrale sportbeweging. Waarom weten de meesten niet. Misschien omdat het interessant is om nu juist niet te doen het geen onze Kerkelijke Overheid ons voor houdt. Het spreekt niet van principe, maar zoo zijn er toch. Anderen spelen niet in R. K. verband, omdat er zoo weinig komen kijken naar hun spel. Dat ze daarom onze gelederen ver laten, spreekt van weinig sportiviteit, want waarom beoefenen we nu eigenlijk de sport? Toch zeker niet om te trachten door dat middel populair te worden. Maar het neemt toch niet weg, dat het den goeden geest niet zal bevorderen, wanneer niemand of zeker weinigen belangstelling toonen, ter wijl onze neutrale collega's hierover niet te klagen hebben. In dit geval aan allen, die wegblijven van onze terreinen de schuld, dat velen ons den rug toekeeren en zich in neutraal, dus gevaarlijk milieu begeven. Het is nog niet te laat om te veranderen. Ofschoon we vooruit gaan, kan het toch sneller. In een korteren tijd moeten we winnen. Waarom moeten we er jaren over doen als het in een week kan gebeuren? Zondag j J. was de aanloop en nu zijn we op gang om de snelle race aan te binden tegen allen, die tegen ons strijden om té komen aan ons einddoel: een gezonde en groote R. K. Sportbeweging. En nu de wedstrijd van as. Zondag. Leidsch StedenelftalTeylingen I op het R. K. Sportpark Haagweg alhier. Het be looft iets goeds te worden. Bij Teylingen schuilen vele goede krachten, hetgeen we hebben gezien tegen Volendam, want in het Districts-elftal stonden velen van die ver eeniging opgesteld. Het zal weer een Zon dag worden van prima spel. Mogen we rekenen op uw aller belang stelling? Voor bijzonderheden zie adver tentie. P. J. VERHOEF, Penningmeester R. K. Sportcentrale. Van Nispen: Morgen worden de neder laagwedstrijd voortgezet en komen d<rie elftallen van Concordia uit Hillegom op bezoek. Om 12 uur zullen van Nispen III en Concordia II spelen, waarna te 1.30 uur van Nispen II met Concordia II en te 3 uur van Nispen I tegen Concordia I. Met mede werking van het weer, is bovenstaand pro gramma een bezoek aan het N. N.-terrein ten volle waard. De Van Nispen-Junioren spelen tegen de B.S.M.-Junioren, echter op het Concordia- terrein. A.V.V.: Het programma voor de neder laag-wedstrijden voor morgen luidt als volgt: 12 uur: AWaAeolus a. 1.15 uur: A.V.V. 2OLiveo 2. Het b-elftal speelt om 12 uur te Voor schoten tegen V.V.L.b. Nicolaas Boys: Morgen heeft het eerste vrijaf. Het tweede ontvangt te drie uur D.O.S. 5. De b-junioren gaan bij D.S.V.a op bezoek. Aanvang 5 uur. De veteranen spelen een returnmatch tegen de veteranen van Adolf Kolping. Houdt keep, mannen! Kolping Boys: Morgen speelt het a-jun.- elftal te Langeraar tegen Adolf Kolping en het tweede senioren-elftal tegen Trekvo gels II te Groenendijk. In doozen van 20cLaf. WANDELSPORT De Vierdaagsche De laatste dag. Het feest is voorbij. De 25e Vierdaagsche is weer verloopen en morgen zullen de be woners van Nijmegen kunnen uitrusten van het vroege opstaan gedurende vier da gen, om de deelnemers te zien vertrekken. Dé onmogelijke grintwegen zullen geen ver moeide voeten meer kwellen en ook in de Prins Hendrik Kazerne zal alles weer zijn gewonen gang gaan. Heel den dag scheen de zon, er stond een frissche wind, zoodat we van ideaal wandelweer konden spre ken. Ook de wegen waren niet zoo slecht als de vorige dagen, en het weten, dat het de laatste dag was, deed de wandelaars met opgewektheid de laatste kilometers afleg gen. Overal heerschte een feestelijke stem ming, diie steeg naarmate men het eind punt naderde, om haar hoogtepunt te be reiken in de stad zelf, en wel speciaal bij de kazerne. Rijen dik stonden de toeschou wers om het leger van wandelaars, die zoo als de gewoonte is op den laatsten dag, rij kelijk voorzien waren van kransen en bloe men, voor de laatste kilometers nog eens extra aan te moedigen. Onder de daveren de tonen van de muziek marcheerden zij met opgeheven hoofd en gestrekte pas de kazernepoort binnen, om even later voor een groot gedeelte steunend en lang niet zoo vlot als een paar minuten geleden, de 77 treden te gaan beklimmen van de trap pen, die hen naar de zolders van de kazer negebouwen moesten brengen. Er heerschte gistermiddag op het binnen plein van de kazerne een groote drukte. Een menigte belangstellenden had zich daar verzameld en de deelnemers met hun bloe men, de tonen van de muziek, de vlaggen en wimpels, de vliegmachines, dat alles vorm de een geheel dat het aanzien alleszins waard was. Nadat de deelnemers zich hadden aange meld, gingen zij naar het z.g. Molenveld, waar de prijsuitreiking plaats had. Hier reikten Jhr. Mr. G. C. von Weiier aan de burgers en Generaal Fafoius, Commandant van de Lichte Brigade aan de militairen, de diverse belooningen uit, waarna de deel nemers konden inrukken. Op het oogenblik wordt de drukte wat minder, we zien al personen met koffers loopen en alles wijst op het naderende af scheid. De meest deelnemers zullen echter vanavond naar het groote feest in de So- citeit gaan. De route van vandaag ging voor alle deelnemers allereerst naar Grave, waar de groote brug over de Maas werd gepasseerd. Daarna gingen de deelnemers aan de 55 K.M. via Mill, St. Hubert, Haps en St. Agatha naar Cuyk. De 50ers gingen via Beers naar Cuyk. Hier kwamen ook de 40ers, echter langs een korteren weg. Daar na gingen de 55ers, 50ers en 40ers over Mook, Malden en St. Anna weer naar de kazerne. De 30ers sloegen op den weg naar Grave links af om via Vosseneind, Heumen en de brug over het Maas-Waal-kanaal naar Heumen te gaan. Vandaar over Malden en St. Anna naar Nijmegen. De route van van daag liep over tamelijk goede wegen en vooral bij de Maas konden de deelnemers van echt Hollandsch natuurschoon genie ten. Vanmiddag waren wij tijdens een rust even in de gelegenheid een der Duitschers te spreken. Hij was verrukt over het geheel, hoewel hij over de slechte wegen klaagde. Hij was hier gekomen zonder getraind te hebben, aangezien er naar hij vertelde in Duitschland wel wandelvereenigingen be staan, die zich echter niet toeleggen op het maken van groote marschen. Een van de Duitschers, die direct den eersten dag al was uitgevallen, was van Keulen komen fietsen en had hierdoor een bloeduitstor ting in de knie gekregen, zoodat hij van deelneming moest afzien. Als vertegenwoordiger van den Minister van Onderwijs was aanwezig Prof. dr. van Poelje, terwijl er verder nog eenige mili taire autoriteiten van hun belangstelling blijk gaven, o.a. Schout bij Nacht Kruis en Kolonel Harberts, namens den Generalen Staf. Ook dienen nog vermeld te worden de Burgemeester en zijn echtgenoote, de heer en mevrouw Steinweg. Een feit, wat zeker wel het vermelden waard is, is dat de heer en mevrouw van der Kley üit Rotterdam, twee bekende fi guren bij de Vierdaagsche, weder op keu rige wijze hun parcours hebben geloopen en thans hun belooning voor de 11e maal in ontvangst mochten nemen. Het aantal uitvallers van vandaag be droeg slechts 3, zoodat met de 5 die heden morgen niet gestart zijn, het totaal 123 be draagt, dus iets meer dan 4 procent. Ruim veertig burger- en politiesportver- eenigingen en corpsen hebben de zilveren medaille behaald. Ongeveer 50 militaire corpsen eveneens. Verder zijn uitgereikt acht gouden krui sen, de belooning voor het voor de tiende maal met succes beëindigen van deze mar schen. Acht gouden kroontjes, aan hen die dit voor de elfde maal deden. Drie maal het gouden cijfer twaalf, voor hen die twaalf keer aan deze marschen deelnamen. Zeven maal het gouden cijfer 13. Éénmaal het gouden cijfer 14. Éénmaal het gouden cijfer 15. Eenmaal het gouden cijfer 16. Drie maal het gouden cijfer 17 en wel aan Jhr. A. van der Goes, ritmeester eerste half regi ment huzaren; A. C. L. Dinkshuizen te Den Haag en G. J. van der Kay te Elden. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Wedstrijdprogramma voor a-s. Zondag. le klasse Zaterdag: HCCHermes DVS. le klasse Zondag: HCC—VRA; VVV— HCC 2; RW—Haarlem; VOC—Hermes DVS. Overgangsklasse: SpartaSCHC; HBS Excelsior; RCH—HCC 3. 2e klasse A: HerculesBSCC; Haarlem 2 —Vleermuizen; VRA 2—VW 2; UVV—RIO 2e klasse B: LCCExcelsior 2; HCC 4 VUC. WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. Maes heeft thans 19 minuten voorsprong op Morelli. De 19e etappe van de Ronde van Frank rijk was weer in twee deelen gesplitst. Van La Roohelle naar La Roche sur Yon, een af stand van 81 K.M., werd op de gewone wijze gestart, terwijl het laatste gedeelte over een afstand van 95 KJVI. tegen het horloge werd gereden. De renners spanden zich op het eerste gedeelte dezer etappe niet bijzonder in. Op een gegeven oogenblik hadden Aerts en Chocque 15 seconden voorsprong op de rest van het veld, doch spoedig had men de twee vluchtelingen weer ingehaald. In gesloten colonne trok het peleton La Roche- binnen, waar Le Greves in den sprint won van Jean Aerts en Charles Pelissier. De rit tegen het horloge werd groepsge wijs gestart. De Belgen, die met de Zwit- sersohe individueelen samenreden, maakten den besten tijd, terwijl de Duitschers met de beide Italianen Morelli en Teani op de tweede plaats werden geklasseerd met bij na 4 minuten verschil op de Belgisch- Zwitsersche combinatie. De technische resultaten waren: La Ro- chelleLa Roche sur Yon 81 K.M.: 1. Le Greves 2 uur 54 min. 51 sec.; 2. Jean Aerts, 3. Pelissier, 4. Lachat, 5. Ladron, 6. Amberg, 7. Teani 8. Bernardoni, allen zelfden tijd. Alle andere renners werden gezamenlijk op de 9e plaats geklasseerd. La RocheNantes 95 K.M. tegen het hor loge: 1. BelgiëZwitserland 2 uur 45 min. 47 sec. 2. DuitschlandItalië 2 uur 49 min. 30 sec. Algemeen klassement: 1. Romain Maes (België) 124 uur 35 min. 22 sec. 2. Morelli (Italië) 124 uur 54 min. 26 sec. 3. Ver- vaecke (België) 124 uur 58 min. 35 sec. 4. S. Maes (België) 125 uur 4 min. 55 sec. Landenklassement: 1. België tijd 374 uur 38 min. 52 sec. 2. Frankrijk 376 uur 50 min. 15 sec. 3. Duitschland. 4. Italië. 5. Spanje. Heden wordt van Nantes naar Caen ge reden, terwijl Zondag de laatste rit plaats vindt, iLl. van Caen naar Parijs. Naar bekend is de Fransohe renner Mer- viel op een der etappes ernstig gevallen. Hij is thans uit het ziekenhuis te Hyeres ontslagen, doch te Toulon begaf Merviel zich weer naar een geneesheer, die hem nauwkeurig onderzocht. Merviel zal zich voorloopig nog onder dokters behandeling moeten stellen en zal dit jaar niet meer aan wegwedstrijden kunnen deelnemen. NIEUW-SWIFT. Gisteravond hield bovengenoemde ver eeniging haar eerste team-trainingsrit voor de wedstrijden te Rotterdam over 55 K.M. Team A bestaande uit R. Riethoven, Ab. Strijk en J. Schüller deed hierover 1 uur 26 min. 12 sec. Team B: J. Geertsma, K. de Haas, S. J. de Jong en P. W. v. Deventer 1 uur 35 min. 19 sec. De A en B-Juniores gezamenlijk reden 28 K.M. welke in 50 min. 32 sec. werden afgelegd. Morgenochtend worden wederom team wedstrijden verreden over 60 K.M. Na af loop worden uit de deelnemers aan deze wedstrijden de teams samengesteld voor Rotterdam. Samenkomst bij het clublokaal om half negen, 'terwijl de start om negen uur pre cies plaats vindt. „SWIFT". Morgen zal er een sprintwedstrijd gere den worden door de A en B-klassers. Er wordt gereden match a deux. Samenkomst der deelnemers 9.15 uur aan het clublokaal bij den heer v. Mélzen, N. Beestenmarkt. Vertrek 9.45 uur naar de startplaats. SCHIETEN LEIDSCHE SCH1ETBOND. Korps wedstrijd: 1. L.S.V. Willem Teil" 223 p. 38—45; 2. OjO.S.V. „Generaal Snij ders" 223 p. 3844. Hoogste Korpsschutter G. Bergshoeff 50 p. Pers. baan: 1. G. Bergshoeff 50 p.; 2. J. Th. Knijnenburg 47 p.; 3. W. Valkenburg 4648; 4. J. J. Pijnnaken 4647; 5. A. C. Mijs 4645 6. N. C. A. v. d. Linden 4644; 7. L. de Witt 4447; 8. W. Alphenaar 4446 9. J. Reinders 4443; 10. A. Bruijnis 44. Vrije baan: 1. G. J. IJperlaan 90 p.; 2. L. de Witt 88 p. 3 X 29 2 x 28 4 X 27; 3. G. Bergshoeff 88 p. 3 X 29 2 X 28 2 x 27; 4. W. Valkenburg 88 p. 1 X 29 3 X 28; 5. A. C. Mijs 88 p. 3 x 28; 6. N. C. A. v. d. Linden 86 p. 2 X 28 1 x 27; 7. A. van ZijU 86 p. l x 27; 8. A. Brijnis 86 p.; 9. J. Th. Knijnenburg 84 p. 3 x 27; 10. J. Reinders 84 p.; 11. W. B. Kroon 83 p.; 12. J. Keere- weer 82 p. Vaste baan: 1. A. C. Mijs 145138 p.; 2. G. Bergshoeff 145136 p.; 3. A. Bruijnis 145; 4. W. Valkenburg 143; 5. J. J. Pijnnaken 140—127; 6. G. J. Yperlaan 136—127. le 6 Vrije -f le 3 Vaste Pers. baan: HET JUBILEUM VAN „DE KAAG*. 'n Mooi gedenkboek. De Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportver eeniging „De Kaag" heeft dit jaar haar zil veren feest herdacht en gevierd. We heb ben er vorige week uitvoerig melding van gemaakt. Daarbij hebben we ook aange kondigd het „Gedenkboek" ter gelegenheid daarvan uitgegeven, dat 'n blijvende en mooie herinnering zal zijn aan het zilve ren 'bestaansfeest van een vereeniging, welke op watersportgebied het meeste heeft gedaan ooit door een vereeniging verricht Het is een lijvig gedenkboekje geworden, dat iedere zeilliefhebber moet bezitten, de oudere om zijn herinneringen aan zooveel mooi's op te frisschen, de jongere om uit de historie en de mooie Kagerplassen en haar vereeniging energie te putten om het eens begonnen werk onverdroten voort te zetten. Het typografisch keurig verzorgd boekje bevat 'n rijken inhoud. In de eerste plaats is daar het korte maar kernachtige inieidingswoord van praeses ir. J. C. v. Hoolwerff, den man, die niet houdt van prfaten, maar daden stelt. In dit voorwoord vraagt hij aller medewerking voor de mooie zaak der watersport, gedach tig aan het spreekwoord, dat eendracht macht maakt! De even ijverige echtgenoote van den jubileerenden voorzitter, mevr. H. G. van Hoolwerff-le Bastride, laat dan in kreupel- rijm de heele geschiedenis der vereeniging aan het oog voorbijtrekken. Na een naamlijst van bestuursleden volgt een lofrede op den sympathieken voor zitter door ir. F. Stokhuyzen en een ro mantisch verhaal „van Braassem en Kaag" door G. Nijland. De sport-redacteur van de „N.R.Crt." Meerum Terwogt treft een vergelijking over het zeilleven op de plassen en rond Rotterdam en op de Maas, in vergelijking tot de Kaag. Ir. F. Stokhuyzen beschrijft vervolgens onder vermelding van het geheele pro gramma den historischen eersten wedstrijd van Zondag 2 October 1910 op het Kager- meer. Een volgend artikel is gewijd aan de tel ken jare uitgeloofd wordende Kaagprijzen. De heer v. Hoolwerff deelt hierin o.a. mede, dat het vorig jaar door hem niet minder dan 345 prijzen in de Kaagweek werden uitgereikt. Mevr. V. Hoolwerff-la Bastide geeft ver volgens een interessant geschiedkundig overzicht over het ontstaan der Kagerplas sen, waarna een der meest geslaagde uit het boekje volgt, ni. de „Besehrijvinghe van de Voyagie om den geheelen Caeghermeer, gedaan anno 1931; te Seyl ghegaen van Warremondt 10 April is, ende weder ghe- keeirt 11 Octobris". Dit journaal werd samengesteld door wij len mr. van Slooten, oud-voorzitter der Ro- tary-Club, waar mr. R. S. Bakels de aan dacht op van Slootens fijnen humor in dit verhaal vestigde. Dit .logboek" werd door mr. van Sloo ten bijgehouden toen hij op bezoek was bij mr. Kley en mr. Bakels op hun woon schuit „De Zwerver"; hij schreef het in onberispelijk oud-Hollandschen stijl, het oude handschrift onzer voorvaderen op den letter volgend, zijn journaal hier en daar met leuke prentjes illustreerend. Dit geschrift vinden we nu in het ge denkboek afgedrukt en daar komt het tot zijn recht in al zijn originaliteit en frisch- heid. De „visscherij" op de Kaag vindt ook een plaatsje en Jan Feith heeft *n „Short story" aan het waterleven gewijd. De doop van de „Jeneverboom" is weer een echte geschie denis voor de Kaagkenners. Mr. A. W. Kamp draagt een zeilerslied bij (op muziek). Pipa werd natuurlijk ook in woord en beeld vereeuwigd en O. van Tussenbroek geeft Kaag-herinneringen. Tenslotte volgen nog 'n aantal toepas selijke nieuwe spreekwoorden, die het on getwijfeld doen. 1. G. Bergshoeff 363 p.; 2. A. C. Mijs 360 p.; 3. W. Valkenburg 341 p. Dagprijzen: le dag G. Bergshoeff 59 p.; 2e dag G. J. Yperlaan 60 p.; 3e dag L. de Witt 58 p.; 4e dag W. Valkenburg 59 p. Kampioen: A. Bruijnis 95 p. BILJARTEN LISSER BILJART KRING. C. van Oosten Kampioen. Door de nederlaag van Jac. de Bruin be haalde C. van Oosten het kampioenschap der 2de klasse Lisser Biljart Kring. De eindstand luidt: gesp. gew. verl.h.s. gem. C. v. Oosten 19 16 3 22 3.04 Jac. de Bruin 19 15 4 29 3.11 K. Stuhldrayer 19 14 5 25 2.95 J. Bosch 19 14 5 18 2.81 G. v. Eik 19 13 6 22 3.10 N. v. Velzen 19 13 6 26 2.93 J. v. Diest 19 12 7 30 2.83 B. Randsdorp 19 11 8 18 2.74 W. Mosseveld 19 10 9 24 2.83 C. Slootbeek 19 10 9 19 2.78 W. de Bruin 19 10 9 27 2.22 J. Obdam 19 9 10 22 2.65 W. Veenboer 19 9 10 23 2.62 Th. Sprengers 19 3 11 22 2.44 D. v. d. Meer 19 6 13 23 2.26 H. de Bruin 19 5 13 29 2.12 P. Zon 19 5 14 31 2.08 C. Toledo 19 4 15 17 1.98 G. Elfering 19 3 16 15 1.81 G. Diedericks 19 2 17 16 2.05 Kampioen is C. van Oosten van de Bü- jartver. „Ons Genoegen" te Lisse. Hoogste gemiddelde in één partij behaal de Jac. de Bruin ni. 7.69. Hoogste serie behaalde P. Zon met 31 carb.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10