DE JUBILEUMWEEK VAN DE KAAG. Aan en verkoop van effecten WOENSDAG 24 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDER DOOR RACE-AUTO GEGREPEN. Gistermiddag omstreeks half twee is op den Provincialen Weg van Alkmaar naar Amsterdam onder de gemeente Koog a. d. Zaan de 52-jairige G. J. Lensink uit Zaan dam, toen hij den verkeersweg overstak, door een uit Zwitserland afkomstigen race wagen aangereden. De man werd over het lage voorruitje van den auto geslingerd en [kwam tegen een naast den bestuurder zit tende dame, een Franc; aise, terecht. Met een ernstige hoofdwonde en inwen dige kneuzingen is L. in zorgwekkenden toestand naar het Gemeentelijk Zieken huis te Zaandam vervoerd. De dame kreeg eveneens een nooldwonde en is bij een dok ter binnengedragen. De bestuurder, de heer Jean Galer uit Zürich, kwam met den schrik vrij. Het is gebleken, dat hem geen schuld treft. BRAND IN EEN KAPOKFABRIEK. Gistermiddag werd de Nijmeegsche brandweer gealarmeerd voor een brand in de Kapokfabriek van de N.V. De Vreeze Industrie en Handelsonderneming aan de Burghardt v. d. Berghstraat, alhier. De brand was uitgebroken in de kapok- afdeeling, waar een machine staat waarme de lompen verwerkt worden. De motor heeft blijkbaar gevonkt, waardoor de grond stoffen vlam vatten. Er ontstond, een ern stige brand, doch door spoedig ingrijpen van den brandweer kon erger voorkomen worden. Binnen een kwartier was men het vuur meester, waarna nog eenigen tijd na- blusschingsarbeid verricht moest worden. De schade is gelukkig niet zoo groot, dat het bedrijf niet kan doorwerken en wordt door verzekering gedekt. LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Gistermiddag is brand uitgebroken in de groote landbouwschuur van den landbou wer C. Erik, staande op de z.g. Duinen aan de Moerstraatsche Baan te Bergen op Zoom. De Berg en-op- Zoomsche brandweer kon slechts enkele oogenblikken water geven, daar het weinige, dat zich in de brandput bevond, spoedig was verbruikt. Men moest dan ook met leede oogen aanzien, dat de geheele landbouwschuur in vlammen op ging. De overkapping van het aangrenzende woonhuis, werd eveneens aangetast. Men heeft met veel moeite een gedeelte van den inboedel kunnen redden. De brand is ver moedelijk in den schoorsteen van den keu ken ontstaan. Het gebouw was slechts laag verzekerd. De brandstichting in Spits bergen. K. van G. zou Dinsdag in de gevangenis bekend hebben zijn medeplichtigheid aan de brandstichting in Spitsbergen. Hij zou op verzoek van den eigenaar van E. de beide neven van G. en D. v. B. heb ben overgehaald tot de brandstichting, daar hij zelf niet durfde. Hiervoor had hij ook een deel gekregen van de honderd gulden, die de eigenaar voor deze schanddaad had uitgeloofd OPLICHTER GEARRESTEERD. Gistermiddag is te Nijmegen gearresteero zekere C. van M. uit Hilversum, die er blijkbaar zijn werk van maakte door mid del van valsche kwartjes allerlei artikelen uit automaten te halen. Reeds geruimen tijd was opgevallen, dat er vaJsoh geld in de automaten kwam. Een der automaathouders heeft van M., die met een auto voor de automatiek stond en zijn werk weer verrichtte, op heeterdaad be trapt. De man verklaarde, dat hij dit valsche kwartjes-systeem toepaste om aan te too- nen, dat de automaten niet deugden. Hij vertegenwoordigde namelijk een beter merk. LAWNTENNIS I WEER LICHT IN OSS. Inbraak bij 'n molenaar opgehelderd. D. van B. uit Oss, die reeds in het Huis van Bewaring te Den Bosch is opgesloten terzake van brandstichting in 't gehucht Spitsbergen, waarbij een moeder en drie kinderen in de vlammen omkwamen, heeft thans nog een bekentenis afgelegd. Tijdens de Missiedagen te Oss in Novem ber 1934 werden gedurende de avondoefe- ningen herhaaldelijk inbraken gepleegd. Zoo werd in den avond van 8 November ingebroken bij den molenaar van Z. op de Kruisstraat, die naar de kerk was. In het kantoortje van den molenaar werd een be drag van 70 gulden buitgemaakt, tevens rente- en postzegels ter waarde van dertig gulden. Uit de slaapkamer werden eenige sieraden gestolen. Het ingestelde- politie onderzoek leverde toen geen resultaat op. D. van B. heeft thans bekend deze in braak te hebben gepleegd met zijn broer Koos je, die ook reeds in den Bosch is opge sloten. Koosje blijft echter hardnekkig ont kennen, evenals hij alle andere feiten ont kend die hem ten laste worden gelegd. OM DEN DAVIS-BEKER. AmerikaDuitschland 21. Gisteren werd op Wimbledon het dubbel spel gespeeld van de interzone-finale, tus- schen de Vereenigde Staten en Duitschland, hetwelk door de Amerkianen werd gewon nen, die daarmee den stand op 21 voor hun land hebben gebracht. In een buitengewoon spannenden wed strijd, die twee uur en tien minuten duur de en waarin de Duitschers vijf matchpoints kregen, doch niet wisten te benutten, sloe gen Allison en van Rijn het Duitsche dub bel van CrammLund met 36, 63, 57, 9—7, 8—6. Het was een wedstrijd, zooals men in jaren niet op Wimbledon heeft gezien. HET TOURNOOI DER PROFS TE.. NOORDWIJK. Zaterdag en Zondag zal te Noord wijk het tournooi NederlandFrankrijk voor profs worden gehouden. Vines (Amerika) zal de Nederlandsche ploeg versterken. Het programma luidt: Zaterdag, 2 uur: Hemmes (Ned.)Ra- millon (Fr.). Hierna een demonstratie-par tij Waasdorp (Ned.)—Vines (Am.), gevolgd door VinesJ. Goedraad (Ned.), tegen Plaa Ramillon (Fr.). Zondag, 2 uur: Vines—Plaa, gevolgd door WaasdorpRamillon en VinesHem mes tegen PlaaRamdllon. BILJARTEN De laatste dag bleef de wind weg Willem v. d. Mey maakte 'n prachtige Kaagweek. LISSER BILJART KRING. De verdere uitslagen der 2de klasse lui den: pnt. brt. h.s. gem. G. Elfering 100 51 6 1.96 C. Toledo 89 50 12 1.78 K. Stuhldrayer B. Ransdorp K. Stuhldrayer C. Toledo J. Obdam G. Diedericks 100 31 9 3.22 84 31 11 2.70 100 18 24 5.55 62 17 21 3.64 100 40 16 2.50 89 40 11 2.22 A.s. Donderdag speelt Jac. de Bruin de laatste partij van dit tournooi. Bij een over winning moet een extra beslissingswedstrijd gespeeld worden om het kampioenschap der 2de klasse tegen C. van Oosten. We hebben gisteren in ons verslag van de ochtendwedstrijden reeds gezegd, dat de laatste dag van de Kaagweek eenigermate teleurgesteld heeft. Immers, op den laatsten dag van het vijfdaagsche watersportfeest liet de wind de zeilers grootendeels in den steek, zoodat we jammer genoeg aan het slot van dit zeilfeest drijfpartijen te zien kregen zooals we deze week nog niet had den gezien. Dat is overigens een factor, waarop noch zeilers noch wedstrijdcomité invloed kun nen uitoefenenAnders zou het wel an ders geweest zijn, want het wedstrijdcomité doet alles, heeft alles gedaan om het den zeilers naar den zin te maken. Alles klopte als een bus en dat wil wat zeggen wanneer er vijf dagen lang zulk een overladen pro gramma te verwerken heeft als de Kaag week den zeilers steeds voorzet. Een woord van lof aan mevr. v. Hoolwerff, den heeren v. Hoolwerff, van Vliet, Trouw en Kiewit moge hier zeker niet achterwege blijven. Voor het eerst was dit jaar een apart schip tegenover den starttoren gemeerd, waar van 's morgens 9 tot 's avonds 6 uur de heeren Trouw en Kiewit vertoefden om de aankomst der honderden deelnemers te noteeren, terwijl de afvaart geregeld werd vanaf den toren. Door 'n telefoon stonden tijdopnemers en starters met elkaar in verbinding om elkaar de noodige inlich tingen te geven, wanneer er zich tusschen de deelnemers niet ingeschreven of onder vreemd nummer varende zeilers bevonden. Zoo gauw zulk 'n vreemdeling van den starttoren werd waargenomen, kwam de scheepsroeper weer te voorschijn en de stem van den heer v. Vliet informeerde weer'n vriendelijkheid, die eigenlijk te groot is tegenover de alle wedstrijdbe palingen overtredende zeilers, want van ieder, die niet onder zijn ingeschreven num mer deelneemt, mag toch wel zooveel wel levendheid verwacht worden, dat hij de starters van deze verandering kennis geeft Intussohen, dat wedstrijdcomité, tijdop nemers en starters hun taak zoo breed op vatten is temeer een woord van lof waard. Ook voor de wijze, waarop het bestuur van De Kaag steeds de pers in de gelegen heid stelt de wedstrijden te volgen op een te har er beschikking gestelde boot, moge zeker wel vermeld worden en onze „Kap- pie" is al welwillendheid om ons de meest interessante momenten van de diverse wedstrijden van nabij te doen volgen. Over de wedstrijden zelf nog het vol gende: Was er in den morgen al niet veel wind voor de zeilers, rond het middaguur werd het steeds stiller en moesten we helaas ge tuige zijn van hopalooze drijfpartijen, waarbij het geluk voor de zeilers ook 'n woordje meesprak. Zoo slaagde Willem v. d. Meij er in den middagwedstrijd der Regenboogklasse in, na als tweede op het Zweiland te zijn aan gekomen bij het opkruisen de leiding te ne men en deze plaats niet meer los te laten. De Friezen bewezen in dezen wedstrijd, welke eigenlijk op dezen naam geen aan spraak mocht maken, dat de windstilte hun heelemaal niet ligt. Zij lagen vrijwel ach teraan onder de vijftien deelnemers. In tussohen was het voor Willen v. cL Meij, die ook aillenminst voor 'n stormpje bang is, 'n mooi succes, dat hij weer als eerste eindigde. Door deze zege toch bereikte hij een puntenaantal van 83, terwijl de daarna volgenden Oppenhuizen en Priester elk 63 punten behaalden. Dat de Kaag- en Braassemermeer-zeilers overigens niets voor de Friezen behoeven onder te doen wordt wel hierdoor bewezen, dat zij met hun vijven 319 punten binnen sleepten tegen de vijf Friezen 261. Voor de overige resultaten kunnen we gevoegelijk verwijzen naar de uitslagen en de winnaars der hoofdprijzen. De uitslagen van den laatsten dag lui den als volgt: Handicap-klasse D: 1. Najade, stuurm. Th. R. Deelder. Starklasse: 1. Bern, stuurm. Bob Maas, 2. M. C., stuurvr. mej. C. de Visser, 3. Loosdrecht, stuurm. F. G. Bohré. 12 M2. Klasse B: 1. Suitsmuis, stuurm. J. H. Nauta, 2. Crabbelcatte, stuurm. C. van Muyden, 3. Esi-Tesi, stuurm. W. A. Bos. 4. Peuleschil, stuurm. Th. F. Gebhard, 5. Da- Da, stuurm. L. P. Vollebregt, 6. Mieke H, stuurm. H. van Santen. Regenboogklasse B.: 1. Vennemeer, stuurm. I. J. C. Klingen, 2. 't Spaarne, stuurm. H. Schmitz Jr., 3. Meteoor, stuurm. H. Muller, 4. Titia, stuurm. J. W. Maas Jr., 5. Zenith II, stuurm. H. W. Nijman. Pampusklasse A: 1. Bries, stuurm. M. Monde, 2. Snip, stuurm. W. Bakker, 3. Wer velwind, stuurm. jhr. E. G. van Benthem van den Bergh, 4. Pampus, stuurm. W. de Vries Lentsch, 5. Norremeer, stuurm. J. C. P. Hofkes. Pampusklasse B: 1. Zweiland, stuurm. M. H. van Hooff Jr., 2. Waterlooper, stuurm. G. H. van Hoolwerff, 3. De Kaag, stuurm. M. C. Heymans. 12 Voetsjollenklasse dames A: 1. Water hoen, stuurvr. mej. H. A. de Vries, 2. Ideaal II, stuurvr. mej. E. L. Karreman. 12 Voetsjollenklasse dames B: 1. Revel ler, stuurvr. mej. F. A. C. Leenen, 2. Isis, stuurvr. mej. M. M. van den Berg, 3. Kwik druppel, stuurvr. mej. G. C. de Vies. Olympiajollenklasse: 1. Jem, stuurm. J. Maas, 2. Oranje, stuurm. P. Schieffer, 3. H 1, stuurm. D. Kagchelland, 4. H 6, stuurm. ir. A. F. van Veen, 5. Daphnia, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder. 12 M2. Klasse A: 1. Trinil. stuurm. L. V. Arnold, 2. Sperwer, stuurm. G. A. S. Jongeneel, 3. Dinges, stuurm. W. J. H. Nauta, 4. Flevo, stuurm. A. E. Dudok van Heel Jr., 5. Boy, stuurm. J. van der Meer, 6. Rakker, stuurm. A. Honigh. B.M.-Klasse: 1. Adri, stuurm. P. Lee wis, 2. Mop, stuurm. H. Bollemeyer, 3. Kame leon, stuurm. J. Boomstra, 4. Wetterwille, stuurm. H. van Eyck, 5. Ronny, stuurm. F. Overmans. Regenboogklasse A: 1. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Meij, 2. Hollandia, stuurm. C. van Staveren, 3. Kikker, stuurm. J. E. Priester, 4. Janmaat, stuurm. J. Hei- nen, 5. Phecda, stuurm. G. Deiahmann. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Windekind, stuurm. B. J. Moret, 2. Pinekkie, stuurm. J. N. Braunberger, 3. Dr. Knok, stuurm. R. Kagchelland, 4. Spirit stuurm. W. Daniëls, 5. Tumrae Liten, stuurm. G. W. van Ammers Jr. 6. Weetiekep, stuurm. K. van Dijk. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Frily, stuurm. A. D. H. Haringa, 2. Eiders, stuurm. B. Ouwerkerk, 3. Jolly Joker, stuurm. Th. Beaujean, 4. Kruimeltje, stuurm. N. A. de Joncheere, 5. Notedop, stuurm. P. A. de Jong, 6. Alvertje, stuurm. E. J. Coster Jr. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Ideaal II, stuurm. J. N. Karreman, 2. d'Artagnan, stuurman W. van der Valk Jr., 3. Isis, stuurm. J. W. van den Berg, 4. Zomerweel de, stuurm. J. H. R. J. de Jong, 5. Juffer, stuurm. E. Kröger, 6. Simmerhogt, stuurm. S. J. de Jong. De winnaars der hoofdprijzen. Hieronder vermelden we het lijstje van de winnaars der hoofdprijzen. In de 45 M2. Kruiserklasse ging de strijd voornamelijk tusschen Fenenga en Ver- maat. Eerstgenoemde, die al heel wat Kaag- prijzen in de wacht heeft gesleept werd ook nu houder van den wisselprijs: het zilveren Kaagschip. Dat Willem v. d. Mey tenslotte op den 4601 wisselprijs en den hoofdprijs in de Regen boogklasse beslag legde, is waarlijk ook niet voor de eerste maal. De Leidenaar is een constant zeiler, hetgeen zijn meerder heid, die 20 punten op nummer twee en drie bedraagt, ook duidelijk aangeeft. In de Sharpieklasse stond Honigh prach tig aan den kop van de A-afdeeling, J. H. Nauto uit Oegstgeest en Chr. Overmaas uit Hillegersberg eindigden met 'n gelijk aan tal punten in de B-aideeling. In de Pampusklasse moest v. d. Steur, anders een fel concurrent voor den hoofd prijs, dit jaar in Monde zijn meerdere er kennen. Het verschil bedroeg nog 25 punten De B. M.-zeiIers van Eijck en Boomstra gaven elkaar niet veel toe. Het verschil bedroeg slechts één punt. Tenslotte wisten J. N. Karreman, B. J. Moret en J. Ph. van Dalen zich het beste te plaatsen resp. in de 12 Voetsjollenklas- sen A, B, en C. De totaal-uitslag luidt: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Benatï II, st. B. Fenenga, 54 pnt.; 3. Walta, st. C. A. Ver- maat, 45 punten. 12 M2. Sharpieklasse A: 1. Rakker, st. A. Ronigh, 99 p.; 2 en 3 Trinil, st. L. V. Ar nold en Sperwer, st. G. A. S. Jongeneel, 85 punten. Idem klasse B.: 1 en 2 Spitsmuis, st. J. H. Nauta en Ronny II, st. Chr. Overmans, 99 punten. Pampusklasse A.: 1. Bries, st. M. Monde, 92 pnt.; 2. Steur, st. L. v. d. Steur, 67 pnt B.M. klasse: 1. Wetterville, st. H. van Eyck, 99 pnt; 2. Kameleon, st. J. Boom stra 98 pnt. Regenboogklasse A.: 1. De Leede m, st W. Z. v. d. Mey, 83 pnt.; 2 en 3 Hennie, st M. Hendriks en Kikker, st. J. E. Pries ter, 63 pnt 12 voetsjollenklasse A.: 1. Ideaal n, st J. N. Karreman, 104 pnt.; 2. d'Artagnan, st. W. v. d. Valk Jr. 94 pnt 12 voetsjollenklasse B.: 1. Windekind, st. B. J. Moret, 112 pnt.; 2. Waterhoen, st J. A. de Vries, 100 pnt 12 voetsjollenklasse C.: 1. Notedopje, st. J. Ph. v. Dalen, 118 pnt; 2. Jolly Joker, st I Th. Beaujean, 111 punten. PAARDENSPORT INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE SPA. Luit. Greter op de tweede plaats. Luitenant Greter op „Ernica" bezette gisteren de tweede plaats in het concours de puissance te Spa, om den Prix de Cha teau de Voroua, een springnummer over 400 meter met negen hindernissen, met een hoogte, varieerend van 1.35 tot 1.70 M. Aan den wedstrijd namen 44 ruiters deel. Drie paarden, waaronder „Ernica", eindigden het parcours zonder fouten. Na overspringen op tijd luidde het re sultaat: 1. Graaf de Mopou (Frankrijk) op „Per- rin Dandin", 8 fouten, tijd 45.6 sec.; 2. Luitenant Greter (Nederland) op „Erni ca", 8 fouten, tijd 46 sec.; 3. Majoor Duval de Goilieu (België) op „White Moon", 12 fouten, tijd 50 sec. Niet geplaatst werden „Jagheld" onder den heer Pasman (Nederland), 8 fouten, en „Godard", gereden door Baron Sirtema van Grovestins, 8 fouten. Morgen is het een rustdag. Donderdag ochtend wordt het concours hippique voort gezet met het nummer „Gelukjachtsprin- gen", des middags gevolgd door het sprin gen in groepen van twee ruiters. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 5) Hij had dien morgen dat geld broodnoo- dig gehad, om een spelletje poker met een paar vrienden te doen. Hij had toch kun nen gaan en schulbekentenissen afgeven, voor 't geval dat hij verloor, maar ongeluk kigerwijze wisten zijn kameraden zijn be loften naar waarde te schatten; iets dat Lloyd niet onbekend was. Daarom bleef hij den heelen dag in huis rondhangen, at 's middags alleen en ging toen naar den stal, waar hij Virginia's merrie „Hilda" zadelde. Hij was van plan een rit in het maanlicht te maken, op den teruweg Virginia te halen, met haar naar 't station te gaan en vrede te sluiten met Jackson, zooals hij beloofd had. Hilda was een zacht dier maar ner veus en vurig, want Virginia gebruikte zelden haar rijzweep en had een goede ver standhouding tusschen zichzelf en de mer rie geschapen, eenvoudig door zelf zacht te zijn. Lloyd gebruikte de merrie dien avond alleen, omdat zijn eigen rijpaard een ijzer miste, maar hij had Hilda weinig bereden er. kende haar nag minder. Zoo gebeurde 't dat zij uit pure levendigheid schrok van gekalkte trottoirsteenen, toen zij een zij straat insloegen. Lloyd gaf een wilden ruk aan de teugels en deed tegelijkertijd zijn rijzweep op de flank van het dier neerko men, een ongewone en zeer onaangename ervaring voor Hilda Na een star moment van pure verba zing en pijn, klemde zij de tanden op het bit en ging er zoo hard zij kon van door, langs den maanlichten weg, met de vage hoop haar ongewenschten berijder zoo ver mogelijk achter zich te laten. Maar stom me dieren hebben nu eenmaal niet het voorrecht over middelen te beschikken, om ongewenschte elementen kwijt te raken. Rijden was een van de weinige dingen, die Lloyd goed kon, en door de stemming waarin hij verkeerde verschafte het voor uitzicht, van „meten van kracht" hem be paald genoegen. In een wilden ren vlogen zij voorbij rechter Kent's huis, terwijl Lloyd de mer rie met de zij zweep ranselde en deze af en toe omkeerde om 't zware eind op haar zachte neus te doen neerdalen. Hilda's kleine hoeven sloegen een rof fel in het stof, dat in wolken achter haar opdwarrelde en haar wijd open oogen en snuivende neusgaten waren in een hori zontale lijn met de verre uitgestrektheid van den weg voor haar Haar verontwaar diging had plaats gemaakt voor een waan zinnige haat tegen het wezen op haar rug. Als ze maar hard genoeg liep, zou ze hem wel af kunnen werpen. Lloyd genoot van de rit. De nacht was helder en koel en de wind bezwangerd met den geur van bloemen en gewassen en pas gemaaid gras, suisde in zijn ooren en deed zijn losse das langs zijn boord fladderen. Dit en de wetenschap, het overspannen en angstige dier de baas te zijn bracht hem tot kalmte en wischte voor 't oogen- blik de onaangename gedachten aan zijn schulden en zijn achterdochtige vrienden en de terechtwijzing van dien morgen uit. Hij brak zich het hoofd niet met de ge dachte, hoe het paard den rit vond of wat Virginia denken zou als ze wist, hoe haar lieveling behandeld werd. Op dat oogenblik renden zij het laatste huis voorbij, op 't open land af. Lloyd had opgehouden de merrie te slaan, want ze kon niet harder loopen en zijn arm werd moe. Hij wilde haar niet doen stilstaan veel liever haar laten loopen. zooals ze nog nooit gedaan had en tegelijkertijd haar laten voelen, dat hij meester was. 't Kostte hem geen moeite in 't zadel te blijven en zelfs bij dezen wilden galop was haar gang ongewoon regelmatig. Op 't laatst kreeg hij toch genoeg van het tem po waarin ze gingen en poogde haar in een korten galop te doen overgaan. Hij wilde haar geestkracht niet breken of haar licha melijk letsel toebrengen want dat zou lastige, zelfs heel onaangename gevolgen geven, daar Virginia, Hilde van rechter Kent cadeau had gekregen. De ademhaling van de merrie kwam met horten en stooten, maar Lloyd merkte, dat het moeilijker was, haar tempo te doen verminderen, dan hij verwacht had. Hilda had het bit stevig tus schen de tanden en al zijn pogingen om haar snelheid te temperen, door sterk aan de teugels te trekken, maakte slechts, dat haar kop zich heen en weer bewoog, zonder dat hij vaart minderde. Toen begon hij weer te slaan, maar Hilda voelde geen pijn meer. Virginia had haar goede behandeling haar mooie stal, alles was vergeten, behalve het brandend verlangen, dat wreede schep sel van haar rug kwijt te raken en te ren nen tot ze niet meer kon en dan neer te vallen, om op de plaats zelf te sterven. Zij kwamen nu voorbij een land, waar 't koren meer dan kniehoogte stond en Lloyd dien kant opkijkend, in de hoop, een oplossing te vinden, realiseerde plotseling, dat als 't hem gelukte de merrie in dat korenveld te jagen, 't koren en de zacht ge ploegde grond haar, buiten haar wil, in snelheid zouden doen verminderen. Er was geen hek, alleen een lage heg tusschen het veld en den weg. Dus trok hij regelmatig de teugels in, terwijl hij de merrie naar de uiterste zijde van den weg dwong te gaan van het veld weg. 't Lukte hem haar langzamer te laten loopen en toen leidde hij haar schuin naar de heg. 't Was buitengewoon gevaarlijk, maar Lloyd had een bepaald soort van moed. Toch bleef Hilda, niet tegenstaande de plotselinge halve draai, dien ze genood zaakt werd te maken, op de been en hoe wel ze half struikelde na over de heg te zijn gesprongen en haast viel, trok Lloyd haar weer overeind, waarna zij als waanzinnig voortrende, een lange strook koren plat trappend. Halverwege 1 veld struikelde ze, verviel in een korten galop, vervolgens in een draf en toen ze eenige oogenblikken later op een ontgonnen stuk grond kwamen, ging ze vrijwel stapvoets. Lloyd sprong uit den zadel en liep naar haar kop de teugels stevig vasthoudend. Hilde steigerde, poogde zich los te ruk ken, maar zij kon niet ontsnappen en stond toen ten slotte stil, haar slanke pooten he vig trillend, den fijnen kop gebogen, tot de neus haast den grond raakte. Lloyd stond er bij. luisterde een oogenblik naar de moeilijke ademhaling, en veegde toen het zweet van zijn gezicht. „Hè", riep hij, „dat is achter den rug er is niets gebeurd gelukkig!" Ongelukkiger wijze echter was deze ver- zuchtig voorbarig. Het veld, waarin hij ge reden had, behoorde aan een blanken ko lonist, een ongemakkelijk type. De man, Jud Marshall genaamd, zat dien avond toe vallig op de veranda van zijn hut en toen Lloyd langs den weg kwam aan gerend en op zijn veld verscheen, was Jud met een schreeuw opgesprongen en snelde 't huis binnen, om een geweer te halen; niet om dat hij van plan was .er gebruik van te ma ken, maar omdat 't altijd goed is, voorbe reid te zijn, want er waren verscheidene zwarte bladzijden in Jud's levensboek. Toen Lloyd echter op 't veld, in de nabij heid van Jud's hut te voorschijn kwam, na zijn koren platgetrapt te hebben en kalm zijn paard liet uitblazen, veranderde Jud's plotselinge angst in een volkomen gerecht vaardigde woede. Hij sprong naar beneden en kwam Lloyd toegehold al schreeuwen de onder 't loopen. Lloyd keek om, tot het tot hem door drong, wat hem te wachten stond en kroop zoo vlug hij kon op Hilda's rug, maar op hetzelfde moment was de man bij hem. „Waarom voor den duivel heb je mijn koren platgetrapt en wie ben je?" was zijn begroeting, terwijl hij zijn hand uitstak en trachtte, de teugels te grijpen. „Laat dat, idioot!" schreeuwde Lloyd. „Blijf met je handen van de teugels af." Hilda begon te steigeren en sloeg naar dit nieuwe gevaar, maar Jud liet niet los. Hij was buiten zichzelf van woede. „Mijn kop er af, als 't Lloyd Fairfax niet is," sprak hij lijmerig. „Ze vertellen, dat je een drinkebroer bent, maar ik wist niet dat je bovendien nog een schobbejak was. Mijn veld plat trappen en (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9