STADS NIEUWS WOENSDAG 24 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 Voor zoover tot heden bekend is zal Donderdag a.s. te half tien op de R.K. be graafplaats te Purmerend ter aarde wor den besteld de heer J. van Langen. Op de begraafplaats „Zorgvlied" te Amsterdam zullen Vrijdag a.s. te twaalf uur ter aar de worden besteld de heer Content en zijn veertienjarig zoontje uit Berlijn. Op dezlfde begraafplaats zal vervolgens om twee uur des middags de begrafenis plaats vinden van den gezagvoerder van de „Gaai", den heer J. S. W. van der Feyst en den radiotelegrafist L. Aafjes. Te Noordwijk aan Zee wordt Vrijdag te half drie op de Algemeene Begraafplaats aldaar ter aarde besteld het stoffelijk over schot van mejuffrouw A. E. Hermanides, de verongelukte stewardes van de „Gaai". Tenslotte wordt Vrijdag te half één op de Algemeene Begraafplaats te Zaltbommel het echtpaar G. J. Philips uit Vught be graven. Het stoffelijk overschot van den heer Watts zal hedenavond per „Batavier" naar Londen worden vervoerd. Het stoffelijk overschot van den heer Hoogstra wordt voorloopig in de chapelle ardente van de firma Innemee in den Haag opgebaard en vandaar naar Dordrecht ver voerd. De begrafenis Jos. v. Langen. Een der slachtoffers, de heer Jos. van Langen, redacteur buitenland van de „Tijd" wien stoffelijke resten met die van 10 an dere slachtoffers, vandaag in Amsterdam is aangekomen, is per rouwauto naar Zorg vlied overgebacht en daar in afwachting van het transport naar Purmerend, dat morgen zal geschieden, opgebaard. Tijdens den gang naar de begraafplaats heeft de auto een oogenblik op de N.Z. Voorburg wal vóór het gebouw van de „Tijd" stilge houden, waar directie en hoofdredactie een krans aan de lijkwagen hebben gehecht. De ter aardebestelling van het stoffelijk overschot zal Vrijdagmorgen (niet Don derdag) te Purmerend plaats vinden. RECHTZAKEN TARWEFRAUDE TE ELST. Gisteren heeft de Arnhemsche Rcehtbank uitspraak gedaan in de zaak tegen den 31- jarigen bakker te Eist, die door frauduleuze invul ling van werkstaten van de Meelcen trale deze centrale voor 1000 benadeelde. De rechtbank veroordeelde hem wegens oplichting tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De eisch was anderhalf jaar. FRAUDE BIJ ZUIVELCENTRALE. De gewezen-boekhouder van de afdeel in g Zuivelcentrale van het Landbouw Crisis- fonds, de 35-jarigè W. F. van B„ thans ged., stond terecht terzake van verduistering van geldbedragen tot een totaal van 10.000, welke hij als hoofd van de afdee- ling onder zich had. Het O. M., waargenomen door mr. Cohen Tervaart, eischte 1 jaar en 3 maanden ge vangen isstraf (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Het ambtsjubileum van Burgemeester E. Vernède. Gisteravond kwamen in het Raadhuis bijeen de leden van het Eere-Comité en het feestcomité ter bespreking van het pro gramma ter herdenking van het 40-jarig ambtsjubileum als Burgemeester dezer Ge meente van den Edelachtbaren heer E. Ver nède, onder leiding van den heer J. A. Mens, wethouder-loco-Burg. en voorzitter van het Eere- en Feestcomité. In het Eere- Comité hebben zitting genomen: Mgr. Th. M. P. Bekkers, dr. H. de Boer, arts, notaris W. A. Caron, W. G. Duijnisveld, J. J. Dijk man, C. Egg ink, ds. H. P. Fortgens, ds. J. C. Houtzagers, D. de Jong, P. J. Koot, L. J. van Leeuwen, D. Limburg, J. A. Mens, pastoor P. Meijer, W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye, dr. M. van der Stoel, arts, A. in 't Veld, arts en A. Verboon. In het feestcomité hebben zit ting: J. A. Mens, voorzitter, A. P. Schram de Jong, le secretaris-penningmeester, mej. M. S. J. van Geest, 2e secretaresse-penning- meesteresse, C. Eggink, weth. mej. J. E. H. J. Barmen 't Loo, D. J. Brinks, S. S. Lep pink, J. H. Romijn, J. H. Rutten, J. J. Smit, A. J. Turion en G. C. Verrips. Dit veertig jarig ambtsjubileum zal worden gevierd op Dinsdag, 6. Augustus as. Juist op dien dag zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer E. Vernède tot Burgemeester dezer Gemeente is benoemd geworden door wij len Hare Majesteit Koningin Emma, des tijds Regentes der Nederlanden. Na eenige bespreking werd het feestpro gramma voor dien dag als volgt vastgesteld: Des morgens te 10.30 uur v.m. zal een open bare vergadering worden gehouden van den Gemeenteraad, waarin de jubileerende Burgemeester zal worden gecomplimen teerd; te 11.30 uur vjn. zal de aanbieding plaats hebben van een plaquette, een ge schenk van de Gemeenteambtenaren en het Gemeentelijk personeel. Te 2.30 uur nm. zal de aanbieding plaats hebben van het huldeblijk nabij het Raadhuis, een ge schenk van de Burgerij. De kinderen der verschillende scholen zullen in optocht naar het Raadhuis trekken, waar de kinde- re na de onthulling van het huldeblijk een feestlied zullen zingen en een kindertrac- tatie zal plaats hebben. Na dezen kinderzang zal op verzoek van de Graal, deze Jeugdvereen iging in de ge legenheid gesteld worden een oorkonde aan te bieden als hulde aan en erkenning van het Burgerlijk gezag. Wellicht zullen nog andere Jeugdvereenigingen aan deze mani festatie deelnemen. Daarna zal de jubila ris een receptie houden in het Raadhuis van 34.30 uur n.m. om iedereen in de gelegenheid te stellen hem te complimen teeren. Des avonds te 8 uur zal de Voor straat worden geïllumineerd en een concert worden gegeven door de beide plaatselijke muziekkorpsen „St. Laurens" en „Benve- nuto". Het comité vertrouwt, dat de bur gerij van Voorschoten dien dag uiting zal geven van sympathie en medeleven door het uitsteken van de vaderlandsche drie kleur. WARMOND. SLUITING VAN DE KAAGWEEK. Uitreiking prijzen van de Gondelvaart. De Kaagweek heeft gisteren een waar dig slot gevonden in het uitreiken van de prijzen aan de winnaars die hebben deel genomen aan de gondelvaart. Duidelijk is hierbij gebleken dat de Warmondsche be volking meeleeft met het wel en wee van „de Kaag" en het stemt tot groote voldoe ning, dat zoowel het bestuur als de leden van de Kaag zich meer één gaan voelen met de Warmondsche bevolking. Burgemeester en Wethouders, benevens de jury hadden te ongeveer 9 uur plaats genomen op de gemeentelijke muziek tent, waaromheen een drom van nieuws gierigen en belangstellenden geschaard wa ren. Thans, aldus de Burgemeester, nu de Kaagweek weer een einde heeft genomen, wil ik van deze plaats een woord van bij- zonderen dank en hulde brengen aan het Kaagbestuur, dat bij gelegenheid van het 25-jarige bestaansjubileum ons gisteren avond vergast heeft op een schitterend vuurwerk. Wij zijn, aldus spreker, aan deze vereenigirtg grooten dank verschul digd, want wat zou Warmond zijn zonder de Kaag. Ik wil vanaf deze plaats een woord van felicitatie richten tot den heer van Hoolwerff, den sympathieken voor zitter van deze vereen iging, voor de hem ten deel gevallen Koninklijke onderschei ding, en voor alles, wat hij voor Warmond heeft gedaan, hartelijk dank zeggen. Dan rest mij, aldus spreker, een woord van dank te brengen aan de deelnemers van den gondelwedstrijd, wantzonder hunne medewerking was dit groote succes niet mogelijk geweest. In dezen dank wil ik tevens betrekken de commissie en jury leden bestaande uit de heeren dr. J. Blom berg, dr. H. J. A. Walenkamp, J. Jesse, J. H^itlager en C. Breedijk, voor al de moei ten, die zij zich hebben getroost alles zoo glansrijk te doen slagen. Dank aan de beide muziekkorpsen voor hunne muzikale medewerking, dank aan de heeren Alb. Oudshoorn en A. Bakkers voor hunne zor gen besteed aan de boot die van gemeente wege dezen tocht opluisterde, dank aan den heer Kieken voor zijn bereidwilligheid om belangloos een van zijn motorjachten ter beschikking te stellen van de jury. Onder een toepasselijk woord werden vervolgens door den Burgemeester de respectievelijke prijzen beschikbaar gesteld. Deze waren als volgt: Mooist verlichte boot: le pr. Zenith van Nijman, 2e pr. Adriana van den heer de Jong, 3e pr. de Bry van den heer Edison. Origineelste booten: le pr. de Jenever boom van Bertram, 2e pr. de Kampeertent van Benjamin, 3e pr. Hulskamp van Jans sen. Reclamebooten: le pr. Accus van N. van Leeuwen, 2e pr. Brood van v. Niekerk, 3e pr. A. Vreeken. Kano's en gondels: le pr. de Zwaan van mej. Leenen, 2e pr. de Gondel van Scha- kenbos, 3e pr. Masco van v. d. Meij. Aan de beide Directeuren van de mu ziekvereniging werd een speldje aange boden, terwijl aan de dames en heeren die de gemeenteboot bemand hadden een doos bonbons en cigaretten werden aangeboden. Alle prijswinnaars werden met een har telijk applaus begroet en aan het eind werd door alle aanwezigen een welge meend en hartelijk driewerf hoera op de bekroning van de zoo schitterend geslaagde Kaag uitgebracht. Dezen avond was de Kaagweek. LEIDSCHENDAM. Sluiting van wegen. Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben besloten, voor het rij wiel ver keer in beide richtingen ge sloten te verklaren het voor het jaar- en voetverkeer bestemde deel van den Vliet- weg te Rijswijk von de Hoornbrug tot aan de grens met Stomp wijk en van den West- vliet weg te Stompwijk van de grens met Rijswijk tot aan den Achterweg bij Leid- schendam. VEÜR. Boom omgereden. Gisterenavond reed op de Smidslaan te Veur een luxe auto, bestuurd door een dame. Plotseling zwenk te de auto naar rechts en reed het trottoir op, waar echter gelukkig op dat oogenblik niemand passeerde. Alleen werd een van de onlangs geplante boomen omvergere den. De auto reed na het gebeurde vrij snel weg, doch een voorbijganger kon het num mer noteeren, zoodat een en ander aan de Gemeentepolitie werd medegedeeld, die de zaak wel nader zal onderzoeken. CORRESPONDENTIE. Morgen, Donderdag, GEEN gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge juridi sche inlichtingen. Overigens iederen Dinsdag- en Donder dagmorgen van 34 uur. Rijniandsch borgstellingsfonds Voor den kleinen handeldrijvenden en industrieelen middenstand. Heden is ten overstaan van Notaris Mr. H. M. A. Coebergh te Leiden opgericht de Stichting Rijniandsch Borgstellingsfonds. De daad van oprichting werd verricht door de heeren P. A. van Aggelen, Direc teur der gemeentelijke hulpbank (bank van leening en geldschietbank); Secreta ris van de Stichting Leidsch Borgstellings fonds, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, Burgemeester der gemeente Leiden, Prof. Mr. D. v. Blom, Hoogleeraar in de Juridi sche Faculteit; Oud-Voorzitter van de Stichting Leidsch Borgstellingsfonds, D. ten Cate Brouwer, Voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, en Mr. A. J. Romijn, Wethouder van Sociale Zaken; Voorzitter van de af- deeling Leiden van het Nationaal Crisis comité. De oprichting gescheidde op initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland. Het doel der Stichting is hulpverleening en woekerbestrijding, ten bate van den in dustrieelen en handeldrijvenden midden stand binnen het gebied der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, in den vorm van: a. borgstelling voor credietwaardige cre- dietbehoevenden, die trots ernstige pogin gen niet slaagden in het vinden van voor credietverleening geeischte borgen of in het stellen van gevorderde zakelijke ze kerheid; b. bemiddeling en voorlichting voor cre dietwaardige credietbehoevenden, die ble ken, niet elders deze te kunnen verkrijgen. Het fonds zal in die gevallen, waarin, na omstandig en nauwkeurig onderzoek, door verleening van een borgstelling red ding kan worden gebracht en verval tot armoede kan worden voorkomen, de ver krijging van een geldleening mogelijk ma ken. Het Bestuur zal daartoe nauw contact zoeken met de aangesloten gemeenten. In den regel zullen voor deze hulp in aan merking komen middenstandersbedrijven, welke ten minste vijf jaar bestaan. Middenstandsbedrijven, die opgericht zijn in de crisisjaren en die, welke geen bestaansrecht hebben, komen voor hulp verleening niet in aanmerking. De hulp is bestemd voor kleine middenstandsbedrij ven, die eertijds in een toestand van wel vaart verkeerden en die waard zijn om in stand te worden gehouden. Hoeveel kleine zelfstandigen zijn er niet, die alles op ha ren en snaren zetten om aan een klein be drijfskapitaal je te komen en die daaraan zeker zouden worden geholpen, als zij maar borg konden stellen. Voor dezulken is het fonds bestemd. Het betreft voornamelijk die groote groep kleine zelfstandigen, die niet voor crediethulp uit hoofde der be staande regeling in aanmerking komen en toch verdienen geholpen te worden. Borg stellingen zullen in den regel niet hooger worden verleend, dan 500. Bemiddeling en voorlichting zal worden verleend aan middenstandsbedrijven die daaraan behoefte hebben en deze niet el ders kunnen verkrijgen door het verstrek ken van practische adviezen, door sanee ring van het bedrijf, het maken van schuld regelingen enz. Zij die kennis dragen van den toestand, waarin vele middenstandsbedrijven zich thans bevinden, zullen de oprichting van dit middenstandsborgstellingsfonds met waardeering begroeten. Het Nationaal Crisiscomité, dat met Mei 1936 zijn werkzaamheden zal beëindigen, heeft reeds van zijn sympathie blijk ge geven. Voor Rijnland zal een belangrijk deel van de taak van de plaatselijke crisis- comité's door het fonds kunnen worden overgenomen. Enkele plaatselijke crisis-comité's hebben bereids een bijdrage in het kapitaal gestort. Voor goed begrip zij medegedeeld, dat het fonds geen giften zal verstrekken, doch uitsluitend borgstellingen, bemiddeling en voorlichting. De werkwijze van het fonds zal dezelfde zijn als van 't Leidsch Borgstellingsfonds. Het kapitaal van het fonds dient intact te blijven, opdat het fonds vele jaren zijn diensten zal kunnen blijven bewijzen. Het Departement van Economische Za ken heeft de voorbereiding tot oprichting met zeer veel belangstelling gevolgd en van haar waardeering blijk gegeven. Aan den Minister van Economische Zaken is in de Statuten van het fonds veel invloed toe gekend. Verwacht wordt, dat van Regee- ringswege het fonds, ook door kapitaal deelname, krachtig zal worden gesteund. Aan de Gemeente-besturen in Rijnland zal worden verzocht eveneens bij te dra gen in het kapitaal van het fonds. Onge twijfeld zullen vele Gemeente-besturen aan dit verzoek voldoen, omdat voor hulpver leening in aanmerking komen, die midden standsbedrijven, waar uit de gemeente van inwoning van gemeentewege in het kapi taal van heit fonds wordt bijgedragen. Het fonds heeft ook de belangstelling van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Naar verwacht mag worden zal in beginsel door Ged. Staten geen bezwaar worden gemaakt. De middenstandsorganisaties, waarvan velen reeds het werk van de bemiddelings commissie financieel mogelijk hebben ge maakt, zullen zeer zeker de inkomsten van het fonds helpen versterken. In het Bestuur hebben zitting genomen, aangewezen door de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland, de heeren D. ten Cate Brouwer, P. A. de Gooijer en W. Schxandt; door Burgemeester en Wet- houders der gemeente Leiden, de heeren P. A. van Aggelen, Prof. Mr. D. v. Blom en G. R. D. Crommelin; door den Minister van Economische Zaken, de heer Mr. J. J. R. Schmal, hoofdcommies Dept. van Econ. Zaken; door het Bestuur van de Leidsche Maatschappij van Weldadigheid ter voor koming van verval tot armoede, de heer Mr. P. A. Pijnacker Hordijk; voor de gemeente-besturen zullen voor de eerste maal in het bestuur zitting ne men, de heeren P. A. Colijn, Burgemeester van Alphen, A. Warnaar, Burgemeester van Hazerwoude, Mr. W. J. Woldringh van der Hoop, Burgemeester van Katwijk, K. Brug, Burgemeester van Leiderdorp, J. A. Bak huyzen, Burgemeester van Leimuiden, J. P. Gouverneur, Burgemeester van Sassen- heim en A. J. L. Ketelaar, Burgemeester van Warmond. De statuten van het fonds bepalen, dat bij toerbeurt alle aangesloten gemeenten in het Bestuur zullen zitting ne men. Het dagelij ksch bestuur bestaat uit de heeren: D. ten Cate Brouwer, voorz., A. J. L. Ketelaar, secretaris, G. R. D. Cromme lin, penningmeester. P. A. v. Aggelen di strictcommissaris P. A. Colijn, 2e voor zitter, W. Schrandt, 2e penningmeester en P. A. de Gooijer, gedelegeerd lid. Door het Bestuur zijn benoemd als juri disch adviseur, Mr. A. J. Romijn, als ac countant, Mr. H. D. M. Knol en als ad junct-districtscommissaris, de heer H. J. J. Simonis. Het fonds is gevestigd te Leiden, Nieuw- steeg No. 6. In verband met de vele voorbereidende werkzaamheden zal het fonds op een nader te bepalen tijdstip met de hulpverleening een aanvang maken. Het tijdstip zal nader in de pers worden bekend gemaakt. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland heeft de in November van het vorig jaar ingestelde bemidclelings- commdssie opgeheven. De commissie heeft, onder voorzitter schap van den Heer H. M. Simonis, voorzit ter van de afdeeling Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel, veel voorberei dend werk verricht, om te komen tot op richting van het Rijnlandische Borgstel lingsfonds. Ook heeft de commissie met de haar ten dienste staande middelen vele middenstanders de behulpzame hand kun nen bieden en op de de been kunnen hou den, waardoor verval tot armoede is kuir- nen worden voorkomen. De ervaring van de commissie heeft aangetoond, dat voor het borgstellingsfonds een zeer noodzakelijk en dankbaar werk terrein klaar ligt en dat dit middenstands- borgstellmgsinstituut in organisatie en vorm de juiste hulpverleening aan zelf standigen zal kunnen geven. R. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Diploma's. Voor het Staatsexamen Huishoudkunde en Wasbehandeling N VII slaagden de Dames: H. D. M. Antonissen, Groningen; F. M .G. Geuskens, Nijmegen; B. Haex, Heer len; Th. D. M. Jansen, Enschede; A. v. Pa rijs, Lisse; M. H. J. Poelmann, Bussum; W. Raadsen, Leiden; H. A. L. M. Vosters, Eind hoven; P. A. M. Voss, Nijmegen. Voor het Staatsexamen Koken en Voe dingsleer N Vni slaagden de Dames: A. D. F. Brouwers en J. M. M. A. Meuwese, Lei den; M. A. H. Elfrink, Zwolle; M. J. A. ten Thy, Enschede, H. C. M. Verdegaal, Voor hout; G. M. M. Breuers, Dortmund; A. H. C. M. Keulemans, Voorburg; C. M. H. Lees berg, Alkmaar; L. J. Rietdijk, Oegstgeest; M. C. A. Verberne, Utrecht. Het getuigschrift „Hulp in de Huishou- houding" werd uitgereikt aan de Dames* C. Dirkse, Oegstgeest; M. M. van Dort, Ch. Griffioen, C. Th. v. d. Voort, A. C. van Wel- zenis, Leiden; S. Karstens, Leiden (voorw.); D. van Dokkum, Koudekerk (voorw.); J. M. R. Hoogeveen en H. G. C. M. van Leeu wen, Noordwijk; H. M. v. d. Poel, Groenen dijk; G. J. R. van Vliet, Alphen aan den Rijn. Geslaagd voor het examen „Costuum- naaien" de Dames: J. A. de TEcluse, E. J. Meurs, J. Overdijk, S. Stikkelorum en W. J. v. d. Werf, Leiden; A. J. Meiman, Sas senheim; Th. A. v. d. Plas, Noordwijk; A. van Rij, Oegstgeest, A. van Santbrink, Voorschoten, M. A. Versluys en P. L. M. Zwetsloot, Warmond; H. van Zwieten, Ha- zerswoude. Geslaagd voor het examen van de 4-jarige Middagcursus de Dames: M. Gordijn, T. Koets, A. v. d. Logt, M. Schipper, Leiden; M. Juffermans, Oegstgeest; W. v. d. Valk, Zoeterwoude. Geslaagd voor het examen „Costumière" de Dames: J. Brandt, E. Evers, M. den Hol der, H. van Kampen, A. de Ridder, C. van Rijn, A. Stouten, J. van der Wilk, A .Wit- senburg, C. van Hoven, Leiden; G. van Gin- kel, Warmond; M. Kruyt, Katwijk aan Zee; A. Verdoes, Katwijk aan den Rijn. Geslaagd voor het examen van den 3-ja rigen Volledigen Avondcursus de Dames: J. Heuting, C. Pardon, M. van Rijn, H. Stik kelorum, J. Vitters, W. de Wit en M. de Wit, allen te Leiden. Overgangsexamens Opleiding leerares huishoudkunde en waschbehandeling: Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd de dames: G. Bouter, Leiden, M. Flint, Winschoten, J. Koenaers, Utrecht, A. v. d. Meer, Zwolle, A. Perquin, Den Haag, Y. Salm, Oegstgeest, A. Ver hoeven, De Bilt. Opleiding leerares koken en voedings leer. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd de dames: D. van de Berg, Alphen a. d. Rijn (ged.), A. Bertels, Delft, J. ten Hacken, Haarlem, B. v. d. List, Den Haag (ged.), V. Maas, Over- schie (ged.), G. Rozemeijer, Rotterdam (ged.), J. Stollenwerck, Maastricht, M. Vierling, Scheveningen, E. Voss, Arnhem (ged.), A. Wuisman, Schiedam, K. IJdens, Oegstgeest (ged.), M. van Hassel, Zundert. Opleiding „huishoudkundige". Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd de dames: A. Nieuwen- burg, A. Pley, A. Walter, H. van Wijhe, M. Wiggers en D. Wijtenburg, Leiden, A. van Dijk, L. van Noord en R. Rietdijk, Oegstgeest, G. Samsom en C. Schram de Jong, Alphen de d. Rijn, M. Bots, Voor hout, E. Grol, Groningen, W. v. d. Ham, Den Haag, A. Leesberg, Alkmaar, M. de Leeuw en A. Westphal, Voorburg, A. Min- ke, Dedemsvaart, H. Schouten, Leidscnen- dam, L. Tiebaxcks, Amsterdam, A. Vrede- bregt, Schiedam, H. van Zonneveld, Sas- senheim. Opleiding „Hulp in de Huishouding". Van de eerste naar de tweede werden bevorderd: de dames: Ch. Aenmey, D. Averdieck, M. de Boer, T. van Heeringen, G. v. d. Mark, H. van Ockenburg, M. Fen- seel, B. Snel, T. Verhoef, B. v. d. Vliet en L. Zwart, Leiden, A. Berg, Sassenheim, D. de Best, Katwijk Zee, J. Bregman en M. Bonda, Oegstgeest, T. Dames, R. Lefeber, M. Möller, Lisse, F. Weise, Warmond, T. van Zijverden, Hillegom. Dagvoorbereidende cursus. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: C. van de Blij, N. v. d. Bos, G. Bink, J. Hoogeveen, M. Huntel- man, T. van Kalkeren, M. Kraay, J. Olt- huis, G. Pardon, M. Schaft, B. Sjardin, J. Süzle, A. de Vries, A. de Vroede, B. Was- sink, W. van Wouw, M. Zaalberg, A. Zwetsloot, M. Berbee, M. Broeken, H. v. d. Burg, M. Gans, J. Kreffer, A. Overde- vest, W. Raaphorst, Leiden, F. de Roode, Leiderdorp, M. Turion, A. Zonneveld en C. Oosterveer, Voorschoten, T. Touw, en T. van Engelen, Alphen a.d. Rijn, N. Borst, M. den Dubbelden, M. de Groot, L. Hof man, G. Juffermans en M. Onderwater, Oegstgeest, S. Hoogeveen, en N. v. Steyn, Noordwijk, J. v. d. Kamp, Roelofarends- veen, T. v. Schie, Katwijk Rijn, T. Ver sluys, Warmond, M. v. d. Berg (voorw.), C. Noordman, J. v. d. Poel, M. v. d. Post, J. van Velzen, Zoeterwoude. Het getuigschrift van de 2-jarige Dag- voorbereidende cursus werd uitgereikt aan: J. Gressie, C. de Jong, W. Jurgens, A. v .d. Moolen, A. Olivier, J. Filippo, M. Stikvoort, C. Teyn, E. de Vos, J. v. d. Werf, A. Woudenberg, T. Blansjaar, M. Boter, M. Kramp, D. Peterse en L. Swaa- nenburg, Leiden. J. van Dorp, Rijnzater- woude, A. Reedijk, T. v. d. Ster, C. v. d. Kley, S. Wröschell, M. Snelderwaard, en A. Varkevisser, Voorschoten, M. van Rijn, Katwijk aan Zee, S. van Kempen, War mond, R. Molenkamp, Oegstgeest, G. Wulfinghoef, Noordwijk, B. Bruynen, Sas senheim. Opleiding coètuumnaaien: Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd: M. v. d. Brink, J. v. De venter, A. Jansen, T. Keereweer, L. Krol, M. Langezaal, A. van Meygaarden, M. Meurs, A. Schouten, W. v. d. Zeeuw enA. Mank, Leiden, J. Loomans en J. Timmer mans, Hazerswoude, J. Ouwerling, Voor schoten, R. van Rijn, Katwijk aan Zee, R van Strohé, Leiderdorp. Van Middagvoorbereidende cursus I naar Middagvoorbereidende cursus II werden bevorderd: M. Baan, A. Bouwmeester, H. van Buuren, A. Gijsman, C. den Hoider, C. Klein, T. Klein, E. Schroder, E. Stol, M. van Ulden, F. van Vierzen, B. van Vierzen, A. Eradus en E. v. d. Berg, Leiden T. Akerboom, Oegstgeest, M. de Jong, Groenendijk, J. Ramaker en M. de Vogel, Leiderdorp, W. Slootweg en C. van Wie- ringen, Hazerswoude, W. Wagtendonk, J. van Leeuwen en G. Hooymans, Voorscho ten, C. Rooyakkers, Lisse. Het getuigschrift 2-jarige Middagvoor bereidende Cursus werd uitgereikt aan: A. van Amsterdam, E. Elderhorst, (ged.)) W. Frank, N. van Groeningen, T. Jongbloed, S. van Leeuwen, A. van Nood, M. Rijsdam, A. v. d. Stoel, J. Zandvliet, C. van Hal (ged.) Leiden, M. van Meygaarden, A. van Weerden (ged.) Voorschoten, N. Snel Lei derdorp, J. Verhaar Groenendijk, T. van Went Noordwijk b. en D. v. d. Voort Sas senheim. Van Middagcursus Hl naar Middagcur sus IV: A. Nieuwenburg, A. van Staveren Leiden, C. den Dubbelden Oegstgeest, M. de Groot Groenendijk, R. Hendriks, B. Meijer Voorschoten, M. v. d. Voorn Iloog- made, J. van Wilsum Zoeterwoude, A. van Winkel Leiderdorp. Van de 3-jarige Volledige Avondcursus werden bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: A. v. d. Berg, A. Colpa, H. Fakkel, A. Guldemond, S. de Haas, C. Ligt- voet, J. Linschoten, A. Overdijk, II. Riet bergen, Oh. Guley, W. Nobel, M. Pijnna- ken, F. Vinkensteyn, S. de Graaf, C. van Dam Leiden, M. van Noort Oegstgeest. Van de 2de naar de derde klasse: E. Bronsgeest, M. Christiaanse, P. van Diest, H. Dijt, T. Dijt, K. Kroezemeijer, M. Keizer, J. Linschoten, Ch. Martijn, T. du Prie, G. Sloos, A. van Haarlem allen te Leiden. Ziehier hoe de fotograaf in zün atelier zijn bruidje vertelt, hoé innig hjj haar bemint. ilatler)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8