WOENSDAG 24 JULI 19ja DE LEID5CHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 16 WANDELSPORT De Vierdaagsche Meer dan 3000 deel nemers op stap. De eerste dag. Het is vier in den morgen en het is nog eenigszins donker. Binnen in de kazerne lokalen en in de tenten komt echter leven. De deelnemers beginnen op te staan en gaan zich gereed maken om straks op de daarvoor vastgestelde tijdstippen naar ge lang het aantal kilometers, dat zij moeten loopen, htm eerste dagmarsch aan te van gen. Vol goeden moed zijn gistermorgen bij schitterend zomerweer 3030 wandelaars vertrokken. Er waren 3200 inschrijvingen, zoodat er 170 him inschrijving niet gestand hebben gedaan. Reeds om vijf uur schettert er vroolijke marsch- en dansmuziek door de loudspea kers en men zag in de vroege ochtenduren al verschillenden, die niet konden nalaten een dansje te maken. In en om de kazerne heerschte een ge zellige drukte en ondanks het vroege uur ■Joegen reeds vele Nijmegenaars den af- marsch gade. Het parcours voerde over Berg en Dal, Groesbeek, Plasm alen en Mook en de lan gere afstanden over Heumen en Overas- seit De 50ers en 55ers hebben het vandag vrij zwaar gehad, daar tijdens de laatste 15 KM. een groot stuk ni. over de zg. Stadsdijk tot aan de Feestdijk over een marscheeren. Men kon het velen aanzien, dat het zwaar was, doch daar het weer goed was, al ontbrak dan vaak het zon netje en werd het daardoor soms erg druk kend, bleef de moed er in. Op dezen eersten dag was de Molenbeek het groote knooppunt der diverse routes en hier concentreerde zich dan ook de be langstelling zoowel van burgers als van officieele personen. Degenen, die daar van htm belangstel ling blijk gaven waren generaal-majoor v. d. Vijver, commandant 3e divisie en ge neraal-majoor Jong; inspecteur der Vrij willige Landstorm. Urenlang duurt het voorbijtrekken der verschillende groepen en individueele deel nemers. Ondanks de groote is bij den Molenhoek alles keurig in orde. Het verkeer op den drukken verkeersweg Nijmegen-Venlo wordt op keurige wijze geregeld door Ma rechaussee en gemeentepolitie. Het is hier een aardig gezicht om de groepen burgers, politie en militairen, die natuurlijk vanwege de groote belangstel ling htm beste beentje voortzetten, voorbij te zien trekken. Om de verschillende groe pen op te noemen, zou te veel ruimte ver gen, We zullen dus maar volstaan om het een en ander over de buitenlanders te zeg gen en wel over de Parijsche politie. Met korte pittige pasjes komen zij aangemar- cheerd en Vooral ook door htm keurige uniform trekken zij zeer den aandacht De Fransche burgers loopen, zooals gewoonlijk vaak verspreid en zijn bijzonder goede maatjes met de Hoüandsche dames. Bij de Engelschen heerscht, zooals altijd een vroolijke stemming. Hoewel de gezondheidstoestand van Jhr. Schorer het bijna niet meer toelaat, kan hij niet nalaten een kijkje te komen nemen en zien we hem begeleid door een verpleeg ster in een auto bij den Molenbeek even het voorbijtrekken der deelnemers gade slaan en rijdt de oude grijze leider der marschen later nog verder langs het par cours. Over het algemeen is er in matig tempo geloopen, hetgeen zeer verstandig is. Snel wandelen is niet het doel van de Vierdaag- gche en thans komen de deelnemers dan ook fit binnen. Overal is de belangstelling groot en leeft 1 de bevolking met de loopers mee en kan men water krijgen zooveel men wil. Ook werd heden den den deelnemers weder di verse attracties aangeboden, zoowel een hartversterking als middeltjes voor voet verzorging. Het aantal uitvallers bedroeg dezen dag 16, hetgeen in aanmerking nemende het zware parcours nog al meevalt Zoo behoorde deze eerste marschdag dan weer tot het verleden In de avonduren trok een reclame-op tocht door de straten met muziek. Met ziet, er wordt veel voor de deelnemers gedaan, door hen zooveel mogelijk afwisseling te bezorgen. WIELRENNEN DE WEDSTRIJDEN OP DE STADION- BAAN. Een interessant programma. Onder begunstiging van buitengewoon fraaie weersomstandigheden zijn gister avond op de Stadionbaan wielerwedstrijden gehouden, welke door een zeer talrijk pu ibliek werd bijgewoond. De belangrijkste nummers van het uit gebreide programma waren wel de sprint- landen wedstrijd NederlandDuitschland met Richter en Steffes aan Duitsche zijde en van Egmond en van der Linden aan Ne- derlandsche zijde, de stayerswedstrijd over 80 KJV1. te verrijden in twee manches van 40 K.M. met de renners Lacquehaye, Guim- bretiere, Möller, Van der Wulp, Blekemolen, Wals en Buis en tenslotte de finale om het clubkampioenschap van Nederland op de baan, welke laatste match verreden werd onder de auspiciën van de Nederlandsche Wielren Unie. Om precies acht uur werd begonnen met een nieuwelingenwedstrijd over 10 KAL welke het volgende resultaat had: 1. D. Groenewegen; 2. J. Valkoog; 3. H. Aneese; 4. J. van Breda. De wedstrijd met motorgangmaking voor B-stayérs over 25 KLM. had het volgende resultaat: 1. Korf (achter Wiersma) tijd 19 min. I,6 sec.; 2. Kab (Duitschland) (achter Bes- son) op 25 Meter; 3. Wildschut (achter Kaser) 475 Meter; 4. Massing (achter Pas- quier) op 1930 Meter; 5. Van der Valk (ach ter Manera); 6. Nolte (achter Carman); 7. De Wit (achter Ceurremans), de beide laat- sten meer dan 4 ronden achter. Beslissing Clubkampioenschap van Nederland. In de beslissing van het dlubkampioen- schap sprint kwam „Le Champion" Amster dam uit tegen „Ulysses", eveneens uit Am sterdam. Bij „Le Champion" reed van der Linden en deze zorgde door tactisch rijden er wel voor, dat de overwinning bij zijn club terecht kwam. Tijd laatste 200 Meter 13,3 sec. Ook in de beslissing van het clubkam pioen achtervolging behaalde „Le Cham pion" de overwinning, ondanks het feit, dat voor het grootste gedeelte van de 4 K.M. slechts met 2 van de 3 renners werd gere den. De tijd van „Le Champion" was 5 min. II,2 sec. Vanzelfsprekend maakte het team van „Le Champion" na afloop dezer ritten een eereronde. De eerste manche over 40 LM. Voor de eerste manche over 40 K.M. der A-stayers startten in deze volgorde Wals, Buis, Manera (Italië), Möller (Duitschland), Lacquehaye (Frankrijk), Van der Wulp en Blekemolen, waarbij eerst op het laatste moment bekend werd gemaakt, dat Guim- Ibnetiere niet zou starten. Wals zorgde er voor, dat hij den kop di recte na den start behield, terwijl van der Wulp zich al spoedig tot de tweede plaats opwerkte. Lacquehaye bezette de derde plaats, terwijl in de achterste gelederen men talrijke malen stuivertje verwisselde. Toen de helft van den afstand was afgelegd luid de stand: 1. Wals; 2. Van der Wulp; 3. Lacquehaye; 4. Möller; 5. Buis; 6. Bleke molen; 7. Manera op 1 ronde. De lap van Manera, door Wals, geschiedde juist in de 40ste ronde. Direct daarop pas seerde Wals ook Blekemolen. 32 ronden voor het einde ging Lacquehaye na eenigen strijd Van der Wulp voorbij en bezette de Franschman dus de tweede plaats. En de Franschman liet het hier niet bij. Ronde na ronde joeg hij achter Wals aan en eindelijk gelukte het hem 9 ronden voor het einde den Nederlander te passeer en. Wals was tegelijkertijd los en Van der Wulp zag zijn kans schoon om de tweede plaats te her overen. En 4 ronden voor het einde ging ook Möller voorbij. Zelfs zag Buis 2 ronden voot het einde kans om Wals te passeeren, ter wijl Lacquehaye hem de eerste lap bezorg de. Lacquehaye won verder zonder moeite deze eerste manche. Het resultaat was: 1 Lacquehaye, tijd 30 min. 12,2 sec.; 2. Van der Wulp op 150 Meter; 3. Möller op 250 Meter; 4. Buis op 480 Meter; 5. Wals op 600 Meter; 6. Blekemolen op 1090 Meter; 7. Manera op 2575 Meter. NederlandDuitschland. In 4 ritten werd verreden een sprint wed strijd NederlandDuitschland voor profs, over 1 ronde, waarbij telkens 2 renners van het eene land tegen 1 rijder van het an dere uitkamen. In den eersten rit kon van der Linden het tegen Richter en Steffes niet verder brengen dan de tweede plaats, dank zij het tactisch rijden der beide Duitschers. Rich ter werd winnaar met een tijd van 12,4 sec. over de laatste 200 Meter. In den tweeden rit ging van der Linden er bij het ingaan van den eersten bocht handig van door, Van Egmond en Steffes lieten hem gaan, zoodat van der Linden totaal geen moeite had om te winnen. Van Egmond klopte den Duitscher op de streep. In den derden rit sloten van Egmond en van der Linden Richter geheel in. De Duit scher kreeg eerst op het laatste rechte einde gedegenheid om op zij te komen, doch toen was het reeds te laat. Van Egmond werd winnaar met 12,3 sec. over de laatste 200 Meter. 2. Van der Linden. 3. Richter. Hierna werd gepauzeerd. De laatste rit won Richter op fraaie wijze van van Egmond en Steffes. De eindstand was, dat Nederland dezen landen wedstrijd gewonnen had met 10 pun ten (van Egmond 5 en van der Linden 5 punten) tegen Duitschland 14 punten (Rich ter 5 en Steffes 9 punten). Laatste manche over 40 KJVL De volgorde van den start in de tweede manche achter groote motoren over 40 K.M. was Blekemolen, Van der Wulp, Lacque haye, Möller, Manera, Buis en Wals. Van der Wulp nam direct den kop met Lacque haye op de tweede plaats, terwijl Wals zich na enkele tientallen ronden langzaam maar zeker tot de derde plaats opwerkte. Toen de helft van de 40 K.M. er op zat was de vol gende stand op te maken: Aan den kop Van der Wulp, op ongeveer 30 Meter Lacque haye, tien Meter daarachter Möller, ver volgens Blekemolen, Wals, Buis en Manera, allen op betrekkelijk geringen onderlingen afstand. Intusschen zakte Wals steeds meer af, hij kwam op de laaitste plaats terecht en 28 ron den voor het einde stapte hij af om van machine te wisselen. Dit kostte hem 1 ronde achterstand. Van strijd was overigens geen sprake, ronde na ronde werd afgelegd zon der dat er wijziging in den stand kwam. Men hield eikair angstvallig in de gaten en dit voorkwam eiken strijd. Van der Wulp won voor Lacquehaye en Möller. Het resultaat der tweede manche was: TOERISME DE NIEUWE WEG OVER DEN GROSSGLOCKNER PAS. Toeristische bezienswaardigheid in Oostenrijk. De K. N. A. C. schrijft ons: In verband met de opening van de nieu we Grossglocknerstrasse op 3 Augustus as., welk feit feestelijk gevierd zal wor den met een sterrit en den Internationalen Grossglocknerwedstrijd voor automobielen, laten wij hier voor belangstellenden een beschouwing over dezen nieuwen bergweg volgen. Weer eens te meer heeft de techniek ge zegevierd. Over het hoogste bergmassief van Oostenrijk is een weg aangelegd van zes meter breedte, met bochten van tien meter breedte, met tunnels en parkeerter reinen, een formidabel werk, waarop Oos tenrijk met recht trotsch mag zijn. Het is de weg, die Ferleiten met Heiligenblut verbindt, de Grossglocknerstrasse genoemd. Reeds de Romeinen kenden een pas over de Hohe Tauern, maar de weg verviel en raakte vergeten. De toeristische generatie uit het tijdperk van het oer-automobilisme zal zich nog de oude Grossglocknerstrasse herinneren, welke van Heiligenblut naar Grossglocknerhaus voerde. De weg was privaat eigendom van de sectie Klagenfurt van de Duitsche en Oostenrijksche Alpen- vereeniging en werd jarenlang door middel van tolgelden in stand gehouden. Toen kwam het jaar 1917. Een aardverschuiving bedolf de eerste bochten bij Heiligenblut en de Grossglocknerstrasse scheen voor goed verloren. De Alpenvereeniging was niet in staat de gelden voor de herstel lingswerken bijeen te brengen, zoodat de weg verwaarloosd dreigde te worden. Op dat moment greep de president van de Oostenrijksche Vereeniging van Automo bielhandelaren in. Robert Koch begreep wat hier op het spel stond. Een van de mooiste wegen, wat natuurschoon betrof, die Oostenrijk rijk was, zou door gebrek aan geld dusdanig verwaarloozen, dat men later bij eventueele herstellingen voor een hopelooze taak zou komen te staan. Hy wendde zich tot de Weensche bladen en tijdschriften en op 13 Februari 1921 drukte de „Algemeine Automobil Zeitung" op zijn titelb1 ad. een prachtige foto af van Heili genblut met daaronder de oproep: „Wie helpt de Grossglocknerstrasse weer opbou wen?" Gelijksoortige oproepen verschenen in de andere bladen en toen begon de moeizame inzameling. Zoowel Oostenrijk als het buitenland hielpen krachtig mede. Op 11 Juli van hetzelfde jaar kon men met de werkzaamheden beginnen. Voor het mankeerende bedrag, 50 millioen kro nen, teekende de Oostenrijksche Automo biel Club, een daad, waarvoor het toerisme haar dankbaar zal blijven. In zekeren zin gaat deze Grossglocknerstrasse nu met pensioen hoewel enkele gedeelten in den nieuwen weg zijn ingelascht. Het jaar 1924 bracht het plan voor een nieuwe verbinding tusschen Ferleiten en Heiligenblut. Franz Wallack was de schep per. Een tien jaar later zou dit plan wer kelijkheid worden. Ziehier wat de naam Grossglockner-Hochalpersstrasse inhoudt: De weg bestaat uit drie gedeelten. De eer ste is de verbinding tusschen Ferleiten en Heiligenblut. Ferleiten ligt op een hoogte van 1147 M., vanwaar de weg in groote, breede bochten naar de Fuscher Törl voert, dat op 2400 M. boven de zeespiegel ligt. L Van der Wulp, tijd 32 min. 8,4 sec.; 2. Lacquehaye op 10 Meter; 3. Möller; 4. Ble kemolen; 5. Buis; 6. Manera; 7. Wals. Einduitslag: 1. Lacquehaye (Frankrijk) 3 punten; 2. Van der Wulp 3 punten; 3. Möller (Duitschland') 6 punten; 4. Buis 9 punten; 5. Blekemolen 10 punten; 6. Wals 12 punten; 7. Manera (Italië) 13 punten. NIEUW SWIFT. Gisterenavond hield bovengenoemde vereeniging een recordrit over zestien en j een halve kilometer. R. Riethoven en C-hx. Verder naar het Zuiden rijden we. Door majestueuze bergen omgeven kronkelt de weg zich naar de hoofdpas, den Hochter. We doorkruisen de Mittertörl, een 300 M. lange tunnel waarin een ruime betonweg is aangelegd, hel verlicht met de modern ste natriumlampen. Grootere contrasten dan die welke dit stuk weg biedt, zijn nau welijks denkbaar. Bij het binnenrijden van den tunnel stijgen links en rechts grillige rotsformaties op, zonder eenige planten groei, een star en koud hooggebergte. Ver volgens in den tunnel krijgen we een beeld van de menschelijke overwinning op deze gigantische natuur, die geschapen lijkt om elke menschelijke indringing als bij voorbaat uit te sluiten. En dan tot slot de blik over het liefelijke Karnten, om ringd door de hoekige bergen van de Schobergroep en de verre Lienzer Dolo mieten. Door dit Zuidelijk-vroolijke land schap dalen we langzaam naar het Gutdal vandaar naar Heiligenblut. Op de mooiste punten van dezen weg heeft men zestien parkeerterreinen aange legd, die feeëriek mooie uitzichten geven. Het tweede gedeelte van deze Hoch- alpenstrasse bestaat uit een aftakking wel ke bij de Fuscher Törl begint en opwaarts naar de Edelweiss Spitze voert, waar een parkeerterrein is aangelegd, dat een vrij uitzicht geeft naar alle richtingen. Van hieraf opent zich de geheele keten van de Noordelijke Kalkalpen en de sneeuwbe- dekte toppen der Tauern. Diep in het dal glanst de spiegel van de Zeiler See en brengen de plaatsen langs de Selzach hun groet naar boven. Het derde gedeelte bestaat uit den weg, die van het Gutdal over het Grossglock nerhaus naar het parkeerterrein van de Franz Josephshöhe loopt, welke op 2361 M. hoogte gelegen is. We zitten hier temidden van een gletscherwereld die in de Alpen zijn weerga niet vindt. Over de Pasterzen- boden, de Hofmanskees en Inneres Glock- nerkar, alle enorme ijsvelden, ontwaren we de 3798 meter hooge Grossglockner. Meer dan 3700 man hebben aan dezen Alpen-weg werk gevonden. Men moet de vaak ontketende krachten van het hoog gebergte kennen, om te beseffen wat het beteekent op hoogten van 2400 tot 2500 M. een weg aan te leggen. Objecten als de beide tunnel, het maken van het parkeer terrein Franz Josephshöhe, de gewelven van het „Nassfeld" aan het Noordelijk ge deelte, of het bouwen van een weg door het Gutdal zullen ook op den leek een die pen indruk maken. Aan den Hochtor zal men zich een denkbeeld- kunnen vormen van den arbeid met de meest moderne technische middelen als bergsporen, sterk stroomleidingen, inrichtingen voor sa mengeperste lucht, Dieselmotoren, enz. Het werk beantwoordt dan ook aan alle eischen van het moderne autoverkeer. De gemiddelde stijging bedraagt 8 pet. met een maximum van 12 pet. Op afstanden van telkens twee K.M. zijn vrij toeganke lijke S.O.S. telefooncellen aanwezig, die steeds met de dalstations in verbinding staan. Service-stations zijn aanwezig, op diverse plaatsen van den geheelen weg. Men ziet, de bouw van de Grossglockner Alpenpas was geen kinderwerk. Maar niet slechts de Oostenrijksche bevolking ziet met vreugde de opening tegemoet die haar een nieuwe verbinding verschaft van het Noorden naar het Zuiden van het land, doch ook het buitenland zal dankbaar van de gelegenheid gebruik maken om het schoonste Alpengebied van Oostenrijk op comfortabele wijze te kunnen aanschouwen. de Roode wasten beide onder de 27 minu ten te blijven. Ook de tijd van S. J. de Jong nJ 27.17 valt te vermelden. De verschillende tijden waren: R. Riethoven: 26.31, Chr. de Roode 26.49, S. J. de Jong, 27.17, J. Schuller 27.24, A. Lodewijks, 28.30, J. de Haas, 28.56; J. Ribot, 29.05; J. Geerstma, 29.12; W. Rijs- bergen, 31.31. De op Donderdagavond vastgestelde teamwedstrijd zullen niet op dien datum, doch op Vrijdagavond as. worden verre den. De start vindt eveneens plaats om half acht, paal 20. VOETBAL LEIDSCH ELFTAL—TEYLINGEN L A.s. Zondag 3 uur zal op het R. K. Sport park „Haagweg" te Leiden de return wed strijd plaats hebben tusschen bovengenoem de elftallen. Op 7 Juli vond de eerste ontmoeting te Sassenheim plaats welke eindigde in een. 43 overwinning voor Teylingen. Het spreekt vanzelf, dat de Leidenaars thans zullen .trachten de beide punten in Leiden te houden. Het Leidsche elftal is als volgt samen gesteld: Doel: C. Oüten (Kolp. Boys). Achter: A. Kamphues (Leiden), Th. Stik- voort (R.W.D.). Midden: J. v. d. Hoeven (R.WD.), S. Bra- kel (Leiden) aanvoerder, P. v. Weerlee (Leiden). Voor: B. Goddijn (Leiden), W. Regeer (Leiden), W. Varkevisser (Kolp. Boys), W. Deterink (Leiden), Fr. Verhoeven (R.W.D.) Reserves: L. Gampfens, (Leiden); L. Geyer (R.W.D.), H. Klein (Kolp. Boys). Het Leidsche leftal speelt in zwarte pan talon en wit shirt. R. K. Sportver. „A. S. C." Morgenavond wordt er op het A S. C.- terrein aan den Schenkelweg een Vetera nen voetbal wedstrijd gespeeld tegen een elftal uit Leiden. De opstelling van het A. S. C.-elftal is als volgt: Doel: C. Onderwater. Achter: L. v. d. Geest en J. v. d. Hoeven. Midden: Th. Ammerlaan, Jac. Zandber gen, B. Berk. Voor: A. v. d. Hoeven, K. v. Leeuwen, H. Friebel, Jacq. van Leeuwen en L. van Cromvoirt. Aanvang precies half acht. Wij verzoe ken alle spelers op tijd aanwezig te willen zijn. Het Leidsche Veteranenelftal is nog in goeden vorm dus zullen de A. S. C.'ers serieus moeten spelen om een behoorlijken uitslag te verkrijgen. HET EGYPTISCH—OLYMPISCH ELFTAL IN ONS LAND. In de maand Augustus zal het Egyptisch- Olympisch elftal in ons land de volgende wedstrijden spelen: Op 18 Augustus te Amsterdam tegen Ajax. Op 20 Aug. te Den Haag tegen A D. O. Op 22 Aug. te Utrecht tegen een Utrechtsch elftal. Op 24 Apg. te Eindhoven tegen P. S. V. Op 25 Aug. te Enschede tegen Enschede. LUGDUNUM—ALPHEN. Zooals reeds gepubliceerd is, komt Lug- dunum as. Donderdag met een proefelftal uit tegen Alphen I. Alphen komt volledig uit met de navolgende opstelling: Doel: L. Tuinenburg. Achter: J. v. Woensel en H. Hesseling. Midden: J. v. d. Leek, W. Dijkman, en J. Broer. Voor: H. B inn enk amp, J. Windhorst, A. Ram, A. Windhorst en M. Bezemer. Vanwege de groote aanvraag van toe gangsbewijzen, heeft het bestuur gemeend te zorgen voor een goeden gang van zaken, dat des avonds zes uur reeds twee hekken geopend zijn. De wedstrijd vindt plaats op het N. B. L. O.- terrein. Scheidsrechter is B. Honsbeek. POSTDUIVEN „De Snelvlucht" (Bodegraven). Wedvlucht van Roosendaal, afstand 64 K.M. Gelost te 8 uur. De eerste duif werd geconstateerd om 101146. G. Mailings 1, 5, 11, 14. T. Sterk 2, 8, 15, 21, 22. P. Zeilstra 3, 6, 7, 23. L. Wolswijk 4, 9, 12, 13, 16, 17, 18, 19, 20. R. Star 10. Walraven 24, 25. Laatste dudf werd geconstateerd om 104149. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Bordeaux, afstand he melsbreed tot het hok van den lsten prijs winnaar 890 km. 860 meter. Aan dit con cours werd met 33 vogels deelgenomen, los gelaten om 15 uur Zaterdagnam., bereikte de eerste duif het hok Zondag voorm. 10 349, deze vloog dus met een gemiddelde snelheid van 1230.7 meter per minuut, de 11e prijswinnende vogel werd om 1425 31 geconstateerd. Snelheid berekening met inachtname der gesloten uren van 22 uur avond tot 5 uur De prijzen werden als volgt behaald: 1 A. Oudshoorn, Voorschoten; 2. J. Ver hoeven, idem le overduif; 3 en 10 L C. Jansen, Stompwijk; 4, 5 en 9 G. A. van Adrichem, Voorschoten; 6 J. v. d. Burg, idem; 7. B. Versteegen, idem; 8 C. Zwaan, idem; 11 A. de Graaf, idem. Voor de africhtingsvlucht Roosendaal met jonge duiven werd door elke deelne mer één duif aangewezen, J. Verhoeven behaalde hierin de le prijs geconstateerd 102153 uur. Stedelijk concours Bordeaux. Zondag 1.1. werd te dezer stede een ste delijk concours met postduiven gehouden vanaf station Bordeaux. De duiven werden gelost Zaterdag 15 uur, de eerstaangeko- mene werd te 95553 uur Zondagmorgen geconstateerd. De uitslag is: 1. F. F. Vlieland; 2, 3, 8 en 10 J. Vliegenthart; 4, 6 en 7 A. W. Krol; 5 P. Rosier; 9 G. Tisseur.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10