DE RAMP VAN DE „GAAI" Het Abessynische conflict Engeland bepaalt zijn houding Tengunste van de principes van den Volkenbond BUITENLAND DINSDAG 23 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. 6 BIJEENKOMST OP SCHIPHOL. Leiders en piloten van de KXJVL vergaderen. Zondagavond heeft directeur A. Plesman in een der lokalen van den technischen dienst op het vliegveld Schiphol een lang durige vergadering gehouden, waaraan deelnamen alle chefs van diensten, de heer Hans Martin, chef van de Indië-lijn, Guilo- nard, onder-directeur, Aler, chef van den vliegdienst, Spit, chef van den technischen dienst, benevens alle beschikbare piloten. Na afloop het was toen ver voorbij middernacht werd aan directeur Ples man gevraagd of hij eenige mededeelingen kon doen over hetgeen daar verhandeld was. De heer Plesman zeide, dat er geen besluiten waren genomen. „Wij hadden behoefte in deze harde da gen eens bij elkaar te komen om te over leggen, wat gedaan moet worden om de moeilijkheden te overwinnen. Het is goed om in de dagen, die wij thans beleven, eens met elkaar van gedachten te wisselen en door gezamenlijk overlag een weg te zoe ken. Men moet het beschouwen alsof een vader zijn zonen bij elkaar roept, wanneer de geheele familie in moeilijkheden is ge komen en men schouder aan schouder moet staan om dien tijd het hoofd te bieden. Maar besluiten zijn er niet genomen. Wij hebben van gedachten gewisseld en de rampen, die ons getroffen hebben, stuk voor stuk nagegaan, ten einde er leering uit te trekken voor de toekomst". WAAROM VLOOG „GAAT' ZOO LAAG? Oordeel van vooraanstaand piloot. Het „Hbld." had gisteren nog een kort gesprek met een der vooraanstaande pilo ten der K.LJM., die reeds op de lijn Amster damMilaan vice versa heeft gevlogen. Deze gaf als zijn oordeel te kennen, dat Van der Feyst ongetwijfeld gedwongen naar beneden is gegaan. Het is een wet van Meden en Perzen, dat de piloot direct na het verlaten van Milaan op 4000 M. gaait zitten. Hij kon, volgens onzen zegsman, niet anders doen dan dalen en is tenslotte terecht gekomen in het dal. Volgens denzelfden moet v. d. Feyst ver moedelijk gedacht hebben, dat hij een nood landing kon uitvoeren alleen ten koste van het materiaal. Het toestel is echter zeer hard neergekomen. Thans is het vooral noodig om de route van het vliegtuig, na het vertrek van Mi laan, na te gaan en overal te informeeren op welke hoogte de „Gaai" is gepasseerd. Dan kan een conclusie worden gevormd. Onderzoek van Zwitsersch ingenieur. De ingenieur Gsell, afdeelingschef van den federalen luchtdienst heeft een onder zoek ingesteld naar de ramp van het Ne- derlandsche verkeersvliegtuig P. H. A.K.G. Volgens hem moet deze niet worden toe geschreven aan een technisch defect, maar moet het ongeluk worden geweten aan den hevigen storm. De machine werd door den wind gegre pen en naar een kom in het dal gedreven, terwijl de piloot, ondanks het zeer geacci denteerde terrein zocht te landen. De ingenieur denkt dat de piloot de macht over zijn toestel verloor tengevolge van den mist. Was de „Gaai" uit haar koers? De experts, die belast zijn met het on derzoek naar de oorzaken van de ramp met de „Gaai", zijn gisteren van San Gia- como nakr Bellinzona vertrokken. Zij zijn van meening, dat de gezagvoerder van de „Gaai" mededeeling ontvangen had, dat het op een deel der Alpenroute mooi weer was en op een ander deel slecht. Hij zou vervol gens geprobeerd hebben de route met het mooie weer te volgen, maar is daarbij abu sievelijk op de verkeerde route geraakt. Plotseling bevond hij zich in het dal, waar DUITSCHLAND. OPNIEUW ZWARE STRAFFEN TEGEN GEESTELIJKEN. Belogen en bedrogen door dr. Hofius, Gisteren heeft het vijfde deviezenproces tegen leden van R. K. Kloosterorden plaats gehad. Thans stonden, zooals gisteren reeds in 't kort gemeld, voor het snelgerecht te Berlijn terecht pater Willemse, provinciaal overste van de Congregatie van het H. Hart en pater Utch, procurator van de zelfde Congregatie. In tegenstelling tot andere gevallen, schrijft de correspondent van de „Msb.", ging het slechts om onbeduidende over tredingen, terwijl de aangeklaagden bei den tot het laatste toe, uitdrukkelijk hun onschuld staande hielden. In zooverre week dit proces eveneens van de voorgaande af. Een voornaam punt van de aanklacht was, dat pater Jansen, tegenwoordig over ste-generaal van de orde te ftome en toen tertijd provinciaal te Hiltrup bij Muenster, zich in 1932 ongerust begon te maken over het aanzwellen van de missiegelden voor den Bismarck-archipel en voor China, welke, gelijk bekend, toen reeds niet meer getransfereerd mochten worden. Gelijk gewoonlijk, meldde zich op dat ongelegen oogenblik de heer dr. Hofius, die hij ten slotte met zijn machine verongelukt is. Een motor- of constructiefout is volgens experts uitgesloten. Het wrak van de „Gaai" is nu vrijgege ven. Wat van de machine nog bruikbaar is zal naar ons land worden teruggezonden, de rest zal worden vernietigd. Er zijn maatregelen genomen, opdat tooneelen als die zich bij de resten van de „Kwikstaart" hebben voorgedaan, niet meer mogelijk zullen zijn. Men heeft nog geen volledig overzicht wat van de bagage en den ver deren inhoud van de „Gaai" is gered. DE LAATSTE REIS NAAR HET VADERLAND. Nadat alle formaliteiten vervuld waren zijn de slachtoffers van het vliegongeluk gisteren bij het invallen der duisternis naar Bellinzona overgebracht. De dertien lijk kisten werden op drie zwaar met rouw om floerste wagens geladen. Talrijke kransen, die door de burgerij en officieele instanties geschonken waren, werden vervolgens op de kisten gehecht. Vele menschen uit de omgeving verklaarden zich bereid den lijk stoet te voet te begeleiden. Dit aanbod werd evenwel van de hand gewezen omdat de treurige stoet niet te laat te Bellinzona mocht aankomen. Ook werd het aanbod van een religieuze vereeniging te Bellin zona geweigerd om een kerkelijke plechtig heid te doen plaats vinden. De kisten met de slachtoffers werden gisteravond te Bellinzona in een spedalen trein geladen van waar het transport van daag via Bazel naar Amsterdam zal gaan. Een der kisten gaat naar Rome en een an dere naar Heidelberg. HET VERKEER OP SCHIPHOL. Toch nog veel passagiers. Op Schiphol was het gistermorgen het gedoe van altoos. Gaande en komende machines en al mag niet worden ontkend, dat sommige vliegtui gen niet druk bezet waren, toch kon wor den geconstateerd, dat het bedrijf, tegen do verwachting feitelijk in, geen geweldig grooten terugslag heeft ontvangen. De diensten op Hamburg en Berlijn in den ochtend waren niet sterk bezet, maar men deelde ons mede dat op Maandagochtend het transitoverkeer waarop deze diensten voornamelijk zijn gebaseerd, meestal niet groot is. Tegen halftwee vertrok piloot te Roller met 9 passagiers naar Parijs in zijn Douglas en de Fokker, welke door Frijns naar Lon den gevlogen werd, had zelfs 14 passagiers aan boord. Op dat tijdstip stond ook de „Lapland", de Zweedsche F. 22, die 's morgens met 15 passagiers uit Zweden was gekomen, op het beton. Verder vernamen wij, dat de dienst van Knocke op het binnenland zoo druk was bezet, dat zelfs materiaal naar Rotterdam moest vertrekken om de passagiers over te nemen. „SPERWER" KEERT TERUG. Naar Rangoon wegens slecht weer. De K.L.M. deelt mee, dat het Douglas- vliegtuig „Sperwer", op weg van Amster dam naar Batavia, gisteren op Rangoon is aangekomen en daar wegens het slechte weer is gebleven. Ook heden is het het vliegtuig niet vertrokken. Te Rangoon is ook het naar Amsterdam vliegende toestel „Oeverzwaluw" aangekomen. Uit Batavia krijgen wij aldus de „Voor uit", een andersluidende mededeeling over de „Sperwer". De vergaderingen, die Mus- sert daar zou houden, onmiddellijk na zijn aankomst, zijn uitgesteld, zoo deelt men mee, aangezien de „Sperwer" waarmede Mussert naar Indonesië vliegt, tot tweemaal toe Rangoon verlaten heeft, doch is terug gekeerd, omdat het weer te slecht was. Vol gens deze lezing zou het vliegtuig dus niet in Rangoon gebleven zijn, doch er tot twee maal toe zijn teruggekeerd. den aankoop van effecten adviseerde. Daartoe werden 52.000 Mark naar Berlijn gezonden, maar even later doken deze in Nederland op in den vorm van dollarbonds. In de aanklacht wordt uitdrukkelijk er kend, dat niemand weet, hoe dat geld over de grens kwam, maar nu wil men uit den vorm van zekere boekingen het bewijs trekken, dat pater Jansen zoowel als zijn secretaris pater Utch van Hofius' plan om het geld over de Nederlandsche grens te smokkelen, op de hoogte geweest zijn, waaruit hun medeplichtigheid volgt. Een ander onderdeel van de aanklacht: Dr. Hofius wist pater Willemse tegen heug en meug in voor 5000 gulden aandeelen van zijn in Amsterdam gevestigde „Univer- sum"-bank aan te smeren. Later deelde pater Muysers te Tilburg aan pater Wil lemse mede, dat hij voor deze aandeelen nog geen honderd gullen zou willen ge ven. Pater Willemse wist nu niet beter te doen dan dit waardelooze papier aan Til burg te schenken. Waarschijnlijk heeft de sedert dien over leden pater Broeken in een oogenblik van grootmoedigheid besloten de zwaar be proefde Duitsche provincie in zooverre te gemoet te komen, dat hij tegenover het geschenk van honderd gulden een ander geschenk boekte. Hierdoor is echter een groote verwarring ontstaan, toen de Duit sche provincie haar staat van buitenland- sche bezittingen aan de deviezenautoritei- ten moest inleveren. In dit en nog in een ander verband, heeft pater Willemse gisteren tot viermaal toe uitgeroepen, dat hij door dr. Hofius „belo gen en bedrogen is geworden", om den tekst van zijn uitdrukking letterlijk weer te geven. Een ander punt van de aanklacht: Het vicariaat Rabaul in den Bismarck-archipel, waarover onze landgenoot, mgr. Vesters, het beheer voert, loopt financieel vast. Het moederhuis in Hiltrup kan natuurlijk niet helpen. Maar nu leent de Fransche pro vincie aan Hiltrup 200.000 papieren fran ken, welke voor een deel direct naar Ra baul gestuurd worden en voor een deel naar Rome, waar eveneens gelden op af lossing wachten. De deviezendeskundigen zijn het onder elkaar niet eens, of een dergelijke trans actie tegen de deviezenbepalingen in- druischt of niet, waarbij nog rekening moet gehouden worden met het feit, dat missiegelden volgens het canonieke recht, dat op grond van het concordaat door het Duitsche recht wordt erkend, aan de Pro paganda Fide en niet aan de congregatie behoort. Het is echter meer dan waarschijnlijk, dat dergelijke transacties geen overtre dingen van de deviezen wetten vormen, maar desondanks sprak de officier in zijn aanklacht van de bijzonder zware misda den, waaraan de aangeklaagden zich had den schuldig gemaakt. Om de zeer duistere aangelegenheden eenigszins op te klaren, verzocht de verde diger een memorandum voor te mogen lezen van de hand van mgr. Vesters, het geen geweigerd werd. Hetzelfde had plaats met een uitvoerige uiteenzetting van pater Muysers. Er bleef mr. Reichsberg dus niets anders over dan de voorlezing van deze documen ten in zijn pleidooi binnen te smokkelen, waardoor de linie van zijn verdediging echter eenigszins verstoord werd. Veel te pleiten viel er overigens niet. De aanklacht was zeer zwak, zat als los zand in elkaar en was zoo gemakkelijk te weerleggen, dat de verdediger zelfs tot vrijspraak concludeeren kon. Wanneer de officier desondanks voor pater Willemse drie jaar tuchthuisstraf, drie jaar eerverlies en 45.000 Mark boete en voor pater Utch, vier jaar tuchthuis straf, vijf jaar eerverlies en 75.000 Mark boete eischte, dan zag men daarin eigen lijk niet- meer dan een formaliteit. Pater Willemse, wiens gezondheid zeer geleden schijnt te hebben, greep nog het woord tot een hartstochtelijke slotperora- tie, waarin hij, aan de hand van enkele details uit zijn vruchtbaar leven aantoon de, hoever hij ervan verwijderd is, een landverrader, een misdadiger en een „Schieber" te zijn. Vol goeden moed wachtten de aanwezi gen, nadat het hof zich teruggetrokken had, het vonnis af. De uitslag was evenwel voor allen ver pletterend. Ieder was ovèrtuigd, dat vrijspraak zou volgen, met misschien een of anderen blaam voor kleinere onvoorzichtigheden, door de aangeklaagden begaan. Pater Willemse kreeg echter drie jaar en pater Utch vijf jaar cellulair en beiden vijf jaar eerverlies. Bovendien kregen bei den zware boeten en schadeloosstellingen, die zij, ofwel de orde, te betalen hebben en welke uit andere processen reeds be kend zijn. Eveneens is bekend, dat het in de eerste plaats de Nederlandsche geld schieters zijn, die door deze zware boeten getroffen worden. STAAT CONTRA KERK. De vlaggen nit of anders. De regeerdngspresident van Osnabrueck doet weten, dart een deel der geestelijken nog steeds meent zich te kunnen onttrek ken aan de natuurlijke plicht van het uit hangen van de vlag op kerken en kerke lijke gebouwen op feest- en herdenkings dagen van den nat. soc. staat. Zelfs de op roep der regeering op de vlag te hijschen op den dag van de teraardebestelling van de slachtoffers van Reinsdorf is door talrijke geestelijken niet nagekomen. Zij hebben zich daarmede klaarblijkelijk buiten de volksgemeenschap geplaatst. Hun houding is bovendien in staat orde en rust in gevaar te brengen. „Nadat ik herhaaldelijk aldus gaat deze bekendmaking verder bij de toon aangevende kerkelijke instanties er op heb aangedrongen zorg te dragen voor ren be hoorlijk uithangen van de vlaggen en ker kelijke gebouwen, doch deze instanties zich buiten staat hebben getoond het vlag-getood te doen uitvoeren, zal ik van nu af aan tegen iederen geestelijke, die handelt in strijd met de betreffende bepalingen, de machtsmiddelen van den staat toepassen". Religieuze week te München verboden. De staatspolitie heeft de viering der ka tholieke religieuze week te München ver boden. Opwinding in Aken. Naar aan de „Nation Beige" van de Bel- gisch-Duitsche grens wordt gemeld, heerscht in Aken groote opwinding wegens de arrestatie van een katholieken professor. De kazernes der S.A. en de omgeving wor den streng bewaakt. Vermoedelijk wordt hier gedoeld op de aanhouding van prof. J. Pirlet, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan overtreding van de deviezenbepalingen. VERBOD VAN „DER STÜRMER". Nog denzelfden dag opgeheven. De editie van gisteren van „Der Stür- mer" het anti-semietische blad van Julius Streicher, is verboden. Het blad „Der Stürmer" is gisteren vol gens een nader Havas-bercht uit Berlijn verboden, omdart het niet slechts een heftige anti-semietische campagne vorede, doch ook eenige nationaal-socialistische persoonlijk heden had aangevallen. Het verbod is echter denzelfden dag op geheven. Naar volgens Havas vernomen wordt BESPREKINGEN WORDEN VOORT GEZET. Naar vernomen wordt heeft de Dngel- sche regeering besloten in het Italiaansch- Ethiopisch geschil een houding aan te ne men, streng overeenkomstig de principes van den Volkenbond. Engeland zou bereid zijn den Volken bond voor te stellen, dat niet alleen de quaestie van Wal Wal en de benoeming van een vijfden scheidsrechter besproken zal worden, doch het geheele Italiaansche- Ethiopische probleem. In verband met den wensch te komen tot een basis voor een vreedzame oplossing voordat de Volkenbondsraad voor de be handeling van het Italiaansche-Abessinisch geschil bijeen komt, zet Engeland de be sprekingen met Frankrijk en Italië door bemiddeling van zijn ambassadeurs voort. Wordt de Volkenbondsraad bijeen geroepen? De Fransche minister-president en mi nister van buitenlandsche zaken Laval ontving gisteravond den Britschen ambas sadeur, die hem op de hoogte bracht van het verloop van den Britschen minister raad en deszelfs besluit, om het diploma tieke overleg met Parijs en Rome, inzake Abessynië, voort te zetten, alsmede van de genomen beslissing betreffende het voor leggen van het conflict aan den Volken bond. In diplomatieke kringen te Parijs heeft men na de beslissing van Londen den in druk, dat de toestand uitermate verscherpt is. Vanmiddag om 6 uur zal de Fransche ministerraad bijeenkomen, ter «bespreking van de buitenlandsche politieke situatie. Naar verluidt zal de secr ertar is - genera al van den volkenbond, Avenol, heden te Pa rijs aankomen, om met de Fransche regee ring over de bijeenroeping van den vol kenbondsraad overleg te plegen. Zou voor 25 Juli de vijfde scheidsrechter in het Abessynisch conflict niet zijn be noemd, dan valt te verwachten, dat reeds 26 Juli officieel wordt bekend gemaakt, tegen welken datum de volkenbondsraad zal worden bijeengeroepen. In welingelichte kringen gelooft men, dat de raadszitting dan den 30sten Juli zal aanvangen. heeft Julius Streicher, die een persoonlijk vriend is van Adolf Hitler, een onderhoud gehad met den Führer, waarna het verbod van „Der Stürmer" is ingetrokken. Streicher zou hebben beloofd, dat een eindje zal worden gemaakt aan de aanval len op officieele persoonlijkheden. ITALIË. DE GOUD DEKKING VAN DE LIRA. Wettelijk minimum opgeheven. De Gazetta Ufficiale publiceert een de creet, waarbij de bepalingen van artikel VI, eerste lid, van de monetaire wet van 1927 tijdelijk buiten werking worden ver klaard. Krachtens deze paragraaph was de goud dekking van de lire vastgesteld op 40%. De maatregel wordrt gemotiveerd met de noodzakelijkheid en urgentie betalings middelen beschikbaar te kunnen stellen voor het buitenland. J0EG0-SLAVIE. RUMOERIGE VIERING VAN MATSJEKS VERJAARDAG. Bloemen en kaarsen voor een onbekenden doode. Ter viering van den verjaardag vaai Matsjek, den Kroatischen leider, waren gis teren ongeveer 200.000 Kroaten naar Zag reb gekomen, om er te betoogen. Bij botsingen tusschen de politie en de betoogers zou een man zijn gedood, het geen door de politie werd ontkend. Des ondanks legden de menschen op de plaats, BRITSCH-INDIE. VERWOEDE STRIJD TE LAHORE. De orde met geweld gehandhaafd. De onlusten tusschen Hindoes en Mo hammedanen breiden zich uit te Nalerkotla, de hoofdstad van Pundjab. Hier verzamel de zich een menigte van 5000 Muzelman nen, die naar een Hindoetempel trokken om hier den dienst te verstoren. Zij werden evenwel door politie en militairen tegen gehouden. Talrijke personen werden door stokslagen gewond. De toestand is zeer ernstig, aangezien de verzoeningspogingen van den leider van den staat Rawab Ahandali Khan, zelf een Mohammedaan, geen resultaat hebben ge had. Uit Bihar is Ghurka militaire politie en uit de Vereenigde Provincies zijn troepen naar Lahore gezonden. Reeds zijn troepen uit Delhi en een volledige regiment cavale rie hier aangekomen. JAPANSCH GEZANTSCHAP TE ADDIS ABEBA. Zal in December worden gesticht. De Jap arische ambassadeur te Rome heeft in een onderhoud met een journalist verklaard, dat hij op alle punten de mede deeling bevestigt, die hij aan Mussolini heeft verstrekt en dat deze mededeeling in overeenstemming was met de gedachte van de regeering te Tokio. Hij voegde er ditmaal aan toe, dat Japan belangen van commercieelen aard in Abes synië te beschermen heeft en dat Japan in December as. een gezantschap te Abeba in het leven zal roepen. Het blijft echter juist, dat Japan geen politieke belangen heeft in Abessynië, doch het kan niet goedvinden, dat zijn uitvoer naar dit land wordt belemmerd. Italiaansche pers vaart uit tegen Japan. De ItaliaaHbche pers commenteert de ge wijzigde houding van Japan ten aanzien van het Italiaansch-Ethiopisch conflict en noemt dit een zwenking zonder weerga. De bladen verwijten Japan, dat het zich op wil werpen als leider van alle gekleur de rassen, buiten zijn positie van leider van het gele ras, welke het reeds heeft. Ook verwijt men Japan, dat het zijn commercieelen invloed in Oost-Afrika wil uitbreiden ten koste van Italië. De bladen maken uitvoerig melding van anti-Itali- aansche enn pro-Abessinische betoogingen in Japan, waarin tot ondersteuning van Abessinië wordt aangespoord. Waar de man zou zijn gevallen, bloemen en kaarsen neer, die aanvankelijk werden ver wijderd, doch tenslotte groeide de stapel zoo aan, dat de politie zich terugtrok. Tot middernacht bleef de spanning voortduren, er werden Kroatische strijdliederen gezon gen en elk huis werd gedwongen de Kroa tische vlag uit te steken. De inventaris van een hotel werd geheel vernield. Volgens de „Prawda" is het ook gister middag te Zagreb tot botsingen gekomen. Een groep jongelui, die met een Joegosla vische vlag een tegendemonstratie tegen de Kroaten op touw wilden zetten, werd over vallen en zwaar mishandeld. Verder werden eenige winkels vernield, waarvan de eige naren als regeeringsgezind bekend staan. Volgens de „Prawda" werden in totaal dertig personen gewond. Bovendien zouden er twee of drie dooden gevall enzijn. Dr. Matsjek is uit Zagreb vertrokken en heeft zich naar zijn landgoed begeven. Na de onlusten, die gisteren hebben plaatsgehad, kon de orde slechts met groote moeite volledig worden hersteld. Duizen den betoogers weigerden uiteen te gaan, ofschoon zij werden gedreigd met ver schrikkelijke gevolgen, indien zij zich niet tegen zonsondergang hadden teruggetrok ken. Terwijl echter voorbereidingen werden getroffen om de bedreigingen uit te voeren, spraken eenige leiders met de menigte, en deze ging rustig uiteen, na 36 uur op de zelfde plaats te hebben gezeten. Het aantal dooden bedraagt niet meer dan 10, zoo wordrt in een officieel commu niqué verklaard. Ondertusschen is de orde hersteld en is de politie versterkt teneinde benden Mo hammedanen te beletten Lahore binnen te dringen. r BUITENLANDSCHE BERICHTEN HET BOOTONGELUK BIJ ALLENSTEIN. Omtrent het gisteren door ons onder Te legrammen vermelde bootongeluk op het Darethenermeer bij Allenstein in Oost- Pruisen, waarbij elf personen om het leven kwamen, wordt nader gemeld: De verongelukten waren in hoofdzaak afkomstig uit het Martha-heim in Allen stein, een gesticht voor jonge meisjes. Ook de leidster van het gesticht is ver dronken. Het ongeluk had Zondagavond om half negen plaats, terwijl het water van het meer door den sterken wind vrij woelig was. De boot die slechts 14 personen kon be vatten en met een hulpmotor was uitge rust, was bezet met 21 menschen. Reeds spoedig na de afvaart maakte zij water en zonk vrij snel. Toen men op het eiland het ongeluk be merkte, snelde men met klein bootjes te hulp, waardoor dan ook 10 menschen gered konden worden. In veband met de spoedig invallende duisternis en den sterken golfslag, moesten na eenigen tijd de reddingspogingen wor den gestaakt, te meer, daar het toch zeker was, dat de overige inzittenden inmiddels verdronken waren. GEHEEL DORP IN HONGARIJE AFGEBRAND. Gevolg van hitte en gebrek aan water. De voortdurende hitte en het gebrek aan water veroorzaakt groote schade in Honga rije. E engeheel dorp is aan de vlammen ten offer gevallen. In het Matra-gebergte (Karpathen) heeft een groote boschbrand I gewoed. Nabij Baja zijn vijf boerenhoeven verbrand.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6