STADS NIEUWS DINSDAG 23 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Een belangrijke zitting in de Tweede Kamer Voortgezet wordt de behandeling van het Bezuinigingsontwerp. Aan de orde zijn de replieken. De heer Westerman (Nat. Herstel) bestrijdt de bewondering der S.D.A.P. voor Skandinavische toestanden. De cijfers van den heer Albarda inzake de werkloosheid zijn aan den optimistischen kant. De re geering moet zorgen, dat elke aanval op den gulden tot mislukking gedoemd zij. De heer Albarda kan met de toe zegging van den heer Colijn betreffende de uitsluiting van Soc. Democraten van Defensie-betrekkingen in verband met het capitulanten-stelsel geen genoegen nemen. Spr. betoogt, dat de regeering onrecht pleegt jegens de ambtenaren. Spr. hand haaft tegenover de heeren Schouten en Westerman zijn uitspraak over de welvaart in Zweden. Niemand kan volhouden, dat de vooruitgang in Zweden te danken is aan den uitvoer van staal, ijzer en erts. Spr.'s bezwaar tegen de politiek der regee ring is, dat zij de circulatie verzwakt. Met haar politiek zal de regeering er niet in slagen het financieele evenwicht te her stellen. Keuren de Roomsch Katholieken de houding der regeering goed, dan zijn zij voortaan mede verantwoordelijk. De sociaal-democraten zullen dan blijven agee- ren voor constructieve welvaartspolitiek. De heer Vervoorn (Plattelander) komt op tegen het zoeken van eenzijdige werkgelegenheid in fabrieken. Men keere weer terug naar de vrije natuur. De heer de Geer (C.H.) betoogt, dat er geen enkele zakelijke reden is om te stemmen tegen wat van het ontwerp is overgebleven. Spr. ziet geen enkele reden om de vaste lasten-ontwerpen te doen voorgaan. Spr. betoogt, dat bewuste devaluatie toch beter zou zijn dan devaluatie, waarop geen invloed kan worden uitgeoefend. De Kamer neme het bezuinigingsontwerp met groote meerderheid aan, en beslisse daarna over de vaste-lasten-ontwerpen. De heer Kersten (S.G.) heeft eerbied voor de werkkracht van deze regeering,doch niet voor de werkwijze. De regeering doet niets om ons volk tot berouw te brengen. Aanneming van de voorgestelde bezuini gingen is onvoldoende. De heer Aalberse (R.K.) zegt, dat dit kabinet geen critiek blijkt te kunnen ver dragen en komt op tegen den vorm van debatteeren. Spr. betoogt, dat de regeering practisch tot spr's inzicht over actieve handelspoli tiek is gekomen. Nooit heeft spr. dat kabi net van onwil of onkunde beschuldigd, maar de St. G. moeten het recht van za kelijke kritiek behouden. Spr. wijst ap de onrust door de vaste- lasten-ontwerpen veroorzaakt. Spr. dringt niet verder aan op stemming op één dag met het bezuinigings-ontwerp. Doch een spoed-wet tegen executie is urgent. Spr. zegt, dat de regeering een motie van vertrouwen wil. Dit is een af te keuren novum in ons staatsrecht. Spr. bepleit maatregelen, waardoor kos ten en prijzen zoo spoedig mogelijk worden gebracht op een niveau, waardoor moge lijkheid tot deelneming in het oeconomisch verkeer kan worden behouden en deze deelneming daadwerkelijk wordt gestimu leerd. Het Kabinet heeft de totstandkoming van zulk een complex van maatregelen tot dusver niet bevorderd, wijst het ook thans af en gaat voort op den weg van reguleerend ingrijpen, deels remmend deels stimuleerend. Door deze houding van het Kabinet wordt eenerzijds de mogelijkheid steeds kleiner, om door middel van een complex van sluitende maatregelen verlich ting te brengen voor staat- en volkshuis houding, terwijl anderzijds de drang steeds krachtiger wordt naar maatregelen op mo netair gebied als hoofdmiddel in het nood zakelijk aanpassingsproces. Daarom kun nen de plannen der regeering, hoe noodza kelijk ook op zichzelf, niet gedragen wor den door een vertrouwen, als door de re geering van ons gevraagd. Practische conclusie is in deze, dat, wanneer de door de regeering gevraagde motie van vertrouwen in het algemeen regeerbeleid wordt voorgesteld en in stemming gebracht, WIJ DAARAAN ONZE STEM NIET ZULLEN KUNNEN GEVEN. Hedenmiddag vóór den aanvang der ver gadering van de Tweede Kamer had zich op het Binnenhof een groote schare belang stellen verzameld. Voor den ingang van het Tweede Kamer-gebouw hadden velen zich opgesteld om de Kamerleden te zien, waarvan men elkaar de leidende figuren aanwees. Voor de publieke tribune der Ka mer stond een lange en dichte file van menscheri, die hoopten een plaats machtig te worden. De aankomst van de ministers wekte uit den aard der zaak niet geringe belangstelling. Om een plaats op de pu blieke tribune te bemachtigen stonden van morgen om 9 uur reeds velen te wachten. In de vergaderzaal zaten alle ministers ach ter de regeeringstafel. In een der loges merkten wij o.m. mevr. Colijn op. Ook za ten er de president van de Rekenkamer, de heer Zuiderhof, het oud-Tweede Kamerlid v. d. Molen en de chef van den regeerings- persdienst, de heer Lievegoed. (Ongecorrigeerd). RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De gewezen-boekhouder van de afdeeling Zuivelcentrale van het Landbouw Crisis- fonds, de 35-jarige W. F. van B., thans ged,. stond terecht terzake van verduistering van geldbedragen tot een totaal van 10.000, welke hij als hoofd van de af deeling onder zich had. Het O. M. waargenomen door mr. Cohen Tervaart, eischte 1 jaar en 3 maanden ge vangenisstraf. R. K. S. V. „S. AUGUSTINUS". Inlichtingen omtrent studie, huisvesting, vereenigingen etc. worden verstrekt door het Inlichtingssecretariaat der R. K. S. V. „S. Augustinus" Rapenburg 24. De Inlichtingscommissie is als volgt sa mengesteld: Moderator: Rector R. Reijnen, Hooigracht 15; Praeses: R. T. M. v. d. Lugt; Secretaris: C. O. Moormann. Zij, die kamers wenschen te verhuren aan R. K. Studenten, kunnen zich daar voor opgeven bij de Inlichtingscommissie der R. K. S. V. „S. Augustinus", die daartoe zitting zal houden op Donderdag 25 Juli des morgens van 1012 uur en des namid dags van 1417 uur. RJC. Vakschool voor Meisjes. Het diploma „Huishoudkundige" werd behaald door de dames: E. P. de Jong, H. Schilt, M. C. P. Wijtenburg, Leiden; M. F. E. N. Dols en A. E. Reynen, Voorburg, G. E. Filippo, Eindhoven, J. E. Frijlink, A. E. Ie Grand en M. Koning, Sassenheim, E. C. Heins, Noordwijk a. Zee, C. G. M. Hui- bers, Wassenaar, J. M. Jansen en J. van der Meulen, den Haag, J. T. Noordam, Oegstgeest, C. J. L. de Roohefort Mulder, Lisse, B. H. Verruyt, Alphen a. d. Rijn. Het diploma „Coupeuse" werd behaald door de dames: W. H. Emeis-Stoové, F. M. Bonnet en J. J. Kuypeirs, Oegstgeest; G. C. Rozestraten en E. C. Rozestraten, Alphen a. d. Rijn; A. Seinstra, Katwijk a. Zee; H. H. van Cuilenborg, Voorschoten; C. Th. Straathof, Nieuwe Wetering; L. v. d. Vis, Koudekerk; M. J. Zwetsloot, Warmond. Huishoud- en Industrieschool. Aan de Huishoud- en Industrieschool zijn geslaagd voor het diploma „Huishoudkun dige" de dames: G. E. Bosscha, G. Bijlstra, M. G. H. van Eelen en C. Paauw, allen te Leiden; J. M. W. de Graaff, A. van den Hoek en L. de Later, allen te Oegstgeest; M. Breed veld (alleen praktijk) te Noord- wijk; N. Hagen en T. J. van Veen te Bo degraven; D. Martin en C. van Sandick te Wassenaar; H. Ch. Persant Snoep te Lei derdorp en J. F. Petersen te Boskoop. Leidsche Zilvertentoonstelling. De Leidsche Zilvertentoonstelling, die den 28sten Juli a.s. in het Stedelijk Museum de Lakenhal zal worden geopend, belooft zeer belangrijk te worden er is zóó uitge breid, dat vijf ineenloopende zalen voor de tentoonstelling zijn bestemd. H.M. de Koningin stond belangrijke voor werpen af, ook uit de nalatenschap van de Koninging-Moeder. Gemeente- en Kerkbestuur, musea en andere openbare instellingen en vele par ticulieren hebben hun schatten ter beschik king gesteld; van alle zijde werd de meest welwillende medewerking ondervonden, zoodat de tentoonstelling een zeer belang wekkend overzicht zal geven van de zilver- smeedkunst in Nederland vanaf de 16e eeuw tot op heden. Een Indische afdeeling zal gelegenheid geven tot een interressant vergelijking van de Oostersche en Wester- sche opvatting en technieken. Zomerconcerten Leo Mens. Het tweede. Maandag 29 Juli a.s. geeft de heer Leo Mens het tweede van zijn zomerconcerten. Het programma vermeldt slechts werken van J. S. Bach (gestorven 28 Juli 1750): Drie Koraal-bewerkingen, Praeludium in D, Largo (uit Sonate V), Toccata et Adagio in C, Praeludium et fuge in G. Dezen zomer zullen door den heer Mens nog drie concerten in de Pieterskerk ge geven worden t.w. Donderdag 22 Augustus met medewerking van v. Isterdael, cell en Swaap, violist. Woensdag 4 September ge heel te verzorgen door den heer Feike As- ma, orgel, en Vrijdag 27 September met medewerking van het a cappella-koor Col- legium-musicum van het museum Scheur leer o.l.v. Geraerds en den heer Cor Kint, viola d'amore. Het concert van 22 Augus tus zal per radio uitgezonden worden. De netto-opbrengst van deze concerten is bestemd voor het Pieterskerk-Orgel fonds. Kerkconcert Jo Vincent en Anton van der Horst. Mevrouw Jo Vincent en de heer Anthon van der Horst zullen Vrijdag 13 September a.s. hier ter stede in de Pieterskerk een concert geven onder auspiciën van de con certdirectie J. Reddingius. Personen uit Leiden vertrokken. W. Anneeze, Den Haag, Ermelostraat 163 W. A. F. H. Baretta, Den Haag, Larix- laan 28 J. Th. Beukers, Rotterdam, Wes tersingel 5 H. W. Bilderbeek en Fam., Leiderdorp, Hoofdstraat 59 D E. Blok, Ermelo, Nunspeet LL 14a J. J. Boon, Leiderdorp, Dr. de Bruijnestraat 16 F. J. Broer, Waddinxveen, Kerkweg 119 J. de Bruin en Fam., Leiderdorp, v. d. Valk Boumanw. 7 E. BruggeDaalmeyer, Hilversum, Ampèrestraat 63 H. Elshout, Tjimahi A. F. JanzenEngels, Amster dam, Brachthuyzerstraat 1. E. Flechtner, Amersfoort, Celsiusstraat 9 J. E. Gent, Termunten, Wagenborgen B. C. v. Gils, Alphen aan den Rijn, Hedastraat 4 J. P. N. JansenGordijn, Amsterdam, Hoogte Kadijk 38hs. H. E. J. Greaves, Den Haag Spui 271 E. van Haersma Biuna, Rotter dam, Leuvehaven 89a J. P. C. Heis, Haarlem, Rijksstraatweg 3 A. Hekscher, Coevorden, Frieschestraat 34 M. H. Hem mes, Gasselte," no. 193 A. A. Heijnen, Amsterdam, Binnen Gasthuis H. Hoeke- ma, Idaarderadeel, Grouw Stationsweg G 140 L. Hottenbacher, Siegburg Th. D. M. Jansen, Enschede, Oldenzaalschestraat 107 F. C. Kleinman, Amsterdam, J. W. Brouwerstraat 20 J. L. G. Kraaijmes, Oakland, Telegraph Avenue 2968 L. G. H. Labberton, Den Haag, 2e Schuytsraat 125 C. J. Leijding, Hoorn, Derderboom- laan 290 J. D. Lulofs, Hilversum, Graaf Florislaan 38 J. Massaar en Familie, Den Haag, Kempstraat 95 A. M. A. Mayer, Rotterdam, Oostzeedijk 10a C. C. Mee- rens, Apeldoorn, Kon. HortensiaLaan 57 K. Muskeciorz, Den Haag, Wassenaar - scheweg 14 M. Th. Oskam, Huizum, Adr. Brouwerstraat 45 A. J. Paats, Den Haag, 2e Sweelinckstraat 210 M. H. J. Poelmann, Bussum, Gen. de la Reylaan 15 H. J. Postel, Arnhem, Wagnerlaan 55 J. F. Riem Vis, Den Haag, Z. O. Buitensin gel 222 J. P. Rietbroek, Alkemade B 24 A. M. Schenkveld, Oegstgeest Dorpsstr. 16 A. M. Schmitz, Voorhout, J. van Beyerenweg 20 E. S. Schudel, Leider dorp, Koningstraat 60 F. J. Sinke, Delft, Oosterstraat 37 E. Anneeze-Starre, Den Haag, Ermelostraat 163 J. Switzer, Pur- merend, Westerstraat 11 M. J. A. ten Thij, Enschede, Blijdensteinlaan 68 L. E. A. M. Tiebackx, Amsterdam, J. Vermeer straat 44huis M. E. E. Vaissier, Den Haag, Heemskerkstraat 2 B. Vervark, Leiderdorp, v. Leeuwenpark 29 M. J. v. d. Voet, Heemstede, Rich. Holplein 12 J. M. Vos, Vlissingen, Boulev. Evertsen- 20b P. J. v. Waadenoijen Kernekamp, Haarlem, Olmenstraat 10 rood I. J. van BerkelV. d. Wel, Wageningen, O. Ben- nekomscheweg 162 J. M. Willemsen, Schoondijke, Kerkstraat no. 100 K. Zweegman en Fam., Wassenaar, Ammons- laantje 12 Wed. J. H. VosZwier, Am sterdam, Lutmastraat 48 I. Personen te Leiden gevestigd. A. Broers, costumière, Merelstraat 4 G. M. E. A. Broerse, onderwijzeres, Haar lemmerstraat 68 C. H. Croese, meubel maker, Rembrandtstraat 2 M. Giezen, fruitkoopman, Levendaal 97 G. Haspers, Thorbeckestraat 10 A. Heijink, J. de Wittstraat 49 B. M. J. van Kampenhout, Haarlemmerweg 125 H. C. Kinkel, dienst bode, Haagweg 37 A. D. van Lavieren, Oude Vest 181 C. W. Luiten, dienstbode, Stationsweg 6c J. Ph. Makkink, Groen- hovenstraat 25 M. E. Menke, Volmolen gracht 1 M. L. de LeeuwMuller en Fam., Bilderdijkstraat 13 P. Oosterom, calculator, Haarlemmerstraat 122a M. J. Oostwald, dienstbode, Kastanjekade 27 D. Th. Otsen, Oude Vest 181 J. M. Th. Pierrot, horlogemaker, Maarsmansteeg 14 E. Roest, Morschweg 150a C. C. de VosRuijgrok, Seringenstraat 11 A. A. C. Sier, Mariënpoelstraat 4 A. H. Slag- hekke en Familie, Fruinlaan 5 C. Smit, huishoudster, Rijnsb.weg 157 J. Spuij- man en Fam., hoofdteekenaar, Tib. Siegen- beekstraat 13 J. L. M. Timmerman, houtverkooper, Tomatenstraat 6 S. Bet ting-Verdel, Rijnsb.weg 93 A. H. Ver goed en Fam., melkhandelaar, Driftstraat 42 M. Voskuijl, dienstbode, Lusthoflaan 17 E. Wilkenshoff, dienstbode, Zeemans laan 25 H. J. Zee en Fam., los werk- j man, Haverzaklaan 2c A. C. ten Napel Zwiers, Kapteynstraat 38. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Simon, z. van J. H. Gom- mans en J. v. d. Klaauw. Jeannette, d. van J. H. F. Lahr en J. J. v. d. Kaai. Corry Johanna, cL van H. Riethoven en J. M. W. Bonte. Johannes Jacobus, z. van N. van der Berg en A. P. v. d. Berg. Cornelis Albert us, z. van A. J. Sloover en S. Balian. Johanna Sophia, d. van J. Heemskerk en N. C. Schoneveld. Mar- tinus Lourentius Johannes, z. van P. C. Menken en A. W. Gardien. Ludovicus, z. van B. F. de Clercq en M. Walraven. Overleden: J. J: Popken, dr. 57 j. N. Vogel, dr. 8 mnd. Gehuwd: F. W. Pont, jm. en E. P. B. Bik, jd. M. Links jm. en J. A. v. Maris jd. LAATSTE BERICHTEN DEELNEMING MET HET ONGEVAL VAN DE GAAL De directie der K. L. M. heeft het vol gende telegram ontvangen: Hare Koninklijke Hoogheid heeft met groot leedwezen kennisgenomen van nood- lottigen ramp aan vliegtuig de Gaai over komen en draagt mij op u de verzekering te geven van Haar medeleven met deze nieuwe en zware beproeving voor uwe Maatschappij. BAUD, Kamerheer. MISVERSTANDEN INZAKE VOOR GESTELDE HUURVERLAGING. Naar aanleiding van het bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp tot verla ging van sommige vaste lasten en van hu ren, bereiken de Regeering herhaaldelijk berichten, waaruit blijkt, dat tal van huis eigenaren in de meening verkeeren als zou den door de voorgestelde maatregelen de woninghuren, welke alreeds een aanzienlij ke vermindering hebben ondergaan, nog maals met 20 pet. verlaagd moeten worden. Ter voorkoming van misverstand zij er echter op gewezen, dat. juist om te ver mijden, dat de huren die gedurende de laatste jaren reeds verlaagd zijn nogmaals, thans door een van boven af opgelegde verlaging getroffen zouden worden, het ontwerp als uitgangspunt heeft gekozen het liuurpeil van het jaar 1931. Alle ver lagingen, welke sedert 1 Januari 1931 heb ben plaats gevonden, zullen dus bij de thans voorgenomen 20 pet. verlaging meetellen. Een ander veel voorkomend punt van misverstand is, dat eën huiseigenaar, die in het verleden nimmer zijn huren heeft opgeslagen, thans door de voorgestelde re geling gedwongen zou worden zijn huren met 20 pet. teverlagen. Ook dit is niet juist, daar een huiseigenaar onder dergelijke omstandigheden aan de betrokken ambte lijke instantie inspecteur der belastingen of kantonrechter aannemelijk zal kun nen maken, dat het huurpeil anno 1931 in zijn geval niet als een „juiste" maatstaf kan gelden, hetgeen den inspecteur af kantonrechter de bevoegdheid geeft om, indien daartoe termen zijn, een andere, in dit geval hoogere, huurwaarde vast te stel len. Het is dus mogelijk, dat in dergelijke gevallen 'aan den huiseigenaar géén of een lagere huurverlaging dan 20 pet. zal wor den opgelegd. DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Gisternacht heeft op den nieuwen Rijks weg vlak bij Delft bij het Shell-station een doodelijk verkeersongeluk plaats gehad. Een citax uit Delft reed op een stilstaande vrachtauto, die geen achterlicht had. Een der inzittende passagiers de heer de Haan, wonende Achterom te Delft, werd zeer ernstig gewond. Naar door een passeersnd dokter geholpen te zijn, is hij naar een zie kenhuis te Den Haag vervoerd, waar hij is overleden. BRANDSTICHTING? Hedennacht brandde onder de buurt schap Groot Agelo de kapitale boerderij af van den fabrikant Povel uit Nordhorn (Dl.) in huur bij den heer J. Koeze, op Tidhof. Hoewel de brandweer van Ootmarsum spoedig ter plaatse was en met twee stra len op de waterleiding het vuur bestreed, kon toch niet voorkomen worden, dat de geheele boerderij afbrandde. Een deel van den inboedel, alsmede de hooioogst, is ver loren gegaan. De levende have kon wor den gered. De boerderij was verzekerd. Hoewel de oorzaak van den brand on bekend is, wordt aan kwaadwilligheid ge dacht. Opmerkelijk is het, dat binnen een tijdsverloop van enkele jaren, die reeds de derde keer is, dat de boerderij afbrandt. De laatste keer was Mei van het vorig jaar. INBRAAK OPGEHELDERD. Twee arrestaties. Door de gemeente-politie van Oss zijn in den afgeloopen nacht gearresteerd P. van Geenen en T. v. Galen, die er van ver dacht werden met Dotje van Berne een in braak te hebben gepleegd in den nacht van 15 October 1933 bij den landbouwer Tim mermans, op Ussen te Oss. Na een langdurig verhoor bekenden zij ami inspecteur Kempen, aan deze inbraak te hebben deelgenomen. Van Berne had reeds de vorige week bekend, tegelijk met zijn bekentenis inzake de brandstichting in Augustus 1926. Zij zijn dien nacht bij Timmermans door een openstaand raampje binnen gedrongen, hadden alle laden en kasten geforceerd en tenslotte een bedrag van 400.welk bedrag onder de bed stede van Timmermans werd gevonden, ontvreemd. De gearresteerden zullen ter besschik king van den Officier van Justitie worden gesteld. Het nieuwe college van B. en W. in de hoofdstad. Op uitnoodiging van de sociaal-democra tische raadsfractie vond hedenmorgen eene bespreking plaats van het bureau dier frac tie met dat der Roomsch-Katholieke raads fractie over de bezetting der wethouders zetels in September a.s. Tot deze bijeen komst waren eveneens uitgenoodigd de an ti-revolutionaire en de christelijke-histori- sche raadsfracties, welke evenwel schrif telijk hadden medegedeeld, dat zij niet be reid waren een bijeenkomst bij te wonen, waartoe niet alle in aanmerking komende fracties waren uitgenoodigd. Namens de R.K. raadsfractie werd mede gedeeld, dat tot eenzelfde standpunt door die fractie was besloten, doch dat de ge legenheid tot tijdige schriftelijke kennis geving daarvan had ontbroken. Van de zijde der sociaaldemocratische fractie werd medegedeeld, dat men slechts wenschte te komen tot een eenvoudige af spraak, omtrent de stemming op 3 Septem ber as met die groepen, waaruit de soci aal-democratische fractie het college zou willen zien samengesteld. Hierna werd de vergadering gesloten. Als advocaat en procureur is heden door den Hoogen Raad beëedigd mr. P. J. M. Aalberse Jr. TELEGRAMMEN KATHOLIEKE FRONSTRIJDERSBOND ONTBONDEN. BERLIJN, 23 Juli. (ANP.). De officieele Pruisische Persdienst deelt mede, dat de Rijksbond van Kath. Frontstrijders met inbegrip van zijn onderafdeelingen is ont bonden op grond van de verordening tot bescherming van volk en staat. De vorming van confessioneele front strijdersbonden is slechts geschikt om tot splitsing van de volksgemeenschap te lei den en onder de Frontstrijders confessio neele tegenstellingen te brengen. KINDEREN ONDER DEN VOET GELOOPEN. PRAAG, 23 Juli. (A.N.P.). Gisterenavond kwam het te Breux in het Noorden van Bohemen tot betoogingen, die door de po- BIOSCOPEN. 1 Casino: Goedgekeurd vóór volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. litie uiteen werden gedreven. Bij deze charges is een groot aantal kinderen door de vluchtende menigte onder den voet ge- loopen, waarbij verscheidene kinderen ern stig werden gewond en eepige zelfs ge* dood. OVERSTROOMING OP KOREA. Duizenden huizen onder water. TOKIO, 23 JulL (A.N.P.) Tengevolge van den aanhoudenden regenval op het schiereiland Korea staan duizenden huizen onder water. Alleen reeds te Chemulpo zijn 2000 huizen overstroomd door het buiten de oevers treden van de rivier de Kanko Door het instorten van eenige huizen wer den 4 personen gedood en verscheidene ge wond. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Hedenmorgen te kwart voor 12 heeft op het wegen-kruispunt bij de Kath. Kerk een aanrijding plaats ge had tusschen de vrachtauto van J. P. van den Berg uit Noordwij kerhout en de luxe auto van J. Kok, uit Boskoop. De luxe auto werd licht beschadigd. Bij de „drie witte Palen" is de luxe auto van J. van E. uit Rijnsburg in botsing gekomen met de vrachtauto van G. W. Hoogervorst te Oegstgeest. De auto van E. werd licht beschadigd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Juli. Groenten veiling. Per 100 stuks: andijvie f 0.501.40, kroten f 1 2.20, komkommers f 1.00^—2.20, bloem kool I f 6.10—17.20, idem II f 1.50—8.80, roodekool f 4.004.50, meloenen f 1825, pieterselie f 0.801.90, kropsalade f 0.50 1.80, selderie f 0.301.60, wortelen f 26, perziken f 112, per 100 kg.: snijboonen f 616, stokboonen f 1526, stamboonen f 515, tuinboonen f 28, doperwten f 3 17, postelein f 24, spinazie f 211, to maten A f 7.80—10.20. B f 9—11.10, C f 5.40 —7.90, CC f 2.00—4.50, wortelen f 1—4. 23 Juli. Vette Varkens. Totale aanvoer 177 stuks waarvan 176 zwaar 3738 een en 1 licht., geen noteerin. Prijzen per kg. le vend gewicht. Handel vlug. Zeer kleine aanvoer. BODEGRAVEN, 23 JulL Kaas. Aanvoer: 462 partijen, Goudsche kaas, totaal 286 ctuks, alle met rijksmerk, wegende 182.574 kg. Prijs met R. M. Ie soort f 1619, 2e soort f 1315. zwaardere tot f 22. Handel vlug. ..ROTTERDAM, 23 Juli. Vee. Aanvoer to taal 2965 stuks. 412 paarden, 47 veulens, 654 magere runderen, 852 vette runderen, 244 vette kalveren, 210 graskalveren, 580 nuchtere kalveren, 149 schapen en lamme ren, 4 varkens, 1 big, 10 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 48, 44 en 30— 34 cent, vette ossen 44, 42 en 3235 cent, stieren 39, 35 en 2832 cent, vette kalve ren 70, 60 en 3545 cent, schapen 35, 32 en 28 cent, lammeren 36, 32 en 28 cent, graskalveren 36 en 26 cent, nuchtere kal veren 26 en 23 cent, slachtpaarden 40, 35 en 30 cent. Prijzen per stuk: schapen f 15 118, lammeren f 1086, nuchtere slachtkalveren f 6.505.504.50, nuchtere fokkalveren f 15—11—8, slachtpaarden f 16012080, werkpaarden f 220140— 80, hitten f 90—70—60, stieren f 200—150 100, kalfkoeien f 19014090, vaarzen f 1007560, melkkoeien f 18513585, pinken f 706050, graskalveren f 30 20—15. HAZERSWOUDE, 22 Juli. Eieren veiling. kippeneieren f 2.253.05, eendeneieren f 2.402.50 per 100 stuks. 2 kippen 45 cent, 1 haan 35 cent, 1 konijn f 1.per stuk. Aanvoer 7547 eieren. ALPHEN a. d. RIJN, 22 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie f 56, tuin boonen f 3.003.70, heerenboonen f 10.50 14.20, snijboonen f 1017, per 100 bos: peen f 2.00—4.20, kroten f 3.70, uien f 2.80, an dijvie f 1.201.80, per 100 stuks: kropsla f 0.502.00, komkommers f 1.40-1.90, bloemkool f 1.507.meloenen f 1218. KATWIJK a. d. RUN, 22 Juli. Groen- tenveiling. Aardappelen per kist f 0.88 1.10, idem drielingen 6075 cent, peen per 100 bos f 3.105.00, bloemkool I per 100 f 8.2012.60, II f 4.005.80, sla per 100 5080 cent, pootuien f 1.001.50, kroten per 100 bos f 2.102.50, tuinboonen per 100 kg. f 2.40—2.70, rabarber f 2.40—2.70. Aan voer aardappelen 1320 kisten. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59.45 Londen 7.321/, New York1.473/j Parijs 9.773/4 Brussel 24.94 Zwitserland 48.31 Milaan 12.071/2 Madrid -20.271/9 Oslo36.85 Kopenhagen32.75 Stockholm 37.80 Praag6.14l/2 Ween en Boedapest Prolongatie 13/4 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3