DINSDAG 23 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Juli 1935, medegedeeld door het Meteorolo. Instituut De Bilt. Hoogste barometerst.: 771.4 te Maastricht. Laagste barometerst.: 744.9 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 24 Juli: Meest zwakke Weste lijke tot Zuidelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, warmer. De depressie in het Oosten verdwijnt uit het waarnemingsgebied doch doet haar in vloed nog gelden tot in midden-Duitsch- land en in Oost-Europa. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen breidde zich verder naar het Noorden uit. Er vormde zich een maximum boven het Zui den van ons land en het Kanaal. De .Wes telijke strooming langs den noordrand brengt warme luchtmassa's met zich en veroorzaakt op de Britsche Eilanden zo merwarmte. Terwijl de Oostelijke depres sie een koude inval teweegbracht in het binnenland van Europa tot in de Alpen, werd de zomerhitte in Finland en Zweden niet verstoord. Een somber en gesloten wol kendek tusschen 1000 en 2000 meter hoogte vormt de bovenbegrenzing der koude lucht massa's, die zich achter de depressie over het Oosten van het vasteland van Europa hebben uitgespreid. Het is te verwachten dat het wolkendek spoedig weer zal ver dwijnen en het koele betrokken weer plaats zal maken voor zonnig zomerweer zonder extreme hitte. LUCHTTEMPERATUUR. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eJL Van Dinsdagnamiddag 9.37 uur tot Woensdag 4.36 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 24 Juli voorm. 9.47 uur en nam. 10.27 uur. Rotterdam, de chauffeur van de tweede Graham Paige; de motorrijder J. J. Veth, Laan weg 53, Amsterdam en de duorijder H. Broers, Prinsengracht 410, eveneens te Amsterdam. Al deze gewonden werden naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Opgenomen moesten worden, behalve de reeds genoemde zwaar-gewonden, het echt paar Lobensteyn, mevrouw BrouwerBoer en de chauffeur K. J. Petersen. Ze hadden beenbreuken, lichte hersenschuddingen, in wendige kneuzingen en vleeschwonden. De anderen konden, na verbonden te zijn, huis waarts keeren. Een ooggetuige kreeg een zenuwschok. Er waren drie ooggetuigen van dit ont zettende ongeluk. Een van hen is dermate overstuur, dat hij bewusteloos in elkaar is gezakt. Deze was de heer Halderman, die per rijwiel op den weg reed, toen het ongeval gebeurde. Door de gruwelijke gevolgen van het ongeluk en de chaos, die op deze ge compliceerde botsing volgde, is hij dermate geschrokken, dat hij zijn bewustzijn ver loor. Men heeft hem in de St. Bernardus- stichting moeten opnemen, omdat bleek, dat de man een vrij ernstige zenuwschok had gekregen. Toen hij tegen een uur of acht bij kwam, was hij niet in staat om aan de politie mededeelingen te doen over hetgeen hij had gezien. De groote chaos op den weg en het feit, dat de meeste gewonden bewusteloos waren geraakt, was oorzaak, dat de politie de eerste uren voor een uiterst moeilijke taak stond om zich een eenigszins duidelijk beeld te vormen van wat er precies gebeurd was. Een gelukkige omstandigheid hierbij was, dat de nieuwe rijksweg geheel kon worden afgesloten. Het uiterst drukke verkeer ter plaatse werd gedurende anderhalf uur over de oude straatweg langs het Groene Kerkje geleid, dus langs de onheilsplaats, die be kend staat als het autokerkhof. Ook zoo echter bleven de moeilijkheden van het on derzoek groot. De direct betrokkenen bij het ongeval waren aanvankelijk zoo over stuur, dat zij nagenoeg geen inlichtingen konden geven, of wel zoo ernstig gewond, dat him verhoor onmogelijk was. Een ruïne. Heeft dit ontzettende ongeluk twee doo- den geëischt en vele min of meer ernstig ge wonden, de materieele schade is zoo groot, dat het eigenlijk moet verbazen, dat het aantal slachtoffers niet nog veel grooter is. Van de in ibrand gevlogen Chevrolet is niet meer dan een totaal verwrongen ruïne van staal over. Het wrak lijkt als het ware in tweeën toegeslagen, waarna de voorste helft als een sardineblikje is omgebogen, terwijl de motor in elkaar is gestampt. De Graham Paige is, na te zyn weggesleept, nabij de garage van Van de Ameele nog in brand ge vlogen, zoodat ook van deze zwaar geha vende wagen de vernieling volkomen was. De achterste auto, de Ford G.Z. 7355, is aan de voorzijde geheel ingedrukt, terwijl de stuurinrichting tegen de zitplaats van den chauffeur is .gedrukt, waardoor deze be kneld raakte. Het motorrijwiel is aan de voorzijde zwaar gehavend- De wrakstukken zijn, nadat eerst de ge wonden waren geholpen, met enkele kraan- wagens weggesleept naar de plaatselijke garages van G. N. van de Ameele en de firma Kampsteeg, in afwachting van een nader onderzoek. De motorrijder J. J. Veth was zoo onfor tuinlijk om bij de botsing zijn portefeuille met rijbewijzen en eenig geld te verliezen, welke portefeuille tot gisteravond niet was teruggevonden. De juiste oorzaak van het naar links zwenken van de Chevrolet, waardoor de botsing ontstond, was tegen middernacht, toen wij nogmaals inlichtingen inwonnen, officieel nog niet vastgesteld. Het is echter niet uitgesloten dat van deze wagen een band sprong,- tengevolge waarvan de be stuurder de macht over zijn wagen verloor. Ook de burgemeester van Oegstgeest, de heer van Gerrevink, die spoedig ter plaatse was, zeide ons, nog nooit een der gelijk verschrikkelijk ongeluk aanschouwd te hebben. Wij vroegen den burgemeester naar de schuldvraag. „Men weet nog zeer weinig definitiefs, doordat alle inzittenden slacht offers werden, aldus de burgemeester, en ook zal moeten worden nagegaan wat de bestuurder van d en een en auto plotseling deed uitwijken. Het lijkt echter zeer duide lijk, dat deze laatste de schuldige aan het ongeluk is. Of de man plotseling onwel is geworden of wat er ook aanleiding tot dit noodlottige zwenken is geweest blijft voor alsnog een open vraag". De toestand der overige slacht offers. De toestand van de slachtoffers van het auto-ongeluk te Oegstgeest was hedenmor gen volgens informatie aan het Academisch Ziekenhuis bevredigend. Ook de twee ernstigst gewonden, de heeren Rijks en Deurloo, maakten het naar omstandigheden redelijk wel. Zij zijn vannacht tot bewust zijn gekomen. De beide dames mevr. Brou wer-Boer en mevr. Lobenstein zijn goed vooruitgaande. De ernstig gewonden zijn inzittenden van de Chevrolet, die op de andere auto's inreed.- Deze wagen was door den thans overleden heer Mathlene van een kennis geleend. De heer M. kon zelf niet rijden, zoodat de wagen werd bestuurd door den heer Rijks. Deze kon nog niet worden gehoord. De veronderstelling wordt geuit, dat hij is afgeleid door een vliegtuig dat boven de plaats des onheils loopings maak- DE KAAGWEEK DE REGENBOOGWEDSTRIJD DOOR DE HOLLANDERS VAN DE FRIEZEN GEWONNEN Het Nieuwe Diep wint den Sharpy- wedstrijd, de Zaanlandsche dien der 12 Voetsjollen De laatste dag van de Kaagweek zette wel bijzonder kalm in. De belangstelling was reeds sterk geslonken en daarmee bleek in den morgen ook de wind de zei lers in den steek gelaten te hebben. Er woei slechts een zuchtje, ditmaal uit het Zuid-Westen, zoodat er nu andere kruis- rakken waren dan op de vier eerste da gen. Overigens was het nu 'n zeilweertje voor de licht-weer-schepen, waarvan we als eerste in aanmerking mogen nemen de Duke van Jan v. d. Velde, die in tegen stelling met gisteren in den Holland-Fries land Regenboog wedstrijd een groote rol speelde en feitelijk de balans in het voor deel der Hollanders heeft doen overslaan. De voorsprong der Friezen bedroeg voor twee dagen 2 punten en bij een normaal verloop hadden de Friezen dus 'n groote kans op de overwinning. Van de Velde dacht er ditmaal echter anders over, nam onmiddelijk na het star ten de leiding en liep tot de boei op het Zweiland op onbegrijpelijke wijze ruim an- derhalven minuut uit. Dien voorsprong wist hij nog wat te vergrooten en ook bij het opkruisen te behouden, zoodat hij on bedreigd winnaar werd. Op de tweede plaats werd hij gevolgd door den Fries Hendricks, die hier geen oogenblik gevaar heeft geloopen. De overigen evenwel zorg den nog voor wat afwisseling en tijdens de race maaken we tweemaal een berekening hoe het eindresultaat zou worden. Dit viel telkens in het voordeel van de Hollanders uit, maar Willem v. d. Meij zorgde voor een nog beter resultaat door van de ze vende naar de derde plaats op te loopen, waarbij de Fries Oly nog een punt ver speelde. De Hollanders verzamelden alzoo op den laatsten dag 31.1 pnt. tegen de Friezen slechts 24, waardoor het eindresul taat den Hollanders tenslotte 5.1 punt voorsprong gaf. In den teamwedstrijd der 12 M2-klasse heeft Het Nieuwe Diep haar goede positie ook vandaag gehandhaafd. Wel lag Ho- ningh aanvankelijk 'n flink stuk bij de anderen ten achter, doch bij het opkruisen wist hij weer voldoende naar boven te komen om tenslotte de leiding te nemen en voor de derde maal in successie als eerste te eindigen. Het Nieuwe Diep ver diende de zege op de andere vereenigin- Inkrimping K.L.M. diensten. ZOOWEL OP BINNENLAND SC HE ALS BUITENLANDSCHE LIJNEN. Wegens tekort aan personeel. Wegens tekort aan personeel zullen bij dfe Kij_M. de volgende wijzigingen in het zomer - programma worden aangebracht: Lijn Amsterda mR o 11 e r d a m— Londen vice versa: Met ingang van Vrij dag 26 Juli a.s. zal de ochtenddienst van de K.L.M. naar Londen worden opgeheven. Hetzelfde geldt voor den avonddienst in tegengestelde richting. Voor passagiers uit Rotterdam, die 's morgens naar Londen willen reizen, zal aansluiting worden gege ven op den rechtstreekscihen dienst A'dam Londen van de Deutsche Lufthansa. Na deze inkrimping bestaan er nog 4 diensten naar Londen en 4 diensten uit Londen, waarvan één geëxploiteerd door de Deutsche Lufthansa. Lijn A'damR'd amBrusse 1Pa- r ij s vice versa: De avonddienst naar Pa rijs, alsmede de avonddienst in tegenover gestelde rich3*»g wordt eveneens op 26 de zer gesloten en wordt dus in den avond van 25 dezer voor het laatst uitgevoerd. Lijn A'damHullLiverpool vice versa: Deze verbinding vervalt eveneens met ingang van 26 dezer in beide richtin gen. Binnenlandsche lijnen: Met in gang van Maandag 29 Juli treedt voor het hinnenland een gewijzigde dienstregeling in werking. De dubbeldaagsche diensten tusschen A'dam en Groningen en A'dam en Twente zullen worden vervangen door en- keldaagsohe diensten. gen door een voorsprong van 6.3 punt op Loosdrecht, zeker ten volle. De Schinkel en meer nog de Kaag sloegen resp. met 15 en 14 punten een pover figuur. In de teamwedstrijd der 12 Voetsjol- len-klasse probeerde Theo v Helvert al het mogelijke om den puntenachterstand in te halen en hij won wederom op fraaie wijze. Zijn clubgenoot v. Vliet verspeelde op het laatste stuk nog 'n paar plaatsen, doch aan het eindresultaat deed zulks niet af, wijl de Zaanlandsche met haar groo ter puntenvoorsprong ook vandaag weer een flink aantal daaraan toevoegde, zoo- dai deze vereeniging met 7.9 punt boven de Kaag winnares werd van den zilveren beker. In de 45 M2. kruiserklasse zagen we de schepen op den Dieperpoel voor het eerst. Zij gaven elkaar aanvankelijk weinig toe. De Stormfügel, Walta en Benati II lagen na 'n goed half uur nog precies gelijk en ronden tegelijk den boei. Warners, die als vierde volgde, had hier 'n goeden slag kunnen slaan, doch talmde met zich boven de voorgangers te dringen en bleef op de vierde plaats. De Boer maakte met de Stormfügel op het kruisrak naar den Dieperpoel 'n onvoordeeligen slag en ver speelde verscheidene plaatsen, zoodat de volgorde aan den kop werd: Walta, Bena ti H en Boekanier. Deze volgorde bleef gehandhaafd tot aan de finish toe. De uitslagen van Dinsdag luiden als volgt: Teamwedstrijd 12 Voetsjollenklasse: 1. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert (De Kaag), 2. Wig. stuurm. G. van Lijnen Ncomen (Zaanlandsche Zeilvcer.), 3. Juf fers, stuurm. E. Kröger, (De Koenen), 4. Zonneweelde, stuurm. J. H. H. J. de Jong (Aegir), 5. Hans, stuurm. A. H. van Vliet (De Kaag), 6. Glipper, stuurm. D. J. M. Kagchelland (Rotterdamsche Zeilver.), 7. Borreltje, stuurm. H. D. A. Coops (Loos drecht), Ans, stuurm. G. Landsman, Zaan landsche Zeilver.), 9. 291, stuurm. D. van Veen (Loosdrecht), 10 Isis, stuurm. J. W. van den Berg Jr., (Rotterdamsche Zeilver) 11. Spirit, stuurm. W. Daniels, (Aegir), 12- Cupido, stuurm. N. Pott (De Koenen). Pun ten: De Kaag 20.1, Zaanl. Zeilver. 16, Ae gir en de Koenen 11, Loosdrecht en de Rotterdamsche eelk 10 p Totaal-klasse ment: 1. Zaanlandsche Zeilver. 51.1 p., 2. de Kaas 43.2 p., 3 en 4 Loosdrecht en de Rotterdamsche Zeilver. 41 p., 5. Aegir 23 p. en 6. De Koenen 15 pnt. Holland-Friesland Regenboagwedstrijd: 1. Duke, stuurm. J. C. van de Velde (Holl.), 2. Hennie, stuurm. M. Hendriks (Friesland), 3. De Leede Hl, stuurm. W. Z. van der Mey (Holl.), 4. Schelm, stuur- m., L. S. Oly (Friesl.), 5. Janmaat, stuurm. J. Heinen, (Holl.), 6. Saenden, stuurm. L. de Wit (Holl.), 7. Windekind, stuurm. D. Oppenhuizen (Friesl.), 8. Waterzonnetje, stuurm. Joh. Zwart (Friesl.), 9. De Swan, stuurm. H. Zuiderbaan (Holl.), 10. Dolfijn stuurm., K. Vrolijk (Friesl.), Punten: Hol land 31.1 p., Friesland 24 p. Totaal-uitslag Holland 82.2 p., Friesland 77.1 p. Teamwedstrijd 12 M2. klasse: 1. H. 87, stuurm. A. Honingh (Nieuwe Diepl, 2. Dinges, stuurm. W. J. Nauta (De Kaag); 3 H 90, stuurm. A. Dudok van Heel Jr. (Loosdrecht), 4. Trini, stuurman L. V. Ar nold (Loosdrecht), 5. H. 21, stuurm. G. Vis ser (Nieuwe Diep), 6. Koh-I-Noor stuurm. Th. Rol (De Schinkel), 7. Balder, stuurm. A. B. Kröger, (De Schinkel), Brasem, stuurm. (De Kaag) opgegeven. Punten: Het Nieuwe Diep 12.1 p., 2. Loosdrecht 11 p., De Kaag 7 p. en De Schinkel 5 pt. To taal-uitslag: 1. Het Nieuwe Diep 39.3 p. 2. Loosdrecht 33 p., 3. De Schinkel 15 pnt. 4. De Kaag 14 p. 45 M2. Kiuiserklasse: 1. Walta, stuurm. C. A. Vermaat, 2. Benati H, stuurm. B. Fe- nenga, 3. Boekaniers, stuurm. A. Warners. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Hedenochtend elf uur is onder voorzit terschap van den commissaris der Konin gin in Zuid-Holland, minister van Staat jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, de zomerzitting 1935 van de Staten dezer pro vincie in het gebouw der Eerste Kamer aangevangen. Aan de orde is het vooi-stel van den heer H. C. Nije e.a. betreffende de jaarwedden en het pensioen van Gedep. Staten. De heer N ij e (N. S. B.) vangt aan met: „Mijnheer de voorzitter, volksgenooten". Spr. kan zich in de toelichting van zijn voorstel beperken, omdat bij een voorstel van gelijke strekking in de Provinciale Sfaten van Utrecht de heer van Geelker ken het standpunt der N. S. B. ter dezer zake reeds heeft uiteengezet. Het openbaar ambt is in de eerste plaats een eere-ambt. Dit brengt mede, dat een lid van Ged. Staten, dat reeds andere in komsten heeft, een evenredig mindere jaar wedde behoort te genieten. Dat voorstel nu strekt tot afschaffing van dergelijke cumu latie, ook bij de pensioenen, voor leden van Ged. Staten. De voorzitter stelt thans aan de orde de vraag, of ingevolge het reglement van orde, het voorstel-Nije in overweging kan worden genomen en herinnert aan een gevel van 8 Juli 1929, toen gelegenheid werd gegeven tot toelichting van verschil lende standpunten bij een voorstel inzake salarieering van Ged. Staten. De heer Van Baren (A. R.) acht de materie als zoodanig niet aan de orde. Men zou over tal van aangelegenheden een academisch debat kunnen aangaan. Intusschen moet vast staan, dat het ambt van Gedeputeerde behoort te worden ge honoreerd. Met particuliere of andere bronnen van inkomen kan daarbij niet af zonderlijk rekening worden gehouden. De consequentie ervan zou kunnen zijn, dat een lid van Ged. Staten, die uit anderen hoofde een even groot inkomen heeft, het ambt van Gedeputeerde gratis zou behoo- ren te vervullen. De kwestie van de pensioencumulatie is Rijks-zaak en daarover behoeft in deze Staten niet te worden gediscussieerd. Wat betreft de conclusie van het voor stel-Nije om een besluit in den gewensch- ten geest te nemen en dit ter kennis te brengen van de Statën-Generaal in een adres, ook dit kan naar spr's meening niet in overweging worden genomen. De heer J. ter Laan (S.D.AP.) komt allereerst op tegen de kwalificatie „volks genooten", waarmede de heer Nije is be gonnen. Hij acht dit hier niet op zijn plaats en herinnert aan de usances in de S. D. A. P., die alleen in eigen kring van „par tij genooten" gewaagt. Het voorstel van dezen knaap (de voorz. hamert; de heer Ter Laan neemt het woord „knaap" terug en vervangt het door „volksgenoot") ge tuigt van een armoedige opvatting bij de N. S. B. De toelichting door zekeren heer van Geelkerken, geen lid van deze Staten, doch lid van de Utrechtsche Staten, waar naar de heer Nije heeft verwezen, heeft voor den gang van zaken in de Prov. Sta ten in Zuid-Holland geen beteekenis. Tegen behandeling zal spr. zich echter niet verzetten. De heer Drost (Lib.) zou eveneens wel de gelegenheid willen zien gegeven om zich over dit voorstel te uiten. De heer L. de Visser (Comm.) vangt aan met: „Klassegenooten en kapitalisti sche vertegenwoordigers." (De Voorzitter hamert). Spreker wenscht intusschen op te mer ken dat de strijd tegen de cumulatie door sprekers partij werd aangevangen in een tijd, toen de N. S. B. zelfs in embryo nog niet aanwezig was. Wanneer dit voorstel in behandeling komt, dan mag tevens wel eens worden nagegaan hoe het staat met de cumulatie bij de leidende nationaal-socialisten in Duitschland enz. De heer Kersten (S.G.) is er voor dat het voorstel Nije in behandeling wordt ge nomen, omdat een weigering juist het door de N. S. B. beoogde effect zou hebben. De heer M e ni s t (Rev. Soc.) zou van den heer Nije c.s. wel nadere mededeelingen willen vernemen. Intusschen zou hij de N. S. B. willen vra gen, waarom wél over de salarissen van Ged. Staten e. d., maar niet over degenen, die ingevolge hoofdstuk I der Rijksbegroo- ting inkomen genieten, moet worden ge sproken in dit verband. Prof. Kranenburg (V.D.) acht het voorstel-Nije primitief en ziet niet in het nut van een academisch debat daarover. Spr.'s fractie zal stemmen tegen behande ling van het voorstel. De voorzitter stelt thans aan de orde de stemming over de vraag of het voorstel in overweging zal worden geno men. Vóór het in overweging nemen stemmen 44 leden, daartegen 24 leden (Ged, Staten hadden zich tijdens de stemming uit de zaal verwijderd), zoodat is besloten tot het in overweging nemen van het voor stel-Nije. De voorzitter wijst erop, dat inge volge het reglement van orde thans moet worden beslist over de wijze van behande ling. Voor het zenden naar de afdeelingen, of naar een commissie ontbreekt thans de tijd, tenzij men de behandeling kan uit stellen tot de najaarsvergadering. Spr. zou gaarne allereerst de opinie van den voor steller daarover vernemen. De heer Nije (N.S.B.): Bij ons bestaat geen bezwaar tegen behandeling in de na jaarszitting. Derhalve wordt de verdere behandeling aangehouden. De heer Van Hoey Smith (N.S.B.) la-ijgt thans het woord tot toelichting van zijn voorstel om in het reglement van orde te bepalen dat tijdens de zitting de leden der Staten hun zetels niet mogen verlaten, GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. MUSEUM „DE LAKENHAL". De Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal" brengt ter algemeene ken nis, dat het museum, met het oog op de voorbereidende werkzaamheden, in ver band met de te openen Zilvertentoonstel ling, op Zaterdag 27 Juli as. voor het algemeen bezoek zal zijn gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Voorzitter. F. K. ROZIER, Secretaris. Leiden, 23 Juli 1935. 4595 AGENDA LEIDEN. ,De avond-, nacht- en oZndagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juli as. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807, C. B. de Metz, Korevaartstr. 51, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274. Zet 'n waker bij de Baby-box! Duldt geen muggen en geen vliegen in de buurt van Uw kind I Het zijn de belagers van zijn gezondheid! Shelltox is onschadelijk, voor alles - be halve voor insecten. Verkrijgbaar bij Uw drogist. tenzij voor het zich begeven naar het spreekgestoelte of voor het verlaten der vergadering, en dat, zoolang de voorzitter of één der Statenleden het woord voert, de overigen zwijgen, behoudens opmerkingen ter zake dienende. Spr. acht het nuttig, dat de leden der Staten tijdig wennen aan een geordende toestand in de vergaderingen. De heer Van Baren (A.R.) wijst erop, dat deze „zitting" reeds 3 Juli is begonnen. Hij acht het gebod uit dien hoofde onuit voerbaar en het voorstel niet voor het in overweging nemen vatbaar. De heer L. de Viss er (Comm.) wil tegenover beginnelingen als de N. S. B.'ers zoo welwillend mogelijk zijn. Werd dat voorstel evenwel aangenomen dan zou het hier een bewaarschool gaan gelijken, waar men de hand moet opsteken om even „naar achteren" te mogen De heer N ij e (N.S.B.) wil er even op wijzen, dat in het voorstel voorkomt het woord „tenzij", dat de bezwaren onder vangt. De heer Baars (R.K.) zou in elk geval het woord „zitting" willen zien vervangen door „vergadering". Het voorstel-ten Hoey Smith wordt in stemming gebracht en met 69 tegen 7 stemmen (die der N. S. B.'ers) verworpen. Een tweede voorstel-van Hoey Smith, be treffende het op de agenda vermelden van namen van leden die zullen worden uit genoodigd om in commissies zitting te ne men, wordt, nadat de heeren v. Baren (A.R.) en Ter Laan (S.D.) bezwaren hebben geopperd en het voorstel overbo dig genoemd, wordt door den voorsteller ingetrokken. Bij het voorstel inzake subsidie-aanvra gen voor restauratie van monumenten voe ren vele leden het woord. De voorzitter deelt mede, dat van de tribune af een pamflet naar bentden is ge worpen. Indien iets dergelijks weder ge beurt, dan zal spr. de tribune laten ontrui men. (Een stem: het was een pamflet van de N. S. B.). Tenslotte wordt het voorstel van Ged. Staten aangenomen. Hierna pauze. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Voor de maand Juni 1935 werden de in komsten der Nederlandsche Spoorwegen geschat op 8.013.931.89, als volgt ver deeld: Reizigers 4.465.200,Bagage 87.800.brief- en pakketp. 279.531.89, goederen 2.972.250.levende dieren en lijken 29.550.diversen 179.600. De totale ontvangst van 1 Januari tot 1 Juli wordt geschat op 48.108.351.69 (in dezelfde periode van 1934 bedroegen de in komsten 55.211.778.52). De ontvangst per dagkilometer wordt voor deze periode ge schat op 74.73 (in dezelfde periode van het jaar 1934 bedroeg de ontvangst per dagkilometer 84.05),

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2