De jubileum-Kaagweek. OE LEIDSCHE COURANT DEPM P' li Protesten in verschillende klassen. Borgerhoff Mulder opnieuw eerste in de Olympiajollenklasse. Het weer heeft zich op den vierden wedstrijddag uitstekend gehouden. Wel was de temperatuur nog wat frisch, doch dat was allerminst een bezwaar voor de zei lers, die ook gisteren naar hartelust heb ben kunnen profiteeren van het overladen programma, dat iederen dag te verwerken valt. Hebben we van de teamwedstrijden in den ochtend de resultaten gisteren reeds vermeld, zoo rest ons alleen nog het pro gramma der open wedstrijden nog wat nader te beschouwen. In de 12 M2. klasse B wist J. H. Nauta thans op de eerste plaats beslag te leggen, terwijl Overmans, die Zondag derde werd, gisteren den tweeden prijs won. Ook Stork, Bos en Marlet vielen opnieuw in de prijzen. In de B-afdeeling werd Honigh, die de twee eerste dagen als nummer één geëin digd was thans geklopt door Jongeneel, die Zondag de zesde plaats bezette. Honigh kan echter wel verzekerd zijn van den Wisselprijs, indien hij in den laatsten wed strijd niet faalt. In de Regenboogklasse B heeft mej. Tine v. d. Meij gedurende langen tijd de lei ding gehad, doch in de tweede ronde werd zij gepasseerd door Poorter. Er waren in deze klassen echter verschillende protes ten, zoodat de uitslag nog wel wijziging kon ondergaan. De Regenboogklasse A beloofde aanvan kelijk een feilen strijd. Reeds de start gaf daarvan 'n idee, want de deelnemers dron gen voor het vallen van het startschot zoo duchtig op, dat er voor wie wat hoog voor de startlijn lagen geen ruimte overbleef om weg te gaan. Geen wonder dus, dat er botsingen te noteer en vielen. Jan Heinen, die wel de minste ruimte had, zat met zijn Janmaat eenige oogenblikken zelfs vast aan de Saenden en de Hennie, waarvan verschillende andere zeilers profiteerden om weg te gaan. Het was echter van slechts korten duur en bij het Zweiland had Hen driks de leiding voor Heinen, Riester, Op penhuizen en Leen de Wit. Tusschen deze zou de strijd voorloopig dus gaan, maar Heinen zakte spoedig af, Oppenhuizen nam de leiding voor Hendriks,en Priester. Toen de schepen van den Dieperpoel terugkwa men was de volgorde nog dezelfde, doch bij het ingaan van de tweede ronde had v. d. Meij zich op de vierde plaats genes teld voor Jan Heinen. In de tweede ronde verloor v. d. Meij zijn plaats echter weer aan Heinen, terwijl ook Zuiderbaan zich voor hem wist te plaatsen. In de Pampusklasse A had Hofges op het Zweiland de leiding voor Reitsma en Monde, maar laatstgenoemde wist, bij het opkruisen naar het Norremeer enkele goe de slagen te maken, waardoor hij weer aan den kop kwam, terwijl v. d. Steur de tweede, Hofkes de derde en Willem de Vries Lentsch de vierde plaats bezette. Tegen het ingaan van de tweede ronde had laatstgenoemde kans gezien v. d. Steur en Hofkes te passeeren, doch spoe dig daarna kwam hij met een Pampus- jacht uit de B-klasse in lichte aanvaring, waarna hij den strijd opgaf. De overigen zorgden echter nog voor de noodige span ning, vooral v. <L Steur, want deze slaagde erin om in het vervolg van de race Monde te passeeren en als eerste aan te komen. In de 12 Voetsjollenklasse voor Dames A toonde mevr. v. d. SteurOudshoorn, dat zij het zeilen toch nog niet verleerd is. Zij won den Maandag-wedstrijd voor mej. Karreman. In de B-jollenklasse was ditmaal mej. v. Dieten de gelukkige, terwijl mej. Lee- nen de tweede plaats bezette. Bij de heeren is de concurrentie in de jollenklasse wel bijzonder groot. Men den- ke zich eens in: in elke afdeeling meer dan twintig deelnemers! Dat het moeite kost zich uit zooveel mededingers een goede plaats te veroveren, behoeft geen betoog. Dat desniettemin toch bijna steeds dezelf de zeilers in de prijzen zitten, bewijst wel, dat zij hun plaats waard zijn. De dag van gisteren eindigde mooier dan een der voorgaande, 't Bleef nog wel frisch, doch de wind ging liggen. Zoo werd het een ideale avond voor het watersport- feest, dat vanuit Warmond naar de Kager- plassen werd georganiseerd in den vorm van verlichte vaartuigen. „De Kaag" zelf besloot den feestavond met een vuurwerk, dat ontstoken werd op het weiland nabij de Laeck. Het was intusschen middernacht geworden toen de rust over de Kagerplas- sen terugkeerde. 12 M2. Klasse B: 1. Spitsmuis, stuurm. J. H. Nauta, 2. Ronny H, stuurm. Chr. Overmans, 3. Pierewiet, stuurm. P. C. W. Stork, 4. Esi-Tesi, stuurm. W. A. Bos, 5. Peuleschil, stuurm. Th. F. Gebhard, 6. Peet, stuurm. A. F. Marlet. Regenboogklasse B: 1. Water en Wind, stuurm. L. Poorter, 2. De Leede IH, stuur- vrouw mej. Tine van der Meij, 3. Venne- meer, stuurm. I. J. C. Klingen, 4. Iris, stuurm. dr. P. B. Kreukniet, 5. 't Spaarne, stuurm. H. Schmitz Jr., 6. Titia, stuurm. J. W. Maas Jr. Pampusklasse A: 1. De Steur, stuurm. L. van der Steur, 2. Bries, stuurm. K. Mon de, 3. Fuut n, stuurm. W. van Hattem, 4. Ruiter, stuurm. R. Reitsma, 5. Komeet, stuurm. C. W. Jonker. Pampusklasse B: 1. Waterlooper, stuur man G. H. van Hoolwerff, 2. Zweiland, stuurm. G. H. van Hooff Jr., 3. de Gele Kemphaan, stuurm. jhr. G. A. de Bosch Kemper. 12 Voetsjollenklasse Dames A: 1. Dob bertje, stuurvr. mevr. G. C. H. van der SteurOudshoorn, 2. Ideaal II, stuurvr. mej. E. L. Karreman. 12 Voetsjollenklasse Dames B: 1. It Sweltsje, stuurvr. mej. N. van Dieten, 2. Reveller, stuurvr. mej. F. A. C. Leenen, 3. Kwikdruppel, stuurvr. mej. G. C. de Vries. Olympiajollenklasse: 1. Daphnia, stuur man P. H. R. Borgerhoff Mulder, 2. H 6, stuurm. ir. A. F. van Veen, 3. H 2, stuurm. Th. van Helvert, 4. Slof, stuurm. E. G. van de Stadt, 5. H 1, stuurm. D. Kagchelland. 12 M2. Klasse A: 1. Sperwer, stuurm. G. A. S. Jongeneel, 2. Rakker, stuurm. A. Honigh, 3. All Weather, stuurm. Jac. Stap, 4. Ravode, stuurm. P. Stortenbeeker, 5. Trinil, stuurm. L. V. Arnold. B. M. Klasse: 1. Wetter wille, stuurm. H. van Eyck, 2. Aeolus, stuurm. A. O. van Calcar, 3. Ronny, stuurm. F. Overmaas, 4. Cily, stuurm. H. Recourt, 5. Kameleon, stuurm. J. Boomstra. Regenboogklasse A: 1. Hennie, stuurm. M. Hendriks, 2. Windekind, stuurm. D. Op penhuizen, 3. Kikker, stuurm. J. E. Pries ter, 4. Janmaat, stuurm. J. Heinen, 5. de Swan, stüurm. H. Zuiderbaan, 6. de Leede Hl, stuurm. W. Z. van der Meij. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Zomerweelde, stuurm. J. H. H. J. de Jong, 2. Ideaal n, stuurm. J. H. Karreman, 3. d'Artagnan, stuurm. W. van der Valk Jr., 4. Good Luck, stuurm. J. L. van Wermeskerken, 5. Ree, stuurm. C. W. Schaap, 6. de Glipper, stuurm. D. Kagchelland. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Windekind, stuurvr. mej. B. Moret, 2. Hot Toddy, stuurm. F. Flu, 3. Cheerio, stuurm. C. Quispel Szn., 4. Elf, stuurm. E. de Visser, 5. Spirit, stuurm. W. Daniels, 6. Waterhoen stuurm. J. A. de Vries. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Semar, stuur- vrouw mej. K. Bussemaker, 2. Notedopje, stuurm. J. Ph. van Dalen, 3. Kruimeltje, stuurm. N. A. de Joncheere, 4. Doordrijver, stuurm. S. H. van Hulst, 5. Dim, stuurm. K. P. Marlet, 6. Jolly Jokers, stuurm. Th. Beaujean. Handicapklasse D: 1. Narmada, stuurm. H. H. Tieleman. WATERPOLO LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER Vereenig'de StatenDuitse hl and 11 Gisteren werd te Londen het tweede en kelspel gespeeld van de inteizonefinale, tusschen de Vereenigde Staten en Duitsch- land, welke Zaterdag jl geen doorgang kon vinden in verband met de slechte weersomstandigheden Naar bekend had Budge Amrika met 1 0 de leiding gegeven door den Duitscher Henkei in 4 sets te slaan. Von Cramm maakte door een overwin ning op Allison in straight sets den stand weer gelijk (11). De cijfers, waarmede von Cramm won, waren 86, 63, 64. In den eersten set viel reeds van zeer fraai spel te genieten. Beide spelers ga ven uitstekend tennis te zien en meer malen kletterde het applaus uit het tal rijke publiek op. Von Cr ara ra was vrijwel voortdurend aanvallend. Zijn forehand was bijzonder goed, maar zijn backhandslagen vormden toch in de meeste gevallen de basis, waarop de punten kwamen. Allison moest alle krachten inspannen om tegen het enthousiaste doch goed doordachte aan- valsspel van den Duitscher stand te hou den. Het ging gelijk op: 56, 66 tot bij 76 voor von Cramm de Duitscher het spel forceerde en met 86 ging de eerste set naar von Cramm. Deze eerste set had bijna driekwartier geduurd. In den tweeden set was von Cramm in alle opzichten de sterkere. Het plaatsen van den Duitscher langs de lijnen was prachtig van nauwkeurigheid en vooral de onverwachte diepe drives in de hoeken stelden Allison telkens voor nieuwe moei lijkheden. Allison was geheel in de ver dediging gekomen, met crossdrives en dropshots trachtte hij den set nog te red den, doch vrij snel werd het 63 voor von Cramm. In den derden set viel Allison aan, maar von Cramm liet zich niet in de verdedi ging dringen. Er ontwikkelde zich een bijzonder hoogstaand spel, dat tevens uitermate snel was. Inderdaad gelukte het den Amerikaan een voorsprong te ver krijgen. Met 32 scheen het voor von Cramm minder gunstig te worden. Doch de Duitscher voelde instinctief het gevaar, hij verscherpte het tempo nog, plaatste prachtig en verspreid, zoodat Allison ge heel uit zijn spel gehaald werd. De Ame rikaan ging fouten maken, ja zelfs zagen wij hem enkele double faults maken. Het werd 43 voor von Cramm, 44, doch in de negende game maakte Allison weder om een double fault, wat hem het spel kostte. Na 54 benutte von Cramm in de tiende game de eerste set- en matchpoint en met 64 was Allison geslagen in drie sets. Heden wordt het dubbelspel gespeeld. WEER EEN AANBOD VOOR PERRT. De Amerikaansche tennismanager Jack Curley heeft wederom een aanbood gedaan aan Perry om professional te worden. Hij garandeerde den Engelschen Davicupspe- ler een bedrag van 25.000 dollar voor het eerste jaar. DE ZIJL I—C. J. RL V. L Morgenavond 8 uur speelt De Zijl I haar tweeden nederlaagwedstrijd in de Zwem inrichting „de Zijl" alhier tegen C. J. M. V. I (Den Haag). Vooraf wordt gespeeld de wedstrijd: De Zijl II tegen L. Z. C. comb. Donderdagavond 8 uur speelt De Zijl in voor de competitie van den kring Den Haag alhier tegen ZIAN VI. Dien avond worden tevens de volgende competitie-wedstrijden gespeeld: Te Haarlem: Haarlem IDe Zijl I. Te Delft: DZV II—De Zijl IV. TOURNOOI TE BRUSSEL. De loting. Van 25 tot en met 31 Juli vindt te Brus sel het waterpolo-tournooi plaats om den coupe Klebelsberg, waaraan de sterkste landen van Europa deelnemen. De loting had tot resultaat, dat het pro gramma als volgt kon worden samengesteld: 25 Juli: FrankrijkJoego-Slavië, Duitsch landZweden en BelgiëHongarije. 27 Juli: HongarijeFrankrijk, Joegosla viëZweden en DuitschlandBelgië. 28 Juli: DuitschlandJoego-Slavië, Hon garijeZweden en BelgiëFrankrijk. 31 Juli: Joego-SlaviëHongarije, België Zweden en DuitschlandFrankrijk. Op 26 en 30 Juli wordt niet gespeeld. De wedstrijden vangen des avonds om half 7 aan. ROEIEN DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Gisteravond heeft op het clubgebouw der Koninklijke Amsterdamsche R. en Z. V. de Hoop de loting plaats gehad voor de Nederlandsche Roeikampioenschappen. Ten gevolge daarvan is het programma als volgt samengesteld: Donderdag 25 Juli: 19.30 Skiff eerste heat: 1. Triton; 2. Het Spaarne. 10.50 Twee met stuurman eerste heat: Het Spaarne; 2. Laga. Vrijdag 26 Juli: 19.30 Skiff tweede heat: 1. winnaar eerste heat; 2. de Hoop I (Moltzer). 19.50 Idem derde heat: 1. de Maas; 2. de Hoop II (J. Zeegers Jr.). 20.10 Twee met stuurman: tweede heat: 1 winnaar eerste heat; 2. Nautilus. 20.30 Idem derde heat: 1. de Hunze; 2. Argo. Zaterdag 27 Juli (Eindwedstrijden): 14.30 Vier met stuurman: 1. Argo; 2. Nereus. 15.Twee zonder stuurman: 1. Laga; 2. de Hoop. 15.30 Skiff: 1. winnaar derde heat; 2. winnaar tweede heat. 16.Twee met stuurman: 1. winnaar tweede heat; 2. winnaar derde heat. 16.30 Vier zonder stuurman: 1. Hoop; 2. Nereus. 17.Achten: 1. TritonNjord-comb.; 2. HET INTERNATIONAAL TORNOOI TE YARMOUTH. De eindstanden. De resultaten der laatste afgebroken partijen in het internationaal schaaktor- nooi te Yarmouth luidden: Prins remise met Fajarowitz (9e ronde); Prins remise met Butcher (10e ronde). Klein won van Conde (10e ronde). Butcher won van Fajarowitz (11e ronde). Conde won van Ivanoff (11e ronde). De eindstand was de volgende: Winnaar Resjevsky met 10 punten. 2. Dr. Seitz 8 1/5 punt. 3. Vera Menchik 7 piraten. 4 en 5 Conde en Fajarowitz beiden 61/2 pnut. 6. Klein 5 1/2 punt. 7 en 8 1/2 Sonja Graf en Wood beiden 5 punten. 9 en 10. Prins en Butcher elk 4 punten. 11. Ivanoff 2 1/2 punt. BILJARTEN NEDERLAAG WED STRIJDEN D. O. V. VOORBURG. Het is de B. V. de Pommerans Den Haag gelukt DOV I de eerste nederlaag toe te brengen. De uitslag is: Eerste afdeeling. D. Mechielse (d. P.) 154 15 28 10.26 Heemskerk (DOV) 85 15 27 5.66 F. Maaskant 61 23 11 2.65 W. ten Hoven 71 23 17 3.08 J. Meijer 65 19 8 3.43 W. Jansen 85 19 9 4.47 F. Duren 37 24 5 1.54 Overb eek 59 24 10 2.41 W. Spa 30 25 4 1.20 Hansen 29 25 4 1.16 De Pommerans wint met 17 caramboles. Derde afdeeling. D. O. V. IIIDe Residentie in. Urgent (de Res.) 28 18 6 1.55 Arkestein (D.O.V.) 24 18 7 1.33 P. Rijswijk 45 21 20 2.14 Lam 18 21 6 0.85 Remsch 27 17 4 1.58 Kapaan 28 17 6 1.64 v. d. Berg 19 20 6 0.95 Boogaart 21 20 4 1.05 de Leijske 30 24 4 1.25 J. Rijken 16 24 3 0.66 D. O. V. wint met 33 caramb WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Strijd tusschen Belgen en Italianen. Morelli ditmaal de groote man. Na den Zondag, welke een rustdag te Luchon was, werd gisteren de 16e etappe gereden van de Ronde van Frankrijk. Deze etappe leidde van Luchon over 4 zware bergpassen nl. de Peyresouxde (1545 me ter), de Aspin (1489 meter), de Tourmalet (2122 meter) en de Aubisque (1748 meter) naar Pau, een totaal afstand van 194 km. Wederom is er een grondige wijziging in het algemeen klassement gekomen, voor namelijk door het schitterend rijden van den Italiaan Morelli, die met verscheidene minuten voorsprong alleen te Pau arriveer de. Hierdoor heeft hij een flink stuk van zijn achterstand op Romain Maes ingeloo- pen en in het algemeen klassement leidt de Belg nog slechts met nog geen drie minu ten voorsprong op Morelli. Van den start af stond deze etappe in het teeken van den strijd tusschen Belgen en Italianen. Direct na Luchon reeds was de Col de Peyresourde te beklimmen. F. Ver- vaecke en de beide broeders Maes lagen spoedig voorop, op korten afstand ge volgd door de Italianen Morelli en Teani. Bij het dalen van de Peyresourde kwam Archambaud ernstig te vallen, evenals de Duitscher Umbenhauer. De laatste bleek bij onderzoek een ernstige schouderblessure te hebben opgeloopen en hij staakte den strijd. Te Arreau, aan den voet van de Peyre sourde was een controle en hier begon da delijk weer de beklimming van de Aspin, die 1489 meter hoog is. Bij de afdaling van deze tweede berg in de etappe kreeg Ro main Maes pech, toen een bandje knapte. Lowie, zijn landgenoot stapte dadelijk af om hem bij te staan en de laatste bleef bij den drager van de gele trui, ten einde Maes zoo spoedig mogelijk weer bij het leidend peleton te brengen. Ook Vervaecke kreeg last met een bandje. De Italianen hadden deze dingen zien gebeuren en het was voor hen het teeken om er van door te gaan. Sylvain Maes had bij de beklimming van de Tourmalet den kop, doch zoowel Morelli als Teani haalden hem in. Maes verloor zelfs de leiding, toen ook hij een klein defect aan zijn machine had. Bij het beklimmen van de laatste Col, de Aubisque had Morelli 2 y, minuut voorsprong op Team, terwijl de Belgische achtervolgers als de de gebroeders Maes en Vervaecke toen nog een aanzienlijken achterstand hadden. Na de Aubisque moesten nog 60 km. wor den afgelegd en de Belgen slaagden er niet meer in de Italiaansche vluchtelingen in te halen. Met ruim 5 minuten voorsprong kwam Morelli alleen te Pau aan. Na Teani kwamen Vervaecke en R. Maes binnen, terwijl met onderling verschil van enkele minuten respectievelijk Lowie, S. Maes en Speicher arriveerden. Zooals we reeds mededeelden is het be langrijkste resultaat dezer etappe wel de stijging van Morelli op de algemeene rang lijst tot de tweede plaats met betrekkelijk slechts gering verschil achter R. Maes. In het landenklassement heeft België vanzelfsprekend met een enormen voor sprong de leiding. 16e etappe LuchonPau 194 km.: 1. Mo relli, Italië, tijd 7 uur 12 min. 22 sec.; 2. Teani, Italië 7 uur 17 min. 32 sec.; 3. F. Vervaecke, België 7 uur 18 min. 14 sec.; 4. R. Maes, België, zelfden tijd; 5. Lowie, België, 7 uur 21 min. 8 sec.; 6. S. Maes, België, 7 uur 23 min. 21 sec.; 7. Speicher, Frankrijk, 7 uur 23 min. 21 sec.; 8. Archam baud, Frankrijk, 7 uur 27 min. 54 sec.; 9. Chocque, Frankrijk, 7 uur 27 min. 54 sec.; 10. Viette, Frankrijk, 7 uur 31 min. 30 sec.; 11. Benoit Faure, Frankrijk, 7 uur 31 min, 30 seconden. Het algemeen klassement is thans als volgt gewijzigd: 1. R. Maes, België 105 uur 54 min. 42 sec.; 2. Morelli, Italië, 105 uur 57 min. 39 sec.; 3. F. Vervaecke, België, 106 uur 3 min. 49 sec.; 4. S. Maes, België, 106 uur 13 min. 11 sec.; 5. Speicher, Frank rijk 106 uur 15 min. 56 sec. Landenklassement: 1. België tijd 318 uur 11 min. 42 sec.; 2. Frankrijk 319 uur 46 min. 34 sec.; 3. Duitschland, 4. Spanje, 5. Italië. MISLUKTE RECORDPOGING. Gisterenavond deed de jeugdige wielren ner i-'. van Nek uit Nieuwendam een po ging om het wereldrecord over 10 km. te welke poging verricht werd op de Vekabaan te Duivendrecht. Het record s aam va o la. "genoot J. van Hout met een tijd van 13 min. 7 sec. Van Nek slaagde in zijn poging in geenen deele. Over de 5 km. deed hij 6 min. 48.4 sec. doch in het tweede gedeelte van den af te leggen afstand zakte hij in tempo een flink stuk, zoodat zijn tijd over de 10 km. 13 min. 50 sec. bedroeg. „NIEUW SWIFT". Zondag jL heeft bovengenoemde ver- eeniging hare medewerking verleegd aan de grasbaanwedstrijden te Uithoorn. In de wedstrijden voor Juniores wist A. Lode- wijks de eerste plaats te bezetten. In de 40 ronden wedstrijd voor B. klassers en junioren wisten J. Geertsma en A. Lode wij ks zich resp. tweede en derde te plaat sen. In den afvalwedstrijd voor A klassers werd de derde plaats bezet, terwijl in de koppel wedstrijd over 150 ronden resp. de derde, vijfde en zesde plaats werd verkre gen uit een bezetting van twaalf koppels. Voor de baanwedstrijden te Heemstede op Dinsdagavond 30 Juli a.s. zijn de na volgende renners aangewezen: Sprint: R. Riethoven en C. van Amster dam. Ploegachtervolging: Ab. Strijk, C. Verburg, en J. Schuller. Koppel wedstrijd: R. Riethoven, Ab. Strijk, C. Verbuig, J. Schuller, C. van Amsterdam, C. Paats. Aan de nieuwelingen wedstrijden zullen deel nemen: C. van Diemen, W. Scheffelaar, K. de Haas, J. Geertsma en A. Lodewijas. Zondag 4 Augustus a.s. zullen te Rot terdam tegen de R. R. C. Feyenoord team wedstrijden worden verreden. De training hiervoor vangt Donderdagavond aan. Half acht U. 20. Team A: T. de Roode, Chr. de Roode, Ab. Strijk, R. Riethoven, C. van Amsterdam, C. Verburg en J. Schuller. Team B.: C. van Diemen, K. de Haas, J. de J. Geertsma, A. de Roode, W. Scheffelaar en P. W. van Deventer. Team A juniores: A. Lodewijks, J. Benning en J. Ribot. Ttam B. juniores: J. Brosius, W. Rijsbergen en J. F. Hintzbergen. Hedenavond zal 20 km. op tijd worden gereden. De start vindt plaats om half acht aan de ZijL POSTDUIVEN „De Bonte Duif" (Leiden). Wedvlucht vanaf Bordeaux (Fr.). Ge middelde afstand hemelsbreed 896.5 km. In concours 18 duiven welke om 15 uur met Zuid-Westen wind in vrijheid zijn gesteld. Als volgt luidde de uitslag: De eerste duif werd de dag na lossing om 9311 geconstateerd, 2e duif R. P. de Graaf Jzn. 94924, 3e P. van Zijp 11 4339, 4e M. G. Vinkestein 1260, 5e J. P. Groenendijk 12—9—31, 6e H. S. Bos 12—43—46, 7e J. P. Fasel 14—14—50. De eerste duif bereikte een gemiddelde snel heid van 1299.16 m. per minuut. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Roo sendaal (N.B.). In concours 126 duiven. Wind West (lostijd onbekend). Als volgt luidde de uitslag: R. P. de Graaf Jzn. 1, 3, 4 6, 7 en 8; Jac. Krekelaar 2, 5 en 13; N. Siraa 9, 10, 12, 14, 16 en 22; H. J. van der Steen 11; J. P. Fasel 15; A. van der Made 17 en 23; J. J. Laman 18, 19 en 25, C. P. Velthuyzen 20 en 26; P. van Egmond 21, H. van Riet 24. De eerste duif werd geconstateerd om 10 uur 30 min. 17 sec., de laatste om 10-56-29. „De Uiver" (Leiden). Wedvlucht van Vilvoorden op Zondag 21 Juli losgelaten 8.30 uur, eerst aanko mende duif 104711 uur. De uitslagen luiden: De Schaafstra 1, 2, 6; D. v. Veen 3, 4, 5^ A. Pikëa 7, W. van Steenbergen 8. „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Zondag hield de P.V. „De Gevleugelde Vrienden" alhier eene wedvlucht met oude duiven vanuit Bordeaux (afstand ruim 892 km.). In concours 18 duiven. De duiven werden aldaar in vrijheid gesteld des Zater dags te 3 uur nam. De eerste duif bereikte het hok des Zondags te 10 uur 59 min. 36 sec. en had gevlogen naar berekening met een gemiddelde snelheid van 1145.4 meter per minuut. De laatste prijswinnaar bereik te het hok te 12 uur 20 min. 2 sec en had het traject afgelegd met een gemiddelde van 1037.3 meter per minuut. De uitslag was: 1. Th. Oosterveer, 2 en 3 K. I. Waasdorp, 4. W. Florusse. Ook werd een wedvlucht gehouden van uit Roosendaal, afstand ruim 68 km. In concours 280 duiven. Aldaar werden de vo gels in vrijheid gesteld te 9.30 uur met NW. wind. De eerste duif bereikte het hok te 102445 en had den afstand afgelegd met een gemiddelde snelheid van 1249.9 meter per minuut. De 26e prijswinnende vogel werd geconstateerd te 103859 en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 985.88 meter per minuut. Hiervan was de uitslag: 1, 37, 44 en 54 A. l'Ami; 2. M. de Haan; 3, 9, 46 J. L. de Groot; 4, 7, 16, 27 en 55 C. Versteeg Jr.; 5, 31, 32, 48, 49 en 52 K. Scheffer; 6, 14, 15 en 56 W. Florusse; 8, 21, 39 en 40 A. G. Vis ser, 10, 23, 24, 25 en 41 J. P. Brederode; 11, 20, 22, 28 en 53 J. H. Groeneveld; 12 en 33 L. H. de Kleine; 13, 26 en 36 P. Oosterveer; 17 en 45 Th. Oosterveer; 18, 20 en 42 R. van Troost.19, 28 en 35 W. C. van Beekum; 34 H. J. M. Brouwer; 43 en 47 K. I. Waas dorp; 50 en 51 J. v. d. Lely. ENGELAND—SCHOTLAND. In verband met het regeeringsjubileum van Koning George van Engeland zal op Woensdag 21 Augustus a.s. te Glasgow in Hampden Park een extrawedstrijd worden gespeeld tusschen Schotland en Engeland. SILENCE Mijne dames en heeren, Ir. Pietjepre cies, die voor U spre ken zou over veilig verkeer, heeft een auto-ongeluk gehad. Het orchest zal nu voor U spelen, de benzine raphsodie. (Pearsons Weekly)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10