MAANDAG 22 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BEÜICHTEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. WIELRIJDER OVERREDEN EN GEDOOD Zaterdagmorgen heeff op den Soestdij- kerstraatweg te Bilthoven een doodeljjk verkeersongeval plaats gehad. Een auto, bestuurd door mevrouw K. van K. uit Baarn, reed van Bilthoven naar De Bilt. Voor haar reed de wielrijder F. van D. uit Utrecht. Daar mevrouw van K. voor een tegemoetkomende wagen moest uitwij ken, slipte haar wagen waardoor den wiel rijder werd aangereden. Het slachtoffer klaagde over inwendige pijnen. Hij werd direct met een ziekenauto naar het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht over gebracht, waar hij kort daarop overleed. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval in. OUDE MAN GEDOOD. Zondagavond omstreeks tien uur is te Ubema tusschen Asen en Vries een 70-ja- rige man, wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld, bij het oversteken van den weg gegrepen door een auto, waarin vijf militairen gezeten waren, die op weg waren naar Nieuwersluis. De oude man werd op slag gedood. De auto reed tegen een boom en werd zwaar beschadigd. Twee der inzittende militairen liepen verwondin gen op. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Gistermiddag is op den Bergendalsche- weg te Nijmegen, de wielrijder P. K. door een personenauto aangereden en tegen den grond geslingerd. Met ernstige inwendige kneuzingen en verwondingen aan het hoofd is het slachtoffer naar het Canisiusziekenhuds te Nijmegenvervoerd. MOTORRIJDER TEGEN BOOM GEREDEN. Zaterdagmiddag om half zes is een 21- jarige motorrijder, te Amsterdam, die naar oogetuigen verklaren, met een vaart van ongeveer 60 K.M. in de Meeuwenlaan reed bij het passeeren van een bocht bij de Ha merstraat tegen een boom gereden. Met een zware hoofdwonde is het slachtoffer in be- wusteloozen toestand naar het Binnengast huis vervoerd. De motor werd geheel ver nield. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Zondagnamiddag heeft op uen Rijksweg tusschen Delft en Rijswijk, ter hoogte van de wielerbaan een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een taxi, bestuurd door den chauffeur P. J. v. W. uit Den Haag, kwam daar in bot sing met een auto uit Rotterdam, bestuurd door den heer v. d. W. De heer v. d. W. en een in de auto zittende dame, mevrouw R. uit Rotterdam, werden gewond. Me vrouw R. bekwam een lichte hersenschud ding en de heer v. d. W. liepen verschil lende kwetsuren op. Beiden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. JONGETJE DOOR GOEDERENTREIN OVERREDEN. In het havenkwartier te Rotterdam is Zaterdagavond een droevig ongeluk ge beurd. Een zesjarig jongetje, T. Koemans, wonende in de Spanjaardstraat, was met vriendjes aan het spelen op het goederen emplacement en wilde daarbij onder een wagon van een rijdenden goederentrein doorkruipen. Hij kwam helaas - te vallen, met het gevolg, dat een der wielen hem over het onderlijf ging. Beide beenen wer den hem afgereden. Door den Geneeskundi gen Dienst werd hij in zorgwekenden toe stand overgebracht naar het St. Francis- cus-gasthuis, waar hij eenigen tijd later is overleden. OUD-VELOCITASKEEPER VERDRONKEN. Zondagmiddag maakte het eerste, elftal van de voetbalvereeniging Velocitas uit Groningen een vacantietrip naar het Snee- kermeer. Deze trip geschiedde per zeil boot. Ter hoogte van het dorpje Terhorne zou den in de vooravond drie Velocianen in een klein bootje overstappen, teneinde pro viand in het dorp te gaan halen voor het geheele gezelschap. Er stond nog al wat deining in verband met de weersomstandigheden en mede door het feit, dat .dia drie personen tegelijk overstapten, sloeg het bootje om. Daarbij geraakten de spelers E. F. Meulema, A. Luppes en de vroegere keeper S. Rozema te water. Rozema verdween onmiddellijk in de diepte, terwijl de beide anderen door de overige leden van het gezelschap konden worden opgehaald. Meulema en Luppes waren bewusteloos, doch na eenigen tijd kwamen zij weer bij kennis. Men is er niet meer in geslaagd Rozema uit het water te halen. Gisteravond ongeveer negen uur was men er nog niet in geslaagd het lijk op te halen. Rozema, die evenals de beide anderen uit Groningen afkomstig was, was 27 jaar en ongehuwd. MEISJE VERDRONKEN. Zaterdagmiddag geraakte het tweejarig dochtertje van de familie van B., wonen de aan de Zand vaart te Breezand in een sloot achter de woning van het huis en verdronk. NOODLOTTIG ONGELUK TIJDENS STOEIPARTIJ -jarig meisje van een heuvel gevallen en ernstig gewond. Gistermiddag omstreeks vier urn heefi in het Noorderplantsoen te Groningen een ernstig ongeluk plaats gehad. De 25-jarige mej. A. P. uit Peizermade, die met een klein kind, op een 25-meter hooge heuvel aan het stoeien was, stortte plotseling naar beneden. Met zware inwendige kneuzingen en een Hersenschudding werd zij opgenomen en naar het R.K. ziekenhuis te Groningen overgebracht. BRAND IN EEN OLIEFABRIEK. Nog juist bijtijds ontdekt, zoodat erger werd voorkomen. Voorbijgangers bemerkten Zondagavond omstreeks half negen, terwijl zij de olie- fabriek Het Hart en De Zwaan van de N.V. voorheen A. Honig in de Westzijde bij het spoorwegviaduct, te Zaandam, passeerden, een eigenaardige brandlucht. Him eerste gang was naar den in de nabijheid wonen- den fabriekschef, dien men echter niet thuis trof, waarna de bedoelde personen zich langs een omweg met veel moeite toe gang tot het fabriekscomplex wisten te verschaffen. Hier werd geconstateerd, dat in de meng- afdeeling een in een groote ketel gestorte hoeveelheid lijnzaad in brand stond, het geen veel rook en stank verspreidde. In de directe nabijheid bevond zich een brand- bluschinstallatie. De druk op de waterled- ding bleek echter te gering, om daarvan gebruik te maken. Derhalve werd de brandweer gealarmeerd Deze verscheen met twee spuiten uit Zaandam, resp. onder leiding van den heer P. Huismans en H. J. Visser en de Noorderspuit uit Koog aan de Zaan, onder commando van den heer P. Jonker. Ook de heeren Kak es en Over toom, resp. commandant en onder-com mandant van de Zaandamsche brandweer, en wethouder Kan waren spoedig ter plaaste aanwezig. Alleen de eerstgenoem de spuit behoefde water te geven en men slaagde er in korte tijd in, de vuurkolom in de ketel te blusschen. Dank zij de opmerkzaamheid van de voorbijgangers bleef het vuur tot een klein bandje beperkt. Ware de brand later be merkt geworden, dan zou dit groote fa- briekencomplex, waar groote voedselvoor- R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr, 30 verleent hulp door gediplomeerde kraohten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG* MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenscht* inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulo Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 raden voor het vuur aanwezig waren, zeker ernstiger gevaar verkeerd hebben. Er was in de fabriek, waar behalve des Zondags, dag en nacht gewerkt wordt, nie mand aanwezig. De oorzaak van de brand wórdt hieraan toegeschreven, dat de kraan van een met de ketel in verbinding staan de stoomleiding niet goed was afgesloten, waardoor in het lijnzaad broeiing ont stond. In dezelfde ketel was gisteren ook als brand geconstateerd. Dit vuur werd toen door het personeel gebluscht. Verzekering dekt de geringe schade. „Vooruit". BI M INGESLAGEN IN FABRIEK TE NIJMEGEN. Tijdens een kor. onweer, la. Zaterdag avond omstreeks zeven uur boven Nijme gen woedde is de bliksem ingeslagen in de gebouwen van de Nederlandsche Verband watten-fabriek aan de Voorstadslaan fer Nijmegen, meldt de „Tel.". Een van de arbeiders, zekere Mackaay, die achter de fabriek woont, zal rookwol ken opstijgen uit dein stof koker van de kaarderij. Hij waarschuwde een eveneens :n de nabijheid wonenden collega, zekeren Wijnen, en beiden snelden naar de fabriek. Zij slaagden er in binnen te komen met be hulp van een ladder, doch ontwaarden toen tot hun groote verbazing, dat er ook in de bleekerij brand woedde. Eerst werd met een handbluschappairaat het aanwekkerende vuur aangetast en toen dit niet voldoende hielp, met een slang van de fabrieksbrand weer. Intusschen hadden omwonenden de brandweer gealarmeerd, die met veel materieel ter plaatse verscheen. Nu was het pleit gauw beslecht. Zoowel de brand in de bleekerij als die in de kaar derij had men spoedig onder de knie. Met de nablussching was de brandweer echter nog geruimen tijd bezig. De aangerichte schade valt mede Dat de brand geen grooter omvang heeft aangenomen mag wel een vonder heeten, gezien de reusachtige hoeveelheden brand baar materiaal als watten en dergelijke die vlak bij de plaats waar de brand woedde, waren opgeslagen. De brand in dit dichtbe volkte stadsdeel trok de belangstelling van duizenden. DRIE MOORDEN OP ZIJN GEWETEN. Halfbloed van Fransche Nationaliteit uit Suriname naar Nederland overgebracht. Naar wij vernemen had net mailschip „Stuyvesant" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., dat op het laatst van de vorige week uit West-Indië te Amsterdam is aangeko men, een onvrijwillige passagier aan boord, een. halfbloed van Fransche nationaliteit, voor wien bij aankomst aan de Suriname- kade een celwagen gereed stond, in af wachting van zijn transport naar Leeuwar den voor het ondergaan van een vonnis, waarbij hij tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld. Voor zoover onze inlichtingen strekken, heeft deze man niet minder dan drie moor den op zijn geweten. De eerste pleegde hij in Frankrijk, als gevolg waarvan hij naar Cayenne werd verbannen. Na daar vier jaren te hebben doorge bracht, wist hij, na een opzichter te heb ben vermoord, naar Surinaamsch grondge bied te ontsnappen. Een derde moord daar gepleegd, bracht hem in aanraking met den Nederlandsohen rechter, die hem tot le- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 33 Juli. Huizen, 301 M. K.R.O.-Uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonplaten. 10.Gramofoonplaten. a 1.3012.— Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonplaten. 2.voor de Vrouw. 3,- - Reportage. 3 304.Gramofoonplaten. 415 Schlagermuziek en Gramofoonpl, 7.15 Lezing Reportage. 8.Berichten. Symphonieconcert en causerie. 9.30 Gramofoonplaten, 9.45 Concert. 10.30 Berichten. 10.35—12.— Populair concert en Gramo- foonmuziek. Hilversum 1875 M. A.V.R.O.-Uitzending. 8.Gramofoonplaten. 9.— De Octophonikera olv. B. Drukker. 10.Morgenwijding. 10,15 Gramofoonplaten. 10.30 Cantabilé-orkest olv. E, Boeckman 11.— RVU. Knipcursus Mevr. L. de Vries-Hamburger. 11.30 Vervolg Orkestconcert 12.30 Gramofoonplaten. V— Kovacs Lajos en zijn "«rkest. I.40 Pianorecital E. Veen. 2.— P. v, Egmond Jr. (orgel) en S. Tak viool). 3.Gramofoonplaten. 3.50 Vioolspel J. Felderhof. A-d. vleugel: E. Veen.. 4.— Pauze. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 AVRO-Kinderkoor ol, J Hamel. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Renova-kwintet. 6.30 RVU. Pr. J. G. v. Dillen: Tijden van opgang en neergang. 7.— Gramofoonplaten. 7.15 Gron. Orkestvereeniging olv. K. Kuiler. 8.00 Nieuwsberichten. 8.10 Gramofoonplaten. 8.50 Vervolg orkestconcert. 9.30 Uit het Kurhaua, Scheveningeu. De Mills Brothers zingen. 10.15 Kovacr Lajot en zijn orkest II.— Nieuwsberichten. 11.10—12.— De A.V.R.O.-Decibels. ü-*3itwicn i500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Fr. Walker's Octet nunv. H. Thor pe Ctenor). I.20 J. Muscant en zijn orkest. 2.20 Gramofoonplaten. 3.05 E. Pini's Tango-orkest. 3.50 Gramofoonplaten. 4.35 Het Hogben-Trio mmv. G. Gaxside (alt). 5.35 BBC Dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Het Broadtourst Septet. 7.35 BBC-Midland orkest. H. F. Clark. 8.20 Komische dialoog. 8.35 „Through the looking Glass", spel van C. Lewis. 9.50 Berichten. 10.10 Reportage v. d. „Ceremony of the Keys". 10.20 Het Krish Septet. II.20—12.20 Jack Jackson en zijn Band. venslange gevangenisstraf veroordeelde. Voor het ondergaan van dit vonnis was hij naar ons land overgebracht VEEDIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Te Kapel-Avezaath is aangehouden door de politie de 26-jarige van A. verdacht van diefstal van koeien uit een weide. Het bleek, dat hij bij den landbouwer van G. te Geldermalsen vier koeien des nachts uit de wei gehaald had en ook op andere plaat sen vee had ontvreemd. Radio-Paris 1648 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. 12.35 Orkestconcert olv. Krettly. 5.20 Orgelconcert F. Mihatsch. 9.05 Orkestconcert olv. André. 11.10 Dansmuziek. ".alundborg, 1261 M. 12.20—2.20 Strijkorkest olv. Bendix. 3.50 Orkest van werklooze. musici olv O. Olsan mmv. cello-solist, 8.20 Tooneeluitzending. Keulen, 456 M, 0.50 Orkestconcert. 10.50 Omroepkleinorkest olv. Sysoldt. 12.20 Leipziger Symphonie-orkest. 2.35 Gramofoonplaten. 5,20 Orkestconcert 8.30 Dansmuziek, Rome, 421 M. 9.Gevar. programma mmv. solisten en orkest. 10.20—11.20 Kamermuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12-2^* Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest olv. Douliez. I.50—2.20, 5.20, 6.35, en 7.35—7.50 Gra- .ofoonplaten. 8.20 Omroeporkest olv. Douliez. 10.30—11.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20—2.20 Salon-orkest olv. Walpot en Zang. 5.20 en 6.30 Gramofoonplaten. 6.50 Zang. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert olv. Andiré, mm. v. zangsolist. 9.20 Symphonieconcert mmv. solisten. Hierna tot 11.20 Gramofoonmuziek. Deutschiandsender, 1571 M. 8.30 „Funk-Perpetuum mobile", mmv. 2 orkesten Dobrindt en Gaden. 10.20 Berichten. 10.50 Piano-recitaL II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Gemeentelijk Radio- Distributiebedrijf te Leiden, Ae Programma. 8— Keulen. 8.408.50 Deutschl.s. 10.20 Keulen. 12.20 Brussel. VL 14.20 Deutschl.s. 15.20 London Reg. 17.20 Brussel VI. 19.20 Keulen. 19.50 Brussel F.R. 20.20 Keulen. 22.20 London Reg. 22.50 Leipzig. 4e Programma 8.05 Parijs Radio. 10.35 London Reg. 11.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 19.Tuinpraatje van d Tonker. chef afd. Gem. pL 19.Droitwich. 20.20 London Reg. 22.10 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). Bij het nasporen heeft de politie te 's-Hertogenbosch een huid in beslag ge nomen van een der gestolen dieren, terwijl eveneens op de veemarkt te Rotterdam een tweetal van deze diefstal afkomstige koeien aangetroffen werden. Het onder zoek wordt met kracht voortgezet; niet on waarschijnlijk is, dat er meerdere personen bij deze diefstallen betrekking hebban en dat nog andere diefstallen aan hen kunnen wooden toegeschreven. Van A. is ter be schikking van de Officier van Justitie te Utrecht gesteld. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). S) Toen richtte Virginia zich op en verborg haar blozend gezicht in de handen. „Natuurlijk niet, domoor", fluisterde ze, „'t is omdat ik zoo gelukkig ben". N« een poosje streek zij haar haren glad en merkte op, dat 't hoog tijd werd, dat Jackson zich weer behoorlijk zou gedragen en verstandig zij n. Ze bleven geruimen tijd hand in hand zitten, te gelukkig om te spreken; droo mend van het leven, waarvan zij, nu te samen, zooveel heerlijks en schoons ver wachten, toen een voetstap him droomen verstoorde en zij het booze gezicht van Lloyd Fairfax voor zich zagen. Bij him merkbare verwarring verander de de kwade uitdrukking in een grijns. Lloyd slenterde naar hen toe, de handen in de zakken. „Net een schilderij", hoonde hij. „Ver stoord geluk!" „Lloyd", riep Virginia, na 'n oogenblik van pijnlijke verwondering. „Feliciteer je ons niet? Je hebt ons werkelijk betrapt", voegde zij er lachend aan toe. „O ja,", zei hij, „ik wensch jullie allebei geluk", en op zijn gezicht kwam weer de zelfde onaangename uitdrukking. „Ik ver onderstel, dat ik nu vriendschap zal moe ten sluiten met de keukenmeid of zoo, dat ik tenminste iemand heb om mee te spre ken." „Arme stakkerd", antwoordde Virginia, „ik zal je heusch niet verwaarloozen. Heb ik dat ooit gedaan?" „Zoo ver ik weet, ben je nooit eerder in deze omstandigheden geweest", was Lloyd's bescheid, „maar eens moest het zoover ko men" Hij gaf Jackson een hand en sprak: „Nou 't zelfde gewenscht!" Daarna wendde hij zich tot Virginia. „A propos, Gene, ik zou Jack graag even spreken. „Wil je ons een oogenblik alleen laten?" Virginia staarde hem verbaasd aan, draaide zich toen om en liep langzaam weg. Er hing 'n stilte nadat hij heengegaan was. Jackson stond kalm te wachten tot Lloyd zou beginnen te spreken, terwijl hij zich afvroeg waarom de scherpe, zwarte oogen hem nooit recht schenen aan te zien. Lloyd had zijn uiterlijk niet mee; zijn slanke, loome gestalte, het pafferig bleeke gezicht met de donkere kringen onder de oogen spraken heel duidelijk van een los bandig, doelloos leven, wat ook sterk uit kwam in Lloyds weeke kiin en neerhan genden mond. Maar hij was Virginia's broer en Lloyd verbrak eindelijk de benauwende stilte. „Luister eens, Jackson"„begon hij, ,4k heb moeilijkheden, ik kan 't ook wel eer lijk zeggen", voegde hij er met een soort grijns aan toe, „omdat Gene 't je mis schien zelf wel vertellen zal, maar ik zou 't niet hebben gedaan, als mijn ontdekking, van vanmorgen de situatie niet veranderd had. Ik heb me nooit verbeeld dat je een vriend van me was maar nu je familie wordt, verandert dat de zaak". Lloyd wachtte en Jackson antwoordde hem vriendelijk, hoewel 't hem wat moeite kostte „Wat is er?" „Nu, het komt hierop neer dat ik wat geld noodig heb." „En je toelage dan?" Lloyd werd plotseling kwaad. „Dat on gelukkige beetje, dat mijn vader naliet, is nog niet eens voldoende voor een neger en je vader wil me geen voorschot meer ge ven. Ik weet waartchig niet waarom, het kost hem toch niets!'5' „Wel", antwoordde Jackson geduldig, „hij is alleen maar beheerder en moet Ko lonel Fairfax's wenschen uitvoeren." „O, dat heb ik herhaaldelijk van rech ter Kent gehoord en nog veel meer. De kwestie is: wil jij mij vijtftig dollar lee- nen?" „Vijftig dollar?" lachte Jack. „Nu vooruit, wil je ze -met leenen?" Jackson aarzelfde, besloot toen de waar heid te zeggen, hoewel hij nog jong genoeg was, om er zich wat vernederd door te voelen. „Beste Lloyd, ik bezit geen dollar!" Lloyd's hoofd ging van verbazing met* een ruk overeind en toen kwam er een arg wanende uitdrukking in zijn oogen. „Ik geloof je niet", riep hij onbeschaamd. Jackson kon nauwelijks geloo'ven, dat hij goed verstaan had. Toen schoten zijn oogen vuur en hij kwam een stap naderbij. „Wat bedoel je?" vroeg hij beheerscht, maar Virginia had haar broer's woorden verstaan, en kwam nu snel nader. „Lloyd, beste Lloyd", hijgde zij. „Wat is er? Toe Lloyd", en ze legde haar hand op zijn arm. Hij schudde die af, trad achteruit. Vir ginia, die in haar ongerustheid nauwelijks wist, wat ze deed, kwam dichterbij Jack son en schoof haar arm door de zijne. „In orde", beet Lloyd haar toe. „Kies zijn partij maar, jullie kunnen voor mijn part allebei naar den duivel loopen", en een oogenblik later waren Jack en Vir ginia alleen. „Jack, o, Jack", snikte ze. „Wees niet hard voor hem, probeer hem te begrijpen. Hij is hét eenige familielid, dat ik nog heb en ik houd van hem. Hij is niet zooals hij lijkt. Toen we kinderen waren, was hij altijd lief voor me en hij is heusch groot moedig, maar hij is jong en ik denk, dat hij te veel drinkt. Wil je probeeren hem te helpen?" Jackson nam haar in zijn armen en keek in de mooie vochtige oogen. Teeder kuste hij haar. „Ik geef je mijn woord, dat ik 't doen zal", zei hij. n Schaduw. Rechter Kent was dien dag op lunchtijd thuis. Hij zat alleen aan tafel, want Jack son was bij Virginia. De oude heer wist waar Jackson was en waarom, en hij ver heugde zich in 't voorteeken, maar toch richtten zijn oogen telkens naar zijn zoon's leegen stoel, om ze dan weer snel af te wenden. Beiden waren geheel alleen in de we reld, behalve dan Virginia, die zij beiden op him manier liefhadden De stille tevre denheid van den ouden heer, als Jack weer thuis was, was in scherpe tegenstelling met het doelloos en eenzame rondloopen in huis, wanneer Jackson weer college liep. Vader en zoon hadden zich na den dood van de vrouw van den rechter zeer aan elkaar gehecht. Hun levensopvattingen ge leken veel op elkaar; hoewel,-wat bij den eenen tot grimmige standvastigheid werd, bij den ander nog vurig optimisme was. Eer en waarheid waren de trouwe metge zellen van den rechter en bij dit drieman schap had Jackson zich aangesloten. Toen rechter Kent eenigen tijd peinzend aan zijn disch had gezeten, schudde hij zichzelf eindelijk wakker. Hij zou Jack toch niet verliezen, en kreeg Virginia er zelfs bij. Niettegenstaande dat wist hij, dat om deze twee in de toekomst een be- tooverde cirkel getrokken zou zijn, waar over hij zelfs niet zou kunnen heenstap pen en de rechteT vond deze lichte gewaar wording van eenzaamheid, die deze over weging hem gaf, heel moeilijk te bestrij den.* Pas laat in den middag werd aan de deur van zijn. studeervertrek geklopt en kwam Jackson binnen. t Licht in Jackson's oogen vertelde den vader alles, vóór Jackson nog gesproken had; hij zag zichzelf weer terug, een der tig jaar geleden, toen hij zijn eigen vader het nieuws vertelde, dat Jackson hem nu bracht. Rechter Kent stond op en stak zijn hand uit. „En?" vroeg hij. „Ik we hebben u iets te vertellen, va der." De rechter glimlachte. „Ja", zei hij, „wat is er, examens uitgesteld?" „Neen, niets daarvan. De kwestie is, dat ik we wacht u even!" Jackson draaide zich om en rende naar de deur, om 'n oogenblik later met Vir ginia's hand in de zijne terug te komen. „Dit is 't!" riep hij. „Wat?" klonk het verbaasd. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9