MAANDAG 22 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ia don morgen van 22 Juli 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt Hoogste barometerst. 770.1 te Avord. Laagste barometerst.: 748.3 te Memel. Verwachting tot den aavond vaan 23 Jul:i De depressie, die Zaterdag boven Schot land lag, trok over de Noordzee en door het Kattegat, naar het Oosten en veroor zaakt thans nog storm over Noord- en Mid- den-Duitschland. De zware regens van Zaterdag hielden in ons land gisteren reeds op, doch hielden in Duitschland nog aan. De inval van Westelijke winden, gaf af koeling in geheel Centraal Europa en in de Alpen, waaar de temperatuur nul gra den tot beneden 2500 meter kwam, en dus nog eenig gevaar voor sneeuwval op de hooge toppen bestaat. In het Westen doet een Oceaandepressie zijn invloed gelden en heerscht betrokken weer, met hier en daar lichte regens en hooger temperatuur. Zo merhitte wordt alleen aan de Riviera en in Zweden en Finland gevonden. In Zuid- Italië en Sicilë is het buitengewoon warm. Het is te verwaachten, daat de hoogste ba rometerstanden in de nabijheid van ons land zullen komen en het weer dus mooi zal zijn met eenige bewolking en zwakke winden. LUCHTTEMPERATUUR. 18 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 9.39 uur tot Dinsdagmorgen 4.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk op Dinsdag 23 Juli voorm. 8.44 uur en nam 9.16 uur. De heer Hoogstra was in Dordrecht een bekende en geziene persoonlijkheid. De heer Jos. van Langen, redacteur Buitenland van het dagblad )rDe Tijd", was 26 jaar en ongehuwd. Hij had zijn vacantie in Rome doorgebracht. De heer A. Content was met zijn 11- jarig zoontje per boot naar Genua gegaan en wilde nu per vliegtuig naar Nederland reizen om bij familie op Texel te gaan lo- geeren. De heer Content was woonachtig te Ber lijn. Wat de buitenlanders betreft kunnen wij mededeelen, dat de heer L. M. Nesbit een verslaggever was; hij kwam uit Abes- sinië en was op weg naar Londen. De heer Nesbit had in een Londensch avondblad artikelen gepubliceerd over Abessinië en dit was voor lord Beaverbrook, eigenaar van de „Evening Standard", aanleiding hem te verzoeken naar Londen te komen over een bespreking over een nieuwe reis naar Abessinië, over welk land hij dan een nieuwe serie artikelen zou schrijven. De heer Nesbit was ongehuwd en woonde bij zijn moeder te Rome. De Engelschman Commander Arthur George Watts, wonende te Londen Hampstead, was gehuwd en 52 jaar oud. Hij is een bekend schilder en caricaturist ep teekende vaak ook voor groote maga zines. De Duitscher G. A. F1 o h r was direoteur van een metaalwai-enfabriek te Worms en gehuwd. DIENST MILAAN STOPGEZET. Duitse he Lufthansa neemt de lijn over. De directie der K.L.M. heeft besloten den dienst AmsterdamMilaan stop te zetten; voortaan zal alleen de Deutsche Lufahansa deze lijn bevliegen. Deze stopzetting moet worden beschouwd als een psychologische reactie op de ramp van de „Gaai". Behalve de overneming van de lijn Am sterdamMilaan door de Duitsche Luft hansa zullen geen wijzigingen in den dienst der K.L.M. komen. Ook zal de K.L.M. geen verandering brengen in het type machines, waarmee gevlogen wordt. Volgens den heer Plesman zijn de ongevallen van den laatsten tijd alle zoo geheel verschillend en onder absoluut andere omstandigheden gebeurd, dat hieruit geen enkele conclusie te trekken valt ten aanzien van de machines. Of de drie verloren toestellen door dezelfde nieuwe types vervangen zullen worden, staat thans nog niet vast De Swissair heeft het onderzoek ter hand genomen. De heer Plesman sprak zijn groot vertrouwen uit in de deskundigheid der ex perts van den Zwitserschen luchtvaart dienst. „Het eenige, wat wij kunnen doen al dus besloot de heer Plesman is tot een ieder te zeggen: besef je verantwoordelijk heid, blijf op je post en doe wat je kunt". LIJNDIENSTEN HADDEN ZONDAG NORMAAL VERLOOP. Geen gelegenheid voor rondvluchlten boven Amsterdam. De gewone lijndiensten hebben Zondag, uitgezonderd die op Milaan, welke naar men weet na de ramp van de „Gaai" uit sluitend door de Deutsche Lufthansa wordt verzorgd, een normaal verloop gehad. Van de gebruikelijke rondvluchten boven de hoofdstad, moest, in verband met de bezet ting der diensten, evenals de vorige week op enkele dagen het geval is geweest, gis teren worden afgezien. DE PLAATS VAN DE RAMP. Een medewerker van het „Hbld." telefo neert uit Graubünden: Wanneer men den weg van Thusis en Graubunden volgt echter niet den bij de Ne- derlandsohe toeristen zoo goed bekenden Spügenpas beklimt, maar recht doorgaat, bereikt men het dorp Hinterrhein, waar langs de zijtak den Hinterrhein ontspringt, afstroomende van den Rheinwaldhorn. Bij dit dorp Hinterrhein slaat men links den weg naar den San Bernardinopas op, die 2060 meter hoog is, en daalt dan weer af naar het Italiaansche Zwitserland, om eerst aan te komen in het dorp San Bernardino, gelegen op 1600 meter, ongeveer op de boomgrens. Nu nog een 400 meter dalende komt men op de Pian San Giacomo, een vlak stuk rechts van den Grooten Alpen straatweg, die omringd is met boomen en hooge rotsen Links van den straatweg stroomt onstuimig de Moèsa, die van den San Bernardino afstroomende, tenslotte in het Lago Maggiore uitmondt. Op deze vlakte van San Giacomo, 1170 meter hoog, is de „Gaai" verongelukt. Men begrijpt niet goed, waarom er zoo laag gevlogen is. Links verheft zich de Rheinwaldhorn, 3400 meter, en rechts de Tarabo, ongeveer 3300 meter. Daartusschen ligt de San Bernardinopas, maar de plek is van dichtbij ook reeds omgeven door twee lagere bergen, den Piz Rotondo van 2800 meter en rechts den Piz Balnitia van 2300 meter. In elk geval zou het vliegtuig voor de veiligheid reeds op een 3000 meter gevlogen moeten hebben, om deze twee laatste pieken te missen. DEELNEMING VAN H. M. DE KONINGIN. De directie der Ki.M. heeft het volgen de telegram ontvangen: „H. M. de Koningin heeft met veel leed wezen vernomen ongeval van de Gaai en verzoekt U den nagelaten betrekkingen der slachtoffers Harer Majesteits deelneming over te brengen". Voorts zyn er vele blijken van belang stelling, ook uit het buitenland en uit Indië ontvangen. De „Rietvink" wist van niets EEN BLIJDE EN TOCH DROEVE TERUGKEER. Te midden van de ontstentenis door de tragische tijding omtrent de „Gaai", arri veerde Zaterdag de „Rietvink" uit Athene en deze gebeurtenis, die in den loop van den middag vrij wat belangstellenden naar Schiphol had gelokt, kreeg nu wel een ander karakter dan iemand had kunnen verwachten. Had men zich eerst voorbe reid op een begroeting, die, hoewel het hier de inzittenden van een verongelukt vlieg tuig gold, toch het stempel van dankbaar heid zou krijgen door de gelukkige om standigheid, dat allen het er heelhuids hebben afgebrachtnu daalde over dit alles, nog vóór de „Rietvink" in zicht was, de naargeestige schaduw van die nieuwe groote misère. Natuurlijk deed dit niets af aan het feit, dat men opperblij was. Hondong en de zij nen in veilige haven terug te zien. Men kan zich de gevoelens voorstellen van mevrouw Hondong, die reeds uren tevoren met echt- genooten van andere leden der bemanning en met mevrouw Smirnoff, in het restaurant van het vliegstation was aangekomen, toen te half vijf de plasregens van dezen mid dag waren juist een beetje bedaard Par- mentier een vlotte landing maakte en de deur van de „Rietvink" zich opende en toen daar Jan Hondong, de flinke gezagvoerder van de „Snip"-reis, nu in burger gekleed, in blakenden welstand te voorschijn kwam, vergezeld door de verdere bemanning van de „Maraboe" en door de passagiers van dat, te Boesjir verbrande, vliegtuig. Zij allen: Hondong, Ripplin, Van Veenen- daal en v. d. Smacht waren in een begrij pelijk gunstige stemming, al kwamen ook zij diep onder den indruk van het gebeur de met die andere Douglas, ginds in het regenachtige Alpengebied, toen de droeve tijding hun werd medegedeeld. En temidden van het algemeene gedrang kon men al reeds constateeren dat ook de passagiers van de „Maraboe" allen in uitstekende con ditie waren. De namen van dezen luiden als volgt: Van Westrenen, lid der directie van de K. P. M., uit Westrang, Stufkens, een Belg, directeur van een conservenfa- briek te Bandoeng, Euwens, uit Batavia, Van den Broecke, uit Batavia, mevrouw Ottens, echtgenoote van den hotelier der K. L. M. te Djask, het haar kindje van zes maanden, waarmee zij, tot herstel van zijn gezondheid, naar Nederland was vertrok ken, miss Kennedy, een Engelsche uit Ka- ratsji; luitenant Bromilow, een Engelsch militair, eveneens te Karatsji woonachtig. Zij alle zeven zijn thans, tegelijk met de bemanning van de „Maraboe", met de „Riet vink" hier aangekomen. Geen van hen heeft bij het ongeluk kwetsuren van eenige beteekenis opgeloopen, alleen heeft miss Kennedy zich, zij het niet gevaarlijk, aan het gelaat bezeerd, doordat zij, bij het springen uit het vliegtuig na het ongeluk is komen te struikelen en te vallen. Wat de oorzaak van de ramp te Boesjir betrof, had de heer Martin slechts de juist heid bevestigd gevonden van het eenige dagen geleden door de directie der K. L. M. verspreide communiqué, namelijk dat deze toe te schrijven is aan een oneffenheid op den grond, zooals ook Hondong zelf da delijk heeft geseind; en niet, gelijk door sommigen ten onrechte is beweerd, aan remous in de lucht. DE ENGELSCHE PERS OVER DE „GAAT'-RAMP. Alle Engelsche bladen geven uitvoerige verslagen, voor een deel met foto's geïl lustreerd, van de ramp, die het Neder- landsche Douglas-vliegtuig de „Gaai" op de K.L.M.-lijn MilaanAmsterdam heeft getroffen. Sommige bladen wijden daar naast een beschouwing aan de slagen, die in de afgeloopen dagen de K.L.M. zijn toe gebracht. De „Daily Express" schrijft o.a.: „Dappere Hollandsche piloten, stoere me caniciens, weest niet gebroken, gij zult uw belooning krijgen. Eens zult gij een eere plaats innemen onder de pioniers van de verovering van de lucht. Als gij niet met een Britsche machine kunt reizen, reist met een Hollandsche. Telkens als een Hol landsche piloot uit een Europeesche lucht- route wordt genomen, wordt er een Duit scher voor in de plaats gezet. Het is beter de vliegende Hollanders aan te moedigen dan de vliegende Duitschers. De Hollan ders zullen alleen postzakken afwerpen, de Duitschers bommen". De „Manchester Guardian" betuigt in 'n hoofdartikel zjjn deelneming xnet de K.L. M. en zegt verder, dat iedere ramp waar schijnlijk weer een andere oorzaak heeft. De toestellen waren prima, de piloten van de grootste bekwaamheid en de reputalie der Mij. na die van de Imperial Airways van de beste in Europa. Wanneer een la ger minimum vliegsnelheid kan worden gehandhaafd en wanneer de luchtroutes door bakens of andere kenteekenen vol ledig in kaart gebracht kunnen worden, zullen de risico's aanzienlijk worden ver minderd, aldus besluit het blad. BEGRAFENIS DER SLACHTOFFERS. Naar wij vernemen, heeft de begrafenis onderneming Innemee te 's-Gravenhage vèun de K. L. M. opdracht gekregen, de noodige maatregelen te treffen voor het vervoer vain de lijken der slachtoffers vande „Gaai". In verband hiermee is een der directeuren van de onderneming Zaterdagavond per trein naar Zwitserland vertrokken. Met betrekking tot de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van bemanning en passagiers kan medegedeeld worden, dat de lijken der slachtoffers per trein naar Amsterdam zullen worden overgebracht, met uitzondering echter van het lijk van den heer Flohr, dat waarschijnlijk in Hei delberg zal worden begraven. Mejuffrouw Hermanides zal in Noord- wijk worden begraven; de heer en mevrouw Philips in Vught, de heer van Langen in Purmerend. In de overige gevallen heeft nog overleg met de nabestaanden plaats. Het wrak van de „Gaai" is thans door de Zwitsersche luchtvaart-autoriteiten vrijge geven; de resten zullen zoo spoedig moge lijk worden opgeruimd. De directie der KX.M. deelde nogmaals mede, dat geen verdere inkrimping van de lijnen in haar voornemen ligt. Ook op Indië zal de dubbel-weeksche dienst worden ge handhaafd. „Veiligheid voor alles" Naar aanleiding van de reeks vliegtuig ongelukken geeft het „Handelsblad" de vol gende beschouwing. „Het nieuws dat de K.L.M. overgaat tot tijdelijke inkrimping van enkele lijndien sten wijst op een duidelijk besef bij de lei ding dat de eisch van „veiligheid vóór alles" niet in het gedrang mag raken door de eischen van tempo en frequentie, van hoe groote 'beteekenis die dan ook voor een opkomende, moderne verkeersonderneming zijn. De ontwikkeling der lijndiensten is met groote voortvarendheid, en met fris- schen ondernemingsgeest aangepakt. En daarbij zijn uit den aard de zaak aan vlieg tuigen en bemanningen ook hooge eischen van energie en uithoudingsvermogen ge steld. Of die eischen zwaarder waren dan wenschelijk moet heeten in een bedrijf dat aan de eigenaardige risico's van de lucht vaart is blootgesteld, is een vraag die thans begrijpelijkerwijze onwillekeurig opkomt, maar welke wij als buitenstaanders niet kunnen beoordeel en. Wel kunnen wij ons bij benadering een voorstelling maken van de problemen welke de K.L.M. moest over winnen toen bijv. de dienst op Indië, welke de meest ervaren piloten en de beste toe stellen opeischt, werd verdubbeld, en toen bijv. het nieuwe Douglas-type zijn intrede deed, waarmede het vliegend personeel eerst nog vertrouwd moest worden gemaakt. Dit alles, gepaard aan het openen van nieuwe lijnen (zooals bijv. die op Milaan en Hull- Liverpool) of de uitbreiding van het aan tal dagelijksche afvaarten naar bepaalde plaatsen, moest wel leiden tot opvoering van de krachtsinspanning welke van de gansche organisatie werd vereischt. En nu, tengevolge van de ernstige ongelukken van den laatsten tijd, een aantal bekwame pi loten en hun helpers, alsook enkele groote machines verloren zijn gegaan, nu zou die organisatorsche spanning nog moeten toe nemen, wanneer er daartegen geen maat regelen werden getroffen. Die maatregelen worden nu genomen. Men heeft kunnen lezen, dat de dagelijksche diensten op Brussel en Londen elk met één worden ingekrompen, dat de nachtdienst op Keulen voorloopig door de Deutsche Lufthansa wordt overgenomen, en dat voor zoolang als noodig de K. L. M. vliegtuigen naar Praag door Tsjechische piloten zullen worden bestuurd. Het Douglas-materieel dat nog in de binnenlandsche vaart werkzaam is, wordt naar de buitenlandsche vaart over geheveld, en op het binnenlandsche net vervangen door iets langzamer drie-moto- rige Fokkers. Door deze gewijzigde dienst regeling ontstaat er eenige „ruimte", die aan de innerlijke physieke gezondheid van het bedrijf slechts ten goede kan komen. De tijdelijke inkrimping zal gelegenheid geven om de organisatie van menschen en machines voor latere weder-udtbreiding met alle noodige zorgvuldigheid en zonder over spanning voor te bereiden". DE MEENING VAN MINISTER VAN LIDTH DE JEUDE. Naar aanleiding van de ramp van de „Gaai", hebben wij ons aldus de parle mentaire redacteur van het „H'bld." tot den minister van Waterstaat gewend, die zoo welwillend was, ons een kort onder houd toe te staan. Zijne Excellentie toonde zich zeer onder den indruk van de reeks van rampen, wel ke de K.L.M. zoo kort achter elkander ge troffen hebben. Hoewel men zich natuurlijk afvraagt aldus de Minister hoe het mogelijk is, dat na de gunstige ervaringen tot dus verre, plotseling zulke gevoelige verliezen werden geleden, kan men niet anders dan aan hoogst ongelukkigen samenloop van omstandigheden gelooven. Als steeds wordt een ernstig onderzoek ingesteld, waarvan de resultaten te zijner tijd bekend zullen worden gemaakt. In den verderen loop van het gesprek bleek ons, dat de minister geenerlei aan leiding vond, de K.L.M. eenig verwijt te maken. DE KATHOLIEKE JEUGDVEREENIGIN- GEN IN HET DERDE RIJK. We lezen in de „Osservatore": De Duitsche bladen melden: Een katho lieke jongeman heeft deelgenomen aan een excursie en een sportdemonstratie, die georganiseerd was door de Katholieke jeugdvereeniging van Hagen. Geverbali seerd wegens overtreding van de politie verordening, waarbij alle openbare mani festaties der confessioneele organisaties worden verboden, werd hij door het kan tongerecht vrijgesproken, op grond van de overweging, dat de gezamenlijke wande ling van een groep jongelieden en de sportbeoefening niet kunnen worden be schouwd als propaganda voor het Commu nisme noch als een daad van geweld noch als een misdaad tegen de veiligheid van den Staat. De Officier van Justitie teekende even wel appèl aan en de rechtbank te Ber lijn, vernietigde in hooger beroep het von nis van den kantonrechter te Hagen en veroordeelde den beklaagde wegens over treding van de Wet tot bescherming van de veiligheid van den Staat tot drie maan den gevangenisstraf, op de volgende mo tieven: „De Wereldbeschouwing van het Nationaal Socialisme wil alle scheiding, die veroorzaakt wordt door de klasse ideeën en de godsdienstige denkbeelden, overbruggen. Tegen dezen wil verzetten zich de confessioneele instellingen in den boezem van het Duitsche volk. Iedere open bare uiting van deze tegenstellingen is het zaad van nieuwe tweedracht. Ieder ver schijnsel van dezen aard is koren op den molen der Communisten. Iedere openbare manifestatie van een wereldbeschouwing, die afwijkt van de Nationaal-SocialistisclTe Wereldbeschouwing, beteekent een ver storing van den binnenlandsche vrede, wekt nieuwe hoop in het Communistische kamp, kan dus, minstens genomen indirect de Communisten begunstigen, ook zelfs, wanneer deze manifestatie uitgaat van personen, die vijandig staan tegenover het Communisme. Want desondanks zullen de Communisten van deze demonstratie ge bruik maken om overal te verkondigen, dat niet het geheele volk de Nationaal-So- cialistische Wereldbeschouwing aanhangt. De daad van den beklaagde moet derhalve beschouwd worden als indirect gevaarlijk voor de veiligheid van den Staat". Zooals men ziet, schrijft de „Osserva tore", de redeneering is lang en kronkelig als de staart van een slang. Met een heele omhaal van woorden, maar zonder schijn van recht wordt een katholieke jongen veroordeeld omdat hij deelgenomen heeft aan een gemeenschap pelijke wandeling. Maar wie deelneemt aan de „mythische" bijeenkomsten van Rosenberg, de riten van Hauer of Reventlow, de godslasterlijke samenkomsten van Karl Remy, of de zon nestilstandsfeesten bijwoont, mag vrij uit gaan. Als de anti-Godsdienstige bewegingen groote openbare demonstraties houden of 'n luidruchtige anti-katholieke propaganda voeren danacht de politie het niet noo dig om in te grijpen; dan houdt de Amb tenaar van het Openbaar Ministerie te Berlijn nimmer een redevoering als een trekharmonica. Maar als een Katholieke jongen met zijn vrienden gaat wandelen.. ja. dan!dan speelt hij het liedje over het indirecte gevaar voor den staat op een nieuwe wijs: „Iedere openbare manifesta tie van een wereldbeschouwing, die ver schilt van die van het Nationaal Socialisme, verstoort de openbare vrede, versterkt het Communisme, en beteekent dus een ge vaar voor de veiligheid van den Staat". AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en oZndagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807, C. B. de Metz, Korevaartstr. 51, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274. SPORT ZEILEN De jubileumwedstrijden van de Kaag DE FRIEZEN VERGROOTEN HUN VOOR SPRONG IN DEN REGENBOOG WEDSTRIJD. De Zaanlandsche bovenaan in den iollen-teamwedstrijd. Het was vandaag heel wat woolijker weer op de Kagerplassen met veel zon en flinken wind, doch niet zoo koud als Zon dag, zoodat de ochtend een prachtigen zeil- dag beloofde, hetgeen inderdaad het geval werd. De zeilers waren alweer vroeg uit de vee- ren, want om 9 uur viel het eerste start schot reeds voor den HollandFriesland wedstrijd der Regenbogen. Jammer genoeg ontbrak by de Hollan ders Cor van Staveren met de Holland ia, wiens plaats werd ingenomen door J. v. d. Velde met de Duke, hetgeen ongetwijfeld een verslechtering voor de Hollandsche kansen beteek ende. Willem v. d. Meij had alweer dadelijk de leiding, doch hij werd van dichtbij ge volgd door Dirk Oppenhuizen. Zij behiel den den geheelen wedstrijd de leiding, maar de overigen wisselden nogal eens van plaats. De Hollanders hadden aanvankelijk de beste plaatsen, want na Oppenhuizen kwamen er drie. Bovendien liep de Schelm van J. S. Oly op het Zweiland aan den grond doordat hij teveel den wal hield. Hij kon echter vrij spoedig weer los komen, doch bleef den geheeleri wedstrijd door achteraan liggen. Op het Kruisrak Zwei- landNorremeer maakte Zuiderbaan een prachtigen slag, tengevolge waarvan hij enkele plaatsen naar voren kwam, maar het was slechts van betrekkelijk korten duur, want na aanvankelijk achter de Sa enden op de vierde plaats gelegen te heb ben, moest hij ten slotte toch met de ze vende plaats tevreden zijn na de Friezen Zwart en Vrolijk. De Friezen liepen tenslotte van 1.1 pnt. tot 2 punten uit, zoodat de wedstrijd van morgen de beslissing zal moeten brengen. In den teamwedstrijd der 12 M2.-klasse vergrootte het Nieuwe Diep weer haar voorsprong wijl Hooiigh en Visser de eerste en vierde plaats veroverden. Loosdrec'nt bleef goede tweede en het is door den uit slag van heden reeds uitgemaakt, dat ge noemde twee vereen igingen voor den Zil veren Beker in aanmerking komen. De strijd in den teamwedstrijd der 12 Voetsjollenklasse blijft interessant, want terwijl v. Helvert het puntenaantal van De Kaag wat opvoerde door als eerste aan te komen, bleef de Zaanlandsche aan den kop gaan en bezetten Loosdrecht en de Rotter- damsche Zeiivereeniging met gelijk aantal punten de tweede en derde plaats. Ln de 45 M2. kruiserklasse startte de Boekanier niet slecht, had zelfs eenige oogenblikken daarna de leiding, doch Fe- nenga rondde het eerst den boei, terwijl Sieverts dezen keer extra zijn best deed en de tweede plaats bezet bleef houden. Vermaat kwam tenslotte als derde aan. In de Starklasse ging ir. Loeff te vroeg over de startlijn, zoodat hij werd terugge roepen. Dit kostte hem aanmerkelijk veel ruimte, benevens een goede plaats in den uitslag. Want Bob Maas, die gedurende de geheele race de leiding had, won met mooien voorsprong. De Draak H volgde als tweede en mej. Visser slaagde erin nog juist voor ir. Loeff op de derde plaats be slag te leggen. De Zesmeter klasse startte vandaag niet. De uitslagen van Maandag luiden als volgt: HollandFriesland Regenboogwedstrijd: 1. De Leede IEt, sfcuurm. W. Z. van der Meij (Holland), 2. Windekind, stuumm. D. Oppenhuizen (Friesland). 3. Saenden, stuurm. L. de Wit (Holland), 4. Hennie, sfcuurm. G. Hofstra (Friesland). 5. Water zonnetje, stuurm. Joh. Zwart (Friesland). 6. Dolfijn, stuurm. K. Vrolijk (Friesland). 7. De Swan, sfcuurm. H. Zuiderbaan (Hol land). 8. Janmaat, stuurm. J. Hernen (Hol land). 9. Duke, stuurm. J. C. van de Velde (Holland). 10. Schelm, stuurm. J. Oly (Friesland). Uitslag in punten: Friesland 28 pnt., Holland 27.1. Het algemeen klasse ment is hierdoor geworden: Friesland 53.1 pnt., 2. Holland 51.1 pnt. Teamwedstrijd 12 Voetsjollenklasse: 1. stuurm. A. Honigh (Nieuwe Diep), 2. Tri- nil, stuurm. L. V. Arnold (Loosdrecht), 3. Dinges, stuurm. W. H. J. Nauta (De Kaag), 4. H 21, stuurm. G. Visser (Nieuwe Diep), 5. Koh-I-Noor, stuurm. Th. Rol (De Schin kel), 6 .Flevo, stuurm. A. Dudok van Heel Jr. (Loosdrecht), 7. Balder stuurm. A. B. Kröger (De Schinkel), 8. Brasem stuurm. C. Nauta (De Kaag). Punten: Nieuwe Diep 13.1, Loosdrecht 10, De Kaag 7, De Schin kel 6. Algemeen klassement: Nieuwe Diep 27.2, Loosdrecht 22, De Schinkel 10. De Kaag 7 pnt. Teamwedstrijd 12 Vietsjollenklasse: 1. Vagebond ,stuurm. Th. van Helvert (De

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2