UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 22 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. UI WILDE TAXI-DIENST. De ambtenaren van het Rijkstoezicht op de Spoorwegen hebben aan het Damster- diep te Groningen aangehouden den heer M. v. d. L. uit Delfzijl, vroeger exploitant van een taxibedrijf DelfzijlGroningen v.v., die ondanks de door hem afgelegde verklaring, dat hij zijn taxibedrijf niet meer zou uitoefenen, omdat dit door de rechtbank strijdig is verklaard met de wet op de openbare middelen van vervoer, toch voortging met het vervoer van passagiers. Hij weigerde uit te stappen en zijn taxi, waarmee hij drie passagiers vervoerde, af te geven, doch trachte weg te rijden. Zijn weerbarstigheid veroorzaakte een volks oploop. Toen de politie de mensehen som meerde tot doorloopen, riep hij hen toe: Staan blijven jongens. v. d. L. werd gearresteerd en als ver dacht van opruiïing in verzekerde bewa ring gesteld. De politie vond in de auto een geladen pistool, parabellum met 8 scherpe patronen, een doos met een. groot aantal patronen, terwijl de verdachte ook nog een tweeden houder met patronen in den zak had. KEUKENZOUT INPLAATS VAN COCAINE. Drie oplichters aangehouden. De recherche te Heerlen heeft Vrijdag een goede vangst gedaan. Het drietal R., woonachtig te Heerler- baan, K. wonende te Hulsberg en de café houder M. uit Kerkrade hadden kans gezien in den loop van eenige maanden den markthouder C. uit Wilten voor een bedrag van 1560.op te lichten door met hem een handel te beginnen met z.g. cocaïne. Men verkocht steeds cocaïne aan C., welke bij onderzoek gewoon keukenzout bleek te zijn. C. betaalde hiervoor bedragen va- rieerende van 300 tot f 600. C. moest bijvoorbeeld voor 1 K.G. co caïne 600 betalen. C. ging hierop in, daar men hem in het vooruitzicht had gesteld, dat hij hierop duizenden guldens kon ver dienen. Een broer van K. zou n.l. de cocaï ne van C. koopen. Het drietal ging met C. per auto naar Maastricht, waar de broer van K. aanwezig zou zijn om de cocaïne te koopen. Bij aankomst te Maastricht bleek de cocaïne, welke men onder den kap van den auto verborgen had, verdwenen te zijn. De politie werd met het geval in kennis gesteld en kon de oplichters arresteer en. Zij zullen ter beschikking van den Officier van Justitie te Maastricht worden gesteld. HILLEGOM. EERSTE PLECHTIGE H. MIS Father J. Hanrath. Zaterdagavond begonnen de Feestelijk heden ter begroeting van den weleerw. heer J. Hanrath, die na volbrachte Priester studie op Zondag 14 dezer te Mill Hill in Engeland de H. Priesterwijding ontving en thans in zijn geboorteplaats zijn eerste Dank- en Smeekoffer aan God zou opdra gen. Een groote menigte geloovigen had zich op het kerkplein der St. Martmusparochie tegen 8 uur opgesteld ter verwelkoming. De vereenigingen stonden met him mooie vaandels ter begroeting gereed; de prach tige Graal vlaggen wapperden vroolijk, de R. K. Harmonie wachtte met ongeduld, klokken beierden Precies te 8 uur reed de auto tot het hek en de Neomist, Priester-Missionaris stapte uit. Het kruis, geflankeerd door brandende lantaarns, begroette den Priester, 14 lieve Bruidjes met bouquetten witte bloemen kwamen hem tegemoet, 12 koorknapen volgden en toen de Pastoor der parochie imet zijn beide kapelaans, de Familie enz. De muziek zette in „Aan U, o Koning der eeuwen", de Graalleden en verkenners brachten htm groet en zoo ging alles in de volmaakste orde bet rijkversierde kerkge bouw binnen, waar de jonge Priester stond te midden der vaandels en der Geestelijk heid. Toen het ruime kerkgebouw geheel ge vuld was besteeg de Pastoor den kansel en verwelkomde Father Hanrath bij zijn komst in zijn geboorteplaats en verzocht hem, allen zijn eersten Priesterzegen te wil len geven. Het volk knielde eerbiedig neer en ontving dien zegen. Een kort Lof volg de, waarbij de beide parochie-kapelaans as sisteerden. Bij den Zegen met het Aller heiligste brachten de vaandels en vlaggen het H. Sacrament him groet. Toen zong nog de geheele kerk het „Aan U, o Koning der Eeuwen", de muziek speelde op het kerk plein nog een vroolijke feestmarsch en hier- meer was het voor deze blijde inkomste ge daan. Zondagmorgen te 9 uur was de kerk weder tjokvol: de Eerste Plechtige H. Mis zou worden opgedragen. Toen de Neomist het kerkgebouw binnentrad met zijn Ouders en Familie werd hem door geheel de Kerk een welkomst-Feestlied toegezongen. Hier na volgde het Gregoriaamsche „Veni Crea tor", waarna de heilige handelingen aan vingen. Father Hanrath werd daarbij ge assisteerd als volgt: Presbyter-assistens de zeereerw. heer Pastoor W. Roozen, oom van den Neomist, diaken de zeereerw. pater Hanrath C.S.S.R., eveneens een oom; de weleerw. heer Eigenraam van St. Michiels gesteld fungeerde als Sub-diaken, terwijl als Ceremoniarius optrad de weleerw. heer J. Groot, Theologisch Student aan de R. K. Universiteit te Nijmegen, zoon van de pa rochie. Op het Priesterkoor hadden vele geestelijken plaats genomen, waaronder Pastoor Krook, oud-pastoor der Parochie, Pastoor Kosters e.a. Het Zangkoor voerde uit de Mis „Lauda Sion" van Cu ij pers, Tantum ergo van Hal- Ier en de Priestercantate van Elbert Frans- sen onder dir. van den heer A. H. J. Zwart kruis en als organist de heer H. A. Rijn beek van Nieuw-Vennep, wegens ziekte van organist J .van Roode. De korte, maar indrukwekkende Feest predikatie werd gehouden door Pater Han rath, die tot tekst had genomen „Deze is Mij een vat van uitverkiezing". De predi kant vergeleek de taak, die den jongen Priester onder de heidenen wachtte met den arbeid van St. Paulus, den eersten en grootsten Missionaris en wees op het lijden en de groote offers, die de Neomist zal heb ben te brengen voor den Christus. Hij be moedigde hem in zijn arbeid aan het ziele- heil der heidenen, die hij voor Christus zal winnen en vroeg de geloovigen hem in het bijzonder bij dit H. Misoffer te gedenken, opdat dit zij, naast het dankoffer voor de uitverkiezing, tevens een smeekoffer tot den Allerhoogste. Plechtig en indrukwekkend was het oogenblik, toen de pasgewijde Priester voor de eerste maal de H. Com munie aan zijn ouders, zuster en broers en anderen uitreikte. Des middags volgde een drukbezochte re ceptie, terwijl de plechtigheid besloten werd met een plechtig Lof en Te Deum. Personalia. Te Den Haag slaagde voor het Mulo-diploma A. onze plaatsgenoot A. de Kroon. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde onze plaatsgenoot de heer H. J. Hylkema voor het propaedeu- tisch examen theologie. Gappers gesnapt. Een 3-tal jongens van 1516 jaar uit Den Haag zouden een fietstochtje maken naar Haarlem, doch trachtten hier uit een sigarenwinkel siga retten te gappen. Zij werden op heeterdaad betrapt en aan de politie overgeleverd. Na proces-verbaal werden ze aan hun ouders teruggegeven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kostelooze rijwielmerken. Door den assistent-dienstgeleider der Directe Belas tingen zal ten behoeve van degenen, die in aanmerking komen voor een kosteloos rij- wiel-belastingmerk 19351936 zitting wor den gehouden op het politiebureau te Kat wijk aan den Rijn op 29 en 31 Juli, des avonds van 7 tot 9 Uur. Dit geldt voor de gemeenten Valkenburg en Katwijk aan den Rijn. LEID SCHEND AM. Zwemmen. Zaterdamiddag werd door de Haagsche Politie-Sport-Vereeniging een zwemoefening gehouden in de Vliet bij Leidschendam. Het doel van deze oefening was om te bepalen het uithoudingsvermo gen van de zwemmers. De afstand bedroeg 3500 Meter en voor enkelen, die voor de eerste maal medezwommen 1000 Meter. Om plm. 5.20 uur werd het startsein ge geven bij de jachtenwerf van den heer Van Dongen achter de R. K. Kerk. Door 15 po litiemannen werd aan dezen strijd deelge nomen. De resultaten waren als volgt: 1000 Meter (Recordhouder J. Edens 19 min. 28 sec.). 1. G. Loor 25 min. 15 sec.; 2. A. Sterkers 32 min. 25 sec.; 3. W. Frens 28 min. 53 sec.; 4. J. Driesen 32 min. 25 sec. 2000 Meter (recordhouder J. Edens 39 min. 18 sec.): 1. A, van 't Hof 49 min. 31 sec.; 2. W. Nuij 59 min. 45 sec.; 3. Driesen 1 uur 5 min. 4 sec. 3500 Meter. (Recordhouder J. Edens 1 uur 20 min.): 1. J. Edens 1 uur 12 min. 29 sec.; 2. A. Eman 1 uur 25 min. 39 sec.; 3. A. Koelman 1 uur 31 min; 57 sec.; 4. J. Maaij 1 uur 34 min. 42 sec.; 5. H. Boer 1 uur 42 min. 26 sec.; 6. J. Schippers 1 uur 42 min. 37 secè. Er bleken 2 uitvallers te zijn, nJ. de heren Segers en Koekoek. Ned. Roode Kruis. Onder groote pu blieke belangstelling werd Zaterdagnamid dag door de Afdeeling Stomp wijk en Veur van het Ned. Roode Kruis met medewer king van een gedeelte der Transportcolon ne van Den Haag, onder leiding van dr. Benze uit Den Haag en dr. Reijers uit Veur, een groote demonstratie gegeven. Bij de Vijver aan de Smidslaan te Veur werd verondersteld het instorten van een bouwwerk, waarbij verschillende personen werden verwond; direct nadat het bericht van het ongeluk bij den Hulppost (in dit geval Hotel „De Zwaan" is Leidschendam) was ingekomen, rukte het Roode Kruis uit en in een minimum van tijd was dit ter plaatse, waar de gewonden direct op de juiste wijze werden behandeld en verbon den en op brancards per auto werden ver voerd naar hotel „De Zwaan". Terzelfder- tijd werd gemeld een tramongeluk, dat had plaats gehad nabij villa „De Keppels" te Veur en waar eveneens diverse gewonden waren gevallen; ook hier was het Roode Kruis onmiddellijk present en werden de gewonden vlug en correct verzorgd en per auto en per boot langs de Vliet naar de Hulppost vervoerd. Nadat alle gewonden waren binnengebracht, werd hier door dr. Benze en dr. Reyers alles gecontroleerd en den heeren en klein examen afgenomen. Hierbij bleek weder ten duidelijkste, wat het Roode Kruis is en doet. Zeer zeker is deze demonstratie in alle opzichten ge slaagd en is getoond, dat men paraat is en daarom verdient het Roode Kruis aller steun en medewerking. De auto's en de booten voor het vervoer der zwaar- en lichtgewonden waren wel willend afgestaan door de Firma's v. d. Helm, Van Esveld, Van Dongen en Ver douw. Burg. Keijzer dankte allen voor de mede werking tot het welslagen van deze de monstratie, in het bijzonder ook de afdee ling Den Haag en Dr. Benze en Dr. Reyers, waarbij hij de hoop uitsprak, dat allen deze zoo nuttige en noodzakelijke vereenigmg zooveel mogelijk zouden steunen. De speldjesdag, welke ten bate van het Roode Kruis op dezen dag werd gehouden bracht de mooie som op van 84. Aanrijding. Zaterdagmiddag had op de Damlaan te Veur een aanrijding plaats, welke wonderlijk goed afliep. Doordat een wielrijdster mej. R. even weifelde by het oversteken der straat, werd zij aangereden door de motorrijder Q. V. uit Leidschen dam. Beiden kwamen te vallen, doch be kwamen slechts schaafwonden. Terwijl het rijwiel niet beschadigd werd, liep het mo torrijwiel nog al eenige schadiging op. De schuld lag in deze bij de wielrijdster door hare weifeling. Ongeveer terzelfde tijd reed een groote vrachtauto met tractor uit Leiden bij de Firma W. Blonk, hoek SluispleinVeene straat tegen den zijgevel van het winkel pand; hier bleef gelukkig de schade be perkt tot eenige gebroken plankjes, enz. en liep verder alles zonder ongelukken af. LEEYIUIDEN. KJT.C. Installatieplechtigheid der Kruis vaart. Gisteren, 21 Juli, was de groote dag, waarvoor de jongens zich reeds lang hadden voorbereid en waarop de installatie plechtigheid van de Tarcisius- en André de Thayöban zou plaats vinden. De dag begon met een H. Mis tot intentie van de Leimui- densche jeugdbeweging. Onder deze H. Mis had een gezamenlijke aLgemeene H. Com munie der Kruisvaart plaats. Na de H. Mis marcheerde men naar de St. Johanna Burcht, waar de Kruisvaarders aan een ge meenschappelijk ontbijt aanzaten, 's Mid dags c.a. kwart over twee trokken de Kruis vaarders opnieuw naar de kerk met de af deelingen Warmond, Hoogmade en Lisse. Rotterdam was verhinderd, 't Korte Lof begon met Veni Creator, door allen mee gezongen, waarna de Directeur, de wel eerw. heer A. C. W. Berkhout in zijn toe spraak de 19-jarige Kruisvaarders op hun verplichtingen en de moeilijkheden wees en him tot volharding aanspoorde. Na den groet Voor Christus onzen Koning; God wil 't, Amen, vond de plechtige installatie der Kruisvaarders plaats. De wet werd voorgelezen. De belofte afgelegd en de Insig nes gewijd en uitgereikt. Hierna werd ge zamenlijk 't Kruisvaarderlied gezongen en 't Lof voortgezet. Na 't Lof werd gezongen „Hulde aan Christus, Koning" en werden in een korte toespraak door den zeereerw. heer Pastoor de directeur, Kruisvaarders ouders en parochianen hartelijk gefelici teerd en trok de stoet naar 't Tornierveld ('t sportterrein van O.D.I.) waar een groot Tornier werd gehouden door alle afdeelin- gen. Op 't veld aangekomen begon het voortornier, 't Signaal tot stilte klonk rond, de vlaggen werden geheschen, de opening vond plaats met kruisplanting en openings gebed, waarna de Kruisvaartwet en ver volgens de Tornierwet werd voorgelezen. Hierna begon het eigenlijke Tornier met 't Formatiespel, waarna estafetteloop en aankleedrace en eenige pauze. Na de pauze werd het programma voortgezet met „Ge mengde race, O m'n schoenen en tenslotte wagenrennen. Na 't Tornier volgde de uitspraak van het Kampgerecht en had de uitreiking der prij zen plaats. i Boudewijn, Warmond, le prijs met 12 1/2 punt; Jacobus, Lisse, 3de prijs met 11 3/4 punt; Matt Talbot, Leimuiden, 2de prijs met 11 3/4 punt; Petr. Can., Warmond, 4de prijs met 11 1/4 punt. St. Michael, Lisse, 10 3Ö4; Godfried, War mond, 10 3/4; Mare., Hoogmade, 101/2; Tare., Leimuiden, 10; St. Joris, Lisse, 10; André de Thaye, Leimuiden, 9 1/2; St. God fried, Hoogmade, 9 1/4 pnt. Na de uitreiking der kampprijzen werd gesloten met Onze Vader, Wees Gegroet en Voor Christus onze Koning, waarna met demonstratie-groet naar den Burcht werd afgemarcheerd, waar de optocht werd ont bonden. De gastafdeelingen werd nog een ver- frissching aangeboden en zoo behoorde deze genoegelijke propagandag voor de Kruis vaarders en vooral voor de K. J. C. weer tot het verleden. RIJNSBURG. Kostelooze Rijwielmerken. Zij die in aanmerking wenschen te komen voor een kosteloos rijwielbelastingmerk moeten zich vervoegen op het politiebureau alhier op 26 of 30 Juli as. des avonds van 79 uur. SASSENHEIM. Geboren: Arie, z. v. M. C. Duijm en G. van Tol. Cornelia Allegonda Theresia, <L v. H. Th. van Dam en C. J. Baak. Getrouwd: H. van Ludnen 27 j. en D. Kersten 25 j. Ingekomen: G. van der Luit, Hoofd straat 237, van Haarlemmermeer; T. W. Oudshoorn géb. Nassau, Kerklaan 26, van Voorhout. Vertrokken: G. Vos, naa.r Rijnsburg; D. Roos, naar Heemstede; J. Wagemans, naar Voorhout; A. A. van Munsteren naar 's-Hertogenbosch.A. C. Noordermeer, naar 's-Hertogenbosch. ZOETERWOUDE. NATIONAAL MUZIEKCONCOURS. Bond van R.K. Muziekgezelschappen te Zoeterwoude. Als een goede inzet van de eerste lu strumfeesten van de Sint Jansfanfare, werd gisteren het concours aangevangen van den Bond van R.K. Muziekgezelschap pen. Na een maandenlange voorbereiding was dit concours georganiseerd. Na goed overleg was een vruchtbaar gebruik ge maakt van de vele gebouwen, pleinen en terreinen, die onze katholieke beweging hier ten dienste staan. De hoofdingang was gemaakt door de mooie voortuinen van de R.K. Jongens school, waar de controle dus rustig kon plaats hebben. Op het daarachter liggende groote betegelde plein had het concours plaats, vanwaar de patronaatszaal kon be reikt worden. Op het daarnaast liggend sportveld van A. S. C. vond de marschwedstrijd plaats, een goed terrein, terwijl het gymnastiek- gebouw en Gezellenhuis ten dienste stond als stemlokalen en berging van de instru menten. Reeds voor. twaalven rolden de groote touringcars de Schenkelweg op, die in 'n half uur tijds de bijna 400 muzikanten binnen het strijdperk der kunst brachten. Spoedig waren ook de autoriteiten aan wezig en goed op tijd kon dan ook de feestelijke ontvangst van het Eerecomité het Bondbestuur, de juryleden en de be stuursleden van de deelnemende vereeni} gingen met hunne Directeuren plaats heb ben. De groote taal was in „groot tenue". De kleurige draperiën waren zwierig langs de wanden en dakstoelen neerge hangen en vele bloemen verhoogden den f eestelij ken aanblik. Op het podium stonden de groote bekers opgesteld als een prikkel tot den vurigen strijd, die gevoerd zou worden. De voorzitter van de Sint Jansfanfare, de weleerw. heer J. Sijm, opende de bij eenkomst met den Chr. groet en kondigde daarna in blijde woorden het heuglijk feit aan, dat op de eerste plaats alle Zoeter- wouders dezen dag begeestert: onze Sint Jansfanfare viert heden het vijfjarig be staan en het concours, dat na zooveel voorbereiding en vereend samenwerken is georganiseerd zal heden plaats hebben. De groote dag, naar welke zoolang is uit gezien, is aangebroken. Voor de officieele opening geeft spr. nu het woord aan den Edelachtbaren heer P. Wap, burgemeester van Zoeterwoude, Eerevoorzitter van de Sint Jansfanfare. Burgemeester Wap memoreerde het 1ste lustrum van onze Sint Jansfanfare, bij welk feest de Bond van R.K. Muziekge zelschappen in Zuid-Holland een concours heeft willen uitschrijven. Spr. richt hartelijke welkomswoorden aan den Edelachtbaren heer W. Keijzer, burgemeester van Leidschendam, die als beschermheer van den Bond weder Mijk geeft van zijn groote sympathie voor cïen Bond. Vervolgens verwelkomt spr. de le den van het Hoofdbestuur, het eerecomité, de juryleden en de bestuursleden van de corpsen met de Directeuren. Heden is na lange zorg en moeizaam werken de groote dag aangebroken en worden de deuren van het feestgebouw wijd open gezet. Hier is weder getoond, wat een geest driftige samenwerking kan praesteeren. Spr. houdt nu een beschouwing, hoe een vreedzame strijd nieuwe schakels kan vor men tot een vriendschappelijke band tot den onmisbaren geest van saamhoorigheid en tot een prikkelende ijver in de muziek kunst. Sprekende tot de Sint Jansfanfare, hoopt spr., dat dit concours een aanspo ring moge zijn tot groote ijver om de ver- eeniging op hoog peil te brengen. Met den wensch, dat dit concours moge leiden tot grooten bloei van den Bond, verklaart spr. het concours geopend. Hierna werd de eerewijn aangeboden. De voorzitter van de Sint Jansfanfare sprak nog de wensch uit, dat vooral een eendrachtig samenwerken tot het welsla- gen moge leiden. De secretaris van den Bond, de heer J. v. Dijk van Lisse, deed mededeeling, dat de Bondsvoorzitter, de heer N. Vork, door ziekte verhinderd was. Spr. verwacht, dat allen zich zullen onderwerpen aan het oordeel van de jury. Voorts werd mede deeling gedaan, dat Excelsior, Noord wijk, verhinderd was, welk corps nu a.s. Zon dag komt. In diens plaats staat ingeschre ven „Sint Radboud" te Kethel. Hierna nam het concours een aanvang. In de jurytent hadden plaats genomen de heeren Fr. van Abeelen, Valkenswaard, Max Guillaumme, Roermond en Fr. van Diepenbeek te Amsterdam. Al spoedig was de belangstelling groot en steeds grooter was de belangstelling in den middag, zoodat het aantal entreekaar- ten buiten de werkende leden tot 1500 is geloopen. Na de lagere afdeelingen kwamen de eerste, de uitmuntendheid en eere-afdee- ling en was de geheele middag een fijne keur van muzieknummers, waarvan de echte liefhebbers hebben genoten. De uitslag van het concours was: 4e Afd. Harmonie. St. Laurens' Harmo nie Voorschoten, le prijs, 302 punten 3e Afdeeling Harmonie. St. Gregorius, Kwintsheul. le prijs, 325 punten. 2de Afd. Harmonie: St. Bavo Harmonie, Noordwijkerhout. 2e prijs, 292 punten. 2e Afd. Harmonie: St. Ambrosius Har monie, Sassenheim. 2e prijs, 284 punten. 2e Afd. Fanfare: St. Radboud, Kethel, 2e prijs, 288 punten. le Afd. Harmonie. St. Cecilia, Voorhout, le prijs, 335 punten. le Afd. Harmonie: St. Jeanne d'Arc. Noordwijkerhout. le prijs. 362 punten. le Aid. Harmonie. „De Phoenix", Wate ringen. le prijs. 306 punten. Afdeeling uitmuntendheid: „Juliana", Stompwijk. le prijs. 304 punten. Afd. Uitmuntendheid: „St. Cecilia", Voorburg. 2e prijs. 282 punten. Eere-Afdeeling A. Harmonie: St. Anto- nius, Rotterdam. 2e prijs. 286 punten. Hierna werd op het sportterrein de marschwedstrijd gehouden, waarvan de uitslag was: St. Cecilia, Voorburg, le pr., 105 punten St. Bavo, Noordwijkerhout, le pr. 97 pnt. St. Laurens' Harmonie, Voorschoten, 1ste prijs, 96 punten. De Phoenix, Wateringen, le prijs, 90 punten. St. Gregorius, Kwints heul, 2e prijs, 84 punten. St. Cecilia. Voor hout. 81 punten. Voor oningewijden verduidelijken wij hierbij, dat in alle afdeelingen minstens behaald moeten worden voor een eersten prijs 300, voor een tweeden prijs 250 pun ten, en voor den marschwedstrijd voor een eersten prijs 90 punten. De weergesteldheid werkte bijzonder mede tot het welslagen en het publiek gaf tot groote voldoening van het Bestuur, groote belangstelling, waardoor alles rus tig kon gehoord worden. 's Avonds gaf de Sint Jansfanfare een zeer goed uitgevoerd concert op de tent. In het Patronaatsgebouw en bij de zweef molen was echter het vermaak zoo groot, dat de belangstelling voor het concert mi niem was. Ook was de avond door de kil te niet zeer geschikt en aanlokkend tot zitten. Te tien uur keerde de rust weer en was alles aangenaam afgeloopen. Den volgenden week wordt het concours voortgezet. Dan komen de groote korpsen o.a. de Brachter Musik Verein St. Cacilia uit Duitschland'met 52 leden en St. Fran- ciscus, uifc Delft met 55 leden. Niet minder dan 5 korpsen treden dan voor in de afdeeling uitmuntendheid en 2 in de eere-afdeeling. LEIDERDORP. Burgerwacht-schietwedstrijd. Uitslag van den schietwedstrijd van de Burger wacht kring Rijnland bestaande uit Leider dorp, Zoeterwoude, Hazerswoude, Koude kerk en Benthuizen. De voorzitter, Burgemeester K. Brug, opende om 10 uur de schietwedstrijden en sprak den wensch uit, dat ook deze weder om een goed verloop zouden hebben. Er werd geschoten in klasse a, b en c. Personeel A: 1. A. Vroegrijk; 2. C. J. Verdegaal; 3. J. Nagtegaal; 4. W. Buiten huis; 5. G. de Braver; 6. Chr. de Groot; 7. A. J. v. Vliet; 8. G. M. de Koning; 9. J. Dekker; 10. F. Zandbergen. Personeel B: 1. L. Rijlaarsdam; 2. Th. Verklei; 3. C. Voorwinden; 4. Th. Nagte gaal,-5. M. de Boer 6. Jac. v. Veen; 7. W. Hoogendoorn; 8. J. v. Remmen; 9. J. Ra vers- bergen; 10. A. Rijkaart. Personeel C: 1. B. Huisman; 2. L. v. <L Does; 3. J. Smit; 4. A. Rijkaart; 5. G. Rij laarsdam; 6. N. v. d. Berg; 7. D. Diephout; 8. J. Hartman; 9. D. v. Wijk; 10. A. v. In- gen Schenau. Vrije baan: 1. J. Timmermans; 2. J. v. Veen; 3. L. v. d. Does; 4. L. de Wit; 5. A. J. v. Vliet; 6. L Vermeulen; 7. L. v. Vliet; 8. K. v. Leeuwen; 9. A. v. Remmen; 10. W. Dekker. Commandanten en Burgem. baan: L Burg. K. Brug; 2. Commandant A. v. Rem men; 3. Burg. Verheul; 4. Comm. C. Diep hout; 5. Comm. J. M. de Koning; 6. Burg. Warnaar; 7. Burg. Kwint. Dit jaar kwam de wisselbeker van den Kring Rijnland weer in. het bezit van de Burgerwacht van Leiderdorp. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKJL 125. Piet Prikkel had hem deze bezwaren echter gauw uit het hoofd gepraat en het duurde niet lang of ze stonden in het mandje, gereed om op te stijgen. Alles ging voorspoe dig. De ballon ging rustig de hoogte in en het beloofde een mooi tochtje te worden. 126. Honderd kilometer verder daalden ze weer op een mooi plekje met veel natuurschoon. Ook groeiden er vee] vruchten, waarvan ze een heel partijtje plukten. Daarna deden ze er zich eens flink te goed aan. „Hè hè, zei Drein, ik zou best eens een uurtje willen slapen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10