BINNENLAND OPLOSSING HERKENNINGSWEDSTRIJD VRIJDAG 19 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BlAD. - PAG. 7 af doordat deze den grond raakte. Daarna bezweek het rechtergedeelte van het on derstel. De rechterschroef kwam in aanra king met den grond, waardoor de motor plotseling tot stilstand kwam. Waarschijn lijk door het terugslaan van den motor is brand ontstaan. De passagiers. Van de Engelsche passagiers heeft mej. Kennedy uit Mollom, graafschap Cork (Ierland), lichte kwetsuren aan den rug opgeloopen; de Engelsche heer Bromolow uit Kantwich bleef ongedeerd. Drie passagiers zijn gisteren naar Bagdad vertrokken met een Fransch postvliegtuig. De overige passagiers, onder wie mej. Ken nedy, zullen Vrijdagochtend met de Riet vink (die inmiddels te Boesjir is aangeko men) vertrekken. EERSTE KAMER Nadat de griffier onder de ingekomen stukken dat voorgelezen had, waarin me- dedeeling wordt gedaan van den dood van mr. Cort van der Linden, wijdde de Voor zitter der Kamer, de heer de Vos van Steen wijk een korte rede aan de na gedachtenis van dezen staatsman. Spr. wees allereerst op zijn groote verdiensten gedurende den oorlog aan het land bewe zen door het regelen van de verhoudingen met de oorlogvoerende mogendheden en vervolgens op de belangrijke werkzaamhe den door den overledene in het binnenland verricht o.a. door de regeling van het kies recht. Met een betuiging van innig medele ven en groote dankbaarheid besloot de Voorzitter zijn treffende rede. Namens de Regeering nam vervolgens Minister de Wil de het woord en zeide, dat de Regeering zich geheel en al aansloot bij wat de Voor zitter der Kamer had gezegd en dat ook zij in dankbare herinnering den overledene zou blijven gedenken. Hierna nam de Kamer zonder beraadsla ging en zonder hoofdelijke stemming een twintigtal kleine wetsontwerpen aan, waar onder dat tot het in leven roepen van de N.V. Nederlamdsche Omroep Zender Maat schappij. Heden gaat de Kamer in de afdeelingen. EEN BEDRUFSRAAD VOOR HET SCHILDERSBEDRIJF. Ingesteld door den minister van sociale zaken. De minister van sociale zaken heeft inge steld een bedrijfsraad voor het schilders bedrijf. Tot het schildersbedrijf worden geacht te behooren de schildersondernemingen of ge deelten van zoodanige ondernemingen, waar in huis-, scheeps-, rijtuig-, kerkdecoratie- schilders, glasreclameschilders of glaze- makers werkzaam zijn. Het aantal leden en plaatsvervangende leden van den be drijfsraad zal acht bedragen. FAILLISSEMENTEN IN CRISISTIJD. Het eerste halfjaar 1935 geeft wederom een stijging Lo.v. 1934 te zien. Volgens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek bewogen zich de cijfers der uitgasproken faillissementen se der 1929 voortdurend in stijgende richting. Ook de voorloopige cijfers van het jaar 1934 waren weder hooger dan die van het jaar 1933. Uit voorloopige cijfers betreffende de uit gesproken faillissementen over het eerste halfjaar van 1935 blijkt, dat deze cijfers voor genoemd tijdsverloop hooger waren dan voor de overeenkomstige periode van 1934 (resp. 2.419 en 2.330). De geringe-da ling van het cijfer van het eerste halfjaar 1934 (2.330) ten opzichte van dat van 1933 (2.338) werd dus gevolgd door een ver meerdering met 89. Bij vergelijking der cijfers van de eerste zes maanden van 1931 tot en 1935 valt te constateeren, dat het cijfers der maanden Januari (425), Fe bruari (373), April (402) en Mei (419) van 1935 hooger is dan van de overeenkomstige maanden der jaren 1931 tot en met 1934. Bij raadpleging der cijfers, gesplitst naar bedrijven en beroepen, valt op te mer ken, dat voor de meeste rubrieken de cij fers van 1935 ongunstiger waren dan die van 1934. Dit was o.a. het geval bij de vol gende rubrieken: „fabricage van aarde werk, glas enz." (1ste halgjaar 228), „scheepsbouw, rijtuigen" (4 en 12), „cre- diet- en bankwezen" (4 en 16). Een lager cijfers dan voor 1934 geven o.a. de rubrieken „landbouwbedrijven" (1ste halfjaar 1934 163, 1935 142), warenhandel" (872 en 849), „verkeerswezen" (205 en 181). Het cijfer van de rubriek „overige faillisementen" waarin begrepen zijn de faillissementen, ten aanzien van welke nog geen opgave omtrent bedrijf of beroep is gedaan, was voor het eerste half jaar van 1935 (614) 52 hooger dan in 1934 (562). Zoowel in het eerste als in het tweede kwartaal van 1935 werden meer faillisse menten uitgesproken dan in de overeen komstige perioden van 1934. Evenals in 1934 waren de faillissementen in het tweede kwartaal talrijker dan in de eerste drie maanden des jaars. R. K. Lyceum voor Meisjes 's Gravenhage. Als opvolger van drs. J. J .M. Feldbrugge die benoemd is tot rector van het St. Bo- nifacius Lyceum te Utrecht, is door het bestuur aangesteld dr. J. M. van Buytenen tot nu toe leeraar in de klassieke talen aan het Gymnasium Augustinianum te Eind hoven. Dr. van Buytenen studeerde aan de Uni versiteit te Utrecht, alwaar hij in 1932 pro moveerde op een proefschrift „Fragmenten uit Aristoteles Politeiai". VESTIGING VAN EEN KAMGAREN- INDUSTRIE IN NEDERLAND. Onderhoud met prof. dr. J. de Quay. In een onderhoud met een redacteur van het A.N.P. heeft prof. dr. J. de Quay, een der leiders van het Economisch-Technolo- gisch Instituut te Tilburg, eenige bijzonder heden medegedeeld omtrent de plannen tot oprichting vaneen kamgarenspinnerij al daar, waarover reeds een kort bericht in de pers verscheen. Het Economisch-Technologisch Instituut te Tilburg, beschouwt het als een van zijn doelstellingen de mogelijkheden te onder zoeken voor het stichten van nieuwe in dustrieën. Verbonden aan de R.K. Handels - hoogeschool, is het doel van het Tilburg- sche Instituut hoofdzakelijk van studieuzen aard: het organiseert studiedagen en praat- avonden in dienst der theorie, even goed als het rapporten opmaakt in dienst der praktijk. Nu treft het zoo bijzonder mooi, dat het eerste uitgebreide rapport, dat het E.T.I. op eigen innitiatief heeft opgesteld omtrent de mogelijkheden van een nieuwe industrie terstond bruikbaar blijkt te zijn voor de plannen van eenige industrieelen. Bij het bestudeeren van de industrieele mogelijkheden is het E.T.I. gestooten op een zeer groot invoercijfer voor kamgaren. Zoo viel het oog op de kamgarenspinnerij, een industrie, die in ons land vreemd is. De Nederlandsche verbruikers van kam garen zijn thans op het buitenland aange wezen. Het E.T.I. eenmaal op dit studie object attent gemaakt, heeft alle mogelijk heden ten gronde onderzocht. Van groote waarde was de medewerking van ir. J. Gribling, die in Indië ervaring had opge daan. Deze heeft studiereizen gemaakt, o.a. naar Frankrijk, en beeft een project uit gewerkt. Daarop heeft het E.T.I. een uit voerig rapport opgesteld, daarbij mede voorgelicht door de Nederlandsche Vereeni- ging van Wollen Stoffen Fabrikanten. Al lerlei aspecten zijn in dit rapport bezien. Een onderzoek van de markt leerde welke garennurnmers hier te lande het meest wor den gebruikt. Na een gedetailleerde bestu deering van de productiekosten zoo als loo- nen, kosten van gebouwen en machinerieën enz. is de vermoedelijke kostprijs berekend. Toen het E.T.I. met deze studie reeds ver was gevorderd, hoorde het van plannen van eenige industrieelen, die geheel zelfstandig bezig waren de mogelijkheden van de op richting van een kamgarenspinnerij te on derzoeken. Het project van het E.T.I. kreeg daardoor practische waarde. Het Instituut bood zijn plan den industrieelen aan. Nadat dezen het plan met de zelf verzamelde ge gevens hadden vergeleken, bleek het op timisme te zijn gegrondvest op hechte ba sis. De plannen der industrieelen kregen vasten vorm. Thans is men zoo ver, dat er een redelijken kans op verwezenlijking be staat. De eerste Nederlandsche kamgarenspin nerij zal een vrij groote fabriek worden. Vermoedelijk zullen er ongeveer zeventig arbeiders werk vinden, de helft mannen, de helft vrouwen. Het zoeken naar geschikte arbeidskrach ten zal in de eerste jaren een der moeilijk ste problemen zijn van het nieuwe bedrijf. Wij missen hier te lande nog geschoolde vaklieden, en staan daardoor eenigszins in een ongunstige positie tegenover van ouds her gevestigde kamgarenindustrieën als b.v. van Noord-Frankrijk, waar de arbei dersfamilies van geslacht op geslacht de spinnerij hebben beoefend. Ook op ander gebied is er eenig risico. In hoeverre zullen de verbruikers het Ne derlandsche product afnemen? Al is het ri sico beperkt, doordat de totale productie voorloopig slechts een klein percentage van de markt zal bedragen, toch is mede werking van de rest der Nederlandsche in dustrie noodig. Ook het prijsverloop van het kamgaren baart tegenwoordig wel eeni ge zorg. Men heeft echter goeden moed, ge tuige de vergevorderde voorbereiding van het plan. Wanneer zooals wij hopen het plan niet ter elfder ure ter zijde moet worden gelegd, zal binnenkort begonnen kunnen worden met het inrichten van de fabrieks gebouwen. Ten deele zal gebruik worden gemaakt van bestaande gebouwen. Prof. de Quay wees er tenslotte met na druk op, dat de eventueele verwezenlijking te danken zal zijn aan den moed en den ondernemingsgeest der oprichters en dat het E.T.I. zich gelukkig prijst op bescheiden wijze hieraan te hebben kunnen medewer ken. „Maar laten wij den dag niet prijzen, voor het avond is". Op de vraag, of het E.T.I. zich thans nog bezig hield met andere projecten, antwoord de prof. de Quay, dat het Instituut er eenige in studie had, doch over den aard van deze plannen was niets mede te deelen. Wel kon, zonder nadere aanduiding, worden mede gedeeld, dat ook in Twente voorloopige plannen bestaan.tot de opriohting van een kamgarenspinnerij. Mede door de bemidde ling van het Tilburgsche E.T.I. is te ver wachten, dat er tusschen Tilburg en Twen te een marktverdeeling zal plaats hebben. BEZUINIGING OP ONDERWIJS. De Onderwijzerscentrale adresseert. De Onderwijs-centrale heeft een tele gram gezonden aan den voorzitter der Tweede Kamer, waarin zij dringend de medewerking der Kamer verzoekt om ver dere achteruitstelling van onderwijzers by ambtenaren te voorkomen en met name om hen te bewaren voor een aanvangssalaris, dat beneden de grens van een redelijk be staansminimum ligt. Tevens wordt verzocht allen invloed aan te wenden om alsnog te bewerken, dat pen- sionneering van 60-jarige onderwijzers nu reeds wordt verkregen met het oog op de werkverruiming. „HET THIJMFONDS". Wij ontvingen onderstaande mededeelingen betreffende de oprichting van „Het Thijm- fonds". Doel: De doelstelling van het Thijmfonds is: het katholieke Huisgezin veroveren voor het katholieke boek onzer katholieke schrijvers! Wij zeggen: „voor het katholieke boek", d.i. het boek, dat vanuit de volheid van ons katholicisme overtuigend geschreven is. Het moet litterair hoogstaand en cultureel vor mend zijn en binnen het bereik van onze katholieke gezonnen gebracht worden. Middel: Om dit doel te bereiken wil het Thijmfonds voor een minimalen prijs jaar lijks voor de aangesloten leden 12 degelijke, aan de gezonde cultuurnormen beantwoor dende boeken brengen en wel: drie romans, een dichtbundel, een Kerstboek, een sociale studie, een bundel letterkundige essays, een heiligenleven, een biographie, een boek over land- en volkenkunde, een boek over actu- eele wereldpolitiek, en een novellenbun- del. Waarborg: De wetenschappelijke-, let terkundige- en cultureel-vormende inhoud en uitvoering van de boeken, wordt gewaar borgd door een Redactieraad en een Com missie van aanbeveling en critiek, die er voor waken zullen, dat de gezonde katho lieke cultureele normen worden geëerbie digd; en door een gezonde controle willen verhinderen, dat men het Thijmfonds zelve zou exploiteeren voor de beurs, tenkoste van de katholieke geestescultuur. Raad van Beheer: Mgr. Dr. A. H. Poels, Heerlen; Dr. Ir. E. H. M. Beekman, Delft; John C. de Bruin, Rotterdam. Redactie-raad: p. A. Molenaar M.S.C.; Fr. van Oldenburg Ermke; Bernard Verhoeven. Commissie van aanbeveling en critiek: Jan Beerends, Secr. Kath. Gemeenschaps oord, Amsterdam; Prof. Dr. C. C. Berg, Lei den; Dr. W. A. Boekelman, Utrecht; Rector J. Bots, Amsterdam; Prof. Dr. Titus Brands- ma O. Carm., Nijmegen; Prof. Dr. G. Brom, Nijmegen; A. C. de Bruyn, Voorz. R.K.W., Utrecht; Dr. H. Dorresteyn S.C.J., Bergen op Zoom; Prof. Dr. F. J. Féron, Roermond; Mgr. F. B. Frencken, Dir. K.J.V. in het Bis dom Breda; Prof. Dr. Jac. van Ginneken S.J., Nijmegen; Mgr. Prof. Dr. Th. J. A J. Goossens, Tilburg; Dr. Mr. L. J. C. van Gorkom, 's-Hertogenbosch; Drs. C. ter Haar O.E.S.A., Eindhoven; Dom. J. Huyben O.S.B., Oosterhout; Dr. Ir. F. C. Huygen, Amersfoort; Rector M. Jenneskens, Dir. K.J.V. in het Bisdom Roermond, Nuth; Prof. Dr. W. H. Keesom, Leiden; Prof. Dr. J. B. Kors O.P., Nijmegen; H. Leemrijse, Doe- tinchem; J. W. F. van Meegeren, Voorz. Bond van Gr. Gezinnen, Venlo; Pastoor W. Nolet, Amsterdam; A. van Rixtei S.CJ-., Rotterdam; Dr. L. H. van Romunde, Voor zitter R. K. Artsenvereen., Utrecht; Prof. Dr. A. H. M. J. van Rooy, Amsterdam; Prof. Dr. Ir. J. I. J. M. Schmutzer, Utrecht; Mr. T. J. Verschuur, den Haag; Z. Exc. Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, den Haag; A. M. A. Vollaerts, Heemstede, Directeur v. h. Vrouwelijk Jeugdwerk in het Bisdom Haar lem; Dr. J. A. H. Vrijmoed OT.M, Delft; Mr. Dr. A. van Rijckevorsel, 's-Hertogen bosch; Prof. Dr. Ir. H. C. J. H. Gelissen, 's-Gravenhage; Mevr. F. Steenberghe-En- gerinh, Soesterberg. Hierbij was gevoegd een zeer uitvoerige „verantwoording". UITBREIDING VAN AMSTERDAM. En een tunnel onder helt IJ. De Gemeenteraad heeft gisteravond met algemeene stemmen hef bekende uitbrei dingsplan goedgekeurd. Daardoor is thans vastgesteld, dat de uitbreiding van de stad langs vaste lijnen zal plaats hebben. In dit plan toch was vastgelegd, waar de randwijken zullen verrijzen en waar de industrieën in de toekomst zullen worden gevestigd. Ook zijn daardoor vastgelegd de toekom stige aansluitingen van de wegen in en om Amsterdam. De burgemeester heeft de stad en den Dienst van Publieke Werken gelukge- wenscht met dit succes. Hij hoopte, dat bin nen niet al te langen tijd het mogelijk zal zijn, begin van uitvoering aan dit plan te geven. Bovendien heeft de Raad aangenomen met 2511 stemmen een voorstel van de Raadsleden Woudenberg en Gulden, waar bij B. en W. worden uitgenoodigd, voorstel len in te dienen tot het bouwen van een tunnel onder het IJ. DE OOGST 1934 VAN PEULVRUCHTEN. De heer Boon heeft aan den minister van Economische Zaken de volgende vragen ge steld: 1: Is het juist, dat nog ongeveer drie vierde gedeelte van den oogst 1934 van peulvruchten onverkocht bleef en voor re kening van de Regeering werd opgeslagen? 2. Is het juist, dat een regeling is ge maakt, waardoor de eene groep van expor teurs van peulvruchten wordt bevoorrecht boven een andere groep al naar gelang van het kwantum, dat door iederen exporteur werd verzonden? 3. Zoo ja, acht de minister het dan niet een groote onbillijkheid, dat de eene groep de ledaties kan blijven onderhouden met haar buitenlandsche verbindingen, terwijl de andere groep die verbindingen, waar voor zij veelal jaren heeft gewerkt, moet opgeven? 4. Is de minister bereid bij de regeling alsnog alle door de Regeering erkende peul vruchten-exporteurs in te schakelen, waar door geen bevoorrechting plaats zal vin den? 1. A. van Vliet, Haarlemmerstraat 263, Photograaf. 2. J. W. van der Lof, Haarlemmerstraat 25, Ijzerwaren. 3. Hageman, Korevaarstraat 7, Stofzuigers. 4. A. Verhoog, Haarlemmerstraat 57, Lederwaren. 5. Evert Ober, Wasstraat 58, 6. Joh. Geijtenbeek, Breestraat 79, Phot, artikelen. 7. Firma Matze, Hoogewoerd 115, Kruidenier. 8. „Het Klaverblad", Korevaarstraat, Koffiebranderij. 9. Ned. Chauffeursschool, Langebrug 9799, Auto-Rijschool. 10. W. F. Kors, Haarlemmerstraat 241243, Manufacturen. 11. Fa. J. van der Stok, Breestraat 152, Huishoudelijke artikelen. 12. B. de Koning, Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg, Manufacturen. 13. Fa. A. H. J. Wijtenburg, Nieuwe Rijn 89, Sigaren en tabak. 14. Fa. N. Aenraeij, Haarlemmerstraat 217, Slagerij. 15. Fa. J. van Cleef, Haarlemmerstraat 172174, Manufacturen, etc. 16. R. Karei, Steenstraat 23, Vogelhandel. 17. J. Petersen, Janvossensteeg 1012, Rijwielhandel. 18. Fa. Jan de Nie en Zonen, Kort Rapenburg 10, Haardenhuis. 19. S. A. Broerse, Haarlemmerstraat 68, Drogist. 20. Fa. Simons, Haarlemmerstraat 111, Bedden en Dekens. 21. Th, M. W. Bergers, Mare 12, Slagerij. 22. J. Smit, Mare 67. Beddenmagazijn. 23. Eltax, Stationsweg, Autoverhuur-inrichting. 24. Fa. G. van Brussel, Haarlemmerstraat 222, Drukkerij. 25. J. Schoondergang, Mare 65, Bakkerij-benoodigdheden. 26. Fa. J. P. A. van Cleef, Haarlemmerstr. 202, Lampen, Kachels, enz. 27. J. Gussenhoven, Oude Rijn 2, Brood- en Banketbakkerij. 28. Fa, L. Brijnen, Turfmarkt 7, Piano- en Orgelhandel. 29. G. Ruigrok (de Koekop), Mare 60, Oliën en Vetten. 30. Messcher's Modehuis, Breestraat 175, Dameshoeden. 31. A. de Wit, Oude Vest 111, Rijwielhandel, enz. 32. H. J. Staats, Hoogl, Kerkgracht 3, Radiodokter. 33. A. J, Verheul (Fa. J. Dingjan), Haarl.str. 86, Optie, en Horl.maker. 34. Het Kappershuis, Stationsweg 20, Heeren- en Dameskapper. 35. D. Schilp, Haarlemmerstraat 182, Lederwaren. 36. Fa. L. Baijer, Steenstraat 21, Schoenmagazijn. 37. L. van Geelen, Haarlemmerstraat 55, Muziekhandel. 38. W. J. Thoolen, Mare 114, Kapper. 39. M. A. M. van Noort, Doezastraat 19, Banketbakkerij. 40. M. Brinks, Turfmarkt 11, Goud en Zilver. 41. L. Katz, Janvossensteeg 51, Horlogerie. 42. Fa. Salomon (Opticus), Breestraat 118, Brillen. 43. W. Brouwer, Noordeinde 19, Schrijfmachines. 44. W. Brouwer, Haarlemmerstraat 23, Horlogerie. 45. P. S. Anes, Oude Heerengracht 19, Kolenhandel. 46. Gebrs. Kanbier, Haarlemmerstraat 198, Meubelen. 47. A. van Klarenbosch, Haarlemmerstraat 51, Bedden en Tapijten. 48. E. Castelein, Langebrug 6a, Dansschool. 49. Fa. D. van Amerongen, Haarlemmerstraat 145, Dameshoeden. 50. Cycle-Import, Haarlemmerstraat 245, Rijwielen en Ijzerwaren. 51. „De Waag", Haarlemmerstraat 126, Manufacturen. 52. N.V. v.h. A. Lewenstein, Maarsmanssteeg 8, Naaimachinehandel. 53. Quicker than Quick, Haarlemmerstraat 215, Stoomerij en Ververij. 54. N. A. van Wijk, Haarlemmerstraat 161, Leerhandel. 55. Fa. F. L. Servaas, Koornbrugsteeg 5, Muziekhandel. 56. P. J. van Kampenhout, Haarlemmerstraat 125127, Juwelier. 57. Peter Verhoef, Steenstraat 1, hoek Boerhaavestraat, Slagerij. 58. Fa. Wed. P. de Wilde en Zn., Breestraat 93, Manufacturen. 59. Fa. J. Kukler en Zonen, Kort Rapenburg 7, Glazenwasscherij. 60. J. Meijkamp, Vrouwensteeg 7, Sportartikelen. 61. A. A. Verhoog, Haarlemmerstraat 29, Boek- en Papierhandel. 62. G. Veenendaal, Haarlemmerstraat 44, Naaimachinehandel. 63. L. Erades, Doezastraat 27, Rijwielhandel. 64. E. R. Beulink, Mare 40, Banketbakkerij. 65. J. de la Bije, Leeuwenhoekstraat, Ochtend- en Pluimveevoeder. 66. „De Landbouw", Rijnsburgersingel 23, Melkinrichting. 67. L. S. v. d. Meel, Stationsweg 39, Rijwielbewaarplaats. 68. N. Paddenburg, Nieuwstraat 1, Waschartikelen, Papierwaren. 69. W. Segaar Czn., Lange Diefsteeg 8, Zaadhandel. 70. J. P. Slegtenhorst, Haarlemmerstraat 223, de Papierhal. 71. H. Vos, Haarlemmerstraat 36, Fruithandel. 72. Fa. A. Leeuwin, Haarlemmerstraat 54, Meubelen en Bedden. 73. Fa. v.h. Kuster, Vischmarkt 1, Schoenhandel. 74. C. J. de Jongh, Haarlemmerstraat 201, Speelgoederen. 75. Gebrs. Stokkermans, v. d. Werfstraat 88, Galvaniseerinrichting. 76. Anton Brinks, Donkersteeg 14, Goudsmid. 77. G. P. Bergers, Doezastraat 23, Slagerij. 78. Fa. J. W. Cahen, v. d Werffstraat 4, Brandstoffenhandel. 79. Het Valutahuis, Breestraat 67, Sigaren en Sigaretten. 80. J. Welling, Nieuwe Rijn 58, Manufacturen. 81. Eltax, Steenschuur, Taxi-onderneming. 82. H. v. d. Ouweelen, Princessekade 34, Ijzerwaren. 83. De Wijnkelder, Prinsessekade 5, Wijnhandel. 84. Joh. de Geest, Steenstraat 18, Slagerij. 85. Jac. Beugelsdijk, Haarlemmerstraat 212, Groenten en Fruit. 86. Fa. v. d. Ouweelen, Hooigracht 103, Ijzerwaren. 87. M. Blitz en Co., Haarl.straat 163a, en Breestraat, Ijzerwaren. 88. Van Kamp, Korevaarstraat 1, Verkade's artikelen. 89. Fa. Vroom en Dreesmann, Breestraat, etc., Meubelen, enz. 90. Fa. J. de la Rie, Clarasteeg 18, Slagerij. 91. Toonkamer Sted. Lichtfabr., Hooigracht 14, Gas en Electr. art. 92. Fa. M. Dijkstra, Haarlemmerstraat 186, Slagerij. 93. J. J. Pollmann, Hoogstraat 34, Galanterieën. 94. C. Alkemade, Haarlemmerstraat 299 B, Slagerij, 95. P. J. v. d. Zanden, Breestraat 77, Schoenhandel. 96. G. R. Vogelsang, Haarlemmerstraat 70, Behanselpapier. 97. R. Zeventer, Turfmarkt 12a, Kapsalon. 98. G. van Deene, Breestraat 12, Opticien. 99. Lotisico (v. Dam Cahen), Oude Singel 142, Loterij kantoor. 100. P. Hogendoorn en Zn., Haarl.straat 150154, Bedden en Tapijten. 101. Het Blauwe Huis (Fa. M. de Vries), Haarl.str. 203, Gem. Goederen 102. Fa. Hasselman en Pander, Breestraat 146, Meubelen. 103. W. F. van Wijk, Hoogewoerd 87, Dansschool. 104. N. G. Zandvliet, Haarlemmerstraat 117a, Kantoorboekhandel. 105. Fa. A. v. d. Ouweelen, Hooigracht 104106, Haardenadres. 106. Mag. 't Hoekje, Breestraat 120, Tuinart. Gereedschappen. 107. A. G. Epskamp, Noordeinde 23, Banketbakkerij. 108. J. W. Dirkse Dzn., Haarlemmerstraat 75, Fruithandel. 109. A. P. van Leeuwen, Noordeinde 37, Vleeschhouwerij. 110. M. de Vries, Haarlemmerstraat 149, Confectiehandel. 111. Fa. wed. C. J. Vister, Haven 20, Tabak en Sigaren. 112. W. F. Tegelaar, Oude Singel 4, Dames- en Heerenkapper. 113. W. S. v. Bergen Henegouwen „De Nijverheid", Haarlemmerstr. 40, Wolmagazijn. 114. C. Th. Breebaart, Mare 92, Manufacturen, enz. 115. Jac. Krol, Haarlemmerstraat 144, Schoenhandel. 116. A. Klaassens (Het Boordenhuis)Breestr. 114b, Heerenartikelen. 117. „De Harmonie", Breestraat 16, Café-Restaurant. 118. Gebr. Zaalberg, Nieuwe Rijn 24, Kinderwagens, Kachels, enz.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7