WOENSDAG 17 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 'B DE COMPETITIE. Gisteravond heeft de Maas in Den Haag tegen ZIAN gespeeld en met 20 gewon nen. Voor de rust wist Han v. Sen us den Rotterdammers de leiding te geven. Daar na bestookten de Hagenaars het doel der gasten geweldig doch niets gelukte en het spel werd steeds nerneuzer. Piet van Se- nus wist ten slotte den voorsprong nog te vergrooten en het einde kwam zonder dat de Hagenaars gescoord hadden. Door dezen uitslag is de H. Z. en P. C. reeds kampioen geworden. De stand in de le klasse B is nu: HZ en PC ZIAN L. Z. C. Maas D. J. K. 5 1 28— 7 3 2 2 18—16 2 13 8—8 2—4 919 1—4 6—19 DE ZIJLR. Z. C. 0—2. De uitslag van den gisterenavond tus- schen de Zijl en RZC gespeelden wedstrijd geeft een geheel ander beeld dan de in Rot terdam gespeelde wedstrijd, die in 101 voor de Rotterdammers eindigde. De ontmoeting van gisteravond was het aanzien eigenlijk niet waard; het geleek meer op rugby daui op waterpolo. De zwak ke leiding van den scheidsrechter was hier aan niet vreemd. We zullen er maar niet te veel van zeg gen. Beide ploegen wogen voldoende tegen elkaar op, al was RZC over het ailgemeen een tikje sneller. Even voor de rust werd Lut wegens liggen binnen de 2 M. lijn uit het water gezonden De rust kwam met blanken stand. Na de hervatting had RZC niet zonder moeite geluk bij het nemen van de leiding (01). De ploegen zijn dan weer volledig, doch de Zijl-voorhoede wordt te zwaar ge dekt om te kunnen scoren. Als Lut dan 'n onsportiviteit van z'n tegenstander wil af straffen, worden beiden uit het water ge zonden. Even later scoort RZC opnieuw (02) en we zijn blij, als het einde van deze onsmakelijke vertooning daar is. DE ZIJL IVC. Z. C. I 41. Het vierde zevental van De Zijl speelde tegen de S assenh eimsche Z wem ver een i- ging en toonde zich over alle liniën de meerdere. De rust ging met 20 in, daar na werd het 30 en 31 en tenslotte 41 voor de ZyL Morgenavond speelt de Zijl 5 alhier tegen Zian 7. Te Gouda wordt dan gespeeld de wed strijd G.Z.C. IDe Zijl L CRICKET FLAMINGO'S OOSTELIJK ELFTAL. Op Donderdag 18 Juli as. vindt te Arn hem een cricket-wedstrijd plaats tusschen de Flamingo's en het Oostelijk elftal. De Flamingo's komen met de volgende spe lers. Davidson (Rood-Wit) aanvoerder, Milo (Te Werve), Millingen (Te Werve), Kir- bert (Te Werve), Snouck Hurgonje (HCC), H. J. J. Kessler (SCHC), Van Booven (VRA), Stroink (PW), C. H. Jansen (PW) en Nordbeck (PW). De elfde speler moet nog worden aangewezen. Het Oostelijk elftal is als volgt samen gesteld: Van Erp Taalman Kip (Arnhem), aanvoerder, Corporaal (Arnhem), C. Ben- nink (Arnhem), Rrjnveld (Arnhem), Pos- tema (Nijmegen), Sandbergh (Nijmegen), Muller (Tilburg), Mutsaers (Tilburg), Fige ijNijmegen), Vonderhorst (P.W. Enschede) en Meijer (UD. Deventer). DERDE TESTMATCH ENGELAND— ZUID-AFRIKA. Een draw het resultaat. Toen gisteren het spel werd hervat, leidde Engeland met 222 runs. De not-outs van Yatt en Hammond voegden hieraan nog honderd runs toe, toen tengevolge van den regen het spel eenigen tijd onderbro ken moest worden. Een half uur later werd het echter weer hervat. Driekwartier voor de lunch-pauze verklaarde Engeland met 294 voor 7 wic kets het spel gesloten. De cijfers waren: Hammond not out 87, Wyatt c. Vincent b. Bell 44, Hardstaff b. Bell O, Ames b. Bell 13, Nicols b. Vincent 2, Extra's 5. De derde toetswedstrijd is tenslotte in gelijk spel geëindigd. De scores van Engeland in de beide in nings waren resp. 216 en 294 (voor 7), ter wijl het Zuid-Afrikaansche team 171 en 194 (voor 5) runs maakte. Zoor Zuid Afrika maakten in de tweede innings: Siedl c. Hammond b. Bowes 21 Rowan b. Bowes Mitchell b. Hammond 58 Viljoen b. Sims 9 Cameron st. Ames b. Barber 49 Wade nx». 32 Extra's Totaal 20 SCHAKEN HET TO URNOOI TE YARMOUTH. De resultaten van de zevende ronde van het Internationaal schaaktournooi te Yar mouth luiden: Prins won van Ivanoff; Klein won van Butcher; Resjevsky won van Kit to; De andere partijen werden afge broken. In het tournooi om het Engelscbe kam pioenschap hebben Winter en Golombek de leiding met elk 5.5 punt. Michel heeft 5 en Sir Thomas heeft 4.5 punt. In het tournooi der a am es won mevrouw Michell wederom en heeft thans de leiding met 6.5 punt uit 7 partijen, terwijl mevrouw Stevenson op de 2de plaats beslag heeft -gelegd met 6 punten ONZE PROPAGANDA VOOR DE R. K. SPORT TE LEIDEN. Wat wij willen? Uwe belangstelling! De belangstelling van de Katholieken van Leiden voor onze R. K. Sport. Er zijn er nog zoovelen te Leiden, die wel hun belangstelling toonen in de neu trale sport, maar nooit of bijna nooit te vonden zijn op eigen terrein, en dat zouden wij zoo gaarne anders zien. De Katholieke jongens ran Leiden be hoor en, wanneer zij aan voetbalsport doen, thuis in Rood Wit, Leiden of Kolping Boys, daar alleen worden uw Kath. belangen be hartigd. Jongens begrijpt toch uw plicht, zoo dikwijls is daar reeds over gesproken, zoo dikwijls heeft uw eigen Bisschop U aan gespoord, ja als plicht opgelegd de neutrale sport te verlaten en U aan te sluiten bij onze eigen Kath. Sportbeweging. Als toch eens alle Katholieken hun plicht goed be grepen, wat zouden wij dan hier in Leiden een mooie R. K. beweging hebben. De Ouders roep ik op. Hoevelen zijn er ook onder hen, die zich interesseeren voor sport. Welnu, toon dan uw interesse voor onze Katholieke Sport. Denkt toch dat wij niet werken in ons eigen belang, maar in uw belang, in 't be lang van uw kinderen. Wat zouden wij ook gaarne zien, dat wanneer er op ons ter rein iets te doen is de ouders en andere familieleden hun belangstelling toonen. 1 Werkt zoo animeerend voor de jongens en hoe dikwijls moeten wij constateer en, dat er betrekkelijk weinigen zijn, die naar onze wedstrijden komen zien. Het moet anders worden, in dit jaar zal er gewerkt worden, wij zullen niet stil zit ten, al is 't voor ons wel eens ontmoedigend de geringe belangstelling van de Kath. van Leiden. A-s. Zondag willen wij voor de Kath. van Leiden en omgeving toonen, dat ook wij op voetbalgebied iets kunnen prestoeren. Wij roepen U allen op om te komen naar ons Sportterrein. Zondag zal de kampioen van de RK.F. van Nederland komen op ons Sportpark om zijn krachten te meten met een spe ciaal door ons samengesteld districtselftal. Laten wij hopen, dat 't deze propaganda- match voor de R. K. Sport niet aan belang stelling ontbreekt en dat 'n succes zal zijn, dat velen van de onzen voortaan meer hun belangstelling zuilen doen uitgaan naar onze R. K. Sport. Want nogmaals wanneer wij de belang stelling hebben van onze eigen menschen, dan kan er in Leiden zijn een mooie R. K. Sportbeweging. H. SCHRAMA, Geestel. Adviseur. GYMNASTIEK TURNKRING GOUDA, De jaarlijksche wedstrijden van den Turnkring Gouda en Omstreken zijn dit maal in Gouderak gehouden, bij gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de ver- eeniging T.H.O.R. aldaar. De prijzen werden ais volgt behaald;: Dames 1ste prijs: Excelsior, Gouda, 1ste pr. met het hoogst aantal punten voor den eereprijs van H. K. H. Prinses Juliana, 263 put; T.H.O.R., Gouderak 126,5 pnt; Hou Vast, Boskoop 128,5 pnt.; Sparta, Krimpen a. d. Lek 259,5 pnt.; D.Ó.S., Schoonhoven, 128,5 pnt.; Olympia, Haastrecht 133,5 pnt.; O.K.K., Ouderkerk a. d. IJsel 127,5 pnt. Heeren 1ste prijs: Sparta, Krimpen a. d. Lek 134,5 pnt.; Excelsior, Gouda 133 pnt.; Olympia, Haastrecht 260,5 pnt.; OJC.K., Ouderkerk a. d. IJsel 139,5 pnt. Dames 2de prijs: K_D.O., Lekkerkerk 121,5 pnt.; Brink», Oudewater 121,5 pnt.; T.0.08., Waddinxveen 123 pnt. Heeren 2de prijs: K.D.O„ Lekkerkerk 118 pot.; T.H.O.R., Gouderaik 234,5 pnt.; Brinio, Oudewater 123,5 pnt.; T.O.O.S., Waddinx veen 232J) pnt.; D.O.S., Schoonhoven, 117 pnt. Heeren 3de prijs: Hou Vast, Boskoop 115 pat. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Na een rustdag te Nice leidde gisteren de elfde etappe van Nice naar Cannes, een afstand van 126 KM., welke gewonnen w erd door den Belg R. Maes in 4 uur 24 min. 53 sec. De start uit Nice vond pas tegen den mid dag plaats. De 58 renners, die nog in het parcours zijn, bleven één minuut ki stilte voor de start wachten voor hun overleden sportmakker Ce peda. Dan begaven allen zich weer in den strijd. Allereerst was de 1000 M. hooge pas de Col de Braus te nemen. Hierbij blonken vooral de Italianen uit. Vele ren ners hadden met bamdenpech te kampen. Verscheidene renners w.o. Di Paco, Ca- musso, Bergamaschi, Teani en de gebroe ders Maes, wisten hiervan gebruik te ma ken en anderen een einde vooruit te loo- pen. Di Paco bereikte het eerst den top. De weg was zeer stoffig, tengevolge van de groote droogte en het buitengewoon warme weer, waardoor de renners van dit Riviera-tocht je maar matig genoten. Het resultaat van deze etappe luidt: 1. R. Maes 4 uur 24 min. 53 sec. 2. S. Maes 4 uur 25 man. 28 sec. (België). 3. Ca- musso (Italië) zelfde tijd. 4. Teani (It.) 4 uur 25 min. 50 sec. 5. Lapebie (Fr.) 4 uur 26. min. 20 sec.. 6. Morelli (It.) 4 uur 27 m. 11 sec. 7. Ruozzi 4 u. 27 h. 26 s. 8. Specher (Fr.) 4 u. 28 m. 0.4 s., 9. Archambaud (Fr.) 10. Am berg (It.) zelfde tijd. Het algemeen klassement luidt na deze etappe als volgt: 1. R. Maes 69 uur 4 min. 53 sec. (België). 2. Camusso (It.) 69.12.04. 3. Suecher (Fr.) 69.15.17. 4. Morelli (It.) 69.16.11. 5. Lowie (België) 69.39.43. NEDERLAND—DUITSCHLAND TE RIJSWIJK. Zondag 21 Juli as. vindt op de Wieler baan te Rijswijk een landen wedstrijd plaats voor amateurs van Nederland en Duitschland. Op 23 Juni wonnen de Duit- schers te Krefeld van de Nederlandsche ploeg met 24 1/2 tegen 15 1/2 punt. In de Duitsche ploeg zijn alle renners opgenomen, die reeds eenige maanden trai nen voor het aanstaand Olympisch wieier- tournooi te Berlijn. De Duitsche ploeg bestaat uit Merkens, Ihbe, Hasselberg voor de sprint; Klöckner, Hoffmann voor den 1 K.M. tijdrit; Has selbergIhbe en MerckensKarsch voor den wedstrijd op het 2 K.M. op tandem; Arndt, Klöckner, Hoffmann en Merckens voor de Ploegachtervolging over 4 K.M. De Duitsche renners komen Zaterdag 20 Juli in de residentie aan en zullen offi cieel door het hoofdbestuur der Neder landsche Wielren Unie worden ontvan- DE A.S. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DEN WEG. Training van Nederlandsche wielrenners op het circuit van Floreffe. In verband met de in Augustus as. te houden wereldkampioenschappen op den weg, welke gehouden worden op het 13.500 K.M. lange traject bij Floreffe in België heeft de Ned. Wielren Unie een groep ama teurs en professionals uitgezonden, welke aldaar onder leiding van den heer Swaab de Beer trainingsritten zullen houden. Gisteren is door de 10 professionals en 21 amateurs de eerste oefening gehouden: Het plan was gisteren den geheelen af stand af te leggen, zijnde 162 K.M. voor de amateurs en 216 K.M. voor de professio nals. Alvorens hiertoe over te gaan werd eerst een proefronde gereden, zijnde 13.500 K.M. Hierbij bleek, dat de renners niet gewoon waren om met versnelling te rijden en dat dit groote moeilijkheden opleverde. Beslo ten werd dan ook de oefeningen te onder breken ten einde de fietsen weer in orde te brengen. Nadat men hiermede ongeveer anderhalf uur bezig geweest was, werd de training weer voortgezet. Daar het nu niet meer mogelijk was om het volledige tra ject te rijden, besloot men door beide groe pen viermaal het traject te doen afleg gen, een afstand dus van 54 K.M. Reeds dadelijk liep v. d. Ruit weg en nam hij de leiding, gevolgd door Stuyts en Pellenaars, met daarachter een groep van zeven rijders De eerste ronde werd afgelegd in 22 m 30 sec. Reeds toen waren er renners met een achterstand van acht a tien minuten. Tijdens de tweede ronde moest Reynen opgevai tengevolge van een defect aan zijn rijwiel, terwijl dit even voor het ein de van de tweede ronde ook v. d. Ruit moest doen wegens een lekken band. De tweede ronde werd afgelegd in 23 min. 45 sec. De leiding hadden nu Pellenaars en Stuyt en de amateurs Braspenninx en Schipper S Dan volgde de amateur Hel leman met 40 sec. achterstand en dan met een minuut achterstand een groep van tien renners. Van Oers en Smelen waren tij dens de tweede ronde komen te vallen. Zij werden daarbij niet gewond, doch moes ten toch in verband met defecte machine opgeven. Gedurende de derde en vierde ronde hadden Stuyt en de amateurs Bras penninx en Schippers de leiding hetgeen aan het einde in den spurt zoo bleef. Het resultaat van dezen eersten oefen- rit was: 1. Schipper (amateur) 54 K.M. in 1 uur 33 min. 2. Stuyt (professional) op 1 Lengte. 3. Braspenninx (amateur) op 1 wiel- lengte. 4. Pellenaars (prof.) 35 sec. achter stand. 5. Snoeyers (prof.) 55 sec. achterstand. Van Gageldonk (amateurs). 7. Valentijn (prof.). De Belgische toeschouwers waren zeer geïmponeerd door de discipline die er on der de Nederlandsche renners heerschte. De Nederlandsche renners verklaarden, dat het circuit zeer zwaar was en zij wa ren van meening dat Pijnenburg hier geen kans zou hebben. Zij achtten Valentijn, Pellenaars, Stuyt en v. d. Ruit het meest geschikt voor het rijden op ddt circuit en gaven hen de meeste kans. Heden zal er wederom geoefend wor den. AUTOMOBILISME K. N. A. C.-STERRIT NAAR DEN BOSCH. De burgemeester van 's Hertogenbosch, Mr. F. J. van Lanschot schrijft ons: De Jubileumfeesten ter herdenking van het 750-jarig bestaan van 's Hertogenbosch trekken de algemeene aandacht. Een jaar lang zijn met groote zorg die feestelijkheden voorbereid en het laat zich aanzien, dat er allerwege belangstelling bestaat in de vreugde der jubileerende grij ze Hertogstad te komen deelen. Al was het alleen maar om de in Flood light stralende St. Jans Basiliek te bewon deren; dan is een rit naar 's Hertogenbosch reeds de moeite waard. Maar de K. N. A. C. actief als steeds, heeft op 21 Juli een ster- rit naar 's Hertogenbosch georganiseerd. Met de opening van de brug over de Waal in Zaltbommel heeft de K. N. A. C. even eens een sterrit naar 's Hertogenbosch ge leid, om op dit voor het verkeer naar het Zuiden zoo belangrijke gebeurtenis de aan dacht van autorijdend Nederland te vesti gen. Die sterrit is toen voor de K. N. A. C. een groot succes geworden. De sterrit op Zondag, 21 Juli a.s. schijnt echter al het vorige te zullen overtreffen. Er is op de oude wallen te 's Hertogen- bosch een oud 's Hertogenbosch opgebouwd geheel volgens de origineele teekeningen en schetsen der oorspronkelijke middel- eeuwsche huizen. 1200 Gildebroeders in typisch costuum met hun vaandels en ba nieren, trommen, oude zilveren -schilden, papagaaien en standaardruiters zullen dan op 21 Juli daar binnen rukken en him in tocht houden. Daar zal een. stuk oude Brabantsche ge schiedenis, een stuk eeuwenoude Brabant sche Burgerwacht te zien en te bewonderen zijn. Nog nooit zijn zooveel gilden bijeen ge komen. Deze Gildedag zal alle vorige over treffen en waar die intocht in een middel- eeuwsche veste plaats zal vinden, zal deze een zeer bijzonder effect maken. De K. N. A. C. acht deze sterrit van zoo veel beteekenis, dat ze de deelneming daar om zoowel voor hare leden als niet leden heeft opengesteld en een prachtige door de Koninklijke Begeer ontworpen plaquette den deelnemers zal aanbieden. De stichter van 's Hertogenbosch Hertog Hendrik I van Brabant wordt op die plaquette uitgebeeld gezeten op een kloek oorlogspaard met de strijdvaan in de hand. De K. N. A. C. en talrijke Sterrit-rijders heet ik bij voorbaat hartelijk welkom op Oud-'s-Hertogenbosch. VERKEERSTELLINGEN OP BRUGGEN EN PONTEN. De K. N. A. C. meldt: Ingevolge den uit gesproken wensch van de Tweede Kamer heeft de Regeering van 18 April tot en met 1 Mei jl. verkeerstellingen doen houden bij een aantal rivierovergangen, teneinde na te gaan hoe het verkeer en de ver schillende streken van het land door de voorgenomen tolheffing op 18 gereed zijnde en nog te bouwen bruggen zou wor den getroffen. Het kort verslag betreffende deze tel lingen is thans bij de Algemeene Lands drukkerij verschenen. Totaal zijn in de 14-daagsche telperiode, welke, zooals in het verslag wordt verdui delijkt als maatgevend voor het geheele jaar kan worden beschouwd, 192.177 voer tuigen geregistreerd bij 12 rivierovergan gen, hetgeen neerkomt op rond 4.800.000 per jaar. Het aantal binnenlandsche motor rijtuigen, dat werd geteld bedroeg 178.306, het aantal buitenlandsche 5628. Bij Arnhem werden geteld 38.723 mo torrijtuigen, bij Katerveer (Zwolle) 22.523, bij Nymegen 17.362, bij Hedel 16.801, bij Grave 15.760, bij Zaltbommel 15.308, bij Vianen 15.137, bij Moerdijk 13.794, bij Westervoort 11.293e, bij Keizersveer (route Gorinchem—Breda) 7943, by Heusden 4795 en bij Hendrik Ido Ambacht 4397 motorr ij tuigen. Verreweg de meeste motorrijtuigen af komstig uit Gelderland en Noordbrabant werden tijdens het onderzoek waargeno men, nl. resp. 61.826 en 32.683. Daarna vol gen Zuidholland en Noordholland met resp. 28.604 en 19.878, Utrecht met 12.450, Overijssel met 10.859, Limburg met 3516, Groningen met 3161, Zeeland met 1800, Friesland met 1765 en Drenthe met 1343 eenheden. Houdt men rekening met het aantal in elke provincie ingeschreven motorrijtuigen, volgens de laatst bekende statistische ge gevens, dan kan worden becijferd dat bij verwezenlijking van de gedachte tolhef fing in Gelderland elk motorrijtuig gemid deld per jaar 65 maal bij een der bruggen tolgeld zou moeten offeren, in Noord-Bra bant elk motorrijtuig 50 maal in een jaar. Voor de andere provinciën zoudenn deze cijfers zijn: Overijssel en Utrecht 26, Zuid holland 15, Noordholland 11, Drenthe 9, Groningen, Limbrug en Zeeland 8 en Fries land 6. Hoewel de rivierovergangen, waarbij niet geteld is (Rotterdam, Dordrecht, Gorin chem, Deventer, Krimpen asm den LJssel en Doesburg) deze gegevens nog iets zouden kunnen wijzigen, zoo kan toch wel worden aangenomen, dat de cijfers hebben uitgewe zen, zooals trouwens werd verwacht, dat een eventueele tolheffing bepaalde ge- biedsdeelen van het land onevenredig zwaar zou belasten. Verder is ook wel gebleken, dat de dicht bij bepaalde bruggen wonen den extra zwaar zouden worden belast. Immers bleek het locale verkeer bij Moer dijk vrijwel onbeteekenend te zijn, het verkeer in de afstandsklasse 030 km. was bij Heusden en Westervoort resp. 70 en 65 pet., bij Arnhem 50 pet en bij de overige punten 2047 pet. van het totale verkeer bij die overgangen. Ten slotte is gebleken dat bij alle rivier- overgangen bij coortduring meer dan 50 pet. van de motorrijtuigen voor „zaken** werden gebruikt, behalve bij Moerdijk in de week, waarin Goede Vrijdag en de Paaschdagen vielen toen het toeristische verkeer domineerde. De K. N. A. C. spreekt de hoop uit, dat het verkregen resultaat, dat het bezwaar demonstreert dat een eventueele tolhef fing op de bruggen niet gelijkmatig op de bevolking en op het motorverkeer drukt, gevoegd bij de overige bezwaren, welke het wetsontwerp aankleven en welke als bekend kunnen worden verondersteld, er toe zullen bijdragen, dat de versnelde brug genbouw zal geschieden op de wijze, zoo als oorspronkelijk was voorzien bij het financieringsplan voor wegen en bruggen, door de Regeering overlegd bij de Wegen- fondsbegrooting 1932, nl. met behulp van de bestaande heffingen. De bronnen van inkomsten uit de bestemmingsbelastingen (motorrijtuigen- en rijwielbelastingen) zijn nl. voldoende om den versnelden bruggen bouw evengoed als den versnelden wegen bouw zonder tolheffing te financieren. BILJARTEN 2e KL. KAMP. L. B. B. De uitslagen van gisteravond luiden: A. Verstraaten 150 50 20 3. J. Chrispijn 129 50 11 2.58 A L. 93 41 18 2.28 C. Schouten 150 41 37 3.65 J. Chrispijn L. Lammens De stand luidt: C. Schouten L Mazurel L. Lammens A. Vertsraaten J. Neuteboom J. Chrispijn A. L. 103 53 7 1.94 150 53 16 2.83 POSTDUIVEN „Snelvluchf (Bodegraven). Wedvlucht van Dordrecht Afstand 40 K.M. Uitslag: G. Mollinga 1, 6, 19, 21, 26. L. Wolswijk 2, 11, 13, 16, 23, 28, 29. D. v. Wijngaarden 3, 5, 10. T. Sterk 4, 14, 30, R. v. d. Star 7, 9, 24, 25. P. Zijlstra 8, 15, 18, 20, 22, 27, 31, 32. H. v. d. Heuvel 12. Gelost HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 117. Het bleek al spoedig, dat Piet Prikkel goed geraden had. Er gebeurde wat. Drein Drentel was in slaap geval len en hij bemerkte er niets van dat de druipsteengrot be gon te druipen. De druppels kwamen een voor een op zijn hoofd terecht en weldra was hij door een soort kolom met het plafond verbonden. 118. Toen Piet Prikkel na een half uur terugkeerde, viel er van Drein Drentel niets anders meer te bekennen dan z'n neus. Piet wilde eerst probeeren om hem aan die neus te trekken, maar hij zag spoedig in, dat dit veel te gevaar lijk was.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10