GEMENGDE BERICHTEN DE DIEF, DIE EEN DIEF VING DINSDAG 16 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 Drama in volkscafé te UIT DE RADIOWERELD Amsterdam Auto door trein op onbe- waakten overweg gegrepen. Dame gedood,bestuurder gewond Gisternamiddag heeft op den onbewaak- ten overweg te Rilland Bath een ernstig ongeluk plaats gehad, dat een dame het le ven kostte èn waarbij een heer ernstig werd gewond. Omstreeks zes uur is een personenauto, bestuurd door den 46-jarigen W. Zwier uit Velzen, en waarin voorts nog een dame gezeten was, voor wachtpost 20 door een goederentrein, welke in de richting Bergen op Zoom reed, gegrepen. De wagen werd tientallen meters meegesleurd. De dame, wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld, werd uit den auto ge slingerd en zeer ernstig gewond naar het Groene-Kruis-gebouw te Rilland Bath ver voerd, alwaar zij enkele uren na aankomst is overleden. De heer Zwier, die zich eigener beweging uit de auto wist te bevrijden, zakte, toen hij op den beganen grond stond, in elkaar, waarna hij ernstig gewond aan het hoofd en met inwendige kneuzingen,- naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom werd overge bracht. Zijn toestand is naar omstandighe den redelijk wel. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. AUTO IN ZUIDWILLEMSVAART. Vijf kinderen gered. Uit Berlikum wordt gemeld: Toen een auto, bestuurd door den heer Meyler uit Helmond, gisterochtend te acht uur de brug over de Zuid-Willemsvaart wilde op rijden, raakte de wagen plotseling aan het slingeren. De bestuurder kon het stuur nog omgooien, doch kon met voorkomen, dat de auto van achteren half in het water te recht kwam. De heer M. en zijn echtge- noote slaagden erin zich in veiligheid te stellen, doch hun vijf kinderen kwamen in het water terecht. Gelukkig konden zij al len door toegeschoten omstanders worden gered. De auto is later op den wal gehe- sohen. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN AUTO. Gisteravond laat heeft op den weg Does burgDieren een ernstige aanrijding plaats gehad. De chauffeur B. Vervoort uit Does burg wilde met een personenauto een hooi wagen passeeren, doch bemerkte daarbij te laat dat van den tegenovergestelden kant een motorrijwiel, bestuurd door den heer H. Fiets uit Dieren, naderde. Met volle vaart botsten de beide voertuigen tegen elkaar Ernstig gewond bleef de motorrijder lig gen. Nadat door dokter Kuiper de eerste hulp was verleend werd hij per brancard naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. De bestuurder van de auto reed na het ongeval, waarschijnlijk op last van den eigenaar van den wagen, den heer Ligtenvoort Cats, door. Hij kon echter door een anderen motorrijder, die juist passeer de, achterhaald worden, waarop hij terug keerde. De politie was spoedig ter plaatse, maakte proces-verbaal op en wilde den wagen in beslag nemen. Dit was echter niet naar den zin van den eigenaar en deze ver zette zich hevig hiertegen. Het kon ten slotte echter geschieden. AAN DE VERWONDINGEN OVERLEDEN. Het twee-en-een-halfjarig dochtertje van de familie Van O. uit Eindhoven, dat Za terdag bij het auto-ongeluk op den weg van Hedel naar Zaltbommel ernstig werd ge wond, is gisteren in het ziekenhuis te Zalt bommel overleden. Soldaat onder stuk geschut. Aan verwondingen bezweken Gistermiddag is door het op hol slaan van een span paarden op de terreinen van het schietkamp Oldebroek een ernstig on geluk gebeurd. Een der berijders van een stuk, de dienstplichtige M. Nijkamp uit Vriezen- veen, geraakte onder een der wielen daar van en werd hierbij levensgevaarlijk ge wond. Op weg naar het hospitaal is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen bezweken. Een tweede berijder bekwam slechts lichte hoofdwonden. WEER SLACHTOFFERS VAN HET ZWEMMEN. Gisteravond om half zeven is de twintig jarige ongehuwde Karei Schrijver uit Vee- nendaal in den Rijn bij Eist bij het zwem men verdronken. Gistermiddag omstreeks vier uur is ter hoogte van de Maasbrug te Gennep verdronken de 11-jarige knaap, P. Teunis- sen uit Rijkevoort. De jongen, die onvol doende kon zwemmen is, ondanks herhaal de waarschuwingen toch te water gegaan. Na twee uur dreggen heeft men het lijk opgehaald. Te Baak onder de gemeente Steende ren, is bij het baden in de Baaksche beek de 17-jarige J., wonende aldaar, verdron ken. VROUW VERBRAND. Onvoorzichtig vullen van petroleum toestel oorzaak. Maandagmorgen is door onvoorzichtig heid bij het bijvullen van een petroleum- toestel de kleeding van de 22-jarige mevr. Datema te Schiebroek in brand geraakt. Gillende liep de vrouw heen en weer, waarop haar man en eenige spuitgasten het huis insnelden en met een deken de vlam men doofden. De ernstig gewonde vrouw is naar het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam vervoerd, waar zij kort na aankomst is overleden. KNAAPJE OP SPOORBAAN GEWOND. Op de spoorbaan Ede—-Nijkerk, ongeveer 25 meter voorbij den spoorwegovergang aan den Tielkemeyerweg te Ede, werd gis termiddag omstreeks half drie een 3 -jarig knaapje, S., met een ernstig snij wond aan het voorhoofd aangetroffen. Vermoedelijk heeft het kind op de spoor baan gespeeld en is daar door een uitste kend gedeelte van de locomotief van een passeerenden trein geraakt. In vrij ernsti- gen toestand is het kind naar de ouderlijke woning vervoerd. INBREKERS AAN HET WERK. Zaterdagmorgen werd ontdekt, dat was ingebroken in het kantoor van de leder- warenfabriek der firma Roorda te Midlum bij Harlingen. Het bleek, dat de inbrekers zich toegang hadden verschaft door een tui melraam. De brandkast was geforceerd en een bedrag van 700.werd eruit vermist. Op last van de Justiite heeft de politie te Leeuwarden een onderzoek ingesteld. In verband hiermede is gisteren te Leeu warden een taxichauffeur gearresteerd. Bij een huiszoeking bij dezen persoon werd bezwarend materiaal gevonden, dat nog leidde tot de aanhouding van twee andere personen. Vermoedelijk hebben de aange houden personen nog tal van diefstallen met braak, gepleegd te Leeuwarden en Roordahuizum, op het geweten. Twee personen doodgeschoten Dader pleegt zelfmoord In het souterrain van perceel Kerkstraat 37 te Amsterdam, waar de heer A. Mühl een volkscafé drijft, heeft zich gistermid dag omstreeks half zes een drama afge speeld, dat aan drie menschen het leven heeft gekost. Bij den heer Mühl is in betrekking een gehuwde vrouw uit Arnhem. De man van deze vrouw kwam gistermiddag op bezoek. Er ontstond een woordenwisseling. Plotse ling moet de bezoeker een revolver, voor den dag gehaald hebben en ermee in het wilde zijn gaan rondschieten. Zijn vrouw en de heer Mühl heeft hij doodgeschoten en daarna zichzelf een kogel door het hoofd gejaagd. Een vierde persoon, een bezoeker van het volkskoffiehuis, kreeg een kogel onder aan de rug en is naar het ziekenhuis vervoerd. Nader wordt gemeld: Ongeveer kwart over vijf knalden ach ter elkaar een aantal schoten in de Kerk straat bij de Leidschestraat. Toen van alle kanten publiek kwam toeloopen, had zich in het sousterrain van perceel Kerkstraat 37 reeds een drama voltrokken, dat drie slachtoffers eischte. In dat sousterrain is gevestigd een volks koffiehuis, dat beheerd wordt door den heer A. Mühl, een man van 41 jaar. Ter assistentie in de zaak hielp hem een juf frouw Jacobs, een vrouw van ongeveer zijn leeftijd. Zij had hem verteld gescheiden te zijn. Voor zij bij hem kwam was zij ge huwd met een zekeren Dekker uit Nijme gen. Nu staat het niet vast of de scheiding reeds voltrokken was. In het volkskoffie huis dat bestaat uit. een -voorkelder en een kleine achterkamer, bestaat geen slaapge legenheid. De zaak werd des avonds ge sloten en beiden gingen dan naar een wo ning in de Marnixstraat. Over deze verhouding schijnt een brief wisseling geweest te zijn, waarop de heer Dekker naar Amsterdam is gekomen. Toen hij in de Kerkstraat kwam en de heer Mühl in de deur van het Volkskoffiehuis zag staarv, heeft hij onmiddellijk twee schoten op hem gelost. De heer Mühl is toen na eerst gevallen te zijn, opgestaan, heeft eenige passen naar de toonbank gedaan en viel dood neer. Een der twee kogels was hem dwars door het hart gegaan. Vervolgens is de dader door de galagka- mer geloopen naar de vrouw. Deze vlucht te naar het achterkamertje en zocht be schutting achter een 15-jarigen jongen, die ook in betrekking was bij den heer Mühl. De vrouw nam tenslotte de wijk naar een binnenplaatsje. Daar schoot hij toen ook met twee kogels de vrouw neer. Een der kogels ging haar dwars door den hals en bijna onmiddellijk moet ook zij den geest hebben gegeven. Zij bleef liggen op het trapje, dat naar het binnenplaatsje voert. Tusschen het neerschieten van het eerste en het tweede slachtoffer moet maar eeni ge seconden verloopen zijn, want een acht tal bezoekers van het volkskoffiehuis, die zich daar onledig hielden met kaarten of schaken, kwamen pas tot bezinning toen de vrouw reeds was neergeschoten. Een po ging van een der gasten, een chauffeur, om den wildeman de revolver met een stoel uit de hand te slaan, moest hij bekoopen met een revolverschot, dat hem in zijn zitvlak trof. Voor anderen tusschenbeiden konden komen, had de moordenaar zich zelf een kogel door het hoofd gejaagd en viel op een stoel dood neer. Programma's voor Woensdag 17 Juli. Huizen, 301 M. NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en medidatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst oJLv. dr. P. Boes. 11.0012.00 Harmonumspel door M. F. Jurjaanz. m.m.v. L. J. A. v. Neerden-On- gers (sopraan). 12.15 Kwintet en gramofoonpl. 2.30 Voor jonge postzegelverzamelaars. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gramofoonpl. 4.00 Viool-recital mep. G. Gantzert. m.m. v. mej. R. v. d. Velden (piano). 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Afgestaan. 7.00 Politieber. Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Berichten. 8.05 Herdenking 25-jarig bestaan v. d. Bond van Chr. Oranjever. te Den Haag, m.m.v. Jeugdienst,-kerkkoor uit Den Haag o.l.v. P. Pul en orkest o.l.v. W. J. A. v. Leeuwen. Spr.: P. Nomes en ds. I. Voor- steegh. 10.4511.30 Gramofoonpl. Hilversum 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: mr. H. O. Drilsma (lezing), VARA-maandre- vue, N. de Klijn (viool) en R. Schoute (piano) en gramofoonpl. 12.00 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn. 12.45 Gramofoonpl. 1.00 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. I.45 Gramofoonpl. 2.00 Ovitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram.pl. 6.00 Orgelspel C. Steyn. 6.30 Sportuitzending. 6.45 „De Roodborstjes", o.l.v. L. Hul- scher. 7.00 Ir. W. A. de Graaf spreekt over Stad- uitbreiding. 7.20 Vervolg concert. 7.30 A. van Schendel: De Rembrandt- tentoonstelling. 7.45 Gramofoonpl. 7.50 „Bij den Verkeersdokter". 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Nieuwsber. VARA-Varia. 8.15 De Bohemians o.l.v. J. v. d. Horst. 8.45 Gram.pl. 9.00 Fantasia olv. E. Walis. 9.30 Declamatie Hetty Meek. 9.45 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 10.15 Declamatie A. Bouwmeester. 10.30 Vervolg concert. II.0012.00 Gramofoonpl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonpl. 11.50 Orgelconcert Q. Maclean. 12.30 Chr. Manning en zijn orkest. 1.35 Orgelconcert C. Eldridge. 2.20 Het Schotsche Studio-orkest. 3.10 Pianorecital, C. Dixon. 3.35 Sted. orkest van Bournemouth. 5.05 Gramofoonpl. 5.35 Troise and his andoliers. 6.20 Berichten. 6.50 „Still more pages from Andy's al bum". 7.50 Het Vario-trio. 8.20 BBC-Singers. 8.50 Het BBC-orkest. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.35 Het Bernard Crook-kwintet. 11.2012.20 Jack Jackson en zijn band. Radio-Paris 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.35 Orkestconcert. 6.10 Gram.pL 8.20 Zang. 9.05 Radiotooneel. 11.1012.35 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Ritz". 3.505.50 Omroeporkest. 4 6.357.05 Gramofoonpl. 8.20 Revue-programma. 9.50 Zang en voordracht. 10.35 Omroeporkest. 11.2012.20 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Orkestconcert. 11.05 Zang, viool en piano. 12.20 Omroepkleinorkest en blaasorkest. 2.35 Gramofoonpl. 4.20 Viool en piano. 5.20 Orkestconcert. 9.05 Militair-programma. 10.5012.20 Omroepkleinorkest. Rome, 421 M. 9.00 Radiotooneel. 9.50 Symphonieconcert o.l.v. Molinari Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 ei 1.302.20 Gramofoonpl. 5.20 Zang en piano. 5.50 Gram.pl. 6.35 Omroeporkest o.l.v. Douliez. 8.20 „Die keusche Suzanne", oprette van Gilbert. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gramofoonpl. 5.20 Orgelconcert. 5.50, 6.50 en 7.35 Graofoonpl. 8.20 BeethovenWagner-concert. 10.3011.15 Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Rijksuitzending. 9.05 Militair programma. 10.20 Berichten. 10.50 Vibrafoon en pianosodi. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio- Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. Pl.m. 8.40—9.20 Deutschls. 10.20 Keulen. 12.05 Londen Reg. 12.50 Brussel (VI.) 13.30 Brussel (Fr.) 14.20 Londen Reg. 16.20 DeutschLs. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel (Fr.) 19.20 Keulen. 19.50 Parijs Radio. 20.45 Beromunster. Pl.m. 23.30 Deutschl.s. 4e Programma 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 21.50 London Reg. (Wijzigingen voort>ehouden). Korte oogenblikken nadat het drama zich- had voltrokken, was politie ter plaatse. De j commissaris van politie, de heer D. Dijkstra Nadat ook de substituut officier van Ju- verwond, kon na in het Binnen-Gasthuis te heeft verschillende getuigen een voorloopig stitie, mr. Wassenbergh, den toestand ter zijn geholpen, naar huis vervoerd worden, verhoor afgenomen. plaatse had opgenomen, werden de drie Nog den geheelen avond bleef het pu- Door den heer van Ledden Hulsebosch, lijken in den loop van den avond naar het bliek in de omgeving van het huis bij politie-scheikundige, werd een deskundig Wilhelmina Gasthuis vervoerd. j elkaar groepen om het vreeselijke drama onderzoek ingesteld. i De chauffeur, die in zijn zitvlak werd te bespreken. I - FEUILLETON. Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 62) XVII. DE LAATSTE PHASE. Mr. Renders geleidde hen door kilome ters lange kassen en toonde hen vele zeld zame exemplaren, maar nog nooit hadden planten Trent zoo verveeld. Doch plotseling werd zijn belangstelling gewekt. In een hoek van de groote kas, waardoor ze liepen, was een lange man in een blauwe kiel bezig met tientallen van die gedraaide en gekronkelde wortels, die, zooals Trent wist, orchideeënplanten wa ren. „Let op", fluisterde hij tot Hardy. „Mis schien geeft het een relletje. Dat lijkt veel op Smith." Smith scheen hun aanwezigheid niet op gemerkt te hebben, want hij werkte voort en keek zelfs niet op, toen ze achter hem bleven staan. Hardy, die een pootige ke rel was, ging aan één kant van den man in de blauwe kiel staan, Trent aan den anderen. Renders meende, dat hun belang stelling enkel de vreemd gevormde wor tels gold. „Wie is dit?" vroeg Trent zachtjes. „Dit is Smith". Op het hooren van dezen veel voorkomenden naam draaide de man zich om. Er was niet de minste gelijkenis met den anderen Smith, behalve dat hij meer dan de gemiddelde lengte had en een baard droeg. Deze Smith had een vroolijk en tevreden gezicht. Het verbaasde hem, dat de bezoekers, die hem, toen hij zich omdraaide, met een wonderlijk mengsel van triomf en haat had aangekeken, ineens heel anders deed. De man beantwoordde eiikele vragen en het gezelschap ging ver der. „Hebt u hier meer Smith'en?" vroeg Hardy. „Neen, dit is de eenige. Hij is hier al meer dan tien jaar en was zeven jaar bij Veru- lam." „Een goede kracht dus?" vroeg de vice- consul." „Onze beste kracht. Hij had reiziger voor ons kunnen worden. We hebben er overal, in het Amazone-dal, op Borneo enz., maar hij is met een meisje uit de stad getrouwd, heeft drie kinderen, een huishouden, en schijnt door het huiselijk geluk alle eer zucht vergeten te hebben." „Ik meen opgemerkt te hebben, dat hij het dialect van Oost-Engeland heeft. Als u het goed vindt, wil ik toch even met hem spreken. Ik haal u en meneer Trent wel weer in." „Volgens je spraak kom je uit Norfolk", zei Hardy, teruggaande. „Ik kom uit de parochie van uw oom", was het antwoord. „U bent toch meneer Hardy, de consul, nietwaar meneer?" „Ja. Dus je komt uit Wymondham. Ik heb ik geen tijden iemand uit die buurt gesproken. Hoe komt het, dat je me kent?" „Ik las een jaar geleden in de krant, dat u hier kwam en ik zie u Zondagsmid- dabs bij de voetbalmatches. Ik woon juist tegenover het voetbalveld. Ik zei nog tegen mijn vrouw, dat ik u gekend had toen u zoo'n dreumes was." „Je bent dus getrouwd? Een meisje daar vandaan?" „Een meisje uit Brugge, meneer, en ik heb drie flinke kinderen. Ik ben hier graag en heb smaak gekregen in het zure bier. Ik praat al evengoed Vlaamsch als En gelsch. Ik voel me hier gelukkig." „Ik zou zeggen, dat je meer hebt in een groote stad", zei Hardy sluw. „Brussel, bij voorbeeld. Vrouwen houden van groote ste den, winkels en zoo." „Mijn vrouw niet", zei Smith. „De vrou wen van Brugge zijn aan hun stad gehecht. Ik had een goede betrekking in Brussel kunnen krijgen, maar ze wilde er niet van hooren." „Was het een goede betrekking?" „Bij baron Claeys hij is in de Congo rijk geworden. Hij heeft me tweemaal ge schreven, maar ik ben niet gegaan, hoewel ik er eerst wel ooren naar had. Mijn oude schoonvader zei, dat mijn vrouw het kli maat niet zou kunnen verdragen. Ik ben blij, dat ik 't niet gedaan hebt, want meneer Renders is erg goed voor mij en voor mijn vrouw, toen ze van den winter zoo ziek was. Goeden middag, meneer." Voldaan liep Hardy zijn vrienden achter na. Toen ze later alleen waren prees Trent hem warm. „Prachtig, de legkaart begint te sluiten. Garland heeft op de een of andere wijze van Claey's aanbod gehoord en nam het zelf aan. Claeys was niet op een persoons verwisseling bedacht. Maar hoe wist Gar land het? Je zegt, dat juffrouw Smith er tegen was, dat hij ging. Dat is begrijpe lijk. En de schoonvader ook. Ook heel na tuurlijk. Smith is vermoedelijk gul en de ouwe heer vindt dat hij aan een Zondagsch maal in Brugge meer heeft dan aan tien ansichtkaarten uit Brussel. Ik zou dien Smith wel eens willen spreken. Zou dat gaan?" „Heel eenvoudig. Hij gaat naar de voet balwedstrijden en morgen is er een groote match. We rixllen er voor zorgen, dat we Smith te spreken krijgen." Ze gingen. En omdat het elftal van Brug ge won, was Smith in de beste stemming. Hij vond het een eer, den vice-consul en diens vriend mee naar huis te kunnen ne men en hun een potje bier aan te bieden. Juffrouw Smith, een ronde en vriendelijke vrouw, verdween toen ze de gasten had be diend. Ze hadden afgesproken, niet direct over baron Claeys te beginnen, en praat ten eerst over voetbal. Daar waren ze nog over bezig, toen een oude man naar bin nen keek, iets in zijn baard prevelde en verdween. Trent was er zeker van, schrik gelezen te hebben op zijn gezicht. „Mijn schoonvader", deelde Smith mee. „Zij naam is Joris. Zondagsmiddags komt hij altijd bij ons en blijft hier slapen." „De schoonvader, die niet wilde dat je naar Brussel ging?" vroeg Trent. „Eerst wilde hij wel en toen weer niet. Je weet nooit wat je aan hem hebt. Nu hij een goede betrekking heeft, denkt hij dat hij mijn vrouw maar kan commandeeren", Smith keek resoluut, „maar niet in mijn huis. Ze is een goede dochter voor hem geweest, toen hij geen roode cent bezat." „Had hij dan eerst geen goede betrek king?" vroeg Trent. „Ik heb hem moeten onderhouden tot voor twee jaar". Smith stak een pijp op. „Hij is oud. Vroeger was hij heel anders. Soms lijkt het wel, of hij een moord op zijn geweten heeft, zoo kijkt hij naar iederen vreemde, die hij hier ziet." „Waar werkt hij?" vroeg Hardy, „op de kweekerij?" „Hij is bediende bij een rijken Hollan der. Ik heb dien man nooit gezien." Smith stelde meer belang in de voetbalsport en ging daar op verder. Toen de bezoekers vertrokken, zag Trent weer het sluwe gezicht van den ouden man, die naar hen loerde om een kier van het gordijn. Anthony Trent was er zeker van, wie diens werkgever was. Die Hollander was Charles Garland. Het ver schil tusschen Nederlandsch en Vlaamsch is niet heel groot, best mogelijk, dat Gar land ook Hollandsch sprak. Ze hadden ont dekt, dat de oude den laatsten tijd veran derd was, goed verdiende en weinig los liet. Daarmee was ook verklaard, waarom Garland zich zoo gemakelijk voor Smith kon uitgeven. Joris leende misschien de brieven en wierp die, waarin het aanbod werd afgewezen, niet in de bus. Trent voel de, dat hij Garland weer op het spoor was. Hij was blij, dat hij alleen was, en Ham mond en Wadham niet bij zich had. Hij was ook niet van plan, Hardy bloot te stellen aan het gevaar, dat er verbon den was aan het opzoeken van Garland in diens heiligdom. „Geloof je ook niet, dat onze man ge bruik heeft gemaakt van Smith's brieven aan baron Claeys?" vroeg Hardy. „Beslist. De moeilijkheid is om uit te vinden, hóe." Trent was blij, dat Hardy in dit ver band niet aan Joris gedacht had. Maar het speet hem, dat Joris hem zoo lang en scherp had opgenomen. Hij vroeg zich af, of de oude opdracht had gekeregen, uit te zien naar een dergelijk persoon. 'Wordt vervol

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9