DINSDAG 16 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 UIT DE OMGEVING NOOTDORP. GROOTE R. K. SPORTDAG. V. O. G. E. L. I wint met 30 de beker wedstrijd van C. V. C. L Onder de brandende stralen der zon, werd jl. Zondag een groote sportdag gehouden op het terrein van „Vogel" aan de Dorpsstraat. Deze dag nam een aanvang met een op- marsch vanaf het R. K. Vereenigings-ge- bouw, langs de Veenweg, Kerkweg naar het sportterrein aan de Dorpsstraat. Voorop liep het muziekkorps „St. Cecilia" van Leidschendam, welk dapper de fiksche marschen langs de anders zoo stille wegen van Nootdorp liet klinken. Met vlaggen en wimpels volgde daarachter de dames gym- nastiekvereeniging en „De Graal". Hierach ter de gymnastiekvereen. N. A. S. en ten slotte de wit-roode elftallen van V. O. G. E. L. met hun tegenpartij van dezen mid dag, de geel-witte C. V. C.'ers uit Kethel. Een schoone aanblik was het de keurige uniformen en costuums, in lange rijen op- march eerend. Op het terrein gekomen werd een alge meen saluut gebracht aan burgemeester Schölvinck van Nootdorp, pastoor A. G. Rhee, kapelaan B. Drost van Nootdorp, ka pelaan A. Duinisveld van Uitgeest. Dokter S. P. Perquin van Leidschendam en andere autoriteiten. Hierna nam de geestelijk adviseur kape laan Drost het woord voor een talrijke menigte, welke woorden door een versterk te luidspreker aan alle kanten van het ter rein goed hoorbaar waren. Spr. heette allen welkom in het bijzon der kapelaan Duinisveld en andere autori teiten; deelde vervolgens mede, dat de Ed.Achtb. heer H. C. A. M. Schölvinck was benoemd tot eere-voorzitter der R. K. Sportvereeniging. Spr. gaf hierbij het woord over aan den eerevoorzitter. Burgemeester Schölvinck zeide verheugd te zijn als eere-voorzitter een openings woord te mogen spreken. Spr. riep het wel kom toe aan den zeereerw. heer Pastoor, kapelaan Drost en de andere belangstellen den. Spr. verheugde zich ten zeerste kape laan Duinisveld van Uitgeest aanwezig te zien en wees er op, welk groot werker deze gedurende zijn priesterlijke arbeid in Nootdorp voor de sport was. Uit tallooze kelen klonk bij deze woorden een drievou dig hoera voor kapelaan Duinisveld. Burgemeester Schölvinck hoopte, dat deze middag van blijvende waarde mag blij ken voor de sport ver een igingen, en wensch- te allen een genoegelijken middag. Hierna volgden de massale vrije oefenin gen der gymnastiekvereeniging: „Na Ar beid Sport", onder leiding van den heer Kroon uit Leidschendam. Deze demonstra tie werd gevolgd door de N. A. S. leden, met rekstok-oefeningen en standen. Na dit succesvol en geanimeerd optreden, marcheerden de damesgymnasten het veld op, om voor den eersfen maal, na de op richting, van haar kunnen blijk te geven: Deze oefeningen stonden onder leiding van mej. L. Kroon, leerares der dames-veree- niging. Nadat het eerste gedeelte van de gymnas- tiek-demonstratie ten einde was, stelden de elftallen V. O. G. E. L. IC. V. C. I zich op voor den bekerwedstrijd. Te ongeveer 3 uur blies scheidsrechter Chr. v. Zon, uit Leidschendam, beginnen, en burgemeester Schölvinck deed onder luid hoera van de menigte de aftrap. Nadat een oogenblik was gespeeld, toon den weldra de „Vogels" de tegenpartij de baas te zijn, door het onophoudelijke spel op het C. V. C.-doel, dat keeper L. Heydra moest verdedigen. Dit werd nog sterker, toen deze keeper bij het wegschieten van den bal, een kleine misstap deed, en het loopen hem bijna onmogelijk werd ge maakt. Niet lang duurde het dan ook, of er volgde door de „Vogels" een schot op het vijandig doel, dat door de slecht loo- pende keeper onmogelijk was om te hou den, waardoor onze „Vogels", een voor sprong verwierven van 10. Alvorens de rust intrad, moest de C. V. C. keeper nog een tweede maal visschen (20). Geduren de de rust was het werk weer aan onze gymnasten, met hoogspringen, standen en salto-draaien. Bij het hoogspringen en sal to-draaien werd door verschillende leden van N. A. S. een flinke hoogte bereikt. Hun praestaties mochten een langdurig applaus oogsten. Het tweede gedeelte van den voetbalwed strijd, met in het C. V. C. doel een plaats vervangend keeper, leverde voor hen ook geen succes. Integendeel de „Vogels" wis ten nogmaals een doelpunt te scoren, en de overwinning te behalen met 30. Burgemeester Schölvinck, wenschte de winnende ploeg geluk, en overhandigde den aanvoerder de uitgeloofde beker. C. V. C. mocht, al was zij de verliezende partij een lauwertak in ontvangst nemen. Hierna volgde nog het optdeden der da mes gymnastiek en athletiek vereeniging N. A. S., waarna burgemeester Schölvinck tot prijsuitreiking overging. De vereeniging N. A. S. mocht voor de mooi gegeven demonstraties een krans in ontvangst nemen, geschonken door den burgemeester. De heer Adr. van Dijk Jzn. ontving een beker, als eerste prijs der athletiek, waarin de 2e prijs werd behaald, een lauwertak door F. Tetteroo. Na de winnaars geluk te hebben ge- wenscht, en een slotwoord te hebben ge sproken, had de burgemeester zijn taak vol bracht, en werd het woord nog genomen door kapelaan Duinisveld van Uitgeest. Deze schetste voor de laatste maal in ge- voelige woorden, de pleizierige jaren welke hij in Nootdorp op het gebied der sport, had medegemaakt. Spr. vertrouwde, dat het zoo gegroeide GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK De Raad dezer gemeente kwam in open bare bare vergadering bijeen. Voorzitter is de Burgemeester. Tegenwoordig zijn alle leden, behalve de heer Kok, die bericht van verhindering zond. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen der voorlaatste vergadering gelezen en on veranderd vastgesteld. Eendge ingekomen stukken worden hier na voor kennisgeving aangenomen. De waterleiding-tarieven. Vervolgens vindt aanbieding plaats van de rekening van het Waterleidingbedrijf dienst 1934. De voorzitter doet nog mede- deeling van eenige cijfers en merkt daarbij op, dat de winst is aangewend voor extra afschrijving op de activa, zulks overeen komstig de gewijzigde Beheersverordening. De heer van der Lee klaagt over het hooge abonnementsgeld in vergelijking met andere gemeenten en vraagt naar de oor zaak hiervan. De voorzitter zegt, dat men moeilijk ver gelijkingen met andere gemeenten maken kan en zulks om verschillende redenen o.a. verschil in aanschaffingswaarde materialen enz. Spreker raadt aan eerst het onderzoek der rekening af te wachten en daarna zoo noodig met voorstellen tot eventueele ver laging te komen. Punt 4. Aanbieding gemeente-rekening dienst 1934. De inkomsten hebben bedra gen 85.915.34 en de uitgaven 70.739.20, alzoo een batig saldo van 15.276.14. De voorzitter merkt hierbij op, dat dit resultaat zeer gunstig lijkt, doch dat de dienst 1935 minder gunstige aspecten biedt, In verband hiermede komt het wenschelijk voor de helft van het batig slot te bestem men voor de begrooting 1936 en het restant voor den dienst 1937, zulks door overbren ging naar de reserve. Tot leden der commissie voor het nazien der rekeningen wijst de voorzitter aan de heeren J. v. d. Sterre, P. de Jong en A. J. Lieverse. Beide rekeningen zullen ter inza ge worden nedergelegd. Punt 6. Aan de orde is wijziging van de verordening op de heffing van het ver gunningsrecht voor den verkopo van ster ken drank in het klein. De voorzitter zegt dat de drankwet een kleine wijziging on derging en thans bepaald is, dat rekening moet worden gehouden met den omzet van sterken drank. De heer Lieverse vraagt of het minimum ad 40.per jaar thans ook verlaagd is. De Burgemeester zegt, dat dit bedrag ad 40.niet is verlaagd, om dien reden is deze wijziging voor deze gemeen te van geen beteekenis. De ontworpen ver ordening wordt hierna ongewijzigd vastge steld. Aan de orde is het voorstel tot deelne ming aan Rijnlandsch Borgstellingsfonds. De voorzitter zet het doel dezer stichting uiteen. De bedoeling van de stichting is uitsluitend om borg te stellen voor cre- dietwaardige bedrijven, en dus niet, voor bedrijven waarvan geen opbloei te ver wachten is. De hulp van het N.C.C. en de Plaatselijke Crisis-Commissie zal in vele gevallen noodzakelijk blijven, en wel in die gevallen, waarin belanghebbenden uitslui tend met een toelage zijn te helpen. Voor stichting van dit fonds wordt van iedere Gemeente 10 cent per mwoner gevraagd. B. en W. stellen voor tot deelname te beslui ten. De heer de Jong zegt, dat het bedrag zeer gering is en hoopt, dat men niet te ver geefs zal aankloppen bij het fonds. De voor zitter zegt, dat er in ieder geval ter plaatse advies gevraagd zal worden. De heer van der Sterre verwacht niet veel van dit fonds temeer omdat de credietwaardigen toch wel geld kunnen krijgen. De voorzitter merkt op, dat men in de Gemeente Leiden reeds eerder een dergelijk fonds heeft, en de re sultaten zeer gunstig zijn te noemen. De heer Lieverse zegt, dat ook elders derge lijke organen in het leven worden geroepen en kan zich met het voorstel vereenigen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel hierna aangenomen. Aan de orde komt het verzoek der Ned. Herv. School met den Bijbel van Koudekerk en Hazerswoude (Rijndijk) om beschik baarstelling van gelden voor eenige nieuwe gordijnen. De voorzitter zegt, dat deze aan vrage behoort te worden toegewezen, om dat bet hier betreft een zestal gordijnen welke onder meubelen moeten worden ge rangschikt. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierna besloten de gevraagde mede werking te verleenen. Na toelichting van den voorzitter worden hierna vastgesteld twee ontwerp besluiten tot wijziging der begrooting 1935. Door eenige leden wordt een opmerking gemaakt over de hooge kosten van het onderwijs in de Gemeente Hazerswoude over 1932, waardoor een bedrag van bijna 800. meer verschuldigd is dan werd geraamd. Ingekomen zijn eenige reclames tegen den aanslag in de wegbelasting over 1935, en wel van J. D. Reijneveld, J. v. d. Horst, N. v. Diggele, J. Verhage en H. Lekx. De voorzitter zegt, dat deze belasting wordt berekend naar de belastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen met aanhoorig- heden aangewezen in de kadastrale leggers. De taxatie geschiedt dus niet door den Raad of B. en W. Besloten wordt op alle recla mes afwijzend te beschikken. De voorzitter brengt vervolgens nog ter tafel een ontwerp verordening regelende de verdeeling der werkzaamheden tusschen de verschillende ambtenaren van den Bur gerlijken Stand. De voorzitter zegt, dat de tijdelijke secretaris geen Ambtenaar van den Burgerlijken Stand is, zoodat wordt voorgesteld om, totdat in de vacature van Secretaris zal zijn voorzien, alle akten voor den Burgemeester te doen verlijden. Ten slotte is aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den Raad. Deze worden gesteld in handen van een commissie voor onder zoek bestaande uit de heeren v. d. Sterre, de Jong en Lieverse, waarna de vergadering een oogenblik wordt geschorst. Na herope ning rapporteert de heer de Jong, dat alle stukken in orde zijx> bevonden en de com missie adviseert tot toelating van de hee ren P. de Jong, A. v. Egmond, A. J. Liever se, C. M. Oppelaar, N. P. Slegtenhorst, J. v. d. Sterre en W. v. Vegten. Zonder hoof delijke stemming wordt dienovereenkom stig besloten. De heer Lieverse vraagt om verbetering van het voetpad en van som mige kolken. De voorzitter zegt, dat deze verbeteringen 'voor een deel reeds hebben plaats gehad en dat daarmede wordt voort gegaan. De heer Lieverse wijst op het groo te gevaar voor het verkeer verbonden aan het laden van pannen en buizen op den openbaren weg bij de fabrieekn in den Hoogen Waard. Ook andere leden vragen of hier geen andere mogelijkheid bestaat. De voorzitter zegt, dat hij met de fabri kanten in overleg zal treden, waarna de vergadering wordt gesloten. sportwerk in Nootdorp, ook onder anderer hoede goede vooruitgang mocht hebben. In een oogwenk tijds was de keurige stoet weer in rij en met de muziek voorop van „St. Cecilia" trok de stoet langs denzelf den weg, welke zij gekomen was, terug naar het Vereenigingsgebouw, zeer tevre den over het welslagen van den tweeden Nootdorpschen R. K. Sportdag. HILLEGOM. Gouden jubileum. Gisteren was het een halve eeuw geleden, dat de heer Herm. Woltemath als bloemistarbeider in dienst trad bij de firma Joh. v. Til Jzn. aan den Stationsweg alhier, (thans N.V.). Deze dag is den eenvoudigen man werkelijk tot een onvergetelijke gemaakt, waartoe de firma kosten noch moeite heeft gespaard en waaraan ook het gansche personeel heeft medegewerkt. Des morgens te 9 uur werd de jubilaris met zijn echtgenoote met de auto der directie van zijn woning gehaald en naar de met palmen en bloemen versierde schuur gebracht (dit laatste was het werk van de arbeiders). Ook de fa milie van den jubilaris was aanwezig, be nevens directie, de echtgenooten der fir manten, het kantoorpersoneel en de arbei ders, samen ruim 50 personen. Nadat de feesteling en zijn echtgenoote hadden plaats genomen werd het eerst het woord gevoerd door den heer P. Elfring, oudste der beide directeuren. Deze feliciteerde „Manus" met dit zeldzaam feest. Hij dankte hem harte lijk voor zijn plichtsbesef en zijn ijver aan de zaak gedurende zulk een langen tijd be toond, herinnerend aan zijn stipheid en goede zorgen en meende dat het goed was hiervan bij deze gelegenheid een stoffe lijk bewijs te geven. Mede namens den col lega-directeur bood hij hem een gouden horloge aan met inscriptie alsmede een couvert met inhoud. Daarna sprak ook dir. Jan van Til nog een enkel woord, zich aan sluitende bij wat de vorige spreker had gezegd. Vervolgens complimenteerde de heer C. W. van Dam den jubilaris namens het kantoorpersoneel en wees op de pret tige samenwerking tusschen de verschil lende personeelsgroepen; spr. bood den ju bilaris een fraaie electrische lamp aan. Derde spr. was de voorman Herman Teeuw, die wees op de collegialiteit van den feesteling, hem een mooie leunstoel offreerend. Hierna werd de eerewijn rond gediend en dampte men er op los. De stem ming was voortreffelijk. Een schoonzoon bedankte namens zijn vader voor zooveel eer, daar deze te zeer bewogen was om zelf woorden te vinden. Spr. hoopte, dat de patroons zijn vader bij het klimmen der jaren zouden blijven waardeeren, juist in deze moeilijke tijden, vertrouwende, dat de onderlinge verhouding onder de arbei ders even mooi mocht blijven als tot he den. Het was inmiddels 11 uur geworden en er verscheen een groote touringcar, waarmee de feesteling met zijn familie het Gooi en Utrecht mocht gaan bezien (dit alles mede voor rekening van de patroons). Te 6 uur werd het feest thuis voortgezet. Het regende felicitaties en de Harmonie bracht een serenade. Een bijzonder woord van hulde verdient in dezen zeker de N.V. Joh. v. Til Janz., die op zulk een zeldzaam treffende wijze medeleeft ook met de eenvoudigen van haar personeel. LEIDSCHENDAM. Voetbalwedstrijd. Onder^begunstiging van prachtig voetbalweer en een flinke pu blieke belangstelling werd Maandag 15 Juli de wedstrijd gespeeld op het AW-terrein tusschen de VVL- en de AW-veteranen, ten bate van de autotocht voor ouden van dagen. Ook de commissie en den burge meester enz. waren op het terrein aanwe zig. Als de scheidsrechter beginnen blaast, blijken heel wat oude krachten te zijn op gekomen. Nadat burgemeester Keijzer den aftrap heeft gedaan, wordt er terstond flink aangepakt, en worden aan beide zij den diverse aanvallen opgezet, doch tot doelpunten komt het voorloopig niet, daar het goede schot ontbreekt. De strijd gaat moe. tegen elkaar op en enkele malen zien wij nog heel aardige staaltjes van voetbal. Bij een nieuwen aanval van VVL, moet de AW-keeper, als de back wordt gepas seerd, uitloopen, doch mist den bal en V. V. L. schiet in het leege doel 01. Tot aan de rust gebeurt er niets bijzonders meer, zoodat met 10 voor WL gerust wordt. Na de hervatting begint AVV direct in een flink tempo en er warden diverse mooie aanvallen opgezet en spoedig is de Een zeldzaam voordeel! Maar nog slechts korte tijd kunt U hiervan pro fiteren. Uw winkelier geeft U bij aankoop van 2 pakken Presto, a 7% ct. een derde pak geheel gratis tegen inlevering van onderstaan de courantenbon. Dus voor slechts 15 cent ontvangt U 3 pakken Presto, het bekende voor treffelijke zeeppoeder. Neem in plaats var» PRESTO geen ander merk zeeppoeder aan. U heeft recht! op PRESTO KWALITEIT! PRO A 71-091 H stand gelijk, terwijl kort na elkaar rechts buiten en rechtsbinnen op mooie wijze we ten te doelpunten, zoodat de stand 31 wordt voor AW. Dit wordt WL te baar en het elftal wordt gewijzigd, wat een verbe tering bleek te zijn, zoodat het AW-doel benauwde oogenblikken beleefde, doch de verdediging hield stand. VVL bleef echter aanvallen en wist spoedig den stand gelijk te maken, waarbij vooral het laatste doel punt keurig was. (33). Aan weerszijden worden dan nog enkele aanvallen opgezet, doch gedoelpunt wordt er niet meer, zoo dat het einde kwam met een 33 gelijk spel, hetgeen oi. de juiste verhouding weergeeft. Na afloop werd de voor dezen wedstrijd uitgeloofde medaille met eenige hartelijke woorden aan den WL-aanvoerder uitge reikt, waarbij de burgemeester hartelijk dank bracht in het bijzonder aan de spe lers en het AVV-bestuur en verder aan al len, die het hunne hadden bijgedragen tot het welslagen van dezen wedstrijd ten ba te van de ouden van dagen. De WL-aan voerder dankte met eenige hartelijke woor den. De opbrengst bedroeg de mooie som van pl.m. 29. „Herwonnen Levenskracht". Zondag as. 21 Juli zal het plaatselijk Comité van Herwonnen Levenskracht te Veur-Leid schendam een bloempjesdag houden ten bate van de vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Het Comité vertrouwt, dat alle Katho lieken een bloempje zullen koopen om zoo doende de honderden, die zijn aangetast door deze vreeselijke ziekte, te helpen en him met Gods hulp hun levenskracht terug te geven. Zoo iets kost zeer veel, maar vele kleintjes maken een groote en daarom doet het Comité een beroep op aller milddadig heid en beveelt dit schoone werk ten zeer ste aan. STOMPWIJK. Geboren: Petrus Leonardus Joseph, z. v. J. J. Bontje en G. A. de Groot. Ca- tharina Maria, d. v. J. A. v. d. Drift en A. P. de Hollander. Ondertrou wd: J. R. Groenewegen en H. F. van Benthem. VEUR. Geboren: Jacobus Johannes Leonardus z. v. H J. Lagerberg en A. J. Schrader. Overleden: Maria Adriana Antonia van Laarhoven, 31 j. NOORDWIJK. Personalia. Geslaagd voor examen En- gelsche handelscorrespondentie Vereeniging v. Leeraren in Talen en Handelscorrespon dentie (L. I. T. E. H.) A. J. Slats, leerling van den heer P. D. Baindelmeier. NOORDWIJKERHOUT. Arm gebroken. Maandagmorgen om streeks halfelf heeft op den Heer en weg al hier een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een wielrijder. De wielrijder V. alhier werd op den berm geworpen en brak zijn linkerarm. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen den automobilist, die bij het inhalen niet voldoende naar links had uitgeweken. WARMOND. De Prinses op bezoek. Gisteren heeft H. K. H. Prinses Juliana, als gast van de heer E. Menten, een boot tocht gemaakt op het Kagermeer. De Prinses was per auto gekomen en is ook weer per auto vertrokken. Verlichte gondel vaart. Maandag a.s. zal er, zooals reeds gemeld, een verlichte gondelvaart worden gehouden. De deelname, niet alleen van Kaagleden, maar ook van Warmonders, belooft groot te worden. Er zijn zéér vele prijzen be schikbaar gesteld. De gondelvaart, die in de avonduren een feëriek schouwspel zal te zien geven, zal worden opgeluisterd door muziek. Kampeeren. Een bewijs, dat van het kampeeren in deze gemeente een enorm gebruik gemaakt wordt, bewijst wel het feit, dat alleen in de maand Juni zijn afge geven ruim 300 kampeer-vergunningen. Toch zijn door de politie nog verschillende verbalen opgemaakt tegen personen, die niet in het bezit waren van een geldige vergunning. Men zij dus gewaarschuwd. Ongeluk. De heer T. uit Den Haag wilde vanaf zijn boot op den wal sprin gen, doch bleef met zijn rechterbeen ha ken, zoodat hij tusschen zijn boot en den wal terecht kwam. De val bleek zeer on gelukkig te zijn aangekomen want het rechterbeen van den heer T. was gebro ken. Hij is per auto naar Den Haag ver voerd. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: W. Bogaard, aannemer Ter Aar, Wijk C no. 30. Cur. mr. H. W. J. A. Averbeck, Leiden. Q. A. Versteegen, bloembollenkweeker, Noordwijkerhout, Leidsche Vaart 37 Cur. mr. H. P. Bennewitz, Delft. L. van Beveren, kweeker, Noordwijk aan Zee, Nieuwe Zeeweg 14. Cur. mr. P. E. Briët, Leiden. G. van Egmond, tuinder, Koudekerk a. d. Rijn, Wijk B 136. Cur. mr. W. de Clercq, Leiden. W. F. de Grauw, sigarenwinkelier, B o- degraven, Noordstraat 78. Cur. mej. mr.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8