STADS 2 NIEUWS 1 DINSDAG 16 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Juli 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. ln«t. te De Bilt Hoogste barometerst.: 767.8 te Scilly. Laagste barometerst.: 741.6 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 17 Juli: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, betrok ken tot zwaar be wolkt, mogelijk eeni- ge regen, iets koeler. Het hoogedrukgebied nabij Scandinavië is geheel en al verdwenen, terwijl de uitge breide hooge drukking in het Zuid-Wes- ten aan haar Noordzijde in beteekenis ver loor. De depressiekern over IJsland ver plaatste zich Oost- Noord Oostwaarts, daar bij vooral aan den Zuidkant aan invloed winnende. Thorshavn en Janmayen had den beide groote neerslaghoeveelheden. Verder viel eenige regen over de Britsche Eilanden en Scandinavië. Het weer is over een groot gedeelte van het vasteland som berder geworden, tengevolge van den aan voer van vochtige lucht uit Westelijke rich ting. Ook over ons land en Duitschland werd het koeler. Eveneens over IJsland. Over de Britsche Eilanden werd het gemid deld wat warmer, terwijl ook over Scan dinavië de temperatuur is gestegen. Ten onzent is bij den aanvoer van lucht uit Westelijke richtingen een verdere afkoe ling te wachten. Er bestaat kans op het optreden van lichte regenbuitjes. LUCHTTEMPERATUUR. 22.5 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 23 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CJU Van Dinsdagnamiddag 4.71 uur tot Woensdagmorgen 4.28 uur. HOOG WATBR. Te Katwijk: op Woensdag 17 Juli voorm. 4.04 uur en nam. 4.28 uur. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM. Kano omgeslagen. Gisteren is in de vaart langs de Kastanjelaan een kano om geslagen. De twee inzittenden, me.j v. D. en de heer D. wisten zich te redden. Kostelooze belastingmerken. Evenals vorige jaren zal ook nu weer zitting voor kostelooze rij wielmerken worden gehou den en wel op Dinsdag 23 Juli voor de na men beginnende met letter A tot en met G en Donderdag 25 Juli vor de letters H. tot en met P. en Maandag 19 Juli voor de letters Q. tot en met Z., telkens van 7 tot 9 uur in de Bodekamer van het Raadhuis. STOMPWIJK. HEVIGE BRAND AAN DEN VEEN WEG. Een café, een hooiberg en schuren door het vuur vernield. Hedenmiddag te kwart over 12 is brand uitgebroken in de hooiberg van den vee houder G. van der Sande, gelegen aan den Veenweg, onder de gemeente Stompwijk. Het vuur sloeg onmiddellijk over op het nabijgelegen café „De Vriendschap", eige naar de heer Waayer te Delft, bewoond door den heer J. C. Haket. Het café brandde geheel uit; van de iniboedeil kon bijna niets gered worden. Ook de hooiberg en enkele belendende schuren brandden af. Verzekering dekt de geheele schade. De brandweer van Stompwijk kwam een half uur na het uitbreken ter plaatse en wist de boerderij te behouden. De burgemeesters van Stompwijk en Nootdorp waren op het terrein van den brand aanwezig. i UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. JONGETJE GEDOOD. Door voorbijrijdende auto. Gisteravond omstreeks half 8 is alhier een ernstig ongeluk gebeurd. Het 2-jarig zoontje van den heer De H. is op den Achthovenerweg, doordat hij plotseling den weg overstak onder een vrachtauto ge raakt. Levenloos werd het kindje opgeno men. Volgens ooggetuigen tref den chauffeur Stan de vrachtauto in dezen geen schuld. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Verkeersovertredingen. A. de G. te N o o r d w ij k e r h o u t, die niet was verschenen, was ten laste gelegd, dat hij te Noordwijkerhout getracht heeft met zijn auto tusschen een stilstaande auto en een melkbrik door te rijden. Zulks was niet gelukt en een botsing was het ge volg geweest. Het procesverbaal wees ver der uit, dat verdachte na de aanrijding was doorgereden en aan de politie geen voldoende inlichtingen had willen verstrek ken. Al deze feiten maakten, dat de aanrij ding een ernstig karakter kreeg. Het O.M. achtte daarom een strenge straf op zijn plaats en eischte een boete van 40 subs. 12 dagen. Uitspraak 30 subs. 10 dagen. H. v. R., monteur te Noordwijk, moest verschijnen voor het feit, dat hij met een aanzienlijke snelheid getracht heeft een andere auto, welke zich bevond op de Kanaalbrug te Oegstgeest op die brug te passeeren. Verdachte had moeten wachten daar de auto uit tegenovergestelde richting zich alreeds halverwege de brug bevond en verdachte de brug nog op moest rijden. Verdachte had evenwel toch gepro beerd op de brug te passeeren, waarbij nog kwam, dat er borden waren geplaatst, waarop duidelijk stond, dat het verkeer dat verdachte tegemoet kwam voorrang had op deze smalle brug. Eisch 20 subs. 8 dagen. Uitspraak conform. J. v. Z. te Sassenheim, heeft te Noordwijkerhout als bestuurder van een auto geen voorrang verleend aan een twee tal wielrijdsters, die van rechts kwamen en daardoor een der wielrijdsters aangere den. Eisch 20 subs. 8 dagen. Uitspraak conform. A. A. te Voorschoten, heeft daar ter plaatse als berijder van een rijwiel een voetganger, die geheel rechts van den weg liep, van achteren aangereden waardoor diens broek werd beschadigd. Eisch 2.50 subs. 1 dag. Uitspraak ƒ2.50, subs. 1 dag, met toewijzing van een civiele vordering van 2.50. Voor eenzelfde feit moest terecht staan P. H. B. te Voorhout. Deze had te Voorhout een voetgangster aangereden en haar rok beschadigd voor f 5. Eisch 5 subs. 2 dagen. Uitspraak 5, subs. 2 dagen met toewijzing van een scha debedrag van ƒ2.50. H. L. v. d. V. te 's-Gravenhage, heeft met een vrachtauto op het kruispunt Rhijngees- terstraatwegNieuwe Rhijnzichtweg te Oegstgeest een auto aangereden met een snelheid van 70 K.M. Verdachte had voor rang moeten verleenen, daar de auto van rechts kwam. Eisch 20 subs. 8 dagen. Uit spraak conform. H. te Leiden heeft met een fiets een stilstaande tram voorbij gereden aan de zijde waar het publiek uitstapt. Sisch ƒ2 i subs. 1 dag. Uitspraak conform. G. H. te Leiden heeft als bestuurder van een fiets bij het veranderen van rich ting geen teeken gegeven. Eisch ƒ3 subs. 1 dag. Uitspraak conform. M. P. B. v. E. te Arnhem heeft te L e i- d e n met een auto niet aan een stopsteeken van den verkeersagent, geposteerd aan het Noordeinde, voldaan. Eisch 15 subs. 5 da gen. Uitspraak 10 subs. 4 dagen. W. R. te Leiden heeft te Oegstgeest met zijn rijwiel den nieuwen Rijksweg be reden terwijl hij op het rijwielpad had moeten fietsen. Bovendien had hij zich door een auto voort laten sleepen en om de maat vol te maken bij zijn aanhouding een valschen naam opgegeven. Eisch voor de twee eerste feiten 2 maal 2.50 en voor het opgeven van een val schen naam 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 2 maal 1 subs. 1 dag en voor den valschen naam opgeven 8 subs. 4 dagen. Overtreding Crisis- landbouwwet. A. D. te Voorschoten, die verstek liet gaan heeft te Voorschoten een mud aardappelen verhandeld, althans geruild, voor kippenmest, zonder te zijn aangeslo ten bij de Crisisakkerbouw-Centrale. Eisch 10 subs. 4 dagen. Uitspraak conform. Overtreding vuurwapenwet. C. den U. te Leiden, heeft zonder ver gunning van den commissaris van politie een buks voorhanden gehad. Eisch 10 subs. 4 dagen met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vuurwapen. Uitspraak 7.50, subs. 3 dagen met ver beurdverklaring. Zonder vergunning gevaren in water van Rijnland. G. R. schipper te Alphen heeft te Oegstgeest met een motorvaartuig gevaren in boezemwater toebehoorend aan het Hoogheemraadschap van Rijnland. Ver dachte had geen vergunning door te va ren. Eisch 5 subs. 2 dagen. Uitspraak con form. Visschen in verbonden water. M. H. K. te Leiderdorp heeft te Zoeterwoude gevischt in verboden water zonder vergunning. Eisch 3 subs. 1 dag. Uitspraak conform. Rente kaart niet tijdig ingeleverd. P. D. te Leiden, heeft als werknemer zijn rentekaart op verzoek van den Raad van Arbeid niet tijdig afgegeven. Eisch 2.50 subs. 1 dag. Uitspraak conform. Voor eenzelfde feit moest terecht staan de Duitscher A. L. te Leiden. Ook hij had zijn rentekaart op verzoek niet inge leverd. De ambtenaar zegt, dat een buitenlander de wet nog meer moet navolgen dan een Nederlander. Hij eischte daarom een boete van ƒ7.50 sühs. 8 dagen. Uitspraak con form. Is aldoor luiden met een bel van een ijsoo-wagen strafbaar? J. v. N., ijsventer te Leiden, heeft te Oegstgeest met een driewielige bakfiets gereden. De bakfiets was gevuld met con sumptie-ijs. Verdachte had aldoor met zijn bel geluid gemaakt om de menschen op zijn ijsverkoop opmerkzaam te maken. De zelfde bel diende evenwel tevens om het verkeer te waarschuwen. De vraag was nu of verdachte gerichtigd was om steeds te blijven bellen. De ambtenaar zegt van neen. De wet laat matig bellen toe, en men is verplicht een belgeluid te geven, als men het ver keer opmerkzaam wil maken. Bovendien moeten de ijsventers eens denken aan men schen, die niet tegen een aanhoudend bel geluid kunnen, b.v. zieken. Spr. achtte het feit bewezen en strafbaar en vroeg een boete van 2 subs. 1 dag. Uitspraak over 8 dagen, Verder werden nog veroordeeld: J. D. te Leiden ten eerste als heb bende een ongekeurden hond voor zijn wagen en ten tweede, dat hij te Sassen heim op zijn hondenkar had gezeten. Eisch 2 maal 1.50 subs. 2 maal 1 dag. Uitspraak 1 subs. 2 maal 1 dag. D. O. te Leiden die op de Heerenstraat te Leiden sintels gedeponeerd heeft. Eisch 0.50, subs. 1 dag. Uitspraak oveir 8 da gen. Aangehouden werden de zaken tegen H. W. te Leiden wegens het uitventen van een politiek blad en tegen H. N. S. te Rot terdam die te Leiden een tweetal tim- merlieden overwerk heeft laten verrich ten 's avonds om elf uur zonder vergun ning. KON. NED. FABRIEK VAN WOLLEN DEKENS, v/h. J. C. ZAALBERG EN ZN. Gisteren werd te Amsterdam de tweede vergadering gehouden van houders van 6 pet. Eerste Hypothecaire Obligaties ten laste der Koninklijke Nederlandsche Fa briek van Wollen dekens, voorheen J. C. Zaalberg en Zn. te Leiden onder voorzit terschap van den heer W. Goppel. Op de op 26 Juni j.l, gehouden vergadering kon geen beslissing worden genomen inzake de voorstellen der maatschappij om uitstel van betaling te verleenen voor de coupons, ver- 1936, tot uiterlijk 1 Februari 1938 en van vallende 1 Augustus 1935 en 1 Februari amortisaties, vervallende 1 Februari 1936 en 1 Februari 1937, tot uiterlijk 1 Februari 1946, daar het vereisohte quorum niét aan wezig was. Deze punten kwamen in de gis teren gehouden vergadering opnieuw aan de orde. Op deze vergadering waren vertegen woordigd 118.500 obligaties, rechthebben de op het uitbrengen van 118 stemmen. Bindende besluiten konden worden geno men met volstrekte meerderheid van stem men. Eenige discussie ontwikkelde zich over het stemrecht van de houders van obligaties van ƒ500, waarbij de voorzitter een desbe treffend protest ontzenuwt door te verwij zen naar de trustacte, die vermeldt, dat al leen obligaties van 1000.stemrecht heo- ben. Betreffende een op de vorige vergadering ingediend voorstel van een obligatiehou der om de rente per 1 Augustus en 1 Fe bruari althans gedeeltelijk te betalen, deelt de voorzitter mede, dat de maatschappij hierop niet kon ingaan, omdat zij er niet voor gevoelt een schuld te houden, die zij toch niet kan nakomen. Ze zal overigens alleen vam de verkregen rechten gebruik maken, indien zij hiertoe door de omstan digheden wordt genoodzaakt. Op desbetreffende vragen van een obli gatiehouder zegt de voorzitter, dat de vast gelegde middelen bestaan uit machines en gebouwen, de voorraden uit wol en dekens, die niet verkocht konden worden. Deze werden reeds gewaardeerd voor een prijs die lager is dan den kostprijs, op de over weging, dat het volgende jaar slechts een kleine productie kan worde ngemaakt, om de voorraden op te ruimen. Hierdoor zal de kostprijs per eenheid hooger worden en het daaruit voortvloeiende verlies heeft men reeds ten laste van de winst- en verlies rekening 1934 gebracht in den vorm van een conjunctuurreserve van 20.000. Ten aanzien van een vraag of in den post crediteuren ook is opgenomen het bedrag dat de maatschappij aan de bank schuldig is merkte de directeur op, dat dit inderdaad het geval is, doch niemand heeft er iets aan deze post verder te ontleden, hetgeen bo vendien de maatschappij zou schaden. De wan-verhouding tusschen de posten credi teuren en debiteuren staan uiteraard in nauw verband met de toeneming van den voorraad. Daarna ontspint zich een gedach tewisseling over een bedrag aan obligaties, dat vroeger door de maatschappij werd in gekocht, doch die spoorloos uit de boeken zouden zijn verdwenen. De directeur zegt hieromtrent, dat deze obligaties dienst heb ben gedaan, bij een transactie met de Ne derlandsche Wol-Industrie, waarvan in de notulen van een of andere aandeelhouders vergadering wel iets terug te vinden is. Voorts wordt gevraagd of het juist is, dat de bank beslag gelegd heeft op de deken- voorraden, een vraag die door den direc teur van geen belang geacht wordt. Spr. wijst er op, dat deze obligatiehouder een SPOORWEGDIEFSTAL. De Amsterdamsche Rechtbank veroor deelde vandaag drie spoorwegarbeiders we gens diefstal van kistjes sigaren elk tot een jaar gevangenisstraf, waarvan echter zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Ten aanzien van twee der verdachten, die gedetineerd zijn, wordt de preventieve hechtenis afgetroken. - Het O.M. had tegen elk dezer lieden een jaar geëischt. MISHANDELING VAN EEN N.S.B.UR, Twee verdachten tot acht maanden veroordeeld. Oe Amsterdamsche rechtbank veroor deelde vandaag de arbeiders J. I. en J. H. S., die tijdens een relletje van N. S. B.'er zouden hebben mishandeld in de J. P. Heyestraat op 18 Maart j.L, ieder tot acht maanden gevangenisstraf. Het O.M. had tegen het tweetal een jaar gevangenisstraf gerequireerd. De beide verdachten zouden den jeugdi gen N. S. B.'er G. de J. hebben aangeval len; dit was het sein voor een algemeenen overval. De jongeman moest in een win kel vluchten. Zijn kaak was op twee plaatsen gebro ken en hij moest geruimen tijd in een zie kenhuis worden verpleegd. De verdachten ontkenden alle schuld. De rechtbank achtte het ten laste geleg de bewezen door de verklaringen van het slachtoffer en verschillende getuigen, en veroordeelde hen wegens het met vereen de krachten openlijk geweld plegen, waar door lichamelijk letsel ontstond. De rechtbank overwoog, dat een zware straf dient te worden opgelegd, in de eer ste plaats omdat de jongeman ernstig gewond werd en ten tweede omdat tegen het euvel van gewelddadig optreden tegen politiek andersdenkenden met kracht dient te worden opgetreden. Een der verdachten deelde mede, dat hij in hooger beroep zal gaan. oud-employée der maatschappij is, die op deze wijze wraak willen nemen en vragen stelt, die noch in het belang van obligatie houders noch in het belang der maatschap pij zijn. Een andere obligatiehouder pro testeert tegen de weigering om vragen te beantwoorden daar van de obligatiehouders offers worden gevraagd en deze vooruit precies willen weten hoe de maatschappij er voor staat, een opmerking, die den voor zitter aardeding geeft te verklaren, dat concrete vragen tot nu toe steeds voldoen de zijn beantwoord. Detailskwesties zijn voor obligatiehouders van weinig belang. Nadat ten slotte nog eenige discussies hadden plaats gevonden over oude balan sen werd overgegaan tot stemming over het voorstel, dat wordt aangenomen met 116 tegen 2" stemmen, waarna de vergadering wordt gesloten. UITVAART EN BEGRAFENIS J. LAGERBERG. Hedenmorgen werden in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef de H. Uitvaartdiensten gehouden voor de zie- lerust van den heer J. Lagerberg, pio nier in de R.-K. Arbeidersbeweging alhier, van wiens overlijden we gisteren melding maakten. Onder overgroote belangstelling had vervolgens te ruim 10 uur de begrafenis van het stoffelijk overschot plaats op de R.-K. Begraafplaats aan de Zijlpoort. Onder de vele aanwezigen merkten we o.m. op bestuursleden der afd. Leiden van den R.-K. Volksbond en van St. Paulus, voor welke organisaties de thans ontslape ne gedurende lange jaren zijn beste krach ten heeft gegeven. Voorts waren er tal van leden van St. Paulus en verscheidene werk lieden van de afd. gemeente-plantsoenen, waarbij de heer Lagerberg werkzaam was geweest; voorts waren er bestuursleden van de Tuiniers- en Bloemistenvereeniging „Door Eendracht Verbonden", van de Zie kenkas, enz. De liturgische plechtigheden en de be grafenis werden verricht door den wel- eerw. heer B. Dorbeck, geestelijk adviseur van St. Paulus. E. H. B. O.-OEFENING. Dichte rookwolken, hevige knallen en groot alarm aan de leden der Eerste Leid- sche E. H. B. O.-brigade deden Maandag avond in de omgeving van Oud-Hortus- zicht het ergste vreezen. Tot ver uit den omtrek kwamen de menschen toesnellen en toen tot overmaat van ramp een negental slachtoffers werden gemeld, kon het niet anders of er moest hier iets heel ernstigs gebeurd zijn. Direct werden de leden der brigade in vier groepen ingedeeld en was de muziektent dra in een hospitaal her schapen. Voorts trok er een reddingsgroep op uit om uit de achtergelegen schuur, welke vol rook stond de slachtoffers weg te halen, terwijl een volgende groep voor het trans port zorgde en vervolgens alle slachtoffers do oer andere leden zoo goed mogelijk wer den verbonden. Gelukkig bleek, dat het ge luid van de ontploffingen niet in overeen stemming was met de aangerichte schade. Echter was de rook voor velen een groote handicap en zagen wij de leden gewapend met roekmaskers en doeken ook deze hin dernis trotseeren en alle gewonden op or delijke wijze wegdragen. Na ongeveer twintig minuten waren al le slachtoffers klaar voor 't vervoer en heeft de Eerste Leidsche E. H. B. O.-brigade op nieuw bewezen ook bij groote rampen goe de diensten te kunnen bewijzen. Onze le- GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. AFSLUITING RIJVERKEER UTRECHTSCHE VEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het ge deelte van het Utrechtsohe Veer tusschen de Singelbrug en de Utrechtschebrug voor het verkeer met rij- en voertuigen vanaf Donderdag 18 Juli a.s. tot en met Maandag 22 Juili d.a.v. is afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 Juli 1935. 4464 AGENDA LBIDBN. Woensdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Huize „Maria", 8.15 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereenl- ging. Zitting St. Vincentiusgebouw Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juli as. waargeno men door de apotheken: C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. zers zullen echter wel begrepen hebben, dat het hier gelukkig maar een oefening gold, maar toch waren er nog tientallen, die aan een ware ontploffing dachten en niet eerder weggingen voordat de leden na dezen inspannenden arbeid nog even gezel lig bijeen bleven. Begin van brand in Sanders' Zeepfabriek. Gistermiddag te kwart over vijf weid de politie-brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand in de zeep en eau-de-co- lognefabriek der fa. Sanders aan het Le vendaal. Toen de brandweer ter plaatse arriveerde, bleek dat er geen schoorsteen brand was, doch dat er brand was uitge broken in de met krullen gevulde houten betimmering van een waterreservoir. Het vuur was vermoedelijk ontstaan door een vonk uit een nabij gelegen schoorsteen. Met twee stralen van een motorspuit werd het vuur gebluscht onder leiding van den inspecteur Couzij. De commissaris was mede op het terrein aanwezig. Verzekering dekt de schade, welke niet groot is. Het tramverkeer ondervond eenige vertraging. Waarschuwing. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen den 59-jarigen C. M. alhier, die zich bevond op Provincialen grond, zijnde het rijshout aan den Kanaalweg na bij de Lammebrug. Wijl meermalen bij de politie klachten worden geuit, dat zich in dit rijshout per sonen ophouden, zal streng toezicht wor den uitgeoefend en procesverbaal bij over treding worden opgemaakt. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 4646. Gebroeders Rotte veel, Sassenheim, Oude Haven 1, teelt en handel van bloembollen enz. De vennoot schap onder firma is omgezet in een naam- looze vennootschap onder den naam: Ge broeders Rotteveel N.V. Dir.: G. Rotteveel en P. W. M. Rotteveel, Sassenheim. Maatsch. kap.: ƒ25.000.— waarvan ge plaatst en gestort: 10.000. Aan het College van Burgemeester en Wethouders is het volgend adres verzon den: „De Leidsche Bestuurdersbond verzoekt uw College beleefd, de noodig maatregelen te willen nemen, om ook te Leiden te ko men tot verstrekking van goedkoope groen ten aan werkloozen. De verstrekking van goedkoope groenten, waarvan de prijs bedraagt 3 cent per K.G., heeft thans reeds in 51 gemeenten plaats. Per week worden pl.m. 145.000 Kilo's zo mergroenten door de distributie-organen verkocht. Waar het thans mogelijk is geworden, behalve stapelgroenten ook versche groen ten van goede kwaliteit verkrijgbaar te stellen, waarvan de prijs eveneens 3 cent per K.G. bedraagt, zou het ongetwijfeld in het belang van vele gezinnen van werk loozen zijn, die thans door hun te lage in komsten de groenten niet in voldoende ma te kunnen bekomen, deze op goedkoope wijze van gemeentewege beschikbaar te stellen. Adressant verzoekt derhalve uw College beleefd, deze zaak ten spoedigste ter hand te willen nemen". Donderdagavond houden de schilderspa troons uit Leiden en Omgeving in „Den Burcht". Alle belanghebbenden worden dringend uitgenoodigd. Men zie de adver tentie in dit nummer. Er loopen sedert verleden week haraiek- kige geruchten in de stad omtrent fraudes, welke zouden gepleegd zijn bij een der ge meentelijke instellingen, arrestaties van ambtenaren, enz. Wij kunnen deze geruchten beslist te genspreken. Er is niets van waar. Er is ook niets gebeurd, wat aanleiding kan geven voor zulke praatjes, 't Is alles phan- tasie, en erger.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2