MAANDAG 15 JULI 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Ernstig auto-ongeval in Zuid-Limburg Eén doode, vier gewonden Gistermorgen is op tien Rijksstraatweg tusschen Roermond en Maastricht nabij eerstgenoemde gemeente een auto veron gelukt. De wagen werd bestuurd door den heer B. Engels uit Amsterdam. Door het springen van een band reed de auto in snelle vaart tegen een boom. Het voertuig werd totaal vernield. De heer Engels was op slag dood. In de auto zaten voorts de heer P. Minne en zijn echtgenoote, benevens mej. E. Birke, verloofde van den heer Engels, al len uit Amsterdam. Alle drie werden ern stig gewond en zijn naar het R. K. Zieken huis Laurentius te Roermond overgebracht. Nader wordt gemeld: De auto had een vaart van omstreeks 100 K.M., toen plot seling de linkerachterband sprong, met het gevolg, dat ongeveer 100 M. verder de wa gen tegen een boom aan de linkerzijde van den weg sloeg. Alle vier inzittenden werden uit de auto geslingerd. De heer Minne kwam eenige meters van den wa gen af op den weg neer met een zware hoofdwonde en inwendige kneuzingen. De drie andere inzittenden vlogen in een boog ongeveer 20 M. ver weg. Mevrouw Minne bekwam wonder boven wonder slechts lichte kwetsuren. De vierde inzittende, mej. Gertrudis Birke brak beide been en en werd eveneens zwaar aan het hoofd ge wond. De doctoren Steyn uit Echt en Meeuwis- sen uit Odilienberg waren spoedig ter plaatse, alsmede de priester uit Linne. Nadat voorloopig de eerste hulp geboden was werden de slachtoffers vervoerd naar het R. K. ziekenhuis St. Laurentius, waar bij aankomst bleek, dat de heer Minne reeds was overleden. De toestand van mej. Birke was gister middag zorgwekkend. De heer P. Minne had beide beenen gebroken, doch was niet in direct levensgevaar. ERNSTIGE AUTO-BOTSING. Negen personen gewond. Zaterdagmorgen te half elf reed op den Rijksstraatweg te Hedel, in de richting Utrecht, een Ford-auto, bestuurd door den heer P. van Hoesel uit Eindhoven. In den wagen bevonden zich verder' nog vier hee- ren, allen uit Eindhoven. Achter dezen wa gen reed een open-Buick, bestuurd door den chef van de City-garage te Eindhoven en waarin verder nog twee dames, twee kinderen en twee heeren gezeten waren, allen eveneens uit Eindhoven afkomstig. Toen laatstgenoemde wagen den eerste wilde passeeren, werd de Ford-auto in de flank aangereden met het gevolg, dat deze in een sloot terecht kwam, terwijl de Buick- wagen tegen een langs den weg staanden boom botste. Beide wagens werden totaal vernield. Acht van de elf personen werden door glasscherven gewond, terwijl een meisje ernstige verwondingen bekwam. Twee pas sagiers 'bleven ongedeerd. Dr. Stemann uit Zaltbommel, die gewaar schuwd werd, was spoedig ter plaatse en verleende de eerste geneeskundige hulp. Hij achtte overbrenging der gewonden naar het ziekenhuis noodzakelijk. Door passeeren- de auto's werden de slachtoffers naar het ziekenhuis te Zaltbommel overgebracht. Na aldaar verbonden te zijn, konden zij hun weg vervolgen, terwijl het meisje ter ver pleging moest worden opgenomen. De burgemeester en Rijks politie waren op het terrein van het ongeval aanwezig. MOTORFIETS TEGEN ELECTR. TRAM. Berijder zwaar gewond. Door onoplettendheid botste de 35-jarige motorfietsrijder K. N. te Groningen, kell- ner van beroep, gistermorgen op den Rijksstraatweg naar Assen vlak bij de stad Groningen tegen een uit de tegenoverge stelde richting komende electrische tram. De man, die van het motorrijwiel geslin gerd werd, werd zeer zwaar gewond opge nomen. Een der beenen was verbrijzeld, de rechterarm gebroken, terwijl hij hevig bloedde uit verschillende hoofdwonden. Hij werd vervoerd naar het R. K. zieken huis, waar het been is geamputeerd. De toestand was gisteravond zeer zorgwek kend. BAND VAN MOTORFIETS SPRINGT. Duorijder zwaar gewond. I Gisteravond omstreeks negen uur heeft op den Rijksweg onder de gemeente Raams- donkveer een ernstig motorongeluk plaats gehad. De motorrijder v. d. Laan uit Geertrui- denberg met als duopassagier de heer Mo- ree, eveneens uit Geertruideniberg kwam I uit de richting Oosterhout gereden, toen ter hoogte van de Kreeksluis de achterband van het motorrijwiel sprong. L. zoowel als M. werden doordat L. de macht over het stuur verloor, tegen den grond geslingerd, v. d. Laan kwam er goed af en bleek slechts lichte verwondingen aan de hand te heb ben opgeloopen. De duorijder Moree was er erger aan toen en bleek een zware her senschudding bekomen te hebben. Nadat dokter Lips de eerste hulp had verleend werd hij in zorgwekkenden toestand naar het R. K. Ziekenhuis te Raamsdonkveer ver voerd. Trambotsing in Zuid- Limburg Zes gewonden Uit Gulpen wordt gemeld: Zondagoch tend tegen acht üur heeft bij het dorp Nys wilier in Zuid-Limburg (gemeente Wittem) een ernstige trambotsing plaats gehad. De tram, die te 6.48 uur uit Maas tricht was vertrokken, kwam in botsing met een anderen trein van de Limburgsche Tramweg Maatschappij, die te 7.18 uur Vaals had verlaten". Hoewel de beide trams geen al te groote snelheid hadden on geveer 25 K.M. per uur was de botsing zeer hevig. Beide locomotieven werden grootendeels vernield; van den trein uit Vaals werd het personenrijtuig ernstig be schadigd, terwijl het personenrijtuig van den trein uit Maastricht alleen een inge drukt voorbalcon kreeg. In totaal werden zes personen gewond, van wie drie vrij ernstig. Het ergst was er aan toe mevrouw LavenRoks, die in de tram uit Vaals zat en die met ernstige hoofdwonden naar het ziekenhuis te Heer len moest worden overgebracht. De ma chinist W. Willems van den trein uit Vaals werd eveneens ernstig gewond, doch kon naar zijn woning worden vervoerd. Ook de conducteur van dien trein Senden liep ernstige kwetsuren op. Lichte verwondingen kregen de conduc teur van den anderen trein H. Wassen - berg, mevrouw Rademacher en de heer Bruggeler. Dokter J. A. M. D. J. Janssen uit Gulpen was spoedig na het ongeval ter plaatse en verleende de eerste hulp. In den loop van den ochtend werden de overblijfselen van de beide trams opgeruimd en werd de lijn, die tengevolge van het ongeval ver sperd werd, weer vrij gemaakt. De oor zaak van het ongeval is waarschijnlijk, dat de tram uit Maastricht bij Nyswiller op de wisselplaats niet lang genoeg heeft gewacht. TRAMONGELUK TE BLARICUM. Zaterdagmiddag heeft op de Toorenlaan onder de gemeente Blaricum een vrij erns tig ongeluk plaats gehad. De 39-jarige heer R. W. S., een Indisch verlofganger, die sinds korten tijd te Blari cum logeert, stak van het voetpad den weg over juist op het oogenblik, dat uit de rich ting Blaricum een tramtrein naderde. De heer B. werd gegrepen en de wielen gingen I over zijn linkerbeen. Toen hij van onder den wagen bevrijd was, bleek, dat het on- I derbeen geheel verbrijzeld was. Per foran- i card is de ongelukkige vervoerd naar het i St. Jans-ziekenhuis te Laren, waar het lin- i keronderbeen werd geamputeerd. De toe- stand is ernstig. Slachtoffers van de warmte Tal van personen verdronken Roekelooze waaghalzerij. Gistermorgen gingen eenige vrienden zwemmen in het nieuwe Eindhovensche ka naal. De 18-jarige F. T. die niet kon zwem men, zou het toch eens wagen en sprong van den kant af in het water. De jongen verdween onmiddellijk in de diepte. Eenige vrienden probeerden hem nog na te duiken, echter tevergeefs. Toen de jongen eenigen tijd later werd opgehaald bleken de levensgeesten te zyn geweken. Nabij de uitspanning ,,De Harenberg" onder Warnsveld is gistermiddag de 45- jarige ongehuwde Notten uit Zutfen die niet kon zwemmen, in de IJsel verdronken. Zijn lijk is nog niet opgehaald. In een draaikolk geraakt. Zaterdagavond is te Drumpt in de rivier de Waal tusschen de derde en vierde krib verdronken de 23-jarige J. van Uden uit Tiel toen hij met eenige vrienden aldaar aan het zwemmen was, Deze plek is een bekend gevaarlijke plaats in de rivier waar al menig slachtoffer gevallen is. De rivier is daar zeer diep terwijl ook draaikolken aanwezig zijn. De vrienden van van U. trachtten hem nog te grijpen doch alle moeite was vergeefs. Zijn lijk was Zaterdag avond nog niet opgehaald. In het zwembad omgekomen. Omstreeks zes uur Zondagmiddag is in het zwembad te Vaassen bij het zwemmen verdronken de 18-jarige De Bos. Pogingen om de levensgeesten op te wekken, moch ten niet baten. In een leemkuil verdronken. Gistermiddag is bij het baden in een leemkuil tusschen Oldenzaal en Losser ver- i dronken de 30-jarige ongehuwde Ter Luun uit Hengelo (O.). Jonge vader verdronken. Gistermiddag omstreeks half vijf is bij het zwemmen in het Zijlkerdiep te Beer- ta de 23-jarige gehuwde Huizinga, wonen de te Winschoten, verdronken. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. Hulp kwam te laat. Gistermiddag is in de rivier de Maas bij Kerkdriel de 15-jarige B. Koers bij het zwemmen verdronken. Door eenige perso nen, die het ongeval bemerkten, is de jon gen even later opgehaald. Er werd nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch de levensgeesten bleken toen reeds te zijn ge weken. Na anderhalf uur opgehaald. Gistermiddag omstreeks zes uur is de 16- jarige jongeman W. v. Rijn, wonende in de Willem de Zwijgerstraat te Overschie, bij het zwemmen in de Schie verdronken. Hij werd reeds 11/2 uur vermist toen burgers zijn stoffelijk overschot ophaalden. Bij het bloempjesplukken ver dronken. Gistermiddag omstreeks drie uur is een acht-jarig jongetje te Jutphaas bij het pluk ken van bloempjes aan den waterkant, in de Vaartsche Rijn geraakt en jammerlijk verdronken. UIT DE RADIOWERELD BOVENHUIS TE KAATSHEUVEL UITGEBRAND. Gistermorgen omstreeks 6 uur brak brand uit op de bovenverdieping van een winkel in koloniale waren van dë firma G. Beulen in de Hoofdstraat te Kaatsheu vel. De brand is vermoedelijk ontstaan in den schoorsteen. De brandweer die spoe dig ter plaatse was, wist te voorkomen, Programma's voor Dinsdag 16 Juli. Huizen, 301 M. KRO-programma. 8.009.15 en 10.00 Grampl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Schlagermuziek en gram.pl. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Gram.pl. 4.00 HIRO. 5:10 Schlagermuziek en gram.pl. 7.15 Voordracht. 7.35 Orkestconcert. 8.00 Berichten. 8.05 Orkestconcert en reportage. 9.50 Lezing. 10.00 Orkestconcert. 10.20 Berichten. 10.35 Gram.pl. 10.5012.00 Populairconcert. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending. 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Ensemble Francis Keth. 11.00 Causerie. 11.30 Vervolg Francis Keth. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. I.30 Kamermuziek door het Haagsche Trio. 2.15 Drs. P. Dijkema: Oberburgt de kloof. 2.45 Gram.pl. 3.004.00 Eigen opnamen. 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-kinderkoor. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 De AVRO-Decibels. 6.20 Gram.pl. 6.30 RVU. Dr. J. G. v. Dillen: Tijden van opgang en tijdens van neergang. 7.00 Gram.pl. 7.30 Vioolrecital N. Roth, a.d. vleugel: E. Petri. 8.00 Berichten. 8.05 Omroeporkest, m.m.v. Alfred Cortot (piano). 8.50 Uit het Kurhaus te Scheveningeai: Finish v. d. 2de AVRO-Slipjacht. Spreker: G. de Clercq m.m.v. Kovacs Lajos orkest en Pierre Palla (orgel). 9.15 Het Lyra-trio m.m.v. Topy Glerum (zang). 9.45 Vervolg uitzending u. h. Kurhaus. 10.20 Omroeporkest. II.00 Berichten. 11.1012.00 Uit „Brittannia", te Vlissin- gen: Majo Marco en zijn orkest. D r o i t w i c h1500 m. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelconcert Q. Maclean. 11.50 Gram.pl. 12.20 Het Ch. Enesco Kwintet. 1.20 Joseph Muscant en het Troxy Grand Orkest. 2.20 Gram.pl. 2.25 Report, v. d. Vlootrevue te Spithead. 2.45 Gram.pl. 3.05 Falkman en zijn Apache Bond. 3.50 Gram.pl. 4.20 Report, v. d. Vlootrevue. 4.35 Het Serre-Trio. 5.40 Report, v. d. Vlootrevue. 6.00 Het BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.55 BBC-Midland-orkest. 7.45 „From the London Theatre". 8.05 Inter, volksliederen en -dansen. 8.20 Dialoog. 8.35 „The music of men's lives", revue- programma. 10.20 Poudgnet-Morison-Pini-Trio. 11.35 Report, v. d. Vlootrevue te Spit head. 11.4512.20 Lew Stone en zijn Band. Radio-Paris, 1648 m. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert. 9.05 Zang o.l.v. Clérouc. 11.1012.35 Dansmuziek. Kalundborg 1261- M. 12.202.20 Strijkorkest. 4.205.20 Concert uit Rest. „Ritz". 8.20 Theateruitzending. Keulen, 456 m. 6.35 Concert m.m.v. orkest. 12.20 Omroepkleinorkest. 2.35 Gram.pl. 4.20 Pianorecital. 5.20 Orkestconcert. 8.30 „La Traviata", Verdi. R o me421 m. 9.00 „L'amore che passa", spel van Quintero. 10.20 Populair concert. B r u s s e 1 322 en 484 m. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. I.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.pL 8.20 Salonorkest en radiotooneel. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Max Alexyr" orkest. 5.20 Orgelconcert. x 6.20 en 6.50 Gram.pl. 7.05 Zang en piano. 8.20 Omroeporkest. 10.30-^-11.20 Dansmuziew. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 „La Traviata", VerdL 10.50 Berichten. II.2012.20 Dansmuziew. Gemeentelijk RadiodistribntiebedrQf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. Pl.m. 8.40—9.20 Deutschls. 10.20 Keulen. 11.20 Droitwich. 12.20 Brussel (VI.). 14.20 Weutschls. 15.20 London Reg. 16.50 Weutschls. 17.20 Brussel (VL). 19.20 Keulen. 19.40 Parijs Radio. 20.20 Keulen. 22.50 Boedapest. 23.20 Parijs Radio. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 London Reg. 13.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.45 Droitwich. 20.20 London Reg. (Wijziging voorbehouden). dat het vuur oversloeg naar een naastge legen woonhuis van notaris Ham. De bovenverdieping van het pand van den heer Beulen brandde geheel uit, ter wijl de schade in den winkel zeer groot is. De aangerichte schade wordt door verze kering gedekt. BOERDERIJBRAND TE WIERINGEN. Zaterdagmorgen te omstreeks 10 urn- ontstond te Wieringerwaard brand in een kapberg gevuld met hooi. De brand greep j zeer snel om zich heen en sloeg over naar I de nabijgelegen boerderij, bewoond door K. Leeuw. I Debrandweer, die spoedig ter plaatse I was, kon niets uitrichten. Kapberg en boerderij, eigendom van den heer Breed te Alkmaar verbrandden totaal. Van den inboedel kon bijna niets worden gered. De oorzaak is vermoedelijk te zoeken bij een onvoorzichtig spelen met lucifers door kinderen. DE FABRIEKSBRAND TE UITHOORN. In afwijking van het bericht omtrent den brand bij Heimans' Fabrieken N.V. te Uithoorn, deelt de directie mede, dat met uitzondering van de watten af deeling het geheele fabriekscomplex alsmede de machi nes gespaard bleven. Er wordt normaal doorgewerkt. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 61) De vice-consul ontwaakte uit zijn droom van promotie. De onbekende hield hem blijkbaar voor den gek en hij was bitter teleurgesteld. „Ik vrees, dat uw bekwaam heden de mijne zoozeer overtreffen, dat ik u onmogelijk kan helpen. U hebt duidelijk gezegd, dat hij uw oom was. Ik raad u aan, zich tot de politie te wenden." Hij zag, dat de onbekende bij deze woor den de wenkbrauwen fronste. Misschien vluchtte hij zelf voor de politie. Dat ver klaarde dan de methode, waarop hij de stad bereikt had. Blijkbaar had de Ameri kaan gevochten. Aan zijn haren kleefde geronnen bloed. En de pet die hij droeg was hem drie maten te groot! De vice-consul was teleurgesteld, want de vreemde leek hem sympathiek. Doch Roger Hardy be kleedde een officieele functie en men had hem gewaarschuwd, zich niet op zijn ge voel te verlaten. „Het woord politie schijnt u niet welkom te zijn", merkte hij op. „Als u gisteren aan twee agenten ont snapt was, op weg naar de gevangenis, aangeklaagd wegens dubbele poging tot moord, zoudt'u ook niet vriendelijk kij ken." „Waarom vertel je me dat nu pas?" kreunde Roger Hardy. „Je ontbijt en een kleine leening ware.. je van harte gegund, en je bederft alles, door me er aan te her inneren, dat ik een Regeering vertegen woordig" en niet iemand kan helpen, die de Belgische wet heeft overtreden." „U bent dus van plan, me aan te geven?" Trent keek hem scherp aan. Voor hem was het een moeilijk oogenblik ontsnappen was onmogelijk, want hij was moe, had doorgeloopen voeten en geen geld op zak. Tijdelijk zou hij in de gevangenis terecht komen en in dien tijd kon Garland nieuwe plannen beramen. De consul zou niet in de waarheid van zijn verhaal gelooven tenzij hij met bewijzen kwam. „Neen", antwoordde Hardy, „dat behoef ik niét te doen, maar u kunt hier niet lan ger blijven." Trent wist, dat hij gered was en grijnsde minzaam. „Maakt u zich daar maar geen zorgen over. De man, dien ik achtervolg is een moordenaar. Als ik leelijk kijk bij het noe men van de politie, is het alleen omdat ik de eer, om den moordenaar van Markies Launceston te vangen niet met hen wil dee- len." „U houdt me toch niet voor den mal?" vroeg Hardy. „Zeker niet. En ik geef u, als vice-con sul te kennen, dat u me in alle opzichten moet helpen. In de eerste plaats moet u me verbergen, tot een ezel, genaamd baron Clays, uit Brussel, er. van overtuigd is, dat ik hem niet heb willen vermoorden." „Nog meer complicaties", kreunde Hardy „U hoeft mé niet op mijn woord te ge looven. Sluit me op in uw kolenhok tot u terugkomt." „Waar vandaan?" „Brussel, ouwe jongen, Brussel. Daar gaat u met de eerste trein heen om met dien baron te spreken. Ik zal u moeten vertel len wat er in de Avenu Louise gebeurd is." Hardy luisterde met belangstelling. Hij begreep, dat, als bekend werd, dat hij den man had helpen vangen, die Lord Laun ceston vermoord had en een aanslag ge pleégd op den baron, hij niet lang een on bekende vice-consul zou blijven. „U moet er achter zien te komen", ver volgde Trent, „waar hij dien Smith van daan heeft. Ongetwijfeld heeft Garland de plaats ingenomen van den een of anderen echter tuinman. In dat geval heeft hij den waren Smith zeker in een gracht laten val len. Maar in Europa neemt men geen per soneel aan zonder referenties, dus het zal ons niet moeilijk vallen, den waren Smith op te sporen. Ik wilde, dat ik zelf kon gaan, maar de baron vatte op het eerste gezicht antipathie tegen me op. Het zal een slag voor hem zijn dat ik respectabel ben." „Maar ik ken hem niet. Ik heb geen en kel voorwendsel om hem te bezoeken." „Verzin er dan een", zei Trent ongedul dig", als u werkelijk promotie wilt maken, denk dan maar eens goed. Zeg, dat Smith bij u in dienst was, voor hij verzot raakte op orchideeën. Zeg wat u wilt! Maar bfeng me de noodige inlichtingen." „Goed dan," was het opgewekte ant woord", ik zal mijn best doen. Maar wat gaat u den heelen dag uitvoeren?" „Slapen", sprak Trent, „ik zal de klok rondslapen. Ik ben gekneusd, pijnlijk en doodmoe. Sluit me op in welke kamer u wilt en neem den sleutel mee naar Brus sel, als u er maar achter ziet te komen, wat er in de Avenue Louise gebeurt. Veel succes!" Roger Hardy was een man van de daad. Binnen het uur zat hij in den snel trein naar Brussel en lag Anthony Trent in zijn bed. Het was een opgewonden vice-consul, die den slaper wekte. Het was nu donker, Trent voelde zich opge^rischt en de ander brandde om te vertellen, wat hij wist. „De baron is inderdaad dol op u. Hij ver wacht ieder oogenblik te hooren, dat u ge arresteerd bent, aangezien men u al ge zien heeft in Antwerpen, Luik, Knocke en Sluis, aan de Nederlandsche grens. Zooals u al dacht, staat er geen woord over in de kranten. De baron overtuigde de politie, dat dit beter was, zoolang u nog op vrije voeten liep. Hij heeft een hoofd vol pleis ters en voelt zich een held. Hij beweert dat hij stevig met u geworsteld heeft, en u overwonnen zou hebben als u geen knup pel had gehad. Etienne zweert, dat hij ge hoord heeft hoe u dreigde om zijn mees ter en hem te vermoorden. Het ziet er in Brussel leelijk voor u uit." „Dacht ik wel", zei Trent onbekommerd. „Maar hoe staat het met Smith?" „Dat spoor voert ons weer naar Brug ge. Smith was vroeger in betrekking op de kweekerij St. André hier. Hij is niet ernstig gekwetst en wil geen aanklacht in dienen." „Smith?" riep Trent, „Smith wil geen klacht indienen?" „Ja, vanmorgen om tien uur kreeg de baron een telegram van hem uit Brugge. Hij vroeg den baron vergiffenis, dat hij niet in het ziekenhuis gebleven was, maar was bang, dat zijn vrouw zou schrikken als ze het in de krant las, daarom is hij naar huis gegaan om zich te laten verplegen. Als bij beter is keert hij naar Brussel en den baron terug". „Dat is goed nieuws", verklaarde Trent, „u ziet, hij is in Brugge afgestapt, zoo als ik al meende. Hier in de buurt mis schien geen paar honderd meter van dit huis bevindt zich een der grootste col lecties schilderijen ter wereld, en de he mel weet, wat nog meer. Verborgen in deze eeuwenoude stad, verheugt hij zich de aartsverzamelaar over mijn neder laag. Mijn nederlaag! Dat zal hem tegen vallen." Trent zuchtte bij de gedachte, hoe zijn bewegingsvrijheid belemmerd was. „Het is lastig, dat ik verdacht word, maar ze hebben geen portret en beschrijvingen zijn meestal in het voordeel van een ver dachte, omdat ze zoo weinig met de waar heid overeenstemmen. Voorloopig hen ik een kennis van u. Wie is de eigenaar van die kweekerij, waar de eigenlijke Smith werkte?" „Renders heet hij, i1 ken hem heel goed en ga dikwijls met kennissen zijn kassen bezichtigen. Daar heeft hij niets tegen. Mor gen gaan we er heen." Wordt vervólgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9