HAANDAG 15 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 VOLENDAM IDISTRICTSELFTAIi. Het Leidsch Districtselftal en Vollendam I spelen a.s. Zondag te 3 uur een propa ganda-wedstrijd op het R. K. Sportpark aan den Haagweg te Leiden. Eenige weken geleden werd ons verzocht het districtelftal disponibel te stellen om de sport in Leiden te propageeren. Wij hebben deze uitnoodiging in dank aan vaard, wijl het werkelijk eens noodig is, dat wij met onze R. K. Voetbalsport in Lei den eens aantoonen, hoe hoog het spelpeil reeds is. Ten tweede, omdat het voor het Districts elftal een eer is om tegen den Landskam pioen uit te komen. Het is voor het District elftal zeker een zware wedstrijd. Eenige weken geleden speelden de Landskampioenen tegen het R. K. F.-elftal in Volendam, en in dezen strijd wisten de Volendammers het tot een gelijk spel van 33 te brengen. Als men eens bedenkt, dat het R. K. F. elftal een keurkorps van spelers is uit verschillende Districten, dan kan men ook begrijpen, dat het District-lftal van Leiden op de proef zal worden gesteld, maar gezien'de prestaties op 30 Juni tegen het Rotterdamsche District, waar de onzen met 101 zegevierden, zien wij gaarne de zen wedstrijd tegemoet. De goede geest, welke onder onze spelers is, zal het doen slagen van dezen wedstrijd bevoordeelen. Wij twijfelen er niet aan, dat men in massa, naar het Sportpark gaat om de spe lers aan te moedigen. Vooral verwachten wij dat de 30 vereenigingen in ons District met al haar leden fietstochten organisee- ren om een bezoek te brengen aan dezen wedsterijd. Een voorverkoop van kaarten geeft de supporters nog een voordeel van 5 cent per kaart, zoodat deze nu op 0.20 komen. Op alle plaatsen, gelegen in het District Lei den, zijn deze kaarten verkrijgbaar bij alle secretarissen van de R. K. Sportvereeni- gingen. Voor Junioren zijn de kaarten 10 cent. De elftal-commissie heeft in de opstel ling van het Districts-elftal geen wijziging aangebracht; het speelt dus zooals tegen Rotterdam. Nic. Mens (Lisse) W. Vink J. van Diest (SJC) (Lisse) P. v. Nobelen Th. Hoogervorst J. v. d. List (Teyl. aanv.) (SJC) (SJC) B. Elfrink J. v. Dijk Th. v. d. Berg (Lisse) (Lisse) (SJC) Adr. v. d. Zwaan Chr. Homan Teylingen) (Teylingen. Reserves: Th. Hoenders (Teyl.), A. Kamp- hues, (Leiden), N. Rietmeijer (SJC). De heeren secretarissen dragen zorg, dat hun spelers op tijd aanwezig zijn. Alle spe lers zorgen voor zwarte broek, voor shirts zorgt het District. Zondag 21 Juli a.s. is voor onze voetbal- vrienden in Leiden en omgeving een bui tengewoon belangrijke dag. Dan speelt Vo lendam I, ongeslagen kampioei van R. K. Nederland op 't R. K. Sportpark „Haagweg" 's middags 3 uur, tegen een Leidsch Dis trictselftal. Dit wordt een interessante wedstrijd, waarbij we ongetwijfeld op uw aller belangstelling rekenen! Deze dag moet een machtig stuk propaganda worden voor onze R. K. Sportbeweging in heel ons district. Duizenden moeten daar, onder de vroolijke tonen van de muziekvereeniging „Perosi" van deze match getuige zijn, en tevens van de huldiging namens de R. K. Sportcentrale van onze kranige kampioen! Nogmaals sportvrienden we rekenen op u, mede door uw tegenwoordigheid zal 21 Juli worden, niet alleen een Sportfeest, maar bovenal een Sportpropagandafeestdag. R. K. Sportver. „V. V. L." Gisteren speelde V. V. L. II tegen K. R. V. n haar vierden promotiewedstrijd, welke eindigde in een 113 overwinning van V. V. L. n, ruststand 33. K. R. V. speelde den heelen wedstrijd met 9 man. V. V. L. voor de rust volledig, na de rust ook met 9 man. Om 3 uur stelde V. V. L. I zich met drie invallers op tegen Graaf Floris V I. Den heelen wedstrijd wogen beide partijen tegen elkaar op, ruststaand 22. Na de rust mocht V. V. L. I het genoegen smaken door toedoen van den midvoor de overwinning uit het vuur te sleepen. De invaller keeper heeft schitterend werd geleverd. R. K. Sportver. „O. D. L" O. D. I. had gisteren Alph. Boys n op bezoek voor het spelen van een vriend- schappelijken wedstrijd. Alph. Boys won nen den toss en speelden voor den wind. Na den aftrap werd er door beide clubs flink aangepakt niettegenstaande de warm te. O. D. I. was in 't begin de sterkste en nam weldra de leiding met 10, spoedig gevolgd door de 2e goal. De Boys lieten zich nu echter niet onbetuigd en maakte gelijk 22. Kort voor ruist scoorde O. D. I. nog eens en deze trad dan ook in met 32 voor O. D. I. Na rust was O. D. I. voort durend in de meerderheid. De midvoor liet nog eens zien, wat hij kon presteeren en O. D. I. won dan ook met 62. R. K. Sportver. „Alph. Boys". Het eerste elftal der Boys ging op be zoek in Noorden, waar het een propaganda- bekerwedstrijd speelde tegen Hertha (Vin- keveen). De Boys wisten ook thans weer met 61 te winnen en daardoor den beker te veroveren.. R.-K. Sportver. „Nicolaas Boys". Wie schenkt Nic. Boys een tropheeën- kast? Zij krijgt er behoefte aan. Gisteren won N. B. II bij Majella n een fraaie zil veren bal. Ruststand 22, eindstand 36 voor de onzen. De junioren wonnen thuis van VDO b met 40. Het eerste, „ver sterkt" met eenige junioren, won even eens en wel met 31 van St. Hooger Hl. R. K. Sportver. „Van Nispen". Gistermiddag bracht onze oud-kapelaan Paap met een elftal pootige Amsterdamsche Gezellen een bezoek aan de Zilk een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen een Van Nispen combinatie. Het bleek al spoedig dat de Zilkers niet tegen het vlugge spel der Mokummers opgewas sen waren en deze wisten reeds spoedig 'n flinke voorsprong te bereiken. Ook na rust bleken de gasten sterker en wisten zij niet minder dan negen maal te doelpunten. Granneman, die iets belooft te worden voor de toekomst, wist tot slot de eer voor de thuisclub te redden. Scheidsrechter J. van Elk floot dit par tijtje voetbal naar genoegen. De overige elftallen waren vry. R. K. Sportver. „A. V. V." Gisteren werden de A. V. V. nederlaag- wedstrijden voortgezet en wel met den wed strijd AW IIICeler IV uit Rotterdam. Als de scheidsrechter te pl.m. 3 uur begin nen blaast, wordt er ondanks de warmte flink aangepakt. De eerste aanvallen zijn voor Celer en al spoedig wordt de stand op 10 gebracht. De AVV'ers hierdoor niet ontmoedigd probeeren het eveneens, doch vinden de Celer verdediging in goede conditie. Celer blijft aanvallen en met succes, want spoedig is de stand op 30 gebracht. Dit wordt de AVV'ers te bar en eenige gevaarlijke aanvallen worden op gezet, waaruit spoedig de stand op 31 wordt gebracht. Wederom trekt AW ten aanval, doch het succes komt aan de andere zijde en Celer brengt den stand op 41. Nog voor de rust weet AW den stand op 42 te brengen, terwijl direct na de rust bij een mooien aanval 43 wordt gemaakt. De AVV's doen dan hun best den stand als nog gelijk te maken, doch eenige gemak kelijke kansen werden grandioos gemist. Celer kan het net niet meer vinden, terwijl de AVV'ers vlak voor het einde opnieuw wisten te doelpunten, zoodat het einde kwam met een 44 gelijk spel, wat de juiste verhouding was. AW IV speelde te gen Celer V en wist met 32 de overwin ning te behalen. Kolping Boys b kwam te gen AW b niet op. R. K. Sportver. „Foreholte". Vrij warm was 't gisteren om te voetbal len, toch gingen nog twee wedstrijden door De Foreholte-junioren verloren met 03 van Teylingen Jun. Foreholte Hl speelde om een medaille tegen het Voorhoutsche St. Jozef Gezellen-elftal. En dit laatstge noemde team bleken goede krachten te zit ten. Jammer, dat velen, vooral in zulke wedstrijden te veel individueel spel geven. Juist omdat Foreholte III goed samenspeel de, wonnen ze op fraae wijze met 53. In verband met den voetbal-wedstrijd van a. s. Zondag: District LeidenVolen dam, zijn voor gegadigden, bij het bestuur goedkoope kaarten verkrijgbaar, uiterlijk tot Vrijdagavond. Wegens ongesteldheid van den trainer J. J. Vianen, zal deze week voorloopig geen training plaats hebben. R. K. Sportver. „Adolf Kolping". Een fraaie kamp was de wedstrijd van de Junioren tegen Meerburg, die eindigde in een gelijk spel 22 en dus verlengd moest worden. Toen gelukte het Kolping de beslissende goal te maken. Om drie uur verscheen een Kolpings- combinatie tegen oud-voetballers in het veld. In den beginne pakten de veteranen flink aan, doch spoedig waren zij him uit houdingsvermogen kwijt, en Kolping wist dan ook gemakkelijk met 52 te winnen. Met deze gunstige uitslag kwam zij weder om in het bezit van een mooie beker. Nu wordt het toch wel eens tijd om een be hoorlijk kastje aan te schaffen, waarin de verschillende bekers, takken, medailles kunnen geëxposeerd worden. R. K. Sportver. „D. O. S." De D. O. S. Veteranen kregen de D. H. V. B. scheidsrechters op bezoek. Na een zeer geanimeerden kamp wonnen de DOS- menschen met 72. DOS IV ging naar Steeds Hooger H en won daar met 62. DOS b had ASC a te gast en klopte deze met 57. DOS a ging op bezoek bij DES a en verloor daar met 52. De overige wedstrijden hadden waar schijnlijk wegens de warmte geen door gang. U. V. S.—H. B. S. 9—3. Op het N. B. L. O. terrein speelden UVS en HBS Zaterdagavond een genoeglijk par tijtje „zomervoetbal". Het warme weer drukte zijn stempel aanmerkelijk op het spelpeil. Niettemin wisten de blauwwitten er zich beter aan aan te passen dan de HBS-combinatie, die behoudens het begin het nogal kalm aan deed. UVS was belangrijk versterkt door het meespelen van haar trainer Marsden, die de belangrijke midvoorplaats bezette en een vijftal doelpunten voor zijn rekening nam Tot aan de rust wogen beide partijen tegen elkaar op en wisten elk tweemaal te doel punten (UVS door de la Bije en Gertenaar) Na de pauze kwam een ware doelpunten- regen los. Eerst was het Platteel, die er 32 van maakte; waarna Marsden vier gaten wist te schieten in de HBS-veste alzoo den stand brengend op 72, waaronder een strafschop wegens haken. De doelpunten- regen wil nog steeds niet overdrijven en het is de la Bije, die men een kopbal den stand op 82 weet te brengen. Even later gaat de Haagsche voorhoede er weer eens van door en het is de rechtsbinnen, die het elfde doelpunt scoort (83). UVS vindt een dozijn beter klinken en Marsden vol trekt het vonnis (93). Het publiek maakt zich nog warmer dan het reeds is en brult om een tiende doelpunt. De spelers vinden het evenwel genoeg en onveranderd komt «the end". ZWEMFEEST POELMEER. Nadat dezen winter het 10-jarig bestaan van de Oegstgeestsche Zwemvereeniging „Poelmeer" in bescheiden opzet was her dacht in „besloten kring" werd na goede voorbereiding dit feit herdacht in den vorm van een onderling zwemfeest. Voor tien jaar namen de heèren de Bruin en v. Ingen Schenau het initiatief toe oprichting en werd een besfuur geko zen onder voorzitterschap van dr. Borger- hoff Mulder, een man, die gebleken is on misbaar te zijn voor de Oegstgeester zwemsport. Onder zijn leiding, krachtig bijgestaan door secretaris v. Ingen Schenau en den heer Molenaar, heeft men een middag we ten ie organiseeren die in elk opzicnt vol komen geslaagd is. Burgemeester v. Gerrevink was met zijn echtgenoote mede aanwezig om ge'uige te zijn van de schitterende prestaties van de Poelmeerzwemmers. De zwemmeesters waren in hun nopjes en konden met recht trotsch zijn op nun leerlingen. Het feest werd opgeluisterd door de welluidende tonen der muziek vereeniging „Triumph" onder leiding van den heer Jac. Kroon. Het weer werkte verder in alle opzichten mede. De uitslagen der wedstrijden luiden: Schoolslag, Balspel, Paardentournooi meisjes: le pr. Joopie Vos, 2e pr. Roosje Blitz; Jongens: le pr. J. Hugenholtz, 2e pr. Tym Gunning, 3e pr. Dick Blok, 4e pr. Ch. Walenkamp, 5e pr. Hans Blok. Hindernisbaan, meisjes: le pr. Rietje Vos, 2e pr. Mini Brouwer; Jongens: le pr. H. Brouwer, 2e pr. Chr Walenkamp, 3e pr. H. v. Ingen Schenau, 4e pr. Hans Gunning, 5e pr. Wim Ringelenstein, 6e pr. A. Rooyak- kers, 7e pr. W. C. Heijdeman, 8e pr. Wout Blok. Kussentournooi: le pr. A. Rooyakkers, 2e pr. L. Walenkamp, 3e pr. J. v. Dijk, 4e pr. P. Smit. 25 M. schoolslag (meisjes): le pr. Janny Brouwer, 2e pr. G. de Bruin, 3e pr. O. Houtman. 25 M. scholslag jongens): le pr. G. Groen 2e pr. A. L. v. Ingen Schenau, 3e pr. D. v. Eek. 25 M. rugzwemmen (jongens): le pr. G. Groen, 2e pr. A. L. v. Ingen Schenau, 3e pr. Fr. Hugenholtz. 25 M. rugzwemmen (meisjes): le pr. C. Vos, 2e pr. N. Kanbier, 3e pr. S. Kanbier. 50 M. vrije slag (dames): le pr. mej. C. Vos, 2e pr. mej. N. Kanbier; heeren: le pr. D. Boon, 2e pr. A. Witmans, 3e pr. B. Fon tein. 100 M. vrije slag: le pr. C. de Wit, 2e pr. B. Vroom, 3e pr. P. v. d. Zanden. Estafette voor heeren boven 28 jaren: le pr. A. v. Ingen Schenau, 2e pr. B. J. Molenaar, 3e pr. J. Vos. Schoonzwemmen voor dames: le pr. mej. W. J. Jongerdus, 2e pr. mej. Jo de Jongh, 3e pr. Corry Vos. Parenzwemmen voor dames en heeren: le pr. mej. Zwarentuin met C. H. Witte, 2e pr. mej. W. Bakker met H. Recher, 3e pr. mej. Jo de Jongh met L. v. Wingen, 4e pr. mej. Langhout met A. Bos. De Polowedstrijd tusschen Poelmeer en Leidsche Zwemclub-combinatie werd ge- j wonnen door Leiden met 21. Een zeer aardig nummer was het ringste ken in kano's. De prijzen werden door den voorzitter, dr. Borgerhoff Mulder met een toepasselijk woord uitgereikt. Vervolgens bracht Burgemeester van Gerevink nog woorden van dank aan het bestuur van Poelmeer voor dezen keurig georganiseerden wedstrijd. WATERPOLO DE COMPETITIE. De volgende resultaten zijn in de laatste dagen behaald: le klasse B: HZ en PC—ZIAN 1—1; ZIAN LZC 3—2; HZ en PC—DJK 8—1. Res. le kl. B.: ZIAN H—LZC II 7—3. DE ZIJL—R. Z. C. Morgenavond om 8 uur speelt De Zijl I voor de competitie in de Zweminrichting De Zijl alhier tegen R. Z. C. I. Vooraf wordt gespeeld de competitiewed strijd De Zijl IV tegen S. Z. V. I (Sassen- heim). KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De jaarvergadering. In „Krasnapolsky te Amsterdam vond gisteren de jaarlijksche algemeene verga dering van den Nederlandschen Korfbal- Bond plaats. Na het welkomstwoord van den voorz. hield deze, de heer S. A. Wilson, een rede, waarin hij memoreerde de vinnige critiek, die op het beleid van het bondsbestuur is uitgeoefend en betreurde het, dat er vele dingen gebeurd zijn, die het korfbalspel ge schaad hebben. Spr. zeide voorts, dat de sport dood zal zijn wanneer de overwinning hooger zal gelden dan de naleving der spelregels. Hij betreurde voorts het heengaan van den heer Heijboer als hoofdbestuurslid en noem de dit een mijlpaal in de geschiedenis van den N. K. B. Hierna werden verschillende verslagen behandeld en goedgekeurd. Na de pauze werd allereerst begonnen met de behandeling van ingekomen stuk ken, welke niet veel moeilijkheden ople verden. Hierna kwam in behandeling het belang rijkste punt der agenda, nl. de bespreking van het Rapport-Gording c.s. behalzende de reorganisatie van den N. K. B. Punt één van het bestuursvoorstel, dat bedoelt den N. K. B. in vijf districten te verdeeien, op de basis die thans reeds geldt bij de competitie, werd ingeleid door den heer Is. Vorst en nadat de afgevaar digde Miaderman zijn meening hieromtrent had uiteengezet, en zijn vrees had uitge sproken, dat het niet de gewenschte uit werking zou hebben, aangenomen. Het bestuursvoorstel, opgesteld naar aanleiding van het rapport-Gerding c.s. bestaande uit 14 punten werd tenslotte na een bespreking van ongeveer twee en een half uur in zijn geheel aangenomen. Daarop was het woord aan den afge vaardigde van Deetos, den heer Bolten, om zijn standpunt uiteen te zetten, inzake de onverkwikkelijke aangelegenheid, inzake den beslissingswedstrijd, Westerkwartier Deetos, om het kampioenschap van Neder land. Van bondszijde werd deze aangelegen heid uiteengezet, door den voorzitter den heer Wilson. Over deze kwestie is reeds veel in het Officieel Orgaan geschreven. Door den bondsvoorzitter werd medegedeeld, dat hij te goeder trouw gehandeld heeft. Uit het betoog, dat de heer Bolten voer de, bleek dat Deetos niet de juiste afge vaardigde gekozen had en zijn woorden werden dan ook door de vergadering niet al te best ontvangen, zoodat zelfs een door den heer Bolten ingediende motie in het geheel niet in behandeling kwam en kwestie hier mede op deze vergadering geheel van de baan was. Nadat nog de kwestie D. E. D. ter sprake was gebracht, besloot men deze door de Reglements-Commissie te doen behande len. Eenige minder belangrijke punten wer den daarop verschoven tot de volgende Jaar lij ksche Algemeene Vergadering, waar na de heer Wilson de vergadering sloot. LEIDEN—AMSTERDAM (Adsp.) Zaterdag jl. vond een laatste wedstrijd plaats tusschen twee twaalftallen Adsp. spelende in den L. K. B. op het terrein van Noorderkwartier voor het defenitief vast stellen der Leidsche ploeg, hetwelk zal uit komen op Zondag 21 Juli tegen een Amster- damsch ver tegen wordigend 12-tal. Waar deze wedstrijd zal plaats vinden en hoe laat te Leiden, zal Zaterdag per adverten tie in dit blad medegedeeld worden, daar het L. K. B. Bestuur hierover nog in on derhandeling is. Ondanks de warmte is er door de jeugd Zaterdag jl. met veel animo gespeeld en iedereen was er wel van overtuigd, dat zij allen kans maakten voor het Leidsche twaalftal, de kern der diverse Vereenigin gen was vertegenwoordigd. De twaalftal commissie bleek geen gemakkelijke taak te hebben, doch meende het volgend twaalftal vast te moeten stellen: Aanval: Jongens: S. Verlint NK, en J. Kapaan ZK.; meisjes: Joh. Guldemond NK en D. Teeudwen ZK. Midden: B. Labordus (aanvr.) ZK en B. Lasschuit NK; Meisjes: J. Lieshout NK en C. Crama OK. .Verdediging: Jongens: K. van Zijp OK, en A. Geenhuizen ZK; Meisjes: A. Gulde mond OK en B. de Wolf NK. le Reserve (jongens) J. Jonker (Fluks) 2e P. Pont NK. Meisjes: le A. de Graaf. Aan hen werd er door de 12-tal commis sie op gewezen, dat zij allen flink hun best hebben te doen, willen zij eenigszins een gunstig resultaat bereiken, want het Am- sterdamsch 12-tal speelt een keurig vlot partijtje korfbal en is zelfs voor de oude ren zéér aantrekkelijk en nuttig om gezien te worden, en het L. K. B. Bestuur hoopt dan ook op eert groote toeloop van kijkers. Woensdag a.s. speelt het Leidsch Adsp. 12-tal op het terrein van Oosterwartier (Leden) 's avonds om 7.30 uur nog een oefenwedstrijd tegen een comb. II en III van Oosterkwartier voor een laatste oefe ning. BILJARTEN A L. 62 31 11 2.— Hansen 41 31 9 1.32 P. Schouten 66 24 10 2.75 D. Groen res. 68 24 10 2.83 C. van Duijn 59 30 8 1.96 H. Kragt 41 30 11 1.36 J. Hal 47 15 8 3.13 Visser 41 15 14 2.73 LUCHTVAART 2e KLAS KAMP. L. B. B. Bij deze wedstrijden zijn er wederom enkele partijen niet doorgegaan door het niet op tijd aanwezig zijn van enkele spe lers. Ook de warmte heeft zich doen gelden waardoor de gemidd. zeer laag bleven, on danks het feit dat het biljart geheel was gerestaureerd. De volgende wedstrijden zijn gespeeld: I. Mazurel 150 43 23 3.48 J. Neuteboom 116 43 17 2.69 A. L. 76 38 8 2.— L. Lammers 150 38 15 3.94 A. Verstraaten 131 40 20 3.27 C. Schouten 150 40 17 3.75 J. Chrispijn 52 38 5 1.36 I. Mazurel 150 38 26 3.94 A. Verstraaten 150 54 15 2.77 A. L. 95 54 12 1.75 J. Neuteboom 73 41 14 1.78 C. Schouten 150 41 20 3.65 A. L. 89 44 8 2.02 I. Mazurel 150 44 12 3.40 J. Chrispijn 84 50 9 1.68 C. Schouten 150 50 13 3. A. L. 92 55 8 1.67 J. Neuteboom 150 55 12 2.72 Door de B.V. D.O.V. te Voorburg zijn nederlaagwedstrijden uitgeschreven, waar aan door de volgende Leidsche vereeni gingen wordt deelgenomen nl. le afd. DOS, P.v.Cl. en TOG. 2e afd.: DOS, OG, TOG en TOP en 3 e afd. DOS en TOP. Deze week heeft DOS reeds voor de le en 2e afd. ge speeld, doch heeft DOV in puike vorm aan getroffen: hieronder volgen de uitslagen: P. Horree (DOS) 95 22 22 4.31 P. Heemskerk (D.O.V.) 118 22 18 5.36 C. Hendriks 95 22 17 4.31 W. Jansen 61 22 8 2.77 72 22 18 3.27 80 22 21 3.63 28 12 9 2.33 71 12 13 5.91 60 28 7 3.14 47 28 7 1.67 78 26 12 2.84 43 26 9 1.65 SPORTVLIEGVELD TE RIJSWIJK. Van den Minister van Waterstaat is de be williging ingekomen voor den aanleg van een vliegveld Ypeniburgh tusschen den Haag en Delft bij Rijswijk. Ter voorkoming van mogelijk misver stand wijzen wij erop, dat het hier niet gaat om het gezamenlijke vliegveld voor den Haag en Rotterdam, dat event. Waalhaven zou vervangen, doch van een sportvlieg- veld. TWEE VLIEGTUIGEN TEGEN ELKAAR GEBOTST. Inzittenden met parachutes naar beneden. Vrijdagnacht omstreeks 12 uur zijn twee Belgische militaire vliegtuigen boven Berghem bij Leuven tegen elkaar gebotst. De twee inzittenden van het eerste en de piloot van het tweede vliegtuig kwamen ongedeerd met valschermen naar beneden. Het eerste vliegtuig kwam vlak voor de woning van den burgemeester neer. Het tweede vliegtuig bleef in de lucht cirkelen en stortte eenigen tijd later, op twee K.M. afstand van Berghem, naar beneden. KERKNIEUWS H. Rietbergen D. Groen D. Chrispijn Tenhoven A. Offenberg Eekhof J. Oudshoorn Overbeek 25.000 BEKEERLINGEN IN HET OOSTEN. Volgens de laatste statistieken voor het tijdvak Juni 1934Juni 1935 zijn op het gebied, dat geplaatst is onder de Heilige Congregatie voor de Kerk in het Oosten 25.000 bekeeringen tot stand gebracht. EEN ZELDZME PLECHTIGHEID. Uit Parijs wordt gemeld: In het dorp Steenvoorde had dezer dagen een treffende plechtigheid plaats. Op den zelfden dag namelijk droegen vijf zonen van het dorp hun Eerste H. Mis op in de parochiekerk, waarbij de wijbisschop van Rijssel Mgr. Jansoone, talrijke geestelijken en een ontzaglijke menigte geloovigen tegenwoordig waren. Twee der jonge pries ters Pater Lobbedez en Parmentier van de Witte Paters van Lavigerie zullen naar de Missie vertrekken, terwijl de overigen Abbé Francois, Degrave en Buttin in de zielzorg in Frankrijk te werk gesteld zullen worden. POOLSCHE PRIESTERS GEARRESTEERD. Naar uit Moskou wordt gemeld zijn door de Sovjet-regeering wederom twee katho lieke Poolsche priesters gearresteerd, na melijk pastoor Cierpiento een van de laat ste priesters die nog in Siberië werkzaam was, en pastoor Adolf Krzywicki. DE NED. NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES. Op Dinsdag 23 Juli a.s. zal de groote Ne- derlandsche Nationale Bedevaart naar het Heiligdom van Maria vertrekken. Ongeveer 1500 Nederlandsche Katholie ken zullen met de vier zwaar beladen trei nen van Nijmegen en Roosendaal de reis naar het verre Lourdes ondernemen, om op de gezegende plek de voorspraak van Maria en kleine Bernadette af te smeeken voor de ruim 300 zieken, die met de witte trein zullen vervoerd worden. Ontegenzeggelijk zal de Hemel een heilig geweld worden aangedaan ter verkrijging van genezing voor de zieken naar het lichaam maar ook van de vele lijders aan verborgen zielsziekten. Een drietal personen, waarbij na terug komst van de vorige Nationale Bedevaart geheele of aanmerkelijke beterschap ge constateerd werd, zullen dit jaar als pel grim meegaan om aan het Bureau des Con st at ions te Lourdes nader onderzocht te worden. De Vereeniging van Ziekenverpleging van O. L. Vrouw van Lourdes, geholpen door een staf van gediplomeerde zieken verpleegsters, heeft de zorg van de zieken gedurende de reis en het verblijf te Lour des. Deze staf zal worden bijgestaan door een 150-tal dames infirmieres benevens door 120 brancadiers, welke zich allen, zon der uitzondering, geheel belangloos voor dit heerlijke werk van naastenliefde heb ben beschikbaar gesteld. De aanwezigheid van Z.H. Exc. Mgr. Dr. J. Olav Smit zal zeer zeker bijdragen om de schitterende plechtigheden, welke de Ned. Nationale Bedevaart zoozeer kenmer ken, nog meer luister bij te zetten. Een vertegenwoordiger van de Ned. Ka tholieke Pers zal de Bedevaart vergezel len, om zijne landgenooten door regelma tige berichtgeving in te lichten over het verblijf van de Nederlanders te Lourdes. Ook dit jaar zal wederom een groep van 45 Ned. R.-K. Verkenners, voortrekkers, uit alle oorden van ons land, aan de Bedevaart deelnemen om zich te Lourdes geheel en al in dienst te stellen van de zieken. Al zal te Lourdes veel gebeden worden voor de arme zieken en ook voor ieders nood in het bijzonder, laten wij hopen, dat door het vurig gebed de intentie der bede vaart moge verhoord worden; n.l.: Dat ons vaderland toch moge bevrijd blijven van den rampzaligen invloed van het moderne heidendom.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8