5PORTen e 5PEL BWOE<33EL TWEEDAAGSCH ZEILERSFEEST VAN DE BRAASSEMERMEER. Sporthuis MAANDAG 15 JULI 1935 JE LEIDSCHE COURANT rWEEÜE BLAU. BAG. 6 f- Mr. Carp en Hans Nathan in den Zesmeter-strijd. INTERESSANTE RACES IN DE REGENBOOGKLASSE. We hebben tot heden alle aeilfeesten van de Braassemermeer medegemaakt en daar bij wel van alle lusten en lasten, welke aan het verslaan dezer zeilerij vastzitten, ondervonden. Nu eens was het mooi weer, dan weer erbarmelijk slecht, dan weer wel wind, dan totaal niets. Zoo uitstekend we het echter op dit tweedaagsch zeilfeest heb ben getroffen, was nog geen enkele maal voorgekomen, want het waren twee dagen ideaal zeilweer met zon en wind, zoo nu en dan iets flauwtjes, doch toch voldoen de om voor de noodige spanning te zorgen. De inschrijvingen mogen dit jaar overi gens iets te gering zijn geweest, er is niet temin met animo gezeild en vooral in de klassen, waarvan de deelneming niets te wenschen overliet, was er voldoende span ning om dit tweedaagsch zeilfeest als uitste kend geslaagd te beschouwen en tot de beste van de tot heden gehoudene reke- De belangstelling der deelnemers moge vooral op den eersten dag iets te gering zijn geweest doordat voornamelijk de grootere schepen alleen startten, op den tweeden dag komen ook de kleinere klas sen aan de beurt en zoo kon men gisteren een drukte van jewelste op de Braasse mermeer aanschouwen, welke niet weinig werd vergroot door de vele pleiziervaarders in motorbooten en zeilscheepjes, die af en aan voeren en van verre of dichtbij met belangstelling de verschillende races volg- DE ZATERDAG. Zaterdagmiddag waren de Zesmeters al vroeg gestart. Zij zeilden een eigen baan, d.w.z. de stuurlieden waren overeengeko men een wedstrijd te varen van 3 ronden volgens de route: Start, boei Roelof ar en<±s- veen, Jachthaven Groenewold, 2e ronde enz. Bij den Noord-Noord-Oostenwind was het rak RoelofarendsveenJachthaven Groenewold in den wind, zoodat hier en kele slagen gemaakt moesten worden. De start in deze klasse was voor mr. Carp, die zijn de Ruyter mooi op tijd over de lijn van afvaart joeg. Hans Nathan en Proehl deden het veel minder mooi en spoe dig had Carp dan ook n' aardige voor sprong, waarvan wij verwachtten, dat deze hem de overwinning zou brengen. Evenwel het kruisrak bracht al dadelijk weer een verrassing, want toen de fok van De Ruy ter een oogenblik bleef vastzitten, liep de Braassemermeer uit om de leiding te ne men. In de 2e ronde slaagde Nathan, zoo goed bekend op dit wedstrijdterrein, erin meer uit te loopen en bij het ingaan van de laatste ronde bedroeg het verschil niet minder dan 80 sec. Veel verandering bracht de laatste ronde niet, doch op het laatste gedeelte liep Carp weer iets in op Nathan, wijl diens schip tusschen de Regenboog klasse verzeild was geraakt en zich daar door niet zoo goed kon bewegen. Het ver schil was daardoor tot 35 sec. terugge bracht. In de 45 M2. Kruiserklasse had Warners, die hi den zeilwedstrijd van Hollandia den eersten prijs won, doch tegelijkertijd zijn mast .verspeelde, had weer een nieuwen boom op zijn schip laten planten, doch. het lijkt wel of de Boekanier steeds door pech achtervolgd wordt, want de nieuwe mast bleek niet uit het goede hout gesne den en scheurde tijdens de race overlangs weg, zoodat het tuig maar neergehaald werd om het niet te verspelen en nog meer averij te maken. Fenenga won aldus zonder strijd. Van de tien ingeschreven A-Regenbogen waren er twee niet opgekomen, n.L de Hol land II van F. P. Bos en Janmaat van Jan Heinen. De overigen lieten 'n heel aardigen start zien. Jan Loopuyt en Willem van der Meij gingen geheel vrij voorop, de rest zat dicht op elkaar met Iris van dr. Kreukniet en Saenden van Leen de Wit als de beste. Willem v. d. Meij slaagde er reeds spoe dig in de Leede Hl aan den kop te bren gen' en bij het ingaan van de tweede ronde had hij dan ook met mooien voorsprong de leiding. Loopuyt en Priester volgden als twee en drie, terwijl Cor van Staveren, die anders bijna steeds 'n rol van beteekenis speelt, 'n oogenblik aan den grond raakte en daardoor in deze race meer op den ach tergrond bleef. Zonder veel moeite slaagde Willem van der Meij er tenslotte in de race te winnen, maar Jan Loopuyt werd nog door Priester gepasseerd. De uitslagen luiden: Zesmeterklasse: 1. Braassemermeer, stuurm. Hans Nathan, 2. De Ruyter, st. mr. J. R. Carp, 3. Lou, st. H. ProehL 45 M2. Kruiserklasse: 1. Benati n, st. B. Fenenga. Regenboogklasse A: 1. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Mey; 2. Kikker, stuurm. J. E. Priester; 3. Breehorn, stuurm. J. Loopuyt; 4. Iris, stuurm. dr. P. B. Kreuk niet; 5. Hollandia, stuurm. C. van Staveren. Regenboogklasse B: 1. Vennemeer, st. I. J. C. Klingen Jr. Pampusklasse: 1. Bries, stuurm. M. Mon de; 2. Wervelwind, stuurm. jhr. E. Ben them v. d. Berg; 3. Fuut II, st. W. van Hattem; 4. Norremeer, st. ir. J. C. P. Hofkes. C-klasse: 1 Noordster II, st. G. Doeksen, 2. Hollandia IV. st. L. Sillevis. Des avonds, na afloop der wedstrijden, was het zeilersfeest in het nieuwe paviljoen van den heer Zeegers bij de zweminrichting. Dat de zeilers zich den maaltijd lieten smaken, viel, na het harde wedstrijd werk, niet te verwonderen en dat de stemming opperbest waslaat dat maar aan de zei lers ova:! DE ZONDAG. 't Is bijna vanzelfsprekend, dat de groot- j ste interesse van zeilers en belangstellen den op het oogenblik voornamelijk weer uitgaat naar de Zesmeterklasse, die door hun wegblijven gedurenden eenige jaren veel schoons op wedstrijdgebied aan de zeil- liefhebbers hebben onthouden. Er waren er dit jaar weer drie en gezien dit nog gerin ge aantal was het niet te verwonderen, dat besloten werd den start van den morgen, die aanvankelijk te half tien zou plaats hebben, iets uit te stellen, wijl mr. Carp niet tijdig aanwezig kon zijn. Zoo viel eerst te kwart over elf het start schot voor deze klasse en alle drie inge schrevenen waren natuurlijk present. De Lou van Proehl lag voor het vallen van het startschot al enkele seconden voor de startlijn, zoodat de stuurman iets moest af houden, om niet te vroeg weg te gaan, doch toen het schot eenmaal gevallen was, had hij ook den kop, doch werd midscheeps geflankeerd door de Ruyter aan bakboord en door de Braassemermeer aan stuur boord. Laatstgenoemde was het eerst ge heel vrij doch lag lager, terwijl mr. Carp de Ruyter wat hooger dirigeerde, hetgeen tenslotte een veel betere positie werd, want Carp, die zich nog steeds een uitstekenden stuurman toonde, had niet de minste moeite aan den kop te blijven, doch daarmede was ook al dadelijk een einde gemaakt aan eeni- gen strijd en alle spanning ten eenenmale weggenomen. Er restte nu alleen nog slechts de vraag met hoeveel verschil Carp zou winnen. De afstand nu bedroeg bij het ingaan van de tweede ronde reeds 1 min. 27 sec, tusschen de Ruyter en de Braassemer meer, terwijl de Lou van Proehl hoege naamd geen rol in dezen wedstrijd speel de. In de tweede ronde vergrootte mr. Carp zijn voorsprong tot amderhalven minuut, om tenslotte in de derde en laatste ronde nog meer uit te loopen en met ongeveer twee en een halven minuut voorsprong als eerste de race te winnen. Met belangstelling werd daarom uitgezien naar de middagrace, welke de beslissing moest brengen tusschen de rivalen Carp en Hans Nathan. Aanvankelijk werd de start echter eeni- gen tijd uitgesteld, om de Lou te doen zei len door Cor van Staveren en daardoor te trachten in dit schip een beter tegenstan der in den wedstrijd te krijgen dan tot nu toe. Evenwel, van dit uitstel kwam af stel, toen nadere berichten over de vlieg ramp bij Schiphol mededeelden, dat hierbij zou zijn omgekomen de piloot Smirnoff, een vriend van mr. Carp. Deze had hier door weinig animo om nog den tweeden wedstrijd te zeilen, zoodat van de tweede race niets kwam en later alleen een partij werd gegeven tusschen de bemanningen van de Lou en de Braassemermeer, welke evenwel niet meer als wedstrijd gold. Zooals reeds in het verslag van den eer sten dag gemeld, was de Boekanier in de 45 M2. Kruiserklasse door een on willig en mast uitgeschakeld voor den eersten wed strijd, waarop de heer Warmers heeft ge probeerd een anderen mast voor zijn schip te krijgen, hetgeen evenwel mislukte, zoo dat de Benati II op den tweeden dag alleen overbleef. Waar de heer Fenenga dus geen tegenpartij had, wilde ook hij niet uitko men, om niet den schijn te wekken alleen voor de prijzen te zeilen. We bleven dus van het schouwspel der U-klasse versto ken, want Fenenga keerde reeds spoedig naar huis terug. Dit gemis werd echter ruimschoots ver goed door den prachtigen strijd, welken de Regenboogklasse dezen dag heeft laten zien. In den ochtendwedstrijd leverden de deelnemers een vrij goeden start en bij het ingaan van de tweede ronde lagen de Hol landia, Breehorn en Nimf vrij aan den kop, terwijl daarna kort achtereen volgden de Kikker en de Leede III. De strijd verliep ook in het eerste gedeelte der tweede ron de ronder noemenswaardige gebeurtenis sen, doch bij het op kruisen op den terug weg van het Paddegat naar de Jachthaven Groenewold, ging Priester, die in de eer ste ronde nota bene achteraan gelegen had en nu de vierde plaats bezette, riskeer en en maakte hij reeds spoedig na het ronden van den boei aan het Paddegat een langen grooten slag over de Braassemermeer, ter wijl de overige deelnemers met kleinere slagen de Jachthaven Groenewold tracht ten te bereiken. Deze slag bracht Priester onverwacht groot voordeel, want hij wist al zijn voorgangers te passeeren en als eer ste den laatsten boei te bereiken om ten slotte vrij gemakkelijk den strijd te win nen, Cor van Staveren op de tweede plaats latend. De tweede wedstrijd van den dag leverde een minder mooien start. Alle schepen la gen kort voor het vallen van het startschot bijna met den neus op de lijn van afvaart en het was reeds dadelijk te voorzien, dat die start niet geheel normaal zou verloopen. Nauwelijks was het startsein dan. ook ge geven, of de prachtige booten wendden het roer en voort ging het naar de Leidsche Vaart, doch het verschil onderling was te gering en enkele booten liepen op elkaar vast. Hierbij waren betrokken de Janmaat van Jan Heinen, de Leede III van Willem van der Meij en de Hollandia van Cor van Staveren. De Kikker van Priester en 'n enkele andere boot liepen er echter vrij vandoor en zoo kregen deze een mooien voorsprong, doch geen van hen kon dit voordeel op den duur handhaven, want bij het ingaan van de tweede ronde waren het juist de drie schepen, welke aan elkaar vast gezeten hadden, die aan den kop la gen. Willem van der Meij vooraan, dan Cor van Staveren en vervolgens de Janmaat. Op de vierde plaats lag de Kikker nog van PTiester en algemeen vroeg men zich af, of dit schip zich opnieuw naar den kop zou weten te werken. Dit was echter niet het geval. Willem- van der Meij en Cor van Staveren lieten zich ditmaal niet beetne men. Integendeel, zij streden bedden een harden strijd om de eerste plaats en het had er veel van, dat de Oudeweteringer den Leiden aar nog zou verdringen, doch met een meter verschil won de Leede Hl de race. Over elke klasse afzonderlijk uit te wei den, zou teveel plaatsruimte vergen, zoodat we ons tot enkele bijzonderheden bepalen. In de C-klasse was Doeksen des ochtends weer de meerdere van Leen Sillevis, maar in den middagwedstrijd was Doeksen veel te vroeg aan de startlijn, zoodat hij juist met het vallen van het startschot op de lijn van afvaart nog een slag moest maken, waardoor hij den achterstand op Sillevis, welke als handicap toch al twee minuten bedroeg, niet meer vermocht in te halen. Sillevis won daardoor tevens den hoofd prijs, als beste geplaatste in den laatsten wedstrijd bij gelijk aantal punten. In de tweede klasse der Scherenkruisers was Anitra tweemaal eerste, zoodat Buys op den hoofdprijs beslag legde voor Bakker. In de Pampusklasse ging de strijd voor namelijk tusschen Monde, van Hattem en Hofkes, welke laatste zich het best plaatste door een eerste en een tweede plaats, ter wijl van Hattem een en drie en Monde twee en drie eindigde. W. J. H. Nauta bracht het er in de Shar- py-klasse het best af, wijl hij beide wed strijden won. De start in dein tweeden wed strijd gaf overigens een zoodanige opeen- hooping van scheepjes te zien, dat een an dere Nauta op den boei van de startlijn werd gedrongen en den strijd opgaf. In de 12 Voetsjollenklasse A eindigde W. van der Valk Jr. tweemaal als eerste, ter wijl Ten Holt zich in de B-klasse het best plaatste door een eerste en een tweede De uitslagen. De resultaten van den tweeden dag lui den als volgt: Zesmeterklasse: 1. De Ruyter, stuurm. mr. J. R. Carp, 2. Braassemermeer, stuurm. Hans Nathan, 3. Lou, stuurm. H. Proehl. Regenboogklasse A, ochtendwedstrijd: 1. Kikker, stuurm. J. E. Priester, 2. Hollandia, stuurm. Cor van Staveren, 3. Breehorn, stuurm. J. Loopuyt, 4. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Meij, 5. Nimf, stuurm. M. G. Brand, Miiddagwedstrijd: 1. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Meij, 2. Hollandia, stuurm. Cor van Staveren, 3. Duke, stuurm. J. C. van de Velde, 4. Saenden, stuurm. L. de Wit, 5. Kikker, stuurm. J. E. Priester. Regenboogklasse B, ochtendwedstrijd: 1. Vennemeer, stuurm. I. J. C. Klingen Jr., 2. Eelco, stuurm. J. Bersgma, 3. Sirocco II, stuurm. H. Jongkind. Middagwedstrijd: 1. Eelco, 2. Vennemeer. C-klasse, ochtendwedstrijd: 1. Noordster II, stuurm. G. Doeksen, 2. Hollandia IV, stuurm. L. Sillevis. Middagwedstrijd: 1. Hollandia IV, 2. Noordster II. D-klasse: 1. Narmada, stuurm. J. H. Tie- leman, in beide wedstrijden. Scherenkruisers, ochtend wedstrijd: 1. Anitra, stuurm. W. R. Buijs, 2. Anna II, stuurm. M. N. Bakker. Middagwedstrijd: 1. Anitra, 2. Anna II. Pampusklasse, oohtendwedstrijd: 1. Fuut II, stuurm. W. van Hattem, 2. Norremeer, stuurm. ir. J. C. P. Hofkes, 3. Bries, stuurm. M. Monde, 4. Wervelwind, stuurm. jhr. E. Benthem van der Bergh. Middagwedstrijd: 1. Norremeer, 2. Bries, 3. Fuut II, 4. Wervelwind. 12 M2. klasse: 1. Dinges, stuurm. W. H. J. Nauta, 2. Bries, stuurm. C. F. Gülcher, 3. Hiphaan, stuurm. W. R. Ferwerda Jr., 4. Spitsmuis, stuurm. W. R. Ferwerda Jr., 4. Middagwedstrijd: 1. Dinges, 2. Hiphaan, 3. Bries, 4. Spitsmuis. Vergroote BM-klasse, ochtendwedstrijd: 1. Micafo, stuurm. Fokke de Jong, 2. Hilda III, stuurm. W. E. van Schelven, 3. Lem met, stuurm. H. Kortman. Middagwedstrijd: 1. Hila Hl, 2. Micafo, 3. Wet ter wille. BM-klasse, ochtendwedstrijd: 1. Hilda II, stuurm. C. van Schelven. Middagwedstrijd: 1. Hilda II. 12 Vietsjollenklasse A, oohtendwedstrijd: 1. d'Artagnan, stuurm. W. v. d. Valk Jr., 2. Flits, stuurm. L. J. F. Broer, 3. Pinokkio, stuurm. J. N. Brauniberger. Middagwedstrijd: 1. d'Artagnan, 2. Flits, 3. Pinokkio. 12 Voetsjollenklasse B, ochtendwedstrijd: 1. Radetiske, stuurm. A. Le Poole, 2. Hun- ter, stuurm. J. Ten Holt, 3. Windekind, stuurvr. mej. E. Noret, 4. Jolijt, stuurvr. mej. M. A. Broer, 3. Alvertje, stuurm. E. J. Coster Jr. Middagwedstrijd: 1. Hilda HI, 2. Micafo, stuurm. E. J. Warners, 3. Windekind, 4. Radetiske, 5. Black Magie, stuurm. W. Stoutenbeek. OLYMPIAJOLLEN OP DE KAGER- PLASSEN. Gisteren werd de eerste oefenwedstrijd der Olympiajollen op de Kagerplessen ge houden, waaraan naast de scheepjes van de k.V.N.W.V. ook enkele particuliere scheepjes deelnamen. De uitslagen van deze waren: Eerste race: I. Lemstra; 2. Van Veen; 3. Borgerhoff Mulder; 4. Schleffer; 5. Coops;. 6. Van Vliet; 7. Keesta; 8. Klaassen, Ver- maat Kagchelland en Van Helvert uitge sloten. Tweede race: I. Lemstra; 2. Van Veen; 3. Schieffer; 4. Kagchelland; 5. Coops; 6. Keestra; 7. Van Vliet; 8. Vermaat. Borger hoff Mulder, Van Hlevert en Klaassen uit gesloten. Derde race: 1. Borgehoff; 2. Coops; 3. Van Veen; 4. Kagchelland; 5. Lemstra; 6. Keegstra; 7. Vermaat; 8. Klaassen; 9. Van Vliet. Schieffer en Van Helvert uitgesloten. A.H.v.d. STAAY Botermarkt 28 Zoekt U een strandtent, kampeertent of tent materiaal? Bi] ons kunt U ze krijgen tegen zeer lage prijzen in iedere afmeting. Vanaf heden ruimen wij onze Rackets op tegen halve prijzen. Profiteert van deze aanbieding PAARDENSPORT HET CONCOURS TE HOOFDDORP. Het jaarlijksche concours te Hoofddorp dat Woensdag as. 17 Juli plaats vindt, be looft zeer belangrijk te worden. Alle num mers zijn goed bezet, terwijl de beste paar den uit het land zijn ingeschreven. Het springconcours is een eerste klasse concours met zeer groote deelname, terwijl ook voor den jachtrit met eindloop een flink aantal paarden is ingeschreven. Toeschouwers kunnen verzekerd zijn var. een buitenge- w -on spannend numnu r dat aheen reeds de tocht naar Hoofddorp waard is. Het is niet twijfelachtig, of d.i concours hippiaue zal heel wat paardenliefhebbers naar Hoofddorp trekken. Maar ook voor leeken zal het concours hoogst interessant wezen. ATHLETIEK DE ZUID-HOLLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Zondag werden de eerste officieele wed strijden op de nieuwe sintelbaan bij de Ne- nijto te R'dam gehouden. In deze wedstrijden startten op een en kele uitzondering na alles klassers geza menlijk. Hierdoor was het tevens mogelijk, dat alle nummers op Zondag werden afge werkt. A. J. van Bakel voegde zich in de 1500 M. direct bij het hoofdpeloton. Hoewel hij in het laatste rechte eind nog geducht kwam opzetten, lukte het hem niet no. 2 der A-klasse, J. de Groot, te passeeren. Hy eindigde in totaal als 3de in een tijd van 4.24.5 achter Krüse van S.V.V. in 4.14 en J. de Groot van Trekvogels in 4.21.6, zoo dat van Bakel op zeer goede wijze de eer ste plaats in de B-klasse bezette. A. J. Vis ser, die bij den start een slechte plaats in nam, wist zich in het begin niet snel ge noeg las te werken. Hij eindigde als 2de B in den tijd van 2.8,7 achter Hooiberg van Feijenoord, die 2.8.4 noodig had. In totaal kwam hij aan als 5de. Door deze uitslagen is zoowel van Bakel als Visser gerechtigd uit te komen in het nationaal kampioen schap B. Het „Holland"-lid J. Jasper, kon zich m de 400 M. niet in de finale plaatsen, terwijl P. van Egmond eveneens van „Holland" de 8ste plaats bezette in de door de hitte nogal zware 5000 M. race. De voornaamste resultaten zijn: Open kampioenschappen van het district Zuid-Holland (alle klassen): 100 M f.:inale: 1. K. Baumgarten, 11.7 sec.; 2. J. v. d. Meij- den 11.8 s.; 3. P. Wemmers 11.8 sec. 200 M.: finale: 1. P. Wemmers 23.2 sec. 400 M.: finale: 1. K. Essenberg 52,4 s.; 2. H. Visser 53.3 s.; 3. J. Sohuss 55.2 s. 800 M. finale'. 1. H. Asserman, Feijenoord 2 m. 2.4 sec.; 2. J. L. v. d. Ende, Feijenoord; 3. H. v. Galen, DOS. 1500 M. finale: 1. P. Kruse SVV 4 m. 14 sec.; 2. J. de.Groot Trekv.; 3. G. v. Bakel Holland. 5000 M.: 1. D. v. LJperen DOS 16 min. 27.9 s.; 2. A. Groeneweg Sp. R'dam; 3. A. de Ruijter B.B. 4 x 100 M.: 1. Vlug en Lenig, Den Haag 44.6 sec.; 2. Trekvogels, Den Haag; 3. Pro Patrio, oRtterdam. 4 x 400 M.: 1. Vlug en Lenig, Den Haag 3 m. 39.6 sec.; 2. Feijenoord, Rotterdam; 3. DOS, Rotterdam. 1500 M. snelwandelen: 1. P. Engelman, PP. 6 m. 18.7 sec.; 2. M. Engelman P.P.; 3. J. Tessers, Sportclub Rotterdam. 5000 M. snelwandelen: 1. P. Engelman, P.P. 24 m. 10.4 sec.; 2. M. Engelman; 3. J. Hink-stap-sprong: 1. G. Cootnams Olym- pia 12.91 M.; 2. J. Aarnouitse, Sparta; 3. Den Hertog V. en C. Vèrspringen m. a.: 1. B. Wiirtz V. en C. 6.44 M. Hoogspringen m.a.: 1. G. Krijgsman V. en L. 1.70 M. Polstokhoogspr.: 1. T. v. d. Moet, P.P., 3.30 M. Kogelstooten: 1. H. Houtzager V. en L. 12.60 M. Discuswerpen: 1. L. Coomans, Olympia 33.10 meter. Speerwerpen: 1. J. Bakker RAV '31 47.51 M. B.-Klasse: 200 M.: finale: 1. T. Kok 24.2 DE ENGELSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Osendarp wint 220 yards; De Bruyn kampioen kogelstooten. Op den laatsten dag der A. A, A.-kam- pioenschappen te Londen, wist de Neder- landsche ploeg nog op twee kampioenstitels beslag te leggen. Osendarp won nl. het nummer 220 yards hardloopen, terwijl de Bruyn eerste werd in het kogelstooten. Met Peters, die Vrijdag het nummer hink-stap- sprong won, heeft Nederland dus drie kam pioenstitels behaald. De Bru>n won bet nummer kogelstooten met een prestatie van 8 voet 9 3/4 inch, doch bij het nummer discuswerpen kon hij slechts op de vierde plaats komen. Winnaar werd in dit nummer de Zweed Anderson met 169 voet 11 3/4 inch. De prestatie van de Bruyn was 137 voet 2 3/4 inch. Van der Poll werd derde m het nummer speerwer pen met een afstand van 193 voet 3.5 inch. Winnaar werd de Zweed Atterwel met 215 voet 6 3/4 inch. In het nummer 120 yards hordenloop kwam onze recordhouder Wim Kaan uit In zijn serie werd hij tweede en plaatste zich daarmede in de herkansing. Deze won hij in den tijd van 15.6 sec., doch helaas zag hij geen kans een der eerste plaatsen in den eindstrijd te bereiken. In het nummer 100 yards won Osendarp zijn serie in den tijd van 10.2 sec. In den halvcn eindstrijd werd hij tweede en ge plaatst in de finale eindigde hij achter den Engelsman Sweeney met ongeveer 30 cen timeter verschil als tweede. De tijd van den winnaar was 10.2 sec. Tenslotte behaalde Osendarp een fraaie overwinning in het nummer 200 yards, in den tijd van 22.2 sec., zoodat de Hagenaar in elk geval één kampioenstitel veroverde.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6