MAANDAG 15 JULI 1935 DE LETOSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG.'2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht ia den morgen van 15 Juli 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inat. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 769.9 te Valentia. Laagste barometerst!: 737.1 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 16 Juli: Zwakke tot matige Noordelijke tot Wes telijke wind, toene mende bewolking, weinig of geen regen, koeler. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan, wordt aan de Noordzijde sterk aan getast, door het gebied van lagen luchtdruk in het Noorden, waar de barometer in 24 uur 20 millimeter daalde. Ook in Scandina vië nam de luchtdruk sedert gisterenmor gen te veel af, zoodat de luchtdrukverdee- ling thans gunstig wordt voor Westelijke winden, met koeler weer. Op de Britsche Eilanden doet de afkoeling zich reeds ge voelen, en nam de bewolking toe, de af koeling ging echter niet gepaard met on weersregens. Ook in Scandinavië zyn de temperaturen lager. Het gebied van groote hitte verplaatste zich iets naar het Oosten, zoodat thans de hoogste ochtend tempera tu ren gevonden worden in Midden-Duitsch- land. In Polen is het betrekkelijk koel. Be halve in Zuid-Frankrijk viel nergens regen van beteekenis. In de Alpen is het weer prachtig, zonder abnormale warmte op de hoogste toppen. Jungfraujoch minus 1 gr. Celsius. Het is te verwachten, dat de voch tige winden van over zee meer bewolking en koeler temperatuur zullen brengen. LUCHTTEMPERATUUR. 20.8 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 23 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 23 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 9.47 uur tot Dinsdagmorgen 4.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 16 Juli voorm. 3.20 en nam. 3.42 uur. werking dier wetten met voldoening werd herdacht, en het was ook onder het minis terschap van mr. Cort van der Linden, dat zich het bekende Hoogerhuis-proces af speelde, dat ook in die dagen nog aanlei ding gaf tot een debat in de Tweede Kamer tusschen nu wijlen mr. Troelstra en den Minister mr. Cort van der Linden. Mr. Cort van der Linden diende o.a. een wetsontwerp in tot herziening van het Strafwetboek, waarbij o.a. beleediging van corporaties en openbare lichamen strafbaar werd gesteld, doch dat nooit tot wet is verheven. Na zijn aftreden als Minister van Justitie, in welke hoedanigheid hij in 1901 als ver tegenwoordiger der burgerlijke overheid het huwelijk heeft voltrokken tusschen H. M. de koningin en Z. K. H. den prins, werd in 1902 aan den heer Cort van der Linden zitting gegeven in den Raad van State, van welk hoog Staatscollege hij lid bleef tot 1913, toen hij optrad als Minister van Bin- nenlandsche Zaken in het vrijzinnig getinte kabinet, waarvan hij de formateur was en dat tot 9 September 1918 aan het bewind is geweest. Slechts weinige dagen na zijn aftreden als Minister werd mr. Cort van der Linden andermaal benoemd tot lid van den Raad van State, uit welk hoog ambt hem op zijn verzoek aan het eind van 1934 eervol ont slag werd verleend. Mr. Cort van der Linden behoorde tot de door ons land aangewezen leden van het Permanente Hof van Arbitrage, en was voorzitter van het bestuur van de Camegie- Stiehting, als hoedanig hij in 1923 jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek opvolgde. Van de hand van mr. Cort van der Lin den verscheen een aantal boekwerken, waaronder een paar standaardwerken op politiek gebied, en betreffende de grond slagen van belastingleer. Bij velen zal ook nog in herinnering blij ven voortleven de vele arbeid, door mevr. Cort van der Linden, de echtgenoote van den thans overledene, gedurende den mo bilisatietijd naast den Minister volbracht tot leniging of verzachting van nooden. Behalve met de hiervoren reeds genoem de Nederlandsche ridderorden was mr. Cort van der Linden versierd met het Grootkruis in de Danebrog-Orde, het Grootkruis in de Mecklenburgsche Orde van den Griffioen, het Grootkruis in de Orde van den Leeuw en de Zon van Perzië en het Grootkruis van de Orde van Pius IX van den Heiligen Stoel. De ter aarde bestelling van het stoffelijk overschot van mr. Cort van der Linden zal plaats hebben Donderdag as. om kwart voor één uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen. Als toeken van rouw was de vlag van het Vredespaleis halfstoks uitgestoken. V Geen pessimisme I Onder dezen titel schreven wij Zaterdag een artikeltje, waarvan wij een gedeelte hier nog 'ns willen afdrukken (een enkele schrijf- of zetfout tegelijkertijd verbete rend). Er loopen geruchten, ernstige ge ruchten, dat het Crisis-Comité spoedig zal worden opgeheven. Wij kunnen ons voorstellen, dat men, bij zoo'n langen duur van de crisis, andere bestaande of nieuw op te rich ten charitatieve organisaties meer de aangewezen en geschikte organen vindt voor de zoo noodige hulp-verlee ning, dan het Crisis-Comité, dat uit zijn aard het karakter draagt van t ij d e- 1 ij k h e i d, van iets v o o r b ij- g a a nd s. Wij kunnen het ons voorstellen. Overtuigend zijn ons echter tot nu toe de argumenten nóg niet. Maar wij zijn van meening, dat men in geen geval de opheffing van het Crisis-Comité mag bepleiten of verde digen met het argument: de door de crisis ontstane toestand is nu een nor- ,ma 1 e geworden, blijft zóó. Dat is een pessimisme, hetwelk zich v&n ons niet mag meester maken! Wij 'schreven aldus naar aanleiding van een rede, die wij den avond te voren had den gehoord van den voorzitter van het Leidsch Crisis-Comité. Nu ontvingen wij vanmorgen een com muniqué van den Nationale R. K. Commis sie voor Jeugd-Werkloozenzorg. Wy drukken dit elders in dit nummer af. Wij lezen daarin: Het permanent karakter der werk loosheid valt niet meer te miskennen, en zij, die haar een blijvende maat- schappelijken toestand noemen, zijn talrijk. Aan „permanent" en „blijvend" s c h ij n t de steller van bedoeld communiqué niet gehéél dezelfde beteekenis te hechten (hoe wel de woorden toch precies hetzelfde zeggen!). Het permanent karakter der werkloosheid valt niet meer te miskennen, zoo schrijft hij (dus allen moeten dat permanent karakter erkennen) en onmid dellijk daarin wordt opgemerkt, dat t a 1- r ij k e n de werkloosheid een blijvenden maatschappelijken toestand noemen (talrij ken, nl. de door ons bedoelde pessimisten!) Doch hoe 't ook zij, practiseh staat de Nationale R. K. Commissie voor Jeugd- Werkloozenzorg niet op 't standpunt, dat de werkloosheid een blijvende maatschap pelijke toestand is, welken men dus maar moet aanvaarden! Die Commissie schrijft nl., dat er een hardnekkige strijd tegen het verschijnsel der werkloosheid moet worden gevoerd en dat op een te houden Congres zal worden aangetoond de practische weg tot inscha keling der jongeren in het beroepsleven. Prachtig! Men beschouwt dus de door de crisis ontstane toestand niet als nor maal, niet ols een blijvende Men kan immers niet de bedoeling hebben, tegen windmolens te gaan vechten! Men begrijpe ons goed. Wij zouden niet gaarne willen beweren, dat binnen een bepaalden tijd de door de crisis ontstane toestand voor een betere heeft plaats ge maakt. Maar wij keuren het af, in sterke mate, als iemand daartegenover beweert, dat de door de crisis ontstane toestand zal blijven, zooals deze nu is. Dat kan hij wel veronderstellen, maar dat kan hij niet weten met éénige zekerheid. En wij herhalen hier graag, waarmede wij Zaterdag ons artikeltje besloten: Wij allen moeten bezield zijn met een geest, een wil, die bidt en werkt, op dat er kome voor anderen en voor ons zelf een betere tijd. En wij wanhopen niet! DE INTERNATIONALE CONFERENTIE DER ANTWERPSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL. Stabilisatie bepleit door aanpassing en devaluatie van de valuta's der goudlanden. Aan het slot der Internationale confe rentie van economisten, gehouden onder auspiciën der Kamer van Koophandel van Antwerpen, zijn 19 conclusies aangenomen, waarin de conferentie zich uitspreekt voor munt-stabilisatie als een noodzakelijke voorwaarde voor een crediet- en handels politiek die een wederopleving van den wereldhandel mogelijk maken. De tweede conclusie spreekt uit dat de huidige economische toestanden eischen dat de grenzen der waardeschommelingen breeder moeten zyn dan bepaald wordt door de goudinvoer- en gouduitvoerpun- ten, volgens de werking van den gouden standaard voor den wereldoorlog. De gren zen moeten voorloopig worden vastgesteld doch de mogelijkheid van wijziging moet worden opengelaten voor het geval dat onverwachte gebeurtenissen storingen te weeg brengen. Een dergelijk stelsel zal alleen by in ternationale overeenkomst kunnen worden ingevoerd. Het is een voorwaarde voor de stabili satie dat de bevoegde internationale krin gen vertrouwen koesteren in de duurzaam heid van de oorspronkelijk vastgestelde pariteiten, afgezien van onvoorziene ver anderingen, en op redelijke wijze rekening houden met de verschillende prijs- en kostenniveau's in de verschillende landen, hun tarievenpolitiek en de vooruitzichten betreffende de houding van hun beleggers tegenover internationale leeningen. Gezien deze feiten en het huidig gebrek aan vertrouwen in het behoud der bestaan de pariteiten der landen van het goudblok, beteekent deze voorwaarde dat in de toe komst geen stabilisatie mogelijk is zonder een devaluatie der pariteiten' dezer landen in voldoende mate om het probleem van het internationale evenwicht terug te bren gen tot een punt, waar een oplossing prac- tisch te verwezenlijken is. Hieruit volgt dat de eerste stap naar het herstel van het internationaal muntstelsel een verklaring zal moeten zijn van de voornaamste landen met gedevalueerde en gedeprecieerde munt, dat zij niet zullen trachten een redelijke devaluatie van de goudvalutalanden ongedaan te maken door nieuwe devaluatie in hun eigen land, doch dat zij in tegendeel bereid zouden zijn mee te werken aan het herstel van de internationale stabiliteit der valuta's. Ten aanzien van de internationale han delspolitiek sprak de conferentie zich uit voor opheffing der handelsbelemmeringen, waarbij vooral de groote landen het voor beeld moeten geven, geleidelijke inkrim ping en opheffing der contingenteering op voet van gelijkheid voor de verschillende landen en de mogelijkheid tot toetreding op gelijke voorwaarden voor alle landen tot bilaterale handelsverdragen op de basis der meest-begunstiging. De Nederlandsche vertegenwoordiger Prof. G. M. Verrijn Stuart hechtte zijn •goedkeuring aan alle aangenomen conclu- LAND- EN TUINBOUW DE PLAATSING VAN WERKLOOZEN IN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Nieuwe regeling op komst. Naar wij vernemen, is men nog in be spreking met de regeering over details van een nieuwe regeling voor de plaatsing van werklooze arbeiders in het Bloembollenbe- drijf. Maar het principe is door den minis ter aanvaard. Het gevolg zal zijn, dat de bestaande regeling met 1 Augustus wordt ingetrokken en dat dan de nieuwe regeling, zooals de commissie die heeft ontworpen, van kracht wordt. UIT DE OMGEVING RIJKSWEG OEGSTGEEST—WASSENAAR. Voor eind 1935 gereed. De rijksweg van Sassenheim achter de bebouwing in Oegstgeest naar Wassenaar is nog altijd niet volledig in gebruik. Het verkeer wordt nog bij het groene kerkje door Oegstgeest geleid. Ir. F. Dijkstra, in genieur van den rijkswaterstaat, deelt in „Wegen" van 16 Juli mede, dat het aan brengen van de verhardingen op het nog niet in gebruik zijnde gedeelte thans in uit voering is en dit jaar gereed zullen komen, zoodat nog vóór het einde van 1935 het wegvak bewesten Oegstgeest in zijn ge heel voor het verkeer zal zijn opengesteld. HOOGMADE. Bloempjesdag Herwonnen Levenskracht. De verkoop van bloempjes heeft opge bracht de som van ƒ27.44. Het comité van Herwonnen Levenskracht zegt hartelijk dank aan allen die hebben medegewerkt om zoo'n bloempje te koopen en ook vooral dank aan de dames voor de bereidwillig heid om de bloempjes te verkoopen. KATWIJK. Werkloosheid. Mannen 18 jaar en ouder: Opperlieden 21, Grondwerkers 39, Timmerlieden 16, Metselaars 20, Fabrieks arbeiders 10, Schilders 6, Kuipers 11, Los- arbeiders 84, Landarbeiders 18, Vi$schers 93, Stokers 12, Binnenschippers 8, Varens gezellen 7, Machinisten 2, Machinebank werkers 4, Loodgieters 3, Tuinlieden 2, Smid 1, Molenaar 1, Mandenmaker 1, Auto- geenlaseoher 1, Motordrijvers 2, Broodbak kers 2, Kok 1, Straatmakers 2, Kellner 1, Soheeumakers 5, Letterzetter 1, Chauffeurs 5, Fotograaf 1, Stucadoor 1, Verwarmings monteur 1, Voorslager 1, totaal 383. Jeug dige werkloozen: Jongens 4, Meisjes 3, to taal 390. OEGSTGEEST. DOODELIJK ONGELUK. N.Z.H. chef door auto aangereden. Vannacht omstreeks half één had een droevig ongeval met doodelijken afloop plaats. De heer v. d. Berg, chef aan de N.Z.H. TJJ„ wonende in de Assendelftstraat, begaf zich na afloop van den dienst huiswaarts. Bij de Garage Kamsteeg aan de Rhijngees terstraatweg stak hij den weg over. Door dat v. d. B. vermoedelijk in gedachten liep, zag hij niet een auto, die uit de richting Haarlem naderde. Niettegenstaande de be stuurder alle moeite deed om een aanrij ding te voorkomen dóór flink te remmen, was een botsing onvermijdelijk. De heer v. d. Berg werd tegen den grond geslin gerd. Dr. Hugenholtz en dr. v. Douveren, die toevallig passeerden, verleenden genees kundige hulp, waarna het slachtoffer naar het ziekenhuis werd vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Muziekuitvoeringen. Gistermiddag gaf het Harmoniegezelschap „Triumph" onder leiding van den heer Jac. Kroon, een con cert voor de kinderen en inwon enden van „Duinzicht", daartoe uitgenoodigd door den Zeereerw. Heer Rector H. Sondaal. Op een lommerrijke plaats in het bosch had het ge zelschap plaats genomen terwijl door de goede zorgen der Eerw. Overste voor de inwoners stoelen waren geplaatst. Ondanks de vrij groote warmte werden de verschillende concertnummers op bevre digende wijze uitgevoerd. Het populaire programma na de pauze oogstte vooral bij de jongeren bijval. Na afloop dankte de Eerw. Overste na mens Rector Sondaal, die ongesteld was, voor het gebodene. Het was voorzeker een genoeglijke namiddag. Personalia. Te Utrecht slaagde voor het M.U.L.O.-diploma Beb den Boer, leer linge van het Pensionaat „St. Jozef" te Woerden. WASSENAAR. PASTOOR THOLENAAR 80 JAAR. Een hartelijke huldiging. Onder zeer groote belangstelling heeft Zondag de pastoor vai» de St. Willibror- dusparochie alhier, de zeereerw. heer C. J. Tholenaar, zijn 80sten verjaardag gevierd. Reeds weken tevoren waren de diverse organisaties en de schooljeugd in de weer, om dit feest in den geest vah den pastoor zoo schitterend mogelijk te doen slagen. De pastoor wenschte niet een grootsch, wereldlijk feest, maar een eenvoudige en kerkelijke viering Aan dien wensch heeft het comité zich gehouden en er mag ge constateerd worden, dat de opzet uitne mend is geslaagd. In de vroegmissen naderden duizenden geloovigen ter H. Tafel, terwijl de jubilaris zelf om 11 uur de plechtige Hoogmis op droeg. De fraaie parochiekerk, in den loop der jaren door den zorg van pastoor Tholenaar geheel gepolychromeerd en van gebrand schilderde ramen voorzien, was thans nog mooier door de bloemenweelde, welke was aangebracht. Het hoofdaltaar was smaakvol opgesierd met fraaie palmen en bloemen, in hoofd zaak gladiolen, in lichte kleur. In het mid denschip hing een keurig bouquet in zalmkleur, terwijl de lusters tusschen de pilaren eveneens met bloemen waren opge smukt. Tegen de pilaren waren de vaan dels der diverse organisaties opgesteld ter wijl de vaandels van Jonge Wacht en Graal tegen de zijwanden waren ge plaatst. Bij de plechtige Hoogmis werd de Jubi laris geassisteerd door twee zonen der pa rochie, de paters J. van der Hulst O.S.C. uit Nebraska, Amerika, met Verlof hier te lande en L. J. van den IJssel M.S.F. lee- raar te Kaatsheuvel terwijl ceremoniarus was kapelaan F. Heemskerk uit Den Haag, vroeger kapelaan alhier. In het priester koor hadden plaats genomen Mgr. Th. Bek kers en pastoor A. Meijer beiden uit Voor schoten, rector A. Niekel, v. d. St. Jacobus- stichting en kap. J. de Jong van de Goede Herder, 't Zangkoor voor deze plechtigheid by het Maria-altaar opgesteld, stond on der leiding van kapelaan dr. L. Kat uit Amsterdam, eveneens oud-kapelaan al hier, die de geheele leiding van den volks zang had. Op uitdrukkelijk verlangen van den Jubi laris stond deze plechtigheid geheel in het teeken van den volkszang. Weken is ge oefend door organisaties en jeugd, om de Gregoriaansche Mis in te studeeren. Wat het geworden is, hebben de talrijke aanwezige parochianen mogen ondervin den, een plechtigheid bij uitmendheid. Het zangkoor zong de wisselende gezan gen, de geheele overvolle kerk het Gre- goriaansch. Dat deze plechtigheid indruk heeft gemaakt, bleek ons na afloop. Ieder was er van vol en er door getroffen. De pastoor zelf was ook zeer verheugd. Tus schen 2 en 3 uur bestond er in de pastorie gelegenheid voor corporaties en particu lieren, om den pastoor te complimenteeren. Hiervan werd een uiterst druk gebruik ge maakt en' de ruime zalen van de pastorie waren dit h'eele uur vol van bezoekers, zoo van hier als elders. Tal van corporaties zonden vertegenwoordigers, terwijl velen door bloemen van him belangstelling heb ben doen blijken. Ter receptie verschenen o.m .het college van B. en W„ de Buiten gewoon Vrijw. Landstorm, de Burger wacht, vele raadsleden, besturen van alle R.-K. vereenigingen, geestelijken van hier en elders en drommen particulieren. Te half vier had een grootsch défilé voor de pastorie plaats van alle organisaties en de schooljeugd met vaandels en banieren. Hierin werkte ook mede ons muziekkorps „Excelsior" dat bij geen plechtigheid ont breekt. Het was een kleurige, fleurige stoet, die langs de pastoor trok en den Romeinschen groet bracht. Na afloop van het défilé stelden de schoolkinderen zich in den tuin van de pastorie tegenover het podium op, daarachter posteerde zich Excelsior, ter wijl zich daaromheen aansloten de diverse belangstellenden. Onder leiding van den heer Kunst werd vervolgens door de school jeugd een lied gezongen, terwijl Excel sior ook nog eenige nummers ten beste gaf. De pastoor bracht allen met een kort, maar hartelijk woord dank. Tot besluit van dezen dag werd om half acht een plechtig lof gecelebreerd door den Jubilaris met assistentie van de beide ka pelaans en kapelaan Heemskerk als cere- moniarius. Tijdens dit lof zongen de leden van de drie parochiale zangkoren in deze gemeen te onder leiding van den heer J. C. Beuk zeer verdienshtelijk eenige polyphonische gezangen. De jubilaris zelf heeft in een kort woord de parochianen dank gebracht voor den heerlijken dag, hem bereid. Vooral de Hoogmis, welke zoo innig werd beleefd DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. De Oostenrijksche bondskanselier heeft een auto-ongeluk gehad, waarbij hij ge wond werd. Zijn vrouw en de chauffeur werden gedood. (4de blad). België heeft de Sovjet-republiek erkend. (4de blad). De Internationale Conferentie van econo misten te Antwerpen spreekt zich uit voor stabilisatie. (1ste blad.) BINNENLAND. Het K.L.M. vliegtuig „De Kwikstaart" is nabij Schiphol neergestort en in brand gevlogen. Van de inzittenden werden er 6 gedood. (1ste blad). Overleden is de Minister van Staat Cort van der Linden. (1ste blad). De stadhuisbouw in de Residentie. (4de blad). Tal van personen bij het zwemmen ver dronken. (Gem. Ber. 3de blad). Verscheidene ernstige verkeersongeluk ken met auto en tram. (Gem. Ber. 3de blad en 1ste blad). De Wormerveersche bankier Schaap te Parijs gearresteerd. (Gem. Ber. 3de blad). De Nijmeegsche verzekerings-inspecteur legt een bekentenis af in verband met de Ossche misdadigersaffaire. (Gem. Ber. 3de blad)Nieuwe arrestatie te Oss. (1ste blad). OMGEVING. Een doodelijk ongeluk onder Oegstgeest. (lste blad). SPORT EN WEDSTRIJDEN. Law n-t e n n i s: De intern, kampioen schappen te Noord wijk beëindigd. (2e blad) Zeilen: De wedstrijden van de „Braas- semermeer" door uitstekend zeilweer be gunstigd. (2de blad). Zwemmen: Wedstrijden in Poelmeer. (2de blad). Athletiek:De Zuid-Hollandsche Kam pioenschappen te Rotterdam gehouden. Successen van Osendarp en de Bruyn te Londen. (2de blad). AGENDA LEIDEN. Woensdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Huize „Maria", 8.15 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zitting St. Vincentiusgebouw Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark' 8, Oegstgeest, tel. 274. door de parochianen, was het hoogtepunt in deze voering. Z.E.W. hoopte nog enkele jaren te mogen arbeiden in deze gemeente, die hem zoo lief is. Met een Tantum Ergo van Diepenbroek en een feestlied door den directeur vam het Zangkoor, den heer J. C. Beuk, ein digde deze schoone en voor pastoor Tho lenaar ongetwijfeld niet te vergeten dag. Personalia. Aan de Middelbare school te Haarlem is geslaagd voor het einddiplo ma afd. electrotechniek de heer C. R. A. Meijer. ZILK. Bleekneusjes. Evenals het vorige jaar, zal ook nu tijdens de vacantie aan een kleine 50 kinderen van ongeveer 10 a 12 jaar bij de parochianen onderdak verschaft worden, met als hoofddoel deze kinderen gedurende een viertal weken lichamelijk, maar vooral geestelijk een weinig bij te werken. Daar dit geheel belangloos wordt gedaan, is zulks zeker schitterend te noe men. Wij hopen, dat ook dit jaar de Hoorn- sche bleekneusjes in onze parochie van het buitenleven kunnen genieten. Pech. De heer v. d. M. plaatste zijn zoo goed als nieuwe rijwiel tegen een hek, staande langs den bitumenweg naibij de Comeliabrug alhier, toen het vehikel ech ter kantelde en door een passeerende luxe auto in puin gereden werd. Verkeerd aangesloten. Na eenige werkzaamheden aan het lichtnet verricht te hebben, werd vanwege de Lichtfabrie ken het net wederom onder stroom gezeft. Vermoedelijk door verkeerde aansluitingen, draaiden in een 10-tal bedrijven alhier de electrische motoren stuk. Dit muisje zal nog wel een lang staartje hebben.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2