T ranspireerendeVoeten, MAANDAG 15 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DEKUE BLAD. PAG. UI DE VOORTVLUCHTIGE BANKIER SCHAAP GEARRESTEERD. Te Parijs aangehouden. Naar wij vernemen is de voortvluchtige bankier L. Schaap uit Wormerveer, die ge zocht werd wegens verduistering op groote schaal, Vrijdag te Parijs aangehouden. De Commissaris van Politie te Wormerveer, de heer F. W. de Groot, had aanwijzingen ge kregen, dat de voortvluchtige zich in de Fransche hoofdstad moest bevinden. Woensdag heeft de heer De Groot zich naar Parijs begeven, en Vrijdagavond slaag de hij er in den heer Schaap aan te hou den. Hij trof hem aan in het station Paris- Nord, waarheen hij zich had begeven om dat hij vermoedde, daar den vluchteling te zullen treffen. De heer De Groot was niet vergezeld van Fransche politie. Toen hij den heer S. aansprak, en hem voor gear resteerd verklaarde, pleegde de arrestant geen enkel verzet. Integendeel verklaarde hij zich bereid onmiddellijk met den Com missaris uit Wormerveer naar Nederland terug te keer en. Hierdoor werd een verzoek tot uitlevering aan de Fransche autoriteiten, overbodig. Met den Franschen nachttrein zijn de heer De Groot en zijn arrestant Zaterdag nacht van Parijs naar Nederland gereisd. Na aankomst in Nederland begaven zij zich rechtstreeks naar Wormerveer, waar men Zaterdagmiddag te 12 uur arriveerde. De heer S. was bij zijn aanhouding nog in het bezit van eenige duizenden guldens. Tot nu toe heeft hij, voor zoover ons be kend, geen inlichtingen verstrekt omtrent zijn verdere plannen, welke hij bij niet ar restatie had. Men heeft den indruk, dat hij al den tijd, dat hij gezocht werd, in de Fransche hoofdstad zonder een bepaald doel heeft rondgedoold. ZUN KIND IN VLAAG VAN RAZERNIJ GEDOOD. Vreeselijk drama te Deventer. Een verschrikkelijk drama heeft zich Za terdagmorgen afgespeeld ten huize van de familie R. aan de Molenbelt te Deventer. De heer R., die zenuwpatiënt is, greep in een vlaag van razernij een bijl, en sloeg daarmee zijn 12-jarig zoontje op het ach terhoofd. Met een groote wonde en hevig bloedend werd het ventje naar het zieken huis vervoerd, waar het is overleden. De vader, die aanvankelijk naar het politie bureau werd overgebracht, is later naar de Psychiatrische Inrichting Brinkgreven ver voerd. R. had reeds enkele malen te kennen ge geven, dat hij er financieel slecht voorstond en dat er maar een einde aan moest komen, De waanzinnige moet reeds dagen te voren met moordplannen hebben rondgeloopen en meldde zich na zijn daad zelf bij de politie aan. Bij het verhoor op het politiebureau bleek reeds direct uit de opmerkingen, die hij maakte, dat hij volslagen krankzinnig is. Men heeft hem dan ook onverwijld doen op nemen in een kran zi nn i gen gesticht, aange zien zijn verder verblijf in de samenleving hoogst gevaarlijk werd geacht. Het slachtoffer heeft tijdens een kort ver hoor aan den commissaris van politie een vrij omstandig verhaal van het verloop van het drama gegeven. Het stoffelijk over schot wordt vermoedelijk as. Dinsdag ter aarde besteld. ONTPLOFFING IN DE KUNSTZIJDE FABRIEK TE NIJMEGEN. Geen slachtoffers. Zaterdagavond had in de Kunstzijdefa briek de „Nijma" te Nijmegen een ont ploffing plaats in het afvoerkanaal van de spinnerij waarlangs het water naar de ri vier geloosd wordt. Vermoedelijk heeft een koolstofgas-ontploffing plaats gehad, waardoor de deksels van de afvoerbuizen sprongen en tal van ruiten in het nieuwe gedeelte van dit gebouw, waarin nog geen machines staan, vernield werden. Hierdoor bleek de schade van tamelijk geringen om vang. De juiste oorzaak is niet bekend en er wordt een onderzoek ingesteld. De brandweer die spoedig ter plaatse was be hoefde geen dienst te doen. Het bedrijf kon weer normaal worden voortgezet. DE TREINONTSPORING BIJ HAARLEM. De oorzaak vastgesteld. De Haarlemsche politie heeft het onder zoek naar de treinontsporing, welke Vrij dagmiddag op de lijn AmsterdamHaarlem heeft plaats gehad, voortgezet, en daarbij ie thans komen vast te staan, dat de wissel, welke de Dieseltrein tijdens het rangeeren passeerde, inderdaad te vroeg is overge haald. De seinhuiswachter, die dit bij het eerste verhoor betwistte, heeft thans n.l. mede gedeeld, dat een timmerman, zekere B. in het seinhuis den wissel heeft omgetrokken. Tevens heeft de seinhuiswachter verklaard, dat hij tevens het bedieningshand el van den wissel heeft ontgrendeld, hetgeen in strijd was met zijn voorschriften. Op grond van deze verklaringen, heeft de politie zoowel tegen den seinhuiswach ter als tegen den timmerman proces ver baal opgemaakt. BRANDSTICHTING? In den afgeloopen nacht zijn op het land van de ijsbaan „het Noorden" te Gro ningen vier oppers hooi afgebrand. Aangezien de oppers op 40 meter afstand van elkaar staan, wordt aan brandstichting gedacht. De daders zijn nog niet ontdekt. De brandweer wist 6 oppers te behouden. Het hooi, dat was verzekerd, behoorde aan den heer E. Bierling te Groningen. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten 4443 INGEZONDEN STUKKEN DE OSSCHE BENDE. Nijmeegsch verzekeringsinspecteur bekent. Naar aanleiding van de arrestatie van den 40-jarigen heer Sn., inspecteur van een brand- en inbraakverzekering te Nijmegen verneemt de „Msb." nog het volgende: Sn. die werkzaam is voor een groote verzekeringsmaatschappij maakte er zijn werk van verschillende landbouwers op kleine plaatsen in Oost-Noord-Brabant met het oog op de onveiligheid aldaar te gen inbraak te verzekeren, wat natuurlijk uit het oogpunt van zijn functie te prijzen viel. Wanneer hij echter de verzekering ge sloten had, kwam hij na korten tijd weer terug, om zich volgens zijn verklaring in opdracht van de directie der maatschappij op de hoogte te stellen, waar de verzekerde zijn geld of waardepapieren bewaarde en of zijn brandkast van soliede sloten was voorzien. Thans blijkt echter, dat hij deze gege vens ter hand stolde aan de Ossche inbre kersbende met welke hij in nauwe relatie stond. De inspecteur bracht de inbrekers per auto "star het operatie-terrein. Echter nog verder dan Oost-Brabant strekte zijn werkzaamheden zich uit. Zoo is nu gebleken, dat in het gehucht Reutum (gemeente Tubbergen) het vorig jaar een inbraak gepleegd is bij een landbouwer wiens brandkast uit de woning werd ge sleept en toen werd geopend, waarbij een aanzienlijk geldbedrag aan de inbrekers in handen viel. Deze inspecteur Sn. had den bekenden inbreker bijgenaamd „de Sijp" persoonlijk met de auto daarheen vervoerd. Hierbij waren ook nog betrokken Toon de Soep en „den Brus". In Januari 1934 pleegden ze een inbraak bij den molenaar v. H. te Langenboom. Door het forceeren van een rolluik wisten ze de pen van het raamkozijn te schuiven, het raam te openen en naar binnen te dringen. Met een valschen sleutel openden ze daarna de brandkast, waarbij een be drag van 2000 en vele waardevolle ef fecten werden buitgemaakt. Hoe geraffineerd de inbrekers te werk gingen blijkt uit het feit, dat de bewoners, die in het gelijkvloersch achterhuis slie pen, geen enkel gerucht hadden gehoord. De marechausseé uit Grave, die een on derzoek instelde kon toen geen resultaat bereiken, daar ieder spoor ontbrak. In 1933 werd bij de drie gezusters v. d. Heuvel te Herpen door drie gemaskerde mannen een overval gepleegd, men tracht te de zusters, die door gerucht waren ge wekt, in den kelder op te sluiten, wat ech ter door haar krachtdadig verzet slechts bij een harer gelukte. De andere zusters werden door haar vast te binden met bed- del akens en dekens onschadelijk gemaakt. Door haar hulpgeroep werden de buren gewekt en kozen de dieven het hazenpad. Hoe geraffineerd zij hier te werk' gingen, bleek later, toen ze het kelderluik met zak ken zand bleken te hebben geblindeerd, opdat indien hun opzet geslaagd zou zijn het hulpgeroep der zusters niet naar bui ten hoorbaar zou zijn geweest. ka den nacht van 18 op 19 Juni 1933 werd door dezelfde bende ook een overval gepleegd op den landbouwer, van Gruns- ven te Boekei bij Gemert. Op de bekende wijze n.l. door openschuiving van het raam drongen ze hier het huis binnen en dwon gen de bewoners hun de sleutels van de kast te overhandigen. De buit bedroeg toen slechts 100. Het viel toen reeds op, dat juist al deze panden door bemiddeling van genoemden Sn. tegen inbraak waren verzekerd. Tienduizend kippen gestolen. Met het oog op de vele kippendiefstal len, sloot de inspecteur ook nog verschil lende verzekeringen daartegen. Daar de kippen in die jaren nogal prijzig waren was dit meermalen een geschikt werkob- ject voor deze bende, zoo moet het aantal kippen, dat op deze wijze via een opkoo- per ter slachtbank gingen het getal van tienduizend benaderen. Opmerkelijk is het dat door de gedu peerde boeren zelden of nooit aangifte bij de politie gedaan werd, waaruit valt op te maken, dat er in deze zaak nog vele duis tere punten zijn, en dat vele landbouwers, zich nog als heler of als diefjesmaat zul len moeten verantwoorden. Naar we vernemen moet Sn. in de ma rechausseekazerne te Oss waar hij is inge sloten een volledige bekentenis hebben afgelegd. Maandag zal hij voor den Offi cier van Justitie te 's-Hertogenbosch wor den geleid. HET SCHIP „DE HOOP" VLOT GEKOMEN. Na gedurende negen dagen op het Wad onder Schiermonnikoog te hebben vastge zeten, is het schip „De Hoop", schipper Verhei van Den Andel (Gr.) Zaterdagmor gen, na ongeveer de geheele lading over boord te hebben gezet, te omstreeks acht uur vlot gekomen. De schipper, die van Bergen op Zoom gekomen was, heeft de reis naar zijn plaats van bestemming Sta- tenzijl voortgezet. UIT DE OMGEVING „Na het regenseizoen". Met verwondering las ik in Uw blad van 13 Juli j.l. een artikel van de „Avondipost", dat U aanhaalde met betrekking tot het Italiaansch-Aibessynisch geschil, met ge- brui km aling van bovenstaanden titel. In dat artikel wordt moedwillig de in druk gewekt alsof Mussolini een „bloed hond" is, die wil wachten tot na den regen tijd, om een bloedibad aan te richten. Nu is het met vele dagelijksche dingen zoo, dat men iedere gebeurtenis van twee kanten kan bekijken. De eene zoekt eerst het goede in iets, de tweede zoekt eerst het mogelijk verkeerde. De laatste catagorie van menschen heeft meestal de eigenschap, om alles flink aan te dikken. Het door U aangehaalde artikel van de „Avondpost" voelde ik zeer sterk aan als te zijn geschre ven door iemand van de tweede soort. lo. Moet het ons Katholieken toch niet koud laten dat iemand een einde wil ma ken aan de slavenhandel en de uitwassen ervan, een handel die nog welig tiert in Abbessinië. Zoowel Engelsche Lagerhuis leden als Fransche Insiders hebben in het openibaar toegegeven dat er nog dikwijls EYansche en Engelsche onderdanen geroofd worden om als slaaf te worden verhandeld. Onze Katholieke moraal gebiedt ons blij te zijn als hieraan een einde gemaakt wordt. 2o. „Mussolini wacht tot na regentijd". I Het artikel doet het voorkomen alsof Mus solini wacht op zonnig weer. Een openlucht voorstelling maakt het artikel ervan. Ik I vind het een misselijke voorstelling van 1 zaken, die geheel anders zijn. Meer ingewij den zullen weten te vertellen, dat bij een veldtocht in den regentijd in dergelijke tro pische gebieden, het verlies aan manschap- I pen veel grooter moet zijn als na dien tijd. j Mussolini wacht dus om menschenlevens te sparen en er geen onnoodige moord- partij van te maken. Ik geloof dat dit ge- i heel volgens de Katholieke moraal is. I Men zou zoo zeggen dat de Katholieke Pers erg bang is om een dictator te huldi gen, ook al heeft hij nog zooveel goeds be- I reikt voor de Katholieke zaak. Dit laatste kan toch op de eerste plaats van Mussolini gezegd worden. Ik vind het bovendien zeer klein om een zoo groote figuur (die natuur lijk zijn fouten heeft) op zoo'n inferieure manier aan zijn lezers voor te stellen. In Uw bijschrift stelt U het verschrikke lijke voor van oorlog voeren tegenover een leven van vredeOnze Katholieke mo raal prijst en steunt de groote gezinnen. In Italië is dat ook zoo. Het Italiaansche volk groeit uit met millioenen, ook tengevolge van groote gezinnen. De menschen hebben of krijgen langzamerhand geen mogelijk heid meer om zich te vestigen en in hun levensonderhoud te kunnen voorzien. Mus solini wil voor het volk bestaansmogelijk- j heid scheppen omdat anders de menschen m hun vredig bestaan niet meer te eten zullen hébben. Hij zoekt de mogelijkheid in Abessynië, in een gebied waar mil lioenen als slaven leven en worden verhan deld, om tegelijk ook deze menschen op te heffen. Hij is anderen die minder Katholiek denken dan hij vóór, de anderen protes teeren natuurlijk, omdat de kluif hun ont gaat. Laten wij Katholieken toch zeker geen Katholiek denkende kopstukken van de we reld afbreken, al zijn we het niet geheel met hen eens. Menschen als Mussolini kij ken wel iets verder dan andere, ook omdat ze iets meer weten. N. CREYGHTON. Wij hebben een artikel uit de „Avond post" overgenomen. En dat gedaan met in stemming. Daarom richt de geachte inzen der zich terecht ook tot ons. Natuurlijk, wij kiezen in het geschil Italië-Abessynië geen part ij voor het laatste land. Natuurlijk, wij erkennen, dat in Abessynië nog vele hoogst erger lijke wantoestanden heerschen, ten opzichte waarvan de Katholieke moraal in derdaad ons „gebiedt blij te zijn, als hier aan een einde wordt gemaakt". Dat is ook ons niet onbekend. Maar de quintessence van het arti kel van de „Avondpost" was: Over het oorlog-voeren wordt door Mussolini zoo cynisch, zoo koelbloedig gesproken, alsof 't bv. gaat over een openluchtvoorstelling. Men kan een zaak van twee kanten be zien, merkt schrijver op. Zoo is 't. Oók geldt dit voor het voeren van een oorlog. Men kan alléén zien, dat er door dien oor log iets goeds bereikt worden kan(!) zoo als inzender, naar 't schijnt, dat alléén voor zich ziet. Maar men moet toch óók zien, dat een oorlog een moderne oorlog voor al! gevoerd wordt met aller.gruwelij.kste middelen, duizenden, tienduizenden men schenlevens opoffert, een vloed van ellen- ALKEMADE. Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt thans nog 78, waarvan er 66 bij de werkverschaffing zijn geplaatst. Geboren: Petrus Theodorus, z. van J. P. Mollers en van M. C. van Haastrecht Gerardus Cornel is, z. van J. Daleman en M. M. M. Hillebrand Theodora Hendrica, d. van P. J. Klein en C. J. M. Hogenboom. Overleden: Wilhelmina Johanna Ma ria van der Zwet 21 j. Hugo van Wie- ringen 60 j. Leonardus Josephus van Akkeren 9 j. HILLEGOM. Kostelooze Rijwielmerken. Voor het vragen van kostelooze rijwielplaatjes zal de Rijksontvanger behalve op de gewone dagen en kantooruren extra zitting hou den Woensdag 17 en Maandag 22 Juli als mede Donderdag 1 Aug. telkens des nam. van 79 uur. Aanbesteding. Door den architect W. Kuitems is aanbesteed het bouwen van twee wonohuizen aan de Haven voor re kening van den heer W. van Zanten. In geschreven werd als volgt: D. Out ƒ4444, VeenmanVink ƒ4324; A. Graper ƒ3998; Langeveld en Pouw 3947B. Imthorn en Zn ƒ3868! Th. v. d. Hoorn ƒ3851; De Vries en Couzijn 3836; A. J. Seysener 3680; P. Willemse 3573. Het werk is aan den laag st en inschrijver gegund. Gem. Arbeidsbeurs. Het aantal werk- loozen bedraagt thans 270 tegen 377 voor een week. Er is wel een schitterende ver mindering gekomen; gelukkig maar. LISSE. Personalia. Mej. A. L. Beumer slaag de aan het Pontschool te Leiden voor het examen Ned. Handelscorrespondentie. Voor het Mulo-diploma B is te 's-Graven- hage geslaagd de leerling A. Groothidde van de Geref. School alhier. Werkloosheid. In de week van 7 tot 13 Juli 1935 'bedroeg het aantal ingeschre ven werkloozen, naar wij vernemen, slecht 81. Hieronder is geen enkele landarbeider begrepen. Deze personen zijn gelukkig thans allen aan het werk kunnen gaan, waarvan een groot gedeelte is geplaatst ingevolge de bbijslagregeling op het loon. Gymnastieklokaal. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het Gemeente bestuur om een tweetal lokalen van de Open bare School alhier om te bouwen in een gymnastieklokaal. Hinderwet. Burg. en Weth. dezer ge- gemeente hebben aan de N.V. Bataafsche Import Mij. te 's-Gravenhage, ingevolgen de Hinderwet, vergunning verleend tot het op richten van een benzine-installatie op het perceel plaatselijk gemerkt Wagenstraat no. 14, kadastraal bekend gemeente Lisse in seotie D. no. 2950. Aanrijding, Door het niet tijdig uit steken van de richtingwijzer van een auto, welke van links komende de Stationsweg opdraaide, had Zaterdagmiddag een aanrij ding plaats tusschen deze auto, een motor fiets en een gewoon rijwiel van den jonge heer v. G. alhier. Deze kwam zoodanig in 't gedrang, dat hij een ernstige ontvelling aan het hoofd opliep hetgeen ter plaatse door eenige leden van den E. H. B. O. werd verbonden. Zijn rijwiel werd geheel ver nield. De chef van politie maakte proces verbaal op. Door een hond gebeten. Zaterdag te- den avond was een schippersjongen op de stoep van den winkel der R.-K. Coöperatie met een hond aan het spelen, waarbij ook het 4-jarig zoontje van den chef der coö peratie gezeten was. Plotseling beet de hond in den wang v. dezen 4-jarigen knaap, waarbij een stuk van de onderliep verlo ren ging en een gapende wonde in de wang werd veroorzaakt. Onmiddellijk begaf men zich per auto met de kleine naar het Academisch Ziekenhuis, waar de wond voorloopig werd geheeld. de meesleurt over overwonnenen en over winnaars. „Katholiek denkende kopstukken" moe ten zich ook van die zijde, en vooral van die zijde van het oorlogen voeren, door drongen houden! En, met alle waardeering die Mussolini om zijn talenten en gaven toe komt, 't heeft zeker allen schijn, dat Mussolini niet het oorlog-voeren van dien laatsten kant met voldoende ernst bekijkt. Wij willen het laten bij deze enkele kantteekening bij het artikel van den ge- achten inzender, dat ons nog stof zou kun nen geven voor veel verdere beschouwin gen! Red. OUDEWETERING. H. Priesterwijding. Op Zondag 28 Juli as. zal fr. Amandus van de Congregatie der H.H. Harten (in de wereld Dirk van Berkel Jz.), in de kloosterkerk te Valkenburg de H. Priester wijding ontvangen. Op Zondag 11 Augustus des voormiddags te half elf zal hij in de Parochiekerk alhier zijn eerste H. Mis op dragen. Tevens zal er dien dag gelegenheid zijn den jeugdigen Priester persoonlijk geluik te wenschen en wel des namiddags tusschen 2 en 3 uur in de Zusterschool. Reddingsbrigade. Het bestuur van de Reddingsbrigade Oudewetering en Omstre ken heeft er wel slag van de aandacht van de inwoners voor het door de Brigade be oogde doel te trekken. Elke bijzondere ge legenheid wordt benut om belangstellen den de gelegenheid te geven om nader met het doel en de werkwijze in kennis te ko men. Zoo was ditmaal bij gelegenheid van de Nationale Zeilwedstrijden van de Zeil- vereeniging Braassemermeer weder een programma in elkaar gezt, dat volkomen geslaagd mag heeten en dat zeer velen rondom het Zwembad had gelokt. De be kende Boskoopsche Reddingsbrigade was te gast en heeft met haar 32 leden een ieder een alleszins belangwekkenden middag be zorgd. Nadat de leider van de Brigade het feest met een woord van welkom tot den Burgemeester en een woord van lof voor het fraaie zwembad had geopend, werden we verrast door een keurige „show". In stipte orde werd het eerste nummer „Op- zwemmen der leden met vlaggetood" uitge voerd en met dit nummer was de hoog ge spannen verwachting ten top gevoerd. Het was dan ook voor ons, beginnelingen, een schitterenden aanblik deze „opmarsch" ga de te slaan. Hierna kregen we een pleidooi voor het behoud van den gaven gulden in een vorm, welke alleszins actueel mag wor den genoemd. „Financieele Visschen onder de maat" vermelde het programma. Een vis- scher met zwaar tuig bewapend haalde ach tereenvolgens de in „diepere sferen" ver toevende Belga, Dollar en het Pond Ster ling naar boven, terwijl daarentegen onze fiere Hollandsohe Maagd met den gaven Gulden in triomph per motorjacht arriveer de. De clou van dit nummer was wel toen alle personificaties van ovengenoemde munteenheden door gevaarlijk manoeuvree ren wederom in de diepte verdwenen, ter wijl daarentegen onze Gulden zich ook op het woelige water zeer „stavast" toonde. De uitvoering van dit nummer was zoo danig, dat zoowel de devaluïsten als de de- flat ionis ten onder de aanwezigen een dankbaar applaus lieten hooren. Hierna werden verschillende nummers als gekleed zwemmen en estafette-zwemmen op uitste kende wijze uitgevoerd, terwijl nog enkele komische nummers voor de noodige afwis seling zorgden. Alles bijeen was het een zeer geslaagden middag, die ons heeft getoond, hetgeen er voor de leden van de Oudeweteringsohe Brigade nog te doen valt om een gelijk waardige plaats in de rij der Brigades in te nemen. Groene Kruis. Reeds maanden en maanden is er door de verschillende damee clubs, zoowel hier als in de omgeving, in stilte gewerkt aan de voorbereiding van de groote bazar, welke dit jaar ten bate van het Groene Kruis zal worden gehou den. Dat de voorbereidingen in een verge vorderd stadium van voltooiing zijn geko men kunnen wij afleiden uit de feestelijke verzamel ^b ij eenkomst welke Vrijdag j.l. in Hotel Van den Bosch werd gehouden en waar de dames de gasten waren van het Groene Kruisbestuur. Ruim 70 dames had den aan den oproep gevolg gegeven. Na opening van den avond door den voor zitter, den heer P. Roeloffs, deed dokter Van der Bijl nadere mededeelingen betref fende den as. bazar. Hoewel het langen tijd aan het bestuur maar niet mocht geluk ken een geschikte localiteit te vinden, was deze moeilijkheid op een gelukkige wijze opgelost nu juist voor den aanvang dezer bijeenkomst van den heer A. Roeloffs de mededeeling was binnengekomen, dat zijn veestallen als zoodanig in gebruik konden worden genomen. Het ligt in het voornemen de bazar medio September te houden. Na deze opwekkende mededeelingen kostte het weinig moeite de goede stem ming er bij de dames in te houden. Dat het bestuur inmiddels reeds van een goeden Bazar-geest was bezield kunnen we veilig concludeeren uit het feit, dat het er in ge- concludeeren uit het feit, dat het er in slaagde 70 dames feestelijk te onthalen en daarbij tevens een batig saldo van ƒ5. over te houden. Dat belooft wat voor Sep tember. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 113. „Hou je mond, antwoordde Drein, dat is geen gewone man; dat is een goochelaar moet je denken! Dat is bijna net zoo erg als een toovenaar!" „Komen jullie maar eens met me mee!, riep de goochelaar hun uit de verte al toe, ik zal jullie wel eens een zeemonster laten zien!" 114. De goochelaar bleek echter geen held te zijn. Hij bracht Drein Drentel en Piet Prikkel bij de ingang van een donkere grot. „Zoo, zei de goochelaar toen, hier moeten jullie ingaan. Ik ga liever niet mee, want ik wil met zee monsters niets te maken hebben. Piet en Drein bedankten hem vriendelijk en gingen moedig de grot binnen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10