VRIJDAG 12 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN TRAGISCH AUTO-ONGELUK. Vrouw springt uit een rijdende auto. Gistermiddag reed een vrachtauto, be stuurd door L. op den Rredaschen weg na bij Tilburg. Naast hem in de cabine zat zijn moeder, de ongeveer 50-jarige mej. Lam- brecht-Monde. Bij plotseling remmen ontwikkelde zich eenige rook. De moeder meende, dat de auto in brand vloog en wilde uit den wagen springen. Haar zoon trachtte haar tegen te houden, doch verloor hierbij het beheer over het stuur. De wagen botste tegen een langs den weg bestaande boom, met het gevolg dat de bestuurder een zware hoofdwonde opliep. Mej. L. was tusschen de wielen te recht gekomen en werd zoo ernstig gewond, dat zij eenige oogenblikken na het ongeval overleed. Het stoffelijk overschot van de vrouw werd naar het St. Elisabethgasthuis over gebracht. OVERBOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. Gistermiddag is de 58-jarige S. ten Kate, schipper van een Rijnaak, liggende in de Vulcaanhaven te Vlaardingen tijdens het verrichten van werkzaamheden overboord geslagen. De man verdween oogenblikke- lijk in de diepte. Door personeel van het havenbedrijf werd hij enkele oogenblikken later opgehaald, waarna men onmiddel- j lijk kunstmatige ademhaling toepaste. Dit mocht echter niet meer baten, aangezien de levensgeesten reeds geweken waren. BOSCHBAND TE LOON OP ZAND. Gistermiddag te omstreeks half drie, is te Loon op Zand een boschbrand uitge broken, welke een grooten omvang dreig de aan te nemen. Het vuur woedde in een perceel mastbosch van P. Zwaans en op een terrein van de Vereeniging tot Be houd van Natuurmonumenten. Werkloozen uit den omtrek werden gere- quireerd om het blusschingswerk' ter hand te nemem Dank zij hun krachtig ingrijpen kon de brand binnen een uur worden gebluscht en beperkt blijven tot een oppervlakte van ongeveer 1 H.A. ep elk der perceelen, zoo dat in het geheel bijna 2 H.A. bosch in de vlammen is opgegaan. Rijks- en gemeen tepolitie waren bij het blusschingswerk aanwezig. BRAND IN RIJWIELMAGAZIJN. In het rijwielmagazijn van de N.V. „De Amstelstroom", directeur M. de Hond, ge vestigd op den hoek van den Amsteldijk en de Kuiperstraat te Amsterdam is gis termiddag te één uur een brand uitgebro ken, die zich aanvankelijk ernstig liet aan zien. Op straat, aan den toegang tot het ma gazijn in de Kuiperstraat, lagen 30 rol len ieder van 20 rijwielbanden. In deze rollen is de brand ontstaan. Men ver moedt, dat de straatjeugd ze in brand heeft gestoken. Toen deze rollen eenmaal aan het branden warén bleek blusschen niet meer mogelijk. Door de hitte van het vuur sprong de groote spiegelruit en in minder dan geen tijd had de etalage, waarin allerlei onderdeelen van rijwielen uitgestald waren vlamgevat. De vlammen klauterden als het ware naar boven en voor de brandweer was gearriveerd, dus in enkele minuten hadden ook de eerste en tweede verdieping boven de etalage van het magazijn in de Kuiperstraat vlamge vat. De brandmeester van de eerste aanwezi ge motorspuit liet dadelijk groote brand doorgeven, zoodat weldra van alle kan ten brandweermateriaal arriveerde. Te gen den gevel in de Kuiperstraat werd een mechanische ladder opgeslagen. Zoo snel als de brand was ontstaan, even spoedig had de brandweer het vuur onder den knie. FEUILLETON. DE DIEF. DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 59) Hij herinnerde zich, dat het contact on geveer vier voet van den grond was en aan de wand tegenover die, waartegen Claeys lag. Voorzichtig tastte hij rond naar het lichaam van den baron, al dien tijd vreezend, dat Garland hem zou besprin gen. Toen Trent het licht opdraaide, beving hem een wilde vreugde. Twaalf pas verder lag Garland op han den en voeten en tastte onder een kast, zooals de kat haar klauwen uitstrekt naar de muis, die zich onder een meubelstuk verborgen heeft. Woedend krabbelde hij overeind. Het verblufte hem, dat Trent zoo vroo- lijk leek en ongedeerd scheen. „Quem deus vult" mompelde hij en trad nader. Hij zag, dat Trent naar de oude Vlamingen in hun lijsten keek, die nog nimmer een dergelijk gevecht hadden aancshouwd. Doch diens plotseling zelfvertrouwen had een andere oorzaak. Trent herinnerde zich een greep, die hem geleerd was door een ouden Cor- nishman, die een kampioen worstelaar was geweest. De greep was reeds lang geleden verboden om het daaraan verbonden ge vaar. Het achtergedeelte van het rijwielmaga- zijn brandde uit evenals een kamer op de eerste verdieping bewoond door den heer Prior. Op de tweede verdieping kwam het vuur tot staan, daar werden van den heer Goester alleen de gordijnen vernield en werd waterschade aangericht. TRANSPORTAUTO IN BRAND GERAAKT. Gistermiddag is een groote transport auto van den gemeentelijke reinigingsdienst te Nijmegen op den Hooidijk ten gevolge van kortsluiting in brand geraakt. De wagen stond weldra in lichter laaie en brandde geheel uit. Hij is later weggesleept. De chauffeur en zijn knecht wisten tij dig uit den auto te springen. GEDETINEERDE SPRINGT UIT DEN TREIN. Onmiddellijk weer gearresteerd. Gistermiddag heeft Jan Hoek, die eenige jaren geleden tot levenslange gevangenis straf is veroordeeld wegens moord, ge pleegd op een onderwijzeres te Bennekom, een poging tot ontsnapping gedaan. Jan Hoek, die zijn straf in de gevangenis te Leeuwarden uitzit, moest gisteren te Arn hem voor een familiekwestie worden ge hoord. Op de terugreis naar Leeuwarden, is hij omstreeks half vijf, via eep deurtje van 'de W.C., nadat hij zijn boeien had weten los te maken, uit den in vollen vaart rijdenden trein gesprongen. De trein, welke op dat moment tusschen Nijeveen en Steenwijk bevond, werd dadelijk tot stil stand gebracht, waarna de twee Rijksveld wachters, die Hoek begeleidden en eeni ge reizigers onmiddellijk de achtervolging begonnen. Hoek schijnt na den sprong een oogenblik versuft geweest te zijn, doch hij had het weldra op een loopen gezet, was over een sloot gesprongen en trachtte toen de weilanden in te vluchten. Nadat eenige schoten op den vluchteling waren gelost kon hij echter worden gepakt. De trein had ongeveer een kwartier ver traging. HET VERMISTE SCHIP. Nog steeds niet terecht. In verband met het bericht, dat het schip „Ebenhaeser" van schipper Drent, dat op 25 Juni j.l. van Rotterdam naar Ol- denhoven in Groningen was vertrokken, en sindsdien werd vermist, thans terecht was, kunnen wij nog melden, dat hier een vergissing heeft plaats gehad. Het schip, dat de vorige week ten Zui den van Schiermonnikoog op het Wad is vastgevaren, is „De Hoop", schipper Ver- hey uit Ten Andel. Het was op weg van Bergen op Zoom naar Nieuweschans, toen het de vorige week in stormweer raakte gelijk boven vermeld toen vast is gevaren. Met hoog water zal „De Hoop" haar reis voortzetten. Inmiddels verkeert men nog steeds in het onzekere omtrent het lot van de „Eben haeser". DE FRAUDE BIJ DE. A. B. T. B. In verband met de fraude gepleegd door den boekhouder van den Aarts Diocesane Boeren- en Tuindersbond wordt ons van de zijde van dezen Bond het volgende me degedeeld: De fraude van boekhouder van H. werd reeds op Maandag 17 Juni ontdekt door den inspectiedienst van den A. B. T. B., dus vóórdat van eenige fraude met tarwe sprake was. Hij heeft deze fraude reeds denzelfden dag bekend, hetgeen schrifte lijk ie vastgelegd. Het betrof hier verduistering van voor den A. B. T. B. bestemde gelden en niet gelden van crisis- en tarweorganisaties. „Herinner je je John Carkeek, wiens groote paard je leende om over de heide te rijden, toen je dien moord ging plegen?" Charlas Garland bleef een oogenblik staan, meenend, dat de ander ijlde. „Ik zie van wel", vervolgde Trent. „Een eigenaardige oude kerel, die Carkeek, even groot als jij en even sterk in zijn tijd. Ik heb je een boodschap van hem te brengen." Langzaam naderend zag Garland, dat Trent niet langer voor hem achteruitging. De reus stak beide handen uit, gereed voor een greep, die niet te verbreken zou zijn. Hij zag de geoefende vuisten van zijn te genstander naderkomen. Hij begreep niet, waarom Trent in plaats van hem te slaan of te doen alsof, ineens met verbluffende kracht zijn polsen greep. En terwijl Gar land zich schrap zette voor de geweldige krachtsinspanning, noodig om zich los te rukken, werd John Carkeek's truc op hem toegepast. Eerst leek het, of Trent niets anders wil de doen, dan zijn tegenstander naar zich toe te trekken. Te laat besefte Garland het gevaar. Trent liet zich achterovervallen, zijn rechter voet trof Garland in de maag streek. De zware man, die zijn handen niet bevrijden kon, werd met geweldige kracht tegen den marmeren vloer geslingerd. Trent liep enkele blauwe plekken en een kleine wonde aan het achterhoofd op. Gar land voelde een hevige pijn, het schemer de hem voor de oogen en hij verloor het bewustzijn. Ademloos, maar triomfantelijk kwam «Trent op de been. Het zoemde in zijn ooren en hij wankelde duizelig, maar hij had overwonnen. Hij, de verdachte, de be spotte, had den gevaarlijksten man, dien hij ooit ontmoet had, overwonnen. Gar- SPORT ZWEMMEN K#AMME-BRUGGE. Nederlandsche deelneming. Naar wij vernemen zullen de beide „Haarlem" zwemmers J. van Hemsbergen en A. J. van der Meer met F. Wegenaar van de A.Z. 1870 op uitnoodiging deelnemen aan den Jaarlijkschen langenafstandwed strijd in het kanaal van Damme naar Brug ge over een afstand van 5 K.M., welke wed strijd op Zondag 14 Juli a.s. zal plaats vin den. WATERPOLO DE ZIJL n—D. W. R. n. In een strijd met wisselende kansen heeft de Zijl II speciaal voor rust een goeden wedstrijd gespeeld. Na een voortdurend overwicht van D. W. R., weet F. v. d. Mark geheel onverwacht, met een goed schot de Zijl de leiding te geven 10. Een fout in „De Zijr'-achterhoede komt haar bijna duur te staan, maar de keeper redt goed. Dan lost Key een ver, hard schot dat doel treft 20. Na de rust komen de gasten ver woed opzetten. Een vrije worp vlak voor doel wordt goed op de handen geplaatst en met een fraaien doorslagbal maakt D. W. R. 21. Wanneer een Zijl-speler voor het opstellen binnen de 2 M. lijn het water uit moet, verdedigt de Zijl hardnekkig, maar kan niet voorkomen, dat veertig seconden voor het einde D. W. R. gelijk maakt. Met nog een goede kans voor de gasten komt het einde en heeft de Zijl ver diend gelijk gespeeld. Gisterenavond werden voor de competitie van den Kring Den Haag te Den Haag ge speeld: ZIAN VI tegen de Zij! III 2—2. Rust 1—0; H. G. A. I tegen de Zjjl V 4—1. Rust 21. ZEILEN DE WEDSTRIJDEN DER BRAASSEMERMEER. Voor de zeilwedstrijden van Braassemer- meer, die Zaterdag en Zondag worden ge houden Zaterdag is de eerste start te half vier, Zondag te half tien is het aan tal inschrijvingen wel niet zoo bijzonder groot maar de attractie schuilt in het feit, dat de De Ruyter van Carp voor het eerst in een officieelen wedstrijd zal varen en iedereen zal natuurlijk benieuwd zijn naar de prestaties van dit product van Björne Aas, waarover wij tot dusver zeer weinig hebben gehoord. Als tegenstanders krijgt Carp morgen de Lou van Proehl, een der oude zesmeters die niet best mee zal kun nen en dan de Braassemermeer waarmee Hans Nathan in Kiel niet onverdienstelijk heeft gezeild, al kon hij het tegen de Noor- sche White Lady bijv. niet bolwerken. Het is jammer, dat Dudok van Heel met de Piet Hein niet voor de Braassemermeer heeft ingeschreven, hoe meer mogelijkheden tot vergelijking van de Olympische candidaten hoe beter lijkt ons. Olympiajollen zullen op den Brasemer niet varen in verband met de derde oefen campagne van de K. V. N. W. V. op de Ka- gerplassen en de derde Olympische klasse, de Starklasse is met twee schepen maar matig vertegenwoordigd. Van Dieten met Hot Star is een nieuweling in deze klasse, wien het aan routine tegenover Bob Maas nog wel zal ontbreken. Twee vijf-en-veertigers Fenenga en Warntrs is niét veel, wij vinden een ge mengde klasse in het programma vermeld van twee C-klassers, een D-klasser en twee 22 M2-scherenkruisers, hoewel de starttij den voor deze klassen afzonderlijk zijn op gegeven. Het aantal regenbogen is natuurlijk zeer bevredigend, tien in A en zes in B. Het is jammer dat de Friesche regenboogzeilers blijkbaar geen gevolg hebben kunnen ge ven aan hun voornemen om ook op het Brasemermeer te zeilen. De bekende Hol- landsche regenboogzeilers zijn natuurlijk allen present en het zal ongetwijfeld een land lag daar, alsof hij zijn rug gebroken had. Maar eerst moest Trent zien, of hij den baron kon helpen. Maar Claeys lag er niet meer. Tot be wustzijn gekomen was hij, ongezien door de vechtenden, naar de deur gekropen en had die door middel van een verborgen hefboom, geopend voor een groepje per sonen. Wel, ze zouden nu beleefder zijn tegen den onbekende uit den trein! De eerste, dien Trent zag, was Etienne, de knecht, met een legerpistool. En achter hem kwam de chauffeur met een buks, een nog gevaarlijker wapen van dichtbij. „Grijp hem, Etienne", riep Claeys met zwakke stem, op Trent wijzend. Blijkbaar zag niemand Garland liggen achter de vi trines. „Hij heeft mij verraderlijk van ach teren neergeslagen. Je hebt gehoord, dat hij me gedreigd heeft op het station te Brugge. Doodt hem als hij weerstand biedt." Het was een taak, die de bediende maar al te graag op zich nam. „Onzin", zei Trent, op Garland wijzend. „Daar ligt de man, waarvoor ik u gewaar schuwd heb. Hij heeft het gedaan, ik heb het zelf gezien." Trent begreep niet, waar om het schouwspel van den bewusteloozen Garland hun ontzetting nog scheen te ver- grooten. „Hij heeft Smith ook vermoord", kreet de baron. „Haal dadelijk een dokter! Roep ook de politie en zorg, dat hij niet ont snapt." „Zoo, is dit Smith?" antwoordde Trent rustig. „Noem hem zooals u wilt, maar hij volgde u naar binnen, baron, toen u de deur openliet en gaf u een geweldigen op- lawaaier op uw bol. Gelukkig maar dat u zoo'n dikke schedel hebt, ouders zou u me nu niet zoo boos kunnen aankijken." UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 13 Juli. Huizen, 301 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Lunchconcert. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 Gramofoon en de KRO-boys. 5.30 Esperanto-nieuws en KRO-boys. 6.20 Journaüstieik Weekoverzicht en Gram. 7.15 KRO luchtlijn. 7.35 Gramofoonplaten op verzoek. (Te 8 uur berichten). 9.00 De Kon. Harmonie 's Hertogenbosch. 9.20 Acoordeon-ensemble. 9.30 Merkwaardige belevenissen van Da niël de Vroome. Daarna vervolg Kon. Har monie en Accordeon-ensemble. (Te 10.30 Nieuwsberichten). 11.00^ Gramofoon. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Gram.pl. I.001.45 Orvitropia. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide". 2.20 De Zonnekloppers. 3.00 De Flierefluiters. 3.45 Lezing over de Passiespelen te Tege- len. 4.00 Pauze. 4.15 Orgelspel. 5.00 „De Krekeltjes". 5.40 Literaire causerie. 6.00 VARA-orkest. 7.00 Causerie. 7.30 Mannenkwartet „Votum Nostrum". 8.00 Herh. SOS-Berichten, Nieuwsber. en VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 8.30 VARA-Maandrevue. 9.00 Gram.pl. en accordeon. 9.30 De. Bohemians. 10.15 Declamatie. 10.35 „Fantasia". II.15 Zang. 11.4512.00 Gramofoonmuziek. Droit wxch, 1500 m. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.40 Inspectie v. d. Troepen doro Z. M. den koning. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 BBC-Northehn-Ireland-orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Het Squire Celeste Octet. 5.00 Mantovani's Tipica-orkest. 5.35 BBC-Dansorkest. 7.20 Callenders Senior Band. 8.20 Fred Hartley's Novelty kwintet. 8.50 Variété-programma. 10.20 BBC-Theater-orkest. II.2012.20 Ambrose en zijn Band. Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Orkestooncert. 8.50 „Falstaff opera van Verdd.. Hierna Populair concert. interessanten strijd geven tegen Cor van Staveren, die op den Brasem bijna niet is te slaan. Het aantal Pampusjes, zeven in totaal, is klein op een zoo groote vloot, evenals trouwens het aantal sharpies, ook zeven, met Güleher en de Nauta's als de bekendste zeilers. Slechts drie B. M.'ers, vijf vergroote B. M.'ers en dan natuurlijk behoorlijk be zette jollen velden, metBohré in de B- afdeeling vermeld, wat wel op een misver stand zal berusten. SCHAKEfl HET TO URNOOI TE YARMOUTH. Prins wint van Vera Menchik. De resultaten van de derde ronde van het internationaal schaaktournooi te Yarmouth luidden: „Fff", riep de baron, „maak maar niet zooveel praatjes. Ik heb u nog net gezien voor u me neersloeg. En dien braven Smith die me te hulp kwam, hebt u vermoord!" „Best", beet Trent hem toe. „Denkt u er maar zoo over. Ik wacht wel, tot de po litie komt, voor ik u vertel, wie Smith is en waarom hij op zulke ón-vakvereeniging- achtige uren uw planten verzorgt." Anthony Trent begreep wel, dat hij heel wat zou moeten uitleggen voor men hem geloofde. Nu, hij had vrienden, die voor hem zouden instaan. In het begin zou het misschien moeilijk heden geven, maar daarna zou alles wel opgeklaard worden. Hij zou er zijn naam zooveel mogelijk buiten houden. Ham mond en Wadham mochten de belooning deelen. Voor hem was het belooning ge noeg, dat hij dien ouden rot overwonnen had. Het eenige gevaar was dat Etienne, de over-ijverige, zou kunnen schieten. Men bracht den baron een opwekkend middel en hij werd spraakzamer. „Ik laat me niet voor den gek houden", beweerde hij „vertel je leugens maar aan de politie". De gele baard zwaaidenijdig heen en \yeer. De baron was woedend over de koelbloedigheid van een misdadiger uit een land, welks verleidelijke prospectus sen hem een kwart millioen francs armer hadden gemaakt, en die hem nu voor den mal probeerde te houden. Plotseling richtte Garland zich op, kreun de van pijn, en keek om zich heen. Doch hij was volkomen bij bewustzijn en deze onverwachte verwikkeling verontrustte Trent. De blijkbare bezorgdheid voor den baron vergrootte zijn onrust. Het tweetal praatte druk in wat Trent voor Vlaamsch hield. De Belgen zijn een tweetalig volk Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.505.50 Omrbeporkest. 8.20 Zang en declamatie. 9.20 Fluitsoli. 9.40 Zang. 10.35 Walsen en marschen. 11.3012.35 Dansmuziek. Keulen, 456 m. 6.35 Orkestconcert. 12.20 Concert uit Stuttgart m. m, v. so listen, koor en orkest. 4.20 Gevar. programma. 8.30 Gevarieerd concert uit Berlijn. 10.50 Dansmuziek. R o me421 m. 9.00 „Ave Maria", opera van Allegra o. 1. v. den componist. 10.40 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 m. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.50—2.20, 4.20, 4.50, 5.20, 6.50, 7.20, 7.35 en 8.20 Gram.pl. 9.20 ,,'t Minnebrugje", zangspel. 10.3012.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Salonorkest en zang. I.30—2.20 dito. 4.35 Giram.pl. 5.20 Zigeunermuziek. 6.20 Zang. 6.50 Duetten. 7.20 Gram .pi. 8.20 Koorconcert. 9.20 Hoorspel. 9.40 Salon-orkest 10.3012.20 Slavische muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 „Fröhliche Fanfaren", bonte avond. 10.20 Berichten. 10.50 Pianorecital. II.05 Weerbericht. 11.201.15 Dansmuziek. Gemeentelijk Eadiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. Plm. 8.409.20 Deutschl.sender 10.00 Deutschl .sender. 10.20 Keulen. 11.50 London Reg. 12.20 Keulen. 14.20 Deutschlsender. 15.20 Parijs Radio. 16.20 Keulen. 18.20 Brussel Fr. 18.50 Brussel VL 19.20 Keulen. 22.30 Weenen. 4e Programma 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwioh. 18.20 diversen. 18.45 London Reg. 19.20 Droitwich. 21.50 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). Prins sloeg Miss Méncbik. Wood won van Sonja Graf. Fajarowitz won van Klein. De andere partijen zijn afgebroken. Be afgebroken partij tusschen Resjevsky en Fajarowitz uit de tweede ronde eindigde in een overwinning van den eerste. Wood staat momenteel aan het hoofd met 3 punten. Tegelijkertijd met dit internationaal tour- nooi vindt te, Yarmouth die jaarlijksche wed strijd plaats om het Engelsche kampioen schap. Na 3 ronden heeft Michell met 3 pun ten de leiding voor Sir Thomas met 2 1/2 p. In het tournooi om het dameskampioen- Schap leidt Mrs. Thomson momenteel met 3 punten uit 3 partijen, gevolgd door Mrs Michell met 2 1/2 pnt. en de baron sprak evengoed Vlaamsch als Fransch. Garland's woorden schenen de woede van den baron nog te vergrooten. Hij rede neerde tegen zijn mannen, die donkere blikken op den vreemde wierpen. Trent sloeg Garland gespannen gade. De man scheen te lijden en het bloed vloeide uit een wonde aan zijn achterhoofd, maar hij was geheel zichzelf en sprak vlot met den baron. Toen vier mannen met een brancard binnenkwamen, zei de baron, dat zij eerst den zwaargewonden Smith moesten verzor gen. „Waar brengen jullie hem heen?" wilde Trent weten. „Naar het ziekenhuis." „Dan ga ik mee. Hij is een moordenaar en ik waarschuw jullie voor de gevolgen als je hem laat ontkomen. Hij kwam hier om den Memling te stelen, zoc>als hij ook werken van Rembrandrt, Rubens en die Van Eycks gestolen heeft." Trent sprak Fransch, opdat ook de anderen hem kon den verstaan. Sommigen keken schuchter naar den man, dien zij onder den naam Smith kenden en dan weer naar hun pa troon, niet wetend wat te doen. Hij stelde hen gerust. „Smith is een ijverig, eerlijk man, die een goeden roep geniet. Ik zal er voor zor gen, dat hij alles krijgt, wat voor geld te koop is. Mij bedot je niet, ik doorzie je list. Je wilt met hem mee naar het zie kenhuis om te kunnen ontsnappen. Nee, nee, vriendje, dat zal niet gaan. Jij blijft hier tot de politie komt." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9