VRiJDAG 12 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE VERKEERSPOST BLAUWPOORTS- BRUG. Gedeeltelijke opheffing. Met ingang van Maandag a.s. zal de ver keerspost bij de Biauwpoortsbrug slechts op de drukke uren van den dag worden bezet. De post zal niet worden uitgetrokken des morgens tusschen negen en half twaalf uur, des namiddags tusschen half een en half twee, tusschen twee en vier uur en na zes uur. Het geldt hier een proef om te zien in hoeverre het rijverkeer zonder regeling door een verkeersagent op dit punt zich zelf kan redden. Daar het grootste gedeelte van het verkeer zijn weg neemt langs de Steenstraat naar de Prinsessekade en om gekeerd, meent men, dat tegen deze ophef fing geen al te groote bezwaren bestaan. De bestuurders, vooral van motorrijtui gen, mogen echter bedenken, dat de afwe zigheid van den verkeers-agent beteekent, dat zij zelf nog meer dan anders hebben te zorgen voor eigen veiligheid en die van anderen. Voorzichtig rijden op het kruis punt en in achtnemen der verkeersregelen, met name het voorrang verleenen aan het verkeer van rechts, is thans in bijzondere mate geboden. Men verwacht, dat bij afwezigheid van den verkeers-agent het rijverkeer vlotter kan plaats vinden. Op de dagen, dat veemarkt wordt ge houden, zal de verkeersagent onafgebroken tot half drie aanwezig zijn. MUZIEK. Ie ZOMERCONCERT LEO MENS IN DE PIETERSKERK. Met groote belangstelling hebben wij dit eerste der zomerconcerten aanhoord en ge volgd. Leo Mens heeft als voorheen het initiatief genomen en speelde de inleiding tot den avond, welke hij hiermee overgaf in handen van den dirigent Smink. Wij hoorden alzoo „Con Amore" in een keur- collectie koren en koralen, genoten van het koen orgelspel van Aart Smink, hoorden de gedistingeerde zang van freule Jacoba Repelaer van Driel. Beginnend met den aanvang: Leo Mens speelde „Fantasia en fuga C moll" van Joh. Seb. Bach. En vol lof zijn wij over zijn prestatie. Kunstvol geregistreerd liet hij uit nemend zijn muzikale als technische eigen-., schappen naar voren komen. Jammer toch dat niet meer menschen waren gekomen om te luisteren naar zulk een uitnemend voor bereid concert en hèn te hooren, die zich geheel belangeloos stelden in dienst van de kunst, de netto opbrengst afstaande voor ,,'t Pieterskerk Orgelfonds". Na de inleiding nam „Con Amore" haar taak op. Dirigent Smink, bekend om zijn ijver, zijn ernst en kennis van zaken, had zijn koor ingestudeerd: twee koralen uit cantaten en een koor en koraal uit Can tate 140 van Bach. De toonvorming van het koor hebben wij alleszins bewonderd. De heeren en dames en hun „tüchtige" leids man hadden het niet gemakkelijk. Zij moe ten grooten hinder hebben gehad van het leeg zijn van het gebouw, maar een enkele zweving in het begin daargelaten,-hebben zij zich meesterlijk door deze moeilijkheid heengeslagen. De volgende bemerking zij ons vergund: met groot respect voor de diepte van geest, die de dirigent in zijn werk tracht te leggen, zouden wij toch wen- schen iets vuriger beleven van den tekst. Bij enkele momenten bleef men ons daarin iets schuldig. Aanvankelijk voelden wij dit aan in het eerste couplet van het koraal „Auf dich, Herr Jesu Christ", terwijl het p.p. aan het eind zoo voortreffelijk was. Het volgend choraal was de eerste strophe van voordracht en klank zeer innig, het tweede daarentegen stelde ons te leur. Zoo was ook het koor en koraal uit Cantate 140 technisch goed en mooi, maar de vertol king van het Alleluja vermocht niet die groote ontroering te wekken, die wij ver wachtten. Wat ons vooral in freule Repelaer van Driel's zang zoozeer treft is de groote „distinctie" waarmee ze zingt. In 't begin was ze niet heel en al rustig. Ze zong de moeilijk liggende Aria uit de Dettinger „Te Deum" met veel innigheid. Ook in de Aria uit Israël in Aegypten, beide werken van Handel, zong zij met emotie en individueele expressie, die steeds zeer boeiend zijn. De begeleiding der zangeres was bij Leo Mens in uiterst zorgzame en kunstzinnige han den. Aart Smink had een groote taak, de begeleiding der koren en twee niet te on derschatten orgelsoli voor zijn rekening, n.l. „Concert g. min." van Handel en Fan tasia en fuga" g mol van Bach. Zijn mu zikale opvattingen trekken zeer de aan dacht, toonde hij zich een bekwaam koor- begeleider, hij betoonde zich de maëstro- organist. In het concert van Handel streden de genialiteit van den componist en de groote begaafheid van den organist een edelen strijd, die werd opgelost in een schit terende vertolking. Een organitisch per fect ontwikkeld en geacheveerd talent, met iets bijzonders in zijn aanslag en voordracht, hetgeen men bij de bevoorrechten aantreft. Hij schijnt een bijzondere muzikale menta liteit te bezitten, nauw verband houdende met de toon en kleur, zoodoende de dingen heel bijzonder en gelukkig wetende te be naderen. Van beide interpretaties hebben wij veel genoten. Tot slot volgde de klaagkoren uit Saul, voor koor en 'altsolo. Dat was mooi. Het koor was als doortrokken van Handels in nerlijkheid gaven hier telkens wonder lijke opbloeiing van klankkleur en uitzeg- ging te hooren, en de interpretatie der alt soliste' was treffend in haar soberheid en gaf hier een van haar schoonste momenten. Een mooi kunstzinnig concert. Het 2 klavierspedaal harmonium (Lind- holm) voor de begeleiding der koorwerken was uit het magazijn van de firma H. Mens. 29 Juli volgt een Bachconcert. Moge de kerk dan beter bezet wezen. J. K. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gouden Jubileum. Maandag zal het 50 jaar geleden zijn, dat Herm. Woltemath, wonende Meerdorpstraat alhier, als bloe mist-arbeider werkzaam werd gesteld bij de firma Joh. van Til Jansz. aan den Stations weg alhier. De geheele uitbreiding dezer zaak heeft de gouden Jubilaris meegemaakt en daarin zijn bescheiden aandeel gehad. Trouw en eerlijk was en is Woltemath een werkkracht van den goeden ouden stempel. Thans is de man 67 jaar, maar met groote opgewektheid verricht hij nog zijn bezig heden. Maandag zal zeker voor hem niet onopgemerkt voorbijgaan. Een vermeldenswaardige bijzonderheid juist in dezen tijd de vermelding waard is wel, dat de toen 17-jarige gezel aan vankelijk schilder zou worden. Daar hij echter werkloos was, kwam hij in dienst bij de firma Joh. v. Til; er is dus ook op werkloosheidgebied is niets nieuws onder de zon! ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de letteren en wijsbegeer te, op proefschrift getiteld: „Leven en wer ken van Arij Prins". Een bijdrage tot de studie van de beweging van tachtig, de heer. S. P. Uri, geboren te Delft; idem, tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift getiteld: „De medische zijde van de bedevaart naar Mekkah", de heer Abdoel Patah, geboren te Bandoeng; tot arts de heeren D. E. E. van Devivere, Den Haag; P. Bremer, Voorburg, G. B. van Driel, Oegstgeest. Geslaagd: doctoraal-examen Rechtsgeleerdheid de dames A. E. D. Norel, Heemstede, A. P. J. Gregory, Wassenaar; candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter K de heer D. A. Kerpel, Leiden, mej. W. M. Schuyl, Rotterdam; doctoraal-examen klassieke letteren de heer K. A. de Meyier, Den Haag; candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter A mej. E. Sieburgh, Den Haag; de heer C. K. Noordenbos, Oegstgee'st; idem, letter B de heer R. J. Wille, Lei den; candidaats-examen geschiedenis mej. N. H. Schokking, Den Haag; candidaats-examen theologie de heeren C. de Ru, Den Haag, J. W. Schokking, Den Haag; doctoraal-examen rechtsgeleerdheid mej. C. M. F. Libourel, Delft; de heer H. C. van Panhuys, Velp, de heer J. H. Pel, Oegst geest; candidaatsexamen klassieke letteren de heer W. Kraak, Haarlem, mej. E. C. Fon tein, Leiden; Economisch doctoraal-examen Indologie de heeren H. L. Barren, Den Haag, G. Ap pel, Opmeer; doctoraal-examen geneeskunde mej. A. E. H. Kamerbeek, Rotterdam, de heer H. Grelinger, Den Haag; artsexamen eerste gedeelte mej. A. M. Doyer, Haarlem; de heer L. A. Hanrath, Hillegom; de heer C. W. Ouderkerk, Soestdijk. LAATSTE BERICHTEN DE LOONBUSLAG IN HET BLOEM- BOLLENBEDRIJF. Nieuwe regeling binnenkort te wachten? Van verschillende zijden zijn tegen de regeling van den loonbijslag in de bollen teelt, die sedert Juni door de regeering wordt verleend, bezwaren geuit. Naar de „Telegraaf" verneemt, is er thans door een commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van patroons en ge meenten, een nieuwe regeling ontworpen, die waarschijnlijk binnenkort haar beslag krijgt en betere perspectieven opent. Deze nieuwe regeling is gebaseerd op een systeem, dat er een zeker bedrag is vastgesteld, dat per H.A. moet zijn ver- loond, alvorens de werkgever voor bijslag in aanmerking kan komen. Het noodzake lijke werk moet de patroon dus uit eigen middelen betalen, hetgeen in dienst hou den van vast personeel waarborgt. Slechts hetgeen boven de norm wordt uitgevoerd kan geschieden door werkloo- zen, waarvoor dan een zeker percentage van het loon wordt vergoed. Dit is een veel reëeler basis, meent men, waartegen ook bij de gemeentebesturen minder bezwaar bestaat. Het sluit onbillijkheden in het be drijf goeddeels uit en is een bescherming van het vaste, geschoolde personeel. GOEDERENTREIN ONTSPOORD. De lijn Utrechtden Bosch versperd. Hedenmorgen omstreeks half 10 ont spoorde een locomotief van een goederen trein op de spoorlijn Geldermalsenden Bosch nabij Waardenburg. Door de ont sporing, die bij een wissel plaats vond, werden beide hoofdsporen versperd. Het treinverkeer had eenige vertraging. De reizigers voor den Bosch 'en Utrecht moes ten te Waardenburg overstappen. BURGERLIJKE STAND I LEIDEN. Geboren: Susanna, d, v. G. Kroese- meijer en S. v. d. Wijngaard. Francis- cus, z. v. J. Gijsman en H. Gulaij. Maria Elisabeth Francisca, d. v. H. Martij n en H. C. Devilee. Ondertrouwd: B. W. Kranenburg jm. 22 j. en W. K. J. Royaards jd. 21 j. Overleden: J. Zodij m. 49 j. NOG EEN TREIN-ONTSPORING. Ernstige stagnatie op de lijn Haarlem Amsterdam. Hedenmiddag te omstreeks 2.15 uur is op de spoorlijn Haarlem—Amsterdam nabij de werkplaats der Ned. Spoorwegen te Haar lem een Diesel-trein bij het rangeeren uit de rails geloopen. Daarbij is een mast van de electrische geleiding omvergereden, met het gevolg dat deze dwars over de spoor baan kwam te liggen. Hierdoor is het treinverkeer ter plaatse in beide richtingen volkomen gestremd. Het treinverkeer van Rotterdam is der halve verlegd en loopt thans over Uitgeest en Zaandam en omgekeerd, hetgeen van zelfsprekend aanzienlijke vertraging met zich brengt. Onmiddellijk is een aanvang gemaakt met de opruimings-werkzaamheden, welke, naar het zich laat aanzien, geruimen tijd in beslag zullen nemen. TARIEFSVERLAGING OP DE BINNENLANDSCHE LUCHTLIJNEN. Met ingang .van den 15den Juli zullen de tarieven voor de binnenlandsche lucht lijnen der K.L.M. behalve die naar Zee land en Knocke verlaagd worden. Bo vendien worden op alle binnenlandsche verbindingen ééndaagsche retours inge voerd. De K.L.M. hoopt daardoor het reizen per ochtend vliegtuig heen en in den namiddag terug naar en van de verschillende binnen landsche luchthavens Groningen, Twente, Eindhoven, Haamstede en Vlissingen sterk te bevorderen. Want de eendaagsche re tours zijn aanzienlijk goedkooper dan de gewone, voor Amsterdam Twente v.v., bij voorbeeld is het verschil bijna 17 procent en op de andere lijnen is de prijs in de zelfde verhouding verminderd. TRICOTAGEFABRIEK AFGEBRAND. In den af geloopen nacht omstreeks 1 uur is door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de tricotagefabriek van de firma Te Strake en Verkouteren, gelegen aan de Kerstraat te Asten. De brandweer kon tegen het vuur niets uitrichten, zoodat de geheele fabriek, die aan ongeveer 150 personen werk verschafte, een prooi der vac.mrr.eu werd. Nader vernemen wij nog het volgende: De brand werd te omstreeks 1 uur ont dekt door een logé van den heer Verkou teren, een der directeuren van de fabriek, die in de onmiddellijke omgeving van de fabriek woont. Het aanwezige personeel in verband .k aan de fabriek wordt er momenteel dag en nacht gewerkt had er niets van bemerkt en werd onmiddellijk gewaarschuwd, terwijl tevens de brand weer gealarmeerd werd. Waar de brand ontstaan is heeft men niet precies vast kun nen stellen, dit moet geweest zijn in de strijk- of in de pakafdeeling. Het vuur greep zeer snel om zich heen en in een oog wenk stond het groote fabrieksgebouw, dat uit een gelijkstraatsch gedeelte van drie verdiepingen bestaat en ongeveer 20 meter diep en 4050 meter breed is, in lichter laaie. De vrijwillige brandweer van Asten die spoedig ter plaatse was, tastte het vuur met man en macht en met al het beschik bare materiaal aan. Er werd met 56 stra len water gegeven, men kon echter niet veel tegen de geweldige vuurzee uit richten en het geheele fabrieksgebouw werd geheel een prooi der vlammen. Slechts de muren stonden nog overeind. Men mocht er in slagen de bijgebouwen, waar in o.a. de kantoren en de weefafdeeling gevestigd waren, te behouden, evenals het woonhuis van den directeur, den heer Verkouteren. In de fabriek was momen teel een groote voorraad goederen aanwe zig. Omtrent de schade die begrijpelijker wijs zeer aanzienlijk is, kon nog niets me degedeeld worden. De firma was echter op beurspolis verzekerd. Of de ruim 150 per sonen, die werk in de fabriek vonden door den brand gedupeerd zullen worden, is nog niet bekend. Omstreeks half drie kon gezegd worden, dat men den brand onder den knie had en dat er voor uitbreiding geen gevaar meer bestond. Daar de fabriek in het midden van het dorp gelegen ïsr, trok de brand veel bekijks. De menigte werd door de mare chaussee en de gemeentepolitie echter op behoorlijken afstand gehouden. Nederlandsch Fabrikaat. Naar wij vernemen heeft de Minister van Economische Zaken Prof. Dr. Ir. H. C. J. H. Gelissen het eere-voorzitterschap aanvaard van de eenige maanden geleden door een aantal fabrikanten in het leven geroepen Nationale Propaganda Commissie voor Ne derlandsch fabrikaat. Tot dusver maakte de heer Gelissen deel van deze commissie uit. De landsdrukkerij. Naar wij vernemen is tot Algemeen Be drijfsleider by de Algemeene Landsdruk kerij benoemd de heer J. E. Oostenbaan, te Voorburg. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Vijf personen gewond. Omstreeks middernacht heeft op het kruispunt bij de Oranjeboom op den Rijks weg te Baarn een ernstige botsing tusschen twee auto's plaats gehad, waarbij vijf per sonen werden gewond.' Op genoemd punt kwam een auto, welke in de richting Hilversum reed in botsing met een uit Amsterdam komenden auto. Beide wagens werden bijna geheel ver nield. De bestuurder van den wagen, welke op weg was naar Hilversum, werd uit den wa gen geslingerd en bekwam evenals een in zittende van den auto, een artist uit Hil versum, zekere T. zware verwondingen. De bestuurder van den auto uit Amster dam, de sergeant-vliegenier van der H. uit Soesterberg werd eveneens ernstig gewond. In zijn wagen waren twee soldaten gezeten, welke hij even tevoren had opgenomen. Een van hen, een zekere S. uit Amsterdam bekwam zware verwondingen. De tweede soldaat liep een hoofd-fractuur op. Alle gewonden zijn naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. De toestand van S., die er het ernstigst aan toe is. baart zorg. TELEGRAMMEN HET ABESSYNISCH CONFLICT. Alle groote mailbooten voor troepen transport. ROME, 12 Juli (A. N. P.) In de haven van Napels worden acht groote mailbooten van de Transatlantische lijndiensten in gereedheid gebracht om duizenden man schappen en materiaal naar Oost-Afrika te vervoeren. Uit Oost-Afrika en uit an dere deelen van de wereld terugkeerénde Italiaansche schepen moeteh onmiddellijk ter beschikking van de regeering gesteld worden. Voor het transatlantische verkeer op New York beschikt de koopvaardij op het oogenblik over de „Rex" en de „Conté di Savoia". DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. Vijfduizend dooden te Yeng-tse. HANKOU, 12 Juli (A.N.P.) In het stroom gebied van de Hoang-Ho hebben de door wolkbreuken sterk gezwollen bergstroo- men groote schade aangericht. De stads muren van Yeng-tse zijn door een enormen vloedgolf vernield, waarna het water de stad binnendrong. Vijfduizend bewoners zijn om het leven gekomen, terwijl het nog niet bekend is, hoeveel dooden zijn te be treuren in de vele overstroomde dorpen. De overstroomingen teisteren thans een ge bied, grooter dan de laatste 30 jaar het ge val is geweest. Er zijn nog geen aanwijzin gen, dat het water zijn hoogtepunt heeft bereikt. DE AARDBEVINGEN IN JAPAN. Een officieel overzicht. TOKIO, 12 Juli. Uit het officieele overzicht omtrent den omvang van de aardbeving van gisteren blijkt dat de haven van Sjimisoe, in het bijzonder de kade muren en de opslagplaatsen, ernstig be schadigd is. Tot nog toe heeft men officieel opgaven gekregen van twaalf dooden en 190 gewonden. Er werden 150 huizen ver nield en 470 beschadigd. Ongeveer 6.000 huizen liepen lichte beschadigingen op. De materieele schade bedraagt ongeveer 12 millioen yen. Het verkeer in de haven van Sjimisoe kon hersteld worden en ook de zender van Sjizoeoka werkt weer. Een levensmid- delenvoorraad voor 3.000 personen is be schikbaar gesteld. EEN 16-JARIG MEISJE ONTVOERD. AMBERG, 12 Juli. Uit Bruck in den Oberpfalz wordt gemeld dat toen de 16- jarige Margarete Wiendl, die met haar ouders op een boerderij tusschen Boden- woehr en Bruck woont, met haar moeder naar de weide wilde gaan om gras te snij den op den weg plotseling een uit Bruck komende auto stilhield, waaruit een man sprong die het meisje in den wagen duwde. Nog voor de verschrikte moeder iets had kunnen doen ging de auto er met groote snelheid met het meisje vandoor. Tot nog toe ontbreekt elk spoor van de ontvoer ders. BUITENLANDSCHE BLADEN IN BESLAG GENOMEN. BERLIJN, 12 Juli. (A. N. P.) De politie heeft gisteren de naar Duitschland gezon den exemplaren van 12 buitenlandsche bladen in beslag genomen, o.a. de „Sunday Express", de „Observer" en de „Morning Post" uit Londen. OUDE GRIEKSCHE TEMPELRUINE OPGEGRAVEN. RAVENNA, 12 Juli (A. N. P.) In een heuvel nabij Saraceno zijn de resten van een oude Grieksche tempel opgegraven, die naar men aanneemt, gewijd was aan Persephone. Ook verscheidene standbeel den werden opgegraven. De bevolking van Rome. ROME, 12 Juli (A. N. P.) Op het einde van Juni 1935 bestond de bevolking van Rome uit I.I6I.76O zielen. Het Amerikaansch geboortecijfer stijgt weer. WASHINGTON, 12 Juli (A. N. P.) Volgens een officieele statistiek vertoont het geboortecijfer in de Vereenigde Sta ten voor het eerst sedert tien jaar een stij ging. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Juli. Vee. Aanvoer: 461 run deren, 339 kalveren, 626 schapen, 1151 var ken, 11 paarden, 4 veulens, 5 bokken of gei ten. Prijzen: 33 stieren f 60205 schoon ge wicht 3040 cent handel stug; 142 kalf- en melkkoeien f 75180, handel stug; 112 varekoeien f 75135, handel stug; 174 vette ossen en koeien f 90190, schoon gewicht 3049 cent, handel stug; Fokkalveren f 7 13 handel matig; 96 vette kalveren f 22 60, schoon gewicht 3462 cent handel wil lig; 243 nuchtere kalveren f 37, handel matig; 205 vette schapen f 1218, handel vlugger; zuiglammeren f 811.50, handel vlugger; 421 lammeren f 4.507.50, handel matig; 549 mestvarkens f 1628 handel slecht; 602 biggen f 10—13, handel tame lijk; 11 paarden f 70—190, handel stug; 4 veulens f 6090; 5 bokken of geiten f 28 handel matig. Kaas. Aangevoerd 97 partijen, w. o. 80 partijen Goudsche en 17 partijen Leid- sche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 1517, 2e soort f 1214, le soort Leidsche f 1417, 2e soort f 1213 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leid sche kaas matig. ALKMAAR, 12 Juli. Kaas. Aangevoerd: 50 stapels, zijnde 137.000 kg. Fabriekskaas kleine f 14, Fabriekskaas commissie f 10, Boerenkaas kleine f 11.50, Boerenkaas com missie 16.00 per 50 kg. Handel goed. BOSKOOP, 11 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 510 cent, Marcel Rouyer 612 cent, Hadiey 12—20 cent, Claudius Pernet 12 24 cent, Columbia 8—12 cent, Butterfly 8 15 cent, Mac Keiler 12—20 cent, Wüh. Kor- des 1018 cent, Briarcliff 815 cent, Ro- salandia 614 cent, Florex 1018 cent, Phoebe 814 cent, Wendland 2040 cent, Kraus 1525 cent, Edith Helen 1525 cent Aug. Noack 612 cent, Els Poulsen 2035 cent, Gloria Mundi 2050 cent, Orange Perfection 1525 cent, Paul Grampel 15 30 cent, Paul Scarlet 10—18 cent, Lady Godiva 2035 cent, Str. van Nes 1530 cent, Pechtoed 1016 cent, Ingar Ohlson 1525 cent, Lahyrus 25 cent, Roode Le lies 80 cent, Clematis Durandi 2035 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.00, Clematis The President 2050 cent, Gladiolen 815 cent, Altroemeria 1018 cent DEN HAAG, 12 Juli. Haagsche Veiling. Aardbeien 1825 cent, Kersen, Meikersen 1222 cent, Rood 48 cent, Zwarte Ker sen 19—23 cent, Eisdener Zwarte 15—16 cent, Variksche Zwarte 1523 cent, Glim mers 2123 cent, Wijnkersen le 1422 ct., 2e 711 cent, Volgers le 1823 cent, 2e 6 9cent, Rouanen 2224 cent, Roode bessen 5—13 cent, Prolific 8—16 cent, Zwarte bes sen 1322 cent, Kruisbessen le 1018 cent 2e 57 cent, Frambozen 3238 cent. Alle prijzen per kg., Dagelijks veiling 3.30 uur 's morgens. KATWIJK a. d. RIJN, 11 Juli. Groenten- veiling. Vroege aardapelen per kist van 25 kg.: groote f 1.251.35, drielingen 6370 cent, sla per 100 krop f 0.601.30, peen per 100 bos f 3.105.10, rabarber per 100 f 1.30 2.30, tuinboonen per 100 kg. f 2.002.50 NIEUW VEEN, 11 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd 2320 stuks. Kippeneieren f 1.65 2.50 en 96 eendeneieren f 1.052.00 per 100 stuks, kaas 16 cent per pond, bloemen 56 cent per bos. NIEUWKOOP, 11 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd werden 4518 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.20—2.50 en eendeneieren f 1.95 per 100 stuks. UITHOORN, 11 Juli. Kaas. Op de kaas markt werden aangevoerd 37 partijen, 1850 stuks. Prijs Goudsche kaas le soort met R. M. f 1416, 2e soort R.M. f 1214, Handel vlug. VEUR, 11 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 1.502.50, 2e soort f 1.00—1.30, 3e soort f 1.00, wankl. f 1.00— 1.40, gele komkommers le soort f 2.302.50, 2e soort f 1.101.50, 3e soort f 1.00, stek 10 30 cent, kropsla le soort f 1.001.60, bloemkool f 6.007.50, 2e soort f 3.004.60 uitschot f 1.50, tomaten (Mid.) f 2.503.30 j gr. ronden f 2.303.'50, 2e soort f 2.00 1 2.10, bonken f 1.502.00, andijvie f 0.60 I 1.80, andijvie per kg. 45 cent, spinazie per 4 kg. 1019 cent, postelein f 2.002.10, snijboonen 2427 cent, spercieboonen 24 25 cent, rabarber f 1.802.30, selderie f 0.501.10, tuinboonen f 3.003.20, me loenen 2427 cent, druiven 2729 cent, aardbeien 1014 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.273/a Berlijn 59.23 Parijs 9.71 Brussel 24.78 Zwitserland 48 07l/2 Kopenhagen32.50 Oslo36.571/2 Stockholm 37.521/2 New York1.47 Madrid 20.17l/2 Milaan 12.071/2 Praag6.15 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3