VRIJDAG 12 JULI 193Ü DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. II UIT DE OMGEVING Ant. van der Vlugt. N Het „Kweekersblad" wijdt het vólgend „in memoriam" aan wijlen den heer Ant. van der Vlugt: „Dinsdagavond ji. overleed te Lisse op 67-jarigen leeftijd zeer plotseling de zoo welbekende Hyacinthenkweeker Ant. van der Vlugt Mz. Hij was een harde werker aan de verbetering en de ontwikkeling van de Hyacinth. Nooit was hij moede om te werken aan de verbetering van dit voor hem zoo geliefde bolgewas, 't Is al vele ja ren geleden, dat hij nog middelt in 't land, op de oudie boerderij woonde eh we daar de nieuwe Hyacinthen als Dr. Lieber, Mdr- Cöni ë.a. voör het eerst zagen. Geweldige bloemen! Na ai die jaren is de heer v. d. Vlugt doorgegaan, heeft gezaaid, heeft ge selecteerd en op de Flora Eén verraste hij allen door zijn Weergaloos groote bloemen. Laten we ons nog weer eens voor den géést halen de witte L'immaculee en The First. Of de gloedvolle v. d. Vlugt's Scarlet, de diep roseroode Holland's Glorie of de blau we Futura, Hindenburg, Boerhave en Ebert. Stuk voor stuk waren het Hyacinthen, wel ke als nieuwigheden aan hooge eischen vol doen en van welke zeker eenige tot han delssoorten zullen promoveeren. De heer v. d. Vlugt vertelde on6 nog onlangs, dat hij volgend seizoen zou aantoonen, dat zijne aanwinsten ook bijzonder voor de vroeg- broei geschikt zouden zijn. Straks zullen we ze misschien zien, maar hij, de enthou siaste liefhebber, zal er niet meer bij zijn. Naast Hyacinthen, welden ook de Tulpen niet vergeten en naast zijn belangrijke kweekerij bouwde de heer v. d. Vlugt met zijn zoons een exportzaak op. De faimilie wordt door dit plotselinge scheiden wel heel zwaar getroffen, want de heer v. d. Vlugt was in werkelijkheid hoofd van het gezin. Moge het een troost zijn, dat in bloembollenkweekerskringen de naam van den overledene altijd in dankbare her innering zal voortleven. Geboren: Lena d. van P. Faas en A. W. Heïlendoorn Lydia d. van J. van der Spek en I. Paul Jacobus Karei z. van H. van Dongen en C. C. van Bakel Krijntje d. van C. Steenks en I. den But ter. Overleden: Anthonius van der Vlugt 66 j., wed. van M. C. van der Saim. Gevestigd: H. van Leeuwen uit Hil- legom C. A. Zwetsloot uit Alkemade M. Faas uit Haarlem J. van Héusden uit Sassenheim A. C. C. de Vette Uit Alkemade. Vertrokken: T. Kulk en gezin naar Sassenheim A. J. Segers naar Am sterdam H. de Vos en gezin naar Oegst- geest I. J. Kuyf naar Alphen aan den Rijn C. van der Vos naar Vreeland G. Th. van Noört naar Uithoorn F. G. H. L. de Wan en gezin naar Hillegom H. W. Bobe naar Amsterdam A. C. van Gerven geb. Opdam en gezin naar Noord- wijk C. A. Dam geb. Wardenbêrg naar Amsterdam. LEIDSCHENDAM. Personalia. De milicien-sergeant J. Zuijdwijk uit Veur heeft bij den wandel tocht met de landstormgroep Zuid-Hol land-West een zilveren Beker behaald, voorzeker een mooi eervol resultaat. R.-K. Sportvereeniging A. V. V. Men meldt ons: Wederom staan wij aan den vooravond van 'n gezelligen Sportavond en wel op Maandag 15 Juli a.s., aanvang te 8 uur. Dan zullen namelijk 2 veteranen elf tallen elkaar bekampen en wel oud-A. V. V.'ers en oud-V. V. L.'ers. Maar ook het doel, waarvoor die veteraenn spelen, is op zich zelf zoo schitterend. De ouden van dagen gaan n.l. op 18 Juli weer een gezel lige rit maken en daarvoor is geld noodig en daarom hadden wij gemeend om óp deze wijze nog wat zij - elkaar te krijgen voor onze ouden van dagen. De tijden zijn niet best, maar daarmede ia rekening ge houden; de entreeprijzen zijn zoo laag mo gelijk gesteld, n.l. 15 cent en voor werk- loozen op vertoon van werkloozenkaart 5 ceit. De edelachtb. heer burgemeester W. Keijzer zal de aftrap doen, terwijl verder zal getracht worden den wedstrijd te doen opluisteren door „St. Cecilia". Wij verwach ten daarom alle inwoners en ook velen van buiten de gemeente op het A. V. V.-ter- rein. Niemand blijve thuis, opdat den oud jes een zoo prettig mogelijken dag kan be zorgd worden, want wij kennen die vrien delijke gezichten van onze oudjes, die nu reeds verlangend naar Donderdag 18 Juli uitzien. Laten wij dus zorgen, dat dit jaar de andere jaren nog verre overtreft en dat kunnen wij door a.s. Maandag 15 Juli in grooten getale naar het A. V. V.-terrein te komen. Studieclub. Onder voorzitterschap van den heer Gerard van Berkel hield de Studieclub der Leidschendamsche K. J. M. V. haar Studie-avond. De voorzitter heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder den weleerw. heer kap. v. Vugt, den inleider van dezen avond. De kroniek werd verzorgd dóór den heer Th. Schuijt, die sprak over het Bak kersbedrijf van vroeger en nu; op duide lijke en interessante wijze zette hij uitëeh het bakken, het bedrijf, dé bediening def klanten, enz. in vroeger tijden en thans. Na deze uiteenzetting ontspon zich êen gezellige gedachtenwisseling hieromtrent, waarna de Voorzitter hem hartelijk dank bracht. Het woord is dan aan kap. v. Vugt, die een interessante en prettige boekbespre king hield, waarvoor zijn eerw. een dank baar applaus en een hartelijk dankwoord van den voorzitter had te accepteeren. Hierna volgt onder dank sluiting op de ge bruikelijke wijze. Autotocht ouden van dagen. Heft comité voor bovengéhoemden töcht is druk beZig en spaart geeh moeiten dezen tocht alleszins te doen slagen en den oudjes èen gezelligen dag te bezorgen. Wanneer van de bevoegde autoriteiten vergunning wofdt verkregen, zal met de stoet een groote reclamewagen van de firma v.h. G. Hille en Zn. meerijden. De tocht zal gaan via Voorburg, Den Haag, Schevenin- gen, Wassenaar, Katwijk, NoördWijk, Noordwijkerhout, Vogelenzang, Heemstede naar Groenendaal, waar de oudjes Zullen worden Onthaald en waar eenigen tijd wordt verpoosd. Vandaar gaat de tocht terug via Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Voorschoten naar Leidschen- dam. STOMPWÏJK. Afscheid. Gisteravond had ift hét gym nastieklokaal van dé johgensschool het af scheid plaats van den weleefw. heer C. M. Klaver, Kapelaan der Parochie. Nadat de fanfare „St. Juliana" een nummertje ten gehoore had gébracht, opende de zeereerw. heer Pastoor C. Floor de bijeenkomst met den chr. groet en vervolgde met een korte inleiding, óngevéer als volgt: Het leven van êen priester is èen afwisselend leven, van daag nog vol ijver op één plaats, morgen op een andërë. Vroeger was het voor een Kapelaan een heel ander leven als nu, nu is hij directeur, geestelijk adviseur enz., voorheen werd èen kopér féést van een Ka pelaan herdacht, nu komen, aLs êen Kape laan de parochie verlaat de verschillende vereenigingen van hun geestelijke leids man afscheid nemen. Spr. gaf hierna het woord aan de Josephs-GeZellen. De Senior der Josephs-GeZellén bracht den scheiden den Kapelaan en Praeses dank voor het geen zijneerw. voor de gezellen had gedaan. Bij afwezigheid van den prefect der Maria- Gongregatiè bracht spr. ook namens de Congregatie dank voor alles. Ook het be stuur van den Volksbond, Tooneelvereeni- ging, Propagandaclub, de Hanze, Sportver eeniging S.N.A. kwamen alle hun dank be tuigen voor hetgeen de Kapelaan als gees telijk adviseur voor hun vereenigingeh had gedaan. Als laatste spreker werd het woord gegeven aan het hoofd der jongensschool, den heer Boogmans, die uit naam der kin deren den Kapelaan dank bracht voor het geen zijneerw. in de drie jaren van Zijn verblijf voor de jeugd had gedaan. Tevens dankte spr. voor de prettige samenwer king ondervonden in de school. Spr. memo reerde nog hoe mijnheer Kapelaan, zoo wordt zijneerw. door de jongens altijd ge noemd, op bijna tastbare wijze de moei lijke geheimen van onzen godsdienst aan hen verklaarde en uitlegde. Spr. uitte de hoop, dat. het zaad wat in de jonge harten uitgestrooid is, tot volle wasdom zei ko men. Juist op tijd kwam de Edelachtbare heer Burgemeester Keyzer de zaal binnen. Na dat de fanfare nog een nummertje gegeven had kreeg de Burgemeester het woord. Ik had. aldus spreker, deze avond eén drukke vergadering voor de autotocht Van ouden van dagen, en ben toch nog even naar Stomp wijk gekomen om de scheiden de Kapelaan nog eenige woorden ten af scheid toe te spreken. Op een, den burge meester eigene en zoo gemoedelijke wijze dankte spr. den Kapelaan voor alles wat zijneerw. voor de Parochie te Stompwijk had gedaan. Dit, aldus spreker, is de eerste standplaats en uit eigen ondervinding weet ik, dat de eerste plaats het langst in het geheugen blijft. Ten slotte wensohte Bur gemeester den Kapelaan een vruchtbaren nieuwen werkkring toe. Nadat Pastoor den Kapelaan had toegesproken, en in zijn toe spraak aanhaalde, dat een priester is als een kapitein van eèn schip welke een goede reis heeft gehad en daarvoor gage ontvangt, bood spr. zijneerw. een enveloppe met inhoud aan als een stofeflijk blijk van genegenheid. Nog een woord van dank sprak de Kape laan voor de volgzaamheid en de prettige samenwerking. Tevens bracht zijneerw. dank aan Pastoor voor zijn hartelijke om gang en aan de besturen van de verschil lende vereenigingen voor het stoffelijk blijk van genegenheid. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Boottocht voor oudeh van dagen. On der begunstiging van ideaal zomerweer maakten de oudjes dezer gemeente giste ren een boottocht over de Brasemer- en Kagermeren. Ongeveer één uur had vanaf de Rijnkade onder groote belangstelling de afvaart plaats. De groote salonboot „Sus- cus", welke Vóot deze reis was geënga geerd, leende zich daarvoor uitstekend. Een rustig zutje in de fraaie salon viel bij de vacantie-gangers zeer in den smaak. Bo vendien de vroolijke tonen van „ArtiM. Dit alles droeg er toe bij, dat de rechte stemming aan boord weldra aanwezig was. Langs de boorden van den Rijn ston den overal belangstellenden, die de ouden van dagen toewuifden, wat deze niet onbe antwoord lieten. Mét een flinke vaart ste vende het witte Rijnkastéel over de wijde plassen en het verrukkelijk natuurschoon wat men onderweg te genieten kreeg, was voor velen een groote Verrassing. Kwart vóór vijf arriveerde het gezel schap in de nabijheid van Schiphol, alwaar men vanaf de boot een goed gezicht op het vliegterrein had. De terugreis ging langs het Kagermeer en via Leiden; totdat men gisteravond pl.m. 10 uur veilig en wel aan de Rijn kade arriveerde. Ook thans weer zeer groote belangstelling der bevolking. En- kele deelnemers dezer tocht verklaarden ons zeer tevreden te zijn over de mooie reis, die zij hadden medegemaakt. HET WEER OP ZONDAG. DE KANS OP MOOI WEER NOG ZEER GROOT. Sedert dé trófige week ontwikkelde dé algemeene weerstoestand over West- en Midden-Europa zich in eén bijzonder guns tige richting, In plaats dat het gebied van hoogen druk over Zuidwest-Europa tot dat gedeelte van ons werelddeel beperkt bleef, in welk geval de toestand van wisselwer king meer overheerschend zou zijn geble ven, ontwikkelde zich een hieuw gelbied van hoogen druk over de Noordzee en de omgeving zoodat ons land midden in het mooie weer kwam te liggen. De temperatuur steeg daarbij weer aanzienlijk boven de normale maar het gebied, waarin de tem peratuur zoo hoog was bleef hoofdzakelijk beperkt tot ons land en de naaste omgeving. Van bijzonder warm weer boven Zuid- Europa, dat zoo licht aanleiding geeft tot de ontwikkeling van' uitgebreide storingen, was daardoor niet veel te merken, althans niet tot aan het midden der week. Het genoemde gebied van hoogen druk heeft zich vervolgens vereenigd met het permanente hoogdruk-gebied bij de Azo- ren, waardoor een vrij sterke toestand is ontstaan, vooral nadat de luchtdruk vanaf Donderdag weer algemeen over Weet- en Midden-Europa begon te stijgen. De diepe depressie in het verre Noord- westen veranderde weinig van plaats en vertoonde geen neiging zich in de richting van het Vasteland uit te breiden, Ook los ten de eerst aan den Zuidelijken rand voor komende zwakke secundaire depressies ge heel Op. Waarschijnlijk zal het gebied van hoogen druk over Zuidwest-Europa stand houden. Of de Uitlooper daarvan over de Britsche Eilanden naar de Noordzee dit ook zal doen, is minder zeker. Voor zooverre het moge lijk is uit de huidige situatie het verloop der weersgesteldheid eenige dagen vooruit te beoordeelen, schijnt de kans thans nog, zeer groot, dat het weer tenminste nog eenige dagen droog, zonnig en warm zal blijven. De temperatuur vertoont nog steeds een stijgende tendens maar bij het optre den van groote hitte in het Zuiden en bij onregelmatig dalenden barometer zou de kans op de ontwikkeling van een storings- gebied over Frankrijk, dat later over ons land zou trekken, spoedig en sterk kunnen toenemen. Gisteren warén daarvoor in het geheel nog geen aanwijzingen. Behoudens de waarschijnlijk langzaam toenemende kansen op storingen door onweer (vooral in het Zuiden des lands) kan voor het week einde droog, warm en mooi weer verwacht worden. Onderweg had het hun, dank zij de zor gen der commissie, aan niets ontbroken. Onomwonden deelden zij ons mede, dat een boottocht vérre te verkiezen is boven een auto-rit. De commissie kan met vol doening op haar werk terugzien. Toelatingsexamen Chr. H. B. S. Voor het toelatingsexamen le kl. Chr. H. B. S. alhier, Zijn nog geslaagd: Abr. Griethuizen, Hazerswoude; G. Kerkhoven, Hazerswou- de; Martha Lablans, Alphen; Gerrit Ot- tens, Alphen en Adri Smit te Bodegraven. Afgewezen werd 1 leerling. Ingekomen: Reinier A. C. Wubbels, van Oldenzaal. Angela Riêgel, van Am sterdam. Godefridus J. Schuurmans, van Heïlendoorn. Hermanus Jansen, van Ter Aar. Leéndert van Gaaien en gezin, van Koudekerk. Cornelia Hoogerwerf, van Nieuwkoop. Frans Vèenendaal, van Born. Leonie Ma V&n Hofwegen, van Beesel. Vertrokken: Aiida Maria Saton, naar Zeist. Trijntje van der Ende, naar 's-Gravenhage. Maria H. van de Wete ring, naar Zaltbommel. Hendrik Tim- mre, naar Soest. Thomas J. Basie, naar Koudekerk. Helena J. en Evert Idelen- burg, naar Leiden. Dirkje Stapper, naar Leiden. Pietet J. Verduin, naar Voor schoten. Harm. Wink en huish., naar Haarlem. Cornelia J. M. Wink, naar Den Hlder. Jan H. Benard, naar Boskoop. Willem Koster, naar Amsterdam. Geboren: Johanna Sjoerdsje Klazes d. van Klaas Fokema en Sjoerdsje de Vries. Aletta d. van Willem Rietveld en El je Ossevoort. Cornells z. van Pieter Koene koop en Cornelia Vernes. Hermanus Jo- hanhes z. van Simon Dam en Cornelia van der Haven. Maria Johanna Adriana d. van Gerrit Jacobus Kooij en Maria Goed hart. Ida d. van Gerrit Demoet en Neel- tje van Heijningen. Gerardus Francis- cus Maria z. van Petrus Leonardus Wols en Johanna van Bemmelén. Arend z. v. Nicolaas Doelman en Anna Nöofdam. Gehuwd: Anton Bauer 28 j. met Sara van Berkel 28 j. Overleden: Josephus Bosman 33 j. Hendrik Verdonk 32 j. gehuwd met Geer- truida Isabella van Otterlöo, overleden te Leiden. KOUDEKERK. Kosteloos rijwielplaatje. Aan de wo ning Van den assistent diehstgeleider der Dir. Belastingen te Hazerswottde-Rijndijk bestaat gelegenheid voor diegenen die daarvoor in aanmerking komen voor ver krijging van gratis rijwielbelastingmerken op Woensdag 17 Juli, Woensdag 24 én Donderdag 25 Juli en Donderdag 1 Augus tus a.s. Benoeming van een vader en moeder. Tot vader en moeder in het „Tehuis Voör Ouden van dagen" alhier werden benoemd de heer A. Plug en échtgenoóte tè Nöörd- wijk aan Zee. KERKNIEUWS RETRAITEHUIS TE NOORDWIJKERHOUT. Iets voor u??? Ja, natuurlijk, iets voor u! Niemand minder dan de Paus zelf spoort u er toe aan. In Zijn bezorgdheid voor het welzijn der menschen heeft Z. H. Paus Pius XI voor enkele jaren terug een schrijven gericht tot de geheele Katholieke wereld en daarin spoort Hij alle Katho lieken aan om zich nu en dan enkele dagen terug te trekken in de stilte van een Re- traitenhuis. „Want, zoo zegt de Paus, we weten met zekerheid, dat in de Retraite een wonderbaar vermogen is gelegen, om den mensch vrede te bezorgen en hem tot een leven van deugd op te voeren". Hebben wij niet allen vrede en levehs- verbetering noodig? Welnu, dan is dé Re traite wel degelijk ook iets voor u! Maakt dus een keuze uit de eerstvolgen de Retraiten. 2023 Juli Voor Gehuwde Manmeft, 36 Aug. voor Jongemannen; 10—13 Aug. voor Mannen; 69 Aug. en van 13—16 Aug. voor Meisjes boven 17 jaar; 20-^23 Aug. voor Ongeh. Dames Middenst. (17-^35 jaar). Bovenstaande Retraiten worden gehóu den in het St. ClemenstétraitenhuiB te Noordwij kerhout. In het Retraitenhüis „De Thabor", Een- draohtstr. te Rotterdam, worden de Vol gende Retraiten gegevens 1518 Juli Ongehuwde Dames; 21-^24 Juli, 28—31 Juli, 31 Juli—5 Aug., 10—-13 Aug., en van 1619 Aüg. voor meisjes. Van 59 Aug. is et nog êen Retraite van 4 dagen voor Dames. Bepaal nu voor u zelf datum en Retr&i- tenhuis en geef even kennis, aan welke Retraite wetiecht deel te nemen. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag, Dinsdag en Donderdag geen audiëntie verleenen. Wetenschappelijke Berichten TELEVISIE-PROEVEN VAN MARCONI. Uit Milaan wordt gemeld, dat senator Marconi, die op het oogenblik met zijn jacht „Elettra" in de Golf van Rapallo ligt, proeven zal nemen welke betrekking heb ben op televisie op micro-golven. BENZINE IN VASTEN TOESTAND. Aan de afdeeling voor luchtvaart van de New Yorksche universiteit Zijn dezer dagen in het bijzijn van deskundigen en autoriteiten proeven genomen met vaste benzine, een nieuwe vaste brandstof voor motoren, die het resultaat zijn van proef nemingen die sedert 1Ö19 door den New Yorkschen scheikundige Adölph Prussin zijn genomen. De nieuwe brandstof is een rood gekleur de, gelei-achtige substantie, dié weinig of niet brandbaar is, en in het geheel niet explosief. Van zeer korten afstand werden er uit geweren en revolvers eenige scho ten op gelost zonder dat de substantie ex plodeerde of in brand vlóóg. Op een heete plaat werd de substantie boven een gas vlam gehouden zonder dat zij haar vast heid verloor en zonder dat zij in brand vloog, In een proefmotor ontwikkelde de nieu we brandstof bij 1085 omwentelingen per minuut een energie van 2.26 P.K., terwijl gewone vloeibare benzine in dezelfde mo tor bij 1125 omwentelingen per minuut 2,41 P.K. opwekten. Terwijl van de nieuwe substantie echter slechts 0,71 pond per P.K.-uur werd verbruikt, was er aan ben zine 0,92 pond per P.K.-uur noodig. De uitvinder zelf is échter niét van mee ning dat het gebruik dér nieuwe brand stof in groote motóren economischer zou zijn dan het gebruik van benzine. Het groo te voordeel der nieuwe vinding is de vei ligheid door het ontbreken van brand- of ontploffingsgevaar én de mogelijkheid om gemakkelijker en Zonder risico groote hoe veelheden er van op te slaan. INGEZONDEN STUKKEN Rijpwetering, li Juli. In de „L. Courant" van 6 Juli heeft mèn kunnen lezen, dat er vanwege hét bestuur der K.N.A.C., een adres is verzonden aan de leden der Tweede Kamér, met het ver zoek bij de behandeling van dé wet op de regelen van het verkeer, met dé moderne begrippen omtrent dat verkeer terdege re kening te houden. Gevraagd wordt, dat er een verordening in de wet wordt opgenomen, vóór élke ca tegorie van weggebruikers, zoodat êen élk weet waaraan zich te houden en ten slotte, dat de maximum-snelhêid-verördening ge heel wordt afgeschaft. Met de afschaffing van de maximum snelheid wordt aan iedere auto- öf motor berijder de vrijheid gegeven, op allé plaat sen en alle tijden Zóó snel te fijdên als men verkiest. Als men dan nagaat, dat de meeste en ergste ongelukken op de gróoté verkeers wegen en gevaarlijke plaatsen voorkomen en ongelukken op wegen als bijv. onder Woubrugge en Alkemade tot de zeld zaamheden behooren, dan zou het meer aanbeveling verdienen, voor de veiligheid, de maximum-snelheid-verordening wat te verscherpen. Eén Buitenman. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RUN. Door het kantongerecht te Alphen, wer den heden de navolgende verstek vonnis sen gewezen. Wegens overtreding der Mo tor- en Rij wiel wet: A. W. C. A. te Noord- wijk 20.subs. 10 dagen; civ. vordering ad 10.toegewezen aan G. G. A. M. te Gouda; A. J. P. te Boskoop 15.subs. 5 dagen; C. J. V. te Hazerswoude 2.50 subs. 1 dag; J. de J. 4.subs. 2 dagen; H. G. M. van L. 10.subs. 5 dagen; G. H. C. te Den Haag 1.50 subs. 1 dag; L. J. B. de Boskoop, A. van D. te Bodegraven; H. M. K. alien 2.50 subs. 2 dageft; Overtreding Art. 435 Wetboek van Strafrecht: C. J. T., té Hazerswoude 8.silbs, 4 dagen; Overtreding Art. 424 Wetboek van Straf recht L. de G. te Hazerswoude 2.subs. 1 dag hechtenis; Overtreding der Vissche- rijwet: J. W. van S. te Rijnsaterwoudë 2 x 3.subs. 2x2 dagen met verbeurd ver klaring van de aaldobbers; Overtreding dér Réclameverordening, T. v. V. 1.50 subs. 1 dag; Overtreding Algem. Politie Verorde ning te Boskoop K. S. te Boskoop Ö.50 subs. 1 dag; P. V. te Boskoop 3.sub6. 2 dagen. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND MARNIX VAN SINT ALDEGONDE, (thuisr.) pass. 9 Juli Perim. POELAU ROEBIAH (thuisr.) arr. 11 Juli te Marseille. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. .ALKMAAR vertr. 10 Juli van Hamburg naar Antwerpen. AMAZONE arr. 9 Juli van Rotterdam te BAARN (thuisr.) arr. 10 Juli te Liverpolo CERES vertr. 10 Juli van Hamburg naar Amsterdam. COSTA RICA (thuisr.) vertr. 9 Juli van Barbados. DEUCALION arr. 10 Juli van Genua te Alexandrië. JUNO vertr. 11 Juli van Amsterdam naar Rotterdam. MEROPE arr. 9 Juli van Danzig te Ko penhagen. ÓBERON vertr. 10 Juli van Triëst naar Fiume ORPHEUS vertr. 10 JuK van Valencia n. Carthagena. SIMON BOLIVAR vertr. 9 Juli van King ston (ja.) naar Port Limon. TELAMON vertr. 10 Juli van Setubal n. Amsterdam. TITUS vertr. 10 Juli van Cadiz n. Genua ULYSSES arr. 11 Juli van Algier te Am sterdam. VULCANUS vertr. 10 Juli van Cagliari naar Rotterdam. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. VAN REES afT. 10 Juli van Batavia te Sydney KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND (thuisr.) 12 Juli nam. 6 uur voorgaats v. IJmuiden verw. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. VOLENDAM (toer is ten vaart arr. 11 Juli van New York te Madeira. EMZETCO LIJN. JONGE JOHANNA van Carthagena ft. Lond.-Rott. pass. 10 Juli Ouessant. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (uitr.) arr. 11 Juli vöörm. te Marseille. STOOMVAAR MIJ. OCEAAN. AENEAS vertr. 10 Juli van Taku Bar n. Rotterdam. PEfSANDER, Batavia-Amsterdam pass. 11 Juli te Perim. POLYDORUS, Amsterdam-Java, pass. 11 Juli Gibraltar. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Lijn). BLOEMFONTEIN vertr. 11 Juli van Am sterdam naar Rotterdam. BOSCHFONTEIN (thuisr.) pass. 10 Juli Perim. RANDFONTEIN (uitr.) pass. 11 Juli te Perim. Zij en hij Zij aan zij Op de hei. Maar hij er niet bij 1

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11