U.V.S.-K.B.S. VRIJDAG 12 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 LAWNTENNIS De int. kampioenschappen te INoordwijk. 'n Slechte dag voor de Hollanders Mej. Rollin Conquerque en mej. Belzer geslagen Leembruggen in de laatste acht In de beide enkelspelen zijn nu de twee ronden afgespeeld, zoodat de laatste acht zijn bereikt. In deze laatste acht van het heerenenkel spel is slechts één Nederlander vertegen woordigd, n.l. Leembruggen. Hij won van zijn landgenoot mr. Feith met sprekende cijfers 63, 61, 60. Voorts zijn zes verschillende andere na ties in de kwart-finales vertegenwoordigd, ni. twee Australiërs, Hopman en Quist, één Italiaan, De Stefani, één Joegoslaaf Kukuljevie, één Franschman, Bally, één Oostenrijker, Bawarowski en één Hongaar Gabrowitz. De meest interessante wedstrijd van de tweede ronde was die van Quist tegen den Franschen jeugdkampioen Destremeau. Quist won den eersten set, buitengewoon goed spelen met 60. Hij had een zeer snel tempo, waardoor de Franschman niet in zijn drives kon komen. Herhaaldelijk maak te Quist met een magnifieke cross-volley de ralleys af. In den tweeden set kwam echter de Australische loomheid over hem, welke be kend en traditioneel is. Hij speelde zelfs nonchalant en daardoor kreeg Destremeau keer op keer kans om hem te passeeren, of hom de base-line ralleys te doen verlie zen door een snel uitschietende forehand. Destremeau kwam 53, kreeg een fou tieve beslissing tegen zich, verloor daar door twee games en na 55 verloor elke speler wonderlijk genoeg zijn service-game, tot 99 toe. Daarna scheen Quist er een eind aan te willen maken. Hij liep op elke service op, onderschepte de passings van Destremeau, won de game op love en de volgende eveneens, met groot overwicht: 119. In de derde set kwam hij, nu meer attent speelnd, op 53. Doch schitterende back-hand passings a la Cochot demon streerden de goede Fransche school. Het werd 55, doch Quist was in de vol gende games wederom de betere match speler. Ook de twee andere jonge Fransche spe lers werden uitgeschakeld. In het Damesenkelspel zijn drie Neder- landsche nederlagen te noteeren, waaron der helaas die van mej. Rollin Couquerque. Zij verloor de cross-finale van mej. Horn, doordat haar forehand onvoldoende onder controle was. Daaronder leed de geheele opzet van haar gevarieerd spel. Zij kwam weliswaar in de eerste set op 31 doch meer en meer raakte het uitstekende base- linespel van mej. Horn ingespeeld. Zij maakte vijf games achtereen door keurig plaatsen en het ontlokken van fouten aan de forehand van mej. Couquerque. In de tweede set kwam de Diiitsche speelster 31 en daarna leek het of er een keerpunt kwam, want mej. Couquer que haalde toen de game 0.40 door wer kelijk uitstekend speL Opeens lukten toen alle slagen. In de daarop volgende game was deze goede vorm echter weer ten einde. Het werd 24 en 25. Mej. Hom kreeg twee match-points, die zij beide op keurige drop shots van mej. Couquerque miste. Echter kwam deze op 35 in de volgende game was haar spel wederom onvast en in twee sets was onze kampioene, die wij gehoopt hadden in den eindstrijd te zien uitgescha keld. De uitslagen van Donderdag luiden als volgt: Dames EngelspeL 2e ronde: Frl. E. San- der sL Miss Mc. Ostrich 36, 61, 62; Mrs. Hopman sL mej. A. Kerckhoff 61, 61; Mile. S. Barbier si. mevr. A. Bruyn, Kops 62, 64; mej. L. van Lindonk sl. mevr. M. Jonquière 64, 63; Mile. I. Adamoff sl. mej. E. Belzer 63, 86. Kwart Finale: Frl. M. Hom sL mej. M. Rollin Couquerque 63, 63. Heeren Enkelspel, 2e ronde: G. de Stefani sl. G. Troncin 62, 64, 62; F. Kukujevic sL J. J amain 46, 62, 62, 63; M. Bally sL F. Nourney 62, 75, 64; A. Graf Ba warowski sL L. J. Rinkel 6—2, 75, 75; E. Gabrowitz sl. J. Grandguillot 62, 61, 62; A. Quist sl. B. Destremeau 60, 11 9, 75; G. Leembruggen sl. mr. A. J. Feith 6—3, 6—1, 6—0. Dames Dubbelspel, le ronde: mej. T. Groene wegen en mej. T. Knottenbelt sl. mevr. H. van Alfen en mej. Z. Kerckhoff 57, 62, 63; mevr. A. de Bruyn Kops en mevr. H. Dra ill e sl. mej. L. van Lindonk en mde. Pouliard 63, 75, frL M. Hom en frl. E. Sander sL mej. A. Kerckhoff en mej. E. Belzer 63, 63; Mme. Isaac en Mile. M. Solé sl. mile. Galay en frL A. Björklund 63, 26, 64; Mrs. Hopman en Miss Mc. Ostrich wx>.; frl. L. Roosen en frL L. Kessler sl. mevr. A. C. van Laer en mevr. Th. A. de Brauw 62, 86; mile. I. Adamoff .en mile. S. Barbier sl. mevr. M. Jonquière en mevr. M. Boutmy 64, 26, 63; Mme. S. Mathieu en mej. M. Rollin Couquerque sl. frl M. Isaeus en frl. G. Ro- berg 60, 61. Heeren DubbelspeL 2e ronde: W. Karsten en W. J. Alsbach w.o.; G. Troncin en J. Jamain sl. C. Hoeke en L. J. Rinkel 61, 61, 64; G. de Stefani en B. Destremeau sL W. Heynen en mr. H. van der Feen 60, 64, 62: E. Gabrowitz en Kukuljevie sL J. H. Knottenbelt en O. Koopman 61, 60, 75; J. Grandguillot en M. Bally sl. F. M. B. Fischer en H. van Swol 63, 62, e—3. Kwart eindstrijd: E. Nourny en dr. J. P. Buss sl. W. Karsten en W. J. Alsbach 46, 6—1, 6—2, 6—L Zaterdagavond, aanvang 7 uur - Terrein N.B.L.O. (DEN HAAG) «77 Entree: 25 cent. Jongens en werkloozen 10 cent. - Rijwielstalling op het terrein Gemeengd DubbelspeL le ronde: mej. M. Rollin Couquerque en H. Hopman sl. mej. Z. Kerckhoff en mr. K. Keulen 60, 61; Made. S. Mathieu en F. Kukeljevic sL mej. Menko en J. H. Wisselink 61, 60; mej. J. D. Alsbach en W. J. Alsbach w.i.; mej. H. Menko en A. Menko w.o.; Miss Mc. Ostrich en A. Graf Baworowski sl. Frl. L. Roosen en mr. E. Nielsen 61, 61; Mile. M. Solé en W. Karsten sl. mej. L. W. Lin donk en H. van Swol 61, 63; frl. M. Horn en G. van Metaxa sl. mej. A. Kerck hoff en J. Boon 6—2, 6—3; Mile. I. Adamoff en B. Destremeau sl. mevr. van Alfen en W. L. O'Brien 6—3, 5—7, 6—4. 2e ronde: Made. S. Mathieu en F. Kukul jevie sl. mevr. Dralle en Dr. Buss 62, 60. ATHLETIEK Z. H. KAMPIOENSCHAPPEN. Bovengenoemde wedstrijden worden Za terdag en Zondag gehouden op de pas voltooide sintelbaan in Rotterdam. Voor wat betreft de B-klasse gelden de wedstrij den als selectie voor het nationaal kam pioenschap B, dat op 28 Juni georganiseerd wordt op het Olympiaplein te Amsterdam. Wil men deelnemen aan de Nederlandsche kampioenschappen, dan dient men zich eerst minst ens .van een derde plaats te ver zekeren in het provinciaal kampioenschap. Van de Holland-athleten hebben A. J. van Bakei voor de 1500 M., B. en A. J. Visser coor de 800 M. B. ingeschreven; terwijl P. van Egmond start in de 5000 M. C. en J. Jasper in de 400 M. C. WANDELSPORT JUBILEUM MARSCH L. P. S. V. De route over den afstand van 15 km. voor de jubileum-marsch der L. P. S. V. morgenmiddag te houden, is als volgt: Verzamelen Oud Hortuszicht tusschen 3 en 4 uur nam. Van „Oud Hortuszicht" rechtsaf Witte Rozenstraat, rechtsaf Jan van Goyenkade, over Wouterenbrug, linksaf Delftsche Jaagpad, bij Lammebrug linksaf over de wipbrug en via Lammebrug naar Vrouwenweg, het dorp Zoeterwoude door, linksaf Schenkelweg,' linksaf Zuidbuurt, linksaf Watertje tot begin van het dorp, rechtsaf langs Raadhuis naar Vrouwe weg, Lammebrug, Kanaal weg (op den hoek KanaalwegZoeterwoudscheweg rust in den graswal niet aan den Kanaalkant). Vervolgens Kanaalweg langs Koekfabriek „De Bij" naar Fruinlaan, Cobetstraat, rechtsaf Wasstraat, linksaf Thorbeckestraat, Zeemanlan, Koninginnelaan, Leuvenstraat, rechtsaf Stadhouderslaan, trapjesbrug over linksom Jan van Goyenkade, rechtsom Witte Rozenstraat tot „Oud Hortuszicht". De route over den afstand van 30 Km. is: Van Kweekschool voor Zeevaart tusschen 2.30 en 3 uur nam.: Van Kweekschool voor Zeevaart aan het Noordeinde te Leiden rechtsaf over den Haagweg langs de Vink en Haagsche Schouw tot de Maaldrift, daar den weg oversteken en achter de Maaldrift am naar de Hoogeboomscheweg, rechtsaf dien weg volgen, vervolgens Oostendorper- weg door het dorp Oostendorp tot de Van Zuylen van Neyeveldweg, daar rechtsaf tot Katwijkscheweg, dezen weg pl.m. 100 meter j volgen, daarna linksaf door Rijksdorp via Bronkhorstdaan en Van Buurenlaan tot draadversperring in het duin, linksaf langs draadversperring, linksaf Meyboomlaan, rechtsaf Doeslaan tot Straatweg, Wasse- naarsche Slag, linksaf naar Wassenaar, bij Katwijkscheweg rechtaf over het brugge tje, linkaf langs den boschrand tot Storm van 's Gravenzandelaan, rechtsaf langs die laan naar Schouwweg, dezen volgen tot Rust en Vreuglaan, linksaf deze volgen tot Rijasstraatweg, linksaf tot Papelaan, rechts af tot Voorschoten, linksaf tot even voorbij Zilverfabriek, rechtsaf Hofweg, langs Al- lemansgeest en Delftsche Jaagpad naar Wouterenbrug, rechtsaf Jan van Goyenka de, linksaf Witte Rozenstraat tot „Oud- Hortuszicht" De route voor den Avondoptocht met muziek is als volgt: Te 8 uur vanaf Oud Hortuszicht: langs Witte Singel, Doezastraat, Nieuwsteeg, Zonneveldstraat, Langebrug, Steenschuur, Breestraat, Noordeinde, Witte Singel tot Oud-Hortuszicht. AUTOMOBILISME WIELRENNEN COBB VESTIGT 5 NIEUWE INTERNATIONALE RECORDS. De bekende Engelsche automobilist John Cobb verbeterde bij Salt Lake City met zijn Napier Railtonwagen 5 internationale records met staanden start. Deze nieuwe records zijn: 50 K.M. met een gemiddelde uursnelheid van 248.578 K.M. Oud record 241.730 K.M. op naam van Hans Stuck met Auto Union. 50 Mijlen met een gemiddelde uursnel heid van 247,195 K.M. Oud internationaal record 243,88 KM. op naam van Hans Stuck met Auto Union. 100 K.M. met een gemiddelde uursnelheid van 246,438 K.M. Oud internationaal record van 244,910 K.M. op naam van Hans Stuck met Auto Union. 100 Mijlen met een gemiddelde uursnel heid van 246,148 K.M. Oud internationaal record van 216,85 K.M. op naam van Hans Stuck met Auto Union. 200 Mijlen met een gemiddelde uursnel heid van 246,615 K.M. Oud internationaal record met 217,089 K.M. op naam van Hans Stuck met Auto Union. DE TOUR DE FRANCE. Magne staakt den strijd. Ernstige valpartijen. Antonin Magne, de winnaar van de Ronde van het vorig jaar, tot op heden tweede in het algemeen klassement heeft tengevolge van een val den strijd moeten staken! Zie daar de groote verrassing van deze etappe. Een slag voor de Fransche ploeg, immers men verloor zijn best geplaatsten renner in het klassement. Het gevolg was, dat de Italianen, die gisteren in deze tweede Al penetappe opperbest reden, in het landen- klassement de eerste plaats innamen, nog voor België zelfs, welk laatste land op de tweede plaats kwam te liggen met 8 1/2 minuut achterstand op Italië. En Frankrijk ligt bijna 1 uur achter op Italië. Romain Maes wist zich als drager van de gele trui te handhaven en hij leidt thans in het individueel klassement met 12 minuten voorsprong op Bergamaschi. De eerste controle was te Aiguebelle ge vestigd op 52 K.M. van den start, doch nog voor dit plaatsje vond een ernstige val partij plaats. Ongeveer 1 K.M. voor Mont- melian wilde Magne voor een auto uitwij ken, waarbij hij kwam te vallen. Ook de Belg Danneels viel, doch bleek aanvankelijk niet zulke ernstige verwondingen te heb ben opgeloopen als Magne. Leducq stond zijn landgenoot Magne bij en eerst na lang aandringen van Leducq stapte Magne weer op. De Italianen reden ondanks de drukkende hitte bijzonder goed. E engroep van 11 ren ners wis tzich van de overigen los te ma kken en hieronder bevonden zich Camusso, Ruozzi, een toerist, voorts Gianello, ook een toerist, Vervaecke, R en S. Maes, Berga maschi, Morelli. Camusso en Ruozzi bleken bij de Col du Telegraphie reeds over de beste klimcapaciteiten te beschikken. Kort na Valloires, een klein dorpje achter de Telegraphe begon de ruim 20 K.M. lange stijging naar de Galibier. En het was hier, dat Antonin Magne den strijd moest staken ten gevolge van zijn blessures, opgeloopen bij de valpartij te Montmeldan. Hij nam in een der volgauto's plaats. Langzaam ging het bergopwaarts en dan steiler tot den top op bijna 2700 Meter hoogte, waar het eerst de toerist Ruozzi verscheen, even later gevolgd door Camus so, Morelli, Bergamaschi, Maes en Ver vaecke. Slingerend met vervaarlijke boch ten ging het in razende vaart naar beneden en spoedig daarop weer naar boven, de Lauraret op. Van Lauraret ging het naar beneden, waar te Bourg d'Oisans weer een controlepost was op ongeveer 50 K.M. van Grenoble. Ruozzi was inmiddels door Ca musso ingehaald. De laatste wist zijn tegen stander te lossen en steeds meer zijn voor sprong vergrootend kwam Camusso alleen te Grenoble aan. Ruozzi was voorts door Morelli ingehaald en beiden kwamen onge veer tegelijk te Grenoble aan. De tijd van Camusso was 7 uur 33 min. 13 sec. terwijl Morelli en Ruozzi ongeveer 4 minuten later arriveerden. Daarop volg den Bergamaschi en Romain Maes, die el kaar goed in de gaten hadden gehouden, met ongeveer 6 minuten achterstand op Mo relli. Vervaecke werd 5e. Aan het einde van den rit bleek, dat ook de Belg Danneels, de Spanjaard Cepeda, de Italiaan Vignoli en de toeristen Kraus en Philip den strijd hadden moeten op geven. Cepeda werd met een schedelbreuk opgenomen, Vignoli had zijn sleutelbeen tijdens een val gebroken, Danneels bleek zich ernstig aan den linkerarm verwond te hebben. Nog 69 renners liggen thans in de koers. Het resultaat der 7e etappe Aix les Bains Grenoble 229 K.M. was: 1. Camusso (Ita lië) tijd 7 uur 33 min. 13 sec.; 2. Morelli (Italië) 7 uur 37 min. 1 sec.; 3. Ruozzi toe rist zelfden tijd; 4. Bergamaschi (Italië) 7 uur 43 min. 10 sec.; 5. Romain Maes (Bel gië) zelfden tijd; 6. F. Vervaecke (België) 7 uur 46 min. 25 sec.; 7. Vietto (Frankrijk) zelfden tijd; 8. Chocque toerist zelfden tijd; 9. Gianello toerist tijd 7 uur 46 min. 36 sec.; 10. Speicher (Frankrijk) 7 uur 47 min. 19 sec. Algemeen klassement. Romain Maes (België) heeft nog steeds de leiding met een totaal tijd van 48 uur 36 min. 37 sec.; 2. Bergamaschi (Italië) 48 uur 46 min. 42 sec.; 3. Morelli (Italië) 48 uur 50 min. 56 sec.; 4. Camusso (Italië) tijd 48 uur 52 min. 34 sec.; 5. Speicher (Frankrijk) tijd 48 uur 54 min. 11 sec. De groote verrassing mag wel genoemd worden het feit, dat na de resultaten van heden Italië de leiding heeft in het landen- klassement met ruim 8 minuten voorsprong op België en bijna één uur voorsprong op Frankrijk. Deze achterstand van Frankrijk, veroorzaakt door het opgeven van Magne, lijkt ons voor de Franschen practisch niet meer in te halen. Het begint er dus meer en meer op te lijken, dat de Fransche hege monie dit jaar gebroken zal worden. Zoo wel de Belgen als de Italianen doen in ieder geval een bijzonder serieuze poging daartoe. Landenklassement (3e beste renners van elk land): 1. Italië 146 uur 32 min. 12 sec.; 2. België 146 uur 40 min. 44 sec.; 3. Frankrijk 14 uur 23 min. 18 sec.; 4. Duitsch- land; 5. Spanje. „NIEUW SWIFT". As. Zondagmorgen houdt bovengenoem de vereeniging een klassementwedstrijd over 30 km. met vijftien klassementen voor A- en B-klassers, terwijl de Junioren een korteren wedstrijd rijden. Bijeenkomst aan het clublokaal om uiterlijk half negen, ter wijl de start om negen uur precies plaats vindt. TOERISME REIZEN NAAR BELGIE. Nu België, zoowel wegens de goedkoope frank, als dank zij de Wereldtentoonstel ling te Brussel, zoovele bezoekers uit ons land trekt, is het wel nuttig aldus schrijft ons de Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. nog eens te resumeeren, welke papieren een Nederlander bij een bezoek aan België noodig heeft. De verschillende vereenvoudigingen, welke België den laatsten tijd in dit op zicht heeft gemaakt, hebben blijkbaar ve len in de onjuiste meening gebracht, dat men thans, hetzij per trein, auto, motorrij wiel of fiets reizend, in het geheel geen pa pieren meer noodig heeft. Dit is echter niet juist. Om naar België te gaan, heeft men in ieder geval een pas noo dig, welke echter desnoods vijf jaar verval len mag zijn, of een geldig bewijs van Ne derlanderschap, of een toeristenkaart. Deze laatste is een nieuw document, dat speciaal is ingesteld om het toeristenverkeer naar België te bevorderen, het wordt uitgereikt door de Belgische diplomatieke en consu laire ambtenaren en kost één Belga. Verder wordt, indien men per motorrij tuig naar België gaat, verschil gemaakt, of men voor toeristische doeleinden reist, dan wel uit zakelijk oogpunt. In het eerste ge val heeft men tot 15 November a.s. geen internationaal rijbewijs en geen intenatio- naal bewijs voor het motorrijtuig noodig, mits men zijn geldig Nederlandsch rijbewijs kan toonen. Deze vrijstelling geldt ook voor bestuur ders van autocars en taxi's. Een triptiek of een carnet de passages en douanes blijft echter noodig voor alle motorrijtuigen. Vervolgens is er voor d;n wielrijder nog een belangrijke vereenvoudiging gekomen, aangezien deze, indien hij met een gebruikt rijwiel naar België gaat, voorloopig tot 15 November as. geen douanekaart noo dig heeft, nóch invoerrechten behoeft te deponeeren, zoodat hij aan zijn pas, be wijs van Nederlanderschap of toeristen- kaart voldoende heeft. Tenslotte nog deze raad: Het getal be zoekers, niet alleen aan Brussel, maar ook aan overig België, is zóó groot, dat men niet op goed geluk naar België moet reizen, denkende daar wel gemakkelijk onder dak te zullen komen. Men bestelle van tevoren kamers en vrage bevestiging dat deze ge reserveerd zijn. BILJARTEN LISSER BILJART KRING. De uitslagen van de voortgezette wed strijden in de 2de klasse luiden: pnt. brt. h.s. gem. C. Slootbeek 100 38 19 2.63 G. Diedericks 79 38 8 2.07 J. Obdam G. Elfering Th. Sprengers C. Toledo W. Veenboer C. Toledo K. Stuhldrayer W. Veenboer Th. Sprengers P. Zon 100 37 13 2.70 54 37 5 1.46 100 33 16 3.03 51 32 11 1.59 100 35 19 2.85 100 31 18 3.22 75 30 8 2.50 100 47 22 2.12 88 47 14 1.85 RUITERSPORT SAMENGESTELDE RUITER WED STRIJD TE BERLIJN. Twee goede Nederlandsche prestaties. Gisteren is te Berlijn de internationale military aangevangen, een samengestelde ruiterwedstrijd van dezelfde strekking, als welke tijdens de Olympische Spelen het volgend jaar zal worden gehouden. In het kamp te Döberitz begon men met den dressuurproef. In totaal namen 32 rui ters deel van de volgende landen: N u> land, Bulgarye, Denemarken, Frankrijk, Italië, Oostenrijk, Polen, Tsjecho Slowakye, Hongarije en Duitschland. De beste prestatie werd verricht door het paard „Nurmi" onder Hauptmann Stu> bbendorf (Duitschland) met een puntenaan- tal van 90. Onze landgenoot E. Kahn wist met „Espoir" op bijzonder fraaie wijze de derde plaats te bezetten met 93,6 punten, terwijl Luitenant Pahud de Mortanges met het paard „Madel wie Du" direct achter den heer Kahn eindigde met 98,7 punten. LUCHTVAART NOODLANDING VAN EEN DUITSCH ZWEEFVLIEGTUIG. Bij Heerlen. Gisterenmiddag half drie heeft de Duit- sche zweefvlieger Hans Heindrich met zijn toestel, de dr. Leonhard, een noodlanding gedaan op een klaverveld te Heerlerbaan, gemeente Heerlen. Hij was omstreeks elf uur Donderdagochtend te Dusseldorp op gestegen om te probeeren vandaar naar Aken te vliegen. De vlucht slaagde prach tig, in zooverre, dat de vlieger met zijn toestel dank zij de opstijgende luchtstroo- mingen, die door de groote hitte veroor zaakt werden, soms tot 2000 M. hoogte steeg. Door den sterken Oostenwind raakte de vlieger evenwel uit den koers. Hij kon zich niet meer oriënteeren en toen hij boven Heerlerbaan een hoogte had van nog slechts honderd meter, besloot hij te dalen. Bij de landing brak de romp, maar de bestuurder bleef ongedeerd. Nadat de noodige formali teiten waren vervuld, gaf de Heerlensche politie het toestel vrij, dat gedemonteerd werd en 's avonds naar Duitschland is te rug-gebracht. MONNMENT VAN DE EERSTE VLUCHT IN ONS LAND. Op den Klappenberg te Etten nabij Breda vond gisterenmiddag de onthulling plaats van een monument in verband met het feit dat op den 27sten Juni 1909 voor het eerst in Nederland gevlogen werd en wel door den Franschman De Lamber. Honderden en honderden waren gekomen uit alle stre ken om van deze plechtigheid getuige te zijn. PROPELLER STUKGESCHOTEN? Zweedsch militair vlieger neergestort Een Zweedsch militair vliegtuig is tij dens oefeningen met een 'machinegeweer plotseling van 8000 meter hoogte in zee gestort. Een inzittende vlieger-luitenant is daarbij om het leven gekomen. Men neemt aan, dat het mechanisme van het machine geweer onklaar is geraakt, met het gevolg, dat de vlieger een propeller aan stukken heeft geschoten. „Tel." FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: M. Kasius, veehandelaar, Zegveld. Cur. Mr. A. F. v. d. Bosch, Woerden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Is hier in Leiden een R. K. Reis- vereeniging? Zoo ja, waar kan ik mij ver voegen? Antwoord: Wendt u tot den heer C. P. W. Schinck, Hoogewoerd 16. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 109. De orkaan, die de nies van het zeemonster had te weeggebracht, was zeer ernstig geweest. Het ergste van alles was, dat er zelfs schepen bij waren vergaan. Hier en daar langs de kust lagen de wrakstukken verspreid. Geluk kig maar dat men overal de bemanning had kunnen redden. 110. Drein Drentel had inmiddels aan den goochelaar verteld, dat hij hier in Nagasaki was om het zeemonster te vangen. „Mooi zoo, vriend, zei de goochelaar, dan geloof ik wel dat ik jullie helpen kan. Zeemonsters hebben altijd hun nesten onder de grond in druipsteengrotten. Daar zal ik jullie wel eens heenbrengen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10