GEMENGDE BERICHTEN dan in de Zon UIT DE RADIOWERELD DE DIEF, DIE EEN DIEF VING DONDERDAG 11 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 Ontijdige dynamietontplof- fing bij slooperswerk. Drie arbeiders bekwamen verwondingen. Gistermiddag omstreeks twee uur was een ploeg arbeiders van de firma van den Akker bezig met een slooperswerk op een terrein aan den Honingerdijk te Rotter dam. Hier stond de rijstpellerij van de fir ma Ravenzwaay, welke fabriek reeds groo- tendeels is afgebroken. De betonnen fundeering en de betonnen vloer moesten nog gesloopt worden en daarmee was men met behulp van dyna- mietpatronen bezig. Het werk geschiedde onder leiding van den voorman J. H. van Gennep. Op ver zoek van de bouw-politie was er bij de explosie politie aanwezig. Twee explosies waren met goed gevolg geschied, bij de derde liep het echter mis. In de zware betonnen plaat was een gat geboord. Op een afstand stond de leider van het werk van Gennep, bij het appa raat, waardoor bij het omhalen van een sleutel, electrischen stroom door een draad naar de dynamietpatroon toegaat, tenge volge waarvan deze explodeert. De zoon van den 50-jarigen van Gennep, de 28-jarige J. C. F. van Gennep begif zich met een patroon naar het betonnen blok. Op het oogenblik, dat hij de patroon in het gat stopte, volgde reeds een explosie. Hoe dit mogelijk is geweest, wordt nog on derzocht. Vaststaat, dat, toen de patroon in het gat werd gestopt de electrische draad nog niet in contact met het appa raat was geplaatst, terwijl ook de sleutel nog niet was omgehaald. Groote brokstukken beton vlogen door de lucht. De 28-jarige van Gennep werd door een stuk getroffen, evenals zijn vader, die op tien Meter afstand van de plaats des onheils stond. Ook de 23-jarige arbeider W. van Wel uit Duivendrecht werd door een stuk beton geraakt. Er waren nog meer arbeiders aanwezig, doch deze stonden tijdens de explosie op veiligen afstand van de gevaarlijke plaats. De 50-jarige van Gennep bleek slechts licht gewond aan het gelaat te zijn. Zijn zoon had schrammen aan het gelaat ge kregen en lichte verwondingen aan den buik. Hij werd naar zijn woning aan de Woelwaterstraat gebracht. Het ergst er aan toe was de 23-jarige v. Wel, die zware stukken 'beton op het hoofd had gekregen. Met een ernstige hoofdwonde, een gebroken, neusbeen en een schedelfractuur is hij door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan. den Coolsingel vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. De oudste van "Gennep" kon op het' werk blijven. Het slooperswerk met behulp van dyna miet werd bijgewoond door inspecteur Hermans, die onmiddellijk maatregelen nam om de gewonden te verzorgen. Hij heeft het verdere werk doen stoppen. Het apparaat, waarmee de explosie tot stand werden gebracht, alsmede de patronen zijn in beslag genomen. Een officier van de Genie te Utrecht is naar Rotterdam gekomen om een onder zoek in te stellen. Ook heeft de Officier van Justitie, mr. Looke en de rechter-commissaris mr. Narx een onderzoek in deze zaak inge steld. De oorzaak van de explosie kon nog niet worden vastgesteld. Op het terrein moet nog meer gesloopt worden, o.a. een zware schoorsteen. Dit zal op gewone wijze, dus zonder dynamiet ge schieden. Het zal op deze wijze meer tijd kosten, doch het is best mogelijk de verdere werk zaamheden zonder dynarpiet te doen plaats hebben. OVERREDEN EN GEDOOD. De ongehuwde A. v. d. Pluym, wonende te Haank, gemeente Dussen, is gisteren op den Rijksstraatweg te Nieuwendijk, toen hij voor een personenauto met zijn fiets den weg wilde oversteken, door de auto gegrepen. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis te Keizers- veer overgebracht. Bij aankomst bleek hij echter reeds te zijn overleden. AAN BEKOMEN VERWONDINGEN OVERLEDEN. Naar wij vernemen is de 17-jarige J. Schot uit Egmond aan Zee, die Dinsdag avond onder Alkmaar op den Hovenweg door een autobus werd overreden, in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, aan de bekomen verwondingen, overleden. JONGEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Gistermiddag kwam de negenjarige wiel rijder W. een zijstraat van de Kruistocht straat te Haarlem uitfietsen, juist toen een vrachtauto uit Beverwijk passeerde. Doordat de jongen den bocht te groot nam, bolste hij tegen den auto en viel, waardoor het rechter achterwiel van den wagen over zijn linker schouder ging. De jongen bekwam ernstige inwendige kneuzingen ,en is naar de Maria-stichting te Haarlem overgebracht. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks drie uur is in den Otterlooschen vijver bij 'het dorpje Otterloo verdronken de 28-jarige D. Groen veld uit Arnhem. Ondanks het feit, dat hij niet kon zwem men, heeft hij zich te water begeven. De vijver heeft verscheidene diepe plekken, hoewel de allerdiepste door de gemeente zijn afgezet. G. is waarschijnlijk in zulk een diepe plek terecht gekomen met het bovenstaan de noodlottige gevolg. ERNSTIG ONGEVAL. Gistermiddag te ongeveer twee uur heeft op den Helderschen weg te Alkmaar een ernstig ongeval plaats gehad. Een der arbeiders, die bezig warén met het los sen van kolen uit een aak ten behoeve van de Gasfabriek, de 55-jarige J. Hopman, werd, toen de auto's van den handelsrei ziger Meyer uit Amsterdam en den ker misreiziger Vali uit Alkmaar elkaar pas seerden, door de auto van laatstgenoem den aangereden en dérmate gewond, dat hij in ernstigen toestand naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar moést wor den vérvoërd. De weg is daar ter plaatse zeer gevaarlijk, om welke reden tijdens de werkzaartiheden. bij dit weggedeelte een roodê vlag was geplaatst, doch ver moedelijk hebben dé automobilisten niet voldoende acht op deze vlag gegeven. De politie stelt een onderzoek in. SCHIP VERMIST. Op 25 Juni j.l. is het schip „Ebenhaezer", schipper Drent, van Rotterdam naar 01- denhoven in Groningen vertrokken. Sinds dien heeft men echter niets meer van het schip vernomen. De commissaris van politie der Rivierpolitie te Rotterdam verzoekt daarom opsporing van het schip. VIERLING GEBOREN. Dinsdag heeft zich in een gezin wonende in de Prof. Jan Kopslaan in Tuindorp bij Utrecht het zeer zeldzaam geval voorge daan van de geboorte van een vierling. Al len zijn van het vrouwelijk geslacht. Twee van de kinderen kwamen dood ter wéreld. De twee anderen zijn in leven en maken het naar. omstandigheden goed. De vier kinderen tezamen wogen ruim veertien pond. Aan de twee overlevenden is het H. Doopsel toegediend. In doozen van 2Oei af. MENSCHENARMEN GEVONDEN. Onderzoek heeft nog geen resultalten opgeleverd. Aan de rivier de Waal is op twee ver schillende plaatsen een afgerukte men- schenarm gevonden, waarvan men tot nu toe de herkomst niet heeft kunnen vast stellen. Zondag vond een arbeider uit Druten, vertelt het „Volk", een menschenarm aan den kant van de rivier. Onmiddellijk liet hij zijn zoontje, dat hém op de wande ling vergezelde, naar de politie gaan om van de lugubere vondst kennis te geven. Toen de politie, vergezeld van een dok ter, ter plaatse kwam, bleek dat de arm een linker arm afkomstig moet zijn geweest van een twintig dertigjarigen man. Uit het feit, dat het lichaamsdeel reeds in staat van ontbinding verkeerde, moet worden vastgesteld, dat het gerui- men tijd in het water heeft gelegen, ver moedelijk een dag of acht. De andere arm eèn rechterarm werd Maandag onder de gemeente Millin- gen gevonden door den kraanmachinist Ter W. van de Steenfabriek „Klaverland". Ook deze arm moet blijkens het onderzoek hebben toebehoord aan een man, die twin tig a dertig jaar oud was, doch dit lichaamsdeel verkeerde niet in staat van ontbinding. Deze arm was even bóven den elleboog afgerukt, vermoedelijk door de schroef van een boot. Het vermoeden lag voor de hand, dat beide armen aan denzelfden per soon zouden hebben toebehoord. Het in gestelde onderzoek heeft echter uitgewezen, dat dit onmogelijk het geval kan zijn. De lugubere vondsten houden politie en justitie, die hun onderzoekingen voortzet ten, nog bezig. Nadat de armen waren ge schouwd, zijn zij nabij de plaatsen waar zij werden gevonden, in rijksgrond begraven. TARWEFRAUDE IN DE BUURT VAN BREDA. Gedenatureerde tarwe uitgezaaid. Naar het „Vad." verneemt, zijn de amb tenaren van den Crisis-opsporingsdienst een uitgebreide tarwefraude op het spoor gekomen, welke fraude zich uitstrekt over de dorpen Princenhage,. Bee^, Effen, Gin- neken, Bavel en Ulvenhout. Een groot aantal, boeren in deze plaat sen heeft door bemiddeling van een graan handelaar té Breda z.g. gekleurde (gedena tureerde) tarwe gekocht onder de ^ver zekering, dat de te léveren tarwe'afkom stig was van een partij gedenatureerde zo merzaal tarwe. Waar het denatureeren het graan wel voor menschelijk gebruik ongeschikt maakt, doch niet de kiemkraeht doodt, was de be doeling deze tarwe, die in prijs de helft goedikooper is dan de niet gedenatureerde, uit te zaaien en later de oogst bij de re geering in te leveren en aldus van de tarwesteum te profiteer en. Deze opzet mislukte echter ten deele, aangezien de geleverde tarwe een mengsel bleek van zomer- en wintertarwe en boven dien nog van een dusdanige kwaliteit, dat het gezaaide zeer onregelmatig opkwam en bijna geen aren vormde. Verschillende boeren zijn er dan ook toe overgegaan het zaaisel om te ploegen, doch anderen lieten het op hoop van zegen staan. Nu de crisis-opsporingsdienst echter van een en ander de lucht heeft gekregen, en een uitgebreid onderzoek instelt, hebben de betrokken boeren dubbele sahade, daar zij niet alleen geen oogst binnenhalen, doch bovendien nog strafrechterlijk zullen wor den vervolgd. Programma's voor Vrijdag 12 Juli. Huizen, 301 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Het K.R.O.-orkest. 1.00 Gramofoonpl. I.30 K. R. O.-drkest en gramofoonpl. 2.50 Populair orgelconcert. 4.15 Gramofoonpl. („Zar und Zimmer- mann"). 5.00 Land- en tuinbouw halfuurtje. 5.30 De K. R. O.-boys. (Te 6.00 causerie over de Rembrandt-tentoonstelling in het Rijksmuseum). 7.15 „De strijd om het verwaarloosde kind". 7.35 Vacantie-droomen. 8.00 Berichten, waarna K.R.O.-boys. 8.30 Zangrecital, K.R.O.-boys, zang en gramofoonpl. 9.20 K.R.O. Symphonie-orkest. 10.30 Becüichtem, gram.pl. en vervolg Symphonie-orkest. II.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 CARA. 8.00 VPRO en AVRO, 11.00 VARA. 8.00 Gram.p. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie en gram.pl. 12.00 Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. I.30 Grampl. 2.00 Vraaggesprek tusschen Minister Deckers en commandant Hetterschij van de K XVIII bij aankomst in Soerabaja. 2.15 „Beatrijs" van dr. P. C. Boutens, voorgedragen door Bert Nuvert. 3.00 Gram.pl. 3.10 AVRO-Decibels. 4.00 Zenderwisseling. 4.15 De Zonnekloppers. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Orvitropia. 6.15 Declamatie. 6.30 De Flierefluiters. 7.00 Juridische lezing. 7.20 Orgel en viool. 7.50 Berichten. Herhaling SOS-berïch- ten. 8.00 Causerie. 8.30 Residentie-orkest m.m.v. het Pa- lestrina-koor (uit het Kurhaus te Sche- veningen). Ca. 9.15 Lezing. 10.15 Literaire causerie. 10.45 Berichten. II.00 Jazzmuziek (gr.pl.). 11.3012.00 Gramofoonpl. Droitwich, 1500 m. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. lL50t Trocadero-Ci-nema-ofkèsL 12.50 BBC-dansorkesh I.35 Strijkorkest. 2.20 Jack Martirt en zijn orkest 3.20 Sted. Orkest Marrogate. 4.35 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Londensch Zigeunerorkest. 6.50 B. Crook-kwintet. 7.35 BBC-dansorkest. 8.20 „Hassan", van J. E. Flecker. M.m.v. solisten, koor en orkest. 10.00 2de deel van „Hassan". II.1512.20 Harry Roye en zijn band. De graanhandelaar echter zal waar schijnlijk vrij uit gaan, aangezien hij het door hem geleverde als kippenvoer heeft i gefactureerd. j Dat deze fraude een grooten omvang had genomen, kan wel blijken uit het feit, dat in landbouwkringen de met deze gedena tureerde tarwe bezaaide oppervlakte ge schat wordt op 30 H.A., welke schatting, gezien de geslotenheid van vele boeren, wel sterk aan den lagen kant zal zijn. R a d i o - P a r i s, 1648 m. 12.35 Orkestconcert. 4.35 Pianorecital. "V 8.20 Zang. 9.05 „Miss Helyett", operette van Audran. M.m.v. solisten, koos en orkest. 10.35 Dansmuziek. 11.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Ritz". 3.505.50 A. Albech's Blaasorkest. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Vioolsoli. 9.10 Vaudeville-programma. 10.00 Saxofoonrecital. 10.30 Symphonieconcert. 11.10—12.50 Dansmuziek. Keulen, 456 m. 12.20 Orkestconcert uit Frankfort. 4.20 Zang en piano. 5.20 Omroeporkest en sextet uit Ham burg. 8.35 Zie Deutschlandsender. 11.2012.20 Omroepkleinorkest. R o me421 m. 9.00 Gevar. concert. 9.50 Variëté-programma. 11.00 Populair concert. Brussel 322 en 484 m. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 en 5.20 Gram.pl. 6.35 Piano-recitayl. 7.35 Gram.pl. 8.20 Salonorkest. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gram.pl. en zang. 12.50 Salonorkest. I.502.20 Gram.pl. 5.50 en 6.50 Gram.pl. 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strijders. 10,30 Gram.pl. 10.4511.20 Harmonicaconcert. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Schubert's symphonie in E. gr. t. 9.20 „Die andere Seite", spel. 10.20 Berichten. .10.50 Schrammelmuziek en zang. II.05 Scheepsweerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk' Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. Pl.m. 8.409.20 Deutschl-s. 10.20 Keulen. 12.05 Parijs Radio. 12.35 Keulen. 14.20 Diversen. 15.50 Parijs Radio. 16.20 DeutschLs. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel (Fr.). 19.20 Deütschls; 20.20 Londen Reg. 21.40 Brussel- (Fr.). 22.20 Loden Reg. 22.40 Weenen. 4e Programma 3.05 Parijs Radio. 10.35 Londen Reg. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 20.20 Loc. uizending. Gramofoonmuziek G. R. D. 22.00 Boedapest. (Wijzigingen voorbehouden). JEUGDIGE DIEVEGGEN. De politie te Geleen heeft een viertal meisjes van 1315 jaar, waarvan er twee nog op de schoolbanken zitten, aangehou den, die zich den laatsten tijd aan verschei dene diefstallen hebben schulidg gemaakt. Uit marktkramen en winkels hadden zij hemden, lappen goed, handtaschjes, oor ringen en andere dergelijke voorwerpen weggenomen. De gestolen goederen zijn in beslag ge nomen. FEUILLETON. Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 58) Zonder aarzelen wierp Garland den zwa- ren stok in een hoek. Anthony Trent beantwoordde zijn aan val door snel terzijde te springen en door een bliksemsnellen rechtschen stoot, die Garland op het oor trof, toen hij larigsstoof. De zwaardere man voelde de pijn amper, het was de vernedering, die hem wild maakte. Hij wist, dat als hij den leniger vijand eenmaal in zijn knuisten had, alleen de dood dezen kon verlossen. Maar Trent wist dit evengoed en wilde de voordeelen niet verspelen, die zijn kennis van boksen en zijn vlugheid hem gaven. „Sta stil", brulde Garland, zich omkee- rend. Trent's rechterhand schoot uit, raakte hem boven het oog, en wekte in hem den waanzinnige, dien Trent soms in hem zag. Hij voelde zich gesterkt in de overtuiging, die hij eerst gekoesterd en toen weer bij na opgegeven had, dat Charles Garland gek was. Des te noodiger was het om zijn kalmte te bewaren, zijn afstanden goed te schatten en een worsteling te vermijden. Hier zouden er geen zestig seconden tus schen de ronden zijn om je te herstellen. Een enkele misstap en het was met hem gedaan. De reden, dat de ander den ba ron zoo onverhoeds had kunnen overval len, was, dat hij in den tuin zijn klompen had uitgetrokken en op kousenvoeten naar binnen was gegaan. En' hierdoor was hij in het voordeel tegenover Trent, wiens schoe nen minder houvast hadden op den glad den vloer. Anthony Trent wist, dat hij Garland zou kunnen ontwijken als hij vertrouwde op zijn grootere vlugheid en lenigheid. Hij kon om de vitrines heendraaien tot Gar land vermoeid raakte. Maar ook Trent had zijn trots en wilde niet steeds terugwijken. Hij was de ach tervolger en niet de achtervolgde. Hij had Garland niet uit Hampshire Hampton Wick en Adelphi verdreven om hem te ontwijken, nu hij hem in het nauw gedre ven had. Tot dusverre had Trent Garland twee maal geraakt. Geen der slagen was hevig genoeg om schade aan te richten, maar de tweede was zorgvuldig gemikt en het re sultaat stelde teleur. Als de bokser den greep van den sterken man wist te ont wijken, zou hij hem misschien voor het oogenblik kunnen verblinden en hem als een hulpelooze Samson aan de Belgische justitie overleveren. Trent berekende van te voren zorgvul dig al zijn bewegingen. Hij meende, dat Garland probeerde hem in de richting van den bewusteloozen of dooden Claeys te dringen. Trent droeg bijna nieuwe schoe nen zonder gummihakken en de marme ren vloer was glad als een dansvloer. Toen hy nog maar enkele schreden van den lig- genden baron verwijderd was, sprong Gar land toe. Trent sprong opzij en deed zelfs geen moeite om Garland in het voorbij gaan te treffen. Een beslissende slag had hij toch niet kunnen toebrengen en hij wilde zijn handen, die niet gewend wa ren aan het boksen ponder handschoenen, sparen, tot hij de "kans_ kreeg een flinken opstopper te geven. Garland was nu even stom als de schilderijen, die van de wan den op hen neerzagen. Trent vroeg zich af, of de reus geoefend zou zijn in het worstelen. Zoo niet, dan kon hij tegen Garland diens eigen kracht uitspelen, zooals degenen, die jiu-jitsu ge leerd hebben, dat weten te doen. Maar als Garland een worstelaar- was of die gre pen kende, zou deze poging noodlottig kunnen worden. Het lag niet in Trent's aard om lang een verdedigende houding aan te nemen. Garland, die op hem indrong, zag zijn voet uitglijden en sprong natuurlijk met een toe. Voor het eerst" gebruikte Trent zijn rechterhand en zijn prachfig-uitge- mikte stoot trof den reus precies onder de kaak. Een normaal menschzou hierdoor neergeslagen zijn, maar Garland schudde alleen zijn grooten kop, zooals een hond het water van zichafschudt. De slag deed hem pijn hield hem een oogenblik te gen dat was alles. Doch het gaf den jongeren man een schok. Toen ze het over Charles Garland had den, verklaarden .Hammond en Wadham, dat hij zoowel geestelijk als lichamelijk boven andere ménschen"'uitstak. En Ham mond was in het leger een athleet geweest, terwijl ook Wadham uit een strijdbaar ras stamde. Deze overtuiging had Anthony Trent altijd ietwat geërgerd, maar dit fa len van een zoo goed-gemikten stoot joeg hem schrik aan en herinnerde hem aan de bekering van zijn vrienden. Wanneer zijn kwaliteiten als bokser teniet gedaan wer den door Garland's stalen koken, zou de onzekere strijd wel eens op een nederlaag van Trent kunnen uitloopen. Natuurlijk bleef het alternatief, hem buiten gevecht te stellen door stooten tegen het lichaam, maar Trent had al lang gezien, dat Gar lands gebogen houding dat moeilijk maak te. Hij gaf zich niet bloot. Terwijl hij zich aldus afvroeg, wat hij doen moest, verbrak Garland het zwij gen. Boven zijn hoofd hing een groot schil derij van den marteldood van St. Hippo- lytus, den ongelukkige, die door paarden uiteengescheurd werd. Het leek Trent of Garland, die zich in zijn volle lengte op richtte, tegen den muur leunde onder het schilderij. „Nu zal ik je dooden'.', zei Garland. Toen hij zijn rechterhand naar achteren bracht, dacht Trent, dat hij een revolver zou trekken. Maar toen zag hij dat Gar land naar het lichtcontact tastte. Ineens werd het donker in het museum. Trent was zoo verbluft, dat hij geen tijd had, den sprong te ontwijken, dien Garland in het donker deed. Eindelijk sloegen de zware armen zich om het slanke lichaam van den Amerikaan. Garland's rechter-onder- arm drukte tegen Trent's ruggegraat, de breede linkerarm slingerde zich om zijn nek. Garland wilde de ruggegraat huigen, tot de uiterste grens bereikt was. Dan zou die breken en Trent zou op den grond vallen naast het andere slachtoffer. Op dat vree- selijke oogenblik besefte Trent, dat zijn eigen aanzienlijke lichaamskracht niets was, vérgeleken bij die van zijn tegen stander. Hij begreep niet, hoe Garland, die al jaren een lui leven leidde, aan die kracht kwam, maar hij ondervond het be staan er van aan den lijve, toen zijn ster ken nek achterover werd gebogen en de pijn 'hem bijna het bewustzijn deed verlie zen. Slechts een list bleef hem over. Plotse ling liet hij zijn knieën verslappen, zoodat zijn tegenstander ook nog zijn heele ge wicht te dragen kreeg. Dat was genoeg, om den zwaarderen man een oogenblik zijn evenwicht te doen verliezen. En op dat mo ment, toen Garland's linkerhand het ge vangen hoofd vrijliet, verzamelde Trent al zijn kracht en plaatste een stoot in de maagstreek. Het was geen zware slag, maar deed den ander naar adem snakken en terwijl hij snakte, liet Trent zich op den grond vallen en kroop uit zijn bereik. Hij hoorde, hoe Garland probeerde het contact te vinden, wat hem in het donker, echter niet gelukte, want hij wist zich niet te oriënteeren. Weldra merkte Trent, dat hij zijn pogingen opgaf en nu trachtte, om zachtjes den man te besluipen, dien hij, naar hij meende, ernstig gekwetst had. Voor Anthony Trent was het een gevaar lijk oogenblik. Toen Garland's tastende handen eindelijk zijn gezicht beroerden, dook hij onder een vitrine en kroop weg. Het was hem, of hij aan alle zijden Gar land voelde. Beter licht, en de gelegenheid zijn vijand te zien, al verloor hij dan ook het gevecht, dan dit tasten in het duister. 'Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9