DONDERDAG 11 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 SASSENHEIM. Botsing. Tusschen een vrachtauto en een tractor ontstond bij de Warmonderdam een botsing, die zoo hevig was, dat de vrachtauto omviel. Beide wagens werden zoo beschadigd, dat ze per kraanwagen moesten worden weggesleept. Ook het tramverkeer ondervond vertraging. Concert. Het Fanfarecorps „Crescen do" geeft Zaterdagavond een concert in de tent aan de Overplaats. Geboren: Lena Geertruida, d. v. G. C. van den Berg en J. C. van den Heuvel. Johannes, z. v. J. van Nieuwkoop en M. de Graaf. Cornelia Elizabeth Maria, d. v. A. van der Voort en J. M. Rotteveel. Ondertrouwd: L. A. Timan 23 j. en T. Kuijper 25 j. Th. H. Juffermans 25 j. en J. C. J. Bergman 24 j. P. H. Ouds hoorn 27 j. en C. M. H. Venbres 25 j. F. Uithoven 27 j. en E. Góken 28 j. Ingekomen: T. Kulk en gezin, Hoofd straat 370, van Lisse; M. M. Willemse, Hoofdstraat 82, van Noordwijkerhout; G. Schramm geb. van der Meer, Molenstraat 25, van Menaldanadeel; G. J. Schellinger hout, Rijksstraatweg 16, van Rijnsburg; M. N. van der Voort, Tijlloosstraat 27, van Lei den; A. J. van Dissel en gezin, Molenstraat 43, van Leiden. Vertrokken: A. M. J. Moock geb. Hertzberger, naar Leiden; A. Meijer, naar Alkmaar; T. de Bruijn, naar Leimuiden; L. Jacobson, naar Leiden; J. van Heusden, naar Lisse; A .de Vreugd, naar Leiden; M. D. van Leeuwen geb. van Lierop, naar Lei den; P. van Stein, naar Leiden. WASSENAAR. Pasitoor Tholenaar 80 jaar. Het is a.s. Zondag, 14 Juli, groot feest in de parochie St. Willibrordus te Wassenaar, omdat de herder dier parochie, de Zeer- eerw. heer Pastoor C. Tholenaar, dien dag zijn 80sten verjaardag viert. Ingevolge den wensch van den jubilaris zal de viering in hoofdzaak een kerkelijk karakter dragen. Zoo is o.a. het aantal vroegmissen vermeerderd tot drie, teneinde alle parochianen, de jeugd enz. in de ge legenheid te stellen tot intentie van den jubilaris te communiceeren. De plechtige Hoogmis te 10 uur, zal door de parochia nen gezongen worden. De repetities daar voor hebben gestaan en de uitvoering zelf zal staan onder leiding van Kapelaan dr. L. Kat uit Amsterdam oud-kapelaan der psffo- ohie. Van 2 tot 3 uur is er aan de pastorie re ceptie. Te 3^ uur vindt een défilé plaats van R.K. Vereenigingen op allerlei gebied, jeugdorganisaties enz. enz. Bij dit défilé zal de muziekvereeniging „Excelsior" haar medewerking verleenen. Een plechtig Lof van dankzegging zal de feestelijkheid be sluiten. „Wassenaar en Omstreken". In 't Wa pen van Wassenaar hield de Tuinbouw- vereeniging „Wassenaar en Omstreken" haar maandelijksche ledenvergadering on der voorzitterschap van den heer A. G. van Tol. Na het voorlezen der notulen door den secretaris doet de heer Laarman" in zijn hoe danigheid van voorzitter der Cursuscom missies de mededeeling dat Maandag 1.1. de bindcursus een aanvang heeft genomen met een 17-tal leerlingen terwijl de tweede ploeg eveneens uit een 17-tal leerlingen be staande, Donderdagavond e.en aanvang zal nemen, en dat als leeraar optreed de heer Buurman uit Leiden Tot juryleden voor de prijsvragen II en ÏÏI worden vervolgens benoemd de heeren P. Zegwaard, R. Laarman en van Zetten. Hierop wordt de deelnemers aan prijs vraag I luidende: de mooiste bloemenmand tijdens de vergadering te maken, gelegen heid gegeven een maand op te maken. Tot juryleden fungeerden de heeren Jochems, Mouw en Verboom uit Den Haag. Na de pauze brengt de jury verslag uit van de ge houden keuring over prijsvraag II luiden de: 6 var. Lathyrus van ieder 10 stengels zonder groen. Ie prijs A. G. van Tol. Prijsvraag Hl luidende: 5 var. grootbloe- mige rozen van ieder 5 takken, kweekwijze •vrij. Ie prijs C. van der Salm met 25 pun ten; 2de prijs J. Anderson met 21 punten; 3de prijs G. Verlint met 18 punten. Voor het puntenstelsel behaalde voorts de heer Anderson met Artisjok Gr. van Lyon 8 pnt.; Meloentomaat Jeane Maryin 7 pnt.; Perzik Arkansas 8 pnt.; Andijvie Zomerkrop 10 p. De heer G. A. Henkes met 1 Sanseveria Lauremtie 9 p.; 1. Stanhopia 10 p. met lof; 1 Medinella magnifica 10 p.; 1 Bulbophyllum Maeranthum 8 p. Vervolgens wordt besloten in Augustus een excursie te houden waar o.a. te Krim pen a. d. LJssel de kweekerij van Bier zal worden bezocht, via Gouda naar Hilversum waar onder geleide van den Directeur der plantsoenen de mooie plekken aldaar zul len worden bekeken en via Amsterdam huistoe. Hierop wordt bij monde van den heer Jochems verslag uitgebracht van de gehou den keuring over de ter vergadering ge maakte bloemenmanden. Aan den heer C. van Vulpen werden toegekend 6 punten; le prijs; den heer H. Schipper 5 1/2 punt, 2de prijs; den heer P. Kelderman 5 punten, 3de prijs en aan den heer G. van Egmond 4 punten. Bij deze uitslag gaf de heer Jochems nog vele wenken en practische wenken die zeer op prijs werden gesteld en voor allen leer zaam waren. Hierna sluiting. Hanze. Onder leiding van de voorzit ter, den heer G. P. G. van Leeuwen, ver gaderde Woensdagavond de plaatselijke af- deeling van de Hanze in het R. K. Vereeni- gingsgebouw. Allereerst vond de installatie plaats van den nieuw benoemden Geestelijk Adviseur, kapelaan C. Tijssen. In welgekozen be woordingen verrichtte de voorzitter deze installatie-plechtigheid, waarna kapelaan Tijssen zijn zeer bijzondere medewerking voor de belangen der Hanzeleden toezegde. Het aantal leden bleek opnieuw toegeno men te zijn, nu met niet minder dan 6. Het gaat de Hanze in den laatsten tijd erg goed. Aan het défilé ter gelegenheid van den 80sten verjaardag van Pastoor Tholenaar zal gaarne worden medegewerkt en er wordt op gerekend, dat niet één Hanzelid zal ontbreken. Uiterlijk te kwartier over 3 uur, vooral niet later, worden de Hanze leden verwacht op de Jonkerlaan teneinde zich achter het vaandel te scharen. Uit de mededeelingen stippen wij aan, dat in samenwerking met de Wassen. Midden standsver. een arm zal worden bevestigd aan de verkeerspaal bij het Postkantoor, die strandbezoekers zal leiden in de richting van de Langstraat, dus door de dorpskom. Het geld daarvoor is verzameld uit bijdra gen van belanghebbenden. Terzake het venteuvel zal een bijzondere actie worden ingezet. Aan het euvel van slecht betalen zal bij zondere aandacht worden besteedt, o.a. door het aanleggen van een zwarte lijst en het instellen van een eigen incassobureau. De heer J. C. Beuk bracht een keurig verslag uit van de onlangs gehouden ver gadering van den Central en Raad. Het applaus van den aanwezigen en het dankwoord van den voorzitter waren alles zins verdiend. Na gehouden rondvraag werd de verga dering met den Chr. groet gesloten. ZOETERMEER. Rotkreupel. Onder de schapen van een alhier wonend landbouwer is het rotkreu pel geconstateerd. Voor den betrokken be langhebbende is dit een groote tegenvaller. Geboren: Thomas Leender,t z. v. Th. van den Berg en J. van Weenen. Grietje, d. v. M. Bloem en J. Verseput. Gehuwd: Jac. van Velde, oud 28 jaar, wonende te Bleiwijk en S. Bregman, oud 22 jaar, wonende te Zoetermeer. Overleden: Thomas Leenderd, z. v. Th. van den Berg, oud 2 dagen. G. J. Mol, oud 66 jaar. KOOPT B!J HEN, DIE EN UW DAGblad ADVERTEEREN LAATSTE BERICHTEN NEDERL. R. K. MIDDENSTANDSBOND. Prae-adviezen-Congres 1935. Op het op 11 en 12 September a.s. te Rotterdam te houden Congres van de Ned. R. K. Middenstandsbond zullen prae-ad- viezen worden behandeld over „Vestigings- eischen voor Ambacht, Kleinnijverheid en Detailhandel"en over „De beteekenis voor het middenstandsbedrijfsleven van de wet op de Ondernemersovereenkomsten". Als prae-adviseur over deze onderwerpen zullen resp. optreden de heeren drs. H. L. Jansen, adjunct-directeur van het Bureau van de Ned. R. K. Middenstandsbond, en mr. dr. P. J. Witteman, advocaat en pro cureur te Amsterdam, lid van het College van Gedeputeerde Staten in de Provincie Noord-Holland. NIJVERHEIDSSCHOLEN. Naar wij vernemen heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ad, interim aan de gemeente- en schoolbe sturen, die Rijkssubsidie genieten voor de instandhouding van drie-jarige lagere nij verheidsdagscholen voor jongens, medege deeld, dat de Regeering heeft besloten, een aanvang te maken met de voorbereiding van een geleidelijke invoering van de maatregelen ten aanzien van het nijver heidsonderwijs, aanvankelijk vermeld in het ontwerp van wet tot verlaging van de openbare uitgaven, par. 35, afd. 3. Deze maatregelen kunnen n.l. zonder wetswijzi ging tot uitvoering worden gebracht. De minister heeft tot die besturen het verzoek gericht, spoedig voorstellen tot wij ziging van de leerplannen dezer scholen aan zijn goedkeuring te onderwerpen, waarbij rekening is te houden met een twee jarigen dagcursus. De Regeerihg doet een ernstig beroep op de piedewerking van de besturen, de di recteuren en de leeraren dezer scholen, opdat die omzetting zoo goed mogelijk zal slagen. HET VERMISTE SCHIP. Gestrand op Terschelling. Zooals onder Gem. Ber., in dit nummer gemeld, werd het schip „Ebenhaeser" van schipper Drent, dat op 25 Juni jl. van Rot terdam naar Oldenhoven in Groningen was vertrokken, vermist. De rivierpolitie te Rotterdam verzocht opsporing van het schip. Wij kunnen echter melden, dat de „Eben haeser" de vorige week reeds ten Zuiden van Schiermonnikoog op het Wad is vast gevaren. Het schip raakte met stormweer en hoogtij vast en vermoedelijk zal het minstens vier weken duren, voordat het water weer hetzelfde hooge peil bereikt. De schipper is dan ook begonnen met een ge deelte van zijn landing overboord te wer pen om te trachten bij gewoon hoog water vlot te komen. Voor het schip en de opvarenden be staat geen gevaar. Ongeveer acht uur per dag kunnen de opvarenden zich over het Wad te voet naar het eiland begeven. KINDJE VERDRONKEN. In een onbewaakt oogenblik is het ander half jarig dochtertje van den heer H. Dul- lemans, wonende aan den Rijksstraatweg te Wijk aan Duin, in een waschketel geval len en verdronken. BOTSING TUSSCHEN VRACHTAUTO EN KERMISWAGEN. Hedenmorgen heeft op den weg tusschen Meppel en Hoogeveen in het dorp De Wijk een ernstige botsing plaats gehad tusschen een vrachtauto, bestuurd door K. Pol uit Meppel en een kermiswagen. De chauffeur van de vrachtauto heeft vermoedelijk door zonlicht verblind, de kermiswagen niet ge-, zien met het gevolg, dat hij er in volle vaart op reed. De bestuurder Pol moest tusschen de brokstukken van de totaal ver nielde auto worden uitgehaald. Na voorloo- pig verbonden te zijn is hij in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Zwolle ver voerd. De personen, die op de kermiswa gen zaten zagen de auto aankomen en kon den bijtijds van de wagen springen, zoo dat zij geen verwondingen bekwamen. De kermiswagen, eigendom van den caroussel- houder De Boer is geheel vernield. BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen omstreeks vier uur is, ver moedelijk tengevolge van hooibroei, de ka pitale boerderij van den landbouwer P. v. Herk op den Heuvel te Waalre, tot den grond toe afgebrand. De bewoners merkten den brand toen het dak van de hooischuur instortte. Zij moesten zich in nachtgewaad in veiligheid stellen. Eenig vee is in de vlammen omgekomen. Alles was slechts laag verzekerd. DE FRAUDE BIJ DE GEWESTELIJKE TARWEORGANISATIE. Nog steeds zet de politie en de justitie haar onderzoek voort in de fraudes, ge pleegd bij de Gewestelijke Tarweorgani- satie in Gelderland. Gisterenavond en ge durende het grootste gedeelte van den nacht hebben het parket en de politie een huiszoeking verricht in het kantoorgebouw van den A. B. T. B. aan de Rijnkade te Arnhem, teneinde een onderzoek in te stel len naar de boeken. Tegelijkertijd is in het kantoorgebouw aan een verhoor onderworpen, de gisteren middag te Utrecht aangehouden boekhou der en kassier van den A. B. T. B., de heer B. C. A. van H. Deze heeft bekend dat hij de kas benadeeld heeft voor een bedrag van 13.000. Ook de secretaris van het bestuur van de Gewestelijke Tarweorganisatie, de heer H, R., is aan een langdurig verhoor onder worpen. Bloeiende Nachtcactus. In de gemeentelijke kweekerij te Bloe- mendaal, Veldlaan te Bentveld, zullen van avond de kassen geopend zijn voor den bloei van den nachtcactus van 810 uur. TELEGRAMMEN NIEUWE INCIDENTEN IN ABESSYNIE. Volgens berichten van Italiaansche zijde. ROME, 11 Juli. (A. N. P.). Het Ita liaansche agentschap Stefani meldt, dat in den ochtend van 6 Juli de Italiaansche con sul te Harar die zich per auto naar Dire- daoena begaf, op weg door een groepje Abessynische soldaten onder bevel van een officier is beschimpt, terwijl de soldaten hem aanhielden en een dreigende houding tegen hem aannamen. In den middag van denzelfden dag deed zich te Harar een nieuw incident voor. Een Askari, van het koninklijk consulaat, die zich naar zijn post begaf werd door een groep van ongeveer 20 personen omsin geld terwijl men hem met steenen en stok ken mishandelde. Onder deze lieden be vonden zich ook politie-agenten en solda ten in uniform. In verband met deze beide incidenten heeft de Italiaansche gezant te Addis Abe ba de Abessynische regeering een formeel protest doen toekomen. Buitenlandsche uitgewekenen te Djiboeti aangekomen. JIBOETI, 11 Juli. (A. N. P.). De twee speciale treinen met Britsche, Amerikaan- sche en Italiaansche onderdanen uit Abes- synië, die dit land overeenkomstig de in structie van hun regeering hebben verla ten, zijn gisteravond laat uit Addis Abeba te Djiboeti in Fransch-Somaliland aange komen. 4000 Zwarthemden naar Afrika. ROME, 11 Juli. (A. N. P.) Onder groot enthousiasme der toeschouwers is giste ren het tot transportschip gemaakte stoom schip „Belvédère" naar Oost-Afrika ver trokken met aan boord 4000 zwarthemden van de bekende 3 Januari-divisie. Mussolini had gisteren een bespreking met 120 hoofdofficieren en bereidt momen teel nieuwe instructies voor die bestemd zijn voor den ïtaliaanschen vertegenwoor diger te Genéve. DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. Millioenen menschcnlevens bereigd. HANKOU, 11 Juli. (A. N. P.) Het wa ter van de Jangtse-Kiang en van de Hoang- Ho blijft nog voortdurend stijgen. Door de zich uitbreidende overstroomingen worden millioenen menschenlevens bedreigd. Het thans geinundeerde gebied is reeds even groot als bij de ramp van 1931, toen meer dan vier millioen menschen om het leven zijn gekomen. Li de stad Hanyang staat het watèr ver scheidene voeten hoog, terwijl Woetsjang gedeeltelijk overstroomd is. De dijken be zwijken voor den aanhoudenden was der rivieren. Bij het reddingswerk moet men de bewoners bevrijden van de daken, de boomen en de heuveltoppen, waar zij hun toevlucht hebben gezocht. Het aantal slachtoffers en de omvang van de schade kan nog niet geschat worden; wel moet worden geconstateerd, dat de toestand steeds ernstiger wordt. NIEUWE PROEVEN MET EEN HELIC OPTèRE. PARIJS, 11 Juli. A.N.P.) Gisteren zijn proefnemingen gedaan met een helicoptère, een nieuw soort autogiro-toestel. Het toe stel kan in de lucht zoo goed als stilstaan een vloog op een hoogte van 6 meter van den grond met een snelheid van 65 K.M. per uur. DE SLACHTOFFERS VAN DE AMERIKAANSCHE OVERSTROOMINGS- RAMP. NEW YORK, 11 Juli. (A.N.P.) In het overstroomiingsgebded van den staat New York zijn wederom 9 lijken geborgen, waardoor het totaal aantal dooden thans 50 bedraagt. De autoriteiten hebben stren ge maatregelen genomen om plundering in het overstroom ingsgebied, zooals deze reeds op twee plaatsen zijn voorgekomen, te verhinderen. EEN-EN-DERTIG SLACHTOFFERS VAN DE HITTE. KANSAS CITY, 11 Juli (A.N.P.) Het aantal dooden, dat de hittegolf in. het Mid den-Westen heeft geëischt, is thans geste gen met 31. Vier gevangenen, die op een gevangenisfarm in Texas werkten, zijn eveneens ten gevolge van de hitte overle den. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Juli. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie f 0.501.40, kroten f 0.902.40, komkommers f 0.705.50, bloemkool I f 3.0016.20, bloemkool II f 1.505.80, roodekool f 5.50, pieterselie f 1.702.70, radijs f 0.601.60, kropsalade f 0.502.10, selderie 3060 cent, uien f 0.70 2.10, wortelen f 1.505.70, rabarber 30 80 cent, perziken f 110, per 100 kg.: snij- boonen f 1131, stokboonen f 35, stamboo- nen f 1128, tuinboonen f 14, doperwten f 313, peulen f 319, postelein f 24, spinazie f 28, tomaten A f 46, B f 4.40 7.60, C f 2—4.20, CC f 2.00—3.80, wortelen f 16, aardappelen f -4.706.50. GOUDA, 11, Juli. Vee. Aangevoerd: in totaal 1377 stuks, waarvan 30 slachtvar- kens vette 16.5—17,5 cent en Londensche van 1314 cent per pond levend met 2 pet. korting. 469 magere varkens f 1826, 762 biggen f 1013, Geldèrsche biggen f 1315 4 runderen f 100—150, 84 nuchtre kalveren f 47, 2 schapen, 23 lammeren f 47, 4 bokken en geiten f 26 per stuk, 1 paard. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 366 partijen kaas le kwal. met rijksmerk f 1517.50, 2e kwal. f 1214, zware tot f 19, extra zware tot f 20. Handel matig. Boter. Aanvoer 316 ponden. Goeboter 7580 cent, weiboter 7075 cent. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 126.500 stuks, kippen eieren f 2.002.50 en eendeneieren f 1.50 2.00 per 100 stuks. Handel vlug, ALPHEN a. d. RIJN, 10 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: tuinboonen f 3.004.80 heerenboonen f 1920.80, snijboonen f 18 31, postelein f 2.004.10, uien f 3, per 100 bos: peen f 2.004.10, andijvie f 1.002.20, per 100 stuks: kropsla 1.001.80, kom kommers f 1.603,00, bloemkool f 320, per 100 pond: aardbeien f 1114, bessen f 1011, kersen f 610. BOSKOOP, 10 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 612 cent, Marcel Rouyer 510 cent, Hadley 1220 cent, Claudius Pernet 14 25, Columbia 612 cent, Butterfly 815 cent, Briarcliff 1520 cent, Wilh. Kordes 1220 cent, Lady Godiva 2035 cent, Rosalandia 1016 cent, Florex 1525 cent Phoebe 1522 cent, Wendland 2550 cent Kraus 40 cent, Edith Helen 2040 cent, Aug. Noack 1015 cent, Else Poulsen 20 40 cent, Gloria Mundi 2035 cent, Juliana 2035 cent, Pechtold 1525 cent, St. van Nes 1530 cent, Marie Heemskerk 1015 cent, Pauls Scarlet 1420'cent, Ingar Ohl- son 2035 cent, Ellen Poulsen 1525 cent Iris 48 cent, Dahlia's 1018 cent, La thyrus 25 cent, Clematis Durandi 20 35 cent, Clematis PLrins Hendrik f 1.00 1.20, Clematis The President 4060 cent, Violieren 41 cent, Gladiolen 18 cent, Li- gustrum 1015 cent, Blauwe Distel 30 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Juli. Groenten- veiling. Vroege aardappelen per kist f 1.25 1.45, idem Drielingen 6580 cent, idem kriel 2530 cent alles plus 20 cent heffing Rabarber f 2.202.50, tuinboonen f 2.90 3.50 per 100 kg., peen per 100 bos f 3.80 5.80, sla per 100 f 0.60—1.40. LOOSDUINEN, 10 Juli. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 113 aanvoerders verkocht om in de week van 15 tot 22 Juli dagelijks te leveren 25.000 liter melk. Prijs af boerderij f 5.005.10 en melk voor industrie f 3.904.10 per 100 liter. DEN HAAG, 11 Juli. Haagsche Veiling. Aardbeien le 1323 cent, 2e 49 cent, Kersen: Meikersen le 1422 cent, 2e 512 cent, rood 49 cent, Variksche Zwarten le 1522 cent, 2e 611 cent, Volgers le 17 23 cena, 2e 514 cent, Wijnkersen 1723 cent, Ropuanen 2427 cent, Spaansche Ker sen 2325 cent. Roode bessen 816 cent, Prolific 1120 cent, Kruisbessen 616 et, BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johan z. van P. v. d. Wijn gaard en G. Lipka Jan z. van C. Dreef en C. Boom Izaak Jacob z. van I. Kem- pe en A. J. Tas Marianne Johanna d. van J. M. Verhoeve en A. J. Reinhart Gerritje d. van B. Lubach en G. Heems kerk. Ondertrouwd: J. W. D. Leeflang jm. 22 j. en A. A. Krajewski jd. 19 j. Gehuwd: H. Batelaan jm. en S. A. S. de Winter jd. I. v. Duuren jm. en M. J. Crama wede. D. Hartevelt jm. en C. v. Velzen jd. H. J. Hensin g jm. en A. v. Duijl jd. J. Kooien jm. en E. Chaudron jd. G. v. d. Linden jm. en C. M. Luiten jd. M. U. Martina jm. en M. I. Concian v. Loon jd. J. Nijssen jm. en J. Ooijen- dijk jd. J. A. Siebert jm. en C. M. v. Oosten jd. C. Wolters jm. en S. Sprin ger jd. L. Chr. Segaar jm. en M. F. Kukler jd. J. J. v. Ees jm. en J. Koren hof jd. G. W. Kastein jm. en E. M. Sachse jd. Overleden: L. J. v. Akkeren zn. 9 j. H. E. BotsStraathof wede. 64 j. S. M. A. v. Vlietv. Leeuwen vr. 76 j. M. P. v. Leeuwen dr. 17 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. zwarte bessen 2426 cent, frambozen 18 42 cent. Alle prijzen per kg. Dagelijks vei ling 3.30 uur 's morgens. NOORDWIJKERHOUT, 10 Juli. Groen tenveiling. Aardbeien 3560 cent per slof, Tuinboonen 1845 cent, krombekken 55 105 cent, capucijners 50120 cent, Hurst 55110 cent, wonder 5080 cent, dop 40 90 cent, raspers 95115 cent, peulen f 1.90—2.30. Alles per 10 kg. ROELOFARENDSVEEN, 10 Juli. Groen tenveiling. Bloemkool 46 cent per stuk, peen 34 cent per bos, aardbeien 2939 oent per kg., sla f 0.50l.'O per 100 krop, snijboonen f 2.003.05, idem stek f 0.90 1.35, prinseboonen f 2.253.15, peulen f 0.30 2.25, doperwten 3149 cent, capucijners 4170 cent, tuinboonen 2124 cent per 10 kg. grof f 1.251.55, bommen f 0.951.05, stippel 75 cent per 25 kg. TER AAR, 10 Juli. Centrale Veiling. Peulen f 0.301.70,, doppers 3080 cent, cape. 3045 cent, witte capc. 6085 cent, tuinboonen 1727 cent, snijboonen f 2.20 2.80, stek f 0.701.70, princesseboonen f 2.70, dubbelstamprincesseboonen f 1.90 2.50, spinazie per bak 824 cent, andijvie 1025 cent, prei f 2,90, peen 25 cent, breekpeen f 2.20—2.50, rabarber f 2.103.90, spitskool f 1.60, zuring 2 cent, sla f 0.50- 2.70, bloemkool f 1.5'012.00, meloenen 8 16 cent, komkommers f 2.203.60, aard beien 714 cent, frambozen 14 cent, perzi ken 5 cent, selderie f 1.00, basterd f 1.10, grof f 0.90, komkommers f 1.35. .VEUR, 10 Juli. Groentenveiling. Eng. komkomers le soort f 1.904.50, 2e soort f 1.00—1.80, 3e soort f 1.00, wankl. f 1.00— 1.30, gele komkommers le soort f 1.802.50 2e soort f 1.001.40, 3e soort f 1.00, stek 1030 cent, kropsla f 0.701.40, peen f 2.304.50, bloemkool 1ste soort f 6.50 14.80, 2e soort f 3.10—5.90, uitschot f 1.50— 2 00, tomaten (mid.) f 3.105.20, gr. ron den f 2.50—3.60, 2e soort f 2.50—4.90, 3e soort f 2.00—2.60, bonken f 2.00—2.50, rijp f 2.504.00, andijvie f 0.801.80, andijvie per kg. 34 cent, spinazie per 4 kg. 1219 cent, postelein f 2.303.00, snijboonen 26 29 cent, spercieboonen 2124 cent, prei f 1.001.30, selderie f 0.801.10, peulen 67 cent, tuinboonen 34 cent, doperwten 717 cent, meloenen 2426 cent, aardbeien 814 cent, roode ei witte bessen 79 cent, VEURL'DAM, 10 Juli. Vrije veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in café „Het Eiland" werd aangevoerd: 14580 kip peneieren f 2.002.65, 1200 eendeneieren f l.?02.10 per 100 stuks, 242 kippen 40 70 cent per stuk, 23 duiven 1824 cent. VINKEVEEN, 10 Juli. Groentenveiling. Peulen 37 cent, doperwten 39 cent, tuinboonen 24 cent. snijboonen 828 cent Wagenaars 14 cent en stamspercieboonen 2226 cent per kg., tomaten 14 cent per pond, gele komkommers 15 cent en bloemkool 212 cent per stpk, Augurken grof 3 cent per kg., kropsla 525 cent per 10 krop, aardbeien 1617 cent per pond, roodebessen 7 cent en zwartebessen 10 cent per pond, rabarber 24 cent per bos, spi nazie 26 cent en postelein 24 cent per kg., peen 26 cent per bos, roodekool 6 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 10 Juli. Veiling VPV. Prijzen: kippeneieren f 2.603.00 en een deneieren f 2.202.30( kalkoeneieren f 5. per 100 stuks; hanen 4048 cent, konijnen 1036 cent en duiven 12 cent per stuk! ZOETERMEER, 10 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd 7000 stuks. Prijzen: kippen eieren f 2.203.15, eendeneieren f 1.25 1.55 en ganzeneieren f 5 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.28l/4 Berlijn 59.20 Parijs 9.723/8 Brussel 24.771/2 Zwitserland 48.11 Kopenhagen32.50 Oslo36.55 Stockholm 37.55 New York1.463/4 Madrid 20.15 Milaan 12.091/2 Praag6.15 Ween en Boedapest-

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3