zaterdag 6 juli 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BINNENLAND R.-K. UNIVERSITEIT. Het bestuur der St. Radboud-stichting heeft benoemd tot rector-magnificus der R.-K. Universiteit voor den cursus 1935 1936 den Zeereerw. Hooggel. Heer Prof. Dr. F. van We lie. R.-K. HANDELSHOOGESCHOOL. Door het Curatorium der R.-K. Handels- hoogeschool, hoogeschool voor Economi sche en Sociale Wetenschappen werd voor het studiejaar 19351936 benoemd tot rec tor-magnificus prof. dr. F. A. Weve en tot secretaris van den Senaat prof. mr. E. G. J. Gimbrère. UITVOEREN VAN WERKEN IN WERKVERSCHAFFING. Het monopolie der Heidemaatschappij. Op initiatief van een tiental afdeelingen van de Nederlandsche aannemersbond en patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland in de provincie Overijssel is te Zwolle een vergadering gehouden met af gevaardigden van alle provinciale vereeni- gingen van werkgevers in de bouw- en grondbedrijven, teneinde middelen te be ramen tegen de him inziens verkeerde ma nier van uitvoering van werken in werk verschaffing, welke tot nu toe in hoofd zaak geschiedt door instellingen als de Ne derlandsche Heidemaatschappij. Ter vergadering bleek, dat deze instel lingen behalve hun gewone werk als ont ginnen en bebosschen van daarvoor in aan merking komende gronden, ook verbouw van scholen, bouwen van sluizen, bruggen en boerderijen uitvoeren. Aangezien hierbij elk financieel risico van deze instellingen uitgeschakeld is, was men van oordeel, dat het inschakelen van een concourreerenden aannemer een alge meen belang geacht kan worden. Besloten werd binnen korten tijd een groo- te vergadering te beleggen, waar niet al leen alle werkgevers in de bouw- en grond bedrijven zullen worden uitgenoodigd, doch ook Tweede Kamerleden, leden van Provinciale Staten, gemeentebesturen, le den der Kamers van Koophandel, gemeen te- en particuliere architecten, polder- en waterschapsbesturen. ER KOMT NU EEN BROCHURE. Van 't comité van actie tegen verslechtering van het nijverheidsonderwijs. In aansluiting op het bericht, waarin wü mededeel in g deden van het feit, dat de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, de heer Slotemaker de Bruine aan het Comité van Actie tegen verslech ting van het Nijverheidsonderwijs heeft ge vraagd of dit comité en de daarbij aange sloten organisaties de inhoud en de toon van een door dit comité verspreid manifest voor hun verantwoording nemen, kun nen wij mededeelen, dat het Comité Vrij dagmiddag aen brochure het licht heeft doen zien, waarin uitvoerig de beweringen, die in het manifest zijn geuit, worden toe gelicht. Met tal van citaten, uitspraken en cijfers motiveert het comité zijn opvat ting over de door de regeering voorgestel de bezuinigingsmaatregelen en het komt tot de volgende conclusie: le. verhooging van de toelatingsleeftijd voor de lagere Nijverheidsscholen op 13 jaar, zonder gelijktijdige wijziging van de Arbeidswet en Leerplichtwet moet onaan nemelijk worden genoemd; 2e. de omzetting der bestaande drieja rige in tweejarige scholen moet worden voorkomen in 't belang van de Nederland sche jeugd en in het belang tevens van gansch ons volk; 3e. de gevraagde volmachten kunnen niet worden verstrekt omdat daardoor een be langrijk aandeel van het vakonderwijs aan de grootste willekeur zal worden prijsgege- Deze brochure is evenals het manifest tot stand gekomen door de samenwerking van talrijke organisaties en personen van zeer uiteenloopende richting, die de in houd en de toon allen volledig door hun verantwoordelijkheid dekken. Zij is n.l. onderteekend door: H. Ellens, voorzitter en H. Wapstra Azn., secretaris van het comi té. Verder door dr. W. W. v. d. Meulen, A. J. L. Visser van Yzendoorn, mevr. E. M. Sastendijk Jansen, namens de Bond van het comité. Verder door dr. Wen en Vereenigingen tot het geven van Nijver heidsonderwijs; A. L. Hengeveld, G. E. E. Kuyntjes namens de vereeniging van di recteuren van Nijverheidsscholen; G. N. Meurs, L. Lammerse, namens de Neder landsche Bond van Leeraren en Leerares sen bij het Nijverheidsonderwijs; J. G. Beernink, mej. A. J. M. Jansen, namens de R.-K. Vereeniging van directeuren en di rectrices, leeraren en leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs „St. Bernardus", mej. E. Mesdag, mej. H. A. Heijermans, namens de Bond van leerkrachten bij het Nijver heidsonderwijs voor meisjes; H. G. Robert, J. Ofman, namens de Vereeniging van Christelijke leeraren en leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs in Nederland en Ko loniën; mej. J. Huizinga, namens de Ver eeniging van leerkrachten bij het huish. onderwijs; M. J. Sierag Jr., namens de Bond van Vereenigingen van leeraren aan mid delbare nijverheidsscholen in Nederland; J. D. Ros, M. Worp namens de vereeniging ter bevordering van de vakopleiding voor hands werklieden in Nederland en H. M. Kuipers en J. Kruitbosch, namens de Bond van leeraren bij het Nijverheidsonderwijs. „Volk". INTERN. CONGRES VAN KATH. VERPLEEGSTERS. Zal van 25 tot 29 Augustus a.s. te Rome worden gehouden. Men meldt uit Rome aan de „Msb.": Van 25 tot 29 Augustus as. zal alhier een Internationaal Congres van katholieke verpleegsters worden gehouden, waaraan zoowel religieusen als leeken zullen deel- De volgende twee onderwerpen zullen in algemeene vergaderingen worden be handeld: „De katholieke verpleegster en haar apostolaat" en „Convicten voor be roepsverpleegsters, volgens de wetten in verschillende landen". Als speciale onderwerpen voor de reli- gieuse verpleegsters zijn gekozen: „De noodzakelijkheid van het staatsdiploma en op welke wijze de orderegels met de stu dies en de overige vereischten van de ver pleegster in overeenstemming zijn te bren gen", „De voorbereiding van de religieuse verpleegsters tot haar verschillende ta ken", „De vorming der religieusen, alvo rens zij de scholen voor verpleegsters gaan bezoeken" en ten slotte „De ziekenzusters in de missie". De onderwerpen voor de leeken-ver- pleegsters betreffen haar apostolaat, haar betrekkingen tot de opleidingsscholen voor verpleegsters en tot de religieuse congre gaties enz. De eerste bijeenkomst van het Congres zal gehouden worden in het Vaticaan en wel in de Sala Ducale, welke de Heilige Vader voor dit doel welwillend ter be schikking heeft gesteld. Zijne Heiligheid zal de deelneemsters den 26en of 27en Augustus op zijn zomer verblijf in Castel Gandolfo ontvangen. DEN BOSCH VIERT FEEST Hedenmiddag zijn in de Brabantsche hoofdstad de feestelijkheden ter herden king van het 750-jarig bestaan der stad Den Bosch begonnen. Deze zullen de ge- heele maand Juli voortduren. Omstreeks 1 uur reden de autoriteiten met de leden der Centrale en Buurtcom- missies uit, om de fleurig versierde stad te bezichtigen. Burgemeester v. Lanschot opende de her denkingsfeesten met het uitspreken van een rede, waarna den burgemeester het huldeblijk der Bossche burgerij werd aan geboden: 3 kostbare gedenkpenningen met zijn beeltenis. In den namiddag wordt de tentoonstel ling van schilderijen en van Bossche his torieprenten geopend in het Centraal Noord-Brabantsch Museum en des avonds wordt in de kathedraal het Te Deum van den Bosschen componist Alphons Diepen- brock gezongen. STERK TOENEMEND LUCHTVERKEER. Dagen, waarop meer dan 600 passagiers Schiphol passeerden. De sterke toeneming van de intensivi teit van het luchtverkeer, waarin de K. L. M., mede door de invoering van vele nieu we verbindingen een belangrijk aandeel heeft, moge blijken uit het feit dat naar wij van bevoegde zijde vernamen in deze maand dagen zijn voorgekomen, waar op meer dan zeshonderd uitgaande en in komende passagiers Schiphol passeerden. Dit getal geeft, in vergelijking met de cijfers over dezelfde maand van het vo rige jaar, bijna een verdubbeling te zien. GOEDKOOPE TREIN. Wij verwijzen naar een advertentie in dit i nummer betreffende een „Goedkoope trein" naar Arnhem en Nijmegen op de Zonda gen vanaf 14 Juli tot en met 8 September. Mr. R. J. M. Nelissen. Te Breda is in den ouderdom van bijna 78 jaar plotseling overleden, mr. R. J. M. Nelissen oud-rechter in het kanton Breda, welk ambt hij daar bijna 25 jaar vervuld heeft. Mr. Nelissen was een bekwaam ma gistraat die als kantonrechter groote ver maardheid had op het gebied der kantonale rechtspraak. Hij legde in 1933 zijn ambt neer wegens het bereiken van de leeftijds grens. „Tel." Haarlemsche Dioc. Jeugdraad. Z.H.Exc. de Bischop van Haarlem heeft blijkens mededeeling in „St. Bavo", den heer J. Sluyter te Amsterdam eervol ont slag verleend als lid van den Diocesanen Jeugdraad en tot lid van dien raad be noemd den heer J. M. A. Vollaers, te 's-Gravenhage. Minister Gelissen. Naar de „Msb." verneemt, zal Minister Gelissen, die thans nog in Hotel Witte- brug te Scheveningen verbijlf houdt, zich met ingang van 15 Juli metterwoon vesti gen aan het Bezuidenhout 192 te Den Het Nederlandsche pavziljoen te Brussel. Naar wij vernemen zijn aan de Kolo niale Afdeeling van het Nederlandsche Pa viljoen op de Wereldtentoonstelling te Brussel vier „Grand Prix" te beurt ge vallen. De Subcommissie, welke voor de -tot standkoming dier Afdeeling zorg droeg, stond onder voorzitterschap van oud-mi nister Weiter; de inrichting er van ge schiedde door de Afdeeling Handelsmu seum van het Koloniaal Instituut. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RUN. Ter strafzitting van het kantongerecht te Alphen aan den Rijn hadden zich weer een groot aantal personen te verantwoor den wegens overtreding van de vleesch- keurings- en crisiszuivelwet. In totaal ston den 33 zaken ter rolle. Allereerst werd de behandeling voortge zet van de zaak tegen H. G. en G. v. d. K., die in strijd met de politieverordening der gemeente Alp hen aan den Ryn, op de hoek van de BruggestraatRaadhuis straat hadden stilgestaan. Verdachten, ook nu verschenen, hadden ter vorige zitting ontkend en gezegd dat zij niet door konden loopen wegens het drukke verkeer dat van de brug kwam. Als getuige werd gehoord de verbalisant de agent van politie R. D. die verklaarde, dat er geen druk verkeer was en verdachten bovendien links van den weg stonden te praten. Verdachte H. B. be jegende verbalisant als leugenaar, wat hem evenwel niet hielp want beiden werden veroordeeld tot een geldboete van 1. subs. 1 dag. Ernstige vleeschkeuringsover- treding. Veroordeeling tot 14 dagen principale hechtenis. De slager H. te Alp hen aan den R ij n, die reeds eerder is veroordeeld tot een geldboete van 100.en ter vorige strafzitting tot principale hechtenis, had zich ook nu deze zitting weer aan een delict schuldig gemaakt. De hulpkeurmeester K. thans als getuige gehoord, had op 25 April in de ijskast in den winkel van verdachte een hoeveelheid vleesch inbeslaggenomen dat geheel was bedorven, ja reeds groen kleurig zag en kortom stonk. Verdachte wist van een en ander niet af naar zijn mededeeling. Hij was 's-middags van huis gegaan en 's-avonds elf uur thuisgekomen en toen geconstateerd, dat een stop van de electrische leiding was doorgebrand, waar door de afkoelinrichting in de ijskast bui ten werking was geraakt, waardoor het ijs was gaan smelten en het vleesch misschien klam was geworden. Het vleesch, dat de keurmeester mede had genomen, had hij noch zijn vrouw gezien. De keurmeester had een en ander alleen tegen zijn knecht ge zegd en de vrouw had er niet bij mogen komen. De keurmeester ontkende dit en bracht 'in het midden, dat de knecht had gezegd, de juffrouw is wel thuis doch zit te slapen op de divan. De ambtenaar en kantonrechter hecht ten weinig geloof aan het verweer van ver dachte, wat deze deed opmerken: „Ik word tooh niet geloofd, alleen' de ambtenaren. Ik zeg echter niets anders dan de waarheid". De keurmeester en aanwezige veearts K., ter zitting aanwezig, gaven toe de moge lijkheid, dat de stop doorgeslagen was, maar merkten daarbij op, dat dan toch het vleesch in enkele uren tijds niet in zoo danige staat van bederf had kunnen zijn. Hun inziens had verdachte niet voldoende naar een en ander gezien. De ambtenaar van het O.M. had bij de behandeling van de vorige zaken tegen ver dachte naar voren gebracht, dat verdachte blijk had gegeven van weinig verantwoor delijkheidsgevoel, maar thans stond voor hem vast, nu hij binnen een maand weer terecht moest staan voor een dergelijk delict, dat hij heelemaal geen verantwoor delij ksheidsge voel had. Hij vorderde der halve tegen verdachte een principale hech- tneis van 30 dagen. Veroordeeling 14 dagen principale hechtenis. Waar bleef de margarine? B. uit Niéuwveen, van beroep win kelier, die reeds eerder is veroordeeld we gens het clandestien vervaardigen of in voorraad hebben van margarine, had zich thans opnieuw te verantwoorden wegens het vervoeren en/of verkoop van marga rine zonder evrgunning en het in voorraad hebben van margarine zonder dat deze was voorzien van de voorgeschreven merken. Op den avond van 30 April j.l. had de rijks veldwachter U. uit Nieuwveen in de Kerk straat verdachte zien passeeren per rijwiel in gezelschap van zekere H. terwijl ver dachte achter op zijn rijwiel een karton nen doos vervoerde die later margarine bleek te bevatten. De betrokken rijksveld wachter-verbalisant als getuige gehoord, verklaarde dat toen hij verdachte had ge zien deze achterna was gereden, waarop deze in een steeg was gereden. Toen hij zelf in de steeg kwam waar het donker was had hij met zijn zaklantaarn de steeg ver kend en verdachte staande geheel achter in de steeg aangetroffen. Inmiddels was de doos van zijn rijwiel verdwenen, die ver balisant echter, terstond vond op het dak van een schuurtje dat aan deze steeg grens de. Verdachte ontkende toen en ook nu ter zitting, margarine te hebben vervoerd en van een doos wist hij niets af. Hij was met H. naar den polder Nieuwkoop geweest waar hij volgens zijn zeggen aardappelen had wezen pooten, terwijl hij op den terug weg in genoemde steeg klanten ging vra gen voor zijn winkel. De ambtenaar merkte op: maar U gaat toch zeker 's avonds om tegen 10 uur geen klanten meer vragen, of zeker om die mar garine te verkoopen! Wat verdachte ont kende. De verbalisant had verdachte na zijn aanhouding in arrest gesteld en toen bij hem thuis huiszoeking verricht, doch men had in zijn woning niets aangetroffen. De ambtenaar noch den kantonrechter vonden de mededeelingen van verdachte ongeloofwaardig, dat deze deed opmerken: „Ik weet wel, ik wordt niet geloofd. Wel de ambtenaren, het gaat mij net als de vorige verdachte die slager die ook niet wordt geloofd". Hilariteit op de publieke tribune. De ambtenaar vond deze houding zeer brutaal en vorderde voor genoemde 2 feiten het vervoeren of verkoopen zonder vergun ning en in voorraad houden van margarine dat niet voorzien is van de vereischt wor dende keuringsmerken of zegels resp. 200 subs. 100 dg. en 75 subs. 25 dg. De kantonrechter veroordeelde verdach te tot 100 subs. 50 dg. en 50 su'bs. 25 da gen met verbeurdverklaring van de inbe slaggenomen margarine. Overtreding in vereeniging. Ook het varkensvleesch was uit de lucht gekomen! Hierna stond terecht Mej. M. v. E., huis vrouw van C. de J. uit Z e v e n h o v e n en haar 2 zoons J. G. de J. en C J\ de J., resp. slager en veehandelaar te Zevenhoven, wegens overtreding van de vleeschkeurings- wet in vereeniging. Bij bedoelde familie was op de vliering van een schuur bij hun huis door een ambtenaar een hoeveelheid van jlm. 28 1/2 K.G. vleesch inbeslag ge nomen van een pas geslacht varken waar van geen aangifte was gedaan en welk vleeesch ook niet was gekeurd. De betref fende ambtenaar gaf van een en ander een uitvoerig exposé, zoomede den keurings veearts den heer K. De moeder ontkende van de zaak iets af te weten. Op een vraag van den kantonrechter of zij dan nooit in de schuur kwam of deze schoonmaakte, ant woordde zij ontkennend. De zoon de vee handelaar beriep zich op enkele dagen van huis te zijn geweest wegens het be zoeken van verschillende markten en ook niets van deze zaak te weten, wat hij aan nemelijk wist te maken. Ook de slager, die elders een zaak heeft, wist nergens van. Noe eigenaardiger werd de zaak toen bleek dat het vleesch dat inbeslag genomen was en naar het keuringslokaal was vervoerd en daar bij ander vleesch in een ijskast werd bewaard, de volgende morgen ontvreemd bleek te zijn. Buitengewoon toevallig was het volgens den keuringsarts dat slechts juist alleen het bij verdachten ingeslag- genomen vleesch weg was en geen enkel onsje van het andere vleesch dat in ge noemde kast hing. Men had zich den toe gang verschaft door het verbuigen en for- ceeren van een raam en hoewel terstond een onderzoek was ingesteld, is tot heden nog niet bekend door wie het vleesch is ontvreemd. De ambtenaar vond ook deze aangelegen heid zeer vreemd. Reeds eerder heeft hij gewezen op de groote knoeierijen in deze omgeving, doch zi. wordt het steeds gek ker, de een blijkt plots zonder dat hij weet waar een en ander vandaan komt over een complete installatie te beschikken om mar garine te bereiden, bij een ander wordt op het dak van een schuur een doos met mar garine aangetroffen en nu weer treft men bij iemand op zijn schuur varkensvleesch aan zonder evenmin te weten waar het van daan komt. Wat de veehandelaar betreft meende hij dat deze vrij uitging en vor derde tegen dezen vrijspraak. De moeder achtte hij het minste schuldig en vorderde tegen deze een boete van 100.subs. 50 dagen en tegen den slager, in wien hij den hoofdverdachte zag een boete van 200. subs. 100 dagen. Verdachten waren over dezen eisch slecht te spreken, zelfs de veehandelaar, tegen wien vrijspraak was gevraagd, gaf nog blijk van zijn misnoegen over de be trekkelijke ambtenaren en gang van zaken en had het over een varken dat frauduleus was geslacht, maar waar men niets van had gehoord, zeker omdat het een zoon van een wethouder was. Hij vroeg aan den keuringsarts hiervan nu eens een verkla ring te geven. De keuringsarts verwees deze interpellatie naar den ambtenaar, die ech ter by zijn eisch bleef en de houding van verdachten nogmaals als vreemd kwalifi ceerde. Veroordeeling van Mej. v. E. tot 75.sulbs. en haar zoon den slager tot 120.subs. 40 dagen. 1 W. R. te K 0 ud e kerk, die een nuch- ter kalf had geslacht zonder aangifte te i hebben gedaan, werd veroordeeld tot resp. 20.subs. 10 dg. en 30.su'bs. 15 dg. wegens het slachten zonder vergunning en het niet aangeven. Sp. uit Zevenhoven, die aardappels had verkocht zonder vergunning en zich beriep op onwetendheid, werd overeen komstig den eisch veroordeeld tot 10. subs. 5 dg. Hierna kwam nog aan de orde de zaak tegen W. J. R. te N i e u w v e e n bij wie een controleur van de Crisis-Landlbouw- centrale vee had aangetroffen, wat deze niet had mogen hebben, daar hij wegens een veroordeeling van de Crisis tuchtuit- spraak als lid der Organisatie was geschrapt Verdachte beriep er zich op reeds gestraft te zijn en wel geschorst doch niet ge schrapt, zoodat hij nog wel lid was. Vol gens genoemde controleur was verdachte geschrapt en ook volgens de ambtenaar van het O.M. bestond geen schorsing, daar dit geen deel zou hebben, doch wel dat men werd geschrapt. Verdachte hield echter vol wel bericht te hebben gehad dat hij was geschorst en niet geschrapt, wat z.i. toch heel iets anders was. Op slot werd deze zaak aangehouden om zulks nader bij de Crisis tuchtuitspraak te informeeren. UIT DE OMGEVING Kunt U mij ook zeggen, hoe Iaat het is meneer? Zeker vriendje, dat kan meneer wel. En meneer kan je er nog bjj vertellen, dat hem jouw trucje heel niet on bekend is, omdat meneer ook van het vak is(Ballyho) Personalia. Voor het Mulo-examen, diploma A. is geslaagd L. Haasnoot. voor acte gemeente-financiën, opgegeven geslaagd de heer J. C. Tieleman. Voor het examen radio-telefonist zijn ge slaagd: C. Kuyt en G. Kuyt Gzn., J. v. d. Plas, H. Bol, C. Guyt, W. Zuyderduyn, P. v. d. Oever, C. de Mol, J. Spaanderman, D. Snijer, P. v. Duyn, P. v. d. Oever, J. v. d. Niet, C. Ouwehand, C. v. d. Plas, D. v. d. Oever en J. Harteveld, allen te Katwijk aan Zee. NOORD WIJK. Personalia. Voor het Mulo-examen, radio-telegrafist zijn geslaagd: L. v. Duin, J. Haasnoot, S. Klinkenberg, J. v. Duin en L. v. Duyn, allen te Noordwijk aan Zee. VOORHOUT. Personalia. Voor het eindexamen Gym nasium slaagde gisteren onze plaatsgenoot de heer A. W. Bots. WASSENAAR. Personalia. Voor het Mulo-examen, di ploma B. is geslaagd M. A. van Nes. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Het wrak wordt verkocht. De sleep boot „Risico", die voor enkele weken op de Gouwe alhier door een ketelontplof fing uiteen werd geslagen en daarna zonk, zal Dinsdag 9 Juli v.m. 10 uur ten over staan van den burgemeester, volgens be paling van art. 6 der wrakkenwet worden verkocht. Ouden van dagen. De boottocht voor de ouden van dagen in deze gemeente is vastgesteld op Donderdag 11 Juli as. De reizigers zullen zooveel mogelijk met de boot van hunne woning worden afgehaald. Overgangsexamen Chr. HJB.S. Bevor derd van de le naar de 2e klas: Hiltje Bij- linga, Alphen; J. Boer, Nieuwkoop; N. Boot, Alphen; L. G. Gesman, Alphen; J. A. Ghesel Grothe, Bodegraven; J. J. Goed hart, Alphen; H. A. Groen, Alphen; A. Ha ring, Boskoop; P. H. Hellemon, Alphen; P. Huchshorn, Bodegraven; Augusta W. F. Jacobsen, Alphen; B. G. J. de Joode, Bo degraven; D. L. L. Kal, Alphen; D. Klin kenberg, Alphen; Jaapje Laros, Alphen; J. C. van Leeuwen, Bodegraven; S. ter Louw, Alphen; P. C. v. Muijen, Alphen; P. Oskam, Alphen; Anna H. Overbeek, Al phen; D. Paul, Alphen; B. P. de Planque, Leiden; Elize J. H. Stehouwer, Alphen; J. Ubbink, Zevenhoven; W. Windhorst, Bo degraven; J. v. Winkel, Bodegraven; J. P. Wijsman, Boskoop; L. W. Leeuwenhoek, Alphen; P. Koelmans, Boskoop. Afgewe zen 7; herexamen 2. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas: C. Baars, Bodegraven; Willy v. d. Boon, Bo degraven; Aletta M. Boot, Alphen; D. G. Boot, Alphen; Grietje W. Boot, Alphen; J. Bosch, Alphen; D. N. Bremmer, Wad- dinxveen; Clara Brink, Nieuwveen; H. G. van Diest, Alphen; Marianne Duinker, Al phen; M. C. van Gemeren, Boskoop; H. Goedhart, Alphen; P. C. de Haas, Alphen; A. G. Hofenk, Alphen; Jacomijntje M. v. d. Kemp, Alphen; Adriana J. Kerkhoven, Hazerswoude; Margaretha A. Koojj Czn„ Bodegraven; C. de Leen, Boskoop; J. M. Los, Alphen; C. J. van Muiswinkel, Bode graven; Adriana M. van Nood, Alphen; S. G. Piek, Alphen; O. S. Radersma, Alphen; Margo S. Scheer, Bodegraven; Elizabeth J. Speelman, Nieuwveen; J. J. Stalenberg, Alphen'; P. W. Vis, Alphen. Afgewezen 1; herexamen 1. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: K. Beunder, Zwammerdam; Alida R. van Beusekom, Aarlanderveen; L. van Bom mel, Reeuwijk; Th. Boot, Alphen; J. Bos, Ter Aar; Antje van der Bijl, Alphen; Grietje Brink, Nieuwveen; J. Fukken, Al phen; C. W. Grootendorst, Boskoop; Tan- neke S. Huijtkar, Bodegraven; A. J. Jon genburger, Alphen; J. L. V. Jong en Eel, Alphen; A. L. Schram, Alphen; Adriana Schram de Jong, Alphen; Johanna Smit, Bodegraven; H. Smits, Alphen; B. Stijkel, Boskoop; Francijntje Voskuilen, Alphen; Maria C. Zaunbrecher, Alphen. Afgewezen 7; herexamen 2. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas: Maria A. Augustinus, Nieuwveen; Maria D. Bremmer, Waddinxveen; Johanna Ges man, Alphen; Aagje Heyns, Ter Aar; J. van der Horst, Alphen; J. G. A. Op 't Landt, Bodegraven; W. C. van 't Riet, Al phen; E. B. L. Stijkel, Boskoop; Maria J. Welvaars, Alphen; Johanna M. Wester brink, Alphen; Maria Windhorst, Bode graven; J. I. S. Zonneveld, Alphen. Afge wezen 6. ZOETERWOUDE. St. Joseph-Gezellen. Dank zij de hooi bouw is het bezoek op de Mariacongrega- tie en op de verplichte bijeenkomst bui tengewoon groot! Om zijn blijdschap over die groote bij eenkomst te laten zien, zal de Senior a.s. Woensdagavond in het Gezellenhuis ver tellen van zijn fietstocht naar Brussel en van zijn bezoek aan de wereldtentoonstel ling. We rekenen nu op nog grooter be zoek als gewoonlijk.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6