GEMENGDE BERICHTEN UIT DE RADIOWERELD DE DIEF, DIE EEN DIEF VING VRIJDAG 5 JULI 1935 at LEIDSCHE COURANT DERDE BEAD. - FUG. 9 ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" PRUIMTABAK vanaf 7 cent per V2 ons Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 LEIDEN MOTOR TEGEN AUTO GEBOTST. Gisteravond laat is op den Apeldoorn - schen straatweg te Arnhem, een motorrij wiel tegen een stoppende auto opgebotst. De motorrijder, de heer W. V. uit Arnhem werd met een ernstige hoofdwonde naar het Gemeente Ziekenhuis te Arnhem over gebracht. Hij zal vermoedelijk een oog moeten missen. Een dame die in de auto zat, mejuffrouw v. d. P. uit Arnhem, moest eveneens in het ziekenhuis worden opgenomen. Zij had een rib gebroken. Een duo-passagier van den motor bekwam schaafwonden. AUTO-BOTSING TE AMERSFOORT. Op de Barchman Wuytierslaan te Amers foort heeft gistermorgen een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Omstreeks 12 uur naderde uit de richting Amersfoort een taxi, waarin zich, behalve de chauffeur, twee passagiers bevonden. Doordat men nabij hotel Birkhoven den weg aan de rechterzijde aan het openbre ken was, week de chauffeur uit naar de linkerzijde. Een vrachtauto, welke uit te genovergestelde richting kwam, werd hier door gedwongen te stoppen. Een daarach ter rijdende personenauto passeerde den vrachtwagen en greep de taxi in de flank. Een der inzittende dames, M. W. genaamd, kreeg hierdoor een zware hersenschudding en moest, nadat geneeskundige hulp was in geroepen, naar het ziekenhuis Lichten berg vervoerd worden. De tweede passa gier en de chauffeur kwamen er met en kele schrammen af. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL. Gistermiddag heeft op het terrein van De Lever's Zeep Maatschappij te Vlaar- dingen een arbeidsongeval met do^flelij- ken afloop plaats gehad. De 59-jarige arbeider P. L. den Breems, die op een stapel kolen stond, waarvan de hoogte twee meter was, wilde met behulp van een hijschkraan een paar rails over de stapel zetten. Op een gegeven oogen- blik viel hij achterover, en kwam onge lukkigerwijze met het hoofd tegen een steenenvloer terecht. Met een ernstige schedelbreuk is den B. naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij eenige uren later is overleden. VERDRONKEN. Donderdagavond omstreeks acht uur is door onbekende oorzaak een 9-jarig jon getje nabij de Makassarstraat te Utrecht in het Merwedekanaal geraakt. Onmiddellijk werden reddingspogingen in het werk gesteld en na ongeveer een kwar tier wist de politie het knaapje met een vaarboom op te halen. Kunstmatige adem haling werd toegepast en aanvankelijk meende men dat het knaapje als gered be schouwd kon worden en werd het per zie kenauto naar de Rijksklinieken vervoerd. Later op den avond is het echter aldaar overleden. De 18-jarige A. S., wonende in de Walstraat te Groningen, die niet voldoen de kon zwemmen is bij of in de badinrich ting te Noorddijk, onder Groningen, ver dronken. Zijn kleeren werden hedenmor gen in een van de badkamertjes van de zweminrichting gevonden. Het lijk is nog niet gevonden. Woensdagavond te omstreeks zeven uur, maakte de 25-jarige G. P., wonende te' Geulle, met zijn zuster een fietstocht langs het Julianakanaal aldaar. Ter plaatse zijn teerwerken in uitvoering bij den Rijkswa terstaat, waardoor het verkeer bemoeilijkt wordt. Tengevolge van een kleine onhandigheid is P. met zijn rijwiel komen te vallen en over de glooiing in het kanaal terecht ge komen. P., die niet kon zwemmen, ver dween onmiddellijk in de diepte. Nadat spoedig hulp kwam opdagen, werd nog gedurende twee uren gedregd, waar na ten slotte het lijk werd opgehaald. Kunstmatige ademhaling werd nog toege past doch zonder resultaat. DE MISDRIJVEN TE OSS Aangehoudenen op vrije voeten Enkele dagen geleden zijn in verband met een moord; die op St. Nicolaasavond 1925 te Oss is gepleegd, door de gemeente politie verschillende personen aangehouden De meesten hunner zijn na verhoor op vrije voeten gesteld. Thans worden alleen nog zekere W. en van E. in hechtenis ge houden. Een arrestatie te Bleiswijk In verband met het onderzoek in de moordzaak Hartogs, welke zooals bekend in 1925 is gepleegd, is de rijkspolitie te Bleiswijk (Z.H.) op verzoek van de Ossche gemeentepolitie gisteren overgegaan tot de arrestatie van zekeren W. B., afkomstig uit Oss, thans verblijf houdend te Bleiswijk. De aangehoudene is gisteravond gevan kelijk naar Oss gebracjit en aldaar in het politiebureau opgesloten, waar hij aan een streng verhoor werd onderworpen. Hij wordt ernstig verdacht van mede plichtigheid aan dit misdrijf, meldt het „Vad.". Thans bevinden zich in verband met deze moordzaak nog twee personen in arrest, namelijk P. W. en de thans gearres teerde W. B. De anderen, die eergisteren werden aangehouden, zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Het onderzoek in deze zaak duurt nog steeds voort. GRAANKNOEIERIJ TE ELST. Een vierde verdachte gearresteerd. A. F. J. te Arnhem, keurmeester en taxa teur bij de gemeentelijke tarwe-organisatie in Gelderland, broeder van den reeds ge arresteerden graanhandelaar J., is gister middag te Eist gearresteerd, en is gister avond in het Huis van Bewaring te Arn hem ingesloten, verdacht van medeplich tigheid aan de graanknoereijen te Eist. Het parket te Arnhem deed heden huis zoeking bij den gearresteerde G. W. in diens woning, gelegen onder Lijnden (gem. Eist). Nog steeds wordt het onderzoek voortgezet. DE DOODSLAG OP DE STATENDAM. Gistermorgen is de Statendam te Rotter dam aangekomen en zijn zoodoende na dere bijzonderheden bekend geworden over de vechtpartij met doodelijken af loop tusschen twee leden der bemanning, welke zooals gemeld is, Dinsdag 25 Juni te New-York op het schip plaats had. De verslagene is de 41-jarige olieman P. Goudswaard, wonende Breede Hilledijk te Rotterdam. De dader is de stoker S. K., eveneens te Rotterdam. Vlak voor het ver trek van het schip is er in een schepelin- genlogies tusschen beide mannen ruzie ont staan. G. viel K. aan. Er ontstond een vechtpartij, waarbij K. plotseling een mes trok en G. in de milt trof. De kapitein, die juist druk bezig was met de voorberei ding van de afvaart, werd terstond gewaar schuwd, die de politie van het voorval in kennis stelde. Zwaar gewond werd G. naar het St. Mary's Hospital te New-York vervoerd, waar hij kort na aankomst over leed. De politie nam K. in arrest en haalde eveneens vier mannen van boord, die getui gen waren geweest van het voorval. Dezen zullen voorloopig te New-York moeten blijven. De dader blijft in afwachting van de berechting van deze zaak te New-York in arrest. Zoowel dader als slachtoffer stonden bij de Holland-Amerika-lijn goed aangeschre ven. DE „PRINSES JULIANA" TE ROTTERDAM. Gistermiddag te ongeveer half vijf is het s.s. „Prinses Juliana" van de Stoomvaart- Maatschappij „Zeeland", dat Zaterdagavond j.l., komende van Vlissingen nabij de mond van de haven van Harwich in botsing is gekomen met het uitvoerende Deensche s.s. „Esjberg", te Rotterdam gearriveerd. Zooals men weet heeft het schip bij de botsing ernstige schade aan stuurboord zijde opgeloopen. Het dek werd ter plaatse geheel opengereten, het promonadedek werd ontzet en een aantal hutten, die aan de zijde, waar de botsing plaats had, ge legen waren, werden ernstig beschadigd. De North Eastern Railway Company heeft het schip in Harwich van een nooddich- ting voorzien, waarna de „Prinses Juliana" vanmorgen om kwart over drie naar Rot terdam is opgestoomd. Het schip heeft ligplaats genomen in het Gemeentelijk Droogdok, nummer Hl, aan de Doklaan te Rotterdam. Onmiddellijk is men daar met de herstel ling van de beschadigde scheepswand be gonnen. De reparatie wordt uitgevoerd door de firma Niehuis van Van den Berg's Scheepsreparatiebedrijf N.V. Wanneer het schip van nieuwe platen is voorzien, zal het naar Vlissingen opstoomen om bij de Koninklijke Scheepsbouw Maatschappij „De Schelde" een grondig onderzoek te on dergaan. De kapitein, de heer P. Ree, wilde zich tegenover verslaggevers over het ongeluk niet uitlaten, zulks in verband met het on derzoek, dat hangende is. Van den heer Koens, inspecteur van den Uitvoerenden Dienst van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" vernamen wij, dat alles rustig en kalm is verloopen. De passagiers spraken met lof over het kalme gedrag van de bemanning. Door het schip een weinig slagzij te doen geven kon men het gat van de aanvaring boven de waterlijn houden. De heer Koens prees het werk van de Engelsche Maat schappij en zeide, dat het schip, dat op zijn reis naar Rotterdam door de sleepboot „Lauwerszee" van de firma L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst was gecon- voyeerd, voorloopig in het draagdok wordt hersteld. Men hoopt, indien het onderzoek naar de gevolgen van de botsing geen bijzonder oponthoud meebrengt, de „Prinses Juliana" binnen vier weken weer in den geregelden dienst op te nemen. DUITSCH COMMUNIST GEARRESTEERD De Rijksveldwacht te Geleen en Puth heeft gisternacht een Duitscher aangehou den, die zich als landbouwersknecht had uitgegeven, doch in werkelijkheid een com munist was en geen andere bedoelingen had dan hier wapenen op te koopen voor zijn kameraden in Duitschland. Sedert drie maanden was hij werkzaam op een boeren hofstede, zonder zich bij den burgemees ter gemeld te hebben. De man schijnt o.m. de bedoeling te hebben gehad een mitrail leur te stelen, welke geborgen stond in een gebouw aan den Rijksweg te Geleen. De werktuigen had hij hiervoor reeds in gereedheid. Deze zijn in beslag genomen. Programma's voor Zaterdag 6 Juli Huizen, 301 M. KRO.-Uitzending 8.00 Gram.pl. 9.15 Reportage TT-races. 9.45 Gram.pl. 10.30 Reportage TT-races. 10.50 Gram.pl. 11.00 Gods. halfuur. 11.30 Grami.pl. 11.50 Reportage TT-races. 12.25 Orkestcpncert en gram.pl. 1.45 Reportage TT-races. 2.30 Kinderuur. 3.30 Reportage TT-races. 4.00 HIRO. 5.00 Reportage TT-races. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Schlagermuziek door de KRO-boys. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht, waarna vervolg KRO-boys. 7.15 Drankbestrijding in onzen tijd. 7.35 Flitsen uit den Bosch, officieele ope ning van defe escelijkheden. vat: 't 750-ja- rig bestaan van den Bosch. (Om 8.00 Vaz- Dias). 8.15 Uitzending van de revue „Lachen is troef" te Amsterdam. 10.10 Gram.pl. 10.30 Vaz Dias. 10.3512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum 1875 M. V ARA-uitzending 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven. 12.00 Gram.pl. 12.15 Orvitropia en De Zonnekloppers. I.151.45 De Flierefluiters. 2.00 Hoe de Toonkunst groeide. 2.20 Filmpraatje. 2.35 „Beoefening der huismuziek". 3.15 Causerie. 3.45 Gram.pl. 4.00 Zenderwisseling. 4.15 Causerie. 4.30 Orgelspel. 5.00 Zang. 5.15 De Notenkrakers. 5.40 Literaire causerie. 6.00 E. Walis en zijn orkest. 6.30 Esperanto-uitzending. 7.00 VPRO. 8.00 S.O.S.-berichten. 8.05 Persberichten. 8.09 „Veilig Verkeer", VARA-Varia en Gram.pl. 8.30 Orgelspel met zang. 9.00 „The Serenaders". 9.20 VARA-orkest. 10.00 Prof. Barendini en zoon. 10.15 Vervolg orkestconcert. II.00 J. Jong (piano) en gramofoonmu ziek. D r o i t w i c h1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding 11.50 BBC-Northern-orkest. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.40 Inspectie van de Royal Air Force door Z.M. den Koning. 3.20 Verslag v. d. Eng. Tenniskampioen schappen. 5.35 Ambrose en zijn Band. 7.05 Pianorecital. 7.25 Studentenliederen. 8.05 Zang. 8.20 Pianorecital. 8.50 „Sir Thomas Moore", spel van Brid- 10.20 BBC-Theater-orkest. II.2012.20 BBC-dansorkest. Radio-Paris 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert. 9.05 „Joseph", opera van Méhul. Hierna dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.505.50 Omroeporkest. 6.357.05 Liedjes bij de luit. 8.20 Slavische muziek. 9.20 Literair-muzikaal programma. 10.20 Hobo-recital. 10.50 Mandoline-concert. 11.2012.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 12.20 Orkestconcert. 4.20 Gevar. programma. 6.45 Accordeon en guitaar. 7.20 Trioconcert. 8.20 Gevar. programma. 10.50 Dansmuziek. 11.35 Dansmuziek. Rome, 421 M. 9.00 „II piccolo Marat", opera van Mas- cagni. Brussel, 322 en 484 M. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Zigeunermuziek. I.502.20 en 4.35 Gram.pl. 5.20 Salonorkest. 6.20 Zang. 6.50 Salonorkest. 8.20 Omroeporkest en radiotooneeL 10.30 Populair concert. II.2012.20 Gramofoonmuziek. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. I.50—2.20, 4.20, 4.50 en 5.20 en 6.20 Gram.pl. 7.35 Zang. 8.20 Symphonieconcert. 10.3012.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Dansmuziek uit Munchen. 10.20 Berichten. 10.50 Viola- en cembalorecital. II.05 Weerbericht. 11.201.15 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio- Distributiebedrijf te Leiden. Se Programma. 8.00 Keulen. Plm. 8.409.20 Deutschl.s. 10.20 Keulen. 11.50 London Reg. 12.20 Keulen. 14.20 Deutschl.s. 15.20 London Reg. 16.20 Keulen. 18.20 Brussel Fr. 18.50 Keulen. 21.00 Rome. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 London Reg. 15.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Brussel VI. 19.20 Droitwich. 20.50 London Reg. DE VESUVIUS IN DEN AETHER De stem van den Vesuvius heeft Woens dagavond door den aether geklonken. Da genlang waren arbeiders bezig geweest mi crophones te plaatsen op die punten van den vuurspuwenden berg, waar de gelui den van den, thans weer in actief stadium gekomen vulkaan, het best opgevangen konden worden. In de nabijheid van den voornaamsten eruptieven .kegel, binnenin den krater en verscholen onder lava-bed den waren twaalf microphones geplaatst en de geluiden, die zij opvingen werden via Rome en Napels verspreid naar andere stations in Europa en Amerika. Machtige sis-geluiden, vermengd met de luide knallen van explosies en het ge dempte gerommel van den voornaamsten eruptieven krater, werden door de micro phones opgevangen. Tegelijkertijd vertel de een verslaggever van den rossigen gloed, die hij op zijn hoogen post waarnam, van de sluiers gloeiende asch, die uit den krater opstegen en rondwervelden en van den traag voortglijdenden stroom vlam mende lava. De Vesuvius speelde zijn nieuwe rol uit stekend, want zoo vertelt de „Times"- correspondent, die het schouwspel mee maakte bij wijze van verrassing begon even. vóór de uitzending een oude kegel, die langen tijd had gezwegen, een woordje mee te spreken en zorgde aldus voor een extra bijdrage aan het geluiden-program ma. Op een bepaald uur was gedurende de uitzending de uitbarsting zoo hevig, dat een microphoon werd vernield. „TeL" FEUILLETON. WYNDHAM MAETYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 53) „In één opzicht heb je gelijk. Hij heeft dien jongen niet omgekocht. Dien jongen treft geen schuld. Ik heb uitgerekend, dat sedert den dag, dat Garland die boekwin kel uitvluchtte en zijn pastei achterliet, acht en dertig dagen verloopen zijn. Ge durende dien tijd heeft Garland een hon- gerkuur gedaan. Die vijf weken heeft hij niet gegeten. Ik verbaasde me ook al, waar hij de afval liet, die koken en eten nu eenmaal geven. Het was doodeenvou dig hij kookte niet en hij at niet. Hij had plenty brandewijn, blikjes melk voor thee en koffie, en dat was alles. Je zult je her inneren, dat we verder niets vonden." „Maar dan zou hij van honger gestorven zijn", riep Wadham. „Onzin. Ik heb een heel gesprek gehad met dien dokter over een denkbeeldig ge val. Ik heb mijn informatie uit de beste bron. „Uw driehonderd-pond-zware vriend" zei hij, „heeft moeten oppassen, dat zijn hart hem niet in den steek liet. Maar als hij de kracht had om vol te houden, zou hij zijn overtollig vet in vijf weken kwijt zijn. Hij zou dan heel zwak zijn, zijn oogen glansloos, zijn handen vermagerd en zijn dof. Denk daar nu eens over na en vraag je af, of deze verklaring niet de juiste is. Wat sterven betreft, heeft Mac Sweeney het niet bijna tweeriiaal zoo lang volgehou den? Toen de dokter begon over Sinn Fei- ners en Suffragettes, herinnerde ik me die couranten, die we in Garland's kamer vonden. Al die artikelen sloegen op per sonen, die vrijwillig vastten." „Je bent heel vindingrijk", meende Wad ham, „en het had wel waar kunnen zijn ook, als die lichamelijke verschillen er niet wa ren." „Daar kom ik aanstonds op terug. Er ging me een licht op toen ik die optocht van re clameborden zag. Las je, wat er op die bor den stond?" „Een reclame voor een nieuw tijdschrift". „Ze maakten reclame voor een serie ar tikelen, die daarin zouden verschijnen onder den titel: „Vast en word Gezond". Dat was de sleutel van het geheim. Dat was het, wat Garland gedaan had! Toen we hem den laat- sten keer zagen, was hij verzwakt, maar sindsdien heeft hij vitaminen ingenomen en ik geloof, dat hij lichamelijk nu gevaarlij ker is dan ooit." Na het eerste moment van spottend on geloof had Wadham zich door zijn vriend er toe laten bewegen, de mogelijkheid van diens theorie ernstig na te gaan. Tot op zekere hoogte was die buitengewoon en de argumenten waren zoo samenhangend, dat hij aarzelde om ze de bodem in te slaan. „Maar helaas ken ik Donatello's Nicco- lo en die van mij zelf te goed, om me in dit kardinale punt te vergissen. Garland had een Romeinschen schedelbouw en dat had onze vriend Hyde ook. Maar Niccolo had een Romeinsche neus en een mooie ook, de lange bovenliep van een redenaar en een krachtige kin, met vrij dunne lippen. Op die bovenlip heb ik speciaal gelet, want men ziet maar zelden, dat die zoo goed ge vormd is. Die oude schavuit Hyde wiens Arabisch werkelijk goed was had een bovenlip van normale lengte en zijn neus, hoewel Romeinsch van type, liep van on deren eigenaardig op. Doch het zijn voor al de tanden, die zijn heele uiterlijk een ander stempel geven. Antropologen hechten veel waarde aan de formatie van de tanden. Die van Hyde waren afschuwe lijk, groot, geel en lang; dat laatste zijn de tanden van bejaarde menschen vaak. Het viel me als merkwaardig op, dat een man met een zoo innemenden glimlach zulke slagtanden had." Anthony Trent scheen zijn besluit kalm op te vatten, ofschoon het een slag voor hem moest zijn, meende Wadham. Maar theorieën waren gemakkelijk genoeg te ma ken. „Anthropologen zijn knappe menschen", merkte Trent op, maar ik ben ook een slimme vogel. Wat voor bovenlip heb ik? Zou je mij aan mijn mond kunnen herken nen?" „Ongetwijfeld. Je hebt een kortere lip dan Garland, maar die is goed gevormd en je mond is krachtig. Mijns inziens is de mond de gelaatstrek, die je het best her kent. Oogen zijn het moeilijkst te herken nen, als je ze apart van de verdere trekken ziet. Waarom?" „Ik ga geen mop uithalen of je porte feuille rollen, maar ik wilde, dat je me je eerewoord geeft, om je oogen niet open te doen voor ik je verlof toe geef. Het kan een dertig seconden duren, langer niet." „Best", zei Wadham, die weer begon te twijfelen aan het verstand van zijn vriend. Een stem, die niet gemakkelijk als die van Trent te herkennen was, verzocht hem om te kijken. Griffith Wadham schrok niet gauw en ging vrij prat op zijn zelfbeheersching. Maar toch kreeg hij een zichtbaren schok, toen hij keek naar wat Anthony Trent's gezicht geweest was. De goed gevormde bovenliep was gezwollen en verkort. De mond was grof, bijna bestiaal geworden en in plaats van het goed-onderhouden gebit, dat den Amerikaan kenmerkt, zag hij onre gelmatig, lange en gele tanden. En toen Trent onwillekeurig lachen moest om de ontsteltenis van zijn vriend, was het effect verrassend. Die nieuwe en ongeloofelijke Trent had iets grotesk en asymmetrisch. Ofschoon hij in een dergelijke vermomming menigmaal den onderzoekenden blik van vijandelijke oogen had getrotseerd, had Trent het in die diep-berouwde dagen nooit gewaagd, over de gedaanteverwisse ling te spreken. Het was een triomf voor hem Wadham's schrik te zien. „Zoo zie je", sprak Trent met doffe en klanklooze stem, „dat de amateur-anthro pologist zich bij tijden vergissen kan. Je was zoo vriendelijk, je gunstig over mijn mond uit te laten. Ik heb nu denzelfden nog. Je zult de verandering in mijn pro fiel opmerken", hij wendde het gelaat af. „Toch zijn het mijn eigen neus en kin. Als ik me zoo veranderen kan, waarom Nic colo niet? Zeg eens eerlijk, zou je me her kend hebben?" „Nooit", riep Wadham, „en ik zou ruzie gemaakt hebben met een ieder, die eenige gelijkenis beweerde te zien tusschen wat je nu lijkt en wat je in werkelijkheid bent." Wadham zag, hoe zijn vriend een valsch gebit uit den mond haalde, dat over zijn eigen tanden heensloot. „Dit verandert niet alleen mijn mood", verklaarde Trent, maar verandert ook het model van mijn neus en geeft mijn gezicht andere lijnen." „Ik had ongelijk", erkende Wadham, „ik erken het met tegenzin, maar ik had onge lijk. Wat je van Garland gezegd hebt, is waar. En ik hielp hem de trap af, zette hem in een taxi en bracht hem uit het gevaar en in veiligheid! Hoe kan een fatsoenlijk mensch zoo iets denken?" hij keek zijn vriend nieuwsgierig aan. „Hoe kom jij aan die afzichtelijke slag tanden?" Trent kon hem de waarheid niet vertel len. Ze waren voor bijn mond gemaakt door een bekwaam New Yorksch tandarts, die zoo verslaafd was aan verdoovende midde len, dat het hem niets kon schelen wat hij maakte en voor wie. En Anthony betaalde goed. „De dokter in het hospitaal heeft ze me gegeven", loog hij. „Het was een oud mo del." Hij deed ze in een doosje en stak ze bij zich. „Nu is me alles duidelijk", peinsde Wad ham. „Ik denk, dat hij gereed stond om er van door te gaan, opgejaagd door jouw ac tiviteit en misschien door de serenade, toen wij voor de deur stilhielden. Ik kan me voorstellen hoe hij stond te wachten tot we voorbij waren. En toen hoorde hij ons naar boven komen, langs de kamers van dien artist, tot hij wist, dat het iemand voor hem was. Het zou me niet verwonderen, als hij er een oogenblik over heeft ge dacht om ons neer te schieten. Hij zou het gedaan hebben, als we zijn vermomming hadden doorzien." Wadham zuchtte. „In elk geval was zijn Arabisch echt." Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9