DE OLYMPISCHE DAG - DINSDAG 2 JULI 1935 DE LE1BSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAg. li? Lustrum Concours Hippique van het L.S C. Een spel van zon en kleuren met mooie paardensport Ter gelegenheid van het 72ste Lustrum van het Leideoh Studentencorps werd Zon dagmiddag op het U.V.S.-terrein aan den Kanaalweg een groot concours hipipique gehouden, dat door uitstekend zomerweer werd begunstigd en tal van deelnemers en belangstellenden trok. Het zonnetje brandde fel, toen in het middaguur deelnemers en belangstellenden zich op het mooie groene veld verzamelden, doch er stond een frisch Noordenwindje, dat voor een heerlijke temperatuur zorgde. Te ongeveer half twee nam het concours een aanvang en werd begonnen met het eerste gedeelte van het springconcours om den Collegium-prijs, waarvoor niet minder dan 34 deelnemers waren ingeschreven. Er stonden 'n vijftal hindernissen voor dit nummer opgesteld, waarvoor de maximum hoogte 1.40 M. bedroeg. Het begin van dit nummer was werkelijk allerschitterendst, want de heer C. Dietrich op Pascha legde het parcours foutloos af in den prachtigen tijd van 1 min. 12 sec. Ook mej. Pauptit, die even later volgde met Gitane, maakte een foutloos parcours, doch haar tijd was 14 sec. langer. De overige rijders van het eerste gedeelte brachten het er minder goed af en maakten allen een of meerdere fouten, zoodat met belangstelling naar het tweede gedeelte werd uitgezien, dat ech ter aan het slot van den middag werd ge geven. Tijdens dit nummer kwamen het Colle gium, de Lustrumcommissie en de Sena ten der bevriende corpora op het terrein. Het Collegium was gezeten in rijtuigen met vierspannen, de Lustrumcommissie in rij tuigen met drie-spannen, terwijl de Delft - sche Senaat in oude boerenbrikjes en de overige gasten in hun eigen collegiumrij tuigen het terrein opreden. Zij werden al len met hun dames ontvangen door den pr-aeses der Leidsche Studenten Caroussel Vereeniging en namen plaatsen op de tri bune, waar wij om. reeds aanwezig zagen den president-curator der Leidsche Uni versiteit, burgemeester A. van de Sande Bakhuyzen en zijn echtgenoote, mevr. van de Sande Bakhuyzen-Gericke, prof. dr. W. van der Woude, rector magnificus der Leid sche Universiteit, luit. kol. J. E. Haitsma Muiier, garnizoencommandant van Leiden, Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland, oud minister van Buirtenlandsche Zaken en voorzitter der Algemeene Reünie Commis sie e.a. Het was een kleurig sohouwspel gewor den. De dames, uitgedost in blauw of wit, rood of wit, groen of zwart, met lange sleeprokken en groote hoeden in dezelfde kleuren deden denken aan de groote reune, die we van de plaatjes kennen, van Long- schamp of Auteuil, van Epscxm of Derby. Ook de heeren, veelal in 't zwart met grijze hoeden, pasten zich uitstekend bij de dames aan. Toen zij gezeten weren werd het pro gramma voortgezet. Na het Concours Eenspannen kwam het springconcours voor de Studenten om den Mioerva-prijs, waarbij elf hindernissen tot een maximum hoogte van 1 Meter moes ten worden genomen. Niet minder dan 35 deelnemers namen aan dit concours deel en in de eerste ronde hadden er niet min der dan twaalf een foutloos parcours afge legd, zoodat deze allen moesten oversprin gen, waarbij de hindernissen iets werden verhoogd. Uit dezen strijd kwamen er slechts vier met een foutloos parcours te voorschijn, terwijl vijf met vier fouten uit den strijd kwamen. Na het concours Vierspannen, een de monstratie van de Amsterdamsche politie ruiters en het oplaten van 1200 duiven door de Leidsche Postduivenverenigingen, volg de een nummer carousselrijden der Leid sche Studenten, die in de uniformen van oude kurassiers een aardigen indruk maak ten, doch overigens te lang op het veld bleven, volgde het tweede gedeelte van het springconcours om den Collegiumprijs. Nog vijf rijders kwamen met een foutloos par MfiKi cours uit den strijd, doch geen van allen had den tijd van nummer één, den heer Dietrich kunnen benaderen, hoewel er alles opgezet werd dit fraai resultaat te over schrijden. Gevolg daarvan was, dat sommi gen door te groote snelheid in fouten ver vielen, maar de snelste rijder, de heer Gescher uit Den Haag, bleef toch nog twee seconden langer in het veld, zonder fouten te maken. De heer Kahn legde den afstand eveneens in den door den heer Dietrich gemaakten tijd af, maar wierp een hindernis af en kreeg daardoor vier fouten op zijn rekening. Telkens na een rit werd de uitslag door een fermen luidspreker bekend gemaakt en doordat de heer ir. J. H. van Ommen van Guyli'k als lid van het Uitvoerend Comité voor een zoo vlot mogelijke regeling zorgde, werd het voor de toeschouwers een aan gename middag met fraaie sport, welke nog lang in de herinnering zal blijven. De uitslagen luiden als volgt: CoUegiumsprijs (eereprijs verg. zilv. med. van het Collegium Civ. Acad. Lugd. Bat. Supr. en prijzen vanaf 150 tot f 25: le pr. Pascha, eig. D. H. Pasman, Schevenin- gen, ber. C. Dietrich, 0 fouten in 1 min. 12 sec.; 2. Allah ,eig. en ber. B. Gescher, Den Haag, 0 fouten in 1 min. 14 sec.; 3. Wapi, eig. en ber. Luit. A. B. H. Vlielander, Nu- mansdorp, 0 fouten in 1 min. 18 sec.; 4. Pesty, eig. 's-Gravenhaagsche Concours en Handelstal, ber. D. Modderman, 0 fou ten in 1 min. 19 sec.; 5. Gigolo, eig. en ber. Luit. B. A. Baron van Heekeren-van Bran- senburg, Breda, 0 fouten in 1 min. 21 sec.; 6. Clou de Fer, eig. en ber. L. J. Uytendael, Rijen, 0 fouten in 1 min. 21 sec.; 7. Gitane, eig. N.V. Oranje Manege, Den Haag, be rijdster mej. E. Pauptit, 0 fouten in 1 min. 26 sec.; 8. Liliput, eig. N.V. Tattersal Ma nege, Scheveningen, ber. K. Hensen, 3 fouten in 1 min. 30 sec.; 9. Alma, eig. J. van der Eynden, Arnhem, ber. E. Kahn, 4 fou ten in 1 min. 12 sec.; 10. Rudmyansky, eig. 's-Gravenhaagsche Concours- en Handels stel, Den Haag, ber. D. Modderman, 4 fou ten in 1 min. 14 sec. Eerv. verm. Dra- goner, eig. en ber. Res. Luit. A. B. H. Vlie lander, Numansdorp, 4 fouten in 1 mill. 27 sec.; Brown Eyes, eig. N.V. Oranje Manege Den Haag, berijdster mej. E. Pauptit, 4 fouten in 1 min. 28 sec.; Tahiti, eig. en ber. Ritmeester G. T. de Kruyff, Den Haag, 4 fouten in 1 min. 28 sec. Minervaprijs voor het Studentenspring- concours (zilveren beker, uitgeloofd door de Commissie van Orde en Vertegenw. der Sociëteit Minerva): 1. Lily, eig. Ad. Klebe, ber. A. G. Brom, 0 fouten in 41 sec.; 2. Diana, eig. Ad. Klébe, berijdster mej. M. van Ogtrop, 0 fouten in 45 sec.; 3. Brief- trager, eig. Ad. Klebe, Rotterdam, ber. B. J. Aalders, 4 fouten in 40 sec.; 4. Vieille Gar de, eig. 's-Gravenhaagsche Concours- en Handelsstal, Den Haag, ber. M. H. van Hoogstraten, 4 fouten in 37 sec.; 5. N.N., eig. Ad. Klebe, Amsterdam, ber. A. G. Brom, 4 fouten in 37 sec.; Eereprijs voor Oud- Studenten, zilveren beker, uitgeloofd door het bestuur der Leidsche Studenten Ca roussel Vereeniging, gew. door Bally Hwoley, eig. N.V. Tattersal Manege, Sche veningen, ber. Mr. J. Kist, 0 fouten in 36 sec.; 2e pr. Cocktail, eig. en best. Luit. Ph. W. Pander, Wassenaar, 0 fouten 41 sec.; Eerste damesprijs mej. M. van Qgtrop met Diana; 2e mej. B. D. J. Weyers, met Brib- bles. Eereprijs voor best geplaatste reserve- officier, zilveren med. van den Inspecteur der Cavalerie, gew. door mr. J. Kist. Eerv. verm. in dit nummer verkregen: Schxaube, eig. en ber. B. J. Aalders, Leiden, H. J. H. T. Modderman en luit. D. Dorhout Mees, Den Haag. Concours Eénspannen voor in Nederland geboren paarden om den Lustrum-eereprijs, uitgeloofd door de Lustrum-commissie van het L.S.C.-1935: 1. A. D. van Gaaien, Den Haag, met Roland; 2. P. Franse, Den Haag, met Prime Beauty; 3. T. van der Stoel, Den Haag, met Bep; 4. J. Zandvoort, Oegstgeest, met Hazora. Concours Vierspannen: 1. Mailcoach van de Gébr. van der Lans, Den Haag; 2. Col legium-vierspan van fa. Wed. Corn. Die ben te Leiden. Na afloop der wedstrijden werden de be haalde prijzen aan de winnaars en win naressen uitgereikt. KAMPIOENSCHAPPEN KRING DEN HAAG. Zaterdag 6 Juli worden in de Zwemin richting „De Zijl" alhier de wedstrijden gehouden om de Zwemkampioenschappen van den Kring den Haag van den K. N. Z. B. te organiseeren door de Zwem- en Polo- vereeniging „De Zijl". Vele bekende zwemmers, waaronder di verse recordhouders zullen van de partij zijn, terwijl twee polo-wedstrijden zullen worden FRANKRIJK—NEDERLAND JUNIORES. Nederlandsche zege met 3330. De jaarlijksche junioreswedstrijd Frank rijkNederland, welke Zondagmiddag in het Zwemstadion van Tourelles heeft plaats gehad, is door de Hollandsche ploeg gewonnen met 33 tegen 30 punten. De waterpolo-ontmoeting eindigde met een 30 zege voor Nederland, nadat de rust met 20 was ingegaan. De gedetailleerde resultaten luiden: 100 Meter vrije slag: 1. Kreffer (Ned.) 1 min. 1.2 sec. 2. Nakache (Fr.) 1 min. 1.8 s. 3. Cavalero (Fr.) 1 min. 3.4 sec. 4. Schef- fer (Ned.) zelfde tijd. Nederland 6 pnt., Frankrijk 5 punten. 200 Meter schoolslag: 1. Benoit (Fr.) 2. min. 55.2 sec. 2. Verhoef (Ned.) 3 min. 5.8 sec. 3. Rennevy. 4. Meyer (Ned.) 3 min. 4.2 sec. (gedistanceerd). Nederland 10 pnt, Frankrijk 12 pnt. 100 M. rugslag: 1. van Aelst (Ned.) 1 m. 14.8 sec. 2. Metman (Ned.) 1 min. 17 sec. 3. Barbit (Fr.) 1 min. 19.8 sec. 4. Bayon (Fr.) 1 min. 25.2 sec. Nederland 18 pnt., Frankrijk 15 pnt. 5 maal 50 Meter estafette: 1. Frankrijk met Lambert, Keller, Febinot, Cavalero en Nakache in 2 min. 22 sec. 2. Nederland met Meyer, Regter, Van Aelst, Scheffer en Kreffer in 2 min. 22.6 sec. Nederland 23, Frankrijk 25 pnt. Waterpolo: FrankrijkNederland 03 (rust 02). Franken scoorde tweemaal, terwijl het derde doelpunt van van Bommel was. 3 MIN. 15 3/5 SEC. ONDER WATER! Nieuwe „wereldrecord" van den Belg Frick Tijdens de Zondag in het gemeentelijk zwembad Crailoo te Hilversum gehouden internationale wedstrenijden heeft de Belg Frick 3 min. 15 3/5 sec. onder water ge zwommen en daarmede met 1 2/2 sec. de prestatie verbeterd van den Duitscher Mul ler, op wiens naam tot dusverre het „we reldrecord" stond. WATERPOLO WEDSTRIJDEN DE ZIJL. Morgenavond 8 uur speelt De Zijl II voor de competitie van den K. N. Z. B. haar vierden wedstrijd in de Zwem-inrichting „De Zijl" alhier tegen H. P. C. IV Heem stede. De Zijl IV speelt dan voor den Kring Den Haag te Sassenheim tegen S. Z. V. I, terwijl de Zijl V Zaterdagavond te Den Haag uitkomt tegen de H. Z. en P. C. Adsp. H. V. G. B. I—DE ZIJL I 2—4. Zondagmiddag speelde De Zijl I een vriendschappelijken wedstrijd tegen de 2e klasser H. V. G. B. I te Haarlem na af loop van de door haar georganiseerde na tionale wedstrijden. De Leidenaars wonnen met 42. L. Z. C. III—S. V. H. n. Donderdagavond te 8.15 uur speelt L. Z. C. III in Poelmeer tegen S. V. H. II. De Hongaren winnen met 3-2 van het Boncteetftal - Osendarp wint de 100 M. - Ooms wieter-winner - Zege van ritmeester van der Voort van Zijp. Luitenant Pahud die Mortanges sprong met „Modeste" als eerste en moest wopden afgebeld wegens drie maal weigeren. Het zelfde geschiedde met „Bobby" onder Lui tenant van Lennep, welke paard zooak me degedeeld werd voor het eerst aan een der gelijk concours deelnam. Verreweg het beste sprong „Machteld" onder Ritmeester van der Voort van Zijp. Zonder fouten werd het parcours afgelegd in den besten tijd van den dag, nl. 1 mom. 24 sec. Deze prestaties waren meer dan vod- doende om Ritmeester van der Voort van Zijp als eerste te doen eindigen. Luitenant Greter legde met het fraaie paard „Carina", een aanwinst van een heèf jaar geleden, eveneens een foutloos par cours, doch wegens 1 maal weigeren moes ten toch nog drie fouten worden toegekend. De eenige amazone mej. Pauptit reed met „Gitane" zeer verdienstelijk en bezette met 4 fouten de vierde plaats achter Ritmeester Heuff met Jimmy", die een korteren tijd maakte. De jaarlijksche Olympische Dag in het Stadion is wederom uitstekend geslaagd en al waren de tribunes lang niet heele- maal uitverkocht, van een financieel suc ces is men ook ditmaal verzekerd. Wat het sportieve gedeelte betrof, veel hoogtepunten kwamen er in de verschillen de takken van sport niet voor. Op athletiek- gebied werden enkele verdienstelijke prestaties verricht, maar men kreeg toch niet den indruk, dat hier nu het puikje van Nederlandsche heeren en dames, athleten aan het werk waren. Het zelfde viel bij de nummers wielren nen te constateeren, terwijl ook het spring- ooncours maar matig geslaagd kon worden genoemd. Met weet, dat het groote contingent der toeschouwers op een Olympischen Dag voor den voetbalwedstrijd komt. Welnu, de ont moeting tusschen de Hongaren en het Ne- derlandsch Bondselftai verhief zich geen moment boven het middelmatige, slechts zelden was er de sfeer van een landenwed- strijd, slechts weinige malen werden wij er aan herinnerd, dat het Nederlandsch elf tal zoo'n uitstekend seizoen achter den rug heeft. ATHLETIEK. Van de athletieknummers viel in de eer ste plaats de overwinning van Osendarp op Berger op de 100 Meter te noteeren. Berger startte op de binnenbaan, Osen darp op de buitenbaan. De start was goed en al direct kreeg de Trekvogelman een kleinen voorsprong. Op de helft van den afstand liep hij, met enkele krachtige ruk ken zich naar voren werpend, van Berger weg en won gemakkelijk. Een revanche voor Berger voor de wedstrijden te Haar lem, is dus niet mogelijk geweest. De tijd van Osendarp was 10,5 sec., een uitstekende prestatie dus. Bij de dames ging de strijd alleen tus schen Cor Aalten en mej. de Vries, welke met miniem verschil door de Zeister ath lete werd gewonnen. Op de 800 Meter bevestigde de Ruyter van de Volewij eikeis zijn uitstekenden vorm en won na een nek aan nek race met Bou- man op de laatst 100 Meter in 1 min. 59 sec .Behalve hij bleven ook Bouman en de Haarlemmer Taeckema binnen de 2 minu ten. De estafettenummers werden zonder veel spanning en strijd geloopen. Merkwaardig was, dat bij de 4 x 100 Meter dames de Brunhilde-athlete uit Groningen vergat bij het startschot weg te gaan'. De 110 Meter horden was natuurlijk voer Kaan. DE WIELERWEDSTRIJDEN. De series der wielerwedstrijden sprint over twee ronden werden door Buchly, Ooms en Leene gewonnen, terwijl als snel ste tweede van Hal in den eindstrijd ge plaatst werd. In den eindstrijd liet Leene zich leelijk opsluiten en kon Ooms zonder bepaald be dreigd te worden winnen. Van Vliet ontbrak wegens verblijf te Ko penhagen op het appèl, waardoor deze sprintwedstrijd veel van zijn aantrekke lijkheid had verloren. Ook Peperkamp uit den Bosch kon niet uitkomen. De Olympische Inhaalwedstrijd over maximum 4000 Meter werd door de Wes telijke ploeg gewonnen, waarin vooral Pa ter en Zwartepoorte best werk leverden. HET SPRINGCONCOURS. Het springconcours ging over 12 hinder nissen tusschen 1.20 en 1.40 Meter in een parcours van ongeveer 700 Meter. De maxi male tijd bedroeg 1 min. 50 sec. DE VOETBALWEDSTRIJD. Tusschen de andere takken van sport door werd de voetbalwedstrijd gespeeld. Om ruim kwart over twee kwamen de Honga ren het veld op, begroet door het Volkslied, even later gevolgd door van Heel en zijn mannen, waarbij het Wilhelmus door het Stadion werd meegezongen. Voor deze ge legenheid waren de Nederlandsche spelers geheel in het wit gestoken, men had den zomer dus inderdaad in het hoofd! Scheidsrechter Langenus liet tossen, waarbij de Hongaren terrein-keus hadden. De Hongaren nemen het spel dadelijk in handen en reeds na 7 minuten hebben zij succes. Onze achterhoede appeleert voor vermeend buitenspel, de bal belandt bij den linksbuiten Serenyi, wiens voorzet door den midvoor Nemes, die totaal ongedekt staat, keurig werd ingekopt (01). In het Bondselftai vlot het nog geenszins en het duurt nog eenigen tijd voordat de Hon- gaarsche achterhoede voor moeilijkheden komt te staan. Dat komt, als Bakhuys een maal hoog voorzet en keeper Vaghy met veel moeite den bal voor de aanstormen de Mulders en van Spaendonck kan weg werken. De Hongaren blijven den toon aangeven en na 20 minuten vergrooten zij den voor sprong. Serenyi wordt de bal toegespeeld, van Diepenbeek en Halle begrijpen elkaar niet, wie den bal zal wegwerken en Se renyi profiteert handig van dit misver stand door keurig in te schieten langs den uitgeloopen Nederlandschen doelman (0—2). Dit misverstand was intusschen niet het eenige geweest tot nu toe, integendeel en kele minuten daarvoor was Halle zeer on oordeelkundig uitgeloopen bij een fraaien aanval, geleid door den rechtsbuiten Mar- kos, waarbij de Deventenaar keurig gepas seerd werd, doch de Hongaarsohe binmen- spelers faalden bij de afwerking. Want in plaats van hoog in het verlaten doel te schieten gaf men een schuiver, welke nog door van Houten uit doel kon worden ge trapt. Enkele minfuen voor de pauze wordt echter het werken der Hollanders beloond. Van Spaendonck zet stevig door, zijn voor zet gaat verraderlijk voor langs doel en als keeper Vaghy er naast grijpt kan Mul ders gemakkelijk scoren (12). In de tweede helft zijn enkele Hongaar- sche spelers vervangen, terwijl in de voor hoede van het Bondselftai van der Boor en van Spaendonck van. plaats zijn verwissld. Er zijn ruim 20 minutn gespeeld, als Mar- kos wederom een handig staaltje voetbal laat zien en zijn pass wordt nu onhoudbaar door Serenyi ingetrapt. (13). Het spelpeil zakt na dit doelpunt aanmerkelijk. En het r i JSSi £to <fes$$©^tea<si® der Amstepdanrahe politieruiters tijdens het Coacom& Huppique. tga» getegenhasd wan de Luetaramfeesten te Le&ten. Moment ust den Yoetba-lwed&t-rijd NederlandHongarije (23). Leo Halle wordt

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13