VRIJDAG 28 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. II SPORT De lustrumwedstrijden van Njord begonnen. De Leidsche stüdenten plaatsen zich in ver schillende finales. Gistermiddag werd in het Oegstgeester- kanaal een aanvang gemaakt met de roei- wedstrijden van Njord, georganiseerd ter gelegenheid der lustrumfeesten. De aanvang van dit roeifeest was wel heel kalm. Eerst tegen den avond en vooral na de pauze was de belangstelling echter heel wat grooter, zoowel te land als te water. Wat het wedstrijdprogramma zelf be treft, het was jammer, dat enkele ploegen hun inschrijving niet gestand deden, waar door er in het programma verschillende hiaten waren, die een lustelooee stemming veroorzaakten. In den avond echter werd het programma heel vlot afgewerkt, zoodat alles op tijd ten einde was. Overigens heerschte er een opgewekte stemming, 'n Aantal muzikanten zorgden voor vroolijke deuntjes en de prestatie der roeiers, waarbij de feestvierende vereeni- ging geen onbelangrijk deel voor zich op- eischte, deed de goede stemming vooral de Leidsche studenten nog verhoogen. Een kwartier later dan aanvankelijk be paald was, ving het wedstrijdprogramma aan met het nummer Jonge Vier B, waarbij de strijd ging tusschen Triton en Argo. Als het startschot valt, zijn de ploe gen dadelijk goed weg. Argo krijgt door een hooger tempo spoedig een halve lengte voorsprong. Triton spurt bij, doch op 1/3 der baan heeft Argo den kop weer geno men. Rustig roeiend loopt deze ploeg dan nog iets uit en wint tenslotte met ruim een lengte in 4 min. 59 sec.; 2. Triton. In het nummer Overnaadsche Vier bracht de le heat de ploegen van Njord en Die Leythe aan den start. Beide ploegen gaan gelijk weg en Njord neemt de leiding, welke op 500 M. een lengte be draagt. Die Leythe spurt dan bij, doch daarna is de beurt weer aan* Njord. Eerst tegen het einde der baan loopt Die Leythe weer iets in, zoodat Njord stevig moet aantrekken om de leiding te behouden. Met een halve meter lengte tenslotte wist Njord te winnen in 5 min. 221/5 sec.; 2. Die Leythe. Hierna komt in het nummer Overnaad sche Vier de 2e heat tusschen Laga en Aegir. De Groningsche ploeg heeft in deze race vrijwel steeds met goeden voorsprong de leiding gehad oom tenslotte met enkele lengten te winnen in 5 min. 18 4/5 sec.; 2. Laga. De le heat in het nummer OudeSkiff vond geen doorgang, daar de Triton skif- feur zich had teruggetrokken, zoodat De Maas (N. A. Witkamp) zich zonder strijd in de beslissing plaatste. 'n Slechte race werd geroeid in de le heat van het nummer Jonge Vier A tusschen Laga en Argo. Na 'n vrij gelijken start, komt Laga voor en loopt geleidelijk iets uit. De Argo-roeiers slaan wild met hun riemen, hetgeen een weinig fraai aspect op levert. Laga loopt geleidelijk uit en wint zonder moeite, als Argo tenslotte op 50 M. voor de finish nog laat loopen. Uitslag: 1. Laga, in 5 min. 20 4/5 sec.; Argo opgeg. In de 2e heat van het nummer Oude Skiff kwamen Willem IH (H. ten Haeten) en De Hoop (E. Moltzer) aan den start. Even voordat het startsein gegeven werd dat telefonisch naar de finish wordt doorgegeven en daar middels een geweer schot wordt bekend gemaakt kwam er uit de richting Warmond een motor-vracht boot. De wedstrijdleiding verzocht den stuurman even te willen wachten of langs den wal te varen, waaraan niet werd vol daan, omdat de stuurman het verzoek niet begreep. Dadelijk daarop viel het start schot. De motorboot-bestuurder en zijn naast hem zittende vrouw vermoedelijk denkend, dat dit schot voor hen bedoeld was doken ineen.hetgeen natuurlijk een lachsalvo aan den wal tengevolge had. De race zelf leverde een vrij gemakke lijke overwinning op voor den Hoop-skif- feur Moltzer, die vrij spoedig na den start de leiding nam om deze niet meer af te staan en te winnen in 5 min. 26 sec.; 2. Willem IH. De twee volgende nummers van het pro gramma vervielen, wijl de Oude Acht van Triton en de Oude Vier van De Hoop had den afgeschreven. Zoo werd het kwart over vijf toen de le heat der Jonge Acht B werd ver- roeid tusschen Njord en Triton. Njord start iets sneller en met 'n tempo van 20 sla gen strijd beide ploegen eenigen tijd om de leiding. Njord komt het eerst aan den kop, doch de Utrechtsche ploeg spurt weer bij. Op 500 M. is Njord weer een taflengte voor, doch na een flinken spurt is Triton weer gelijk, zij neemt de leiding en hoe Njord zich ook inspant, zij slaagt er niet meer in gelijk te komen, zoodat Triton wint in 5 min. 28 2/5 sec.; 2. Njord. In het laatste nummer voor de pauze, de le heat tusschen Lage en Willem m, welk nummer door het te laat komen van de Amsterdammers, weer eenige stagnatie bracht in de afwerking, werd tenslotte een gemakkelijke zege voor Laga. De Willem Hl-ploeg, welke toch al vrij spoedig iets achter lag, liep tot overmaat van ramp nog in het wier vast. Laga bleef nog even wach ten en toen de boot van Willem IH weer vrij was, werd de race vervolgd. Laga liep steeds meer uit en won met enkele lengten in 4 min. 54 sec.; 2. Willem IH. Na de pauze werd het programma voort gezet met enkele damesnummers, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Dames Vier Overnaadsch Stijl- r o ei en (beslissing)1. Spaarna, 2. De Vliet. Idem Skiff: 1. Willem IH, 2. Spaarne. Dames Acht, le 'heat: 1. De Vliet; 2. De Hoop. Van de nu nog overfolijvendg heerennum mers was het eerste dat der J ongeTwee, waarvoor de 2e heat verroeid werd tusschen 't Spaarne en Willem IH. 't Spaarne won deze race in 6 min. 6 4/5 sec. Hierna ging de 3e heot van de Over naadsche Vier tusschen Nereus en Njord. De Leidsche studenten wonnen deze race na flinken strijd met een lengte voor sprong. De kampvechtersboot was tijdens deze race onklaar geworden, wijl de benzine voorraad was uitgeput, zoodat verdere bij zonderheden niet werden genoteerd. Uitslag: 1. Njord in 5 min. 812/5 sec.; 2. Nereus. De le heat desLichteVier ging tus schen Njord en Nautilus. Njord won hier na feilen strijd in 5 min. 44 2/5 sec.; 2. Nautilus. 'n Interessanten strijd leverde de 2e heat der Oude Acht op tusschen Njord en Laga. De Leidenaars waren in deze race, welke uiterst spannend verliep, voortdu rend iets in de meerderheid en zij wonnen tenslotte met slechts enkele decimeters ver schil in 4 min. 42 3/5 sec.; 2. Laga. Tof slot van den dag kregen we de le heat der Jonge Twee tusschen Laga en Argo. De Wageningsche ploeg won hier met twee lengten verschil in 6 min. 20 4/5 sec.; 2. Laga. WATERPOLO COMPETITIE K. N. Z. B. De uitslagen. De resultaten der gisteren gespeelde wedstrijden luiden: Eerste klas A: AZHPC 04. Eerste klas B.: LZCMaas 30. Res. le klas B: LZC II—ZIAN III 2—0. Tweede klasse C: GZCSVH 15; RZC —De Zijl 10—1; Haarlem—SZ PC 6—2. Derde klasse: DZVGouwe 31. Res. 3e kl. C: Haarlem H—Zijl H 0—0. TWEE MOOIE OVERWINNINGEN DER L. Z. C. Eindelijk was er in Poelmeer de echte L. Z. C.-sfeer! Hoewel het aantal toeschou wers nog niet zoo groot was, als wij het in de inrichting aan de Hooge Rijndijk wel hebben gezien, heeft het goede spel van beide Leidsche ploegen het enthousiasme tot een voor dit jaar nog ongekende hoog te opgevoerd. Begonnen werd met L. Z. C. n—ZIAN ra 2—0 Met twee invallers komt L. Z. C. in de volgende opstelling uit: doel: v. Basten; achter: v. Leuven, Hofsteenge en N. Ou- werkerk; voor: H. Walenkamp, Meijeraan, S. Ouwerkerk. ZIAN is iets sneller, het samenspel bij LZC is echter zeer goed, zoodat de strijd ongeveer gelijk opgaat. Vrij spoedig na het begin stelt goed samenspel in de voor hoede Walenkamp in de gelegenheid aan zijn ploeg de leiding te geven. v. Basten moet dan eenige keeren handelend optre den wat hem echter goed afgaat. Uit een door S. Ouwerkerk goed aangegeven bal weet Meijeraan de LZC-voorsprong te ver- grooten. Spoedig hierna komt de rust. Na enkele LZC-aanvallen trekt de Kok, die bij ZIAN de gevaarlijke man was, er tusschenuit. Bij deze aanval wordt N. Ouwerkerk uit het water verwezen, en een strafworp aan ZIAN toegekend, welke door 'Jongbloed slecht genomen wordt. Met 7 te- gen 6 verder spelend, breekt dan een ZIAN- overwicht aan. Door goed opstellen weet LZC het gevaar zooveel mogelijk te be- i perken, terwijl in laatste instantie van Basten op fenomenale wijze zijn doel voor doorboring weet te vrijwaren. Aan hem is het dan ook te danken, dat de stand geen wijziging mi L. Z. C. I—MAAS I 3—0. De ploegen waren als volgt samengesteld: LZC: doel: de Lange, achter v. Helvert, Elsinga, v. d. Reijden; voor: Teegelaar, de la Court en de Reede. Maas: Spierenburg; R. v. Senus, Pot, Ver- kade; Bolder, H. v. Senus, P. v. Senus. Na enkele wederzijdsche aanvallen komt LZC, dat over het algemeen sneller is, in de meerderheid, en een hard schot van de Reede, van voor de middellijn, heeft al spoedig succes (10). Elsinga zwemt dan op, plaatst naar Teegelaar, maar diens schot wordt onderschept. Bij de nu vol gende Maas-aanval krijgt P. v. Senus een vrije worp toegewezen, terwijl Bolder mooi vTij ligt. Door slecht plaatsen gaat deze kans voor de Maas verloren. De Reede for ceert met een keihard schot een corner, waaruit Teegelaar de bal keurig opvangt. Hij schiet echter tegen het zijnet. Bij één der sporadische Maas-aanvallen veroor zaakt Elzinga een corner, welke niets op levert. De rust breekt dan spoedig aan. Na de rust trekt LZC bijna geheel ten aanval, welke aanval geen resultaat ople vert. Er komt nu een spannend moment voor het Leidsche doel, maar de Lange weet schitterend te redden. Hij plaatst voor El singa, die over de geheele lengte van het veld opzwemt. Hoewel hij door twee Maas spelers wordt belaagd, weet hij op de hem eigen methode met een mooi schot de voor sprong te vergrooten. LZC is doorloopend in den aanval, v. d. Reijden trekt er tus schen uit, de keeper kan de bal bij de nu volgende schermutseling niet voldoende wegwerken, zoodat deze via de la Court die hier een mooie kans om te schieten on benut liet, bij Teegelaar belandt, die tegen de paal schiet. Even later krijgt Elsinga een vrije worp te nemen, de Reede ligt vrij, en geeft Spierenburg geen schijn van kans. R. v. Senus tracht door opzwemmen de eer voor de Maas te redden, maar de Lange weet dit te voorkomen. De Reede, die in heel wat betere vorm was dan tegen DJK, zwemt over het heele veld op, maar de bal wordt corner' gewerkt. Met LZC in den aanval komt het einde; het eerste heeft zijn tweede overwinning behaald. Scheidsrechter de Kok scheen voor de rust de opmerking over de wedstrijd van Dinsdag jl. ter harte te hebben genomen. Na de rust verviel hij weer in dezelfde fouten. De wedstrijd van het tweede werd door A. H. J. v. Senus goed geleid. De standen zijn: Eerste klasse B. Z. I. A. N. 3 2 1 11—5 5 L. Z. C. 4 2 11 5—3 5 HZ. en PC. 1 1 4—1 2 D. J. K. 3 1—2 4—7 2 Maas 3 3 311 Res. 1ste klasse B. Z. I. A. N. II 4 4 27—7 8 HZ. en PC II 2 2 8—0 4 L. Z. C. H 2 1—1 2—5 2 G. Z. C. II 2 2 0—14 Z. I. A. N. III 4 4 7—18 R. Z. C. I—DE ZIJL I 10—1. Gisterenavond speelde de Zijl I haar vijf den wedstrijd voor de competitie tweede klasse K. N. Z. B. tegen R. Z. C. I in het Oostelijk Zwembad te Rotterdam. Door mo- torpech van één der spelers, die daar veel te laat verscheen, kwam de Zijl uit met zes spelers, waaronder nog twee invallers, zoodat het mede gezien het feit, dat in een overdekt bad gespeeld werd, geen verwon dering behoeft te baren, dat de nederlaag zoo groot werd. R. Z. C. liet niet uitvallen, zoodat gere geld een speler der Rotterdammers een gunstige positie kon kiezen, om den inval ler doelman van de Zijl met harde schoten te passeeren. De Leidenaars hebben zich echter zoo goed mogelijk verweerd en Geene slaagde er voor de rust in de eer voor zijn club te redden, waardoor de rust aanbrak met den stand 71. Na de rust vermochten de Rotterdammers nog drie maal te scoren, zoodat het einde aanbrak met 101. De scheidsrechter was uitste kend. HAARLEM II—DE ZIJL II 0—0. Gisteravond speelde de Zijl n in de Zweminrichting aan de Kleverlaan te Haarlem. Na den uitworp bemachtigt Haar lem den bal en een ferm schot besloot de zen aanval. Het spel golft op en neer met wisselende kansen. De rust faat in met blanken stand. Na hervatting van het spel herhaalt zich wat voor de rust is geweest, zonder dat evenwel gescoord wordt. Het einde kwam met gelijken stand. De Zijl n kan met dezen uitslag tevreden zijn, daar zij met twee invallers uit kwam en Haar lem voor het eerst in dit seizoen volledig was. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. W. R. n 3 3 8—2 6 De Zül II 3 111 4—4 3 H. P. C. IV 3 1 2 4—5 2 Haarlem EH 3 12 25 1 DE ZIJL HI—HZ. en PC V 1—5. Gisteravond om 8 uur speelde de Zijl Hl voor de competitie van den Kring Den Haag tegen HZ en PC V. Rust 01, eind stand 15. LAWNTENNIS DE WEDSTRIJDEN TE WIMBLEDON. Mej. Rollin Couquerque door Helen Jacobs geslagen. De eerste match, die gistermiddag bij het begin der wedstrijden op het centrecourt te Wimbledon gespeeld werd, was het dames enkelspel tusschen Helen Jacobs en onze nationale kampioene Mej. Rollin Couquer que. Na een spannende eerste set, die He len Jacobs tenslotte met 86 won, moest onze landgenoote ook in de tweede set het onderspit delven met 64. Timmer en mej. Rollin Couquerque verliezen. De vierde dag van het Wimbled on tour- nooi bracht verder een eervolle nederlaag van onze beste spelers; Timmer verloor van den Yougoslaaf Pallada met 63, 64 en 64; terwijl mej. Rollin Couquerque het onderspit moest delven tegen miss Helen Jacobs, die met 86 64 won. Mej. Ter windt won met mrs. Dyson in het damesdubbelspel van Frl. Baumgarten en Mrs. Macready met 64 63. „ALPHIA." A.s. Zaterdag en Zondag neemt „Alphia" deel aan de door de G. A. C. georganiseer de competitie, drie drie wedstrijden om vat. Alphia komt met twee ploegen van zes personen uit: le ploeg: de Jong, v. Rhoon, Megchelse, v. d. Wagt, Costerus en Ver kerk; 2e ploeg: v. d. Bosch, Overvliet, La- ros, de Bruijn, Bijl, Mulder. De wedstrijden worden gehouden op het O. N. A.terrein te Gouda en vangen Zaterdag aan om 5 uur nam. en Zondag om 9 uur voorm. MOTORSPORT VOETBAL ZUID-HOLLAND GRENSRIT. Zondag a.s. houdt Willem Bakker den Deijl. Wassenaar, een Zuid-Holland grens- rit I. Deelname voor auto, motorzijspan en motoren. L. P. S. V—V. 8. 0—6. Gisterenavond speelde een versterkt L. P. S. V.-elftal een wedstrijd tegen U. V. S. op het N. B. L. O. terrein aan den Zoeter- woudschen Singel. De publieke belangstelling was matig. Het politie-elftal zag er als volgt uit: Doel: Slingerland (HW). Achter: Meerburg en v. Dorp (LPSV). Midden: Slot (LPSV), v. d. Poel (ex-ASC) en Nix (HW). Voor: v. d. Ham (LPSV), Heijmans (Sportman), Kooreman (HW), Gent es (HW) en v. d. Leede (ASC). UVS speelde met een viertal invallers. Trots deze invallers is de wedstrijd in een groote overwinning der blauwwitten ge ëindigd. Nadat LPSV heeft afgetrapt, is het UVS, dat den bal overneemt en dadelijk op het vijandelijk doel afgaat. Verder dan een drietal buitenspel-aan vallen weten zij het voorloopig niet te brengen. De combinatie probeert het ook eens, maar Burgy is hier het struikelblok. UVS is sterk in de meerderheid en de back van LPSV weet niet beter te doen dan den bal in eigen doel te trappen (01). Tot 7 minuten voor de rust weet de verdediging verder onheil te voorkomen Dan voltrekt zich het vonnis. Eerst is het Kantebeen, die er 02 van maakt. Dan benut Waliaart een strafschop als Heijmans den reeds gepas- seerden keeper denkt te vervangen door den bal met zijn handen te stoppen (03). Nog is het niet genoeg. Kantebeen lost een hard schot van grooien afstand en het is (04). Onveranderd komt de rust. Na de thee (of was het koffie?speelt de politie-combinatie beter dan in de eerste helft. Doelpunten weten zij evenwel niet te maken. De midvoor der combinatie moet het veld voor een blessure verlaten en wordt vervangen door v. Es (UVS). Het duurt een half uur alvorens Platteel er 05 van maakt, terwijl 5 minuten later Gertenaar het halve dozijn volmaakt door een „geheid" buitenspel doelpunt te ma ken. (06). Onveranderd komt het einde van dit geanimeerde partijtje voetbal. De LPSV-combinatie had voor haar harde "'erken zeker wel een tegenpuntje ver diend. De scheidsrechter nam zijn taak heel gemoedelijk op en floot heel weinig, wat ook een verdienste was. NOORWEGEN—DUITSCHLAND 1—1. Donderdagavond werd te Oslo voor 20.000 toeschouwers de landenwedstrijd Noorwe genDuitschland gespeeld, die eindigde in een gelijk spel 11. De wedstrijd werd geleid door den Zweedschen scheidsrechter Flisberg. Gedu rende de eerste twintig minuten waren de Duitschers in de meerderheid doch zij kon den dit niet tot uiting brengen in een doel punt. In het laatste kwartier voor de rust worden door Hoel eenige aanvallen onder nomen, doch de Duitsche keeper Jakob is op zijn plaats. De rust komt met blanken stand. In de tweede helft ontstaan er voor beide doelen gevaarlijke momenten, doch de kee pers zijn op hun post. Als er ongeveer 11 minuten gespeeld zijn komt het eerste doel punt. Lehner krijgt den bal en geeft deze door aan Lens die onhoudbaar inschiet. (01). Lang duurt deze voorsprong voor de Duitschers echter niet en eenige minu ten later is het Hoel die den gelijkmaker scoort (11). De Noren komen dan iets in de meerderheid en het spel van de Duit schers wordt zwakker. Tot doelpunten komt het echter niet meer. DE OLYMPISCHE DAG. Van Run verhinderd. Naar wij vernemen zal de P. S. V.'er Van Run, die Zondag as. in het Nederlandsch Bondselftal zou uitkomen tegen de Hon- gaarsche professionalploeg, wegens verhin dering zijn plaats moeten afstaan aan de S. C. H.'er Fleury. PAARDENSPORT HET CONCOURS HIPPIQUE. De Amsterdamsche Politieruiters komen. Het bestuur der Leidsche Studenten Car- roussel Vereeniging bericht ons, dat het door de bijzondere welwillende medewer king der betrokken autoriteiten erin ge slaagd is voor het Concours Hippique op Zondag a.s., de medewerking te verkrijgen van de Amsterdamsche Politieruiters. Deze demonstratie, welke een voortreffelijk beeld geeft van de wijze waarop de Am sterdamsche Politie-ruiters en paarden getraind zijn, mag zeker als een evenement op hippisch gebied worden beschouwd. Abusievelijk werd in de Officieele Feest wijzer vermeld, dat het Studenten Spring concours reeds in den ochtend zou begin nen en dat dit eerste deel voor het publiek niet toegankelijk zou zijn. Het geheele concours is evenwel voor het publiek toe gankelijk. Met het oog op het feit, dat eenige rui ters voor den Olympiade-dag (voor dezen dag worden de beste tien ruiters van Ne derland uitgenoodigd) eerst op het con cours in Leiden zullen uitkomen, zal dit reeds om 1 uur precies beginnen. Na het eerste deel van het springcon cours (om den Collegiumprijs) zal er een Carroussel Manoeuvre worden gereden door leden der L. St. C. V., terwijl na het stu denten springconcours een demonstratie met Vierspannen wordt gegeven. Tevens zal de Leidsche Postduivenvereniging op het terrein ongeveer duizend duiven in vrijheid stellen. Ook van het Concours Eénspannen stelt het bestuur zich zeer veel voor. De tribune en het gereserveerde terrein zullen geheel het aspect dragen van „Royal Ascot", waar de beroemde Engelsche paardenrennen worden gehouden. WIELRENNEN L. R. en T. V. „NIEUW SWIFT". De door bovengenoemde vereeniging ge organiseerde recordrit over 20 km. met keerpunt, gaf de volgende uitslagen: 1. Chr. de Roode, 32 min. 22 sec.; 2. S. J. de Jong 33.10; 3. J. Schuller 33.27, 4. A. de Roode 34.15, 5. Alb. Strijk 34.22, 6. K. de Haas 34.41, 7. T. de Roode 34.49, 8. P. van Deventer 35.30, nieuw record C-klasse, 9. J. Ribot 35.47, 10. J. Brosius 37.41, 11. W. Rijsbergen 38.25, 12. van der Born 38.36, A. Lodewijks en J. Geertsma moesten we gens bandendefect opgeven. A-s. Zondagmorgen zal voor de nieuwe competitie de eerste sprintwedstrijd wor den verreden over 500 meter. Met het oog op de behaalde prestaties zijn de navolgen de renners van de B-klasse naar de A.- klasse overgegaan: J. de Haas, J. Geerts ma, K. de Haas en A. de Roode. De renner W. Scheffelaar was al eerder overgegaan. Van d e C naar de B-klasse: A. Lodewijks, J. Sinteur J. Ribot, L. van Polanen en P. W. van Deventer. Bijeenkomst bij het clublokaal om half negen, terwijl de start om negen uur pre cies plaats vindt. WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN. Fraai debuut van Wals achter den motor. Een prachtige zomeravond had vele dui zenden naar het Stadion gelokt om de wielerwedstrijden bij te wonen. In langen tijd waren de tribunes op een wieleravond niet zoo goed bezet. Een buitengewoon in teressant programma werd den toeschou wers voorgezet, waarbij het debuut van Cor Wals achter den motor wel het meest de aandacht trok. Wals was het, die strijd leverde, Wals zorgde er door zijn moedig volhouden voor, dat de andereD wel mee moesten, Wals was het tenslotte, die met zijn fraaie plaatsing b.v. in de eerste race over 40 km. het publiek in een enthousiaste stemming bracht en meermalen gingen de handen op elkaar. De uitslagen luiden: Wedstrijd met motorgangmaking voor a-stayers over 40 km.: le rit: 1. v. d. Wulp, tijd 31 min. 0.8 sec.; 2. Wals op 100 m., 3. Severgnini 560 m., 4. Domhoff 850 m., 5. Krewer 1040 m., 6. Ma nera 1350 m„ 7. Leddy 1750 m., 8. Blekemo- len 2700 m. 2e rit: 1. Wals, tijd 32 min. 5 sec.; 2. v. d. Wulp op 10 meter, 3. Leddy, 40 meter, 4. Krewer, 200 meter, 5. Severgnin 1010 meter, 6. Wildschut 1050 meter, 7. Manera 1413 meter, 8. Domhoff 2500 meter, 9. Bleke- molen 3700 meter. Totaaluitslag: 1. v. d. Wulp, 2. Wals, 3. Severgnini, 4. Krewer, 5. Domhoff, 6. Leddy 7. Manera, 8. Blekemolen. De omniumwedstrijd werd gewonnen door PijnenburgVan Hout. BILJARTEN 3e KLAS KAMP. L. B. B. Door verhindering van enkele spelers worden hedenavond de laatste partijen voor bovengenoemd kampioenschap verspeeld: De uitslagen der gespeelde partijen luiden: R. Kantebeen 71 20 21 3.55 L. A. 125 20 23 6.25 R. Kantebeen 125 51 18 2.45 I. van Rijzen 78 51 8 1.52 C. van Duijn 68 32 10 2.12 J. Chrispijn 125 32 15 3.90 I. van Rijzen 94 42 10 2.23 J. Chrispijn 125 42 10 2.97 R. Kantebeen 125 51 19 2.45 C. van Duijn 100 51 7 1.96 J. Chrispijn 125 27 24 4.62 L. A. 99 27 13 3.66 Hedenavond wordt gespeeld: 8 uur: I. van RijzenL. A. 9 uur: C. van DuijnI. van Rijzen. 10 uur: L. A.C. van Duijn 11 uur J. ChrispijnR. Kantebeen. LISSER BILJART KRING. De verdere uitslagen in de 2de klasse luiden: W. Veenboer 100 32 10 Tl2 J. van Diest 99 31 12 3.18 D. v. d. Meer P. Zon J. Bosch 100 25 10 4.— W. de Bruin 70 24 17 2.91 G. van Eijk H. de Bruin C. Toledo H. de Bruin Jac. de Bruon R. Ransdorp J. van Diest J. Obdam G. van Eijk B. Ransdorp G. van Eijk 100 31 18 3.22 C. Slootbeek 80 31 9 2.58 Jac. de Bruin 100 27 13 3.70 C. Slootbeek 69 27 10 2.55 100 33 12 3.03 61 33 10 1.84 100 33 21 3.03 86 32 10 2.70 POSTDUIVEN „De Bonte Duif" (Leiden). Wedvlucht vanaf Chhteauroux (Fr.) Ge middelde afstand hemelsbreed 628.85 km. De duiven werden om 6 uur 35 min. met Oostenwind in vrijheid gesteld. Als volgt luidde de uitslag: J. P. Groenendijk 1, 3 en 11, A. v. d. Made 2 en 4, D. Roest 5 en 12, H. S. Bos 6, J. P. Fasel 7 en 8, Jac. Krekelaar 9, J. J. Laman 10. De eerste prijswinner werd de dag der lossing om 195749 sec. geconstateerd en bereikte een gemiddelde snelheid van 793.50 m. per min. Laatste prijswinnende duif 2e dag om 14115 met 428.54 m. per minuut.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11