VRIJDAG 28 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. IC ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE L.ANDMAM" ROOKTABAK krui! 25 cent per 1/i pond Fa. Wed. C. J. VISTER HAVEN 20 - LEIDEN DIOCESANE KATHOLIEKENDAG 30 Juni, Houtrust, Den Haag: Het staat nu reeds vast, dat de belang stelling voor den Diocesan en Katholieken dag, welke Zondag a.s. te Den Haag plaats heeft, die van vorige malen verre zal over treffen. Zondag a.s. om 10 uur begint in de St. Jacobuskerk aan de Parkstraat de Pontifi cale Hoogmis, opgedragen door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem. Het aantal plaatsen voor deze plechtigheid is beperkt. Des middags te 1 uur worden de loket ten van Houtrust geopend. Wij vestigen er uitdrukkelijk de aandacht op, dat de toe gang en de kaartverkoop niet geschieden aan den hoofdingang, doch uitsluitend by de ingangen aan de Sportlaan en het Mee- zenplein. Omstreeks 2 uur zal de plechtigheid een aanvang nemen, nadat Mgr. Aengenent per auto op het terrein is gearriveerd en door het 'Dagelijksch Bestuur naar de eere-tri- bune is geleid. Hier zal ook een groot aan tal andere geestelijke en wereldlijke auto riteiten plaats nemen. Als allen gezeten zijn zal bazuingeschal de komst aankondigen van de jeugdgroe pen, die „De Nieuwe Menschheid" uitvoe ren. Onder het zingen van het Pionierslied, begeleid door een groot harmonie-orkest onder leiding van kapelaan Duijves, trek ken de 2000 deelnemers, leden van de Graal, K.J.C., St. Josephgezellen en K.J. M.V., vanuit de vier hoeken het terrein op, waar zij zich in stervorm rond het altaar scharen, dat midden op het terrein is op getrokken. Als de jeugd zich heeft opgesteld, zal de voorzitter van het Uitvoerend Comité, de heer H. J. Borghols, de bijeenkomst openen, waarna de voorzitter van het Hoofdbestuur der Katholiekendagen, mr. C. P. M. Romme, uit Amsterdam, een wel komstwoord zal spreken. Vervolgens hondt dr. J. P. Chr. de Boer, rector van het R.K. Meisjes-lyceum te Den Haag, een rede over het onderwerp van dezen dag: „Crisis en Godsvertrouwen". Onmiddeliljk na het uitspreken van deze rede begint „De Nieuwe Menschheid", met een overweging door de jeugd van eigen tekortkomingen en een oproep aan alter» tot nieuwe Katholieke Actie. Zoodra dit eerste deel beëindigd is, zal het Allerhei ligste op plechtige wijze worden binnenge bracht door den zeereerw. heer Pastoor W. F. Duijmel, terwijl de deelnemers aan het Jeugdspel, beantwoord door het gehee- le volk, het Agnus Dei zullen aanheffen. Theologanten van Warmond zullen den troonhemel en de flambouwen dragen. Het Allerheiligste wordt bij het altaar opgewacht door Z. H. Exc. Mgr. Aengenent met de assisteerende geestelijkheid, waar na het Pontificiaal Lof een aanvang neemt, hetwelk wordt onderbroken door het twee de deel van „De Nieuwe Menschheid". Na het Lof wordt het lied „O Sterre der Zee" gezangen en volgt een korte pauze, waarvan men gebruik zal kunnen maken om zich even te verfrisschen, waarna de Bisschop de duizenden aanwezigen zal toe spreken. Luidsprekers zullen alle toespraken over het geheele terrein duidelijk verstaanbaar maken. Na de toespraak van den Bisschop defi leert de jeugd, voorafgegaan door tam boers en pijpers, voor Monseigneur, waar na de bijeenkomst door de heer Borghols gesloten wordt. Tenslotte zullen de aanwezigen door het zingen van twee strofen van het „Wilhel mus" hun onwrikbare trouw aan het gezag manifesteeren. Geen collecte. Men verzocht ons de deelnemers aan den Katholiekendag er op te wijzen, dat er geenerlei collecte zal worden gehouden. De wit-gele insignes, die bij dergelijke gelegenheden op straat plegen te worden verkocht door kooplui, hebben niets uit te staan met den Katholiekendag. Wie zijn geld nuttig wil besteden, koope op het terrein een insigne, dat ten bate van de jeugdorganisaties door de Graal- leden wordt aangeboden, of een van de pakkende brochures: „Tob nooit" en „Flirt" beide zeer actueele, welke ten bate van het a.s. R.K. Blindencongres voor den lut- telen prijs van een dubbeltje verkocht wor den door leden van de Katholieke Garde. Tenslotte vestigen wij de speciale aan dacht van de Katholieken van den Haag en omgeving op de gelegenheid om Zater dag a.s. des middags van 3 tot 6 uur aan den hoofdingang van Houtrust, bloemen te laten bezorgen voor het Allerheiligst Sa crament. Onder de kundige leiding van architect G. Stuijt zullen deze bloemen rond het openluchtaltaar gerangschikt worden, als een hulde van Katholiek Den Haag aan het Allerheiligste. VERLENGING CONTÏNGENTEERINGEN. Bij de Tweede Kamer zijn wetsontwer pen ingediend, houdend verlenging van de contingenteering van versche zeevisch, met uitzondering van haring, kunstzijden ga rens, aal en paling, lint, band en veters, zinkwit en lithophome. Ten aanzien van laatstbedoeld wetsont werp merkt de regeering op, dat het de be doeling was, deze contingenteering niet te verlengen. De ontwikkeling van de markt situatie in de laatste weken heeft den mi nister echter de overtuiging gegeven, dat een opheffing der contingenteering in het huidige stadium zou kunnen bijdragen tot het verstoren van de bestaande verhoudin gen, ten nadeele van de Nederlandsche in dustrie, weshalve hij heeft gemeend, dat de oorspronkelijk beoogde opheffing nog eenigen tijd moet worden uitgesteld. COMMISSIE VAN OVERLEG DER DRIE MIDDENSTANDSBONDEN Overdracht secretariaat Te 'sGravenhage vergaderde, onder lei ding van den heer W. G. Scheeres, de Com missie van Overleg uit de drie Nederl. Mid denstandsbonden. Mededeeling werd gedaan van een door de Commissie van Overleg met de landelij ke Installateursbonden enz. gehouden bij eenkomst tot ondersteuning van het door den Middenstandsraad uitgebracht advies inzake den gemeentelijken verkoop van gas- en electrische apparaten. Besloten werd bij de regeering aan te dringen op schrapping van de mogelijk heid tot heffing der zakelijke bedrijfsbe lasting. Aan de aangesloten plaatselijke midden- standsvereenigingen zal worden geadvi seerd personen, die als filiaalhouder of be drijfsleider of anderszins in loondienst zijn van groote ondernemingen in den detail handel of van verbruikscoöperaties, in de toekomst niet meer als lid op te nemen, en maatregelen te nemen, opdat het lidmaat schap van zittende leden van dien. aard zoo spoedig als mogelijk is worde beëin digd. In verband met het feit, dat door en kele Kamers van Koophandel af en toe vergaderingen worden gehouden met de be sturen der middenstandsvereenigingen in haar rayon, stelde de Commissie als haar oordeel vast, dat het arrangeeren van der gelijke vergaderingen niet op den weg der Kamers van Koophandel kan worden ge acht te liggen. In verband met het herhaald passeeren der middenstandsbonden speciaal van de zijde van het ministerie van Sociale Zaken thans wederom bij de samenstelling der commissie inzake de jeugdwerkloosheid werd besloten opnieuw onder aandacht van den Raad van Ministers te brengen: de functie en beteekenis van de middenstands bonden als centrale organisaties der werk gevers in het kleinbedrijf. Het secretariaat der Commissie van Over leg berust vanaf 1 Juli a.s. bij het Bureau van den Koninklijken Nederl. Midden standsbond, Mauritskade 33b, Den Haag. PREMIE DER ZIEKTEWET. Verhaal op het loon niet meer dan 1 pet Het „Staatsblad" <Ld. 26 dezer bevat den tekst van het Koninklijk Besluit betreffen de de premie der Ziektewet. Van 1 Juli 1935 af is de normale premie der ziekenkassen van de Raden van Arbeid teruggebracht van 2.3 op 2 pOt. Gebleken is, dat sommige Raden een re serve hadden van meer dan 100 pCt. der jaarpremie en het gemiddelde was meer dan 50 pCt. 29 bedrijven met verhoogd ziektecijfer hadden een premie van 3.4 pCt. Daar zijn thans vijf bedrijven bij geko men, ml.: L het maken van bouwkundige werken en waterwerken; EL het metselaarsbedrijf; HL sloopen van bouwwerken; IV, sigaren- en cigarettenmakersbedrijf; en V. het diamantbewerkersbedrijf. De premie voor deze 34 bedrijven is per per 1 Juli a.s. teruggebracht van 3.4 op 3.0 pCt. Voor het glazenwasschersbedrijf (incl. het schoonhouden van gebouwen) en het stucadoors- en wittersbedrijf is een premie ingevoerd van 4.3 pCt. Het mijnbedrijf is teruggebracht van 4.9 tot 4.75 pCt Voor alle bedrijven mag de werkgever maximaal 1 pCt van het loon van den ar beider afhouden, dus de helft van de nor- méde premie. Bij de werkverschaffing ech ter bljjft dit 2.5 pCt maximaal. NIEUWE KWEEKSCHOOL WET. Heft ontwerp van de baan. Wij vernemen, dat de nieuwe Kweek- sohoolwet het in de Tweede Kamer niet tot een openbare behandeling zal brengen. De bezwaren van vele leden der Kamer tegen voorname onderdeelen van dit wets ontwerp zijn zóó groot, dat de kans op aan neming gering zou zijn. Onder die omstan digheden geeft men er blijkbaar de voor keur aan de zaak te laten rusten. (Het ontwerp bevatte, zooals men zich zal herinneren een nieuwe regeling van de onderwijzersopleiding, die in de toekomst vijf jaar zou duren en waarbij de hoofdacte zou worden afgeschaft. Voor onderwijze ressen was een afzonderlijke bevoegdheid voor het lesgeven in de lagere klassen voor gesteld, welke bevoegdheid na een driejari ge studie zou zijn te verkrijgen. De bezwaren der Kamer richtten zich, voor wat de hoofdzaken betreft, eenerzijds tegen deze afzonderlijke bevoegdheid en anderzijds tegen de omzetting der kweek scholen van driejarige in vijfjarige. Men meende, dat daarmede een juist verkregen besparing voor een groot deel zcru worden prijsgegeven. Deze en andere bezwaren kwamen tot uiting in het op 4 Januari van dit jaar ver sohenen verslag van de commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer. Reeds in de memorie van toelichting op het be- zuinigingsontwerp kwam daar om de ver wachting uit, dat het ontwerp-Kweek- schoolwet door de Tweede Kamer niet zóó tijdig zou worden behandeld, dat deze wet op 1 September van dit jaar zou kunnen worden ingevoerd. Thans blijkt het ont werp geheel van de baan te raken). „Volk". Botemoteering. De commissie-roteering voor Nederland sche boter is Donderdag vastgesteld op 43 cerrts. GEMEENTEN BIJEEN Enkele honderden gemeentelijke magistraten vergaderen in Noord wijk In groepjes loopen ze langs den boule vard, zoekend naar hun hotel: burgemees ters uit alle deelen van het land. Noordwijk zag wel nooit zooveel magistraten bij el kaar. Driehonderd gemeenten zijn er ver tegenwoordigd op de j aarlij ksche vergade ring van hun algemeene vereeniging, die gisteren en heden wordt gehouden. Profiteerend van de aanwezigheid zoo veler burgervaderen, hield de vereeniging van anti-revolutionnaire gemeentebestuur- deren „Groen van Prinsterer" in den voor middag een bijeenkomst in het Palace- hotel, op welke bijeenkomst enkele drin gende huishoudelijke kwesties werden be handeld. De openingsvergadering van de alge meene organisatie werd gistermiddag om twee uur gehouden in de groote, stemmige zaal van het Casino, waar op het podium, geëscorteerd door de oranje- en de prince- vlag, een bronzen borstbeeld van H. Majes teit Koningin Wilhelmina was opgesteld. De zaal was geheel gevuld, wat de warmte niet onaanzienlijk verhoogd. Af en toe kre gen het dan ook enkele eerzame burger meester te kwaad en gingen een luchtje scheppen, buiten op het terras. Een enkele glipte eruit om de zee op te zoeken. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter, mr. P. Drooglever Fortuyn, burgemeester van Rotterdam, werd een huidetelegram aan de Koningin gezonden en werden de notulen der vorige vergade ring aangenomen op advies vein de com missie ad hoe, als wier woordvoerder bur gemeester, J. Lambooy van Hilversum op trad. Een zelfde commissie voor het vol gend jaar werd genoemd. Als bestuurslid werd gekozen de heer Haitsma, secretaris van Bolsward. Mr. Droogleever Fortuyn, Mr. Kuyk en wet houder W. Drees werden herkozen. Het jaarverslag werd onveranderd goed gekeurd. Bij de rondvraag, gaf de directeur, mr. A. Jonker, een uiteenzetting van Rijkswege Hij wees daarbij op de willekeurige, som tijds met alle recht spottende wijze, waar mee hier van regeeringswege te werk wordt gegaan. De terugbetaling van enkele ver zekeringsgelden werd o.a., ofschoon door het hoogste rechtscollege als bindend er kend, eenvoudig geweigerd. De voorzitter sprak nog met enkele woor den over de belangrijkheid'van den arbeid door het bureau der vereeniging verricht en dankte mr. Jonker voor de leiding daar aan gegeven. Onder applaus vereenigde de vergadering zich daarmee, waarna zij uit eenging. Volle drukte kwam er nu op de terrassen der boulevard-hotels. De frissche zeewind blies er de zorgen voor eenige oogenblik- ken weer uit. Totdat burgemester J. van de Mortel er weer aan herinnerde. In een der zalen van het Palace-hotel recipieerde hij met zijn wethouders om allen welkom te heeten in zijn „plattelandsgemeente" waarvan al leen de boulevard en het strand „plat" zijn anders niets. In een vrij uitvoerige toespraak herin nerde de gastheer van koningskinderen en burgervaders aan de talrijke ambtelijke crisispestilentiën, die deze tijd van orde ning meebrengt en bracht hij hulde aan de vereeniging voor de wijze, waarop zij aller gemeenschappelijke belangen vooral in dezen tijd -van perikelen behartigt. Burgemeester Droogleever Fortuyn rea geerde hierop met enkele vriendelijke woorden aan 't adres ded bij uitstek open baar-gastvrije gemeente Noordwijk. Wat burgemeester van de Mortel van het komend tijdperk der ordening had ge zegd, verontrustte hem wel even. Wanneer die ordening maar de helft zoo goed zou zijn als de ontvangst hier, dan ware voor deze ongerustheid heel wat minder reden. (De burgemeester van het noodlijdend Rot terdam mocht gezien de resultaten van het vrijheidsregime van deze stad wel wat minder hard van den toren blazen. Na wederzij dsche handdrukken bleef men gezellig op het terras bijeen als gast van het gemeentebestuur. Een hoogst geani meerd diner burgemeesters onder él- kaar! besloot den dag. Hedenochtend werden de praeadviezen behandeld. „Tijd". INS CHRIJVINGSPLICHT VOOR GEZINSLEDEN VAN WERKLOOZEN. Uitbreiding der voorschriften inzake in schrijving bij het orgaan der arbeids bemiddeling. Zooals bekend, zijn werklooze arbeiders verplicht zich bij een orgaan der arbeids bemiddeling als werkzoekende te doen in schrijven indien zij in aanmerking wen sen en te komen voor steunverleening en/of werkverschaffing, en moeten rij tijdens den duur der steunverleening en werkverschaf fing als werkzoekenden ingeschreven blij ven. De minister van sociale zaken heeft aan dit voorschrift uitbreiding gegeven in den hieronder aangegeven zin. De ondersteunde en de bij een gesubsi dieerde werkverschaffing geplaatst kost winners zijn voortaan verplicht er voor te zorgen, dat van het gezin, waarvoor zij kostwinner zijn, alle tot werken in staat zijnde niet-verdienende inwonende leden van 15 jaar of ouder zich als werkzoekende bij het orgaéin der openbare arbeidsbemid deling laten inschrijven mi daarbij inge schreven blijven. Ten aanzien van de echt- genoote van den ondersteunde of den te werkgestelde geldt de verplichting alleen dan, als de echtgenoote tijdens haar huwe lijk reeds in loondienst werkzaam is ge weest, voordat haar man in de steunrege ling opgenomen of bij de werkverschaffing geplaatst was, en bovendien het gezin kin derloos is, of de kinderen de voortdurende zorg der moeder niet behoeven Het gemeentebestuur of het orgaan, be last met de uitvoering der steunregeling, kan van de genoemde verplichting voor een lid van het gezin ontheffing verleenen, in dien het bijzondere omstandigheden aan wezig acht. Indien een gezinslid voor hetwelk van de bovenbedoelde verplichting geen ontheffing is verleend, zich niet heeft doen inschrij ven, moet, wanneer de kostwinner van het gezin in ondersteuning is, het uit te kee- ren steunbedrag verminderd worden met het bedrag van den gezinsledenbijslag; is de kostwinner bij de werkverschéiffing ge plaatst, dan dient door het gemeentebestuur overleg gepleegd te worden met den be trokken Rijksinspecteur voor de werkver schaffing omtrent verkorting van den duur der tewerkstelling. Wordt aan een lid van een gezin, waar van de kostwinner steun trekt of bij de werkverschaffing is geplaatst, voor hem of haar passende arbeid tegen een behoorlijk loon aangeboden, dan dient die arbeid te worden aanvaard. Wordt passende arbeid voor een behoor lijk loon zonder grondige reden geweigerd, dan moet met betrekking tot de hulp, die wordt verleend, worden gehandeld, alsof het loon van den aangeboden arbeid in het gezin inkwam. Wanneer een gezinslid een betrekking zonder grondige reden vrijwillig verlaat of door eigen schuld wordt ontslagen, dient met betrekking tot den steun of de werk verschaffing op dezelfde wijze te worden gehandeld, als na weigering van passenden arbeid door het gezinslid. De minister heeft aan de gemeentebestu ren verzocht aan deze voorschriften zoo spoedig mogelijk uitvoering te geven. DE LANDBOUW-CRISISMAATREGELEN. Èen handleiding voor vee- en varkenshouders. De oliefabrieken Calvé Delft geven een brochure uit „Wat elke vee- en varkens houder van de Landbouw-crisis-maatrege- len moet weten". De brochure bevat ook nuttige gegevens, die van het grootste be lang zijn voor de vee- en varkenshouders. Zij wordt door de fabrieken gratis verstrekt. Het komt veel voor, dat de vee- en varkens houders geheel te goeder trouw de bepalin gen van de landbouw crisis maatregelen overtreden, daar zij er niet mee op de hoog te zijn. Dit boekje zorgt voor doeltreffende voorlichting. Behandeld worden o.a. de or ganisatie van de crisis-diensten, het koopen van varkens door de Nederlandsche vee houderij centrale, de provinciale landbouw crisis-organisaties, en de beperking van den rundveestapel, dezelfde organisatie in veiband met de beperking van den var kensstapel, idem in verband met de huis- slacht ings-regeling, de centrale crisis-con- tróle-dienst en de crisis tuchtrechtspraak. Ten slotte worden de adressen van de landbouw-crisis organisaties en die van de provinciale landbouw-crisis-organisaties op gegeven. Dit is maar een greep uit de keur van onderwerpen, die worden behandeld. Onze lezers van het platte land zullen goed doen de brochure te Delft aan te vragen. De heffing op boter. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 1. KERKNIEUWS Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Dinsdag geen audiëntie verleenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Juni. Vee. Aanvoer: totaal 347 runderen, 344 kalveren, 1233 schapen, 981 varkens, prijzen per stuk: 25 stieren f 50200, schöon aan de haak 2638 cent, handel stug, 115 kalf- en melkkoeien f 75 180, handel stug; 57 varekoeien f 70130, handel stug; 150 vette ossen en koeien f 80 190, schoon aan de haak 3048 cent han del stug, fokkalveren f 510, handel slecht 89 vette kalveren f 2654, schoon aan de haak 2658 cent, handel stug; 255 nuchtere kalveren f 35, handel slecht. 215 vette schapen f 1217, zuiglammeren f 710, 1018 lammeren f 46.50, Texelsche lam meren f 57.50, handel matig; 422 mest- varkens f 1412.50, handel stug; 8 paarden f 70180, 10 bokken en geiten f 210, han del matig, Kaas. Aangevoerd 90 partijen Goud- sche kaas 71 en Leidsche kaas 19 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 1517, 2e soort f 1214, le soort Leidsche kaas f 1416, 2e soort f 1213, Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. ALKMAAR, 28 Juni. Kaas. Aangevoerd 56 stapels, zijnde 166.000 kg. Fabriekskaas kleine f 13, Fabriekskaas commissie f 9, boerenkaas kleine f 12, boerenkaas com missie f 14 per 50 kg. Handel matig. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 30 Juni Huizen, 1875 M. KRO-programma 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Het KRO.-orkest. 1.00 Populaire Hollandsche liedjes. I.20 De KRO.-boys. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 Gramofoonpl. 4.40 Het KRO.-orkest. 5.30 Dr. Ign. Lepp, S. J. over „Katholi cisme in Estland" (Esperanto). 6.00 De Egyptische KRO.-expeditie 6.20 Journalistiek Weekoverzicht, waarna gramofoonpl. 7.15 Friesche causerie. 7.35 Gramofoonplaten op verzoek. 8.00 Vaz Dias, waarna de Hengelosche or- kestvereeniging. 8.35 De Egyptische KRO.-expeditie. 8,50 De Hengelosche Orkestvereeniging. 9.20 Merkwaardige belevenissen van Da niël de Vrome. 9.40 De KRO-boys (te 10.30 Vaz Dias). II.30 GramofoonpL Hilversum, 301 M. VARA-uitzending 8.00 Orgelspel en Gram.pL 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. L d. Continubedr. 12.00 „De Zonnekloppers". I.001.45 „Orvitropia". 2.00 Gram.pL 2.20 „De Notenkrakers". 3.00 E. Walis en rijn orkest. 3.30 Gram.pl. 4.00 Declamatie. 4.20 Gram.pl. 5.00 VARA-orkest. 5.40 Literaire lezing. 6.00 „De Wielewaal". 6.30 Vervolg orkestconcert. 7.15 Causerie. 7.40 Harpconcert. 8.00 Herh. S.O.S.-ber., Vaz Diaz en VARA Varia. 8.15 „Galante roovers", operette van Mil lar. In de pauze: Gram.pL II.301200 Gram.pL Droitwich, 1500 M. 10.3510.50Morgenwijding. 12.05 BBC-Northern-orkest. I.20 Commodore Grand Orkest. 3.15 Verslag van het Vliegfeest der Royal Air Force. 5.35 Joe Loss en zijn band. 7.20 Vocaal concert. 7.50 Militair concert. 8.50 Variété-programma. 10.20 BBC-theater-orkest. II.2012.20 Ambrose en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 9.05 „Le Hulla", operette van Rousseau. M.m.v. solisten, koor en orkest. Hierna orkestconcert. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest „Wivex". 5.205.40 Cellorecital. 8.20 Orkest- en koorconcert. 10.55 BanjosolL 1.2012.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 12.20 Uit Stuttgart: Gevar. concert. 4 20 Gevar. programma, mjn.v. het Keulsch Symphonie-orkest, het Omroep koor en solisten. 6.40 .Concert. 7.20 Omroeporkest. 9.20 RadiotooneeL 10.50 Dansmuziek. Rome, 421 M. 9.10 „Lodoletta", opera van Mascagni. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Salonorkest. I.50—2.20, 4.20, 5.20, 6.50 en 7.35 Gram.- platen. 8.20 Salonorkest en Gram.pL 10.30 Gram.pl. II.2012.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Russische muziek. I.502.20 en 4.35 Gram.pL 5.20 Populair concert. 6.20 Gram.pL 6.50 Zigeunermuriek. 8.20 Symphonieconcert. 10.3012.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 „Zwischen Bootsteg und Schreber- garten", vroolijk programma. 10.20 Berichten. 10.50 Pianorecital. II.201.15 Dansorkest. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden Derde programma 8.00 Keulen. 8.409.20 Deutschl.s. 10.20 Keulen. 14.20 DeutschLs. 15.20 Kalundborg. 16.20 Diversen. 16.20 Keulen. 18.20 Brussel Fr. 19.20 Keulen. 21.20 Rome. Vierde programma 8.05 Parijs Radio. 10.35 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 13 45 London Reg. 20.50 Droitwich. 21.50 Beromunster. 22.20 Droitwich.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10