YROOMeDREESMAÜ AAN ONZE ABONNE'S ENORME ZOMER BESCHERMING VAN DE INDUSTRIE DONDERDAG 27 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 Uitslagen Gemeenteraadsverkiezing HTLLEGOM Uitgebracht 4778 stemmen, van onwaar de 105; geldig 4673. Kiesdeeler 311,2; 3/4 daarvan 233,4. Lijst 1: K.D.P. 251 st.; lijst 2: A.R. 527 st.; lijst 3: S.D.A.P. 767 st.; lijst 4: C.D.U. 165 st.; lijst 5: S.G.P. 61 st.; lijst 6: C.H.U. 501 st.; lijst 7; Vrijzinnigen 222 st; lijst 8: R.K. Staatspartij 2179 st. Gekozen: K.D.P. 1 (0) A.R. 2 (1); S.D.A.P. 3 (3); C.D.U. 0 (0); S.G.P. 0 (0); C.H.U. 2 (2); Vrijzinnigen (0 (1); R.K. Staatspartij 7 (8). Gekozen zijn: G. L. Pijnacker; J. O. Ver meer; J. Veldhuijzen van Zanten Gzn.; P. H. Fijma; Th. Paase; G. A. Spilker; W. Kijne; J. D. Jansen; B. N. Loerakker; P. Klaver; F. C. van Lierop; J. B. Mesker; C. W. van Dam; A. Th. Loemans en J. van der Aar. De K.D.P. doet haar intrede in den Raad ten kosten van den heer Mathot en de R.K. Staatspartij komt in de minderheid; de A.R winnen een zetel; de Vrijzinnigen verlie zen him eene zegtel. KATWIJK Het was een dag van spanning vooral omdat nieuwe partijen in het strijdperk traden. De S.D.A.P. b.v. was in 1933 met een eigen lijst uitgekomen, behaalde toen 136 stemmen, nog lang niet de vereischte 75 pet., en was nadien niet meer actief op getreden. De Prov. Staten-verkiezingen hadden echter reeds aangetoond dat men bij een verkiezing zeker een zetel zou ha len, mogelijk twee. En dit is gisteren be waarheid. Met een cijfer van 589 stemmen en een kiesdeeler van 374 2/17 had deze partij nog zulk een overschot, dat zij op het overschot ook nog een zetel verkreeg. Ook de C.D.U. had in April 1.1. laten zien dat zij zou dingen naar minstens een zetel. En ook deze partij verkreeg er een op de kiesdeeler en een op een voldoende over schot. Nog een partij, die zich neutraal noemt doch zeer links georinteerd is, was thans een nieuwe groep; zij verkreeg 203 stemmen, die noodeloos waren uitgebracht want voor 3/4 was noodig 280 10/17. Zij moesten huis toe met 203, dus onvoldoen de. Ook de Herv. Anti-Rev. was tot heden nog een onbekende grootheid en behaalde met 335 een zetel. Tot de jeugdige politieke nieuwelingen behoorden ook de K.D.P.'ers. Deze partij heeft zich met haar Katwijksche af deeling wel wat geblameerd. Immers op de inge diende candidatenlijst kwamen 31 (goede) handteekeningen voor en bij de officieele stemming op gisteren vermocht deze hel- denafdeeling niet zooveel stemmen beha len als er handteekeningen op de ingedien de lijst stonden. Met het schamele cijfer van 30 heeft de af deeling zich tevreden moeten stellen. Enfin, er is vooruitgang, Met Prov. Staten verkiezing verwierf de partij-afdeeling 14 stemmen. Wat propa ganda toch wel vermag!! Ook Gemeentebelang wist zich niet te handhaven. Voorheen 3 zetels, zal men zich de volgende periode met twee tevre den moeten stellen. No. 3 de heer D. Meer burg werd gekozen met voorkeurstemmen, dus valt no. 2, dr. Eikelenboom, uit. In to taal waren de de lijst 928 stemmen uitge bracht, De Chr. Hist, te Katwijk-Zee en Rijn hadden te samen een lijst ingediend. Kat wijk a. d. Rijn heeft hierdoor zekerheid verkegen voor het behoud dezer zetel. In totaal werden op deze lijst uitgebracht 2373 st. is 6 zetels, 1 verlies. De A.R. te Katwijk a. d. Rijn bleef gehandhaafd met 318 st. en ook de R.K. zetel bleef in weerwil van het gewroet der K.D.P. be stendigd, kwam glansrijk uit den strijd en had bij vorige verkiezing vergele ken een vooruitgang van 45 st. te boeken. Met de A.R. lijst van Katwijk werden 682 stemmen behaald waardoor de bestaan de toestand bestendigd kon blijven, 2 ze tels waarvan een op een overschot. Hier volgt nog een specificatie van een en ander: Het aantal kiezers is 7604. Uitge brachte stemmen 6616 (een deel, naar schatting 200 kiezers, visschers, zijn op zee) Geldig uitgebrachte stemmen 6360, van on waarde 256. Kiesdeeler 374 2/7. R.K. lijst 340 st. Gekozen H. W. Grim bergen. A.R. lijst, Rijn 318 st. Gekozeh: J. v. d. Perk. A.R. lijst, Zee 582 st. Gekozen: Veltkamp en v. Tongeren. C.H. lijst, Zee en Rijn: 2373 st. Gekozen: L. v. d. Zwan, W. Kulk, J. v. Elk, J. Dub beldam, B. v. d. Bent, T. Lodder (Lodder met voorkeurstemmen. Gemeentebelang 928 st. Gekozen: J. Hue- ting, D. Meerburg (Meerburg met voork.- stemmen). C.D.U. 562 st. Gekozen: P. Guyt, J. Scho- neveld. Herv. A.R. 334 st. Gekozen M. v. d. Ma- rel. Algem. Belang C. v. B. 203 st., gekozen: geen; K.D.P. Schrama 30 st. Gekozen geen. S.DA.P.:, 598 st. Gekozen C. v. Rijs, M. v 't Woud Nieuwe leden in den Raad: J. Schoneveld C. v. Rijs, M. v. 't Woud, M. v. d. Marei, J. van Elk. Niet herkozen: J. Eikelenboom. Niet in aanmerking wenschten te komen: M. v. d. Bent, Herm. Parlevliet, D. v. Ries- sen en A. van Rijn. Rest ons tenslotte nog, op verzoek van het bestuur der R.K. kiesvereeniging een woord van dank uit te spreken aan de R.K. kiezers en kiezeressen die" zich zoo schitte rend hebben gehouden, zich bijna eenparig aan het parool van hun bestuur hebben gehouden en stemden op de R.K. Staats partij. Allg stemmen die men verwachten kon, de aanteekeningen bij de controle hebben het bewezen, zijn uitgebracht op de R.K. St. P. De 30 K.D.P. stemmen kun nen zelfs niet van katholieken zijn. Hulde aan ons R.K. kiezerscorps. BOSKOOP. De uitslag van de gemeenteraadsverkie zingen is als volgt: Lijst 1 Vrijheidsbond, in totaal 690 stem men (Prov. St. 504). J. van Gelderen 494 stemmen, W. C. van Kleef Klz. 51 st., W. de Ruyter 73 st., P. Rosbergen 25 st., A. S. Kater 19 st., W. C. Hage 6 st., I. P. Ie Fe- ber 7 st., J. Dijkhuis 9 st., P. J. C. Oosthoek 2 st., M. J. Rosbergen 4 st. Lijst 2 R. K. Staatspartij, in totaal 716 stemmen (Prov. St. 733). A. Brand Pzn. 702 stemmen, H. A. Boekraad 5 st., P. v. d. Staak 4 st., H. G. Mathot 3 st., C. J. van Vliet 1 st., H. Fase 1 st., J. Streng 0 st. Lijst 3 Anti-Revolutionairen, in totaal 810 stemmen (Prov. Staten 813). E. Gulde- mond 748 st., H. Haring 10 st., H. Loef 15 st., C. Grootendorst 10 st., J. van der Heijden 11 st., J. H. van Osnabrugge 7 st., M. Jonge jan 6 st., M. Ramp 3 st. Lijst 4 S. D. A. P., in totaal 535 stemmen (Prov. St. 355). P. D. Noest 503 st., L. 't Hart 1 St., P. C. Goosen 9 st., W. de Vries 0 st., A. M. v. d. VeldenLomwei 10 st., A. Versluis 1 st., 1 st., Jac. Schinkel 8 st., J. L. Bruné 3 st. Lijst 5 Chr. Historischen in totaal 545 stemmen (Prov. St. 531). P. Loef Azn. 491 st., W. Kranenburg 19 st., C. van der Kaa- den 15 st., W. van den Heerik 8 st., Jac. van Wengerden 3 st., Johs. Meyer 0 st., A. Sytzema Sr. 4 st., P. Verkade Pzn. 1 st., Anth. Vermeul 4 st., Corn. Spijker 0 st. Lijst 6 Staatk. Geref. Partij in totaal 178 stemmen (Prov. St. 244). C. Bos Gz. 148 St., A. A. Heijkoop 11 st., L. Windhorst 11 st., J. van Eijk 8 st. In totaal werden uitgebracht 3584 stem men, waarvan 110 van onwaarde. Aantal geldige stemmen dus 3474. Te verdeelen 13 zetels. Kiesdeeler 267 3/13. Toegewezen werden: Lijst 1 Vrijheids bond 3 zetels (3), lijst 2 R. K. Staatspartij 3 zetels (3), lijst 3 Anti-Revolutionairen 3 zetels (3), lijst 4 S. D. A. P. 2 zetels (2), lijst 5 Chr. Historischen 2 zetels (2). Tot leden van den Raad zijn gekozen: Vrijheidsbond: J. van Gelderen, W. C. van Kleef, W. de Ruyter. Ditmaal een dubbele op- ruiming- On.€ bekende .orner opruiming en bovendien opruiming „egens verhulling neer onse nieuwbouw. Wij brengen in dese dubbele opruiming, ook dubbele voordelen Leest de „Practische Huisvrouw" Ziet de talrijke etalages! rulIlüi R. K. Staatspartij: A. Brand Pzn., H. A. Boekraad, P. van der Staak. Anti-Revolutionairen: E. Guldemond, H. Haring, Jb. Loef. S. D. A. P.: P. D. Noest, L. 't Hart. Chr. Historischen: P. Loef Azn., W. Kra nenburg. De heer W. van Bergen (Chr. Hist.) keert niet in den Raad terug daar hij voor de candidatuur bedankt had, waarvoor in de plaats is gekozen de heer W. Kranen burg. RIJNSBURG De stemming voor leden van den ge meenteraad, gisteren alhier gehouden, had de volgende uitslag: Aantal uitgebracht stemmen 1905; van onwaarde 37 st., geldige st. 1868 st., kies deeler 169 9/11. Lijst 1 Herv. Geref. Staatspartij 95 st. Zetels 0 (0). Lijst 2 Christ. Arb. partij 186 st. 1 (2). Lijst 3 Chr. Dem. Unie 176 st. 1 (0). Lijst 4 Anti-Rev. 810 st. 5 (5). Lijst 5 Chr. Hist. 601 st. 4 (4). De A.R. en C.H. partijen bleven dus ge lijk. De C. D.U. behaalde voor het eerst een zetel ten koste van de Christ. Arbei derspartij Gekozen zijn in de volorgde van genoem de lijsten: G. v. Duin Pz., K. Zandbergen Nz., T. Krakt, C. d. Delft Sen., W. L. v. d. Gugten, W. v. Tilburg en J. v. d. Eijkel, C. D. v. d. Vijver, H. G. 'Jonker, D. Knijff, P. Kort Jr. ROTTERDAM De socialistische meerderheid in den Raad Comm. Partij Holland 2 (1), Rev. Soc. Partij 1 (2), Vrz. Dem. Bond 0 (1), Chr. Hist. Unie 3 (4), Ant. Rev. Partij 5 (6), R.K. Staatspartij 7 (8), Vrijheidsbond 3 (7) S.D.A.P. 20 (15). Staatk. Geref. Partij 1 (1), van Burink 2, Nat. Herstel 1. AMSTERDAM Evangelische Partij 0 (0), Nat. Soc. Partij (de Joode) 0 (0), Chr. Dem. Unie 1 (0), R.K Staatspartij 7 (7), Kath. Dem. Partij 0 (0), Comm. Partij Holland 7 (4), Vrijh. Bond 3 (4), Verb. Nat. Herstel 1 (0), Chr. Hist. Unie 3 (4), Vrijz. Dem. Bond 1 (2), Lijst de Hartogh 1 (1), Onafhankelijke Middenstan ders 0 (0), Volkswelvaart 0 (0), Amster- damsche Volkspartij 0 (0), Rev. Soc. Arb. Partij 1 (1), S.D.A.P. 16 (16), Anti. Rev. P. 3 (3), Neutraal Middenstandsblok 1 (3), Eerste Middenstands Partij 0 (0). HAARLEM Anti Rev. Partij 2 (3), Chr. Hist. Unie 3 (3), Comm. Partij Holland 2 (2), Vrij heidsbond 2 (3), R.K. Staatspartij 11 (11), S.D.A.P. 14 (12), Staatkundig Geref. Partij 0 (0), Vrijz. Dem. Bond 2 (5), Comm. Gem. Belangen 0 (0), Kath. Dem. Partij 1 (0), Chr. Dem. Unie 1 (0), Lijst van Vrije kie- Eerste Kamer keurt nieuwe invoerrechten goed er in de 'laatste jaren een merkwaardige kentering is gekomen in de gedachte der liberalen en vrijzinnigen f.a.v. de handels politiek. Wat enkele jaren geleden onmo gelijk was en heel het land in beroering zette (b.v. de klomp) wordt nu ongeveer unaniem goedgekeurd. Dit geschiedde dan ook: het ontwerp werd z.h.st. aanvaard. De wijziging van de wet tot regeling van het Armbestuur was een groote voldoening voor den heer Heer kens-Thij ssen (R.K.S.P.). Door deze wijziging komen de kosten van behandeling van armen in ge stichten en armen, die verongelukken, niet meer ten koste van de gemeente waar het gesticht is, resp. het ongeluk geschiedde, maar ten laste van de gemeente waar de betreffende arme zijn hoofdverblijf had. Slechts vroeg genoemde spr. zich af, of men zich niet voor een deel aan deze bepaling zou kunnen onttrekken door te zeggen, dat onder kosten van behandeling niet die van verpleging vallen. De Minister zou afwachten in welke richting zich de jurisprudentie zou ontwik kelen en dan zoo noodig een wetswijziging indienen. Een 'kleine schermutseling tusschen den heer Moltmaker (S.DAP.) en den Minister van Binnenlandsche Zaken had er plaats over het fort „Vos- segat" in Utrecht, dat volgens den eersten spr. 'n werkfort was en volgens den laatste 'n fort, dat onmisbaar was voor Hollands ver dediging. Beiden waren het er over eens, dat het fort Utrecht's uitbreiding in den weg stond, maar de Minister kon de op lossing om het fort te doorbreken of te doen verdwijnen niet aanvaarden. Met dat al werd de onteigening van een aantal rech ten voor de aanleg van sportvelden voor Utrecht zJi.st. goedgekeurd. Tot slot voor vandaag maakte de heer van der Hoeven (C.H.) een begin met de behandeling van het Zuiderzeefonds. Spr. hield eenige technische beschouwingen over ontzilting die hij noodig achtte en nog eenige voor leeken ondoordringbare kwesties. Hedenmiddag werden de beraadslagingen voortgezet. Nadat de Kamer Dinsdagavond in een korte vergadering een reeks kleine wets ontwerpen en invoerregelingen had aange nomen, kwam zij gistermorgen bijeen om een aanvang te maken met een agenda, die belangrijker aspecten toonde. Hoofdschotel was gisteren het ontwerp tot vaststelling van nieuwe invoerrechten. Van deze handelspolitieke aangelegenheid maakte de heer van Lanschot (RJC. S.P). gebruik om een desideratum van de R. K. Staatspartij, n.l. de actieve welvaarts- politiek, op den voorgrond te schuiven. Of schoon het ontwerp, volgens den Minister een zuiver fiscale strekking heeft, machtigt het de Regeering toch ook om zoodanige invoerrechten te heffen, dat sommige in dustrieën ermede gebaat zijn. Laat nu, zoo zeide de heer Lanschot, de Regeering zoo veel. mogelijk de fiscale en protectionisti sche belangen doen samenvallen en zoo doende een stukje actieve welvaartspolitiek verwezenlijken. De Minister van Financiën kon mededeelen dat voor tal van industrieën de mogelijkheid van bescherming door het heffen van invoerrechten bestudeerd wordt en voor een enkele reeds doorgevoerd is (o.a. de zinkfabrieken in Budel). De heer van den Bergh (VP.) toon de zich hevig verontwaardigd over het feit, dat de Regeering dit ontwerp éérst bij Ko ninklijk besluit had afgekondigd en het veel later in den vorm van een wetsont werp aan de Stat en-Generaal had voorge legd. Spr. noemde dit in deze tijden van ondermijning van het parlementaire gezag gevaarlijk en keurde deze handeling af; bij zyn betoog sloot de heer de Zeeuw (S.D.A.P.) zich aan. De Minister wees op de noodzaak van het spoedig totstandkomen van de regeling, hetgeen door parlementaire behandeling vooral ongetwijfeld niet zou zijn geschied dan met schade aan het overleg met de Re geering. Achteraf heeft het parlement nu een zeer vruchtbaar overleg met de Regee ring gehad en is er veel aan de regeling verbeterd. De heer Diepenhorst (AP.) toonde zich bij deze aangelegenheid meer histori cus dan politicus en wees op het feit, dat zers 1 (0), Onafhankelijk Eenheidsblok 0 (0), Welvaartspartij 0 (0), R.S.A.P. 0 (0) ARNHEM. Anti-Rev. Partij 3 (3), Chr. Hist. Unie 2 (2), Comm. Partij Holland 1 (3), Herv. Geref. Staatspartij 1 (1), Vrijheidsbond 3 (4), R.K. Staatspartij 10 (10), S.D.A.P. 14 (9), Vrijz. Dem. Bond 0 (1), Nat. Herstel 1 (2). DELFT Ant. Rev. Partij 3 (4), Christ. Hist. Unie 2 (2), Comm. Party Holland 1 (0), Vrij heidsbond 2 (3), R.K. Staatspartij .9 (10), S.D.A.P. 10 (9), Staatk. Geref. Partij 2 (2), Vrijz. Dem. Bond 0 (0), Gemeentebelang 1 (1), Kath. Dem. Partij 1 (1). TILBURG R.K. Staatspartij 18 (23), S.D.A.P. 4 (4), Lijst Peters 0 (0), Lijst Donders 5 (6), lijst van Nunen 1 (2), Kath. Dem. Partij 2 (0), R.K. Zuiderfront 5. Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant". Elke aDonné van „De Leidsche Courant", die zyn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van 300.tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstrceksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen der uitkeering gerechtigd zyn: le. de echtgenoot (e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken)) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hy of zij, die tenminste een derde van zijn of haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hij of zij bij het levensonderhoud te hulp komt Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder dan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een vis schers-, Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de. Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné zich tijdens het ongeval bezig hield met de beïeiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stoffen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tijdens de uitoefening van hun be roep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende per sonen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaamsgebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfvermin king, zelfmoord of poging daartoe; van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de ver zekerde betrokken was; van handelingen in strijd met wetten, verordeningen, Konink lijke besluiten of voorschriften van Spoor weg- tram-, boot- en dergelijke onderne mingen voor personenvervoer, van verre gaande roekeloosheid of het zich moedwil lig of onnoodig blootstellen aan eenig ge vaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevallen door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverl, dat de dood rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meeren al leen dan recht op uitkeering, wanneer on der meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens an ders lyf of poging tot redding van personen Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- deeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men, dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees- of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen, m het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiën ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zyn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant" aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn is „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had (den) be- hooren te doen, daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) dié aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regis ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7